Dodaj do ulubionych

Łotwa bije kolejne granice śmieszności. :o)

21.11.16, 13:39
Powołali właśnie oddział złożony z 20 (słownie DWUDZIESTU) ochotników, żeby przeciwdziałać wyimaginowanemu zagrożeniu ze strony Rosji. :D
pl.sputniknews.com/swiat/201611204266806-usa-lotwa-ochotnicy-nato/
Czy kacyki w Rydze naprawdę wierzą że ten oddział ochroni ich przed Rosją, czy też zdają sobie sprawę że zagrożenie ze strony Rosji to wyssane z faszystowskiego palucha brednie, ale trzeba jakoś propagandowo budować wśród ludności psychozę strachu i nienawiści wobec wschodniego sąsiada.
Edytor zaawansowany
 • szwampuch58 21.11.16, 13:49
  cienka ta Łotwa,Macierewicz ma 10 tys antyrosyjskich terminatorow
  tiny.pl/gcpnm

  --
  d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/a5/44/5640a6eded504_p.jpg?1462522960
 • bywszy2 21.11.16, 18:49
  trzeba by jakos porownac,
  pretorianie Macierewicza i S-400 tudziez Iskandery w Kaliningradzie.

  --
  Дa здрaвcтвyет мир вo вcем мире!
  Дa здрaвcтвyет дрyжбa междy нaрoдaми!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przynaleznosci - Bywszy.
 • szwampuch58 21.11.16, 18:55
  dwa bataliony kapelanow,rzucam na szale,z tysiacami dronow na razie sie wstrzymuje bo Antos lata jeszcze po sklepach z zabawkam

  --
  d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/a5/44/5640a6eded504_p.jpg?1462522960
 • czizus 21.11.16, 14:29
  Nikt normalny nie czyta tej rosyjskiej gadzinówki propagandowej pt. "Sputnik". A Łotysze dobrze wiedzą i dobrze pamiętają czasy okupacji rosyjskiej. W Rydze jest muzeum KGB(przy ul. Stabu i Brivibas) a w nim katownia, wszelkiej maści urządzenia do tortur które w swoim czasie pracowały pełna parą. Przerażające!
  Więc chyba nie dziwi, że wiedząc co Rosja robiła jako okupant i co Rosja robi obecnie na Ukrainie Łotwa chce wojsk NATO i wzmacnia własną obronę. A jak to robi to już jej sprawa
 • boavista4 21.11.16, 19:01
  Lotwa to jakby czesc Rosji, Rosjanie stale odwiedzaja Lotwe, lubia jej culture I nawzajem, Lotysi sa spokrewnieni z Rosja I chca te braterskie stosunkli utrzymac. Antagonizowanie Lotwy przeciw Rosji nie ma sensu.
  Blisko 40 proc. ludności kraju mówi po rosyjsku, a co czwarty mieszkaniec Łotwy to etniczny Rosjanin. Wielu z nich ma paszporty Federacji Rosyjskiej lub jest tzw. bezpaństwowcami. Na Łotwie po upadku ZSRR pozostały na stałe tysiące emerytowanych oficerów sowieckiej armii. I jeszcze jedno: Rosjanie i bezpaństwowcy koncentrują się w dużych miastach, w niektórych stanowiąc nawet większość.Po raz pierwszy od odzyskania niepodległości w 1991 r. zagrożenie jest realne, bo Rosja pokazała w Gruzji i na Ukrainie, że jest w stanie wysłać swych żołnierzy do sąsiadówszef komisji spraw zagranicznych w parlamencie, Ojars KalninsDrugim obok Rygi największym skupiskiem tej ludności jest Łatgalia, południowo-wschodni region graniczący z Rosją, a przy tym najbiedniejszy w kraju. To powoduje, że jest "miękkim podbrzuszem" Łotwy w ewentualnej konfrontacji z Rosją. (www.tvn24.pl)
 • przechrztaimason 21.11.16, 19:35
  Od kiedy Łotysze i Rosjanie są spokrewnieni? Bałtowie to nie Słowianie. Do tego protestancko-europejska mentalność Łotyszy ma się nijak do prawosławno-azjatyckiej Rosjan. Sprawa bezpaństwowców na Łotwie też już dawno została rozwiązana. Co ciekawe w ogromnej większości ci etniczni Rosjanie złożyli egzaminy językowe i przyjęli obywatelstwo łotewskie. Młodsze pokolenie łotewskich Rosjan w ogromnej większości jest lojalna wobec Łotwy i wrogo nastawiona do Kremla. I jeśli chodzi o antagonizm łotewsko rosyjski będzie miał się świetnie, póki Rosja nie zmieni swojej polityki wobec Łotwy. A zwłaszcza póki nie przestanie usprawiedliwiać krwawej okupacji z lat 1940 -1989. Atmostas Baltija!
 • boavista4 21.11.16, 21:12
  Jak sie ma 25 % ludnosci pochodzenia rosyjskiego, polowa ludnosci jest rosyjsko jezyczna, a reszta ludnosci mowi po rosyjsku jako drugi jezyk? To jest wiecej niz pokrewienstwo, na pewno lotysze razem maja wiecej wspolnego z Rosja niz policy z polskimi zydami.
 • przechrztaimason 22.11.16, 09:52
  Proszę, mamy tu kogoś z mentalnością Fritzla. Niestety, to tak nie działa. A nawet zaryzykuje twierdzenie, że działa wręcz odwrotnie.
 • walter622 22.11.16, 00:07
  czizus napisał:
  > A Łotysze dobrze wiedzą i dobrze pamiętają

  "Przyjacieluameryki", Łotysze również dobrze wiedzą i pamiętają co zrobili w czasie wojny
  ze swoimi sąsiadami - Żydami. Ocalało zaledwie 300 łotewskich Żydów - pozostałych wymordowali nie niemieccy faszyści .... lecz sami Łotysze. Przy tym mordowali z takim bestialstwem, że nawet niemieckie władze okupacyjne były w szoku i zakazały Łotyszom mordowania Żydów. Odsetek wymordowanych łotewskich Żydów był najwyższy w całej okupowanej Europie, nawet wyższy niż w Niemczech.
  W pobliżu Rygi był obóz zagłady gdzie dowożono Żydów (z braku miejscowych których Łotysze szybko uśmiercili) nawet z Grecji, Węgier i Francji. Obóz ten specjalizował się w mordowaniu dzieci - uśmiercano je pobierając krew.
  No, a obecnie w oficjalnej łotewskiej terminologii nie mówi się o obozach zagłady tylko o "ośrodkach wychowawczo-reedukacyjnych", ofiarami których były osoby "nie rokujące nadziei na reedukację". Faktycznie, Łotysze pamiętają co robili swoim sąsiadom.
 • czizus 22.11.16, 08:37
  walter622 napisał:

  > czizus napisał:
  > > A Łotysze dobrze wiedzą i dobrze pamiętają
  >
  > "Przyjacieluameryki", Łotysze również dobrze wiedzą i pamiętają co zrobili w c
  > zasie wojny
  > ze swoimi sąsiadami - Żydami. Ocalało zaledwie 300 łotewskich Żydów.

  No proszę, ambasada Rosji przy Belwederskiej 49 wa Wa-wie dała głos.
  Owszem, Łotysze mordowali Żydów co było wielką tragedią ale nie wypierają się tego,. Jednak wątek jest o stosunkach Łotwy z Rosją a nie o Żydach. A te polegały na wyjątkowym bestialstwie Rosjan wobec Łotyszy, na notorycznych prześladowaniach, torturach i zsyłaniu do łagrów. Ta rosyjska katownia pokazana jest bardzo dobrze w w/w muzeum KGB w Rydze. Lektura obowiązkowa w czasie zwiedzania Rygi. Potworność, a Rosjanie nie robili tego z powodu mordowania Żydów przez Łotyszy. Warto też dodać, że mieszkający Rosjanie na Łotwie to nie jacyś autochtoni a okupacyjna ludność napływowa, tyle że faktycznie lepiej im się żyje obecnie na Łotwie niż ludziom w Rosji, są generalnie lojalni wobec państwa łotewskiego i raczej nie powinien tam wystąpić przypadek ukraiński. Niemniej jednak Łotysze powinni chuchać na zimne!!

  Ps. To dobrze, że ambasada Rosji interesuje się tym problemem i ma okazję poznać opinię zwyczajnych Polaków.
 • malkontent6 22.11.16, 16:16
  To jest niestety zachowanie dość typowe dla komunistów. Rosjanie bez zaproszenia wjechali czołgami do trzech krajów bałtyckich a w odpowiedzi na słowa krytyki krzyczą "Na Łotwie biją murzynów (albo Żydów)".

  --
  "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
 • el.commendante 23.11.16, 10:44
  czizus napisał:

  > No proszę, ambasada Rosji przy Belwederskiej 49 wa Wa-wie dała głos.
  USA i ich marionetki same opłacają trolli szczekających na Rosji i kłamliwie przenoszą swoje zachowania na Rosjan.

  > Owszem, Łotysze mordowali Żydów co było wielką tragedią ale nie wypierają się
  > tego,. Jednak wątek jest o stosunkach Łotwy z Rosją a nie o Żydach. A te poleg
  > ały na wyjątkowym bestialstwie Rosjan wobec Łotyszy, na notorycznych prześladow
  > aniach, torturach i zsyłaniu do łagrów.
  No właśnie wobec tych Łotyszy którzy wcześniej mordowali Żydów i Słowian, dlatego tło tego co Łotysze robili podczas IIWŚ ma ogromne znaczenie, gdyż władze Radzieckie wzięły się potem za denazifikację Łotwy i za ukaranie zbrodniarzy.
 • jk2007 22.11.16, 16:01
  walter, jako ciekawostka iberolog.livejournal.com/1001186.html
 • walter622 22.11.16, 22:29
  Dzięki

  --
  ------------------
  "I jeszcze przypomnienie, jesli bedziesz kontynuowal bezczelne "toto" to nie bede mial litosci i Twoja slabosc innym pokaze."
  (c) polski_francuz do Kaszebe12, grożąc ujawnieniem treści prywatnej korespondencji
 • matprot 22.11.16, 01:21
  Rosjanie (i bezpaństwowcy) mieszkający na Łotwie są generalnie zadowoleni z tego, że podlegają jurysdykcji Unii Europejskiej, a nie Federacji Rosyjskiej.

  Łatgalia to nie wschodnia Ukraina. Świadomość polityczna żyjących tam ludzi jest większa i jakkolwiek biedny by nie był ten region to wszyscy Rosjanie tam żyjący zdają sobie sprawę, że i tak mieli farta w porównaniu z rodakami z Kaliningradu czy Rosji właściwej.
  A jeżeli ktoś miał wątpliwości to na pewno mu się one rozwiały po przejęciu Krymu przez Putina. Skoro turystyczny raj nad Morzem Czarnym tak podupadł... to co by się stało z nudną i zimną Łatgalią!
  Żaden myślący Rosjanin na Łotwie nie ma ochoty tego sprawdzać.
  Zwłaszcza teraz gdy euro jest od 3 lat oficjalną łotewską walutą i przy obecnym kursie rubla do euro uczyniło Rosjan mieszkających na Łotwie automatycznie bogatszymi w stosunku do ziomków z Federacji.

  Dopóki Łotysze nie skopiują pomysłów swoich południowych sąsiadów i nie wprowadzą przepisów nakazujących Rosjanom zmienianie nazwisk na łotewskie i szykanujących za mówienie po rosyjsku to nie ma mowy o żadnej rewolucji Rosjan na Łotwie.

  Dlatego ewentualne zagrożenie ze strony Rosji jest rzeczywiście wyimaginowane i żadne zielone ludziki nie mają tam szans powodzenia. Łotewscy Rosjanie sami by ich wyłapali i odstawili na policję... o ile wcześniej nie interweniowałyby siły NATO.
  (Bo zależnie od bieżących planów USA taki incydent mógłby być świetnym pretekstem do pokazania Rosji gdzie jest jej miejsce). I dlatego też ten "odział" ma tylko 20 ochotników. (Prawdopodobnie chodziło tylko o zamknięcie mord jakimś łotewskim ultra-nacjonalistom).
 • jk2007 22.11.16, 15:47
  Łotwa lepsza niż Polska regnum.ru/news/polit/2208402.html
 • bywszy2 22.11.16, 16:19
  1-
  czizus 21.11.16, 14:29
  Nikt normalny nie czyta tej rosyjskiej gadzinówki propagandowej pt. "Sputnik". A Łotysze dobrze wiedzą i dobrze pamiętają czasy okupacji rosyjskiej. W Rydze jest muzeum KGB(przy ul. Stabu i Brivibas) a w nim katownia, wszelkiej maści urządzenia do tortur które w swoim czasie pracowały pełna parą. Przerażające!
  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  A skad pan wie,ze to jest "Gadzinuwka"?
  Widocznie czytal pan?
  Lotysze:
  A)
  Ratowali Rewolucje i stanowili ochrone Lenina
  pl.wikipedia.org/wiki/Strzelcy_%C5%82otewscy
  B)
  www.google.se/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=%D0%BB%D0%B0%D1%82%D1%8B%D1%88%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5%20%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B8
  C)
  Wraz z Polakiem Dzierzynskim stanowili trzon pierwszej CzEKa
  pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%93kabs_Peterss
  Byli to tacy czekisci z ktorych wielu nawet po russki nie umieli.
  Ale ludzi torturowali rekami i nogami.
  D)
  Pozatym:
  ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82_%D0%B2_%D0%9B%D0%B0%D1%82%D0%B2%D0%B8%D0%B8
  --
  Да здравствует мир во всем мире!
  Да здравствует дружба между народами!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przynaleznosci - Bywszy.
 • kylax1 22.11.16, 17:21
  państwa, jakim jest Łotwa. Może mają się pytać kacapii, czy łaskawie mogą budować coś na swoim terytorium?

  --
  Ratujmy wolność kobiet i ich prawo do decydowania o własnej seksualności:
  ratujmykobiety.pl/
  Podpisz projekt ustawy o liberalizacji aborcji.
 • malkontent6 22.11.16, 17:30
  Rosjanie nadal nie mogą przeboleć, że Łotwa już nie jest ich republiką.

  --
  "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
 • bywszy2 22.11.16, 18:55
  kylax1 napisał:

  > państwa, jakim jest Łotwa. Może mają się pytać kacapii, czy łaskawie mogą budow
  > ać coś na swoim terytorium?
  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  Wlasnie!
  Militaryzuja Kaliningrad!
  Za co mozna ich tylko w t...k pocalowac.
  --
  Да здравствует мир во всем мире!
  Да здравствует дружба между народами!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przynaleznosci - Bywszy.
 • kylax1 22.11.16, 23:07
  Póki siedzą w swoim Kaliningradzie, to mi nie przeszkadzają. Byle tylko nie atakowali sąsiadów.

  --
  Ratujmy wolność kobiet i ich prawo do decydowania o własnej seksualności:
  ratujmykobiety.pl/
  Podpisz projekt ustawy o liberalizacji aborcji.
 • matprot 23.11.16, 00:30
  Jakim swoim??? ;)

  Polacy lub Niemcy mogą powiedzieć o tym mieście "swoje"... ale na pewno nie Rosjanie!

  pl.wikipedia.org/wiki/Kaliningrad#W_ZSRR_i_Rosji
 • pijatyka 23.11.16, 01:28

  ...można, że Zachód - gdy się rozpadał Sojuz - przespał okazję.
 • el.commendante 23.11.16, 10:35
  Polacy i Niemcy to zbrodniarze którzy wyrżnęli w pień rdzennych mieszkańców tych ziem, więc wara im od tych terenów. Poza tym mimo że Polacy wspólnie z Germańcami-Krzyżakami mordowali Prusów to nigdy te ziemie do Polski nie należały.
 • malkontent6 23.11.16, 16:33
  el.commendante napisał:

  > Polacy i Niemcy to zbrodniarze

  Dobrze, że nie jesteś Polakiem, bo musiał byś się odpowiedzialny za te zbrodnie.


  --
  "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
 • przechrztaimason 23.11.16, 16:34
  Tornsonku, twoja znajomość historii jest doprawdy rozczulająca. Wbrew twojemu mniemaniu opartemu tradycyjnie na żenującym nieuctwie i posiadaniu poglądów zamiast wiadomości Nikt tam nikogo nie wyrżnął, słonko. No, może poza Jadźwingami, ale to było nader specyficzne plemię, które ustawicznie wojowało. Jak nie wojowali z wrogiem zewnętrznym, to lali się między sobą, więc zanikli już gdzieś w połowie XIII wieku. Resztę docięli Prusowie, których z kolei nikt nie wyciął. Zostali zgermanizowani, sprawdź no skarbulku kim byli wittingowie. Co więcej, jeszcze w początkach XVII wieku język pruski był w pewnych rejonach na tyle popularny, że pastorowie głosili kazania po prusku. Wydawano też modlitewniki w języku pruskim. Był też słownik niemiecko pruski z XVI wieku, ale przepadł, kiedy po kapitulacji Królewca sołdaty splądrowały miasto. Prawie całe zbiory tamtejszego muzeum wtedy przepadły. A jeśli chodzi o przynależność tych ziem, to w latach 1525 - 1657 Prusy Książęce były lennem Rzeczypospolitej. To znaczy były własnością I RP oddaną we władanie Hohenzollernom. Którzy to korzystając z Potopu po prostu się uwłaszczyli i usamodzielnili. Ech, Tornsonku, jakim cudem podstawówkę skończyłeś? Pomijam już fakt, że biskupstwo Warmińskie z Lidzbarkiem i Olsztynem należały w latach 1456 - 1772 bezpośrednio do I RP jako część Prus Królewskich, czyli ziem koronnych. Tragedia, Tornsonku, tragedia. Bo przed 1945 te ziemie nigdy do Rosji nie należały. O ile zechcesz wliczyć krótkotrwałą okupację przez wojska gen. Samsonowa w sierpniu 1914 części Prus Wschodnich charakteryzującą się spaleniem kilku miast m.in. Nidzicy i powszechnymi rabunkami i gwałtami. A potem katastrofą pod Tannenbergiem.
 • matprot 26.01.17, 10:05
  @ "Resztę docięli Prusowie, których z kolei nikt nie wyciął. Zostali zgermanizowani"


  Właściwie należy stwierdzić, że Prusowie zostali spolonizowani i zlituanizowani, a niżeli zgermanizowani.

  źródło:
  przegladbaltycki.pl/2810,prusowie-utraceni-kuzyni-lotyszow-litwinow.html
  W 1525 roku katolickie państwo zakonne stało się częścią zsekularyzowanego Księstwa Prus. Po powstaniu księstwa, zachodnie regiony Prus zaczęli zasiedlać Polacy, a wschodnie – zwłaszcza Nadrowię i Skalowię – litewscy chłopi, którzy mieszali się z Prusami.
  Właściwie należy stwierdzić, że Prusowie zostali spolonizowani i zlituanizowani, a niżeli zgermanizowani. [...] W 1701 roku, Księstwo Prus stało się królestwem i mniej więcej w tym samym czasie wszystkie ziemie niemieckie zostały zjednoczone. Na początku XVIII wieku, w wyniku wielkiej plagi, większość „czystych” Prusów zmarło, a wraz z nimi właściwie zniknął język pruski. Ich zasymilowani potomkowie używali już niemieckiego lub litewskiego.
 • bywszy2 23.11.16, 15:55
  matprot napisał(a):

  > Jakim swoim??? ;)
  >
  > Polacy lub Niemcy mogą powiedzieć o tym mieście "swoje"... ale na pewno nie Ros
  > janie!
  >
  > pl.wikipedia.org/wiki/Kaliningrad#W_ZSRR_i_Rosji
  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  nalezeli do Rosji.
  No i co z tego?

  --
  Да здравствует мир во всем мире!
  Да здравствует дружба между народами!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przynaleznosci - Bywszy.
 • wasyl_szuja 23.11.16, 13:05
  Nie no, "Ch..jnik" jako źródło ;)
  Przypominam, że prima aprilis jest 1 kwietnia.

  --
  Bij cyberbolszewika!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka