Dodaj do ulubionych

Przstępczość w USA

04.01.17, 14:58
Temat na chwilę zagościł w amerykańskich mediach.

W roku 2015 w Chicago miało miejsce 480 zabójstw a w 2016 aż 762. Politycy i media nie mają pojecia kto/co jest przyczyną tak gwałtownego wzrostu ilości zabójstw. Zauważyłem jednak pewną zmianę. Już nie uważają, że winnymi tej sytuacji są policja, rasizm, KKK, NRA, Republikanie itp.

www.cnn.com/2017/01/01/us/chicago-murders-2016/index.html
Jeszcze gorzej jest w Baltimore, mieście, które znam i w którym kiedyś mieszkałem. 620 tysięcy ludności i 318 zabójstw w 2016. Więcej niż w całej Polsce.

Oczywiście media z reguły dyskretnie pomijają pochodzenie etniczne ofiar i sprawców 80% zabójstw w tych miastach. Political correctness at its best.

--
"Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
Edytor zaawansowany
  • 04.01.17, 16:01
    nie raz o tym pisalem...

"Blacks" stanowia 13 % ludnoosci w USA, ale ich populacja w wiezieniach to juz 40 % calego skladu...

napewno przez Bialych rasistow, co :) ?

PS. jaki procent stanowia Blaks w Baltimore?
    o ile wiem - to zdaje sie 2/3 ludnosci tego miasta ?
    en.wikipedia.org/wiki/Statistics_of_incarcerated_African-American_males
  • 04.01.17, 16:26
    j-k napisał:

> PS. jaki procent stanowia Blaks w Baltimore?

63%

Istnieje niestety ścisła zależność między czarna populacją i przestepczością. Temat jest niestety niepoprawny politycznie. Tak jak w przypadku uchodźców w Europie.

--
  • 04.01.17, 16:31
    Wpisz swoją odpowiedźto jest product kolonizacji, zerwania wiezi rodzinnych wsrod murzynow przez wlascicieli niewolnikow, demoralizacji I upadku religi. Czarna niewolnica byla bardziej ceniona, poniewaz plantator mogl miec dzieci z nia , ktore sprzedawal jak bydlo. malzenstwa wsrod murynow byly rozerwane przez bialych wlascicieli niewonikow, za aprobata kosciolow protestanckich.
  • 04.01.17, 16:42
    Zajmij się swoimi problemami.

Homicide rate by country.

USA - 3.9
    Brazil - 24.6

en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate

--
  • 04.01.17, 17:01
    Trumf wszystko wyprowadzi na dobre drogi a moze Satan 2 tez pomoze,,,,,,,,,,
  • 04.01.17, 19:30
    US Virgin Islands - 52.6%
    British Virgin Islands - 8.4%

????
    Tu rasizm nie jest wytlumaczeniem.

• 04.01.17, 19:33
    ....
  • 04.01.17, 19:55
    USA - 3.9
    Russia - 9.5

A co tu jest wytłumaczeniem?

--
  • 04.01.17, 22:39
    Rozbieznosc US vs Rosja ... mozna zrozumiec. Wiadomo Ruski to dziki, bandycki narod (snark)
    Nie to co karni obywatele US, hehehe

No ale Amerykanskie Wyspy Dziewicze sa ... amerykanskie ... a nie ruskie!
    Mozna by zatem oczekiwac ze i liczba morderstw powinna byc zbiezna a tu taka ... siurpriza!

Brytyjskie Wyspy Dziewicze sa tylko o rzut beretem od amerykanskich ....

Haiti, Honduras, Jamajka ... pod opiekuncza reka US i co mamy?

• 04.01.17, 23:02
    Brytyjskie Wyspy Dziewicze sa tylko o rzut beretem od amerykanskich ....

Tak na amerykanskich wyspach jak i brytyjskich zdecydowana wiekszosc mieszkancow stanowia
    czarnoskorzy potomkowie dawnych niewolnikow i piratow.

Czym wytlumaczyc wysoka przestepczasc na amerykanskich wyspach?
    Kolor skory zdecydowanie nie odgrywa tu roli.
  • 05.01.17, 06:33
    elka-sulzer napisała:

> Haiti, Honduras, Jamajka ... pod opiekuncza reka US i co mamy?

The Bahamas to część UK i co mamy?

--
  • 04.01.17, 19:30
    malky ,moja wrodzona uczciwosc nakazuje mi bronic szczylka , watek zalozyles o przestepczosci w USA a nie o przestepczosci w Brazylii , wiec bezsensem jest odsylanie do problemow z przestepczoscia w Brazylii , kogos kto zabiera glos w temacie przestepczosci w USA....

Wracajac do tematu to rzeczywiscie cos jest nie tak w temacie przestepczosci w
    panstwie-krzewicielu swiatowej demokracji , rodzace pytanie czy panstwo gdzie ilosc wiezniow
    to 25 % wszystkich wiezniow swiata co porownujac populacje USA i Swiata , wykazuje ze Amerykanie to duzo bardziej kryminogenne spoleczenstwo niz inne spoleczenstwa Swiata , panstwo gdzie liczba wiezien jest wyzsza niz liczba szkol srednich ,czy panstwo majace tylu przestepcow w swoich szeregach moze byc krzewicielem demokracji na swiecie ....

--
    'Igor za karę za rzekome szczucie pokazał mi, kto tu rządzi i kto ma władzę nade mną.
    Muszę przyznać, że NIC mnie tak nie rozczarowało, jak to, że Igor okazał się tak małego formatu, tak mściwy, w dodatku zupełnie bez potrzeby. '

eva15 na forum Rosja
  • 04.01.17, 19:40
    zarty zartami...

a pravda jest tak, ze Blaks/Czarni nie dopasowali sie do rzeczywistosci Zachodu
    - mimo pobytu tu (przymusowego) ponad 300 lat.

- to oczywiscie nie ich wina.

a jedynie roznica KULTUR.
    nie do pokonania.
  • 04.01.17, 19:50
    yurek11111 napisał:

> Amerykanie to duzo bardziej kryminogenne spoleczenstwo niz inne spolecz
    > enstwa Swiata ,

Jeśli popatrzymy na statystyki morderstw, to okazuje się, że Amerykanie nie są aż tak bardzo kryminogenni. Większy wskaźnik mordestw ma wspomniana Brazylia i na przykład Rosja.

Motywem założenia teo wątku był problem jaki mają amerykańskie media z uczciwą analizą sytuacji. Stosunkowo niewielka część społeczeństwa (12-13%) popełnia 50% morderstw. Ale media udają, że tego nie widzą.

--
  • 04.01.17, 19:58
    a ostatni raz bylem w US w 2003

i specjalnie sie tam nie pale.

miejcie swoje klopoty...
  • 04.01.17, 20:38
    Ja też o tym piszę od lat i zostałem tu uznany za rasistę. A ty?

--
  • 05.01.17, 18:14
    gdyz sam wczesniej napisalem - ze jestem BIALYM RASISTA :)
  • 04.01.17, 20:15
    No to zle zatytulowales watek , bo przestepczosc to nie tylko morderstwa , a w przestepczosci USA przoduje na swiecie....

Re: Motywem założenia teo wątku był problem jaki mają amerykańskie media z uczciwą analizą sytuacji. Stosunkowo niewielka część społeczeństwa (12-13%) popełnia 50% morderstw.
    Pisza i analizuja :

www.amren.com/archives/reports/the-color-of-crime-2016-revised-edition/

tylko nie dla ogolu a dlaczego to w tym temacie jest wiele powodow ,niemniej kto chce ten znajdzie...

Re : Ale media udają, że tego nie widzą.

--
    'Igor za karę za rzekome szczucie pokazał mi, kto tu rządzi i kto ma władzę nade mną.
    Muszę przyznać, że NIC mnie tak nie rozczarowało, jak to, że Igor okazał się tak małego formatu, tak mściwy, w dodatku zupełnie bez potrzeby. '

eva15 na forum Rosja
  • 04.01.17, 20:34
    yurek11111 napisał:

> No to zle zatytulowales watek , bo przestepczosc to nie tylko morderstwa , a w
    > przestepczosci USA przoduje na swiecie....

Moim skromnym zdaniem mordestwo jest napoważniejszym i najbardziej tragicznym przestępstwem.

A tak na marginesie dodam, że w innych przestępstwach czarni też przodują. Napady rabunkowe, rozboje, gwałty itp.

--
  • 06.01.17, 13:59
    boavista4 napisał(a):

> Wpisz swoją odpowiedźto jest product kolonizacji, zerwania wiezi rodzinnych ws
    > rod murzynow przez wlascicieli niewolnikow, demoralizacji I upadku religi. Cza
    > rna niewolnica byla bardziej ceniona, poniewaz plantator mogl miec dzieci z nia
    > , ktore sprzedawal jak bydlo. malzenstwa wsrod murynow byly rozerwane przez bi
    > alych wlascicieli niewonikow, za aprobata kosciolow protestanckich.

Ty się lepiej zajmij aprobatą kościoła katolickiego w Brazylii dla latyfundiów, popieranie rozwarstwienia majątkowego (bo biedni ludzie to głupi ludzie i łatwa ofiara prania mózgów przez watykańczyków), niewolnictwa, popieranie przez nich dyktatury wojskowej i masowych morderstw tysięcy ludzi o lewicowych poglądach
    --
    Nie dla teokratycznej semidyktatury nad Wisłą!
  • 04.01.17, 19:55
    Były Chicago Policji nadinspektor Garry McCarthy oskarżył w niedzielę ruch Lives czarnej materii powodując wzrost przemocy w całym kraju.

thehill.com/blogs/blog-briefing-room/news/312331-former-chicago-police-chief-blasts-black-lives-matter
  • 04.01.17, 20:03
    Wyslac wszystkich czarnych z US do Unii. Tam im dobrze zaplaca tak ze beda tylko dzieci robic.....Macie lepsze rozwiazanie ?
  • 04.01.17, 20:10
    Odważny człowiek. Mówi to co myśli. Prawda jest niestety dla wielu niewygodna.

--
  • 04.01.17, 21:54
    Jak im nie znajda zajecia to nie bedzie lepiej...
    Wlasniw czytalem ze madrale z MIT zrobili analizy i pokazali ze jak zastapia taksowki w NYC (jest ich 14 tys) Uberem to wystarczy 3 tys uberowcow aby zaspokoic potrzeby .... No ale nikt nie wymysla nawet co wtedy zrobia z 11 tys bezrobotnych taksowkarzy? Wszyscy madrzy wymyslaja jedynue jak zwolnic ludzi ... bo za to dostan $$ a my mamy co mamy.
  • 05.01.17, 06:35
    engine8 napisał(a):

> Jak im nie znajda zajecia to nie bedzie lepiej...

Mnie nikt zajęcia nie znalazł. Sam sobie znalazłem. I tu jest właśnie problem mieszkańców Chicago, Detroit, Baltimore itp.

--
  • 04.01.17, 23:16
    Rozmawialem niedawno na konferencji z kolega z Houston, ktorego zona jest w policji. Powiedzial mi, ze czarnym policja zupelnie nie ufa. I ze jak jakis czarny nie chce sie poddac to strzelaja, bo uwazaja ze czarny jest uzbrojony.

Moje pytanie jest nastepujace. I Ty i engine cieszyliscie sie z Trumpa na prezydenta. I wyglada na to, ze z Fordem w Meksyku Trump potrafil podzialac. Czy potrafi podzialac z lobby broni?

Albowiem, wydaje mi sie oczywiste ze i bron dla wszystkich i posredni/wielcy elektorzy, to wasza pieta Achillesowa.

PF
  • 04.01.17, 23:45
    "Czy potrafi podzialac z lobby broni?"

Tzn Trump nie jest przeciwnikime posiadania broni i nie ukrywa ze sam chodzi z bronia.

Elektorzy so zwykle problemem kiedy demokraci przegrywaja..
    Ja uwazm ze system elektorski jest dobry.. Co bym zmienil to to ze zachowalbym glosy elektorskie ale wyeliminowalbym fizycznych elektorow i opcje ktora maja aby zmienic pozycje..

Jesli chodzi o posiadanie broni to nie jestem pewien czy prawne zabronieni posiadania cos poprawi.
    Jestem za tym aby kazdy mogl nosic bron - jedynym ograniczeniem powinno byc posiadania i noszenia broni automatycznej gdzie mozna strzelac seria.. Tak powinn byc jedynie w klubach i pod kontrola.
    Posiadanie broni oczywiscie niesie ryzyko ze ludzi zalatwiaja problemy miedzy soba tym co posiadaja w statystyki zabojstw w stanach tylko po czesci sa wynikiem powszechnego prawa do broni - bron nie zabija - zabijaja ludzie ktorzy maja mentalne problemy oraz nie maja pracy wiec zajmuja sie narkotykami..Wiekszosc zabojstw to rozliczenia pomiedzy gangami komntrolujacymi narkotyki.
    Gdyby ameryke rozbroic to bardzo szybko rzad wprowadzilby taka zamordziache jak nigdzie indziej - rzad wie ze nie moze ludzi zgnoic ani zastraszyc bo wiekszosc jest uzbrojona i jak trzeba to broni uzyje..
  • 05.01.17, 06:47
    polski_francuz napisał:

> Czy potrafi podzialac z lobby broni?

A co ma do tego lobby broni? Nie ma związku między dostępem do broni i przestępczością.

Prawie każdy mój sąsiąd ma w domu przynajmniej jedną spluwę a jest bezpiecznie. Moi koledzy w pracy często rozmawiają o swoim uzbrojeniu ale jak do tej pory żaden nikogo nie zamorował.

W Baltimore posiadanie broni jest nielegalne a mimo to jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych miast na świecie.

--
  • 06.01.17, 14:04
    Ale biedota ze slumsów jak najbardziej.

--
  • 05.01.17, 03:01
    Wpis boavista jest prymitywny.
    Nastepnie do dyskusji przystapił yurek, który czyta ale nie potrafi przecedzić i odrzucić śmiecie.
    yureczku w USA w wiezieniach federalnych i stanowych 31 grudnia 2015 roku przebywało 1,476,847 skazanych,
    Cytujesz gniot z ACLU o 25% wszystkich wieźniów nie zdając sobie sprawy, że powielasz propagandową bzdurę.
    ACLU mówi, o wszystkich którzy są w jakiś sposób pod kuratelą wymiaru sprawiedliwości, na przykład zwolnieni
    warunkowo, posiadajacy wyroki w zawieszeniu, zatrzymani w areszcie na 6 godzin i ci którzy nie stawili się w sadzie
    w okreslonym terminie. Ponadto osoba w której samochodzie policja znalazła lufkę która pachnie marijuaną też są w swietle
    prawa przestepcami chociaż nigdy nie pójdą do wiezienie.
    USA niestety nie przodują w przestepczości jakbyś sobie życzył. Ty natomiast przodujesz w wypuszczaniu gniotów.

Potem pojawił się polski francuz zapodając anegdotalą opowiastkę kolegi z Houston. Wstydziłbym się powtarzać.
    Rzecz jasna nie mógł powstrzymać się ze swoją wiarą że gdyby jedynie odebrać amerykanom broń to wszystkie
    przestępstwa znikłyby jak na skinienie czarodziejskiej różdżki. Rzecz jasna karmiony sieczką "Derszpigiel" wie, ze
    wszystkiemu winne jest lobby broni. Zupełnie pomija prawo kazdego amerykanina do posiadania broni palnej zapisane w konstytucji.

Duże amerykańskie miasta od dziesiecioleci rzadzone są wyłacznie przez demokratów i efekty tego widać.
    Z tych miast pochodzą niemal wszyscy wieźniowie.
    W mojej wsi wszyscy maja broń i nie mamy przestepstw. Przed kilku laty dwóch napadło na jubilera ale nie bardzo im się udało.

I jeszcze jedno: yureczku, ciagle mamy wiecej szkół średnich niż więzień. Staramy się ale nie bardzo nam wychodzi. Pewnie zajmie to kilka lat.

• 05.01.17, 03:18
    A potem zjawil sie felusiak i stwierdzil ze USA to kraina mlekiem i miodem plynaca , a jak juz gdzies plynie gnojowica to tylko wina demokratow , ale od 20 stycznia 2017 bedzie nowy szeryf , ktory na poczatku zajmie sie sprzataniem goovien , ktore nasr@l na srodku salonu Obama pod koniec prezydentury , przeniesie ambasade USA do Jerozolimy ,wybuduje mur na granicy z Meksykiem , czym utworzy obiecane 20 milionow miejsc pracy i uczyni Ameryke great again !!!

--

eva15 na forum Rosja
  • 05.01.17, 03:31
    "Prawidlowe" koszty szkolnictwa i wieziennictwa w zdrowym amerykanskim panstwie :

money.cnn.com/infographic/economy/education-vs-prison-costs/

--

eva15 na forum Rosja
  • 05.01.17, 03:38
    "Zawod wieznia" iloscia bije inne zawody w zdrowym amerykanskim panstwie :

csglobe.com/wp-content/uploads/2013/11/America.png

--

eva15 na forum Rosja
  • 05.01.17, 04:01
    Byla wielka bieda w Polsce po wojnie I wiekszosc mordow byla popelniana przez komune. teraz komuny nie ma , mordercami sa psychole. W USA morderstw jest nieproporcjonalnie wiecej niz w jakimkolwiek kraju europejskim, powody sa rozne, ale glownym jest chore spoleczenstwo.
  • 05.01.17, 05:26
    >>>> powody sa rozne, ale glownym jest chore spoleczenstwo.

Dziękuję doktorze za diagnozę.
  • 05.01.17, 06:51
    boavista4 napisał(a):

> W USA morderstw jest nieproporcjonalnie wiecej niz w jakimkolwiek kraju europejskim

Nie uznajesz Rosji za kraj europejski?

--
  • 06.01.17, 14:04
    To jest dość specyficzna narośl wokół Wołgi i Irtyszu. :)

--
  • 05.01.17, 05:23
    >>>>"Prawidlowe" koszty szkolnictwa i wieziennictwa w zdrowym amerykanskim panstwie :

Znowu piździsz. Takie porównania wypadają podobnie w każdym cywilizowanym państwie zachodu.
    Więzień kosztuje znacznie drożej niż uczeń.

Otwórz się na fakty. I naucz się weryfikować kit który połykasz at the face value.
  • 05.01.17, 05:18
    I didn't say that. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i jesli nie dotrze to próbuj aż do skutku.
  • 05.01.17, 07:16
    USA to dobrze pojebany krai. Moga cie nie wpuscic za jakias bzdure. Jak masz w Kanadzie maly criminal record. W Kanadzie dadza ci pardon I wyczyszcza z computera ale nie w USA. Ciagnie ci sie to jak smrod po gaciach dekadami. Jak jedziesz do Meksyku to tylko reaguja jak cie Interpol szuka. Tak samo jest I w innych krajach Ameryki lacinskiej. Klada lache. Do US nie wjedziesz a jeszcze moga cie zaaresztowac jak znajda zes ukradl batona za 50 centow 20 lat temu.....
  • 05.01.17, 14:06
    5magna napisał(a):

> USA to dobrze pojebany krai. Moga cie nie wpuscic za jakias bzdure. Jak masz w
    > Kanadzie maly criminal record.

Przestań kraść kury sąsiadom to będziesz tu mógł przyjechać.

--
  • 05.01.17, 15:10
    Chyba ku..........
  • 05.01.17, 18:28
    Akuratnie odwrotnie. Mnie nie wpuszczaja do Kanady tylko dlatego ze 20 lat temu kiedy przkeroczylem granice i wraclame juz do Stanow - straznik zapytal czy ma paszport, powiedzialem ze nie - mam tylko prawo jazdy. Poprosil o Social Sec # i po chwili odsalutowal i kazal mi jechac. A na komutereze napisal "Nie mial paszportu na granicy. Sprawdzono. Powrocil do Stanow"
    I teraz jak po 9/11 Kanadole maj wgald do amerykanskich komuterow mowia mi ze to znaczy dla nich ze probowalem przekroczyc granice do Kanady i nie mialem paszportu wiec mnie cofnieto.
    Tlumacznie nie pomagaja, za kazdym razem kaza mis tac w koleche przez 3 godziny do okienka razem z emigrantami z Chin any madry przy okienku sie usmeichnal i puszczal.. Mowia ze nie mopga zmienic dany na komuterze amerykanskim ani dopisac notki a te glupole na budkach maja zatrzymywaz kazdego jesli nie sa 100% pewni..
    Mowie im ze przeciez pare lat temu przeszedlem wywiady i sprawdzenia przez obie strony i mailem specjana karte gdzie moglem przechodzic granice razem z pilotami - - popatrzylem w okienko i dostawalem pass... No maj to w swoim komuterze ale ten Pass juz niewazny ... a glupota wazna.... I to jest madra Kanadyjska obsluga granic?
  • 05.01.17, 18:36
    Dlaczego nie miałeś wtedy paszportu?

--
  • 05.01.17, 20:06
    Nie bylo potrzeby. Granice USA/Kanada przekraczalo sie na podstawie prawa jazdy i jadac do Kandy upewnilem sie ze jet to OK.. No i bylo OK przy powrocie z tym ze pracownik imigracyjny chcial potwierdzic - i zrobil to, nie mial zastrzezen ale cos widocznie tam wpisal.
    Rozumiem ze to co wpisal mogl o byc niejasne (bo problemy miale kilka razy i w koncu pracownik Kandyjski mi pokazal co jest napisane i mowil ze oni moga interpetowac ze probowalem przekroczyc granice ale mnie cofnieto wiec jestem "podejrzany") ale jak juz sobie zrobilem ta specjalna karte (wymagalo to interview po obu stronach granicy, sprawdznie wszytkiego co sie dalo itd..) ktorej uzywalem przez 5 lat (polowa zakladu byla w Kandzie) i wiadomo bylo ze ja mialem i z ta kart omijalem imigration (miala RFID i nawet nie musialem jej pokazywac wystarczylo ze mialem przy sobie i bramki sie otwieraly) to mogli chyba sobie darowac i uwierzyc ze jestem czysty... Ale prace zmienilem, karta stracila waznosc i nastepnym razem - tego samego - do kolejki z chinczykami na 3 godziny..
  • 05.01.17, 20:24
    Rozumiem. Ja od samego początku jeżdżę do Kanady na paszport, bo ktoś mi poradził, że jeśli mówię po angielsku z obcym akcentem to tak jest bezpieczniej.

--
  • 05.01.17, 21:04
    Dokladnie. Nikt mi tego nie mowil ale podejrzewam ze akcent byl przyczyna zapytania o paszport i sprawdzenia SS.
  • 05.01.17, 19:16
    Te oba kraje to sa dobrze pojebane najlepiej by bylo zbojkotowac I przestac przekraczac granice. Traktuja cie gorzej jak kiedys w ZSRR
  • 05.01.17, 19:21
    i zapomnialem k... papierow wozu...

wpuscili mnie - niczego nie sprawdzajac.
    (a ja braku papierow jeszcze nie zauwazylem)

przy wyjezdzie spedzilem na granicy 12 godzin...
    Ruskie wykonali z piec telefonow w tym do Moskwy itd...
  • 05.01.17, 19:35
    Ale samochodu ci nie rozebrali na czesci. Tu moga........
  • 05.01.17, 20:12
    Pierdzielisz. Szef firmy - mieszkal w Seattle ale pracowal w Vancouver i codziennie dojezdzal. No wiec poniewaz w Vancouver okradali auta jak nigdzie na swiecei to kiedys przujchal do formy przedstawiciel biznnesowy z Izrael i jak zostawil torbe w aucie ida cna obiad to po powrcie juz jej nie bylo... No wiec zostal bez dokumentow ale mowil ze w Kandzie to go bedzie 3 miesiace trzymac a w USA to by szybko zalatwil....Wiec szef go wsadzil do bagaznika i przemyscil..... Rzeczywscie paszport mu odnowili na drugi dzien.. i nikogo nie ukarali za "human trafficking" :)
  • 05.01.17, 20:08
    A tego to nie wiem bo w ZSRR nie bylem - chialem kiedyc pojechac ale mnie organizacje polityczne w PRL nie zarekomendowaly i nie bylo wyjazdow.
    A USA i Kanada to pomimo ze nie sa idealne ale jak na razie to najlepsze kraje do zamieszknia na Swiecie...
  • 05.01.17, 20:25
    zakhomuth.com/post/49176611134/my-us-border-nightmare
  • 05.01.17, 20:37
    Masz rację. Nie opuszczaj Kanady.

--
  • 05.01.17, 20:49
    He,he kiedys jak jechalem to mne patrzyl na buty. Jak bym mial robocze to by mnie nie wpuscil ale mialem klapki....
  • 05.01.17, 21:08
    Pewnie miałeś brudne nogi i dlatego patrzył.

--
  • 05.01.17, 21:13
    "I have every right to visit the USA." - Nope you have privilege not the right my friend.

"never enter the US with an unclear leaving date" - Surprise???

Dalej nie czytam..... Gosc wini wszystkich tylko nie siebie..
    Ja - pomimo ze polowa zakladu i Hedquarters byly w Kandzie jak jechalem to za kazdym razem pytano poco jade - i wiedzilem ze do pracy musze miec wize i zdarzlo sie czesto ze ktos pwoedzil ze bedzie pracowal wiec go cofano... Ja zawsze jechalem na konferencje,
  • 05.01.17, 22:02
    Ja zawsze jeżdżę turystycznie.

Miałem raz smieszną sytuację. Pojechaliśmy z rodziną z Polski nad Niagarę. Pojechacłem do Kanady sam a na pytanie panienki z okienka jak długo zamierzam być w jej kraju opdowiedziałem, że 15-20 minut. Po widocznym zdziwieniu na jej buźce dodałem, że jadę tylko do ich sklepu Duty Free po gorzałkę.

--
  • 05.01.17, 20:28
    Do ZSRR praktycznie nie można było pojechać prywatnie. Mozna było na zorganizowaną wycieczkę ale to mnie nie interesowało no i ideowo też byłem niepewny więc też nie wiem czy bym się zakwalifikował.

--
  • 05.01.17, 21:17
    w latach 1976-80 bylem tam sam, prywatnie 3 razy
    w biurze podrozy w Polsce wykupywalo sie miejsce w hotelu i mozna bylo spokojnie samemu jechac.

nocowalem w hotelu w Smolensku, bo w Moskwie nie bylo miesc, a mialem tam oblubienice.
    i ze Smolenska jechalem nielegalnie do Moskwy na dwa dni i jakos nigdzie mnie nie zlapali, a mojej nieobecnosci w Hotelu nikt tez nie zauwazyl (przezornie zabieralem ze soba klucze, zeby mysleli, ze jestem w pokoju...)
  • 05.01.17, 21:29
    To mi właśnie ktoś powiedział. Trzeba było mieć hotel zarezerwowany na każda noc a ja nie miałem pojęcia jak długo chce być w Moskwie i jak długo w Leningradzie. Po Europie Zachodniej podróżowałem autostopem bez żadnych rezerwacji więc te sowieckie wymagania wydawały mi się głupie.

--
  • 05.01.17, 21:11
    To podobno ostatni kraj na swiecie, gdzie ludzie zostawiajac samochod przed sklepem
    i udajac sie na zakupy - nawet go nie zamykaja...
  • 05.01.17, 21:30
    W USA też tak bywa. Kolega z Polski był zdziwiony, że nasze samochody stoją przed domem niezamknięte. W wielu okolicach można tak robić nawet przed sklepami.

--
  • 05.01.17, 23:48
    malkontent6 napisał:
    > W USA też tak bywa. Kolega z Polski był zdziwiony, że nasze samochody stoją pr
    > zed domem niezamknięte. W wielu okolicach można tak robić nawet przed sklepami

...
  • 06.01.17, 00:37
    Baltimore... tam niestety trzeba uważać. Aczkolwiek są jeszcze ciekawe miejsca.

--
  • 06.01.17, 00:42
    Ja tu mam farm truck co sie nie zamyka. Jak jeden zamknal to byl problem aby go otworzyc. Popatrza moze do srodka ale nic po za tym
  • 06.01.17, 01:41
    Nie ostatni.... Ostatnio na spotkaniu z lokalnym szeryfem sie dowiedzialem ze 70% samochodow naszym miescie jest zostawiane na noc na ulicy otwarte a potem ludzi narzekaj ze im cos zginelo.
    I moge to potwierdzic poniewac mamy tak miejska strone gdzie ludzie pisza rozne rzeczy i co jakis czas - moze raz na miesiac ktos pisze alarmujaca wiadomosc ze mu ukradli jakies rzeczy z auta i bije sie w piersi ze bedzie musial pamietac aby auto zamykac...
    Ha, moja zona to i w garazu auto zamyka (co mnie wkurza bo co przejde i rusze to alarm sie wlacza.)
  • 06.01.17, 01:50
    A sasiad Vana w ktorym ma dwa rowery nie tylko zostawia otwarteg ale kluczyki trzyma w srodku na Konsoli - widac z daleka, bo mowi ze jak rano wstaje to zapomina kluczy i nie chce mu sie wracac..
    A domu tez nie zamyka - jak jedzie na urlop to tylko z przodu i mowi ze zlodziej jak chce to i tak wejdzie i jeszcze mu zamki albo drzwi uszkodzi... a na codzien to drzwi z boku od kuchni sa otwarte - uchylone do polowy zeby pies (pies ciapa nie jakis tam pitbull) mogl wlazic ....aha BTW sasiad to szeryf.
  • 06.01.17, 14:33
    auto. Chodzi głównie o różnice między małymi miejscowościami, a dużymi miastami. W Polsce, w małej wiosce, czy na osiedlach domków, też możesz zostawić otwarte auto i raczej nic nie zginie. Ale w dużym mieście może być już różnie. Tak jest i w Polsce i w USA i w Niemczech i w Chinach itd.

--
  • 06.01.17, 17:39
    Nasza wieś ma 70 tyś ludzi i nie kradną. Głównie dlatego że daleko od wielkich aglomeracji, lokalni mają co potrzebują, innym za daleko jechać, miejscowość ma 4 główne drogi do ucieczki a do autostrady trzeba jechać 10 minut no i Szeryfy się nudzą jak mopsy i tylko patrzą jak by się tu rozerwać więc złodzieje wola łatwiejsze do ucieczki opcje.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.