Dodaj do ulubionych

Trump z Putinem na Xi Jinpinga...

27.12.16, 21:10
Swiadczy o tym powolanie Kissingera na doradce Trumpa.
Pare lat temu to przewidzialem ze USA z Rosja przeciwstawia sie Chinom...
Putin z checia sie zemsci za chinska poniewierke...馃榾

Kissinger uwa偶a "zbli偶enie z Rosj膮 za s艂uszny krok, kt贸ry (jego zdaniem) pozwoli przeciwstawi膰 si臋 rosn膮cym w si艂臋 militarn膮 Chinom". Jego zdaniem "r贸wnowaga mi臋dzy USA i Rosj膮 wzmocni艂aby stabilno艣膰 na 艣wiecie"

Ameryka艅ski "Washington Post" pisze za艣, 偶e Kissinger "ju偶 w czasach podr贸偶y Nixona do Pekinu uwa偶a艂, 偶e w d艂ugiej perspektywie Chiny, a nie Rosja, stanowi膮 najwi臋ksze zagro偶enie".

www.defence24.pl/516576,henry-kissinger-bedzie-doradzal-trumpowi-ws-polityki-zagranicznej

--
'Igor za kar臋 za rzekome szczucie pokaza艂 mi, kto tu rz膮dzi i kto ma w艂adz臋 nade mn膮.
Musz臋 przyzna膰, 偶e NIC mnie tak nie rozczarowa艂o, jak to, 偶e Igor okaza艂 si臋 tak ma艂ego formatu, tak m艣ciwy, w dodatku zupe艂nie bez potrzeby. '

eva15 na forum Rosja
Edytor zaawansowany
  • 27.12.16, 21:18
    Z polskiej perspektywy dobrze to nie wyglada , zwlaszcza w kontekscie opinii o Kissingerze realiscie :

Niemiecki dziennik cytuje wypowied藕 Marcela van Herpena, eksperta ds. Rosji w holenderskim think tanku Cicero Foundation, kt贸ry okre艣la Kissingera jako realist臋. "Najwa偶niejsza dla niego jest 艣wiatowa r贸wnowaga, a nie prawa cz艂owieka czy demokracja" - zaznacza.
    Trzeba sie zbroic bo tylko z silnymi sie licza ,to tez powtarzam od dawna...

--
    'Igor za kar臋 za rzekome szczucie pokaza艂 mi, kto tu rz膮dzi i kto ma w艂adz臋 nade mn膮.
    Musz臋 przyzna膰, 偶e NIC mnie tak nie rozczarowa艂o, jak to, 偶e Igor okaza艂 si臋 tak ma艂ego formatu, tak m艣ciwy, w dodatku zupe艂nie bez potrzeby. '

eva15 na forum Rosja
  • 28.12.16, 06:16
    Kissinger na doradzce Trumpa ?...to gest w strone zydow za umiarkowane poparcie.
    Facio ma 93 lata ledwo lazi,oskarzany na swiecie za zbrodnie wojenne (Wietnam,Kambodza,Chile itd),macil i mataczyl w komisji 9/11
    Wyciaganie takiej persony ze smietnika historii to blad Trumpa,ale....co sie nie robi by byl wilk syty i owca cala..

Sojusz Trumpa z Putinem przeciw Chinom to mrzonki...rzaczej Chin z Rosja przeciw coraz slabszej Ameryce,ktorej czas swiatowego zandarma konczy sie.
    Srodkowy pale Obama dostal juz w Syrii gdzie rozmowy dot przyszlosci tego kraju prowadzili Ruscy,Turcy,Iran (obserwatorem byl Irak i Chiny) - Ameryke po raz pierwszy olali.

--
    Prezydenci nie s膮 wybierani, ale dobierani.
    F.Delano Roosevelt
  • 28.12.16, 06:54
    Nie poznales sie na Putinie,wciskane ciemnoty o zagrozeniu Ameryka sa na uzytek wewnetrzny ,a on sam dobrze wie ,ze najwiekszym zagrozeniem dla Rosji jest sasiad z najwieksza na swiecie populacja i rozpaczliwie szukajacy przestrzeni ,gdzie czesc chinskiej ludnosci moglaby zamieszkac....
    Co do Kissingera to pelna zgoda , ze w wieku 93 lat moze jutra nie doczekac...

--

eva15 na forum Rosja
  • 28.12.16, 07:35
    Putin ma Chiny pod reka-chwila nieuwagi i zostanie pustynia...USA troche dalej wiec trudniej.
    Chinczycy owszem-szukaja przestrzeni,wola jednak Kanade lub Australie niz dzika Syberie.

--
    Prezydenci nie s膮 wybierani, ale dobierani.
    F.Delano Roosevelt
  • 27.12.16, 21:27
    (jako Bialy, chrzescijanski rasista)
  • 28.12.16, 05:38
    Polska jako swiatowy wrog Rosji i najwierniejszy, najpotulniejszy sojusznik USA ma teraz problem.
    Co tu robic?
    USA chce sie skumac z Rosja, a tymczasem Antek Szaleniec zamawia najnowsze i nie najtansze rakiety na Ruskich. Cos mi tu nie gra w tym wszystkim. Jak wyjda na tym zblizeniu miedzy kontynentalnym Polacy? Chyba BARDZO, BARDZO ZLE.
    Zreszta... bedzie tak jak zawsze bywalo w historii naszego niefrasobliwego kraju. Pojdziemy na dno, no ale z honorem! Amen.
  • 28.12.16, 06:46
    Polska jest postrzegana przez putinowska propagande jako wrog, bo nie chce chodzic na kremlowskiej smyczy ,ruskie nie chca zrozumiec ,ze Polakom do dzis ciezko oddech zlapac ,po uscisku sowieckiej smyczy i na wschod patrza z bardziej z podejrzliwoscia i niechecia niz wrogoscia...
    Macierewicz nie jest zadnym szalencem i bardzo dobrze robi zbrojac Polske , a na kogo zbroi to czas pokaze....

--

eva15 na forum Rosja
  • 28.12.16, 08:37
    Rosja ma znacznie wieksze problemy niz zwracanie uwagi na podszczekiwania z Nadwislanej Prowincji.
    Taka jest prawda. Za to Polska, z jej kosmicznym dlugiem, niemrawym prezydentem, bojazliwa premier i schizorenicznym ministrem obrony, co najwyzej moze poszczekac na Rosje no i moze troche na Bialorus. I to wszystko co moze w tym temacie Polska zrobic. Zalosne to... Zadnej madrej, dalekowzrocznej zagranicznej polityki. Tak jak w 1939. W razie czego znow zostanie sama i znow dzielny polski zolnierz bedzie maszerowal rowno czworkami do nieba.
    Traktowanie UE jako dojnej krowy, sklocenie ze wszystkimi sasiadami, bajzel pod Sejmem, ale to nic. Nasz Wielki Dobry Brat - czyli USA, zawsze w razie czego chetnie nam pomoze, no bo... no bo my BARDZO KOCHAMY USA!
  • 29.12.16, 00:06
    Jedyne co madrego zauwazyles to to ze 'Rosja ma znacznie wieksze problemy ' ...
    Jakby Kreml glosow z Polski nie nasluchiwal to by Putin listow do Polakow nie pisal...

--

eva15 na forum Rosja
  • 09.01.17, 17:27
    Prawd臋 to masz tutaj:
    g.foolcdn.com/editorial/images/143304/14_08_25-eia-russian-crude_oil_export-destinations_large.png

i tutaj:

www.anthropower.com/wp-content/uploads/2014/03/Russian-Gas-Exports.gif

Te dwa linki odpowiedz膮 ci na pytanie, ile Polska mo偶e w relacjach z Rosj膮. Musisz wzi膮膰 poprawk臋, 偶e ju偶 ok 50% bud偶etu Rosji jest ubezpieczanych przez eksport surowc贸w.

--
    Sixties forever! --
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50173
    www.johnnykalesony.republika.pl
    God Save The Kinks!
  • 28.12.16, 08:58
    usa wyciagnely z szafy kolejna ... mumie .

niektorzy mowia, ze czasy mumii -Brezniewow sie skonczyly ,
    przeciez w USA nastepuje ich wysyp , rozkwit w calej okazalosci .

• 29.12.16, 01:26
    W膮tpi臋, aby Putin zgodzi艂 si臋 wyst膮pi膰 przeciw Chinom. Chiny owszem, wykorzystuj膮 Rosj臋 nie藕le, niemniej o艣 Moskwa - Pekin to podstawa istnienia i Rosji i Chin.
    Moskwa i Pekin zaczn膮 kupowa膰 ameryka艅skie wyroby kt贸re USA zacznie produkowa膰 u siebie.
    Za to USA zrezygnuj膮 z polityki obecnej administracji..
  • 29.12.16, 14:19
    ma na celu powstrzymanie wyg艂up贸w Trumpa wobec Chin. Kissinger doskonale zna zasady realpolitik, kt贸ra jest najlepszym sposobem na utrzymanie pokoju i r贸wnowagi na 艣wiecie.

Promowanie na si艂臋 demokracji to najlepszy spos贸b do wywo艂ania kolejnej wojny 艣wiatowej, bo inne kraje nie ust膮pi膮 USA (czytaj Rosja, Chiny, pa艅stwa islamskie itd.), bo Waszyngton co艣 tam sobie za偶yczy.

A co do Ukrainy, czy Kazachstanu. To normalne, 偶e Moskwa nie chce wojsk NATO przy swojej granicy. Czy USA cieszy艂oby si臋 z wojsk rosyjskich, czy chi艅skich w Kanadzie i Meksyku? Nie, bardzo prawdopodobne, 偶e najechali by Meksyk i Kanad臋, lub zorganizowali zamach stanu w Ciudad de Mexico i Ottawie. Rosja robi to samo. Niewa偶ne, co si臋 o tym my艣li. To jest logiczne i normalne post臋powanie ka偶dego mocarstwa, w kt贸rego sfer臋 wpieprza si臋 inne mocarstwo. Chiny te偶 prawid艂owo post臋puj膮 wywalaj膮c USA ze swojego wybrze偶a.

--
    Nie dla teokratycznej semidyktatury nad Wis艂膮!
  • 29.12.16, 14:21

--
  • 18.02.17, 11:45

...ale ju偶 艂agodzi napi臋cie.

A im bardziej 艂agodzi z Chinami, tym bardziej zaostrza z Rosj膮.

• 18.02.17, 22:33
    USA: 18 bln USD
    Chiny: 12 bln USD
    *
    *
    *
    *
    *
    Rosja 1,1 bln USD :))))))))))

--
  • 19.02.17, 09:45

Pewnie nieuk pod tym wzgl臋dem te偶 zosta艂 zbriefowany (vide jego odkrycia nt ew. skutk贸w wojny j膮drowej) - i teraz ju偶 wie ;->

Nie pami臋tasz has艂a lub ?

Zapami臋taj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialno艣ci za tre艣膰 wypowiedzi zamieszczanych przez u偶ytkownik贸w Forum. Osoby zamieszczaj膮ce wypowiedzi naruszaj膮ce prawo lub prawem chronione dobra os贸b trzecich mog膮 ponie艣膰 z tego tytu艂u odpowiedzialno艣膰 karn膮 lub cywiln膮. Regulamin.