Dodaj do ulubionych

Postreljali

11.06.16, 23:04
Czytam o tych morderstwach durnowatych Amerykancow juz od lat. I ciagle mysle to samo: dlaczego pozornie inteligentni ludzie nie sa w stanie zabronic uzywania broni sluzacej glownie do mordowania wspolbratymcow?

Ilez mozna? Lennona juz duraki zamordowali, dzieci w szkolach co pol roku a teraz jakas piosenkarka...

Orzeszku!

PF
Edytor zaawansowany
  • 1utu 11.06.16, 23:17
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • pijatyka 12.06.16, 00:16

Nie to co bratni naród ze Wschodu; ci to dopiero nam zawsze kulturę przynosili!

Paszoł won, sorokin ;-P

--
    Słowo o wyprawie Igora (na polskie fora ;)

tinyurl.com/nhk66cm
  • felusiak1 12.06.16, 00:11
    To interesujace. Po pierwsze nie wiemy czy broń byla legalna. Po drugie pistolety same nie strzelają tak jak noże nie zadają ran a siekiery nie odcinają kończyn. Potrzebna jest reka i wola.
    W Chicago w weekend dwa tygodnie temu doszło do ponad 50 strzelanin, dziesiątki rannych i 7 osób zabitych. Ale tym nikt się nie przejmuje bo strzelaja czarni do czarnych.
    W USA w posiadaniu obywateli jest około 320 mln sztuk broni palnej. legalnie.
    Bóg wie ile tego jest w nielegalnym posiadaniu.
    W 2013 (ostatnie sumaryczne statystyki) w USA popwłniono 14186 zabójstw w tym 12253 morderstwa. Z broni palnej zamordowano 8454 osoby, nożami zadźgano 1490 osób, od innych narzedzi zgineły 1622 osoby a od pieści i kopniaków 687 osób. Nie ujawniono czy była to broń posiadana legalnie.
    W 2012 w stanie Texas popełniono ponad 1000 morderstw ale tylko w jednym przypadku uzyto legalnie posiadanej broni.
    W USA prawo obywateli do posiadania broni jest zapisane w Konstytucji i korzystajac z tego właśnie zamowiłem Springfield Armory XD-S 4.0 na wypadek gdyby Hillary wygrala.
  • 1utu 12.06.16, 00:19
  • felusiak1 12.06.16, 04:50
    Naiwny nie jestem a zamówiłem teraz bo jesli Hillary wygra to cena znowu podskoczy. Ten pistolet kosztowal 329 dolarów, teraz kosztuje 500 a po jej zwycięstwie pewnie osiągnie 800.
    Jeśli wydaje ci się, ze rząd będzie w stanie spowodować brak nabojów to jesteś naiwny.
  • 1utu 12.06.16, 07:09
  • pijatyka 12.06.16, 00:25

Kretyński anachronizm; XVIII- wieczny zapis o prawie farmera do posiadania własnej flinty dla obrony przed wilkami i Indianami stał się współczesnym prawem każdego świra do posiadania prywatnego arsenału broni automatycznej.
  • felusiak1 12.06.16, 04:47
    Broń automatyczna jest nielegalna od lat 30-tych.
    Kretyńskich anachronizmów w Konstytucji nie brak. Na przykład prawo do wolności wypowiedzi albo prawo do wolności religijnej, prawo do własności itd
  • pijatyka 12.06.16, 17:22

> Broń automatyczna jest nielegalna od lat 30-tych

Powiadom o tym koniecznie Sylwka i Baracka - bo chyba jacyś niedoinformowani...

natemat.pl/49325,s-stallone-chce-ograniczenia-dostepu-do-broni-w-usa-czy-rambo-cos-zmieni-amerykanista-kongres-obawia-sie-zmian

Zresztą co tu się dziwić - w sytuacji gdy...

...dostępność do broni w Stanach Zjednoczonych, jej sprzedaż, posiadanie i użycie, regulują prawa poszczególnych stanów. Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA) ocenia, że na terenie USA obowiązuje ok. 20 tys. przepisów dotyczących dostępu do broni.

swiat.newsweek.pl/skad-amerykanie-maja-bron,94221,1,1.html

> Kretyńskich anachronizmów w Konstytucji nie brak. Na przykład prawo do wolności
    > wypowiedzi albo prawo do wolności religijnej, prawo do własności itd

Uczciwiej byłoby wymienić np. prawo do posiadania niewolników; najpierw wspaniała amerykańska konstytucja je (jak wszystkie prawa obywatelskie) gwarantowała - a potem coś jakby przestała gwarantować, nie?... ;->
  • felusiak1 12.06.16, 17:44
    Czytaj uwazniej. "Stallone, 66, said he also hopes there will be an additional focus on mental health to prevent future mass shootings.

"It's unbelievably horrible, what's happened. I think the biggest problem, seriously, is not so much guns. It's that every one of these people that have done these things in the past 30 years are ... crazy. Really crazy!

"And that's where we've dropped the ball: mental health. That to me is our biggest problem in the future, is insanity coupled with isolation.""

Assault weapon to nie broń automatyczna. To jest gazetowa nazwa dla karabinu samorepetujacego po każdym pociagnieciu cyngla. Bedąc przeciwnikiem powinieneś być lepiej poinformowany.
    Każdy stan faktycznie reguluje dostep do broni ale każdy sprzedawca broni musi mieć federalną licencję na jej sprzedaż. Bedąc przeciwnikiem powinieneś być lepiej poinformowany.

Konstytucja nie wspomina o prawie do posiadania niewolników.
  • br0f 12.06.16, 18:24
    daruj sobie felusiak, tracisz czas na ofiary medialnego scieku ktory podsuwa im updaty na okraglo.

--
    www.investmenttools.com/futures/bdi_baltic_dry_index.htm
    www.shadowstats.com/
    i.imgur.com/IeLIA.jpg
    moneymorning.com/jim-rickards-coming-great-depression/
  • pijatyka 13.06.16, 01:49

> Assault weapon to nie broń automatyczna

Mam gdzieś czy automatyczna, półautometyczna czy ćwierćautomatyczna - wystarczy mi to, co pokazuje Gugiel ; zadnemu normalnemu człowiekowi taka broń do niczego nie jest potrzebna (bo o przydatności zwykłych pistoletów/rewolwerów do obrony tzw. miru domowego to przynajmniej mozna jeszcze dyskutować...)

> Bedąc przeciwnikiem powinieneś być lepiej poinformowany

Nic nie powinienem Nie składam interpelacji w Kongresie tylko anonimowo rozmawiam sobie na forum - i nawet nie mieszkam w popieprzonym (pod tym względem) kraju.
    Trzeciorzedne detale tylko zamulają istotę sprawy - że broń zbyt zaawansowana jest dostepna zbyt łatwo zbyt duzej grupie ludzi; i byle świr z waznym prawem jazdy bez problemu ją kupi jak nie w sklepie za rogiem, to w sasiednim hrabstwie czy stanie albo przez internet.

Dlatego zamiast porownywać statystyki poszczegolnych stanów wolę porównać USA z Kanadą; dwa podobne, sasiednie kraje, ten sam język, podobna zamożność itp - tymczasem USA wspólczynnik zabójstw 3,8 (112 miejsce na liscie państw), Kanada 1,4 (169 miejsce)

Jasne, zawsze pozostaje broń nielegalna - ale jej zdobycie wiąże się już z różnymi trudnościami, kosztami, ryzykiem etc.
    Zadaniem cywilizowanego państwa powinno być raczej wydłuzanie niż skracanie tej drogi
    BTW oswojenie z widokiem legalnej broni musi wpływać też na zachowania ludzi na widok cywila z nielegalną (a przecież nigdy na 100% nie wiadomo) itp.
  • xystos 13.06.16, 02:37
    Do zachowanie miru domowego wystarczą dwie strzelby cal 12
    tzw pumpgiver,pierwsze dwa naboje
    gumowe jakich używa policja.

--
    ZEN
  • felusiak1 13.06.16, 05:46
    Bardzo płaski jesteś. Nawet nie przejrzałeś tego co zalinkowałeś z gugla. Ale nawet gdybyś przejrzał to i tak nie rozumiesz tego co widzisz. Tam nie ma broni zaawansowanej. Jest jedynie broń, tóra groźnie wyglada. A ta która nie wyglada groźnie to jest właśnie assault rifle ale i tak byś nie rozpoznał.
    USA to zupełnie inna mentalność niż Kanada zatem porównanie jest chybione a porównuję stany gdzie nie ma restrykcji ze stanami gdzie są ostre restrykcje i o dziwo tam gdzie restrykcji nie ma wskaźnik zabójstw jest dużo nizszy niż tam gdzie restrykcje są. Jak to wytłumaczyć?
    Głęboko wierzysz, ze winę ponosi nie strzelajacy lecz łatwość dostępu do broni a z wiarą nie ma dyskusji.
  • pijatyka 06.11.17, 19:56

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/trump-napastnik-z-teksasu-byl-bardzo-oblakany-mial-problemy,787609.html
  • pijatyka 06.11.17, 21:21

cris cris‏@friedpudding

difference between person who suffers a form of mental health instability shooting 26 people dead and not shooting 26 people dead is the gun

• felusiak1 12.06.16, 18:23
    W zalinkowanym przez ciebie Newsweeku czytam, ze dostep do broni jest szczególnie łatwy w Arizonie, Texasie i Colorado a bardzo trudny w Nowym Jorku, New Jersey i Massachussetts szególnie w odniesieniu do broni krótkiej.
    W Arizonie z broni krótniej zgineły 133 (11) osoby, w Texasie 530 (34) a w Colorado 46 (5).
    W NY 290 (4), NJ 229 (0) i w Mass. 35 (2). W nawiasach ilość osób zabitych przez assault weapons. Sam widzisz, ze zakaz samorepetujących karabinów jest czysto polityczną nowomową dla głupich i naiwnych.
    W Colorado gdzie nie ma restrykcji na krótką broń zabijanych jest z niej 46 osób a w New Jersey gdzie potrzebne jest pozwolenie zabijanych jest 229 osób. W obu wypadkach zbnakomita wiekszość ginie od broni posiadanej nielegalnie. Powiedz mi jak zabronić kryminaliście posiadania broni?
  • pijatyka 16.02.18, 02:16

Kryminaliście, faktycznie, dość trudno; ale może - na początek - nie ułatwiać dostępu do niej sfrustrowanym dzieciakom?

Brian Krassenstein@krassenstein w odpowiedzi do @BarackObama

Number of US school shooting deaths between 1776 - 1963: 86

Number of US school shooting deaths between 1964 - Present: 456

In case you were wondering, the assault rifle was invented in 1964.

Parkland Florida happened because of an AR-15 assault rifle

Ed Krassenstein@EdKrassen

At 19 yrs old, a kid is deemed too irresponsible to drink alcohol.

At 19 yrs old, a kid is deemed too young to buy a handgun.

At 19 yrs old, a kid can walk into a gun store and buy an AR-15 assault rifle that can shoot 600 rounds per minute.

This must end NOW!

#GunControlNow
  • felusiak1 06.08.19, 00:28
    Powtórzył z katechizmu: At 19 yrs old, a kid can walk into a gun store and buy an AR-15 assault rifle that can shoot 600 rounds per minute.

No. AR 15 cannot spit 600 rounds per minute. That would be 10 rounds per second. AR 15 is not a machine gun.
  • amunicyjny1 06.08.19, 07:31
    felusiak1 napisał:

> No. AR 15 cannot spit 600 rounds per minute. That would be 10 rounds per second
    > . AR 15 is not a machine gun.

To kup se na jakimś portalu aukcyjnym [całkiem legalnie, póki nie zamontujesz do broni] ''zestaw naprawczy'' i twój AR 15, będzie strzelał jak pepesza. Koszt od 15-100 dolcy

--
    getyarn.io/yarn-clip/67588714-0425-4292-814d-62d0e030fd2e
  • pijatyka 05.08.19, 13:02

(także w nawiasie)

• senioryta13 05.08.19, 13:12
    alez ty jestes pamietliwy, az 2 lata czekales na okazje ( no i doczekales sie ).
  • pijatyka 05.08.19, 14:49

Przede wszystkim nie lubię bić dwa razy tej samej piany; a jeśli chodzi o masowe morderstwa w USA jest to akurat zjawisko, które cechuje ponura powtarzalność.

Ponoć Australijczycy w podobnej sytuacji umieli - radykalnie - wyciągnąć wnioski; jankesi jako zbiorowość są na to najwyraźniej zbyt tępi...

• senioryta13 05.08.19, 15:04
    jak kaza zyc pod 'jednym dachem' roznym kulturom, religiom, kolorom, to efekt jest taki a nie inny. Dziwisz sie ?
    i jeszcze jak przybyszom oferuje sie w miare wszystko za darmo, a 'tubylcom' nie zawsze starcza na te 'luxusy' , to niektorych szlag trafia na taka niesprawiedliwosc.
  • pijatyka 05.08.19, 15:15

Co znaczy "każą"?

Ten kraj zbudowali - i wciąż budują - imigranci ze wszystkich stron świata.

Jak się komuś nie podoba "wspólny dach", to proszę bardzo: zostawić całe USA prawowitym właścicielom tych ziem, Indianom - a wszyscy inni wypierdalać!

• senioryta13 05.08.19, 15:35
    z Polski nadajesz ?
    tak, tylko , ze ci dzisiejsi emigranci maja dzieci , a te staja sie juz ' tubylcami' i jak ktos slabszy duchem, niestety nie wytrzymuje stresow, gdzie te 'dzieci' chcesz teraz wysylac ?
    Murzynki, rowniez nie chca mieszkac juz w Afryce, co ty na to ?
  • amunicyjny1 05.08.19, 17:34
    A ty nie chciałaś w Polsce, co ty na to?

Na czym polega różnica?

--
  • senioryta13 06.08.19, 14:42
    amunicyjny1 napisał(a):

> A ty nie chciałaś w Polsce, co ty na to?
    >
    > Na czym polega różnica?

byles i tu i tu, mozesz sobie sam wyciagnac wnioski.
  • amunicyjny1 06.08.19, 14:55
    Ja byłem gdy to była ''Ameryka'' nie USA, uwierz mi na słowo że różnica w tym jest zasadnicza

--
  • senioryta13 06.08.19, 15:05
    amunicyjny1 napisał(a):

> Ja byłem gdy to była ''Ameryka'' nie USA, uwierz mi na słowo że różnica w tym j
    > est zasadnicza

w czasie kiedy postrzegales swiat przez pryzmat zielonego, ktory mial wartosc w Polsce, w tej chwili juz wszystko sie rozplywa ...
  • amunicyjny1 06.08.19, 15:24
    senioryta13 napisał:

> amunicyjny1 napisał(a):
    >
    > > Ja byłem gdy to była ''Ameryka'' nie USA, uwierz mi na słowo że różnica w
    > tym j
    > > est zasadnicza
    >
    > w czasie kiedy postrzegales swiat przez pryzmat zielonego,

Zarabianie pieniędzy nigdy mnie nie cieszyło, to nie to
  • pijatyka 06.08.19, 00:13

Ja? Nikogo i donikąd - wyciągam tylko logiczne wnioski z tych trumpistycznych bredni.

• felusiak1 06.08.19, 00:23
    Z jakich bredni? Chcialbym wiedzieć o czym mowa.
  • senioryta13 06.08.19, 14:40
    pijatyka napisała:

> Jak się komuś nie podoba "wspólny dach", to proszę bardzo: zostawić całe USA prawowitym > właścicielom tych ziem, Indianom - a wszyscy inni wypierdalać!

> Ja? Nikogo i donikąd - wyciągam tylko logiczne wnioski z tych trumpistycznyc
    > h
    bredni.

no jak to, przeciez kazesz wszystkim innym wlasnie w.........ć !
    a moje pytanie bylo GDZIE ? co zrobic z murzynkami, jak ci licznie opuszczaja swoj land w Afryce .

• felusiak1 05.08.19, 17:54
    pijatyka zacytował z katechizmu w który wierzy: In case you were wondering, the assault rifle was invented in 1964.

AK 47 was invented in 1945.
    ArmaLite AR 15 was invented in 1956.
  • pijatyka 05.08.19, 17:59

Też myślę, że dla rodzin ofiar to właśnie ma kluczowe znaczenie.

• felusiak1 05.08.19, 22:33
    Nie lubię kiedy cytuje się głupich ludzi wypowiadajacych głupie opinie predendujace do bycia faktem.
    Ubolewam nad tymi, którzy kupują sieczke i potem rozdaja nastepnym. Inteligentny człowiek powinien wykazywać ciekawość.
  • europitek 06.08.19, 08:56
    felusiak1 napisał:
    > Inteligentny człowiek powinien wykazywać ciekawość.

Ciekawość jest przydatna do zbierania danych, które następnie mają posłużyć do wyciągnięcia wniosków będących rekomendacjami na przyszłość. Jeśli ktoś stale popełnia te same błędy, ma problem ze swoją inteligencją, bo nie potrafi przewidzieć skutków działań własnych i cudzych.
  • malkontent6 12.06.16, 05:11
    polski_francuz napisał:

> Czytam o tych morderstwach durnowatych Amerykancow juz od lat.

A ja czytam od lat o morderstach durnowatych Rosjan.

data.worldbank.org/indicator/VC.IHR.PSRC.P5

--
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
  • 5magna 12.06.16, 05:44
    Felus, moze to ci sie przyda na rowni z tym rewolwerem. US sie stacza w odchlan. Hilaria prezydentem !!!!!!!!!!

research.lfb.org/research/video/lfl_spyv2_0915/?code=ELFLS659&n=LFL_spyhill_0616&email=hubertsz%40myway.com&a=13&o=38750&s=42481&u=1092622&l=217347&r=MC2&vid=SrPcg4&g=0&ver=6
  • szwampuch58 12.06.16, 10:19
    Czasowo nie pasujesz z tymi ruskimi,Amerykance sa na biezaco w tym" biznesie"
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,20226699,strzelanina-w-orlando-na-florydzie-sa-ofiary-smiertelne-media.html#BoxNewsImg
    --
    bi.gazeta.pl/im/b4/45/13/z20207796Q,Wina.jpg
  • felusiak1 12.06.16, 15:49
    W USA w ciagu roku dokonuje się 14200 zabójstw. W Rosji 13120. Ale w Rosji mieszka o ponad połowę mniej ludzi niż w USA. Wskaźnik ilości zabójstw na 100 tysiecy mieszkańców w Rosji wynosi 9.2 a w USA 4.5. Czyli szansa bycia zamordowanym w Rosji jest 2 razy wieksza niż w USA. I to w sytacji kiedy rosjanie nie mają tak łatwego dostepu do broni palnej.
  • polski_francuz 12.06.16, 16:01
    Porownaj raczej z Chinami czy Japonia. Tam dostepu do broni palnej niet.

PF
  • felusiak1 12.06.16, 16:17
    Dlaczego? Porównajmy z Meksykiem gdzie posiadanie broni palnej jest zakazane.

Znowu zabłądziłeś. 8.5 tys zginęło od kuli ale 5.7 tys nie od kuli. Wyciagasz wniosek, ze gdyby posiadanie broni było nielegalne nie byłoby strzelaniny. Zakładasz, ze element kryminalny zastosowalby sie do obowiazujacego prawa. Gwarantuję ci, ze znakomita wiekszość broni uzytej do zabicia tych 8.5 tys ludzi była nielegalna.
  • br0f 12.06.16, 16:49
    u mnie to samo zbrodnie popelniane bronia legalna sa ulamkiem proceta. no coz opinie franky (czytajacego w wielu jezykach bez zrozumienia) i spolki sa rezultatem spostoszenia dokonanego przez media i bezgranicznej wiery w oficjalny bullshit. sam mieszkalem w malej dzirze w ktorej pewnie e co drugim domu jest bron i bylo to najbezpieczniejsze miejsce do mieszkanie , nikomu nie przychdzilo do ghlowy zeby dokonac wlamu . koncept rozbrojenia spoleczenstwa nie jest czums nowym . hitler i stalin o tym wiedzieli 2 amendment jest po to by obronic obywateli przed tyrania wladzy.

--
    www.shadowstats.com/
    i.imgur.com/IeLIA.jpg
  • felusiak1 12.06.16, 17:05
    W mojej wsi tylko ja jeden, jedyny nie mam broni.
  • malkontent6 12.06.16, 16:04
    felusiak1 napisał:

> Wskaźnik ilości zabójstw na 100 tysiecy mieszkańców w Rosji wynosi 9.2 a w USA 4.5. Czyli
    > szansa bycia zamordowanym w Rosji jest 2 razy wieksza niż w USA.

Felusiak, komsomolcy faktów nie przyjmują do wiadomości. Dla nich ważne jest to, co podają media. A media piszą, że w USA jest dużo morderstw więc komsomolcy mieszają Amerykanów z błotem. Media milczą o przestępczości w Rosji więc komsomolcy uznają, że tam jest spokojnie jak w raju.

--
  • maksimum 12.06.16, 16:21
    malkontent6 napisał:

> felusiak1 napisał:
    >
    > > Wskaźnik ilości zabójstw na 100 tysiecy mieszkańców w Rosji wynosi 9.2 a w USA 4.5. >Czyli szansa bycia zamordowanym w Rosji jest 2 razy wieksza niż w USA.
    >
    > Felusiak, komsomolcy faktów nie przyjmują do wiadomości. Dla nich ważne jest t
    > o, co podają media. A media piszą, że w USA jest dużo morderstw więc komsomolc
    > y mieszają Amerykanów z błotem. Media milczą o przestępczości w Rosji więc kom
    > somolcy uznają, że tam jest spokojnie jak w raju.
    -----------
    A ze duza czesc tu piszacych to lewackie przyglupy,wiec nie dziwmy sie emigracji z Polski i wiz w USA dla Polakow.
  • superspec 12.06.16, 09:06
    potencjalnym tyranem czy to faszystowskim czy komunistycznym czy jakimkolwiek innym!
    --
    Jestem leczonym psychiatrycznie anarchistą.
    pl.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalizm
  • karbat 12.06.16, 09:26
    superspec napisał:

> potencjalnym tyranem czy to faszystowskim
    >czy komunistycznym czy jakimkolwiek innym!

Na komunizm obywatele w USA nigdy nie mieli ochoty, a z zewnatrz
    komunizmu NIKT im NIGDY nie chcial narzucac.
    a Faszystow. ktorych idolem jest A. Hitler, w USA jest niemalo,
    maja sie wcale niezle . I raczej Nikt do nich nie strzela i nie ma takiego zamiaru .

kazdy wie, ze w USA , dziennie ginie kilkoro dzieci z broni palnej. Rokocznie ok 1500 dzieciakow.
    Czerolatki, siedmiolatki, dzieci jedenastoletnie, zabijaja swoje rodzenstwo, rowiesniekow .
    Ba, czasami nawet zabija z broni palnej ktoregos ze swoich rodzicow .

Tak bylo, tak jest i tak bedzie . Amerykanie sa raczej za krotcy,
    za ciency, by podskoczyc lobby, USA koncernom produkujacym bron palna .

Fajny kraj, w ktorym fellki kupuja sobie pistolet w celu samoobrony .
    fellek , to USA jest, az tak .... bandyckim panstwem ...

• superspec 12.06.16, 09:46
    w USA przed narodzeniem od czasu legalizacji aborcji w 1973 r. czyli 1500 zabitych z broni palnej to kropla w morzu ludobójstwa w Stanach.
    gosc.pl/doc/2332319.Przerazajacy-bilans-legalnych-aborcji-w-USA
    --
  • malkontent6 12.06.16, 16:08
    karbat napisał:

> Fajny kraj, w ktorym fellki kupuja sobie pistolet w celu samoobrony .
    > fellek , to USA jest, az tak .... bandyckim panstwem ...

W takim razie powiedz mi jakim państwem jest Rosja, w której ilosć morderstw w przeliczeniu na 100 tys. ludzi jest ok. 2 razy większa niż w USA?

--
  • br0f 12.06.16, 16:56
    w panstwie z duza populacja chamow posiadanie licencji na przemoc wlaczajac w to zabijanie powinno byc wykacznoscia panstwa . urzednicy moga kawalkami papieru decydowac jak uzyc przemocy i zawsze jest lo legalne jak bylo w soiwiecie i u hitlera.

cham nie powinien miec broni powinien za to miec telefon komorkowy i dzwonic po pomoc jak bedzie w niebezpieczenstwie. wtety polica albo nie przyjedzie albo przyjedzie , czesto przyjedzie za pozno.

--
    www.shadowstats.com/
    i.imgur.com/IeLIA.jpg
  • karbat 12.06.16, 15:15
    znowu dzis duze naglowki na pierwszych stronach . no i nowu sobie postrejali. tylko z 20 trupow.

dlaczego te informacje nie robia raczej wrazenia , bo tak bylo , tak jest i tak bedzie .
    w cgu nastepnych dwoch , pieciu tygodn, i kolejna masowa masakra . kolejne trupy .

naprawde NIKT, nic nie moze za to , ze dorosli , pelnoletni Amerykanie tak chca .
    ma byc ruch w interesie , to go maja . ich problem .

• felusiak1 12.06.16, 16:03
    W USA dziennie ginie w wyniku morderswa 39 osób. W Rosji 36 osób. Idą łeb w łeb.
    W 2010 dzienne zniwo wynosiło 40 w USA i 52 w Rosji.
    W Rosji nie ma nagłówków to znaczy, ze nie ma morderstw.
    Kiedyś nie było katastrof, pociagi nigdy się nie wykolejały, samoloty nie rozbijały się, nie było wypadkow drogowych.
  • mara571 12.06.16, 16:39
    idzik jest jak zwykle dobrze poinformowany i opublikowal zdejcie terrorysty, ktory zabil jedna nie 20, a 50 osob (glownie gejow i lesbijki) w klubie. To Omar Mateen. Obywatel amerykanski, pochodzi z Afganistanu.

www.bild.de/news/ausland/florida/schiesserei-in-florida-nachtclub-46254852.bild.html
    --
    Europe must accept diversity or face war. No more Nation States.
    www.youtube.com/watch?v=N14U5ZE-N2w
  • malkontent6 12.06.16, 16:46
    Ten koleś nazywa się Omar Mateen. Rodzice pochodzą z Afhanistanu.

abcnews.go.com/US/omar-mateen-suspected-orlando-night-club-shooter/story?id=39790797

--
  • mara571 12.06.16, 16:53
    w komentarzach na independent.uk pisza, ze na fajeskuku go szukano w 2014, bo zniknal.
    "ewanmennie
    Could this Omar Mateen be the man who has been missing since 2014? www.facebook.com/Omer-Mateen-Missing-Person-846000382078067/
    When I found out his name on here I did a quick google search and lots of stuff about a missing Omar Mateen who was 29 at the time of disappearance came up"
    www.independent.co.uk/news/world/americas/omar-mateen-orlando-gay-club-shooter-identified-by-police-us-media-a7077936.html

--
  • kylax1 13.06.16, 01:12
    Chory psychicznie postanowił sobie postrzelać. Gdyby dostęp do broni był bardziej ograniczony, nie doszłoby do tego.

--
    Ratujmy wolność kobiet i ich prawo do decydowania o własnej seksualności:
    ratujmykobiety.pl/
    Podpisz projekt ustawy o liberalizacji aborcji.
  • felusiak1 13.06.16, 05:48
    Na przykład tak jak w Norwegii gdzie dostęp jest bardzo ograniczony. I ten chory psychicznie zadzwonił na policję i powiedział, ze działa z ramienia ISIS i w czasie strzelania wukrzykiwał allahu akbar.
  • kylax1 14.06.16, 14:04
    W Europie raz na kilkanaście lat. W USA kilkanaście razy w ciągu jednego roku. Taka różnica.

--
    ratujmykobiety.pl/
  • wiktor_jerofiejew 12.06.16, 17:09
    niemoge uwierzyc ze to ty pefka takie idioctwo i belkot "stworzyles"
    kosz-kosz-kosz!!!!!
  • polski_francuz 12.06.16, 17:39
    takie idioctwo i belkot "stworzyles"

Nie po raz pierwszy. Wzburza mnie zawsze ilekroc latwy dostep do broni jest podstawowym powodem masowych morderstw. I zadziwia mnie bezsilnosc wladz, rozsadnych ludzi...wobec tej tolerancji. I na tym forum wielokrotnie sie spieralem o to z felusiakiem.

Powiedzmy sobie inaczej. Kazdy z nas ma niekiedy chce komus zrobic krzywde. Z najrozniejszych powodow. Ale dopiero latwy dostep do morderczej broni czyni te checi niebezpieczne dla zycia.

PF
  • br0f 12.06.16, 17:48
    co ty franky mozesz sie dowiedziec o latwosci dostepu do bron? z medialnego sieku? idz i zrob podanie nie musisz kupowac. sprawdza na wylot. no ale ty lubisz ten rozowy bulshit i boisz sie ze sprawdzanie czy jest on est to prawda czy bullshit odbierze ci komfort psychioczny.

--
    www.shadowstats.com/
    i.imgur.com/IeLIA.jpg
  • maksimum 12.06.16, 17:49
    www.cnn.com/2016/06/12/us/orlando-shooter-omar-mateen/index.html
    29-letni Omar zostal zastrzelony przez policje.
  • felusiak1 12.06.16, 18:30
    Podstawowym powodem była i jest choroba psychiczna a nie łatwy dostep do broni.
    Dodatkowo wszystkie masowe morderstwa ostatnich kilku lat mialy miejsce w tzw. no gun zone.
    Ten w Arizonie wybrał jedyne kino w okolicy gdzie nie można było wejść z bronią.
  • polski_francuz 12.06.16, 18:53
    Chcesz pewnie powiedziec, ze bron sie jakos dostala w rece psycholi. I pewnie, trzeba pokazac dowod zdrowia psychicznego jak sie bron kupuje.

Ale wystarczy sie chwile zastanowic by obnazyc slabosci tego rozumowania. Po pierwsze zdrowych psychicznie ogarnia niekiedy szalenstwo. Wystarczy posluchac mowy prezesa w Sejmie. Po drugie, zdrowi psychicznie nie sa niekoniecznie uczciwi. Dostaja bron i sprzedaja dalej. Tym mniej zdrowym.

PF
  • br0f 12.06.16, 19:14
    czytanie twoich wypisow jest jak zawsze rozrywkowe. duzo wiecej morderstw popelnia sie golymi rekami i co nalezaloby amputowac rece? ty mo j drogi franky jestes jak xero podajesz medialny bullshit u mie celowo dla poprawnosci politycznej nie podaje sie ile przestepstw dokonuje sie uzywajac bronie posiadenej nie leganie. a jest przynajmniej 99%. ty bys chciel zeby wladza tylko miala licencje na przemoc . dal wladzy na cos wylacznosc to zawsze wykozysta to przeciw tobe warto o tym pamietac gdy idzie sie doszpitala. www.theguardian.com/society/2016/may/02/do-not-resuscitate-orders-placed-on-patients-without-consent-says-study www.worcesternews.co.uk/news/national/14464985.Do_not_resuscitate_orders__being_imposed_without_consent_of_families_/ . tacy jak ty poprostu boja sie wziasc odpowiedzialnosc za swoje zycie na siebie . potrzebuja kogos kto im powie jak maja zyc. jak zalosna jest taka niewolnicza mentalnosc

--
    www.shadowstats.com/
    i.imgur.com/IeLIA.jpg
  • felusiak1 12.06.16, 19:29
    Ja naprawdę nic nie chcę powiedzieć poza tym, ze twoje rozumowanie jest nielogiczne i nie bierzesz pod uwagę faktów ale za to emocje grają symfonię.
    Chcesz wcisnąć mi kit, ze gdyby dostep do broni był odcięty nie byłoby masowych morderstw.
    www.nytimes.com/1986/07/08/nyregion/man-with-sword-kills-2-and-wounds-9-on-si-ferry.html?pagewanted=all
  • boavista4 12.06.16, 20:11
    nie mozna tego traktowac tylko pod jednym katem.
    To byl muzulmanin, z Afganskim rodowodem, heteroseksualny, czlowiek swiadomy rozmiaru zbrodni popelnionych w Afganistanie, czlowiek wychowany w kulturze amerykanskiej, na amerykanskiej telewizji, amerykanskim prawie, On popelnil zbrodnie w tych wszystkich okolicznosciach, na grupie ludzi najbardziej bliskich politycznej elicie USA, odpowiedzialnych w/g niego , za jego doswiadczenie. Interesujace jak mogl kupic tak grozna bron?
    Na marginesie dodam, moj przyjaciel postanowil stac sie prawdziwym Amerykaninem I kupil sobie rewolwer, popelnil samobojstwo. Ilosc samobojstw w USA przekracza ilosc mordow.
    pomyslcie, czy zbrodnia inwazji Iraku I zamordoweanie tam paru milionow zostala potepiona ? Pani Allbright, wspolodpowiedzialna za to, przyznala ze bylo warto, I dalej uznawana jest za patriotke USA. A jej bombardowanie Be;gradu ?
  • mara571 12.06.16, 19:49
    Mateen byl wyszkolonym ochroniarzem.
    Sadzisz, ze nie byl sobie w stanie zalatwic dostepu do broni?
    I jeszcze jedno: KE chce dyrektywy utrudniajacej obywatelom Unii dostep do broni.
    I co ciekawe: szef Europolu sie temu sprzeciwia: uwaza, ze Europejczycy powinni posiadac wiecej broni.
    --
  • polski_francuz 12.06.16, 20:03
    W tle pytanie czy w EU mamy miec bron dla wszystkich czy nie?

Moim zdaniem nie.

PF
  • felusiak1 12.06.16, 20:04
    Floryda jest podobna do Texasu pod wzgledem kupna karabinu. Idziesz do sklepu, pokazujesz prawo jazdy, sprzedawca wrzuca cię do komputera i jak cię tam nie ma to płacisz i wychodzisz z karabinem.
    Oprócz tego można kupić każdą ilość broni nielegalnie. W ostateczności można wrzucić do takiego klubu (bez okien) kilka butelek z benzyną. Jak ktoś chce psa uderzyć to kij znajdzie.
    Już nasi przodkowie to wiedzieli a do pfa jeszcze nie dotarło.
    Broń sama nie strzela.
    W Oklahoma City nie strzelali. Zdetonowali cięzarówkę przed budynkiem i ponad 150 osób poszlo do nieba. A skąd wzieli ladunki? Z nawozu sztucznego który kazdy rolnik ma w swoim magazynie.
  • br0f 12.06.16, 20:16
    franky moze dojsc do wniosku ze nalezy ludziom amputowac glowy bo wszystko ma poczatek w w mozgu.

--
    www.shadowstats.com/
    i.imgur.com/IeLIA.jpg
  • polski_francuz 12.06.16, 20:17
    "Idziesz do sklepu, pokazujesz prawo jazdy, sprzedawca wrzuca cię do komputera i jak cię tam nie ma to płacisz i wychodzisz z karabinem."

O te durnote mi biega. Dokladnie o te.

"Broń sama nie strzela"

Brak broni strzelaniu nie pomaga

"W Oklahoma City nie strzelali. Zdetonowali cięzarówkę przed budynkiem i ponad 150 osób poszlo do nieba"

A moze wy ciagle komboje z dzikiego zachodu, he? Tym bardziej broni takim nie dawac.

PF
  • felusiak1 12.06.16, 21:01
    Brawo, emocja i kompletny brak logiki.
    Idąc twoim tokiem rozumowania należy wszystkim odciąć wszystkie paluchy (kciuki można zostawić) to nie bedą mogli pociagać za cyngiel.
  • polski_francuz 12.06.16, 21:47
    "Brawo, emocja i kompletny brak logiki"

Mowimy o polityce i o ekonomii. Ekonomia ani polityka logiczne nie sa gdyz ludzie w ich postepowaniu logiczni nie sa.

Rozwazny zatem jakie elementy sa grze: (i) lobby producentow broni; (ii) tradycje protestancko-kombojskie - sami sie rzadzimy; (iii) tchorzliwosc i niesmialosc przeciwnikow broni dla wszystkich.

Idz lepiel se postrzelaj troche na wiwat to ci ulzy.

PF
  • felusiak1 12.06.16, 22:39
    Jak zwykle banialuki. Jalie lobby producentów broni? Każdy stan reguluje sam w takim razie to lobby jest kimpletnie nieefektywne w Nowym Jorku i Chicago ale za to superefektywne w Colorado i na Florydzie.
    To mówisz, ze Obama i Clintonowie są tchórzliwi i niesmiali? To mówisz, ze 99% demokratów to ludzie niesmiali i tchórzliwi? Ciekawe czego tak sie obawiają i co ich tak onieśmiela?
    PS. Ekonomia jest jak najbardziej logiczna.
    Czy wy tam w tej madrej i wyuczonej i kulturalnej europce nie rozumiecie, że zapis konstytucyjny jest niezwykle trudno zmienić?
  • kylax1 13.06.16, 01:11
    do broni, jak i bez dostępu. Jak ktoś chce może sobie wybrać, w którym chce mieszkać.

--
    ratujmykobiety.pl/
  • pijatyka 13.06.16, 19:36

W Polsce też mamy wielu ochroniarzy - ale wątpię, czy w łatwy sposób (o ile w ogóle) byliby w stanie załatwić sobie dostęp do takiej broni

www.businessinsider.com/ar-15-omar-mateen-guns-orlando-shooting-2016-6

a co dopiero zabrać ją sobie do domu po godzinach.
  • mara571 13.06.16, 20:48
    ci, ktorych widujesz np w galeriach handlowych, to ludzie po szybkim kursie, czesto byli policjanci, dorabiajacy ojcowie rodzin, czasami zwyczajni stroze.
    Ale jest tez inna grupa: byli zolnierze wojsk specjalnych w firmach prowadzonych przez emerytowanych oficerow. Lepiej nie pytac co i gdzie oni robia. Oni maja zezwolenie na bron i wcale nie musza jej oddawac do depozytu w firmie po wykonaniu zadania.
    --
  • kylax1 14.06.16, 14:25
    Po drugie, nawet byli żołnierze sił specjalnych, nie mogą w Polsce trzymać sobie w domu karabinów maszynowych, czy nawet broni półautomatycznej.

Oni wyjeżdżają na misje do różnych Iraków, albo ochraniają statki towarowe przed piratami.
    --
    ratujmykobiety.pl/
  • kylax1 14.06.16, 14:26
    poza granicami Polski i Europy.

--
    ratujmykobiety.pl/
  • felusiak1 14.06.16, 02:11
    AR 15 nie podlega w Polsce żadnym restrykcjom i traktowany jest jak każdy inny samorepetujacy karabin. To nie jest karabin maszynowy. Karabiny maszynowe nie są dostepne na rynku.
    A tu masz dokladnie to samo ale o nieco innym wyglądzie www.cabelas.com/product/shooting/firearms/centerfire-rifles/semiautomatic-centerfire-rifles|/pc/104792580/c/553829580/sc/105522480/i/105524280/springfield-armory-174-standard-m1a-8482-semiautomatic-rifle/1961252.uts?destination=%2Fcategory%2FSemiautomatic-Centerfire-Rifles%2F105524280.uts
  • 0szolomm-z-radia-maryja 12.06.16, 23:07
    Tym razem sprawca masakry jest muzułmanin z Afganistanu do USA dostał sie jako uchodźca . Tuż przed tym co zrobił zadzwonil do jakichś służb i powiedział ze zrobi to w imię allaha i pozdrowił Isis
  • malkontent6 13.06.16, 00:47
    Urodził się w USA w rodzinie imigrantów a Afganistanu.

--
  • mara571 13.06.16, 20:43
    "Amerykański ?New York Times? spekuluje, że zamachowiec był zwyczajnym homofobem, samotnikiem, dręczonym w dzieciństwie przez inne dzieci w szkole i w swej desperacji szukał aprobaty dżihadystów dla ?osobistego aktu nienawiści?. To, że był synem Afgańczyka, który niegdyś startował w wyborach prezydenckich w tym kraju i usilnie wspierał Talibów, nie ma tu nic do rzeczy. Podobnie jak fakt, że był wierzącym muzułmaninem i co najmniej trzy razy w tygodniu uczęszczał do meczetu, czy to, że utrzymywał kontakty z Monerem Mohammadem Abu Salhą, amerykańskim konwertytą na islam, który dokonał zamachu samobójczego w Syrii. Mateen nienawidził homoseksualistów, bo ?amerykańskie społeczeństwo wciąż jest za mało tolerancyjne?. A to ono go w przecież ? zdaniem postępowych lewicowych koryfei- wychowało.

wpolityce.pl/swiat/296486-radykalny-islam-czy-homofobia-o-rozterkach-lewicy-w-obliczu-masakry-w-orlando-problemem-jest-nietolerancyjny-ekstremizm-a-nie-religia
    --
  • lont12 13.06.16, 02:28
    mniejszość muzułmańska nie zna pojęcia poprawności politycznej
  • xystos 13.06.16, 02:31
    U nas zachowują się jak udzielne
    państwo,niewierny niejest dla nich
    człowiekiem.

--
    ZEN
  • boavista4 14.06.16, 15:55
    dailybail.com/home/ex-wife-and-friend-omar-mateen-was-gay.html
  • wiktor_jerofiejew 14.06.16, 16:27
    Podajesz oficjalne dane SSojuza , a przeciez kazde dziecko wie nawet w roSSji ze tam sie wszystko nagina procentowo w ktora sie strone w danym momencie chce ... I to robi kazdy urzednik a szczegolowo sie kontroluje przez sluzby KGB ktore maja odpowiednie instrukcje
    Te dane trzeba by pomnozyc RAZY PIEC ...
  • polski_francuz 22.06.16, 07:52
    Jak strzelaja. Tego ucza dzieci w amerykanskich przedszkolach.

I to wszystko po to by zachowac "swieta" wolnosc posiadania broni.

PF
  • dicksmith 22.06.16, 08:37
    czasy dopiero nadchodzą, za 50 lat połowa ludności będzie miała pourywane kończyny
  • pijatyka 08.07.16, 20:05

Tym razem w Dallas; wolni obywatele, ciesząc się pełnią konstytucyjnych praw, urządzili sobie polowanie na policjantów.
  • dicksmith 09.07.16, 00:10
    Jednostki silne, uzbrojone w broń automatyczną, eliminują jednostki słabe, nie potrafiące się bronić. Z prawami przyrody się nie walczy. Jeśli Ameryka chce rządzić światem, to musi wyhodować agresywnego i bezwzględnego Amerykanina i właśnie go hoduje.
  • felusiak1 09.07.16, 02:25
    powinieneś zmienić nick z dicksmith na dickhead albo cabeza de verga
  • lont12 09.07.16, 07:28
    Rozumiem że jak się żyje w takim kraju, to nie jest człowiekowi do śmiechu, pomimo tego rozluźnij się Feluś. Coś przycichło ostatnio o Pax Americana.
  • pijatyka 26.07.16, 19:10

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20455755,3-letnia-dziewczynka-postrzelila-2-letniego-kuzyna-w-brzuch.html
  • felusiak1 26.07.16, 20:01
    Jak widać pistolety same strzelają a noże tną na śmierć. Wprowadzić zakaz posiadania noży.
  • 1ubara 26.07.16, 20:12
    siekier, pil, widelcow, szpikulcow do BBQ, kamieni bo tez zabijaja, 2X4 bo jak uzyte w walce moga zabic, e.c.t.. Zobacz ile ma jeszcze demokracja do zrobienia.
  • superspec 06.08.16, 17:38
    sport.tvp.pl/rio/26458495/pierwszy-zloty-medal-w-rio-dla-thrasher
    --
  • polski_francuz 06.08.16, 18:25
    dla narodu strzelcow:)

PF
  • xystos 07.08.16, 07:26

..niet,gryzzli !

--
    ZEN
  • pijatyka 08.02.17, 01:42

Kontrowersyjna decyzja amerykańskiej Izby Reprezentantów.
    Izba niższa Kongresu, w której większość mają republikanie, uchyliła dekret o zakazie sprzedaży broni palnej osobom chorym psychicznie, w tym m.in. cierpiącym na schizofrenię i stany lękowe.

wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,USA-niepoczytalni-z-dostepem-do-broni,wid,18694844,wiadomosc.html
  • felusiak1 08.02.17, 07:22
    nawet dziecko wyczuje że coś jest nie tak a ty kuoujesz bez sprawdzenia
  • pijatyka 08.02.17, 20:39

Dziecko już nic nie wyczuwa; nawet dla dziecka wybór Trumpa na prezydenta brzmiał jak sen wariata - a to jawa...
  • felusiak1 09.02.17, 04:15
    Może zainteresuje ciebie, że ACLU gorąco poparła zniesienie dekretu Obamy o "o zakazie sprzedaży broni palnej osobom chorym psychicznie"
  • pijatyka 02.10.17, 19:57

Snowa

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/strzaly-w-las-vegas-dziesiatki-ofiar-smiertelnych-setki-rannych,777749.html
  • tanebo2.0 06.11.17, 21:59
    W Finlandii i innych krajach broni jest tyle samo (na głowę) a mimo to nie dochodzi do tylu strzelanin.
  • felusiak1 07.11.17, 01:44
    Nie prawda. W Finlandii 12% ludzi posiada broń, a USA 34%. W przeliczeniu na tysiąc mieszkańców w Finlandi jest 280 sztuk broni palnej, a USA 954. Dodam też, ze broń sama nie strzela. ktoś pociaga za cyngiel.
  • gosc88 07.11.17, 03:21
    powinna byc niedopuszczona do powszechnej sprzedazy - powinna byc jedynie w dyspozycjii przede wszystkim wojska i - w drugiej kolejnosci - policjii. Taka bron powinna byc tez zdelegalizowana w kazdym kraju - w USA tez.

Obywatelom do osobistej ochrony powinien wystarczyc rewolwer. Rewolwerem jest o wiele trudniej zabic w danym czasie grupe ludzi niz zrobic to bronia automatyczna/pol-automatyczna.

• engine8 06.08.19, 16:14
    Jakby każdy miał portfel w jednej a pistolet w drugiej kieszeni to byłoby mniej takich incydentów.
    A tak to porządnym ludziom się zabrania posiadania i używania legalnie a lajdactwo i tak będzie mialo.
  • amunicyjny1 06.08.19, 16:24
    engine8 napisał(a):

> A tak to porządnym ludziom się zabrania posiadania i używania legalnie a lajda
    > ctwo i tak będzie mialo.

Jakbyś miał tego gana za pazuchą, nie przechodził byś na drugą stronę ulicy na widok dwóch kolorowych?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka