Dodaj do ulubionych

Zbigniew Brzeziński: Polska musi się zbroić

25.03.15, 10:17
Polska musi się zbroić

... jest tylko jeden mały problem, by z sensem się zbroić to trzeba być militarystą, mieć jakieś pojecie o wojnie, lubić broń, a mamy kult zniewieścienia (genderyzmu, gejostwa itp.), rządzeni jesteśmy przez takich ministrów obrony bez wyobraźni, że mamy ledwo 120 tysięcy żołnierzy w tym 80 000 żołnierzy biurwokratek, czyli takich co siedzą za biurkami i przerzucają papierki, o zerowej wartości bojowej.

Nawet zakupy drogiej i siłą rzeczy nielicznej broni typu JASSM,Tomahawk itp., po kilkadziesiąt sztuk nic tu nie zmieni, bo w razie W to się zużyje w parę godzin tylko rozdrażni przeciwnika i będziemy w punkcie wyjścia. Broń musi być w miarę tania, masowa i skuteczna.

W zasadzie to jedyne co powinniśmy zakupić, to systemy obrony przeciwrakietowej które będziemy mogli sami potem rozwijać i produkować, resztę sami możemy produkować czyli te Langusty, Kraby(haubice), Homary (tu licencja na rakiety), i jakieś czołgi i wozy pancerne, samoloty bezzałogowe.

--
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy po łacinie i niemiecku nie gęgają, iż swoje nazwy mieczy, szabli mają, polska karabela (sanskryt 'karavāla' znaczy miecz, lub bułat, litewski 'kalavijas' miecz) oboczności dźwięczności v-b, r-l, takie same jak – polska szabla – po czesku to 'šavle' – angielsku 'sabre'.
Edytor zaawansowany
 • polski_francuz 25.03.15, 10:29
  Zgadzam sie z konkluzjami Brzezinskiego. I nie sadze, zeby bylo az tak zle z kultem zniewiescienia i z polska armia. Polacy i Polki byli, sa i beda waleczni. Taki jest polski genotyp, ze uzyje analogii do wypowiedzi jednego znanego obecnie przywodcy.

  Z drugiej strony, popatrzmy sie lepiej na pelna czesc szklanki: strategicznie mamy poparcie z zachodu i z poludnia. Po raz pierwszy od kilku stulecie nie jestesmy sami.

  PF
 • el.commendante 25.03.15, 10:37
  Niech się durny jankes wali na ryj!
 • polski_francuz 25.03.15, 10:42
  ale sie skurczybyki boja ze Polacy jej przeciwko nim uzyja. Taki pech.

  PF
 • vladexpat 25.03.15, 10:49
  el.commendante napisał:

  > Niech się durny jankes wali na ryj!

  Obawiam się, że rosyjski przemysł militarny nie może już liczyć na polskie zamówienia, zatem nie dziwi mnie twoje podenerwowanie.
  --
  Polityk w trumnie
  wygląda dumnie
 • vladexpat 25.03.15, 10:47
  Brzeziński jest jak zwykle niezwykle pragmatyczny. Dlatego formułuje tezę Ukrainie poza NATO. Ukraina nie byłaby wzmocnieniem paktu za to byłby to zbyt silny policzek dla Rosji. Ja poszedłbym jeszcze dalej. Ukraina powinna określić nowe granice państwowe bez Krymu i Donbasu, zakończyć wojnę i zacząć reformować gospodarkę właśnie w duchu "finlandyzacji". Problem w tym, że Kreml do tego nie dopuści. Bo wojna jest na rękę Putinowi. Bo miłość do cara w narodzie rośnie, a przecież car łaknie miłości.
  --
  Polityk w trumnie
  wygląda dumnie
 • europitek 25.03.15, 13:19
  > Ukraina powinna określić nowe granice państwowe bez Krymu
  > i Donbasu, zakończyć wojnę i zacząć reformować gospodarkę
  > właśnie w duchu "finlandyzacji".

  Do tanga trzeba dwojga... i tu jest problem, jak sam zuważyłeś. Dzisiejsza Rosja pokazała, że nie jest w stanie dotrzymywać własnych zobowiązań w stosunku do Ukrainy, więc cały pomysł "finlandyzacji" można sobie odpuścić. Można tworzyć różne międzynarodowe pozory, ale to nic nie zmieni - Ukraina jest teraz skazana na Europę (bez Rosji).
  Natomiast zgodzę się z Tobą, że w obecnej sytuacji Krym i Donbas nie są Ukrainie niezbędne "do życia". Takie głosy podnoszą sie zresztą na samej Ukrainie już od kilku miesięcy, ale odcięcie się od tych terytoriów nie jest takie proste. Ukraińska rezygnacja z Krymu i Donbasu byłaby dzisiaj błędem taktycznym, ponieważ stanowią one elementy blokujące dalsze agresywne kroki Moskwy. Taka formalna rezygnacja miałaby sens, gdyby się okazało, że Rosja ma już dość rozróby w Donbasie (lub nie jest w stanie jej ciągnąć) a walki wygasły przez na długi czas. W dzisiejszej sytuacji odpuszczenie Donbasu Rosji mogłoby stać się impulsem do jej dalszych agresywnych kroków i wpychania się głębiej w Ukrainę.
  Sytuacja formalna Krymu i Donbasu to nie tylko problem Ukrainy, lecz również Rosji. Jeśli przyjąć założenie, ze Krym i Donbas są już dla Ukrainy stracone, to przeciąganie stanu nieuregulowania ich formalnego statusu jest ze szkodą dla Rosji, więc Ukraina nie ma interesu w załatwianiu tej sprawy. Po reformie terytorialnej z jesieni zeszłego roku Ukraina da sobie radę z kwestiami formalnymi związanymi z utratą realnej kontroli nad Krymem i Donbasem, a jednocześnie może stale podnosić "uzasadnioone pretensje" pod adresem Rosji i stwarzać różnorakie utrudnienia w funkcjonowaniu tych terytoriów. Rosja już czuje czym to pachnie i próbuje niektóre koszty zepchnąć na Ukrainę (niedawne numery "Gazpromu" z gazem dla Donbasu, a wcześniej z prądem dla Krymu).
  Ukraina nie będzie odpuszczać również ze względu na naruszanie przez rosyjskie władze osobistych interesów ukraińskich oligarchów i polityków. Nacjonalizacje wielu różnych prywatnych ukraińskich przedsiębiorstw na Krymie nie pomogą Rosji w realizacji jej celów politycznych, a wręcz odwrotnie.
 • crash.test.dummy 16.04.15, 18:44

  No to całą receptę o kant d... rozbić...
 • szwampuch58 16.04.15, 20:11
  pijaczyno nie grze w smieciach
  --
  static.polityka.pl/_resource/res/path/a3/f0/a3f027a7-831d-4178-82fa-393f2121a1a9_830x830
 • crash.test.dummy 16.04.15, 20:47

  ...nie wiem o czym bredzisz, trollu. Wypad mi stąd - ale już!
 • szwampuch58 16.04.15, 21:04
  ....zbanowaniu czy deririum,hehehehe,Szikago nie piskaj tyle:
  ludzie.gazeta.pl/pijatyka/0,0.html
  --
  static.polityka.pl/_resource/res/path/a3/f0/a3f027a7-831d-4178-82fa-393f2121a1a9_830x830
 • jankowski1960 25.03.15, 15:10
  Lobbuje przemysl zbrojeniowy usa

  --
  PS. W Moskwie bylem tylko raz.. Fakt, jest jak wszedzie: wszedzie sa piekne Rosjanki:)
 • der-chef 25.03.15, 15:19
  Brzeziński zawsze lobbował na korzyść USA, w końcu pracodawca oczekuje efektów. Ten człowiek ma Polskę w tylcu. To kolejny patriota któremu nic nie grozi.
 • boavista4 25.03.15, 15:19
  dopoki rzezinski walczyl z Komuna to jeszcze jego um pracowal, teraz Brzezinski jest rzecznikiem Komuny chazarskiej I um mu przestal pracowac.
 • j-k 25.03.15, 16:31
  budzet wojskowy RP. wzrasta w roku 2016
  z 1,95 na cale 2,00 % PKB.

  czyli o cale 5 %

  bendzie lepiej
  a wy tu mi smecicie.
 • jabbaryt 16.04.15, 22:20
  Jak ci wyszedł wzrost o 5%. Możesz pokazać oblicznia?
  Mi wychodzi 2,5%
 • j-k 17.04.15, 01:20
  jabbaryt napisał:
  > Jak ci wyszedł wzrost o 5%. Możesz pokazać oblicznia?
  > Mi wychodzi 2,5%

  Wprawdzie mam zaliczone jakies tam egzaminy z Matematyki Wyzszej
  - jednak w tym momencie uczciwie przyznaje sie do pomylki.
 • nie-tak 16.04.15, 19:54
  Pacany z pacanowa pisza o wszystkim o "marynie" i jej pewnej czesci tylko nie o setnie sprawy.
  Brzezinski powiedzial USA nie ma przyjaciol, USA ma tylko i wylacznie interesy.
  Wedlug Brzezinskiego Polska ma sie zbroic, kupowac amerykanski zlom za ciezkie pieniadze by ratowac katastrofalna sytuacje w Ameryce Polnocnej, zmniejszyc deficyt handlowy mistrza swiata w tej dziedzinie.

  --
  _______________________________________________________________
  To powinno formuowych bystrzykow zainteresowac, otwarty list nie byle kogo do Obamy:
  quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
 • antyk-acap 16.04.15, 20:06
  Nie, mamy wam dupy dać bo ruskim się należy. Taką politykę już przerabialiśmy za Sasa. Polska miała być nieatrakcyjna dla sąsiadów swoją bezbronnością. A najlepsza metoda na kacapa jest jedna - wylot lufy przystawiony przy ich ryjach. To rozumieją najlepiej!

  --
  Ceterum censeo Moscowiam delendam esse
  forum.gazeta.pl/forum/f,251818,Rosja_i_Ukraina.html
 • nie-tak 16.04.15, 20:33
  Pijaczyno powiedz dla kogo jest Polska atrakcyna?
  --
  _______________________________________________________________
  To powinno formuowych bystrzykow zainteresowac, otwarty list nie byle kogo do Obamy:
  quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
 • antyk-acap 16.04.15, 20:39
  Dla wiceprzewodniczącego Dumy!

  --
  Ceterum censeo Moscowiam delendam esse
  forum.gazeta.pl/forum/f,251818,Rosja_i_Ukraina.html
 • drugiwojwa 16.04.15, 21:13
  w cierpliwość :)
 • el_matador9 17.04.15, 01:16
  Brzeziński to hypokryta i niebywały wręcz kłamca .Polska nawet nie ma własnej rozbudowanej Polskiej Agencji Kosmicznej do ścislej metrologii i obserwacji satelitów nad Poską , pozycjonowania rakiet w ruchu i obserwacji poprzez własnego satelitę szpiegowskiego przyległych terenów przygranicznych.Poprzez balągan organizacyjny w MO+N i w Sejmie nakłady na technologie własne z zastosowaniem kosmicznym to 400.000 USD rocznie gdy Hiszania poprzez udzial w Copercicusie i galileo wyaje rocznie 500 mln EURO na włąsne badania B plus R zwiazane także z obronnością.

  i po co mówic o zbrojeniach jak sie ma samych nieudaczników naukowych, gospodarczych u wojskowych na wszysrkich wręcz szczeblach huerarchii ze specjalizacją"kosmiczna" w czołowych kręgach włądzy w PL.
  laćc slowiańska polska wodę to można a organizować własny przemysłl obronny metrologii i obrony kosmicznej to coś zupełnie innego polskie nieprzeciętne zakute na stal matoły
 • dicksmith 17.04.15, 03:04
  osobiscie zablokowal publikacje tej ksiazki psychologa Andrzeja Lobaczewskiego w USA
  www.serendipity.li/bush/ponerology_preview.pdf


 • crash.test.dummy 17.04.15, 18:38
  .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.