Dodaj do ulubionych

Europa bez gazu nie pozostanie sie,ale.......

02.12.14, 14:07
uzaleznienie bedzie jeszcze wieksze od dostaw rosyjskiego gazu i przy tym on bedzie drozszy.
Nie chcieli po dobroci,bedzie tak,jak Putin ustalal od roku z Erdoganem.

p.s. jak tak dalej pojdzie,to bede najwiekszym zwolennikiem wyjscia UK z EU.
Edytor zaawansowany
 • antyk-acap 02.12.14, 14:16
  Bredzisz. Po pierwsze są inne źródła. Są łupki i zielona energia.

  --
  Ceterum censeo Moscov delendam esse
 • jankowski1960 02.12.14, 19:38
  Masz czesciowo racje.... ale...
  --
  PS. W Moskwie bylem tylko raz.. Fakt, jest jak wszedzie: wszedzie sa piekne Rosjanki:)
 • 99venus 02.12.14, 14:24
  nie strasz igorku,nie strasz.
  jak dalej tak pójdzie to zostaniecie ze swoim gaem i be pieniędzy.
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • johnny-kalesony 02.12.14, 15:12
  O kurczę, robi się niewesoło ... Czy kiedy Polska padnie na kolana przed Monty Putinem i przeprosi za grzechy, to zostanie jej (i nam) wybaczone?

  Monty Putin:

  youtu.be/zKhEw7nD9C4

  Pozdrawiam
  Keep Rockin'
  --
  Sixties forever! --
  forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50173
  www.johnnykalesony.republika.pl
  God Save The Kinks!
 • herr7 02.12.14, 15:43
  A Turcy potrafią prowadzić politykę w imię swoich rzeczywistych interesów, a nie miraży, jak Rosja. Zyski z tego gazu Rosjanie będą też mieli dużo niższe, gdyż dola Turków w tym interesie będzie wyższa, aniżeli dola, jaką brali Ukraińcy. Putin co chwila robi teraz "takie przełomowe kroki", ale poza poklepywaniem go po plecach niczego realnego nie zyskał. Pokazuje to jedynie, że Kreml znalazł się w ślepej uliczce i teraz się miota, jak niedźwiedź w klatce. I na co było Władimir robię tę Olimpiadę?!
 • igor_uk8 02.12.14, 16:57
  Ha,ha,ha.
  herr,jestes zabawny.
 • herr7 02.12.14, 17:03
  Ty jesteś żałosny. Za dużo wódki pijesz!
 • berek_p 02.12.14, 18:46
  widzisz herr głupolu. Turcy będą kraść gaz i nie płacić za dostawy jak Ukraińcy ?
 • jankowski1960 02.12.14, 19:40
  Herrchen, sei nicht soooo dumm
  --
  PS. W Moskwie bylem tylko raz.. Fakt, jest jak wszedzie: wszedzie sa piekne Rosjanki:)
 • lubat 02.12.14, 15:59
  Wczoraj, oglądając ten fragment konferencji Putina, na której objaśniał przyczyny zaniechania budowy South Stream miałem odczucie, że Putin zastosował wariant, który Kubliki nazywają "szantaż". Jeśli ktoś umie czytać między wierszami, rozumie aluzje, to zauważył przekaz, że Europa - a przynajmniej ta jej część bez dostępu do North Stream - może mieć problemy z zaopatrzeniem, a szczególnym problemem stanie się i tak rozchwiana gospodarczo i politycznie Bułgaria. Bułgarii grozi "mołdawizacja", t.j. brak stabilnego rządu, ciągłe jego zmiany pod naciskiem ulicy. Putin zresztą niedwuznacznie posłał sygnał bułgarskim zwolennikom gazociągu, mówiąc, że powinni się domagać od UE rekompensaty za utracone dochody z gazociągu.

  Wczoraj nie byłem pewien tych "gróźb". Ale dzisiejsza reakcja urzędasów jewrokomisji, którzy na dobrą sprawę usprawiedliwiają się, że oni tak "musieli", wskazuje, że chyba jednak się przejęli problemami, które wywoła decyzja Putina. Tu można sparafrazować pewne porzekadło: "Uważaj Unio, czego się domagasz, bo a nuż się spełni!"

  PS. Tym, którzy ubolewają nad upadkiem gospodarczym Rosji, polecam:
  wyborcza.biz/biznes/1,100896,17061463,Rosyjska_ropa_niebezpiecznie_okraza_Polske.html?biznes=lodz#BoxBizTxt#BoxSlotIMT
  wyborcza.biz/biznes/1,136681,17061973,_Puls_Biznesu___Rosyjski_przyczolek_w_polskich_mediach.html?biznes=trojmiasto#BoxBizTxt
  A tylko kwestią czasu jest wrogi wykup "Grupy Azoty".
 • herr7 02.12.14, 16:21
  Po pierwsze Gazpromu i Rosji nie jest stać na South Stream - 25 mld euro piechotą nie chodzi, a zachodnie banki Gazpromowi tych pieniędzy na sensownych warunkach nie pożyczą. Po drugie, Europa nie chce więcej rosyjskiego gazu i jest to decyzja polityczna, którą podjęto czas jakiś temu. Po trzecie, nie wiadomo czy projekt przez Turcję będzie opłacalny dla Rosji - swoją dolę zażądają Turcy. Po czwarte, doprowadzenie tej nitki do granic Unii nie zlikwiduje problemów, jakie ma Gazprom z jej strony - w końcu Bułgaria zastosowała się jedynie do wymagań Unii. Po piąte, cała sprawa pokazuje desperację Putina, który jest dotknięty do żywego przez politykę Zachodu - przypomina mi to słynne zawołanie Mołotowa na wieść o ataku na ZSRR przez wojska niemieckie w czerwcu 41 r "a czym że sobie na to zasłużyliśmy?". Odpowiedź jest prosta - niczym, po prostu słabych biją. O tym Putin powinien chyba wiedzieć?

  Jeszcze raz, to nie jest sukces Putina, a jedynie akt desperacji. On coraz więcej robi takich "aktów". A trzeba po prostu zabrać się ostro do roboty, a nie pokazywać ludziom, że się gra w hokeja. Na początek wyrzucić słabego premiera, a przede wszystkim porzucić brednie o "energetycznym supermocarstwie". No i zrezygnować z organizacji mistrzostw świata w piłce kopanej, póki Brytowie ich Rosji nie odbiorą.
 • igor_uk8 02.12.14, 16:56
  Nie wypowiadaj sie o sprawach,o ktorych wiesz tylko tyle,co przeczytales w jakims blogu.
 • herr7 02.12.14, 17:02
  Ty widocznie niczego nie przeczytałeś. Zdejmij różowe okulary, póki nie jest za późno. Zamiast pisać dyrdymały na temat urojonych sukcesów Wołodii.
 • igor_uk8 02.12.14, 17:05
  Wole miec rozowe okulary,niz byc slepym,jak ty.
 • herr7 02.12.14, 17:16
  Przypomnij sobie co od kilku lat piszę o Putinie - o jego nieudolności, lenistwie i pozerstwie. Od dawna twierdzę, że jest to polityk do wymiany. Putin już się nie zmieni. Nie potrafił mądrze rządzić w dobrych czasach, to jak może mądrze rządzić, gdy czasy są trudne? Przecież ten facet ponosi porażkę za porażką. Traktują go jak psa. Zachodu w niczym nie zaskoczy, gdyż Zachód rozpracował jego mentalność i wie w jaki sposób podejmuje decyzje i czym się kieruje. Rozegranie kryzysu ukraińskiego świadczy o jego całkowitej nieudolności. I teraz się dziwi, że Zachód i NATO się z Rosją nie liczą? A jak się mogą z nim liczyć, skoro Putin pozwala żeby zabijać Rosjan w kraju leżącym za miedzą?
 • br0f 02.12.14, 17:16
  po pierwsze
  radze pocztac jakie zmiany ue chciala wetkac to umowy o rurze
  po drugie
  rury pojda na wschod
 • herr7 02.12.14, 17:22
  Ale co to zmienia? Jaka jest różnica pomiędzy "surowcowym dodatkiem" Chin a "surowcowym dodatkiem" Zachodu? Rosja jeżeli chce być potęgą to musi zasadniczo zmienić swoją politykę, przede wszystkim gospodarczą. A na to się nie zanosi. Jak jelcynowska elita okradała Rosję, tak i okrada. Rosyjski rząd nawet nie zmienił polityki żeby zapobiec ucieczce kapitału z kraju. Czy tym krajem ktoś jeszcze rządzi?
 • br0f 02.12.14, 17:34
  roznicza jest ta polityke drogi na wschod planowano od dawna. nic w polityce oi nawet w zyciu nie dziej sie przez jedna noc. jest to kozystne dla rosji i chin. tych rur us navy kontrolowac nie moze jak robi z morskim transportem. rusky nauczyli sie z przeszlosci sporo i wyciagneli wnoski.

  herr widze ze jestes idealista zagrzebanym w przeszlosci. powiedz ni co ruscy powinni zrobic. powiedz mi gdzie na swiecie wierchuszka nie zyje jak pasozyt z chamow? czy w australii jest inaczej?
 • herr7 02.12.14, 17:45
  skończ z chamami, chyba że sam za chama się uważasz. Rosja nie prowadziła racjonalnej polityki, ani gospodarczej, ani zagranicznej. Przede wszystkim brak strategii, a jedynie mrzonki o "supermocarstwie", chociażby "energetycznym". Żeby być supermocarstwem to putinowska elita i Rosjanie musieliby tyrać. A oni się przyzwyczaili do wygodnego życia wyprzedając bogactwa swego kraju. W taki sposób żadne państwo nie mogłoby stać się potęgą. Zachód wszczynając kryzys na w sposób bezwzględny przetestował tych rosyjskich sybarytów. Wcale mi ich nie żal. Jak się nie opamiętają to stracą państwo i będą żyć ze sprzedaży własnych córek do tureckich burdeli.

  Putin to jest karta bita. Im prędzej go zmienią tym lepiej.
 • maciejw86 02.12.14, 17:56
  Jeśli chodzi o Ukrainę to Kremla jak na razie rozgrywa to bardzo dobrze.
 • br0f 02.12.14, 18:07
  celowo uzywam slowa chamy bo kazdy wie ze to o niego chodzi
  w staropolskim cham to czlek stanu podlego. dzis znaczy to podatnik

  co do ruskich daj im 3-5 lat wtedy swiat bedzie byc moze w glebokiej depresji
 • herr7 02.12.14, 18:29
  Putin zmarnował 15 lat, to co mu da 3-5 lat więcej? To w znacznej mierze jest problem kadr - jakich ludzi się wybiera, jakie zadanie stawia i jak się ich rozlicza.
 • jankowski1960 02.12.14, 19:42
  Swietnie sie ubawilem...
  --
  PS. W Moskwie bylem tylko raz.. Fakt, jest jak wszedzie: wszedzie sa piekne Rosjanki:)
 • igor_uk8 02.12.14, 16:54
  Zwlaszcza,ze takie rzeczy nie robia sie z dnia na dzien.To bylo dosc dlugo przygotowywano,o czym i wspomnialem w poscie,otwierajacym watek.
 • przyjacielameryki 02.12.14, 17:04
  lubat napisał:


  > A tylko kwestią czasu jest wrogi wykup "Grupy Azoty".


  Cha!, cha! Pęknę ze śmiechu. A po czym wnosisz, że "kwestią czasu jest wrogi wykup" Azotów? Nie zawsze chcieć, znaczy móc. Nie wiedziałeś? Ale pomarzyć można.

  Powiem więcej, nie dość że Rosjanie o Azotach mogą tylko pomarzyć, to w związku z takimi i podobnymi bandyckimi działaniami Rosji i to na wszystkich polach, kraj ten w zasadzie jest wyeliminowany z jakichkolwiek poważniejszych przedsięwzięć gospodarczych w Polsce.
 • przyjacielameryki 02.12.14, 16:44
  Turcja, kremlowski kłamczuchu ma już gotową rurę i gaz z Azerbejdżanu a z Rosją ma podpisany tylko list intencyjny i nic więcej. W związku z gazową umową Turcji i silnymi więzami z Azerbejdżanem, jest prawie nierealny zakup dodatkowego gazu z Rosji.

  Ale kremlowskie palanty lubią straszyć, co to Rosja nie może, . . . . .? Goowno może a widać to po cenach ropy i całkowitym już zeszmaceniu się rubla.
  Będzie odwrotnie, Europa będzie otrzymywać coraz więcej gazu nie rosyjskiego z całego świata do rozbudowywanych gazoportów w całej UE w tym i z USA a dochody Rosji będą już tylko maleć.
  Jednocześnie pod przywództwem D. Tuska UE zrealizuje na 100% cały projekt Unii Energetycznej co będzie tylko zmniejszało Europę od rosyjskiego gazu.

  A teraz możesz dalej wyć i kłamać.
 • igor_uk8 02.12.14, 16:57
  Ty ze swoimi nocnymi zwidami idz do lekarza-psychiatry,a nie na forum.
 • walter622 02.12.14, 19:52
  przyjacielameryki napisał:
  > W związku z gazową umową Turcji i silnymi więzami z Azerbejdżanem, jest prawie
  > nierealny zakup dodatkowego gazu z Rosji.

  Używając felusiakowej leksyki trza stwierdzić, że solidnie "piździsz".

  Owszem, z Azerbejdżanu obecnie Turcja sprowadza rocznie ca. 10 mld. gazociągiem
  BTE. Planuje zwiększenie importu z Azerbejdżanu ca. 6 mld., budując w tym celu gazociąg TANAP (10 mld. - tranzyt + 6 mld. na własny rynek).
  Obecnie Turcja sprowadza z Rosji rocznie ca. 27 mld. , w tym za pośrednictwem gazociągu BS - ca. 14 mld. Od kilku lat prowadzone były negocjacje odnośnie rozbudowy gazociągu BS do mocy przesyłowej rzędu 32 mld.

  Rezygnacja z budowy gazociągu SS (wydajność 63 mld) z równoczesnym rozpoczęciem prac nad budową BS-bis (wydajność ... 63 mld) jest całkowicie logiczna, uwzględniając, że podział dystrybucji zakłada 50 mld - tranzyt (w kierunku na turecko-grecką granicę - tam mają być budowane zbiorniki) i 13 mld. na potrzeby tureckiej gospodarki. Na dodatek przekierowanie morskiego odcinka gazociągu z planowanej bułgarskiej stacji "Warna" na turecką stację "Durusu" to istotne zmniejszenie odcinka morskiego z 900 km do 360 km i z tym związanych kosztów.
  Dodatkowym argumentem, przemawiającym na korzyść takiego rozwiązania, jest fakt,
  że BS-bis może być wykorzystywany na 100 % mocy przesyłowych, a nie tylko 50%
  jak w przypadku gazociągu SS.

  > jest prawie nierealny

  -:)))
  Najwidoczniej nie masz kompletnie pojęcia odnośnie obecnych tureckich inwestycji i
  roli tureckich firm, które bardzo konsekwentnie przejmują dość istotny segment pewnego rynku, w którym dostawy gazu (surowca) posiadają zasadnicze znaczenie.

  www.youtube.com/watch?v=ld0ZK7p-EOk
  TURAN YAK !!! • eva-1.5 02.12.14, 21:42
  Walterze, sugerujesz, że Rosjan ie nie umieją liczyć i dlatego latami trwali przy budowie SS?
 • walter622 02.12.14, 22:19
  eva-1.5 napisał(a):
  > dlatego latami trwali

  Bynajmniej. Gdy rozpoczynano prace przy SS były trochę inne relacje cenowe i przede wszystkim nie obowiązywał jeszcze unijny przepis o maksymalnym dopuszczalnym 50-o % wykorzystaniu gazociągu. Taki wymóg kładzie jakąkolwiek tego typu inwestycję w UE.
  Na dodatek trasując SS przez Morze Czarne usiłowano uniknąć zależności tranzytowej względem ... Turcji ( w tym samym stopniu co Ukrainy).
  Kompletnie irracjonalne zachowanie Bułgarów było dla Gazpromu przysłowiowym "darem z Niebios" (podobnie jak dla Turcji, która na całej tej historii najwięcej skorzysta, co nie ukrywam - cieszy). No, a Bułgarom pozostaną co najwyżej kozy i papryka, bo na rekompensatę z kasy unijnej za tą zadymę to chyba się nie zanosi.

  www.youtube.com/watch?v=Fsvw0K9Pklo
  TURAN YAK!!!
 • eva-1.5 02.12.14, 22:34
  walter622 napisał:

  > Bynajmniej. Gdy rozpoczynano prace przy SS były trochę inne relacje cenowe i pr
  > zede wszystkim nie obowiązywał jeszcze unijny przepis o maksymalnym dopuszczaln
  > ym 50-o % wykorzystaniu gazociągu. Taki wymóg kładzie jakąkolwiek tego typu in
  > westycję w UE.

  Mimo to trwano dalej przy tej inwestycji... Dopiero opór Bułgarii przyduszonej przez USA położył sprawę.

  > Na dodatek trasując SS przez Morze Czarne usiłowano uniknąć zależności tranzyto
  > wej względem ... Turcji ( w tym samym stopniu co Ukrainy).
  > Kompletnie irracjonalne zachowanie Bułgarów było dla Gazpromu przysłowiowym "da
  > rem z Niebios" (podobnie jak dla Turcji, która na całej tej historii najwięcej
  > skorzysta, co nie ukrywam - cieszy). No, a Bułgarom pozostaną co najwyżej kozy
  > i papryka, bo na rekompensatę z kasy unijnej za tą zadymę to chyba się nie zan
  > osi.
  >
  > www.youtube.com/watch?v=Fsvw0K9Pklo
  > TURAN YAK!!!
 • walter622 02.12.14, 22:48
  eva-1.5 napisał(a):
  . Dopiero opór Bułgarii

  Do czegoś się przydali Bułgarzy.
  Zwróć uwagę kiedy podjęto decyzję o przekierowaniu na Chiny złóż zachodnio-syberyjskich.

 • eva-1.5 03.12.14, 00:03
  Decyzja o kierunku na Chiny podjęta została całe lata przed przed bułgarską blokadą, problem był tylko w cenie. To była decyzja o dywersyfikacji dająca Rosji lepszą pozycję w rozmowach z EU i lepsze pole manewru. Nawet gdyby SS miał powstać, rura do Chin też byłaby budowana, w końcu wszak po latach przetargów dobito targu.
 • pijatyka 02.12.14, 22:42
  Rekompensatę? A niby za co - za łamanie unijnych ustaleń i ignorowanie wielokrotnych ostrzeżeń?  --
  Słowo o wyprawie Igora (na polskie fora ;)

  tinyurl.com/nhk66cm
 • walter622 02.12.14, 22:54
  pijatyka napisała:

  > Rekompensatę? A niby za co

  Jak piłeś to lepiej nie pisz -:)))

  Bułgarzy byli przekonani, że za zablokowanie tej budowy otrzymają rekompensatę
  z unijnej kasy. Dziś w tej sprawie sporo się kotłowało na linii Bruksela-Sofia.

 • pijatyka 02.12.14, 23:02
  Mało mnie obchodzą przekonania bułgarskich kleptokratów; mogli z kacapami niczego nie zaczynać, to nie musieliby później nic blokować... LOL  --
  Słowo o wyprawie Igora (na polskie fora ;)

  tinyurl.com/nhk66cm
 • nie-tak 02.12.14, 23:48
  walter622 napisał:

  > pijatyka napisała:
  >
  > > Rekompensatę? A niby za co
  >
  > Jak piłeś to lepiej nie pisz -:)))
  >
  > Bułgarzy byli przekonani, że za zablokowanie tej budowy otrzymają rekompensatę
  > z unijnej kasy. Dziś w tej sprawie sporo się kotłowało na linii Bruksela-Sofia.
  ------------------
  Walter z czego? Unia jest bankrutem.
  A tak nawiasem poczytaj sobie albo daj sobie przetlumaczyc.
  rinf.com/alt-news/editorials/russian-tv-documentary-claims-identify-shooter-downed-malaysian-airliner-mh17-july-17th/
  _______________________________________________________________
  Psychologen sagen uns, dass Menschen (und Länder?) auf andere projizieren was sie bei sich selbst nicht sehen werden wollen. Andere tragen unseren „Schatten“, wenn wir ablehnen ihn anzuerkennen. Wir verleihen anderen all die Charakterzüge die wir zurückschrecken, bei uns selbst zuzugeben.
 • herr7 03.12.14, 08:39
  Jeżeli ten turecki wariant jest darem niebios, to dlaczego Putin chciał prowadzić ten gazociąg przez Bułgarię? A pamiętasz ile pieniędzy Rosja wydała żeby Bułgarów do tego nakłonić? Po drugie, jeżeli ten gaz ma być sprzedawany dalej do państw Unii, to w jaki sposób Gazprom chce ominąć unijne regulacje, które utrudniają życie Gazpromowi w Europie? Po trzecie, skąd ta pewność, że Turcy okażą się lojalnym partnerem i za chwilę nie zażądają obniżek cen?

  Cała polityka rosyjskiego "supermocarstwa energetycznego" legła w gruzach i zaniechanie budowy tego gazociągu jest tego świadectwem. Dzisiejsza Rosja nie jest niczym więcej aniżeli surowcowym dodatkiem. I to nie ma znaczenie, czy będzie tym "dodatkiem" dla Zachodu, czy dla Chin? Jakim strategiem jest Putin skoro nie potrafi zrozumieć rzeczy tak oczywistych, jak ta, że w obecnych czasach nie można być mocarstwem nie mając silnej i nowoczesnej gospodarki i dobrze rozwiniętej nauki? Ile pieniędzy Rosja przeznacza na naukę, a ile zmarnowała na olimpiadę w Soczi, czy mistrzostwa świata w piłce kopanej? Czy mała główka tego leningradzkiego kagiebisty nie potrafi pojąć spraw oczywistych?
 • walter622 03.12.14, 18:11
  Niestety, od kilku lat do znudzenia wypisujesz jedną i tą samą mantrę: "Pu. zły, Pu.
  bardzo zły, PU bardzo, bardzo zły". chyba coś osobistego ? Czyżby uwiódł tobie żonę ?

  Na dodatek uprawiasz banalną demagogię. Chyba obliczoną na forumowego wojtusia.

  herr7 napisał:
  > chciał prowadzić ten gazociąg przez Bułgarię?

  Najwidoczniej klepiesz teksty, kierując je pod moim adresem nie czytając moich wypowiedzi.
  Trasowanie na Bułgarię miało na celu uniknięcie zależności od Ukrainy i ... Turcji.
  Przy tym chyba nie dostrzegłeś, że między podpisaniem z Bułgarami umowy i
  ogłoszeniem wstrzymania prac w Bułgarii zaszły dość istotne zmiany. Przy tym
  Turcja prowadziła ostatnio z Iranem negocjacje, które były bardzo nie w smak gazpromowi.
  Bułgarzy ewidentnie się podłożyli i w sposób jaki to zrobili dał gazpromowi pretekst
  do wycofania się z tej inwestycji - Bułgarzy byli zmuszeni się przyznać, że to wyłącznie
  z ich winy nastąpiło zerwanie kontraktu. Tak na marginesie - z tego co wiem, to formalnie rząd bułgarski do tej pory nawet nie poinformował pisemnie inwestorów o wstrzymaniu prac przy budowie gazociągu i przyczynach takiej decyzji, poprzestając na werbalnych tyradach i kiwaniu w stronę Brukseli. Sytuacja w sumie dość groteskowa, uwzględniając fakt, że bułgarski rząd ze zdumiewającą konsekwencją rozwalił program rozwoju bułgarskiego sektora energetycznego i tym samym całej gospodarki - gaz i prąd będą zmuszeni sprowadzać z ... Turcji.

  >ominąć unijne regulacje,
  Na inwestycję do granicy turecko-greckiej, gdzie ma być usytuowany hab i jej eksploatację eurokraci nie mają żadnego wpływy. Tak więc gazociąg będzie eksploatowany na 100 % a nie na "pół gwizdka", jak tego sobie nagle zażyczyli eurokraci w przypadku realizacji gazociągu SS. A to w jaki sposób Bułgarzy z tego habu będą pobierali gaz - na osiołkac , czy wiaderkami to w sumie tylko ich problem. Od habu planowanych jest budowa trzech gazociągów, realizowanych ze środków unijnych (dziś o jednym z nich Bruksela już dała głos, tj. obiecała,że da kasę).

  > skąd ta pewność,

  Pewności nie ma żadnej, nawet odnośnie pogody w dniu jutrzejszym. Jedno co jest pewne to to, że lepiej robić interesy z przewidywalnym pragmatykiem (niech mu będzie - egoistą), niż z kompletnie niepoczytalnym narcystycznym przygłupem.
 • herr7 03.12.14, 18:48
  Argumenty jakie podajesz nie mają tu żadnego znaczenia. Bułgaria wydawała się pewnym partnerem dla Rosji, dopóki Amerykanie nie przekupili paru bułgarskich polityków, a kilku innych zaszantażowali. Widocznie ich szantaż jest skuteczny. Kosztowało ich to co najwyżej kilka mln dolarów, które zresztą sami sobie drukują. Wydatki które poniosła Rosja "na przygotowanie" South Stream liczone są w miliardach euro. No i czyja polityka jest skuteczniejsze i dużo tańsza?

  Rosja nie ma żadnych gwarancji na lojalność Turcji, a przeciwnie może być pewna ich nielojalności, kiedy będzie to dla Turków wygodne. Turcy wciąż pamiętają, kto im zabrał ziemie na wybrzeżach Morza Czarnego i chętnie skorzystają z okazji żeby zwiększyć stan posiadania. Putin przejdzie do historii Rosji, jako ten kto gwoli olimpiady w Soczi utracił Ukrainę. Tak też Putin jest postrzegany na świecie - jako bufon i słabeusz. Czas zejść na ziemię Walterze i przestać wypisywać brednie na temat możliwości Putina. Rosja idzie na dno. Czy Putin z tego zdaje sobie sprawę - być może, tyle że najwyraźniej nie wie co z tym można zrobić. W historii takich sytuacji było wiele, wystarczy poczytać historię Imperium Romanum z jego schyłkowego okresu.
 • walter622 03.12.14, 19:29
  Prawdopodobnie rozczaruję. Jest on mi całkowicie obojętny. Egzaltowanie się jakimś politykiem, zachwycanie się nim, bądź wylewaniem na niego wiader z pomyjami uważam za przejaw żałosnego infantylizmu i co najwyżej wyłącznie świadectwem poważnych problemów w życiu osobistym. Tak więc, wbrew twym sugestiom nie odnajdziesz w moich wypowiedziach egzaltacji w stosunku do polityków.
  Co zaś się tyczy "miliardów" na przygotowanie SS - czy mógłbyś konkretnie wskazać źródło swych sensacji i szczegółowo określić na co te "miliardy" były wydane. Siedzę zawodowo w inwestycjach dlatego bym z ciekawością zapoznał się z twoimi rewelacjami.

 • dupeteczek 02.12.14, 16:57
  Skroplony gaz jest już konkurencyjny na rynkach dla gazu z rosyjskiej rury! Martw się raczej z czego Rosjanie będą żyć, gdy rynek ropy i gazu zejdzie do rzeczywistych kosztów.

  --
  kaczka, jak to kaczka
  lubię lody:)
 • igor_uk8 02.12.14, 16:59
  O tym pogadaj z Litwinami,ktore beda kupowac gaz skroplony o minimum 100 baksow drozej,niz od Gazpromu.
 • cytrynowiec 02.12.14, 17:33
  Przecież podpisaliście ponoć umowę na sprzedaż gazu Chińczykom, zbyt macie więc po co wam UE? Sprzedający dyktuje cenę, ale ostatecznie to kupujący decyduje od kogo kupi oferowany towar.
 • igor_uk8 02.12.14, 17:39
  Bo widze,ze nie posiadasz zadnej wiedzy.
 • dupeteczek 02.12.14, 17:46
  Nie muszę z Litwinami rozmawiać, bo już są zadowoleni mając swój gazoport i proponują gaz Ukrainie, a ceny gazu skroplonego schodzą w dół. Między innymi kraje BRICS chcą się załapać na europejski rynek - o Amerykanach i OPEC nawet nie wspominam:)

  igor_uk8 napisał:
  >O tym pogadaj z Litwinami,ktore beda kupowac gaz skroplony o minimum 100 baksow drozej,niz od Gazpromu.<

  --
  kaczka, jak to kaczka
  lubię lody:)
 • cytrynowiec 02.12.14, 17:27
  na wartości. Oczywiście mowa o rublu.
  12.02.2014 16:00 1 USD = 54 ruble.
 • igor_uk8 02.12.14, 17:29
  Cytrinka,juz nawet w Polsce,co bystrzejsze rusofoby, zrozumieli,ze za tym widac interes Kremla.
 • cytrynowiec 02.12.14, 17:36
  a nie siedzieć przed komputerem całymi godzinami dzień w dzień i wypisywać bzdury.
  Nie trać czasu. Lepiej idź się poucz logarytmowania i wzorów trygonometrycznych, bo klasówka za pasem.
 • herr7 02.12.14, 17:30
  Na tym polega przecież pozerstwo Putina. A kiedy jest kryzys to Wołodia się chowa do mysiej dziury.
 • lubat 02.12.14, 17:50
  Ciekawe spostrzeżenie:

  "Gerhard Roiss, szef OMV, austriackiej grupy zajmującej się przetwarzaniem ropy naftowej oraz dystrybucją paliw, sugerował we wtorek w Bukareszcie, że być może nie wszystko jeszcze stracone, jeśli chodzi o South Stream. Wskazywał, że nie było w tej sprawie informacji Gazpromu. Jednocześnie - jak relacjonuje agencja APA - powtórzył skierowane do Brukseli ostrzeżenie przed wykorzystywaniem gazu jako broni politycznej."

  Cały tekst: wyborcza.biz/biznes/1,100896,17064899,Wlosi_straca_na_zaprzestaniu_budowy_South_Stream_2.html#ixzz3KlAvdSz0


  A wszystkie bubliki-kubliki a za nimi forumowe orzełki na kaczych łapkach twierdzą, że to Putin traktuje gaz jako broń.
 • igor_uk8 02.12.14, 17:54
  `Wartosc ich spolek gazowych leci w dol.
 • pijatyka 02.12.14, 20:07
  Jeszcze jeden kacapski osioł trojański... LOL  --
  Słowo o wyprawie Igora (na polskie fora ;)

  tinyurl.com/nhk66cm
 • eva-1.5 02.12.14, 20:08
  Ja również oceniam słowa Putina jako strzał ostrzegawczy i "szantaż". Konsorcjum nie ogłosiło jeszcze oficjalnie zaprzestania budowy, więc jest jeszcze trochę czasu na opamiętanie (inna rzecz, że ja w rozsądek EU wątpię).

  Kraje, które stracą na niezbudowniu SS wściekną się teraz na unijną politykę. O ile dla Włoch, Francji czy Niemiec chodzi tylko o utracone zyski koncernów, o tyle dla małych nowych jak Bułgaria czy Węgry chodzi o zaopatrzenie całej gospodarki w energię.

  Używanie przez EU SS jako broni przeciw Rosji odbywa się na plecach nowych najsłabszych krajów unijnych i Serbii, która też gospodarczo leży. Takie to właśnie biedne kraje kraje podrzuca się ukraińskim oligarchom jako zakładników w ich walce z Rosją.
 • szwampuch58 02.12.14, 20:43
  Jedno jest pewne, rosyjski stop do projektu gazociągu South Stream załatwił wiele krajów UE na zimno. Putin daje Brukseli ostro popalic. Konsekwencje?????
  We wtorek spotkanie ośmiu państw członkowskich UE w Brukseli, które są szczególnie dotknięte decyzja Putina. Austria uważa odmowe Moskwy jeszcze nie za ostateczna . Aleksandar Vucic premier Serbii chce spróbować prezydenta Władimira Putina naklonic do odwolania decyzji.Nowy szef UE z Polski ma niezly "bigos" do spalaszowania na "dzien dobry" w nowej robocie.
  --
  www.youtube.com/watch?v=lmxRKo1VcXU
 • eva-1.5 02.12.14, 20:48
  Jewrokomisarze twierdzą podobno, że dalsze rozmowy w sprawie SS mają się odbywać zgodnie z planem 09.12. Bądź tu mądry..

  www.focus-fen.net/news/2014/12/02/356146/eu-energy-chief-says-south-stream-talks-to-go-ahead-on-december-9.html
 • walter622 02.12.14, 20:49

  eva-1.5 napisał(a):
  > Konsorcjum nie ogłosiło jeszcze oficjalnie zaprzestania budowy

  Sprawa już chyba jest przesądzona.
  Budowanie gazociągu by pracował na 50% mocy przesyłowej jest kompletnie irracjonalne. Budując gazociąg w kierunku na stację "Durusu" nie istnieje taki wymóg.
  Na dodatek rozwiązuje się kwestię rozbudowy BS.

  > dla małych nowych jak Bułgaria

  Politycy bułgarscy z niesamowitym wdziękiem i na dodatek dość szybko położyli trzy
  podstawowe dla bułgarskiej gospodarki projekty z zakresu energetyki. Tak więc pozostało im tylko hodowanie kóz i papryki.
  Zdumiewająca przy tym była ich dzisiejsza reakcja - byli zbulwersowani, że Bułgaria
  nie otrzyma z kasy unijnej odszkodowania za definitywne zablokowanie tej budowy.
 • j-k 02.12.14, 21:06
  ulegli naciskowi USA.
  - i wsio.
 • eva-1.5 02.12.14, 22:14
  walter622 napisał:

  > Budowanie gazociągu by pracował na 50% mocy przesyłowej jest kompletnie irracjonalne.

  I dlatego Rosja trwała latami przy tym projekcie:-))))
 • walter622 02.12.14, 22:24
  eva-1.5 napisał(a):

  > I dlatego Rosja trwała latami przy tym projekcie:-))))

  "Trwać" to jedno, a co faktycznie w tym czasie zbudowano - to zupełnie inna bajka.
  Warto zapoznać się z tą drugą bajką - całkiem interesująca sytuacja.
  Bułgarzy się ewidentni podłożyli.
 • eva-1.5 02.12.14, 22:32
  No przecież Rosjanie nie mogli z rozmachem budować, skoro nie było zgody. Cały czas o tę zgodę zabiegano.
 • pijatyka 02.12.14, 22:49
  Paradne; kacapia nie tyle zabiegała o zgodę - co szła na tzw. rympał

  Ale - razem ze swoimi skaptowanymi przydupasami - dostała bęcki :-P  --
  Słowo o wyprawie Igora (na polskie fora ;)

  tinyurl.com/nhk66cm
 • nie-tak 02.12.14, 23:45
  eva-1.5 napisał(a):

  > No przecież Rosjanie nie mogli z rozmachem budować, skoro nie było zgody. Cały
  > czas o tę zgodę zabiegano.
  --------------------------------------
  Austria (OMV) powiedzieli ze beda budowac do Austrii wraz z Rosja i co bandyci z Brukseli jak i z Stanow zrobili nacisk na Austrie i co? Austri powiedziala ze nie beda trzymac sie unijnoamerykanskiego embarga na Rosje ze beda z Rosja handlowac, teraz podkulili i siedza cicho, kto tu kogo wyniszcza kacyki z Brukseli wyniszczaja Europe ktora stoi juz na skraju bankructwa by Stany mogly podwajac handel z Rosja, przeciez nie jest to tajemnica ze amerykansko-rosyjski handel podwoil sie podczas sankcji.
  ______________________________________________
  Psychologen sagen uns, dass Menschen (und Länder?) auf andere projizieren was sie bei sich selbst nicht sehen werden wollen. Andere tragen unseren „Schatten“, wenn wir ablehnen ihn anzuerkennen. Wir verleihen anderen all die Charakterzüge die wir zurückschrecken, bei uns selbst zuzugeben.
 • engine8 02.12.14, 17:59
  Tak jak Rosja sie odzwyczai od zachodnich dobr i jedzenia albo znajdzie inne zrodla i wg Ciebie na dluzsza mete dobrze na tym wyjdzie??
 • j-k 02.12.14, 20:07
  (Byly) Premier Tusk zapowiedzial, ze bedzie sie temu przeciwstawial - a ma w reku mocne argumenty:
  jozef.moneta.salon24.pl/444818,premier-tusk-przykryl-meczem-expos-opozycyjnego-premiera
 • ubiquitousghost88 02.12.14, 20:49
  IwygonieniepolaczkówzUKteż.
  Tuskniepozwoli...
 • j-k 02.12.14, 20:53
  a nie w Geat Brtitain.
  dziennikzwiazkowy.com/polonia/protest-przed-konsulatem-rp-w-chicago/
 • ubiquitousghost88 03.12.14, 08:52
  ...
 • igor_uk11 03.12.14, 23:30
  Jak tylko straty przewaza nad zyskami,Brytyjczycy wyjda z Unii.

  p.s. to bedzie poczatek konca Unii.
 • mara571 02.12.14, 20:56
  rebelya.pl/post/7426/jakobik-tania-ropa-naftowa-burzy-status-quo-jak
  W artykule sa dwa linki warte przeczytania.

  Leniwych informuje, ze Japonczycy po Fukushimie kupowali LNG po 15,22 dolarów za MMBtu w 2012 roku i około 16 dolarów w 2013 roku.
  Teraz placa ca 10 dolarów za MMBtu.
  Gazoport w Holandii moze przyjac duzo wiecej gazu niz to mialo miejsce w 2013 i teraz.
  --
  Ze starcia kapitalizmu z socjalizmem zwycięsko wyszedł feudalizm.
  Lech Jęczmyk
 • j-k 02.12.14, 21:04
  - gdy czytam te wasze dyskusje...

  a nie stoje po zadnej ze stron.
  ani USA, ani Rassiji...

  ROPA nic tu nie zmieni.
  Rynek - dzieki amerykanskiemu wydobyciu (lupkowemu) - jest stabilny.

  Nie zmieni sie takze rynek gazu.
  Europa nie majac portow do importu LNG/LPG - jest skazana na gaz rosyjski
  (gazoport Swinoujscie - to wyjatek)

  ERGO: - BEDZIE tak, jak jest.
  J.K.
  chemik i ekonomista.

 • igor_uk11 03.12.14, 23:26
  Ty nie masz pojecia o tym wszystkim.
 • mariner4 02.12.14, 21:48
  Żresz cudzy chleb i pyskujesz na tych co cie karmią.
  jesteś g......
  M.
 • nie-tak 02.12.14, 23:12
  igor_uk8 napisał(a):
  > p.s. jak tak dalej pojdzie,to bede najwiekszym zwolennikiem wyjscia UK z EU.
  ---------------------
  Igor obudziles sie z letagrgu, jestes teraz przeciwnikiem EU? Co stalo sie toba ze nagle taka raptowna zmiana? No to teraz jestesmy w dwoje. :-)))
  Unia dopina tego ze popularnosc jak i poparcie dla Putina w zachodniej Europie wzrasta i to niesamowicie natomiast tworzy sie wielka niechec do regionalnych politykow o Unii juz nie piszmy bo to jest rzeczywiscie blamaz jak i totalne bankructwo europejskiego spoleczenstwa.
  _______________________________________________________________
  Psychologen sagen uns, dass Menschen (und Länder?) auf andere projizieren was sie bei sich selbst nicht sehen werden wollen. Andere tragen unseren „Schatten“, wenn wir ablehnen ihn anzuerkennen. Wir verleihen anderen all die Charakterzüge die wir zurückschrecken, bei uns selbst zuzugeben.
 • igor_uk11 03.12.14, 23:28
  jestem przeciwnikiem idiotyzmu,ktory panuje w Unii.
 • yurek11111 03.12.14, 03:39
  Ty powinienes byc najwiekszym zwolennikiem wyjscia Rosji z Krymu. ...

  re -jak tak dalej pojdzie,to bede najwiekszym zwolennikiem wyjscia UK z EU.
 • felusiak1 03.12.14, 06:20
  Europa sie bez gazu sie nie pozostanie sie bo wtedy putin by sie pozostał sie bez dolarów i nie pozostanie sie bez ropy z tego samego sie powodu.
  sorokin ty chłopie musisz pojechać na urlop w takie miejsce gdzie nie ma radia, telewizji, internetu i telefonu. dwa tygodnie wypoczynku powinno przywrócić cię do rzeczywistosci sie.

  --
  Tymczasem dziś w Rosji jest więcej swobód obywatelskich niż na Zachodzie. Autor: eva15
 • igor_uk11 03.12.14, 23:24
  Czy wiesz o tym,ze dochod Rosji od eksportu gazu stanowi zaledwie ulamek tego,co Rosja uzyskuje od eksportu ropy?Czy zostanowiales sie nad tym,czemu to gaz ciagle staje sie przedmiotem zatargow?
 • pijatyka 07.12.14, 04:21
  LOL


  --
  Słowo o wyprawie Igora (na polskie fora ;)

  tinyurl.com/nhk66cm

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka