Dodaj do ulubionych

Głupi, głupi Zachód!

01.03.13, 16:50
Kazdy majacy troche oleju w glowie rozumie, ze przczyną obecnego wielkiego bezrobocia i biedy w UE czu USA są: globalizacja, WTO, WB, IMF i wszystkie inne mafijne organizacje globalne. Obalic je, wrocic do gospodarek lokalnych, wtedy UE i USA wyzdrowieja. Ale pozostalo juz bardzo malo czasu na zdrowienie, bo wkrotce przyjdzie agonia Zachodu na wlasne życzenie - czyli z beznadziejnej głupoty mafijnych elit, które stworzyly system ekponomiczno-polityczny Zachodu oparty na zlodziejstwie, wyzysku i korupcji.

wyborcza.biz/biznes/1,100896,13489012,Komisarz_ds__zatrudnienia__bezrobocie_jest_tragedia.html

--
Są trzy fazy ujawniania się prawdy. Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, w końcu traktowana jest jako oczywistość.
/Arthur Schopenhauer/
Edytor zaawansowany
  • j-k 01.03.13, 17:08
    max2-012 napisał(a):

> Kazdy majacy troche oleju w glowie rozumie, ze przczyną obecnego wielkiego bez
    > robocia i biedy w UE czu USA są: globalizacja, WTO,

- co do WTO sie zgadzam, skonczyc z globalizacja i wolnym handlem - wprowadzic cla zaporowe dla Chin i innych tanich krajow z Azji i niech oni zdychaja z glodu :)

natomiast pozostale organizacje jak MFW itd - nie maja z tym nic wspolnego.
  • karbat 01.03.13, 17:58
    j-k napisał:
    > - co do WTO sie zgadzam, skonczyc z globalizacja i wolnym handlem - wprowadzic
    > cla zaporowe dla Chin i innych tanich krajow z Azji i niech oni zdychaja z glo
    > du :)

zgodnie z twoja recepta na szczescie , sieroto po bolszewizmie , pierwszy bys wylecial
    z pracy na pysk . gdyby twoj szef nie sprzedawal do Chin , Indii . sorry ...
    ty bys chcial pracowac w takiej firmie , poki co masujesz jaja bykom w swojej wsi .
    modl sie sieroto, by Chinczyk nie zaczal sie pozbywac dolarow ...

• j-k 02.03.13, 20:25
    k
    > zgodnie z twoja recepta na szczescie , sieroto po bolszewizmie , pierwszy bys w
    > ylecial
    > z pracy na pysk . gdyby twoj szef nie sprzedawal do Chin , Indii . sorry ...
    > ty bys chcial pracowac w takiej firmie , poki co masujesz jaja bykom w swojej
    > wsi .

zaleznosc Chin i Indii od Eksportu na zachod jest o wiele wieksza , niz zaleznosc zachodu od eksportu do Chin, ekonomiczny nieuku.

Tfuj), jak zawsze, Dr. J.K.
    ekonomista.
  • wojciech.2345 01.03.13, 17:56
    max2-012 napisał(a):
    > ... agonia Zachodu na wlasne życzenie...
    ----------------------
    Ta agonia Zachodu jest ogłaszana od momentu mojego poczęcia.
    Dat tej agonii było więcej niż gwiazd na niebie.

Napisz coś ciekawszego.
  • j-k 02.03.13, 20:26
    wojciech.2345 napisał:

> Ta agonia Zachodu jest ogłaszana od momentu mojego poczęcia.
    > Dat tej agonii było więcej niż gwiazd na niebie.

Ta egonia jet oglaszana od roku 1900, gdy pewien filozof francuski powiedzial:

- Zachod gnije.
    Ale jaki piekny wydaje przy tym zapach...
  • karbat 02.03.13, 21:21
    j-k napisał:
    > zaleznosc Chin i Indii od Eksportu na zachod jest o wiele wieksza , niz zalezno
    > sc zachodu od eksportu do Chin, ekonomiczny nieuku.

ekonomia ... rzekomo nauka ktora cos potrafi wyliczyc mniej ,- bardziej ,- nieprzywidywalnie .
    kto stracilby mniej , a kto wiecej przypominaloby licytowanie sie w piaskownicy .
    niemniej ... pozwolisz , ze sie nie zupelnie zgodze z twoim spostrzezeniem .

- wiesz
    na jaka kwote sa zadluzone USA u Chinczyka ... ja wiem .
    - wiesz na jak kwote zachod exportuje do Chin ... ja wiem .
    - znasz strukture tego exportu ...

zauwaz tez , ze z CHIN , - na zachod , exportuja towary w wiekszosci firmy ....
    zachodnie !!! .... . Podobnie jak w przypadku Polski .

Mowi sie o polskim exporcie ... nie dodajac , nie mowiac glosno , ze .ca. .. 3/4 (!)
    tego polskiegio exportu na zachod , to export firm ZACHODNICH , produkujacych
    na terenie Polski .

jeszcze raz , abys sobie to uzmyslowil , na 100 % poskiego exportu ,
    exportu z terenu Polski , - ca 75 % to export firm zachodnich produkujacych
    na terenie Polski . i .... juz wiemy gdzie jestesmy i oczym mowimy .... .
  • kaszebe12 03.03.13, 10:57
    Ufff....-dziekuje , karbat. -Krotko , zwiezle i z sensem.-Moze ta nieskomplikowana argumentacja trafi do glow naszym forumowym "ekonomistom"...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka