Dodaj do ulubionych

Rosyjski "badziew" na "warstacie"

28.11.16, 10:55
Co niektórzy mieli ubaw z Zumwalta a tutaj taki zonk ze strony rosyjskiej floty!
Sztandarowy typ fregaty rosyjskiej zaraz po wypłynięciu z bazy zamiast do Sewastopola musiał ewakuować się do stoczni z uszkodzoną śrubą i pogiętym wałem.
O ile Zumwalt to jednostka eksperymentalna to fregaty projektu 11356 to już co najmniej 5 jednostek, więc polecałbym "śmichy"uskuteczniać w tym wątku ;)
Oby więcej takich przypadków to świat będzie nieco bezpieczniejszy.

Jak podała rosyjska agencja informacyjna Interfaks-AWN, fregata rakietowa „Admirał Essen” (751) proj. 11356, najnowszy nabytek rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, o której w połowie października informowano, że wyruszyła z Bałtyjska do Sewastopola, nie tylko nie dotarła na Morze Czarne, ale nawet nie opuściła Bałtyku. Z powodu uszkodzenia śrub i wałów napędowych jednostka trafiła do stoczni Jantar w Kaliningradzie, w której została zbudowana, na remont dokowy.
Obserwuj wątek
  • szwampuch58 Re: a w cholere z tymi problemami.. 28.11.16, 11:24
   ....Rosji, u nas panie co innego sie liczy:Macierewicz symbolicznie: Siłę polskiej armii stanowi wiara narodu i krzyż Jana Pawła
   bi.gazeta.pl/im/99/10/14/z21037721Q,Uroczystosc-promocji-176-zolnierzy-rezerwy-na-I-st.jpg
   --
   d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/a5/44/5640a6eded504_p.jpg?1462522960
  • darekvtb Re: Rosyjski "badziew" na "warstacie" 28.11.16, 11:46
   "podczas manewrowania w basenach stoczniowych fregata uszkodziła jedną ze swoich śrub napędowych. Po dokonaniu dokładnej inspekcji uszkodzeń stwierdzono konieczność wymiany jednej ze śrub oraz prostowania wału napędowego, który uległ skrzywieniu podczas uderzenia"

   I co to ma wspolnego z jakoscia fregaty?
   "Dowódcę jednostki zdjęto ze stanowiska za dopuszczenie do wypadku nawigacyjnego, kary otrzymali także inni członkowie załogi"

   Moze czasem warto czytac cos wiecej, a nie tylko naglowki?
   --
   "Trzeba dążyć do konfrontacji z Rosją."
   (c) wojciech.2345
  • szwampuch58 Re: Rosyjski "badziew" na "warstacie" 28.11.16, 16:33
   bi.gazeta.pl/im/09/10/14/z21040905Q,Katarzyna-Mazurek-podczas-jednej-z-uroczystosci-Ma.jpg
   Kobitka dostanie tego Gawrona czy Slazaka jak go kiedys wrescie"styropian" skonczy budowac?

   --
   d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/a5/44/5640a6eded504_p.jpg?1462522960
  • wiktor_jerofiejew RoSSja wspiera faszystow na Węgrzech. Są dowowy 28.11.16, 18:16
   O wspieraniu przez RoSSję skrajnie prawicowych ugrupowań w Europie mówi się od dawna, jednak ostatnie wydarzeniach na Węgrzech dostarczają nowych dowodów na poparcie tej tezy - pisze w poniedziałek "Financial Times".
   Brytyjski dziennik przypomina, że pod koniec października węgierska policja wkroczyła do mieszkania Istvana Gyorki, 70-letniego przywódcy neonazistowskiego ugrupowania o nazwie Węgierski Front Narodowy (MNA), w poszukiwaniu nielegalnej broni. Podczas interwencji zginął policjant.

   Jak podkreśla "FT", faszystowskie poglądy Gyorki były na Węgrzech powszechnie znane, a MNA regularnie organizował paramilitarne ćwiczenia za jego domem w miejscowości Bony i często zapraszał na nie miejscową ludność. "Mniej znane były liczne powiązania tej skrajnie prawicowej bojówki ze służbami specjalnymi Rosji" - pisze gazeta.

   Podczas kolejnych nalotów policja odkryła należące do MNA zaskakująco znaczne arsenały zaawansowanej broni nieznanego pochodzenia; węgierska komisja ds. bezpieczeństwa narodowego potwierdziła, że członkowie MNA odbywali ćwiczenia z udziałem rosyjskich dyplomatów i mężczyzn ubranych w mundury wywiadu wojskowego Rosji, a węgierskie media ujawniły korespondencję mailową przywódców MNA, w których ustalają oni "strategię pozyskania funduszy od Moskwy" - pisze "FT".

   Jak dodaje, Gyorko założył również na rosyjskiej domenie stronę internetową Hidfo.ru, służącą jako forum dla prorosyjskiej dezinformacji w sprawie konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

   Według cytowanej przez "FT" "osoby zaznajomionej z powiązaniami między Rosją a (węgierską) skrajną prawicą" MNA przyciągnęła do rosyjskiego wywiadu "antyzachodnia, antyglobalistyczna ideologia Moskwy i niepewne perspektywy finansowania", z kolei dla Rosji wspieranie grup takich jak MNA to "element większej strategii traktującej elementy ekstremistyczne jako długoterminowy zasób".
   "Tu nie chodzi o klasyczne szpiegostwo, lecz o manipulowanie mediami, opinią publiczną i systemem politycznym. Rosja (...) chce zdezorientować ludzi, sprawić, by poczuli się niepewnie" - ocenia przytoczony przez "FT" dziennikarz Andras Dezso, badający węgierską skrajną prawicę.

   Analitycy zastanawiają się, dlaczego "rząd Węgier przez kilka pozwalał na otwartą współpracę rosyjskich agentów i węgierskich bojówkarzy na terytorium NATO" - podkreśla gazeta. Dodaje, że jako praktycznie jedyny kraj w swojej części Europy Węgry "przez ostatnie sześć lat nie wydaliły z kraju żadnych osób podejrzewanych o działalność szpiegowską".

   "FT" przywołuje opinię dwóch przedstawicieli węgierskich służb specjalnych, według których o wsparciu Rosji dla bojówkarzy wiedziano od lat, ale rząd nie ośmielił się interweniować ze względu na silne powiązania polityczne Budapesztu z Moskwą (m.in. zależność kraju od rosyjskiego gazu i ogromna rosyjska inwestycja w elektrownię jądrową w Paksu) oraz obawy przed gospodarczym odwetem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka