Dodaj do ulubionych

Bułgaria wstrzymuje budowę rury!

08.06.14, 20:42
Tego się Putin nie spodziewał.
->>>>>Tekst linka
Edytor zaawansowany
 • krzysiozboj 08.06.14, 21:30
  Dobra wiadomość dla mnie byłaby wtedy gdyby i rura była i gazoporty jako alternatywa, tu jest ewidentne rozgrywanie krajów europejskich przez Rosję i USA, Rosja kusi pewnie rabatami za gaz a USA straszy sankcjami. Bułgarię postraszyć mogą, Niemcom i rurze bałtyckiej nie zrobią nic, z Francuzami o mistrale się podroczą i na tym się skończy, nawet mam spore wątpliwości czy USA będzie w stanie egzekwować kary dla PNB Paribas. Jak dla mnie i USA i Rosja skutecznie rozwala UE, tu nawet nie ma co się wygłupiać i mówić o jakiejkolwiek wspólnej polityce Europy.
 • brat_ramzesa 08.06.14, 21:53
  ci lepsi nie musza przestrzegac jej zasad
  --
  Kylax napisal " W majdanie aktywny udział brały feministki i grupy osób LGBT.";)))
  Dobrzy ludzie są moimi braćmi w wierze
 • pijatyka 03.12.14, 00:41
  ...kacapie lamenty nad demokracją ;->  --
  Słowo o wyprawie Igora (na polskie fora ;)

  tinyurl.com/nhk66cm
 • jorl 08.06.14, 21:50
  pl-123 napisał:

  > Tego się Putin nie spodziewał.


  A ja mysle ze sie spodziewal. A co najmniej ja sie tego spodziewalem. Bulgaria slabiutki kraj USA moze ich w ziemie wdeptac.

  Rosja moze tylko jedno. Po prostu zakrecic rury przez Ukraine i to nie na tydzien a na lata i wtedy Bulgarzy beda mieli d., wyziembione. I pomysla co bardziej boli, kopniaki z USA czy z Rosji.
  Nie ma innej rady.
  Czytalem ostatnio ze Putin powiedzial ze jak jakies kraje beda ruski gaz rewersem na Ukraine dostarczac Rosji zmniejszy dostawy temu krajowi. Tak aby nie mial gazu na rewersy.
  Rosja nie ma wyjscia, gaz przez Ukraine zamknac na rok albo i dluzej.

  Pozdrowienia
 • marko125 08.06.14, 21:54
  Jak zwykle Jorlowskie bzdety :) Rosja nie zamknie Ukrainie gazu nawet na minutę.
 • krzysiozboj 08.06.14, 21:59
  Gdyby była mozliwość przyjęcia zakładu pod ta tezę to ja chętnie bym co nieco na taki zakład postawił że jednak kurki zostaną dokręcone bo w to że Ukraina będzie płaciła za gaz tyle ile chce Rosja to ja wątpię.

  A z jorlem tylko w jednym bym polemizował, gdyby rewers zapewniły Niemcy po cenie co najmniej w wysokości ceny rosyjskiej dla Ukrainy to nawet przepustowość rury bałtyckiej by się podniosło w razie potrzeby byle tylko gazu dla Ukrainy nie brakło, oczywiście pod warunkiem ze będzie rosyjski i w stosownej cenie ;)
 • boavista4 08.06.14, 21:59
  oprocz straszakow i przekupstwa. Bulgaria odpadnie przy pierwszej okazji. Wojna to jedyne wyjscie dla banksterow i do tego zmusza biedna Ameryke. Ten jkto ja rozpocznie, bedzie automatycnie przegranym.
 • brat_ramzesa 08.06.14, 21:56
  Niemcom to zwisa, widac USa bardza nie chca odbudowania strefy wplywow na Balkanach i rejonie morza czarnego, formy jakie to przyjmuje sa wyjatkowo groteskowe
  --
  Kylax napisal " W majdanie aktywny udział brały feministki i grupy osób LGBT.";)))
  Dobrzy ludzie są moimi braćmi w wierze
 • eva15 08.06.14, 22:00
  Dokładnie tak, tu chodzi o Bałkany. Wczoraj przebywał w Bułgarii McCaine i inni US-senatorzy, dziś Bułgaria ogłosiła, że zawiesza budowę, bo niby EU się czepia, co też prawda, bo i na EU USA naciskają.

  Szantaż, szantaż i jeszcze raz szantaż. Szantaż i zastraszanie...
 • brat_ramzesa 08.06.14, 22:02
  Groteska niesamowita, tyle ze poludniowy potok i tak powstanie, pozostanie wielki niesmak
  --
  Kylax napisal " W majdanie aktywny udział brały feministki i grupy osób LGBT.";)))
  Dobrzy ludzie są moimi braćmi w wierze
 • tojabogdan 08.06.14, 23:00
  zbłąkane rakiety NATO raz po raz trafiały do Bułgarii, ci zdawali się tym faktem wcale nie zasmuceni. Wręcz przeciwnie.
 • krzysiozboj 08.06.14, 22:03
  Myślę że raczej chodzi o to że Niemcom USA mogą skoczyć a nie postraszyć, Bułgaria i Rumunia niestety może być podatna na szantaże USA. Ja bym się wcale nie zdziwił gdyby podnoszono przepustowość bałtyckiej rury i ogłoszono że rząd niemiecki nie ma żadnych zastrzeżeń tutaj.

  Całość jak już pisałem to moim zdaniem obliczona na próbę upieczenia dwóch pieczeni na jednym palenisku - zjazd finansowy Rosji i rozpad UE.
 • brat_ramzesa 08.06.14, 22:12
  Rozpad UE oraz oslabieni Rosji, taki jest cel
  To jest sprawdzian dla decydentow;plyna jednak sygnaly ze cichcem sie ugaduja
  --
  Kylax napisal " W majdanie aktywny udział brały feministki i grupy osób LGBT.";)))
  Dobrzy ludzie są moimi braćmi w wierze
 • eva15 08.06.14, 22:23
  Rozpad EU wcale nie jest celem USA. Przeciwnie USA wymuszają na EU przyjmowanie coraz nowych, coraz biedniejszych i skorumpowanych członków. EU ma być coraz większą całością, tyle, że znacznie słabszą niż stara EU, pełną skłóconych gołopupców, bezwolną i zależną przez to jeszcze silnie od USA.
 • br0f 09.06.14, 00:02
  chdzi o kontrole
  wysyla sie takiej bulgarii list zeby nie wazyla sie budowac rury i bulgaria poslusznie slucha
 • eva15 09.06.14, 00:25
  Chodzi o kontrolę nad CAŁOSCIA. Zamiast szarpać się z każdym krajerm z osobna, a krajów są w Europie dziesiątki, lepiej trzymać je w jednym (słabym) centralnie sterowanym jewrokołchozie.

  Wtedy wystarczy US-ukaz przekazany komisarzom EU, a oni ten ukaz uczynią obowiązującym dla pół miliarda ludzi. Jednym jedynym podpisem podporządkowują sobie pół miliarda ludzi należących do kołchozu. Jakież to ułatwienie, oszczędność czasu i pieniędzy...
  O ileż łatwiej będzie USA zainplantować EU swą umowę o wolnym handlu - TTIP...
 • br0f 08.06.14, 22:04
  to doskonale pasuje a agende 21
  www.unep.org/Documents.multilingual/Default.asp?DocumentID=52&ArticleID=52
  ruscy beda sie smiac bo rury na wschod maja realny ksztalt. a europejczycy beda winic ruskich za skutki wprowadzania agendy 21
 • eva15 08.06.14, 22:05
  Robiąc revers EU będzie łamać umowy ( a przynajmniej ich większość).

  Czym innym są umowy dla odbiorcy końcowego, czym innym dla pośrednika/handlarza/hurtownika. Kraje EU mają z Rosją umowy jako odbiorca kożcowy, a nie jako handlarz sprzedający ten gaz dalej.
  Rosja już ostrzega, że nie tylko zmniejszy dopływ gazu, ale będzie skarżyć o łamanie umów. Dokładnie z tej przyczyny Słowacja nie chce robić reversu na Ukrainę.
 • jorl 08.06.14, 22:13
  eva15 napisała:

  > Robiąc revers EU będzie łamać umowy ( a przynajmniej ich większość).
  >

  Lamanie umow to Zachod ma we krwi. I konsekwencje jakis sadow nie sa zadnymi konsekwencjami. Zreszta sady sa zachodnie.

  Umowy sie dotrzymuje jak konsekwencje ale realne sa takie ze lamanie umow nie jest oplacalne.
  Tu jest o tym co Putin powiedzial

  de.ria.ru/business/20140606/268704767.html
  Ze beda ograniczenia dostaw dla tych co robia revers na Ukraine.

  Pozdrowienia
 • eva15 08.06.14, 22:30
  To prawda, że międzynarodowe sądownictwo jest w rękach Zachodu, ale masowe stronnicze wyroki w sprawach oczywistych popartych umowami nie są aż tak proste, jak się wydaje.
 • vladexpat 08.06.14, 23:36
  eva15 napisała:

  > To prawda, że międzynarodowe sądownictwo jest w rękach Zachodu, ale masowe stro
  > nnicze wyroki w sprawach oczywistych popartych umowami nie są aż tak proste, j
  > ak się wydaje.

  Rosja ograniczy dostawy na Zachód, Zachod ograniczy płaności do Rosji. Zachód bez rosyjskiego gazu jakoś wytrzyma. Rosja bez zachodniej elektroniki, maszyn, podpasek, kartofli, butów, samochodów, materiałów budowlanych itp. itd. będzie miała nieco większy problem.
  --
  Polityk w trumnie
  wygląda dumnie
 • eva15 08.06.14, 23:48
  Głupstwa wypisujesz. Podpaski, kartofle, buty są też, wiem, ty nie uwierzysz, produkowane w Rosji. To, czego Rosja nie produkuje może kupić w Chinach - podobnie jak robi Zachód:-)

  Zachód EU, taka Hiszpania czy Portugalia na pewno sobie bez gazu z Rosji poradzą, bo go w ogóle z Rosji nie importują. Niemcy maja NS, więc im wisi:-) Ale wschód EU - Polska i Pribałtyka?
 • br0f 08.06.14, 23:49
  ruscy kupia w chinach . prawie wszysto jest dzis tam produkowane. zastoj w gospodarce moze pchnac zdesperowany zachod do wojny bywalo tak w przeszlosci . moze i dobrze ubedzi sporo oglupialyc chamow
 • eva15 08.06.14, 23:55
  No i przede wszystkim - sankcje pchną do przodu własną produkcję, tłamszoną obecnie tanią konkurencją:-). To taka odwrotna, mało dla Zachodu korzystna, druga strona medalu.
  Przykład Iranu się kłania, a przecież Rosja jest krajem znacznie bardziej uprzemysłowionym niż Iran kiedykolwiek był.
 • herr7 09.06.14, 08:24
  To nie jest takie proste, gdyż przez Ukrainę nadal przesyłana jest większość rosyjskiego gazu. Inaczej mówiąc, Zachód może teraz szantażować Rosję ukraińskimi gazociągami. Jedynym rozwiązaniem było zajęcie całej Ukrainy pod koniec lutego. Wówczas to Rosja by stawiała warunki. Putin wybrał wariant pośredni, zresztą przymuszony przez rosyjskich wojskowych. Ale zajęcie Krymu było jedynie półśrodkiem, które nie rozwiązało najważniejszego rosyjskiego problemu, że za miedzą powstaje właśnie arcy-wrogi kraj.
 • krzysiozboj 09.06.14, 08:43
  Z tym przesyłaniem gazu przez Ukrainę chyba już dawno nieaktualne jest. NS powstawało dokładnie po to by omijać Ukrainę, SS ma tylko dopełnić reszty, podobny cel był i Jamał2 który my zablokowaliśmy. Przepustowość NS o ile wiem jest niewiele mniejsza od tego co Rosja tłoczy przez Ukrainę na zachód, kilka lat temu był kłopot z dostarczeniem gazu kilku krajom na południe od nas w przypadku blokady Ukrainy, ten problem technicznie już rozwiązano i powtórka z poprzedniego kryzysu gazowego gdy Słowacja klęczała i błagała jest raczej niemożliwy.

  I nie jestem pewny czy ktoś poza Polską zechce za Ukrainę "umierać" to raz, dwa obstawiałbym że wcześniej czy później Rumunia lub Bułgaria da zgodę na rurę przy cichym przyzwoleniu reszty Europy a trzy Ukraina i tak dostanie wariackie rachunki za gaz a później pewnie zakręcanie kurka, w konsekwencji powstanie pytanie skąd Ukraina będzie brała mld euro na funkcjonowanie i na zakupy gazu po niestety rynkowych cenach (rynkowa tutaj to taka po której jest chętny do sprzedaży i do zakupu)
 • kzet69 09.06.14, 19:45
  skąd Ukraina będzie brała mld euro na funkcjonowanie i na zakupy gazu po nie
  > stety rynkowych cenach (rynkowa tutaj to taka po której jest chętny do sprzedaż
  > y i do zakupu)

  Cena wymuszana szantażem bez związku z rzeczywistymi kosztami to paskarstwo a nie wolny rynek, a raczej wolny rynek w wydaniu mafijnym, coś co może uchodzić za normalne w Rosji, ale w Europie nie przejdzie.
  A chcesz się założyć, że dopóki Rosja nie odda Krymu to nie zobaczy ani SS ani Mistrali?
 • krzysiozboj 09.06.14, 19:59
  Ja chciałbym z grubsza tego samego co i Ty - by mi żadna łajza pod moimi wpisami nie odpowiadała :))
 • eva15 09.06.14, 15:35
  herr7 napisał:

  > To nie jest takie proste, gdyż przez Ukrainę nadal przesyłana jest większość ro
  > syjskiego gazu. Inaczej mówiąc, Zachód może teraz szantażować Rosję ukraińskimi
  > gazociągami. Jedynym rozwiązaniem było zajęcie całej Ukrainy pod koniec lutego


  Naturalnie, gdyby Rosja zajęła siłą Ukrainę, to Ukraina (zachodnia) nie byłaby jej rzecz jasna wrogą. Banderowcy i potężni oligarchwoie witaliby armię rosyjską kwiatami:-).

  Dobrze, że ty nie jesteś przywódcą Rosji. Pod twoimi rządami czasy Jelcyna byłyby wspominane przez Rosjan z nostalią:-).
 • pijatyka 09.06.14, 18:00
  Ciekawe CZYM?

  armią która ledwo sobie dała radę z Gruzją? Paroma 'krymskimi' kompaniami?

  Czy może armią pożyczoną od Chińczyków?... ;->


  --
  Słowo o wyprawie Igora (na polskie fora ;)

  forum.gazeta.pl/forum/w,654,123633604,123633604,troll_igor_uk_i_jego_zamachujki_i_zamachocipki.html
 • kzet69 08.06.14, 22:06
  Flagowy projekt Putina i Gazpromu właśnie poszedł się j.... , Bułgaria zawiesiła rozpoczęcie budowy gazociągu Southstream! Wielkie brawa dla Bułgarii, która udowodniła ze przynależy do europejskiej rodziny, jeden za wszystkich - wszyscy za jednego. Teraz kolej na Francję, a ja wierzę głęboko że dopóki Rosja nie zwróci zagrabionego Krymu nie zobaczy ani South stream, ani Mistrali...
  I po co ci to było Putinie ?

  wyborcza.biz/biznes/1,100896,16118883,Po_unijnej_krytyce_Bulgaria_wstrzymuje_prace_nad_South.html#MT
 • kzet69 08.06.14, 22:07
  wyborcza.biz/biznes/1,100896,16118883,Po_unijnej_krytyce_Bulgaria_wstrzymuje_prace_nad_South.html#MT
 • melord 08.06.14, 22:28
  kto na tym straci?
  Bulgaria napewno...Rosja,watpie?
  przypomina to nacisk na Polske rezygnacji z Jamal 2 i strate kasy za tranzyt
  --
  Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej
 • vladexpat 08.06.14, 23:29
  melord napisał:

  > kto na tym straci?
  > Bulgaria napewno...Rosja,watpie?
  > przypomina to nacisk na Polske rezygnacji z Jamal 2 i strate kasy za tranzyt

  Rosja na wszystkim zyskuje. W każdym razie tak uważają komsomolcy. A że ne ma to nic wspólnego z rzeczywistością? Tym gorzej dla rzeczywistości.
  --
  Polityk w trumnie
  wygląda dumnie
 • eva15 08.06.14, 23:42
  Oczywiście, że Rosja straci i o to chodzi Mc Cainowi i spółce. Ale Bułgaria straci relatywnie więcej - jest krajem znacznie biedniejszym niż Rosja i ma bardzo niewiele źródeł dochodów.
 • igor_uk 08.06.14, 23:57
  W Gazpropmie z tego nigdy nie robili problemu.
  --
  ******************

  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat" forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_i_swiat_.html
 • eva15 09.06.14, 00:01
  Z czego nie robili problemu?
 • igor_uk 09.06.14, 00:04
  Z kolejnych deklaracje bulgarskiego rzadu.

  p.s. Na terytorium Bulgarii nie rozpoczety jeszcze zadne pracy,to i wstrzymywac nie ma czego.
  --
  ******************

  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja i swiat" forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_i_swiat_.html
 • 5magna 09.06.14, 00:12
  Olac sie na Europe, isc z Azja. Niemcy tez niech sie zdecyduja. Mysle ze dali by rade wytluc te amerykanskie wojska co tam stacjonuja. Aby im pomodz w decyzji to zakrecic caly gaz jak jest -20 C. Troche sztywnych wywioza bedzie tylko lepiej....
 • eva15 09.06.14, 00:27
  Igro, ja pamiętam jakie trudności robiono NS , więc choćby dlatego sądzę, że i SS w końcu powstanie. Ale tym razem USA będą silniej walczyć i szantażować.
 • elka-sulzer 09.06.14, 22:01
  eva15 napisała:

  > Igro, ja pamiętam jakie trudności robiono NS , więc choćby dlatego sądzę, że i
  > SS w końcu powstanie. Ale tym razem USA będą silniej walczyć i szantażować.

  Bez watpienia kneset nad Potomakiem (Waszyngton) bedzie robil kaka pelna para by tylko Putinowi zaszkodzic. Knesetowi wisi kalafiorem los rzydostwa na Ukrainie, Europie czy gdziekolwiek. Putin i jego gazy to co innego! Kneset (zio-oligarchia) toczy slinke juz od dawna by na tych gazach polozyc swoje lepkie lapki i uzalznic od zio-mafi reszte motlochu.
 • wojciech.2349 09.06.14, 00:28
  No i dobrze.
  Gazu będzie za 2-3 lata w Europie po sufit.

  Ta rura jest zbędna.
 • 5magna 09.06.14, 08:07
  www.voltairenet.org/BRICS-and-the-Mission-of
 • pl-123 09.06.14, 14:55
  ->>>Serbia wstrzymuje budowę gazociągu.
 • mara571 09.06.14, 16:40
  przyjmuje sie propozycje tego, ktory byl jako ostatni i wiecej forsy zaproponowal.
  Zeby bylo co krasc.
  --
  Feudalizmu nie zniszczyli lennicy, a komunizmu zaś nie zburzyli sekretarze. Podobnie panowania [finansowych] spekulantów nie wyeliminują spekulanci lub biurokraci i to nie oni wyciągną później z rowu wykolejony wóz pogruchotanej Europy.
  V.Orban
 • zgred-zisko 09.06.14, 19:13
  Bułgaria to wolny demokratyczny kraj. Podejmuje samodzielne decyzje. I żadni tam amerykańscy senatorowie nie mają na żadnego wpływu.

  biznes.interia.pl/wiadomosci/news/amerykanie-zatrzymali-gazociag-poludniowy,2024329,4199#iwa_item=5&iwa_img=0&iwa_hash=36423&iwa_block=business
 • pijatyka 09.06.14, 19:26
  ...ani nie okupuje terytorium.

  Chceta do Moskwy? To jazda - i z UE, i z NATO.

  No i się chłopaki rozmyśliły ;->


  --
  Słowo o wyprawie Igora (na polskie fora ;)

  forum.gazeta.pl/forum/w,654,123633604,123633604,troll_igor_uk_i_jego_zamachujki_i_zamachocipki.html
 • elka-sulzer 09.06.14, 22:06
  zgred-zisko napisał:

  > Bułgaria to wolny demokratyczny kraj. Podejmuje samodzielne decyzje. I żadni ta
  > m amerykańscy senatorowie nie mają na żadnego wpływu.
  >
  > biznes.interia.pl/wiadomosci/news/amerykanie-zatrzymali-gazociag-poludniowy,2024329,4199#iwa_item=5&iwa_img=0&iwa_hash=36423&iwa_block=business


  Pomroczna (h/t pimpek) to tez "wolny, demokratyczny" kraj, hahahaha
  Pewnie tylko przez przypade tanczy tak jak kneset nad Potomakiem (Waszyngton) zagra.

 • pl-123 09.06.14, 20:29
  z tego projektu!
 • elka-sulzer 09.06.14, 22:10
  pl-123 napisał:

  > z tego projektu!
  >
  Zadziwiajacym jest jak "rzadzace elyty" zawsze potrafia odmrazac uszy ... motlochu ... byle knese nad Potomakiem byl zadowolony, heheehe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka