Dodaj do ulubionych

Amerykański batalion w Polsce Serdecznie Witamy

16.08.16, 17:06
Serdecznie WITAMY przyjaciol i gwarancje pokoju w Europie

W kwietniu 2017 r. do Polski przybędzie amerykański batalion w ramach sił, jakie NATO wyśle na wschodnią flankę. Prawdopodobnie w lutym rozpocznie się rotacyjna obecność brygady pancernej – zapowiedział w Warszawie dowódca sił lądowych USA w Europie gen. broni Ben Hodges.
Generał wspólnie z ambasadorem USA w Polsce Paulem W. Jonesem obserwował w stolicy defiladę z okazji święta Wojska Polskiego. Uczestniczył w niej pododdział amerykańskiej piechoty oraz kilka czołgów Abrams i bojowych wozów piechoty Bradley wraz z wozem zabezpieczenia technicznego.

"To symbol tego rodzaju obecności, jaki Stany Zjednoczone będą miały w Polsce na mocy decyzji szczytu NATO i porozumień dwustronnych (...). To, co ludzie zobaczyli na tej paradzie, będzie widziane w całej Polsce w przyszłym roku" – powiedział dziennikarzom Jones.

Na szczycie NATO w Warszawie na początku lipca sojusznicy zdecydowali o wzmocnionej wysuniętej obecności wojskowej na wschodniej flance Sojuszu przez rozmieszczeniu czterech batalionowych grup bojowych liczących po około 1000 żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich. Każdy batalion będzie miał tzw. państwo ramowe, odpowiedzialne za wystawienie większości sił i dowodzenie całością. W przypadku Polski taką rolę będą pełnić Stany Zjednoczone. Ponadto w naszym regionie ma znaleźć się pancerna brygadowa grupa bojowa USA. Jak zapowiadał prezydent Barack Obama, jej dowództwo znajdzie się w Polsce.

Gen. Hodges powiedział, że Polska mogła w poniedziałek spojrzeć na to, co będzie widziała w dużej ilości w przyszłości – na obecność sił amerykańskich, która jest znacząca i będzie ciągła.

Pytany przez PAP, kiedy amerykańskie oddziały przyjadą do Polski i gdzie będą stacjonować, Hodges powiedział, że ogłosi to dowództwo sił USA w Europie. "Z pewnością amerykański batalion z kołowymi transporterami opancerzonymi Stryker, który będzie batalionem w ramach wzmocnionej wysuniętej obecności NATO w Polsce, przybędzie w kwietniu" – powiedział generał.
Prawdopodobnie w lutym – dodał Hodges – rozpocznie się pierwszy okres rotacji amerykańskiej pancernej brygadowej grupy bojowej. Rotacje będą trwały dziewięć miesięcy. Między pobytami kolejnych oddziałów nie będzie przerw.

Pytany, gdzie trafią amerykańscy żołnierze, generał powiedział, że większość brygady będzie zazwyczaj w Polsce, ale mogą być okresy, gdy cała jednostka przeniesie się do innego państwa naszego regionu.

Jones z kolei dodał, że trwają rozmowy z polskimi partnerami o dokładnych lokalizacjach. "Oddział tej wielkości nie będzie stacjonował tylko w jednym miejscu" – dodał.

Jak tłumaczył Hodges, typowa amerykańska brygada pancerna liczy ok. 4,5 tys. żołnierzy i ma prawie tysiąc pojazdów, w tym ok. 250 czołgów Abrams, bojowych wozów piechoty Bradley i samobieżnych haubic Paladin.

Z kolei batalionowa grupa bojowa to po prostu wzmocniony samodzielny batalion, liczący w różnych armiach ok. tysiąca żołnierzy.
Edytor zaawansowany
  • 16.08.16, 17:47
    Ale nikt się ich szczekaniem nie przejmuje. Niech wbiją sobie do moSSkiewskiej główki, że kraje na zachód od Rosji, nie chcą być częścią ich ruSSkiego mira.

--
    Ratujmy wolność kobiet i ich prawo do decydowania o własnej seksualności:
    ratujmykobiety.pl/
    Podpisz projekt ustawy o liberalizacji aborcji.
  • 17.08.16, 01:54
    wasyl_szuja 16.08.16, 21:53
    1. Na cmentarzu.
    2. Nie wiem kto byli te "suki", ale chyba przysięga się na wierność Ojczyźnie, nie państwa ościennego.
    3. Jako wierny pachołek ZSRR powinieneś wyemigrować do Rosji, a nie Szwecji.
    <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    Panie,a co zrobic,ze cala Oczyzna na wiernosc przysiegala?
    Od ministra wojny do ostatniego studenta?
    Od premiera do ostatniej k...!
    Od Pierwszego sekretarza i premiera do ostatniej sprzataczki.
    A rodzice panscy zamiast walczyc o wolnosc,w lozku czy na sianie w stodole pana majstrowali?
    To ja Zyd,mialem byc przeciw i za wasze grzechy cierpiec?
    Wystarczy jednego,ktory w waszym imeniu to robi!
    Wyszlij,szujo,go do Izraela.
    A narod Wasz do Syberii -Bo zescie tego,w swietle tego co tu napisane,zescie zasluzyli.
    Natomiast na jego cierpinia i opieke jego matki nie zasluzyliscie definitywnie.
    --
    Да здравствует мир во всем мире!
    Да здравствует дружба между народами!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przynaleznosci - Bywszy.
  • 16.08.16, 18:24
    Pamietam jak sam przysiegalem na wiernosc braterstwu z Armia Radziecka.
    Generalicja polska zmienna jest.
    P.S
    Armie radziecka witano i w 1939.
    --
  • 16.08.16, 21:13
    Pierwsze pytanie gdzie ty masz tę armię radziecką?
    I druga sprawa: mnie się wydaje, że przysięgę zaczęli łamać radzieccy żołnierze. Przecież nie my im rozwaliliśmy armię.

--
    Erdogan NIE przeprosił
  • 16.08.16, 21:36
    1.
    Armia radziecka jest tam gdzie Ludowe Wosko Polskie.
    2.
    A co mnie obchodzi kto rozwalal armije.
    Problem sie okazal w tuym,ze nawet generalicja okazala sie "sukami" jak sie wyrazil zalozyciel tego watku.
    Wiec "sukowatosc" musi byc w genach mundurowych i w sutanach.
    Ci pierwsi przysiegali jak bylo to wygodnie,a ci drudzy donosili jak bylo im wygodnie.
    Przyznam,ze przysiegi wymawiane po polsku przyjmuje z przymruzeniem oka.
    P.S
    Ja przysiegalem jako obywatel i na rozkaz.
    Z przysiegi mnie wyzwolili ci co mnie mieli prowadzic.
    Zdradzili i beda dalej zdradzac.
    --
  • 16.08.16, 21:53
    1. Na cmentarzu.
    2. Nie wiem kto byli te "suki", ale chyba przysięga się na wierność Ojczyźnie, nie państwa ościennego.

--
    Z podręcznika webbrygadzisty: "gdy przegrywasz ze swoim interlokutorem na argumenty, nazwij go Ukraińcem".
  • 16.08.16, 20:18
    szanowny panie.
    Ja - suka?
    A w takim razie ci inni - generalowie z gwiaazdami,i majorowi i podporucznicy co skladali taka sama przysiege musieli bc s...syny.
    Panie,pomysl:
    wtedy cale wojsko i w takim razie caly narod musieli byc ...!
    I co z tego wynika,ze ja zmuszony byl isc do wojska i wraz ze wszystkimi ...synami stojac w szeregu musialem powtarzac slowa przysiegi na wiernosc ZSRR i wyrazic gotowosc obrony Polski Ludowej przed zakusami zgnilych kapitalistow.
    A pan jest gotow bronic swojej Polski,czy tylko mocny jest pan w pysku?
    I wita cudze wojsko w swoim kraju.
    A w ogole suka pozdrawia wielkiego czlonka rodzaju ludzkiego.
    --
  • 16.08.16, 21:08
    Kukliński miało być.
  • 16.08.16, 21:41
    kfugktru23 napisał:

> Kuklinowski też przysięgał ale Polska jest ważniejsza i ruskim sukom wbił nóż w
    > plecy dzięki czemu są tam gdzie dziś - na śmietniku cywilizacji.
    nie badz taki egzaltowany:
    www.google.se/?ion=1&espv=2#q=kuklinowski%20zdrajca
    byl taka sama szuja,jak kazdy inny mundurowy.
    Ostatnich uczciwych spotkalem na studium wojskowym:
    przeszli wojne w okopach.

--
  • 16.08.16, 21:47
    ....gadaj za siebie,ja tam kolejnego okupanta na polskiej ziemi nie zamierzam witac!
    --
    "PiS-em powoduje zwyczajna zaciekłość, która czasami odbiera wręcz rozum" - Donald Tusk
  • 16.08.16, 21:50
    szwampuch58 napisał:

> ....gadaj za siebie,ja tam kolejnego okupanta na polskiej ziemi nie zamierzam
    > witac!

Ty jako nie mieszkający w Polsce nie masz prawa głosu.
    Jako obywatel rosyjski absolutnie nie masz prawa głosu, nawet gdybyś tu mieszkał.
    --
    Pod flagą biało-niebiesko-czerwoną
    Pod banderą Św. Andrzeja
    Z sojusznikiem
    Bog z nami
  • 16.08.16, 22:52
    Ten przynajmniej nie strzeli ci w łeb jak w Katyniu.
  • 17.08.16, 01:59
    wasyl_szuja 16.08.16, 21:53
    1. Na cmentarzu.
    Panie,a co zrobic,ze cala Oczyzna na wiernosc przysiegala?
    Od ministra wojny do ostatniego studenta?
    Od premiera do ostatniej k...!
    Od Pierwszego sekretarza i premiera do ostatniej sprzataczki.
    A rodzice panscy zamiast walczyc o wolnosc,w lozku czy na sianie w stodole pana majstrowali?
    To ja Zyd,mialem byc przeciw i za wasze grzechy cierpiec?
    Wystarczy jednego,ktory w waszym imeniu to robi!
    Wyszlij,szujo,go do Izraela.
    A narod Wasz do Syberii -Bo zescie tego,w swietle tego co tu napisane,zescie zasluzyli.
    Natomiast na jego cierpinia i opieke jego matki nie zasluzyliscie definitywnie.
    --
    --
  • 17.08.16, 02:17
    Przy okazji,jak bedziesz pan wysylal,tego cierpietnika(jak w 1969),nie zapomnij pan kupic bilet i dla jego mamusi,ktora w jego imieniu wami rzadzi.
    Amen!
    --
  • 17.08.16, 08:20
    "Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej"."
    --

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    w zwiazku z powyzszym mozna sie spodziewac jak surowa reka udzieli sprawiedliwosc roznego rodzaju szuja i innym krzykaczom.

• 11.01.17, 15:59

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/mon-juz-prawie-1-tys-zolnierzy-usa-w-polsce,705871.html
  • 11.01.17, 18:10
    Oj jak znam zycie to najbardziej z przyjazdu amerykanskich zolnierzy ciesza sie prostytutki...podobnie ja w innych krajach bywalo. Taz ze bedzie masowa migracja i imigracja ...
  • 11.01.17, 23:02
    i przygladac sie zdradzie,zlodziejstwu i anarchii pseudo-politykow w kraju mojego urodzenia.

--
    Ojczyzne wolna racz nam zwrocic Panie...
  • 12.01.17, 08:43

My tez sie cieszymy witając sojuszników bez kacapiego wypierdka.
  • 12.01.17, 17:32
    Witamy w Polsce.
  • 13.01.17, 11:50
    POpisowskie wasale USA w imię cudzych interesów narażają na niebezpieczeństwo Polskę jako państwo frontowe. Nawet przedszkolak potrafi udowodnić, że Rosja nie ma żadnego racjonalnego interesu w Polsce i nie jest dla nas zagrożeniem. Histeria wojenna służy tylko obcym koncernom zbrojeniowym a nie żadnym polskim interesom. Tymczasem nasze pudelkowe zachowania są oczywiście mitologią, awanturnictwem i prowokacją zupełnie idiotyczną. Jakoś Czesi, Węgrzy, Słowacy itd. nie czują „zagrożona” Rosji, bo nie wojaczkę, ale rozum w głowach.
  • 13.01.17, 13:41
    lech.junosza napisał:

. Jakoś Czesi, Węgrzy, Słowacy itd. nie cz
    > ują „zagrożona” Rosji, bo nie wojaczkę, ale rozum w głowach.

Jakoś tak debilu Czesi, Słowacy, Węgrzy nie byli 100 lat pod rosyjskim zaborem, jakoś tak nie bronili się przed atakiem bolszewików i jakoś tak Armia Czerwona nie napadła na nich tak jak to uczyniła w przypadku Polski 17.09.1939 r. I jakoś tak nie słyszałem o strzelaniu w potylicę czeskim czy węgierskim oficerom tylko dlatego że byli Węgrami czy Czechami.

Do szkoły matole!

• 13.01.17, 14:10
    A kiedy to Czesi, Słowacy czy Węgrzy prowadzili wojny z Rosją?

--
    Unikam firm polecanych przez spamerów.
  • 13.01.17, 15:28
    green-balon napisał(a):

> A kiedy to Czesi, Słowacy czy Węgrzy prowadzili wojny z Rosją?

Głupi czy o drogę pyta? To Polska napadła na Rosję 17.09.1939 r. kacapski idioto?
  • 13.01.17, 13:48
    lech.junosza napisał:
    > Nawet przedszkolak potrafi udowodnić, że Rosja nie
    > ma żadnego racjonalnego interesu w Polsce i nie jest dla nas zagrożeniem.

problem w tym, że po rosji nie można się spodziewać niczego racjonalnego, to państwo rządzone przez starego kagiebistę z obywatelami bez własnego rozumu dlatego jest zagrożeniem nie tylko dla Polski ale dla całego świata
    --
    Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
  • 13.01.17, 15:34
    starywro-bel napisał(a):

> Czy tym razem Rzydki tez wznosili bramy powitalne?

daj spokój vigil z rzydkami. Przecież dobrze wiesz że Polska nigdy nie miała większego wroga od Rosji. Pokazuje to cała historia. Jesteś mądrym, wykształconym człowiekiem więc zapewne znasz historię Polski i z pewnością przyznasz mi rację, chociaż nie powiesz tego głośno i ja to rozumiem vigil.
  • 14.01.17, 02:15
    za ile .....?

ile ci amerykanie beda kosztowac rocznie polskiego katolika. sorry podatnika
    wie ktos ............... ? , a moze to kolejna Wielka Tajemnica Ducha Snietego ...

na madrym nie zarobisz .
    bo jest madry i sam zarabia .
  • 14.01.17, 04:08
    wiktor_jerofiejew napisał(a):

> Gen. Hodges powiedział, że Polska mogła w poniedziałek spojrzeć na to, co będzi
    > e widziała w dużej ilości w przyszłości – na obecność sił amerykańskich, która
    > jest znacząca i będzie ciągła.

Ruscy zgrzytaja zebami,ze sa osaczeni.
    --
    Nie dopisuje sie do watkow lewackich oszolomow,bo oni chca zniszczyc madrych i inteligentnych oraz zniszczyc Polske.
  • 16.01.17, 15:17
    Trump wystawi Polsce solidny rachunek za żołnierzy USA u nas? Niech Antoni szykuje kase na wszelki wypadek:
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,21250490,nato-jest-przestarzale-trump-jednym-wywiadem-postawil-na.html#MTstream

--
    bi.gazeta.pl/im/e2/3e/14/z21227746IH,Nawet-prezydenta-maja-o-znajomej-aparycji-.jpg
  • 16.01.17, 15:29
    szwampuch58 napisał:

> Trump wystawi Polsce solidny rachunek za żołnierzy USA u nas? Niech Anton
    > i szykuje kase na wszelki wypadek:
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,21250490,nato-jest-przestarzale-trump-jednym-wywiadem-postawil-na.html#MTstream
    >

Polsce nic nie grozi bo Polska zwiększa budżet na wojsko i zwiększa zakupy militarne a więc jest solidnym członkiem NATO. Ale już takie Niemcy i inni będą musieli zwiększyć własne wydatki na armię bo jazda na plecach USA skończyła się. Retoryka Trumpa jest niezbyt sympatyczna ale z grubsza słuszna a przesłanie jest takie, że nie tylko USA mają wydawać na zbrojenia. Ten bat i straszak amerykański może faktycznie podziałać na eunuchów ze starej Europy.
  • 18.01.17, 06:24
    czizus napisał:

> Polsce nic nie grozi bo Polska zwiększa budżet na wojsko i zwiększa zakupy mili
    > tarne a więc jest solidnym członkiem NATO. Ale już takie Niemcy i inni ..........

Piszesz jak nieopierzony naiwny malolat. Te wszystkie nawolywanie do zwiekszenia wydatkow na wojsko to tylko .... o d*pe rozbic. Bo ty chlopczyku zapomniles o jednym:

Ani Rosja ani Ameryka nie moga zadnej juz - miedzy soba - wojny ani przegrac ani wygrac. Obie strony ze swoim nuklearnym arsenalem beda sie trzymaly nawzajem w wiecznym szachu.
    No ... chyba, ze znajdzie sie szaleniec po ktorejs stronie i wykona 1szy atomowy ruch, ale wtedy to juz tylko to bedzie poczatkiem konca naszej ziemskiej cywilizacjii. Chyba jestes na tyle przytomny by zauwazyc ten w/w scenariusz.
  • 18.01.17, 09:18
    amg10 napisał:

> Ani Rosja ani Ameryka nie moga zadnej juz - miedzy soba - wojny ani przegrac an
    > i wygrac. Obie strony ze swoim nuklearnym arsenalem beda sie trzymaly nawzajem
    > w wiecznym szachu.
    > No ... chyba, ze znajdzie sie szaleniec po ktorejs stronie i wykona 1szy atomow
    > y ruch, ale wtedy to juz tylko to bedzie poczatkiem konca naszej ziemskiej cywi
    > lizacjii. Chyba jestes na tyle przytomny by zauwazyc ten w/w scenariusz.

Argumentacja na poziomie szkoły podstawowej. Skoro i jedni i drodzy mają wielkie arsenały broni atomowej to zapewne ich nie użyją a wszelkie konflikty będą rozstrzygane bronią konwencjonalną. Coś tak jak z gazem bojowym: użyto go w czasie I w.ś. ale już nie w czasie II w.ś.
    Więc trzeba mieć siły konwencjonalne na wysokim poziomie a w przypadku Polski i całego naszego regionu musi tutaj zaistnieć potencjał odstraszający. I faktycznie trzeba mieć wyjątkowo zamulony mózg żeby nie pojmować, że Rosja wykorzysta każdą słabość sąsiada. Dlaczego? Bo taka była zawsze i jest uroda Rosji.
  • 18.01.17, 09:35
    Gawrony budowac I to szybko.........
  • 18.01.17, 13:04
    Retoryka retoryką, ale to nie działa tak, że broni nuklearnej nie używamy, to wojujemy konwencjonalnie. Bo jak zaczniesz wojnę konwencjonalną, a jedna ze stron zacznie przegrywać, czy wojska wroga zbliżą się do granic drugiej strony (nieważne, czy rosyjskie do granic USA, czy amerykańskie do granic Rosji), to może sięgnąć i raczej sięgnie po broń nuklearną (najpierw taktyczną), a potem to już niekontrolowana eskalacja scenariusza na poziom strategiczny.

--
    Nie dla teokratycznej semidyktatury nad Wisłą!
  • 18.01.17, 13:10
    wojny, ŻADNA ze stron nie może ustąpić, bo to oznaczałoby ich koniec i totalny upadek znaczenia na świecie, dlatego gdyby do niej doszło użycie broni nuklearnej jest prawie pewne.

www.upi.com/Archives/1987/04/21/A-retired-US-admiral-heading-an-unofficial-conference-with/2912545976000/
    Tu masz zdanie ludzi, którzy brali w tej grze udział od dekad:

'Any war with the Soviet Union will be a nuclear war,' La Rocque said. 'There is no way to fight a war with the Soviet Union conventionally, regardless of how it starts, whether on land, sea or air. Inevitably, nuclear weapons are going to be used.' - admirał Gene La Rocque.

Pomimo zmiany nazwy ZSRR na Rosja, sytuacja jest podobna. Dwa kraje z równorzędnym arsenałem nuklearnym, o mentalności zdobywcy, w razie konfliktu ŻADNE nie może ustąpić. Rezultat jest łatwy do przewidzenia.

--
  • 18.01.17, 13:10
    czizus napisał:
    Zamulony mózg to ma nasz minister wojny a ty powaznie myslisz ze takim swirom mozna dac walizeczke z czerwonym atomowym guzikiem????......jasna cholera czlowieku nie kompromituj sie

--
    "Takich ludzi jak Kaczyński marszałek Piłsudski wsadzałby do więzienia". Norman Davies
  • 18.01.17, 14:08
    czizus napisał:

> Argumentacja na poziomie szkoły podstawowej. Skoro i jedni i drodzy mają wielki
    > e arsenały broni atomowej to zapewne ich nie użyją a wszelkie konflikty będą ro
    > zstrzygane bronią konwencjonalną.

Tu sie czizus mozesz bardzo mylic. W przypadku wojny konwencjonalej jesli ktoras ze stron bedzie ja przegrywac to moze taki wynik jej nie odpowiadac - i wtedy co ?? - no zgadles: wtedy przegrana strona moze siegnac po bron nuklearna.

Wobec powyzszego i wojne konwencjonalna nie warto miedzy nimi zaczynac bo ryzyko zbyt duze.
  • 18.01.17, 15:30
    amg10 napisał:

> Tu sie czizus mozesz bardzo mylic. W przypadku wojny konwencjonalej jesli ktora
    > s ze stron bedzie ja przegrywac to moze taki wynik jej nie odpowiadac - i wtedy
    > co ?? - no zgadles: wtedy przegrana strona moze siegnac po bron nuklearna.
    >
    > Wobec powyzszego i wojne konwencjonalna nie warto miedzy nimi zaczynac bo ryzyk
    > o zbyt duze.

Człowieku, może pójdz po rozum do głowy w końcu. Polska, USA i cały zachód nie chcą żadnej wojny z Rosją i nie będą napadać na Rosję. Ale odwrotnie to może być już różnie. Więc twoje apele są zle adresowane, wyślij je do Putina. Europa zachodnia rozbrajała się przez całe lata 90-te bo skończyła się zimna wojna i znikło jakoby zagrożenie, ale w tym samym czasie Rosja zbroiła się po zęby w końcu zaatakowała sprowokowaną wcześniej Gruzję a potem Ukrainę, łamiąc przy tym wszelkie umowy międzynarodowe. Przeprowadziła hakerski atak na Estonię, rosyjskie samoloty nieustannie naruszają przestrzeń państw bałtyckich, Finlandii, Szwecji czy Wlk . Brytanii. Rosyjscy hakerzy inspirowani przez Kreml włamują się do ważnych państwowych instytucji w Europie i w USA siejąc dezinformację i zamęt a Obwód Kaliningradzki to jedna wielka baza wojskowa.
    Jednocześnie Rosja pracuje nad nowym czołgiem, nowymi samolotami bojowymi, nowymi okrętami podwodnymi czy pociskami nuklearnymi, organizuje wielkie manewry przy polskiej granicy i ćwiczy nuklearny atak na Warszawę a ty pie. . . . lisz jakieś farmazony że nie warto zaczynać wojny konwencjonalnej bo przerodzi się w nuklearną. Oczywiście że nie warto, ale co poczniesz jeżeli Rosja napadnie na Litwę, Łotwę, a może Polskę??
    Dalej będziesz mamrotał brednie o rozbrojeniu?

Tylko siła może powstrzymać potencjalnego napastnika a nie rozbrojenie i słabość. Nasze działania w tym obecność wojsk amerykańskich to działania odstraszające a to ważne bo za sąsiada mamy nieobliczalnego chuligana. A jeżeli Rosja jednak napadnie na Polskę to mamy się bronić i walczyć a do tego potrzebny jest dobry sprzęt.
  • 18.01.17, 16:11
    A jeżeli Rosja jedn
    > ak napadnie na Polskę to mamy się bronić i walczyć a do tego potrzebny jest do
    > bry sprzęt.

To powiedz ile mamy mieć czołgów, myśliwców, śmigłowców, okrętów, haubic, dział samobieżnych, itd?
    --
    Unikam firm polecanych przez spamerów.
  • 18.01.17, 16:21
    czizus napisał:

> Człowieku, może pójdz po rozum do głowy w końcu. Polska, USA i cały zachód nie
    > chcą żadnej wojny z Rosją i nie będą napadać na Rosję. Ale odwrotnie to może by
    > ć już różnie.

Do ciebie jak grochem o sciane.

Ani Nato Rosji ani Rosja Nato nie zaatakuje nawet konwencjonalnie bo taki atak to tylko preludium do nuklearnego konfliktu miedzy nimi.

Ponial, czy jeszcze nie ??
  • 18.01.17, 16:49
    Czipa juz sie uzbroil, kupil scyzoryk......
  • 23.01.17, 18:13
    Jednostkom, bazom stacjonowania i sposobom przemieszczania się wojsk amerykańskich nadano w rzeczywistości status eksterytorialny i uprzywilejowane wobec obywateli polskich prawa celne, finansowe oraz cywilnoprawne i karnoprawne wyłączenia spod jurysdykcji polskiej.
    Z tytułu nieuzasadnionej obecności wojsk amerykańskich – budżet Polski obciążony będzie nadzwyczajnymi wydatkami w terminach nieokreślonych.
    wps.neon24.pl/post/136533,manifestacja-przed-sejmem-przeciwko-us-army-w-polsce
  • 23.01.17, 18:20
    Skoro Rosjanie protestują, tzn., że to dobra decyzja. Poza tym wojska USA nie podlegają prawu żadnego kraju, w którym stacjonują. Amerykanie zawsze zawierają takie umowy. Polska tutaj niczym się nie wyróżnia. Zatem nie bredź.

--
  • 23.01.17, 19:37
    jk2007 napisał:

> Jednostkom, bazom stacjonowania i sposobom przemieszczania się wojsk amerykańs
    > kich nadano w rzeczywistości status eksterytorialny i uprzywilejowane wobec oby
    > wateli polskich prawa celne, finansowe oraz cywilnoprawne i karnoprawne wyłącze
    > nia spod jurysdykcji polskiej.
    > Z tytułu nieuzasadnionej obecności wojsk amerykańskich – budżet Polski obciążon
    > y będzie nadzwyczajnymi wydatkami w terminach nieokreślonych.
    > wps.neon24.pl/post/136533,manifestacja-przed-sejmem-przeciwko-us-army-w-polsce

Ha!, ha!, ha! A ilu manifestowało, 10 a może 12 osób?? A ta organizacja protestująca to co to takiego bo pierwszy raz słyszę? Ma siedzibę w Moskwie.
    Śmiać się czy płakać, . . . . ?
  • 23.01.17, 20:12
    owszem, zdecydowana większość Polaków chce nasilenia protestów przeciwko US Army w Polsce
  • 24.01.17, 08:17
    jk2007 napisał:

> owszem, zdecydowana większość Polaków chce nasilenia protestów przeciwko US Arm
    > y w Polsce

Ni rozśmieszaj mnie bo już śmiać się nie mogę. Wszędzie gdzie pojawiają się Amerykanie ludzie witają ich z dużą sympatią a widać to było w czasie przejazdu ich różnych wozów opancerzonych przez całą Polskę od Litwy. Sami Amerykanie byli zszokowani tak serdecznym przyjęciem przez zwykłych obywateli.
    Ale rozumiem kacapska frustrację.

Ps. W Polsce nie ma liczącej się organizacji antyamerykańskiej, a te co są to takie kanapowe i być może finansowane przez Moskwę ale zwykli ludzie darzą wielką sympatią USA iw tym amerykańskie wojska. Zawsze tak było.
  • 24.01.17, 20:30
    to będziesz łożył na obce.
  • 10.02.17, 19:29

...i wojska sojusznicze, to - prędzej czy później - będziesz łożył na kacapskie.

A to już ćwiczyliśmy.
  • 27.01.17, 19:34
    Sami Amerykanie byli zszokowani tak serdecznym przyjęciem przez zwykłych obywateli.
    ///////////////////////////////////////
    A jak taki zszokowany amerykaniec wygląda?

/////////////////////////////////////////////////////

Zawsze tak było.
    //////////////////////////////////////////////////

Gdzieś tak od 300 lat, był czas przywyknąć
  • 10.02.17, 19:27

Syskie tsy ;->
  • 24.01.17, 01:33
    wojsko musi jesc i strzelac . Polacy chca za to
    zaplacic Trumpowi .. . on nie ma nic przeciwko.
    dlaczego utrzymywac zoldakow , gdy sa , ma sie od tego uzytecznych ...

A wierni przyjaciele , sojusznicy polscy i tak zobacza G. , a nie ruch bezwizowy .
    Polska jest dla Usa tam , gdzie Burkina Fasso. ten kto uwaza inaczej ma problemy

• 24.01.17, 13:11
    Jakis "Rambo" drogowych nam przyslono,widzi mi sie
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21284800,polciezarowka-armii-usa-zderzyla-sie-z-busem-pod-zaganiem-dwie.html#MT2

--
    "Takich ludzi jak Kaczyński marszałek Piłsudski wsadzałby do więzienia". Norman Davies
  • 27.01.17, 06:09
    Mam nadzieję że dojdą do Olgino i tak wam dupy przetrzepią jak mongołowie...
  • 10.02.17, 17:58
    Na Litwę dotarł w piątek amerykański sprzęt wojskowy: dziesięć czołgów, pięć bojowych wozów piechoty, samochody terenowe i ciężarowe. Sprzęt zostanie wykorzystany podczas tegorocznych ćwiczeń wojskowych na Litwie.
    Amerykańska kompania (około 100 żołnierzy) na zasadach rotacyjnych jest obecna na Litwie od 2014 roku, w reakcji na aneksję Krymu przez Rosję. Nie po raz pierwszy Amerykanie dostarczają sprzęt, ale tym razem będzie go znacznie więcej.

Sprzęt wojskowy w lutym na Litwę mają też dostarczyć Niemcy, którzy dowodzą tu wielonarodowym batalionem NATO. Własnych czołgów Litwa nie ma, ale pod koniec tego roku mają być dostarczone pierwsze z 88 niemieckich transporterów opancerzonych Boxer, które Litwa kupi.

Największe zaniepokojenie na Litwie budzi militaryzacja obwodu kaliningradzkiego i organizowane przez Rosjan ćwiczenia wojskowe.
  • 01.03.17, 19:35
    Juz pierwszego wroga Amerykanie zabili. Witamy I dziekujemy.....

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21438755,nieoficjalnie-w-bazie-w-redzikowie-zginal-polak-tragiczny.html#Czolka3Img

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.