Dodaj do ulubionych

A ja Rosje to ...

19.04.14, 15:28
zamknalem ... w komputerze i dobrze jej tak.

Uwage swoja skierowalem na cos, co czlowiekowi milsze, co darzymy wyjatkowym uczuciem i co powoduje, iz nasze obyczaje lagodnieja, a dobrotliwy usmiech przyozdabia twarz.

Swiateczny Wielkonocny stol.

Nie bede rozwodzil sie o sniadaniu wielkanocnym, niech kazdy robi jak tradycja go nauczyla ...

Swiateczny obiad z barankiem (nie mylic z paschalnym) w tle.

Udziec jagniecia z rodzynkami i migdalami z lekka duszony w bialym winie. Oczywiscie mowimy o jagnieciach mlodziutkich rodem z Nowej Zelandii - mam wyjatkowa slabosc do nich.

Po 48-u godzinach moczenia w zalewie winnej z przyprawami (tutaj zastosowalem cos wyjatkowo polskiego - roztarte w mozdziezu owoce jalowca) wyjalem udziec celem starannego osuszenia i przygotowania do pieczenia. Reszta przed mna ... (jak ktos zechce niech bedzie przedemna).

Wazna rzecz. Konczac duszenie (wczesniej dobrze opieczonej ze wszystkich stron udzica) nalezy podlac go kielszkiem koniaku (nie zalowac !) i podpalic. Gdy pojawia sie plomienie nalezy przykryc i po chwili odkryc i dodac 18% smietanki i chwileczke dusic bez przykrycia.

Wszystko to posypac migdalami i podawac ... Z czym? Zalecana dowolnosc i upodobanie.

Ja podaje z duszonymi warzywami ... wliczajac w to rowniez przyslowiowy polski (niestety zapomniany) pasternak.

I teraz najwazniejsza sprawa ... Jakie wino? Oczywiscie, ze czerwone - nie badz smieszny ...

Moze byc Shiraz, na przyklad ten australijski, bo zawsze na zadawalajacym poziomie ... moze byc rowniez Pinot Noir.

Ja wybralem cos, na co czekalem caly dlugi rok - Amarone. Wino zrodzone z milosci, ktorego ojczyzna jest region Valpolicella na polnoc od Verony. Wyjatkowo specyficzny smak zawdziecza przedalpejskim wzgorzom ciagnacym sie od jeziora Garda ... Eeeh, duzo by o tym mowic.

Deser? Polski mazurek i wiedenski sernik ... Czyz to w zupelnosci nie wystarcza?

Happy Easter przyjaciele i ... adwersarze rowniez.

Edytor zaawansowany
  • j.jastrzebiec 19.04.14, 16:11
    Ja na obiad w gosci ide i bede jadl to, co gospodarze podadza.
  • blue.skay 19.04.14, 20:00
    wlasne sciezki.

Tegoroczna Wielkanoc jest moja pierwsza w nowym miejscu zamieszkania. Zjedzie sie rodzina, a i o sasiadach warto troszeczke pomyslec ...

Zreszta, w Kanadzie podobnie jak w Stanach mamy tylko jedno swieto, a poniedzialek to juz szara normalnosc, chyba ...

Chyba, ze jestes rentierem.
  • j.jastrzebiec 19.04.14, 21:09
    Gdzie kupujesz mieso z owieczek?
  • blue.skay 19.04.14, 21:29
    Dawno temu kupowalem w kanadyjskim Loblaws. Pozniej przerzucilem sie na grecka rzeznie ...

Doswiadczenia jednak nauczyly mnie szukac wysmienitej jakosci miesa z jagniecia i kozlat w rzezniach arabskich.

Mam w odleglym London znajomego wlasciciela sklepu rzeznickiego Zam Zam.
  • przyjacielameryki 19.04.14, 16:39
    blue.skay napisał:
    zamknalem ... w komputerze i dobrze jej tak.

Uwage swoja skierowalem na cos, co czlowiekowi milsze, co darzymy wyjatkowym uc
    zuciem i co powoduje, iz nasze obyczaje lagodnieja, a dobrotliwy usmiech przyoz
    dabia twarz.

Swiateczny Wielkonocny stol.

Nie bede rozwodzil sie o sniadaniu wielkanocnym, niech kazdy robi jak tradycja
    go nauczyla ...

Swiateczny obiad z barankiem (nie mylic z paschalnym) w tle.

Udziec jagniecia z rodzynkami i migdalami z lekka duszony w bialym winie. Oczy
    wiscie mowimy o jagnieciach mlodziutkich rodem z Nowej Zelandii - mam wyjatkowa
    slabosc do nich.

Po 48-u godzinach moczenia w zalewie winnej z przyprawami (tutaj zastosowalem c
    os wyjatkowo polskiego - roztarte w mozdziezu owoce jalowca) wyjalem udziec cel
    em starannego osuszenia i przygotowania do pieczenia. Reszta przed mna ... (jak
    ktos zechce niech bedzie przedemna).

> Wazna rzecz. Konczac duszenie (wczesniej dobrze opieczonej ze wszystkich stron
    > udzica) nalezy podlac go kielszkiem koniaku (nie zalowac !) i podpalic. Gdy poj
    > awia sie plomienie nalezy przykryc i po chwili odkryc i dodac 18% smietanki i c
    > hwileczke dusic bez przykrycia.
    >
    > Wszystko to posypac migdalami i podawac ... Z czym? Zalecana dowolnosc i upo
    > dobanie.
    >
    > Ja podaje z duszonymi warzywami ... wliczajac w to rowniez przyslowiowy polski
    > (niestety zapomniany) pasternak.
    >
    > I teraz najwazniejsza sprawa ... Jakie wino? Oczywiscie, ze czerwone - nie bad
    > z smieszny ...
    >
    > Moze byc Shiraz, na przyklad ten australijski, bo zawsze na zadawalajacym pozio
    > mie ... moze byc rowniez Pinot Noir.

Oj Blu, jak zaczynasz nawijać z żarciem to mnie się od razu robi słabo. Tez to lubię(żarcie) ale nie potrafię tak ładnie opowiadać o tym ja ty. Serdeczne dzięki!!! Powiem tylko to, że u mnie na święta będzie i Shiraz ale i Mahlbec argentyński a także Torres hiszpański i oczywiście różne polskie wódki( w żadnym wypadku nie Finlandia cza Absolut)

Wesołych Świąt Wielkanocnych.
  • blue.skay 19.04.14, 19:20
    na wielkanocnym stole to ... symbol pokoju.

Jezeli przyrzadzony jest jeszcze z fantazja i kulinarna znajomoscia, to efekt jest wrecz gwarantowany.

Sprwadz francuski Grey Goose. Bedziesz naprawde mile zaskoczony.
  • j-k 19.04.14, 17:05
    Jak zmora wyfrunie z Twojego kompa i zezre Ci swiateczne jajeczka...
    www.google.pl/search?site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1034&bih=875&q=moskwa+samochody&oq=moskwa+samochody&gs_l=img.3..0.2691.6853.0.7246.16.10.0.6.6.0.120.838.9j1.10.0....0...1ac.1.41.img..0.16.856.Y19moKAIgYs#facrc=_&imgrc=CR-67NilBFBuBM%253A%3BQqb-s3Ft8RI9aM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg.interia.pl%252Fmotoryzacja%252Fnimg%252F4%252Fl%252FKorki_Moskwie_Pokazowo_4730568.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fmotoryzacja.interia.pl%252Fwiadomosci%252Fciekawostki%252Fnews%252Fpokazowo-odholowali-auta%252C1558383%252C1718%3B625%3B416
  • j-k 19.04.14, 17:07
    www.google.pl/search?site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1280&bih=923&q=alladyn&oq=alladyn&gs_l=img.1.0.0l10.1763.4110.0.6144.7.5.0.2.2.0.79.180.5.5.0....0...1ac.1.41.img..0.7.199._8HEMxzMKJQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=u95hI-KlWOlhsM%253A%3BuizTH5ViHVfgBM%3Bhttp%253A%252F%252Fdane.naukadladzieci.net%252Fkolorowanki%252Falladyn-dzin-sie-smieje.png%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.naukadladzieci.net%252Fkolorowanki%252Falladyn%252F%3B675%3B859
  • blue.skay 19.04.14, 19:49
    ze wyfrunie, ale przez 3-4 dni nie bedzie mi "bruzdzila" w rozkoszach wynikajacych z biesiadowania.

Stol, pieczyste, cwikla z chrzanem i mazurki beda moimi przyjacielami ...

Alleluja - pisane smakiem, aromatem i polska tradycja.
  • j-k 19.04.14, 20:31
    Ile jest osob pochodzenia ukrainskiego w Kanadzie ?
    Ile przyznaje sie do pochodzenia polskiego ?

jakie sa relacje miedzy tymi grupami ?
  • blue.skay 19.04.14, 21:01
    Jeszcze nikt mnie o to nie zapytal.

Otoz w Kanadzie to: - 77% biali pochodzenia europejskiego. !9.2 widoczne mniejszosci, a wiec: Afrykanie, Azjaci, Latynosi ... ca 4% to miejscowi Indianie.

Polakow w Kanadzie ca 194 tysiace. Rosjan 164 000, a Ukraincow 116 000.

Jakie sa relacje miedzy nimi moge tylko podac z wlasnego doswiadczenia. Otoz, ...

Najbardziej zamknietym srodowiskiem jests rodowisko rosyjskie. Jest ono cholernie wyizolowane.

Polacy i Ukraincy sa bardzo otwarci, chociaz dla wiekszosci z nich zycie skupia sie wokol kosciolow i center kulturalnych. Znak rownosci.

Jakie relaje miedzy Palakami a Ukraincami?

Na poczatku, a bylo to bardzo wiele lat temu, musialem ostro interweniowac ... Starzy emigranci z Ukrainy wspominali czesto czasy rzezi wolynskiej. Bylo ostro, ale sie oplacalo.

Pozniej byl Walesa, Solidarnosc i ... EU oraz NATO. Od tego czasu stosunek Ukraincow do Polski zaczal sie gwaltownie zmieniac na lepsze.

Co w sercu, a co na jezyku ... wie tylko Bog.
  • blue.skay 19.04.14, 21:15
    Dane dotycza roku 2011.
  • j.jastrzebiec 19.04.14, 22:38
    Z importu przez internet i z ulepszaczami. Musze sie bardziej rozeznac w tej sprawie. Udziec z jagniecia musi poczekac do nastepnego roku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.