Dodaj do ulubionych

List otwarty ponad stu polityków, naukowców i a...

29.09.04, 17:30
a od nas to tylko
BYLI "liderzy zachodu"
sie podpisali a gdzie
obecni?
Obserwuj wątek
    • Gość: Zolza Slepa Zatroskani lobroncy demarkacji IP: *.dip.t-dialin.net 29.09.04, 19:56
      to nic, tylko pakowac naukowe manatki i do Rosji budowac deomkracje, najwieksza
      zaraza sytemowa, jak mogla spotkac ludzkosc.
      Podstawowe zasady demokracji:
      wolnosc - pytanie dla kogo? dla tych co przy wladzy z immunitetami poselskimi
      rownosc - pytanie dla kogo? dla tych co przy wladzy, rownosc kont w Szwajcarii.
      braterstwo - chyba chodzi o braterstwo bronii, atomowej.
        • Gość: Theo Polska była i jest dla Rosjan najważniejsza IP: *.chello.pl 29.09.04, 23:17
          Gość portalu: xyz napisał(a):

> Bezsilne panstwo i oglupione spoleczenstwo, sterowane z zewnatrz.

Nie jest silne państwo w którym za łapówkę można wejść do samolotu z bombą.

> oglupione spoleczenstwo, sterowane z zewnatrz.

Wolne społeczeństwo nie daje sobą sterować z zewnątrz. A zniewolone jest
          bardziej ogłupione gdy władza ma monopol informacyjny.

> Rosja stanowi zagrozenie dla....urzeczystwienia ich marzen.

Tutaj się zgodzę. Ludzie marzą o spokojnym i szczęśliwym życiu. Coraz bardziej
          agresywna Rosja, zagrażająca sąsiadom, zapowiadająca m.in. że nie będzie
          przestrzegać prawa międzynarodowego (generałowie mówią, że będą zwalczać
          terrorystów gdzie będą mieli ochotę, również na terenie obcych państw) jest
          wielkim zagrożeniem dla światowego pokoju. Rosja już pozwala sobie na zbyt
          wiele, np. chcąc nałożyć kaganiec na media w Polsce, tak jak nałożyła u siebie.
          Ale się trochę przy tym ośmieszyła. Kreml napiętnował polskie media za krytykę
          Rosji "na tle ogólnoświatowego poparcia", a następnego dnia ukazał się list
          otwarty ogólnoświatowych osobistości dużo ostrzejszy w tonie niż to co było w
          polskich mediach.
          • Gość: jarek-Zyd ne telus A czyzby bazy terroryzmu islamskiego , ktory w IP: *.fastres.net 30.09.04, 06:14
            Rosji prowadzi wojne nie znajdowaly sie poza Rosja, moze oni Rosjanie nie maja
            prawa sie bronic. Tzw Rep Czeczenska w latach 1991-94( praktycznie niepodlegla)
            bardzo szybko stala sie centrala dzialalnosci kryminalnej ( z wlasnymi bankami)
            nie tylko na cala Rosje, ale tez na Europe( handel heroina afganska), dziwne
            jest to, jak Czarna Gora byla osrodkiem przemytu, to cos wszystcy w Europie
            Zachodniej sie domagali, aby ten Czernogorski osrodek zlikwidowac, jak Albania
            byla osrodkiem handlu kobietami, ktore uprowadzone w krajach Europy Wschodniej,
            zasilaly prostytvcje na Zachodzie( nie wszystkie robily to dobrowolnie) to tez
            publicznie domagalo sie, aby z tym skonczyc i zmuszono sila rzad Albanski do
            tego( moze sie zapomona ,ze poslano tam Policjantow i zagrozono sankcjami
            ekonomicznymi), teraz jak z Libii w kazdy dzien okolo 600 nielegalntch
            imigrantow przybywa do Wloch , moze Rzad Wloski sie z tego cieszy i Kadafiego po
            plecach klepie?
            Czecznia jako osrodek nie tylko islamskiego terroryzmu jest dla Rosji
            zagrozeniem i oni maja prawo z tym walczyc, czy Rosja popiera zadania Niemiecow
            wysiedlonych, w ich staraniach o odszkodowanie w Polsce?
            Rosja bedzie musiala zmienic swoj stosunek do pewnych samozwanczych republik jak
            ta Trasdnierpska, do tych w Gruzji, do zadan bylych Rosjan w krajach
            nadbaltyckich i wtedy bedzie mogla powiedziec ,ze sama terroryzmu nie popiera.
            • Gość: Theo To nie przekręt tylko odpowiedzialność IP: *.chello.pl 01.10.04, 00:18
              Gość portalu: Giga napisał(a):

> Kolejny przekręt michnika. List ten czytałem już 3 dni temu w którejś z
              > rosyjskich gazet. Został opublikowany w Rosji jeszcze przed wizytą Kwacha.

Dziwne, że nie wspomniała o tym żadna inna gazeta, bo lista sygnatariuszy jest
              imponująca. Nie sądzę, żeby opublikowali ten list żeby się odgryźć Putinowi.
              Po prostu nie mogli już dłużej czekać. "Gazeta Wyborcza" wstrzymała
              publikację żeby nie psuć atmosfery przed spotkaniem Kwaśniewskiego z Putinem.
              Michnik wie od słynnego artykułu w Izwiestiach, jak wielką wagę się przywiązuje
              na Kremlu do tego co pisze GW.
              Jako redaktor naczelny postępuje tak nie tylko z publikacjami na temat Rosji.
              Wstrzymał dwa lata temu świadomie publikacje na temat sprawy Rywina, żeby nie
              zaszkodzić Polsce i innym krajom w okresie referendum w Irlandii (o przyjeciu
              nas do Unii) oraz żeby nie osłabiać pozycji Millera w końcowej fazie negocjacji
              z Unią. Ujawnił jak wszystko było zaklepane.
              To odpowiedzialny i mądry polityk. A przy tym lubi Rosjan i jest ich
              prawdziwym, a nie fałszywym, przyjacielem, zatroskanym o przyszłość tego kraju.
              Na miejscu Putina uczyniłbym go swoim doradcą.
    • Gość: Helena Wolf GORACA PROSBA DO PP. GEREMKA I MICHNIKA IP: *.in-addr.btopenworld.com 29.09.04, 21:44
      Zwracam sie z goracym apelem do polskich sygnatariuszy listu w obronie
      demokracji w Rosji aby staneli takze w obronie moich praw obywatelskich w
      demokratycznym panstwie - Polsce. Od kilku tygodni pralat z parafii sw. Brygidy
      w Gdansku nawoluje do d "walki z judeo". I cokolwiek to znaczy i jakkolwiek by
      ta walka nie miala wygladac, ja sie w tym kraju czuje zaszczuta i ponizana.
      Oczywiscie w kazdym, nawet demokratycznym panstwie moga sie znalezc osobnicy na
      poziomie umyslowym ksiedza pralata Jankowskiego. To mnie nie boli. Boli mnie
      to, ze choc tego rodzaju nawolywaniami czlowiek ten lamie kosntutucje, zas
      nienawistne slowa slysze tylko ja i moze jeszcze garstka (bo jest nas w Polsce
      garstka) innych Zydow. Zas sadownictwo RP nie gwarantuje nam obrony, jak
      pokazala proba pociagniecia pralata Jankowskiego do odpowiedzialnosci karnej
      sprzed paru lat, kiedy prokuratopr umorzyl sprawe z powodu "znikomej
      szkodliwosci spolecznej" mowy nienawisci. Ja i inni Zydzi bedziemy Panom
      wdzieczni, jesli wypowiedza sie takze w naszej obronie. (Byloby nam oczywiscie
      przyjemnie uslyszec chor aryjskich glosow w tej sprawie, ale liczymy sie z tym,
      ze innych malo to obchodzi.)
      Zapewne nie wyciszy to ksiedza Jankowskiego, ale sprawi, ze poczujemy sie
      rownymi obywatelami Rzczypospolitej.
      Pozostaje z wyrazami szacunku
      Helena Wolf
        • Gość: Helena Re: GORACA PROSBA DO PP. GEREMKA I MICHNIKA IP: *.in-addr.btopenworld.com 29.09.04, 23:03
          Obaj ksieza - redaktor i profesor - sa moimi przyjaciolmi, jak rowniez byl nim
          sw.p. ks Stanislaw Musial. I ich stanowisko jest mi doskonale znane. Jak
          rowniez welu innych prawdziwych i glebokich chrzescijan, ktorzy wypowiadaja sie
          na lamach prsay - prof Bortnowskiej, Skargi, Swidy-Zieby i in. Wszystko to sa
          rozumni i wspaniali ludzie, dobrzy chrzescijanie. Ale boli, w obliczu
          ewidentnego lamania prawa, milczenie klasy politycznej. Wszyscy umyli rece i
          uznali to za "wewnetrzna sprawe Kosciola". A to nie jest wewnetrzna sprawa
          Kosciola jesli uderza we mnie i innych polskich obywateli, ktorzy do tego
          kosciola nie naleza. Ja nigdy, od przedszkola nie balam sie powiedziec: jestem
          Zydem. Dzisiaj sie waham zanim wypowiadam to w nieznajomym towarzystwie, nie
          spie po nocach i obmyslam czy powinnam wyjechac z tego kraju. Czuje w tym
          wsyzstkim ogromne osamotnienie i upokorzenie. Jestem tu obca, ktora mozna
          pomiatac, znieslawiac i zarzucac najwieksze zbrodnie.Nie czuje sie juz "u
          siebie".
          Dzieki takze Gerardowi za slowa wsparcia, ale mimo wszystko to jest MOJ kraj.
          • Gość: S. Flores Re: GORACA PROSBA DO PP. GEREMKA I MICHNIKA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 01:17
            To chyba nie jest dobry pomysł, żeby do takiego apelu namawiać pp. Michnika i Geremka. Taki apel
            miałby swoją siłę, gdyby wystąpił z nim Wałęsa i... bo ja wiem, Chrzanowski, jacyś ludzie z KULu. Czyli,
            zdecydowanie nie-adresaci zaczepek Jankowskiego. Zamiast tego w wyrażaniu sympatii dla księdza
            prześcigają się LPR i Samoobrona. Warto im to pamiętać.

Niemniej nie sądzę, żeby to, co opowiada wielebny prałat coś zmieniało w nastrojach wobec Żydów w
            Polsce. W moim przekonaniu postać Jankowskiego i wyjątkowa mieszanka narcyzmu, głupoty i złego
            smaku u każdego normalnego człowieka może budzić tylko politowanie. Tak więc w skuteczność
            siania antysemityzmu przez kogoś takiego nie wierzę.

Jeżeli to może poprawić Ci nastrój to proszę przyjmij zapewnienie, że mnie jako człowieka i katolika
            wystąpienia prałata oburzają i smucą.
            • Gość: Helena Re: GORACA PROSBA DO PP. GEREMKA I MICHNIKA IP: *.in-addr.btopenworld.com 30.09.04, 09:36
              Kiedy mnie nie zalezy, a moze raczej nie chodzi w pierwszym rzedzie o to by
              katolicy potepili Jankowskiego - w Polsce sa katolicy tacy, ktorzy beda calym
              sercem za Jankowskim, oraz tacy, ktorych Jankowskich mierzi, gorszy i oburza
              (na KULu takich akurat najmniej...) Chodzi mi o to natomiast aby takie
              zachowania jak Jankowskiego byly w Polsce niedopuszczalne. I na papierze one sa
              niedopuszczalne - KOnstyucja zakazuje ponizania kogos wedle klucza
              pochodzenia, religii, czy koloru wlosow, a hnuz zwlaszcza zakazuje do "walki" z
              nimi.
              Klasy polityczne natomiast - a za takiech uwazam odwaznych obroncow
              demokracji - Michnika, Geremka, Onyszkiewicza (ktorego zrazu nie zauwazylam
              wsrod sygnatariuszy, ale moj apel rowniez do niego sie odnosi)- uwazaja ze
              wypowiedzi Jankowskiego to Boza rosa, ktora wystarczy zetrzec z twarzy i
              powiedziec: to wariat, niech sie Kosciol z nim rozprawi. Kiedy trwala "sprawa
              Switonia" pod Oswiecimiem, prof Geremek, wowczas minister w rzadzie, takie
              wlasnie oswiadczenie zlozyl publicznie: to jest wewnetrzna sprawa kosciola i
              kosciol sie z nim rozprawi. Kosciol sie z nim nie rozprawil, bo zabraklo woli.
              Switon ( ktoremu sama przed laty pomagalam i podpisywala apele o uwolnienie)
              sam sie wypalil. Ale jego bezkarnosc byla silnym sygnalem dla calego
              spoleczenstwa - ze mozna lzyc i upokarzac, ze mozna nawolywac w Polsce do
              nienawisci rasowej. I klasy polityczne, ludzie, ktorzy podjeli sie "rozumnej
              troski o dobro wspolne" (to arystotelesowska definicja) tego nie chca widziec,
              nie chca sie w tym babrac ze strachu, ze ktos im powie "zydowskie pacholki"
              albo zacznie grzebac w dziadkach. Pozdro.
              • Gość: ANka Mam pytanie IP: *.ifn-magdeburg.de 30.09.04, 10:05
                czy optuje pani teraz z kolei za mieszaniem sie ´klas politycznych´ w sprawy
                religijne? Glosno bylo tu gdzieniegdzie i jest nieustannie ze religia miesza sie
                w sprawy panstwa. Akurat ja tez nie jestem milosniczka opcji ´mieszania sie´.
                Nie slyszalam nigdy niejakiego ksiedza Jankowskiego.
                Czy rzeczywiscie nawolywania tego Pana dotycza ponizania ´wedle klucza
                pochodzenia, religii czy koloru wlosow´?
                Czy aby nie znow chodzi o polityke?
                Czy niejakiemu ksiedzu Jankowskiemu rzeczywiscie chodzi o to czy ktos urodzil
                sie z rodzicow Chinczykow, Serbow czy Bulgarow?
                Slyszalam juz w swoim zyciu przerozne wypowiedzi rowniez niezbyt madrych ksiezy.
                Ale takich jeszcze nie.
                Ciekawe czy gdyby o takie wypowiedzi chodzilo to ten czlowiek mialby takie
                poparcie o ktorym nawet tu slychac?
                O co wiec chodzi? O rasizm- ktory Pani raczy zarzucac czy znow o polityke?
                Niejaki czlonek ´klas politycznych´- ´szanowny´ Urban calkiem niedawno
                ´stosunkowal sie´ na lamach prasy do osoby Papieza. Nie funkcji lecz osoby.
                Wtedy Pani nie protestowala.....
                • Gość: Helena Re: Mam pytanie IP: *.in-addr.btopenworld.com 30.09.04, 10:56
                  Byc moze ponizanie mnie i mieszkajacych w Polsce 10 i pol tysiaca Zydow jest
                  dla Jankowskiego "sprawa polityczna". Nie wchodze w jego motywacje, bo malo
                  mnie one obchodza. To co mnie obchodzi, raz jeszcze, to fakt, ze ja zbieram
                  zniwa z jego siania nienawisci do mnie, zas ci, ktorzy z nasza pomoca (Twoja,
                  ANko i moja!) zostali powolani do "rozumnej troski o dobro wspolne" mnie z
                  dobra wspolnego wykluczyli.
                  Klasy polityczne powinny sie wtracac w "sprawy religii", kiedy te wkraczaja na
                  teren, ktory do nich nie nalezy - np w moje zycie.
                  "Racze" zarzucac ks. Jankowskiemu i paru innym duchownym rasizm. Wolno im byc
                  rasistami, jesli taki jest ich poziom umyslowy, ale tylko w gronie swoich
                  najblizszych, nie na forum publicznym, jakim jest ambona. Konstytucja RP oraz
                  pare dokumentow miedzynarodowych ratyfikowanych przez Polske mnie przed
                  publicznymi przejawami rasizmu powinna bronic. Ale nie broni. Przewd Brygida
                  tydzien w tydzien odbywaja sie demonstracje, na ktorych kilkaset osob ryczy aby
                  wszystkich Zydow powybijac. I ja sie boje tak, jak sie nie balam kiedy do
                  mojego mieszkania wkraczala bezpieka na rewizje. Wolno mi?
                  Co do Urbana i papieza. Jestem wdzieczna papiezowi za nauczanie o "starszych
                  braciach w wierze" i wiele gestow jakie wobec nas wykonal. Jestem bardzo
                  krytyczna do niego za to, ze przez wiele lat nie reagowal na krzywde
                  molestowanych dzieci. To wielki blad jego pontyfikatu, jego przywodztwa w
                  Kosciele. Sprawy doktryny malo mnie interesuja. Papiez, podobnie jak Urban,
                  jest osoba publiczna i margines dopuszczalnej krytyki wobec osob publicznych
                  jest znacznie wiekszy niz wobec mnie czy Ciebie, ANko (choc polskie prawo z
                  niepojetych dla mnie powodow przewiduje specjalnie zaostrzone sankcje za
                  ponizanie przedstawicieli klas politrycznych. Wolalabym, aby bardziej bronilo
                  zwyklego czlowieka).
          • Gość: ANka Milczenie klasy politycznej? IP: *.ifn-magdeburg.de 30.09.04, 09:41
            To Pani szanowna glosowala na owa klase polityczna u wladzy?
            Pogratulowac wyborow :)
            To pani odwoluje sie do klasy politycznej i chce klasa polityczna zalatwiac
            sprawe praw w demokracji.
            Mala uwaga. Ludzie sa rozni. Rowniez w Kosciele. Zdaje sie ze ten ksiadz oprocz
            tego co mowi ma poparcie.
            Nie sadze ze jest to sprawa bania sie. W Polsce zadnych atakow na narodowosci
            nie ma. Ja bym sie tylko na pani miejscu zastanowila co w pani przypadku oznacza
            to ´jestem Zydem´- narodowosc? zwiazek z tradycja? patriotyzm wobec Izraela? czy
            wyznanie.
            Bo jesli to ostatnie lezy na sercu pani bardziej a zwlaszcza zainteresowanie
            wladza w panstwie polskim w tym kontekscie niz np tradycja czy wyznanie to
            tamten ksiadz do pani sie zwraca o ile rozumiem. Jesli nie to moze pani wogole
            na takie wypowiedzi nie zwracac uwagi.
            Akurat jak dotad jeszcze w Polsce nie spotkalam nikogo ktory mialby pretensje do
            innych wyznan, tradycji czy kultur.
            Problem pojawia sie wowczas gdy ludzie obawiaja sie mafii- w dowolnej znanej
            postaci - rowniez politycznej.
            Jezeli pani do mafii o jakiejkolwiek nazwie nie nalezy to chyba nie ma sie czego
            Pani obawiac- nieprawdaz?
            Do mafii nie nalezy sie z nazwy tylko z czynow.
            Poza tym kto Pania pomiata, znieslawia i zarzuca zbrodnie? Jakie konkretnie
            moze Pani powiedziec?
          • Gość: S. Flores Re: Moze i tak. Ale musi byc o tym glosno skoro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 12:09
            Po doniesieniach o oskarżeniu Jankowskiego o pedofilię (w większości polskich mediów powszechne
            jest przekonanie, że pedofilem Jankowski jednak nie jest), w sierpniu tego roku, pralat powiedział
            m.in.:

"perfidny, szatański spisek judeokomuny wymierzony w Kościół"
            "wyjdźmy z bagna Żydów i judeokomuny"
            "pragnę was zmobilizować do walki ze złem przeciwko antypolskości, a przede wszystkim z ?judeo?,
            który pragnie zawładnąć duszami ludzkimi"

Do tego ostatniego, jak rozumiem, odnosi się Helena. Cytaty znalazłem z sieci i nie potrafię
            zweryfikować ich autentyczności, ale w świetle wcześniejszych jego wystąpień wydają się
            prawdopodobne. Jako próbkę proponuję również nagranie homilii z zeszłego roku:
            or.icm.edu.pl/monitoring/rm/20030527-jankowski/20030527-jankowski.mp3
            • Gość: ANka No tak- dziekuje IP: *.ifn-magdeburg.de 30.09.04, 15:50
              ksiedza szlag trafil gdy go zapewnie nieslusznie oskarzono i udowodnij niejako
              niniejszym do czego sie z pewnoscia nie nadaje.
              Pewno ani niesluszne zarzuty rozpedzonych mediow ani galopy ksiedza momentami w
              kierunku rasizmu sa nie na miejscu. Przykre to to, ze jesli ktos chcial temu
              ksiedzu dopiec to z jego wlasna pomoca mu sie to udalo..
              Mam nadzieje ze instytucje koscielne w Polsce maja dosc autorytetow by wlasnymi
              silami te sprawe rozwiazac.
              Co do komuny jednak to to, iz walczyla z Kosciolem nie tylko w Polsce jest juz
              faktem i mozna znalezc efekty i slady tej walki wszedzie. W Polsce miedzy innymi
              nie udawalo sie wysadzac odbudowywanych po wojnie zabytkowych kosciolow. We
              wschodniej czesci Niemiec- jak najbardziej a ludzie wierzacy byli przesladowani.
              To tylko gwoli przypomnienia - bo o tym tez chetnie wszyscy dzis zapominaja..
              Mamy pamietac Holocaust- czy tego nie wolno nam pamietac?
              A w jaki sposob ta pamiec powinna wygladac to inna sprawa.
              Rozumiem do czego odnosi sie Helena ale rozumiem troszke tez zniecierpliwienie
              ksiedza tym ze u wladzy w Polsce wciaz pokutuja dinozaury w taki czy inny sposob.
              Rozumiem ze z jednej strony mamy padajaco tu czesto na tym forum ´katokomune´
              ktore nie jest tu zadkim okresleniem a z drugiej judeokomune ksiedza.
              No coz- do polityki sie ksiadz nie nadaje zwlaszcza z tym bezposrednim
              odniesieniem do narodowosci czy pochodzenia etnicznego.
              Najpewniej najbardziej z tego obrotu sprawy zadowoleni sa ci ktorzy do takiej
              sytuacji posrednio doprowadzili i stojac z boku usmiechaja sie pociagajac za
              sznurki.
              Sadze ze sa to po prostu ludzie powiazani starymi, dobrymi ukladami we wladzach
              w naszym panstwie i oni juz zdazyli sie nauczyc jak swoje stolki utrzymywac...
      • Gość: Znawczyni tematu Helenka Szmunessowna ps. Wolf lze jak pies. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 30.09.04, 11:23
        Helenka zelgala:

"Dzisiaj sie waham zanim wypowiadam to w nieznajomym towarzystwie, nie
        spie po nocach i obmyslam czy powinnam wyjechac z tego kraju. Czuje w tym
        wsyzstkim ogromne osamotnienie i upokorzenie. Jestem tu obca, ktora mozna
        pomiatac, znieslawiac i zarzucac najwieksze zbrodnie.Nie czuje sie juz "u
        siebie""

Helenka lze jak pies: "Dzisiaj sie waham zanim wypowiadam to w nieznajomym
        towarzystwie, nie
        spie po nocach i obmyslam czy powinnam wyjechac z tego kraju"

Hela nie lzyj jak pies zeby podsycac nieistniejacy w Polsce problem. Do
        wiadomosci internautow: Autorka zyla w Polsce wszystkiego kilkanascie lat:
        Miedzy przyjazdem z Rosji a wyjazdem do USA jakies trzydziesci lat temu.

Dzis mieszka w Anglii gdzie pracuje (pracowala?) w BBC. Jest jedna z tych osob
        ktore maja patologiczna obsesje "polskiego antysemityzmu".

Mowienie o sobie:"rozwazam wyjazd z kraju, boje sie w kraju jako Zydowka" przez
        osobe, ktora w Polsce spedzila drobna czesc swojego zycia jest godne pogardy
        lub wzruszenia ramion nad majaczeniami idiotki.
    • Gość: max Antidotum na truciznę żydowską. IP: *.sympatico.ca 29.09.04, 22:50
      Nim przejdę do tematu, chciałbym omówić kila wydarzeń, które poprzedziły wizytę
      Kwach w Moskwie, które moim zdaniem są ściśle powiązane z ta wizyta i tym
      listem.
      Pierwszym takim wydarzeniem była informacja rządu polskiego o wycofaniu wojska
      z Iraku, co pociągnęło za sobą decyzje rządu USA wycofania swoich baz
      wojskowych z Europy. To natomiast miało odstraszyć Polskę i inne kraje
      Wschodniej Europy przed zbliżeniem z Rosja.
      Następnie mięliśmy nieudane zamachy w Bieslanie, które wyniosły Rosje na szczyt
      uwagi i roli w życiu politycznym całego świata.
      To właśnie ze względu na te zamachy Rosja dostała poparcie Europy i Chin w
      walce z terroryzmem - ba, nawet USA były zmuszone do takiego poparcia. W takich
      okolicznościach Rosja może wejść ze swoja walka antyterrorystyczna do
      Afganistanu i Iraku gdzie USA obecnie dominują. Wejście takie by zmusiło USA do
      podziału łupem, jakim są złoża ropy naftowej stad cala pseudo walka
      antyterrorystyczna mafii z USA traci sens i zmusza ich do wycofania się z tych
      krajów. Innymi słowy, Rosja jest w posiadaniu klucza do sukcesu i upadku
      imperium zydowsko-amerykanskiego.
      Teraz proponuje wrócić do lat panowania ZSSR i zastanowic się nad tym jak taką
      sytuacje były ZSSR by wykorzystał. Na pewno nie zaprosiliby oni pierwszego
      Kwach po wydarzeniach w Czeczni oraz by nie proponowali udoskonalenia zbrojenia
      wojskowego w naszym kraju, co się równa ze wzmocnieniem politycznym i
      militarnym naszego kraju. Ich reakcja by była zgoła odwrotna.
      Ta zmiana stosunku Rosji do Polski wynika nie tylko ze względu na zmiany, jakie
      zaszły w tym kraju, ale i również ze względu na nowy wspólny celu tych dwóch
      krajów. Tym celem jest obecnie odrodzenie wspólnoty słowiańskiej stąd stosunek
      Rosji do Polski jest taki a nie inny a mafia żydowska z tego względu pisze
      listy gończe.
      • Gość: Gerard maxidiot. Czy Ty naprawde myslisz, ze USA IP: *.detroit-19rh15rt.mi.dial-access.att.net 29.09.04, 22:57
        przejmuje sie tym co Polska robi - kraj na 60 miejscu pod wzgledem dochodu na
        glowe, z armia ktorej najlepszych musza chronic Marines. USA nie zwraca uwagi
        na to co Francja lub Niemcy mowia. USA to supermocarstwo, ktore ma gdzies
        kalkulacje domoroslych politykow z proincji europejskiej. Cele Ameryki sa
        dlugofalowe, w skali dziesiatkow lat. Czy Bush czy Kerry to nie ma znaczenia.
        Wycofanie wojsk z Europy zaplanowala administracja Clintona po upadku Sowiecji.
        Plan pentagonu byl przedstawiony na konferencji prasowej a jego ogolny zarys
        jest w archiwach BBC. Wez durniu i sprawdz a nie paplaj glupot.
        • Gość: max Re: maxidiot. Czy Ty naprawde myslisz, ze USA IP: *.sympatico.ca 29.09.04, 23:12
          Jeżeli dobrze pamiętam to dosc niedawno GW podsycała nadzieje Polaków
          publikując artykuły na temat przeniesienia baz wojskowych do Polski – to jedno.
          Po drugi to w polityce jest bardzo ważne, kiedy i w jakich okolicznościach
          podaje się określone informacje do publicznej wiadomość, co nadaje szerszy
          kontekst takim decyzjom.
          No, ale to już wyższa szkoła jazdy, o której nie masz zielonego pojęcia.
    • Gość: Arczyslaw Sygnatariusze listu "otwartego" IP: *.sympatico.ca 29.09.04, 23:12
      Rzut oka na nazwiska sygnatariuszy tego listu nie pozostawia cienia watpliwosci
      co do ich prawdziwych intencji i zamiarow. William Kristol, (czolowy ideolog
      neokonserwatyzmu), Max Boot, Joshua Muravchik, Sarah Mendelsohn, Uzi Arad, no
      i "nasi" - Michnik, Geremek, Onyszkiewicz, Radecki. To sa ludzie z namowy
      ktorych George W.Bush po ogloszeniu swojej "imperialnej doktryny" rozpoczal
      wojne w Iraku. Wojne bezprawna, niesprawiedliwa i niemoralna. Wojne ktora
      pochlonela do tej pory blisko 30 000 ofiar w tym ponad 28 000 Irakijczykow. To
      ludzie, ktorzy poparli ogloszenie przez Busha "Patriot Act" ograniczajacego
      swobody osobiste w Stanach (sprzecznego z Konstytucja)i ktorych haslem na
      codzien jest "wolne spoleczenstwo, to spoleczenstwo samo sie kontrolujace"
      ("free society is a self policinig society"). To ludzie zaprzedani doktrynie
      swiatowej dominacji, elityzmu i spolecznego darwinizmu. Po Francji i Niemczech
      przyszla kolej na rozliczenie sie z krnabrna Rosja i Putinem. To kolejny kraj
      ktory nie ugial sie presji syjonistow i odmowil udzialu w anty-islamskiej
      krucjacie. Gorzej, bo aresztujac najbogatszego czlowieka Rosji,
      Chodorkowskiego, Putin narazil sie nie tylko rosyjskim "oligarchom" ale i ich
      patronom typu Kissinger, Szaron (osobiscie interweniowal u Putina) czy tuba
      neocons Charles Kreuthammer.
      Jak dlugo istniala szansa na uzaleznienie gospodarki rosyjskiej (ropy) od
      amerykanskich koncernow (Chodorkowski negocjowal sprzedaz Yukosoil) oraz
      przejecie wladzy politycznej (finansowal upadek polityczny Putina) tak dlugo
      nikt listow otwartych nie pisal. A przeciez terror rosyjski na Kaukazie nie
      zaczal sie od wczoraj. List ostrzega, nawoluje, upomina i w cyniczny sposob
      nawiazuje do tragedi Beslanu. Chodzi oczywiscie o "wolnosc i demokracje". Tylko
      ze ci sami autorzy nie skieruja swojego swietego oburzenia do premiera Szarona,
      ktory dzien w dzien morduje Palestynczykow. Gdzie byly ich sumienia gdy swiat
      ogladal makabre Abu Ghraib. Czy wyslali list do Prezydenta Busha? Po 70 latach
      komunizmu, Rosja musi najpierw wypracowac wlasny ( a nie importowny z Texasu)
      model ustrojowy ktory pogodzi demokracje z dynamizmem rynkowym. Rosja musi
      najpierw stac sie panstwem prawa a nie mafijnej demokracji jak tego chcieli
      Bierezowski, Gusinski, Abramowicz i inni koszerni oligarchowie. Rosjanie sami
      maja prawo decydowac o swoim kraju i nie potrzebuja "moralnego" wsparcia ze
      strony neokonserwatywnych doktrynerow.
    • Gość: Atlantyk Ja się też wzruszyłem jak stary siennik IP: *.urpl.gov.pl / 62.233.201.* 30.09.04, 08:06
      Rosja łamie demokrację nie od dziś. Wszyscy wiedzą, że tak naprawdę nigdy tam
      demokracji nie było. Ale od upadku komunizmu nigdy nie było tak źle, jak teraz.
      Przy okazji tzw. "wojny z terroryzmem" Putin dostał od Busha zielone światło
      dla ludobójstwa w Czeczenii. Każdy ma swoją dyżurną ofiarę do gnębienia:
      Amerykanie - Irakijczyków, Żydzi - Palestyńczyków a Rosjanie Czeczeńców. Ofiary
      należą do jednego kręgu kulturowo-wyznaniowego, co ułatwia oprawcom usprawniać
      proceder, poprzez wzajemną wymianę doświadczeń. Jeżeli krytyka miałaby być
      uczciwa, to powinna dotyczyć tych trzech państw-oprawców. Tylko kto tu mówi o
      uczciwości? W świecie polityki liczą się tylko interesy. Czasem osobiste
      przeważają nad narodowymi. Smutne.
    • Gość: Igor Jestem z mieszanego malzenstwa Polsko-Rosyjskiego. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 30.09.04, 08:57
      Jestem calkowicie trojjezyczny i trojkulturowy. Ojciec jest Rosjaninem, Mama
      Polka a dziadkowie mieszkaja od lat w USA, gdzie wiele lat spedzila tez Mama.
      Ukonczylem szkole angielskojezyczna w Moskwie, studia w Warszawie i studia
      (college i masters) w
      USA. Pracuje w W-wie, a moja zona jest urodzona w Connecticut Amerykanka
      pochodzenia rosyjskiego. Uwazam sie przede wszystkim za Rosjanina, choc w mojej
      sytuacji to
      skomplikowane.

Przypadek zyciowy sprawil, ze mam unikalna, doglebna wiedze na temat tych
      trzech systemow w tym demokracji.

Prosze zrozumiec, ze demokracja w Rosji jest, tylko jest to demokracja
      rosyjska. Dla Rosjan demokracja jest wtedy kiedy cos dzieje sie z przyzwoleniem
      wiekszosci Narodu lub wbrew wiekszosci Narodu. Tak bylo w Rosji zawsze. I
      zawsze bylo marzenie o silnej wladzy.

Rosja to nie demokracja wypracowana jako system przez ojcow zalozycieli USA
      (skadinad wlascicieli niewolnikow jak Jefferson) czy polskie archetypy "zlotej
      wolnosci" i "sejmikowania".

Dzisiejsza Rosja stara sie wyjsc z "wielkiej smuty" i potrzebuje silnego
      przywodztwa. Dlatego Prezydent Putin ma poparcie wiekszosci nas.

Listy mozna sobie pisac do woli i napawac sie wlasna szlachetnoscia. A Rosji
      sejmikowaniem ani utopijnym przejmowaniem zachodnich rozwiazan sie nie uratuje.
      • Gość: Igor Re: Jestem z mieszanego malzenstwa Polsko-Rosyjsk IP: *.aster.pl / *.aster.pl 30.09.04, 09:02
        Wkradl sie blad. "Zjadlem", ze nie ma dla Rosjanina demokracji wtedy gdy cos
        sie dzieje wbrew wiekszosci Narodu. To znaczy, ze jezeli wiekszosc chce silnej
        wladzy nawet dyktatury do dla Rosjanina jest to demokracja. Gdyby wiekszosc nie
        chciala to demokracji by nie bylo". Instytucjonalizacja nie ma w takim ukladzie
        wiekszego znaczenia.

Przepraszam za pospiech, ktory zamulil wywod.
          • Gość: ANka A mnie najbardziej dziwi ze tak wielu Rosjan IP: *.ifn-magdeburg.de 30.09.04, 10:15
            swojej kultury, kraju nie zna. Tak -- tych ktorzy robia doktoraty za granica.
            Nie jestem jakas zapalona kucharka leczy gdybym nie wiedziala co to bigos albo
            modra kapusta to pewnie by mnie w Polsce wysmiano. Nikt by chyba nie uwierzyl,
            ze ktos taki istnieje.
            Podobnie gdybym bedac doktorantka twierdzila ze ´bialych nocy´ mozna doswiadczyc
            tylko w centrum Piotrogrodu, a pare kilometrow za jego oplotkami juz nie :)
        • Gość: ANka Tak jest na calym swiecie ze do demokracji IP: *.ifn-magdeburg.de 30.09.04, 10:12
          trzeba dojrzec.
          Budowanie demokracji zaczyna sie od edukacji ludzi. Rosjanie sa chorobliwie
          przeladowani wiedza teoretyczna i chorobliwie niedouczeni w zakresie wiedzy (nie
          wolnej amerykanki) praktycznej. To widac na kazdym kroku. Ilu Rosjan prosze pana
          chodzi co niedziela do knajpki (porzadnej a nie baru dla piwoszy?). To drugie to
          te kontrasty.
          Pewnie ze nie chca jesli nie poznali innego. A aby nie poznali dba waska garstka
          takich jak Pan rowniez.
          Tu nie chodzi o sejmiki, lecz o to by mieli szanse poznac na czym w praktyce
          buduje sie kulture. I by nie byli to tylko wybrancy.
      • Gość: S. Flores Re: Szczyt rusofobi i nienawiści do Putina. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 12:29
        Gość portalu: stranger napisał(a):
        > Do tego nieodpowiedzialność, głupota i awanturnictwo autorów tego paszkwilu.

Czy mogę prosić o rozwinięcie myśli?
        Obawiasz się rozbudzenia antyrosyjskich nastrojów? Pogromów rosjan na bazarach? Odmowy
        tankowania benzyny robionej wszak w Europie głównie z rosyjskiej ropy?
        Czy może nieodpowiedzialnością jest drażnić niedźwiedzia?
        A może należysz do klubu na tym forum wierzących, że Havel i spółka kieruje się żądzą rządzenia
        światem?
        • Gość: stranger Re: Szczyt rusofobi i nienawiści do Putina. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 12:51
          Moja opinia - autorzy paszkwilu chorują na nienawiść do Putnina. Nienawidzą go
          za przeobrażanie Rosji godzące w ich wyobrażenia i plany. Rosja Putina wymyka
          się z sideł zgniłego liberalizmu i "władców świata". Spaliły na panewce plany
          rozbicia (casus m.in. ew. oderwania Czeczenii) i nici z gospodarczego i
          ideologicznego omotania Rosji. Stąd pewne lobby uruchamia "pożytecznych
          idiotów" by darli się i pichcili paszkwile.
          • Gość: S. Flores Re: Szczyt rusofobi i nienawiści do Putina. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 13:09
            Moja opinia - autorzy paszkwilu chorują na nienawiść do Putnina. Nienawidzą go
            > za przeobrażanie Rosji godzące w ich wyobrażenia i plany. Rosja Putina wymyka
            > się z sideł zgniłego liberalizmu i "władców świata". Spaliły na panewce plany
            > rozbicia (casus m.in. ew. oderwania Czeczenii) i nici z gospodarczego i
            > ideologicznego omotania Rosji. Stąd pewne lobby uruchamia "pożytecznych
            > idiotów" by darli się i pichcili paszkwile.

No dobrze, ale kto według Ciebie może owych pożytecznych idiotów wykorzystać?
            I do czego? Tym bardziej, że jak piszesz plany już spaliły na panewce. Patrząc z tej
            perspektywy ten list to nie żadna nieodpowiedzialność tylko niewiele znaczący gest.
            Na tej liście tak na prawdę nie ma nikogo, kto ma rzeczywistą władzę.
            Przeciwnie, moim zdaniem "władcy świata" siedzą cicho, bo im Putin może się jeszcze przydać.
            • Gość: stranger Re: Szczyt rusofobi i nienawiści do Putina. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 13:24
              Wystarczy przejrzeć nazwiska "autorów" paszkwilu (spojrzeć na ich umocowanie na
              scenie politycznej, przeszłość i ew. sympatie polityczne), środowisko
              polityczne które stanowi ich zaplecze albo spodziewa się wyciągnąć z tego
              paszkwilu jakieś "zyski". To nie jest nic nie znaczący gest - myślę, że to jest
              element pewnej gry i stanowi pewień sygnał (do czego? dla kogo?).
              Polityka to system połączonych naczeń i nic nie dzieje się bez powodu lub od
              tak, bo ktoś ma fantazje lub "słabe serce" i przejmuje się cudzym losem.
              Putin stał się zbyt niezależny i co gorsza rozgrywa własną grę - odmowa bycia
              kukiełką lub nowym rozbiórkowym Rosji (a la Gorbaczow i ZSRR) to
              ciężki "grzech". A jego wojna z "biznesem" o dwóch paszportach to wręcz
              zbrodnia.
              • Gość: S. Flores Re: Szczyt rusofobi i nienawiści do Putina. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 15:11
                Gość portalu: stranger napisał(a):
                > Wystarczy przejrzeć nazwiska "autorów" paszkwilu (spojrzeć na ich umocowanie na
                > scenie politycznej, przeszłość i ew. sympatie polityczne), środowisko
                > polityczne które stanowi ich zaplecze albo spodziewa się wyciągnąć z tego
                > paszkwilu jakieś "zyski". (...)

Hm, kojarzę tylko niektorych z nich ale gołym widać, że to przede wszystkim emerytowani
                politycy i dyplomaci. Więc, moim zdaniem nie masz racji.

> To nie jest nic nie znaczący gest - myślę, że to jest
                > element pewnej gry i stanowi pewień sygnał (do czego? dla kogo?).

No właśnie czego? kogo?

W interesie zachodu jest Rosja stabilna - żeby nie trzeba się było bać, że broni wymknie im się spod
                kontroli oraz żeby ropa płynęła szerokim strumieniem - i zamożna - żeby można było im więcej
                sprzedać. Umocnienie władzy Putina oddala jeszcze i tak pewnie odległą perspektywę budowy
                społeczeństwa obywatelskiego. I tyle.
                • Gość: stranger Re: Szczyt rusofobi i nienawiści do Putina. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 15:38
                  Moim zdaniem nie ma jednego wspólnego interesu Zachodu wobec Rosji - różne
                  grupy różne rzeczy oczekują. Ale liczy się to do czego dążą pociagający za
                  sznurki...
                  Jakby nie było dla jednych priorytetem jest budowa tzw. demokracji i
                  społeczeństwa obywatelskiego w Rosji a dla innych to Rosja stabilna, żeby nie
                  trzeba było sie bać, że broń wymknie się spod kontroli a ropa i gaz płynęły
                  szerokim strumieniem. To nie są zbierzne interesy.
                  Demokracja w wydaniu zachodnim to eksperyment nie do powtórzenia (wyjątki
                  potwierdzaja regułę) w innych światach. Z reguły wychodzi karykatura a i sama
                  demokracja na Zachodzie powoli staje się karykaturą. Nie da sie zrobić
                  demokratycznego państwa w świecie islamu i nie da sie zrobic demokracji i tzw.
                  społeczeństwa obywatelskiego w Rosji (na szczęście!).
    • Gość: Pedrek Wyrzutek Putin nasladuje Francje i Polske IP: *.cmbrmaor.dynamic.covad.net 30.09.04, 18:42
      I we Francji i w Polsce lokalni adminstratorzy
      (prefekci, wojewodowie) sa wyznaczani z centrum.
      Takze i w Polsce i we Francji wybory do Parlamentu
      odbywaja sie wedlug list partyjnych.

Putin odbudowywuje demokracje zniszczona
      przez czolgi Jelcyna w 1993 roku (gdy Duma
      opierajaca sie prychwatyzacji i przekazaniu
      majatku narodowego gangsterom i miedzynarodowym
      korporacjom zostala zmasakrowana na zadanie
      "demokratycznych" leseferystow z Zachodu).

Czyni to sposob De Gaulla, ktory stworzyl
      Piata Republike z silna prezydentura.

Nawiasem mowiac powstanie w Czeczenii orginalnie
      bylo aktem solidarnosci z czeczenskim przywodca
      zmasakrowanej Dumy - Ruslanem Chasbulatowem.
    • Gość: tyrol gangster Re: List otwarty ponad stu polityków, naukowców i IP: *.ath.cx / *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.04, 22:57
      mozecie nam naskoczyc podpisano:
      k.d. il II korea polnocna
      f. castro kuba
      w.putin rosja
      l. kuczma ukraina
      a. lukasenka bialorus
      j. chirac francja
      g. schroder niemcy
      j. zapatero hiszpania
      i. chatami iran
      j. ziemin chiny

bardzo sie przejmujemy waszym apelem i postaramy byc lepsi, pragniemy zlozyc
      samokrytyke.
      Niektorzy nie mieli okazji by siedziec cicho
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka