Dodaj do ulubionych

Czyż nie dobija się koni?

14.09.16, 16:22
W ciągu 20 lat korporacje przejęły 80% ziemi rolnej w Stanach Zjednoczonych. Pozostałe 20 %j est pod ścisłą kontrolą organizacji rządowych.
Teraz czytam ze "Bureau of Land Management (BLM), an agency of the US Dept. of the Interior"
wydało decyzję o wybiciu 44 tysięcy dzikich koni (obecnie jest ich 67tys) bo brakuje im miejsca pod hodowlę bydła

( ze strony trueactivist )

Edytor zaawansowany
  • 14.09.16, 16:25
    Mam iść z transparentem pod ambasadę USA, a RT, Rossija, Kresy.pl (ru) i Sputnik zrobią mi zdjęcie?
  • 15.09.16, 07:12
    Szczerze odradzam czytanie trueactivist.
    W USA indywidualny farmer z reguły jest korporacja. Rząd posiada bardzo dużo ziemi ale nie rolnej.
    Chyba, że całe połacie ziemi gdzie rośnie trawa i chwasty uznamy za ziemię rolna.
  • 15.09.16, 10:59
    nie zmienia to faktu ,że zabija się BEZ SENSU ( sens znany jedynie korporacjom -"MONEY") a w tym samym czasie AMERYKA KARCI AFRYKĘ za zabijanie słoni i nosorożców...
    HIPOKRYZJA AMERYKI mnie dobija. Im więcej dowiaduję się o tej "demokracji" tym bardziej przeraża mnie świadomość ze ludzie chcą być oszukiwani o wyjątkowości tego kraju.
    Pieniądz nad logikę ! Czy iść pod ambasadę z protestem? Jeśli masz taką możliwość,czemu nie?
    Obawiam się, ze w Polsce to nikogo jednak nie obchodzi. Wolimy stękać nad padłym "pisowskim koniem" z Janowa Wolimy myśleć o Ameryce jako o "Land of the free"
    zapominając że to tylko REKLAMA !
  • 15.09.16, 18:17
    Otworza w USA konskie jatki. Nadszedl czas......
  • 15.09.16, 22:05
    co do struktury wlasnosci ziemi uprawnej w USA, liczbie dzierzawcow czyli wspolczesnych farmerow?
    Pytam nie bez przyczyny. W traktacie zjednoczeniowym Niemiec zabroniono zwrotu ziemi wlascicielom sprzed reformy rolnej. Spodzielnie i PGR dostaly te ziemie w dzierzawe na 25 lat.
    Rzad Merkel wystawil te ziemie na aukcje, prawie wszystkie skonczyly sie "zwyciestwem" funduszy inwestycyjnych. Tych cen od 20 tys euro za ha dzierzawcy nie byli w stanie zaplacic.
    Podobnie bylo juz wczesniej ze sprzedaza mieszkan Deutsche Bahn i bedacych w rekach Landow czy z zasobami bylej DDR. Nigdy nie zaproponowano wykupu dlugoletnim lokatorom. Zawsze dogadywano sie z tzw inwestorami. To jest teraz tragedia, czynsze rosna, budynki niszczeja. W budynkach z lat 70-tych wylacza sie windy na kilkanascie godzin dziennie w celu wykurzenia wiekowych lokatorow, ktorym nie moga podniesc czynszow.
    Jesli masz troche czasu, to wysluchaj tego.
    --
    www.youtube.com/watch?v=tVmZMas10Lk
  • 15.09.16, 23:41
    W USA jest 911 mln akrów ziemi uprawnej w 100% w rekach prywatnych.
    61% należy do farmerów, 8% jest w dzierzawie od włascicieli-farmerów.
    31% jest w rekach właścicieli nie zajmujacych się rolnictwem. 21% nalezy do prywatnych spółek a 10% do korporacji.
  • 15.09.16, 23:43
    Nie mogę pojac co tego pana napedza. Porównanie do Stalina i Mao to szczyt demagogii.
  • 16.09.16, 01:33
    Zacznijmy od tego, ze Bureau of Land Management nie wydało zadnej decyzji.
    Wild Horse Advisory Committee przegłosowało projekt uśmiercenia 44 tysiecy dzikich koni i nie ma to nic wspólnego z hodowlą bydła.
    Fejsbuk nie jest rzetelnym źródłem informacji.
    www.snopes.com/blm-euthanize-44000-horses/
  • 16.09.16, 04:16
    Hahaha,felusiak jest rzetelnym zrodlem informacji.....:-)
    A prawda jest taka ze znowu ktos niezle zarobi na koniach ,sprzedadza po 10 $ za sztuke , za transport zaplaca po prawie 100 $ za sztuke.....
    Ciekawe czy transportowali prosto do Meksyku ,ale chyba az tak bezczelni nie byli.....
    www.usatoday.com/story/news/2015/10/24/investigation-says-buyer-shipped-horses-killed-meat-mexico/74547060/
  • 16.09.16, 07:07
    yureczku złoty, królu dymu i pary, to nie jest na twoją glowę.
  • 16.09.16, 13:42
    Felus nam tu konine wciska......Krol zadymiania.....
  • 23.09.16, 16:27
    Norwegia posiada 68 sztuk dzikich wilków
    Właśnie wydano zezwolenie na wybicie 47 sztuk.
    Trudno jest mi pojąć, że przy takim obszarze i takim zaludnieniu
    nie ma miejsca dla dzikich zwierząt.
  • 23.09.16, 17:25

Wart Pac pałaca, a Norweg jankesa.

Zresztą nasze orły też nie lepsze (vide zarządzenie o wybijaniu dzików)
  • 26.09.16, 10:55
    Rozumiem że nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za te decyzję, stąd ta przerzucanka? Na szczęście facebook nie jest dla mnie żadnym źródłem informacji ale jestem w stanie uwierzyć ze to nie "Bureau..." jest za to odpowiedzialne. Myślę, że koniom to bez różnicy.
  • 26.09.16, 11:03
    co do snopsa...również nie jest rzetelnym źródłem informacji.
    www.statscrop.com/www/snopse.com

• 03.10.16, 13:06
    Rosja. jest zgoda na wybicie 250 tys reniferów.

• 03.10.16, 13:12
    Rosja Ukraina, Białoruś
    W Rosji od 2002 wybito już prawie 12 tys wilków
    Na Białorusi zabija się rocznie 700-800 sztuk
    Od 1946 r. do 1967 r. na Ukrainie zabito 35 tys. wilków,
    w latach 1992–2007 r. – 22 tys. sztuk.
    Zgodnie z oficjalnymi danymi, co roku na Ukrainie odstrzeliwuje się do 50% całej populacji.
  • 03.10.16, 13:19
    Tym razem w Wielkiej Brytanii.
    od 2004 ponad 30 tys sztuk
  • 03.10.16, 13:23
    Snopes a nie snopse
  • 05.10.16, 11:03
    Widzę w innych wątkach z tego forum, ze mój tytuł wzbudził duże zamieszanie.
    Wpiszcie sobie w google mój tytuł wątku, może to wam przybliży skąd się wziął i dlaczego?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.