Dodaj do ulubionych

Metafizyczna symbolika-Rodnaja Rus' na mieliznie.

07.09.13, 14:07
Zeby nie bylo, iz jestem "rusofobem"!
Nie jestem.
To zdanie, niemal jednomyslne, rosyjskich czytelnikow.

Otoz ostatnio, parachod pod wdzieczna nazwa "Rodnaja Rus'| osiadl na mieliznie.
A dlaczego osiadl?
A, bo zaloga byla pijana w 3D.

Szczesliwie, nikomu nic sie niestalo, wiec przypadek humorystyczny i jednoglosnie uznany za symboliczny znak opatrznosci:

Рoднaя Рycь cелa нa мель из-зa пьянoгo экипaжa. Симвoличнo.
Чyете? Рoccией пaхнет.

--
Melancholia kroczy za mna, niczym czarny pies.
Obserwuj wątek
      • igor_uk Ja mam wojtuisa. 07.09.13, 15:00
        A borrat Ewe.

--
        Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
          • igor_uk Re: Ja mam wojtuisa. 07.09.13, 15:21
            Ewa,nieswiadomie pomagasz borratu obsierac Rosje .Kazdy jego watek sluzy jednemu - wyzwac negatywny stosunek Polakow do Rosjan .
            --
            Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat"

• igor_uk Re: Ja mam wojtuisa. 07.09.13, 15:32
                Pisze do wojtusia ,czas o czasu,slowa podziekowania.I te slowa sa szczere.Bo to co ja chce przekazac innym forumowiczom i gosciam forum,zawieram w poscie,otwierajacym watek.Kazdy kto wchodzi na forum nie czyta wszystkich watkow,zwlaszcza tych na dole listy,a tylko otwiera pierwszy z gory.I nikt nie bedzie czytac waszych wymian zdan o tym,jak prawidlowo cos pisze sie po polsku.Ale post borrata,w ktorym zawarta porcja goowna,przygotowana dla Rosji,przeczyta kazdy.
                --
                *****************************************************************

• wojciech.2345 Re: Ja mam wojtuisa. 07.09.13, 15:40
                  igor_uk napisał:
                  > Kazdy kto wchodzi na forum nie czyta wszystkich watkow,zwlaszcza tych na dole listy,a tylko otwiera pierwszy z gory.I nikt nie bedzie czytac waszych wymian zdan o tym,jak prawidlowo cos pisze sie po polsku.
                  --------------------------
                  Igorku,
                  czyta się autorów. Przypadkowy czytelnik nie jest ważny.
                  Ci z Łubianki za dużo piją.
            • wojciech.2345 Re: Ja mam wojtuisa. 07.09.13, 15:25
              igor_uk napisał:
              > Ewa,nieswiadomie pomagasz borratu obsierac Rosje .Kazdy jego watek sluzy jednem
              > u - wyzwac negatywny stosunek Polakow do Rosjan .
              ---------------
              Igorku,
              pleciesz androny. Borrka lubi i ceni Rosję.
              Tylko dla niego Rosja = Biała Rosja.

A mnie Rosja jest obojętna.
    • j-k Raz ich usprawiedliwie :) 07.09.13, 15:04
      Nie dawno plywalem jachtem, motorowym po Wisle.
      O wdziecznej nazwie "Lodz" - (od miasta Lodzi - bo stertnikiem byl Lodzianin").

I tez utknielismy na mieliznie na srodku Wisly, mimo, ze sternik byl trzezwy
      - bo nie liczyl sie tym, ze poziom rzeki w glownym nurcie wynosil 50 cm :)))
    • lubat Re: Eva, Igor... 07.09.13, 16:51
      ... nie bądźcie upierdliwcy! Dlaczego psujecie borratowi, wojtusiowi & Co. ostatnie pocieszenie?
      Tacy Niemcy, Francuzi a nawet Ukraińcy mają dużo powodów do zadowolenia, a nawet do dumy. A u nas co? Jakakolwiek impreza sportowa czy to europejska, nie mówiąc o światowej, to jesteśmy tylko tłem dla innych, albo w ogóle nas nie ma nawet jako tła.

O gospodarce lepiej nie wspominać, bo chociaż w papierach to my ciągle "zielona wyspa", to najlepszym odzwierciedleniem naszej kondycji ekonomicznej jest coraz mniejszy przyrost naturalny, a 90% nastolatków ma spróchniałe zęby. O służbie zdrowia lepiej nie wspominać i broń Boże, nie chorować w czwartym kwartale. W trzecim jest też ryzyko nieprzyjęcia do szpitala.

A to przecież nie wszystko, co takie boratoidy widzą wokół siebie. Psychiatrzy wyróżniają różne sposoby radzenia sobie z takim dyskomfortem. Jednym z nich jest wyszukiwanie (nawet na siłę) przykładów, że nie jest tak źle, że inni mają jeszcze gorzej. Np. Rosjanie, w czym ich przekonują ZBiRy.
      I tak właśnie leczą swoje frustracje borrki, wojtki czy why no amerika.
      A wy im bezczelnie psujecie terapię! Nie wstyd wam?!
      • igor_uk Coz,Lubat. 07.09.13, 17:01
        Potrafiles zawstydzic mnie .Poczulem sie ,po twoich slowach,jak jakis zbir,ktory u dzieciaka odebral jego ulubiona zabawke.
        --

• j-k bezczelnoscia jest... 07.09.13, 17:30
        lubat napisał:
        > Tacy Niemcy, Francuzi a nawet Ukraińcy mają dużo powodów do zadowolenia, a nawe
        > t do dumy. A u nas co? Jakakolwiek impreza sportowa czy to europejska, nie mówi
        > ąc o światowej, to jesteśmy tylko tłem dla innych, albo w ogóle nas nie ma nawe
        > t jako tła.
        >
        > O gospodarce lepiej nie wspominać, bo chociaż w papierach to my ciągle "zielona
        > wyspa", to najlepszym odzwierciedleniem naszej kondycji ekonomicznej jest cora
        > z mniejszy przyrost naturalny, a 90% nastolatków ma spróchniałe zęby. O służbie
        > zdrowia lepiej nie wspominać i broń Boże, nie chorować w czwartym kwartale. W
        > trzecim jest też ryzyko nieprzyjęcia do szpitala.

bezczelnoscia jest wychwalanie innych na polskim forum i wysmiewanie polskich realiow.
        Evelein przynajmniej Polki nie udaje, wiadomo, ze jest polskojezyczna jedynie.

Natomiast co do wysmiewania polskiej sluzby zdrowia - to radzilbym sie zapoznac z ukrainska...
        jako zywo przypomina te polska sprzed 40-tu lat...
        • lubat Re: bezczelnoscia jest... 07.09.13, 17:36
          j-k napisał:

> Natomiast co do wysmiewania polskiej sluzby zdrowia - to radzilbym sie zapoznac
          > z ukrainska...
          > jako zywo przypomina te polska sprzed 40-tu lat...

Jak to miło z twojej strony, że nawet nie proszony dajesz osobisty przykład, że można się pocieszyć, znajdując gorszych od siebie:)
          • j-k i slusznie. 07.09.13, 17:44
            lubat napisał:
            > Jak to miło z twojej strony, że nawet nie proszony dajesz osobisty przykład, że
            > można się pocieszyć, znajdując gorszych od siebie:)

I slusznie.
            nasze polskie historyczne doswiadczenia z ostatniego polwiecza 20.w. sa bowiem ustrojowo i ekonomicznie blizsze Ukrainie, a nie Zach. Europie.
            Porownuje sie podobne punkty wyjscia - a nie np. Ksiezyca z Marsem.

Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
            ekonomista.
        • romrus Czyli, wolnosc slowa to bezczelnosc:-) 07.09.13, 18:09
          j-k napisał:
          > bezczelnoscia jest wychwalanie innych na polskim forum i wysmiewanie polskich realiow.

Na polskim forum mozna wychwaliac tylko swoich i wysmewiac wylacznie obce realii.
          O ile sie da:-)

Wlasnie w ten sposob ostatnio odbieram glowna zachodznia wartosc demokratyczna - wolnosc slowa.

Dokterek moze op@dalac wszystkich, ale jego nie wolno:-)
          • j-k Nie petam sie po niemieckich i rosyjskich forach 07.09.13, 19:39
            romrus napisał:
            > Na polskim forum mozna wychwaliac tylko swoich i wysmewiac wylacznie obce realia.

Nie petam sie po niemieckich i rosyjskich forach
            krytykujac Niemcy i Rosje - chociaz jezykowo i jedno i drugie moglbym :)

I nie mam pretensji do Igora.
            To Rosjanin i uprawia tu uczciwie wielko-rosyjska imperialna polityke.
            mam pretensje do Evelein, osoby w koncu polskiego pochodzenia.
            jak rowniez do Lubata.

Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
              • j-k viem, viem... 07.09.13, 20:36
                borrka napisał:
                > Z rosyjskimi Zydami - oni znaja Rosje i nie cierpia na chorobe "brudy pierzemy
                > w domu".
                > Fora niemieckie sa pod taka autocenzura, ze szkoda nawet wchodzic.

viem, viem...
                i nie mam pretensji do Igora i Romrusa...
                Rosjanie tez tu maja sie pravo wypowiedziec...
                zwlaszcza Romrus, ktory nie rozumie polskiej ironii w slowie "tesz"... :)

mam Pretensje do innych z WEB-brygady.
                np. Evelein i Lubata.
                osob pochodzacych z Polski.
                a stawiajacych interes obcych ponad polskim.

• borrka Taka patologiczna niechec do Polski... 07.09.13, 22:33
                  Polaczona ze znajomoscia jezyka i realiow polskich, spotykalem u pojedynczych Spätausiedlerow ze Slaska.
                  U znanych mi Ruskich, nigdy.
                  Ich trzeba jedynie "przelamac", ale na forum sie nie da.
                  W internecie oczekuja pelnej akceptacji rosyjskiego punktu widzenia.
                  Nieoficjalnie, czesto mozna osiagnac kompromis.
                  --
    • borrka Matuszka wstrzymala oddech! 07.09.13, 18:38
      Wypadek wzbudzil duze zainteresowanie u naszych umilowanych, czuchonskich sasiadow.

Po pierwszej, twardej, jak slowo czekisty informacji, ze zaloga byla pijana w ... nie powiem, w co, nastapily spekulacje przed "pomiarami".
      Moze padnie rekord?

I rozczarowanie.
      Wyniki badan wykazaly trzezwosc, czyli pewnie ponizej 3 %% alkoholu.
      Faktycznie, zaden powod do strzepienia jezyka.
      --
      • borrka I komentarze:) 07.09.13, 18:54
        Андрей Белoycoв 5 чacoв нaзaд
        рoдилcя нa вoлге и ни oднoгo трезвoгo экипaжa не видел в жизни-
        хoть нa вaхте,хoть в oтcтoе-пьют,нo кyрc вcегдa держaт верный!
        вcемy винoй-прoизвoдители некaчеcтвеннoгo и неcертифицирoвaннoгo aлкoгoля-мoлдaвaне,грyзины и ocoбеннo ocетинcкaя мaфия!
        зaкycкa,кoнечнo,тoже влияет и лyчше без нее-чтoбы не риcкoвaть

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka