Dodaj do ulubionych

"Chlubny" udział Rosji w tej wojnie

06.01.17, 13:00
Wojna domowa w Syrii rozpoczęła się w marcu 2011 roku. W wyniku konfliktu śmierć poniosło ponad 310 tys. ludzi, a 11 mln Syryjczyków, czyli połowa ludności kraju, zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów.
wyborcza.pl/7,75399,21209987,rosja-zaczyna-wycofywac-sily-z-syrii.html

Nasuwa się pytanie - Jakie korzyści dał Rosji udział w tej zbrodniczej wojnie.... w obronie reżimu Asada.
Edytor zaawansowany
  • 06.01.17, 14:57
    Arabii Saudyjskiej, Iranu, Francji, UK itd.
    --
    Nie dla teokratycznej semidyktatury nad Wisłą!
  • 06.01.17, 18:11
    Czy piloci wymienionych państw bombardowali bombardowali osiedla mieszkaniowe w Syrii i włączyli się do wojny domowej ? Czy walczyli z ISiS?

--
    tiny.pl/gddk3
    "najgorsza część społeczeństwa /.../ element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny" - K. Jarosław
  • 06.01.17, 18:30
    A gdzie ci chlubni co wymordowali tysiace w Iraku I Libii ?
  • 06.01.17, 20:18
    Zgoda. A gdzie ci co wymordowali miliony w ostatniej wojnie światowej ? :-(
  • 06.01.17, 21:55
    czuk1 napisał:

> Zgoda. A gdzie ci co wymordowali miliony w ostatniej wojnie światowej ?

O tych sie nie martw. Ci juz dawno "gryza piach".

Natomiast jest duza szansa, ze ci przez ktorych tysiace zginelo w Iraku czy Libii ciagle chodza swobodnie po ulicach - i tych jeszcze mozna by dopasc, skopac d*pe i osadzic.
  • 07.01.17, 09:58
    gosc88 napisał: O tych sie nie martw. Ci juz dawno "gryza piach".
    > Natomiast jest duza szansa, ze ci przez ktorych tysiace zginelo w Iraku czy Lib
    > ii ciagle chodza swobodnie po ulicach - i tych jeszcze mozna by dopasc, skopac
    > d*pe i osadzic.

O zbrodniach z IIwś wspomniałem tylko dlatego by pokazać, że to historia - podobnie jak te w Iraku i w Libii, że teraz jest temat aktualny - niechlubnego udziału Rosji w zabijaniu setki tysięcy Syryjczyków. Temat jest aktualny , bo wojna domowa w Syrii trwa, Asad jest prezydentem a bombowce rosyjskie gotowe do kolejnych lotów. I dyskusji na temat wątku nie podejmujecie. Rozumiem, że dla was, fanów Rosji - temat jest niewygodny, drażliwy . Poza tym trudno dyskutować o faktach. Ale odwracania uwagi od tematu ...też nic nie daje.

--
    tiny.pl/gddk3
    "najgorsza część społeczeństwa /.../ element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny" - K. Jarosław
  • 07.01.17, 10:27
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • 07.01.17, 10:42
    WRÓCIŁA H I E N A ....na fora Agory.
    Lży... zabiera prawo wolności słowa...kłamie....nie mieści się w forumowych/ludzkich standardach.
    ....to moje zdanie ...
    Kolejny troll nie odnosi się do tematu - zbrodnie Rosji w Syrii.
    PS. Piszę konkretnie - o Syrii, o 5-7 latach zbrodni w Syrii, o udziale Rosji w tych zbrodniach.
    Hiena insynuuje mi, że nie wiem o Mosulu. :-(

--
    tiny.pl/gddk3
  • 07.01.17, 11:41
    chyba lepszego komplementu się nie spodziewałeś?
  • 07.01.17, 14:51
    lont12 napisał: chyba lepszego komplementu się nie spodziewałeś?
    Komplementy ? Po co ? O inteligencji mojej ? Po co ? ...jestem ćwierćinteligentem ...wg kogoś tam.;-( . Petru jest milionerem i szefem opozycji .... czy to nie inteligent. Tylko nieinteligentni mogą mu odbierać jego status - inteligenta.
  • 08.01.17, 00:02
    noo, skoro jest milionerem, to zmienia postać rzeczy...
  • 07.01.17, 11:37
    Jaki interes miałaby Rosja w bombardowaniu ludności cywilnej Syrii rządzonej przez sojusznika Rosji Assada? Jeśli się bombarduje ludność cywilną to chyba po to żeby zaszkodzić Assadowi. Proste?
  • 07.01.17, 12:47
    lont12 napisał:

> Jaki interes miałaby Rosja w bombardowaniu ludności cywilnej Syrii rządzonej
    > przez sojusznika Rosji Assada? Jeśli się bombarduje ludność cywilną to chyba
    > po to żeby zaszkodzić Assadowi. Proste?

Na tym forum za tego typu wypowiedzi natychmiast dostaje się łatkę "ruskiej ścierwy", której należy rozwalić czerep.
    To, że twierdzenia głoszone przez cuzusio-podobnych są bezsensowne kompletnie nie ma znaczenia - liczy się ilość, a nie jakość - za takie wpisy można dostać, co najwyżej, ca. 10 groszy od sztuki.
    Cuzusio-podobni kręcą nawet filmy o ofiarach cywilnych rosyjskich bombardowań:

www.youtube.com/watch?v=50H_M47xR6Y&t=0s

• 07.01.17, 15:02
    To, że twierdzenia głoszone przez cuzusio-podobnych są bezsensowne kompletnie nie ma znaczenia - liczy się ilość, a nie jakość - za takie wpisy można dostać, co najwyżej, ca. 10 groszy od sztuki.

Bez przesady, nikt tak się nie sku... za 10 groszy,więc albo suma albo powód jest inny.
  • 07.01.17, 16:17
    amunicyjny1 napisał(a): To, że twierdzenia głoszone przez cuzusio-podobnych są bezsensowne kompletnie nie ma znaczenia - liczy się ilość, a nie jakość - za takie wpisy można dostać, > co najwyżej, ca. 10 groszy od sztuki. Bez przesady, nikt tak się nie sku... za 10 groszy,więc albo suma albo powód jest inny.

To jakieś urojenia.
    Tezę, że twierdzenia nasze (bo utożsamiam się z cuzisopodobnymi) są bezsensowne.... trzeba: 1. ujawnić, pokazać, ukonkretnić i po ...2.obalić.
    Tak samo insynuacje, że piszący tu licznie "inaczej myślący" lub fachowcy lub piszący dużo to najemni propagandyści ... to insynuacje. Zastanówmy się więc najpierw - kto, za co, komu miałby płacić ?
    --- mam odpowiedź na to pytanie wywołane oskarżeniem, że są tu trolle, płatni przez kogoś z Polski.

• 07.01.17, 14:46
    lont12 napisał: Jaki interes miałaby Rosja w bombardowaniu ludności cywilnej Syrii rządzonej przez sojusznika Rosji Assada? Jeśli się bombarduje ludność cywilną to chyba po to żeby zaszkodzić Assadowi. Proste?

Stąd moje zdziwienie .
    A wyjaśnienie/odpowiedź jest erystyczna i nie jest logiczna.
    Piszesz, Rosja bombardując ludność cywilną w Aleppo szkodziła Assadowi. Chyba żartujesz.
    Jeśli Rosja bombarduje z przyjacielem Assadem - głównie w jego interesie - ludność cywilną, szkodzi tym głównie sobie, dalszym obniżeniem prestiżu w świecie. Assad bombardował wcześniej (bez udziału Rosji) swoim lotnictwem i będzie robił to nadal, kiedy uzna za stosowne . On jest zdeterminowany , walczy o władzę, ma poparcie tych co zostali w kraju , oni będą nawet głosować za nim,w przypadku wolnych wyborów (wygranych).
  • 07.01.17, 16:46
    Problem z Syrią jest taki, że to nie jest "wojna domowa", jak się ją przedstawia w mediach. To jest wielka proxy war między USA, Rosją, Turcją, Iranem, Arabią Saudyjską i innymi krajami. I takie było też jej zarzewie.

--
  • 07.01.17, 16:58
    kylax1 napisał: Problem z Syrią jest taki, że to nie jest "wojna domowa", jak się ją przedstawi
    > a w mediach. To jest wielka proxy war między USA, Rosją, Turcją, Iranem, Arabią
    > Saudyjską i innymi krajami. I takie było też jej zarzewie.

Dziękuję. Mnie takie zdanie wystarczy. Szukam teraz źródeł by potwierdzić/ pogłębić tę tezę (prawdopodobnie oczywistą dla innych).
    ..... nadal mam wątpliwości nt. roli Rosji , ostatnio.

• 07.01.17, 13:10
    Zarówno w Syrii, jak i Iraku, Afganistanie, Libii itd. Ty myślisz, że bomby francuskie zabijają inaczej, niż rosyjskie, czy saudyjskie????

--
  • 07.01.17, 16:50
    kylax1 napisał: Zarówno w Syrii, jak i Iraku, Afganistanie, Libii itd. Ty myślisz, że bomby francuskie zabijają inaczej, niż rosyjskie, czy saudyjskie????
    Zgoda. Ale temat wątku jest inny. Odpowiedzi na pytanie wątkowe nie ma. Cały wątek to unikanie odpowiedzi na pytanie. - jaki interes robiła bombardując ludność cywilną w Syrii i widząc sprzeciw ONZ,też wołania USA o zaniechanie wojny domowej przez odsunięcie Assada od władzy ? Bomby wszystkie zabijają podobnie. Są jednak bomby które nie wybuchały, bo leżą w magazynach. Dlatego są niekończące się pytania na ten temat. Ogólnie mówimy , że powodem/impulsem są interesy narodowe. Ponieważ osobiście nie widzę takiego wielkiego/istotnego dla Rosji interesu w zabijaniu Syryjczyków, bo wcześniej już sprzedawała tam broń i miała bazę wojskową. Dlatego zapytałem. Zamiast ewentualnie olać
    temat lub podjąć temaat .... potępia się piszących tu inaczej, kontrowersyjnie. .

--
    tiny.pl/gddk3
  • 08.01.17, 06:10
    czuk1 napisał:

> - jaki interes robiła bombardując ludność cywilną w Syrii i widząc sprzeciw ONZ,też wołania
    > USA o zaniechanie wojny domowej .....

Czy w/g ciebie Rosja bombardowala ludnosc cywilna w Syrii celowo ?? (Ja watpie by tak bylo). Jesli tak uwazasz to jaki moglby byc cel tych bombardowan ?

A czy przypadkiem nie bylo tak, ze Rosja zaagazowala sie w Syrii po to by byc przeciwwaga na amerykanskie posrednie zaangazowanie ?? Celem Ameryki bylo usuniecie Assada i dlatego Ameryka popierala militarnie rebeliantow dostarczajac im bron.
  • 08.01.17, 07:15
    ,też wołania
    > USA o zaniechanie wojny domowej .....

Na takie tematy to juesej , niech się lepiej nie wypowiada, bo tak śmierdzi hipokryzją że szkoda gadać
  • 08.01.17, 16:38
    amunicyjny1 napisał(a):
    > ,też wołania USA o zaniechanie wojny domowej ..... Na takie tematy to juesej , niech się lepiej nie wypowiada, bo tak śmierdzi hipokryzją że szkoda gadać

Dlaczego, zawsze potępiam dwóch żandarmów światowych
  • 08.01.17, 17:01
    gosc88 napisał:
    > Czy w/g ciebie Rosja bombardowala ludnosc cywilna w Syrii celowo ?? (Ja watpie
    > by tak bylo). Jesli tak uwazasz to jaki moglby byc cel tych bombardowan ?

Nie przepytuj mnie,bo obydwaj wiemy, że bombardowań było zdobycie Aleppo ,wyzwolenie z rąk wrogów "spokoju w Syrii",wrogów Prezydenta Syrii. Wiedząc o tym,że "powstańcy" ukryli się na osiedlach mieszkaniowych, w których żyje 1 mln Syryjczyków,
    nie bombarduje się domów z ludnością cywilną. Tak jak ewakuujemy standardowo ludzi z domów stanie zagrożenia (niewybuchy, nieuchronne zalanie, wybuch gazu, groźba zawalenia) tak tu powinno się ewakuować ludność cywilną (CO ZROBIONO DOPIERO NA KOŃCU) a nie zagruzować miasto i zabijać dziesiątki tysięcy niewinnych ludzi.

> A czy przypadkiem nie bylo tak, ze Rosja zaagazowala sie w Syrii po to by byc przeciwwaga na amerykanskie posrednie zaangazowanie ?? Celem Ameryki bylo usuniecie Assada i dlatego Ameryka popierala militarnie rebeliantow dostarczajac im bron.
    Dobry przywódca narodu w tej sytuacji robi wszystko by zakończyć wojnę domową,negocjuje, nawet kosztem pełni swojej władzy a nie zabija własnych obywateli,nie nasila wojny, nie zwiększa ofiar ludności cywilnej i nie rujnuje majątku narodowego, nie daje (pośrednio) amerykańskiej broni do rąk jego wrogów, słucha/negocjuje z ONZ. Ponieważ postąpił inaczej, wojna była długa i krwawa.... jest zbrodniarzem. A Rosja i USA - każde w swoim zakresie - mają tu krew na rękach.
  • 08.01.17, 17:30
    ok , to wskaz tych dobrych [z którymi miał negocjować] tylko tak konkretnie nazwa [organizacyjna tych panów ]
  • 08.01.17, 17:38
    amunicyjny1 napisał(a):

> ok , to wskaz tych dobrych [z którymi miał negocjować] tylko tak konkretnie nazwa
    > [organizacyjna tych panów ]

Na początek można pogadać z 'demokratami" z Jabhat Fateh al-Sham.
    Tylko trza bacznie pilnować głów, bo można stracić.
  • 09.01.17, 14:52
    się walczy.

--
  • 09.01.17, 14:50
    islamistycznych, ukrywających się w mieście. A wojna w mieście, to ZAWSZE ofiary cywilne. Nawet tzw. "precyzyjne bombardowania" w mieście to masa ofiar cywilnych. Tak było w Aleppo, tak było w Bagdadzie, Kabulu i tak jest też obecnie w Mosulu.

Kwestia syryjska to pytanie, czy lepszy jest dyktator, ale jednak świecki i w miarę tolerancyjny dla różnych grup etniczno-religijnych, czy wojna wszystkich ze wszystkimi, gdzie główny głos zdobędą radykałowie religijni.

Z dwojga złego, Assad jest lepszy. Dlatego pisałem, że zachód powinien dogadać się z Assadem ZANIM doszło do rosyjskiej interwencji w Syrii. Wtedy byłaby szansa wytrącić karty z rąk Moskwy. Ale teraz jest już za późno.

Gdyby walka była na otwartym polu, to cywile raczej by nie ginęli.

--
  • 07.01.17, 08:16
    Rosjanie mieli i maja chyba bazy wojskowe w Syrii. Moge przez ich obecnosc wplywac na bliskowschodni "wulkan" swiata.

PF
  • 07.01.17, 11:31
    Jeśli nie wiesz o co chodzi to chodzi o biznes. Syria nie wyraziła zgody na przeciągnięcie przez jej terytorium rurociągu z Arabii Saudyjskiej do Europy.
  • 07.01.17, 14:29
    lont12 napisał: Jeśli nie wiesz o co chodzi to chodzi o biznes. Syria nie wyraziła zgody na przeciągnięcie przez jej terytorium rurociągu z Arabii Saudyjskiej do Europy.

Żaden biznes nie upoważnia do prowadzenia wojen, do zbrodni na ludności cywilnej. Zarówno przez Rosję, USA,...
  • 07.01.17, 23:23
    widzę że kolega nie czytał Talmudu...
  • 07.01.17, 11:27
    Jakie korzyści dał Rosji udział w tej zbrodniczej wojnie.... w obronie reżimu Asada.

a skąd wiesz że to reżim?
    a jak nazwać rządy szejków?
  • 07.01.17, 12:02
    Z tym nawiedzonym czlowiekiem nie mao czym dyskutowac.
    Wszystko co nie jest do konca i absolutnie pro-amerykanskie dla takiego "czuka" musi byc rosyjskim scierwem... Coraz wyrazniej widac na tym forum, uporczywe wpisy pewnych osobnikow, tak jakby byly sponsorowane. Wystarczy spojrzec na czestotliwosc wpisow i jeden i ten sam temat: "Rosja to wrog - trzeba sie zbroic - Rosja zaraz napadna na nas - Putin chce podbic Polske"

Tylko niech ktos mi powie po co Putinowi Polska? Po co mu ten zadluzony po uszy kraik, kraik z kosmicznymi problemami, z ktorymi on sam nie moze sobie poradzic... Po co mu brac na garnuszek 38mln Polakow, wiezic ich, mordowac, a moze liczyc na ich wsparcie?

Ale komus zalezy na tym zeby siac ferment, co widac np. na tym forum. Ktos to sponsoruje i probuje urabiac opinie publiczna...
  • 07.01.17, 15:53
    Pershing nie może być przez normalnych ludzi kochany. ;-(
    kochany-pershing napisał:

> Z tym nawiedzonym czlowiekiem nie mao czym dyskutowac. - nie dyskutuj.
    > Wszystko co nie jest do konca i absolutnie pro-amerykanskie dla takiego "czuka"
    > musi byc rosyjskim scierwem
    - Nieprawda. Kompletne bzdury. Nie znasz moich wpisów.

... Coraz wyrazniej widac na tym forum, uporczywe wpisy pewnych osobnikow, tak jakby byly sponsorowane. Wystarczy spojrzec na czestotliwosc wpisow i jeden i ten sam temat: "Rosja to wrog - trzeba sie zbroic - Rosja zaraz napadna na nas - Putin chce podbic Polske"
    Odpowiadam za siebie. Jeśli nawet trafi się mój (pojedynczy) taki tytuł wątku, to nie jest moje zdanie - tylko czyjeś. Tytułem przyciągającym wątków ich autorzy zachęcają jedynie do polemik.
    Tu "pewnymi osobnikami" są jedynie trolle. Polacy-patrioci nie mają przepasek na oczach; doskonale widzą wrogów Polski. Nie zauważam na tym forum narodowców polskich. Ci swoje pole uprawiają w polityce wewnętrznej, w tym w Sejmie. W sprawie Rosji mają zdania podzielone.

> Tylko niech ktos mi powie po co Putinowi Polska? Po co mu ten zadluzony po uszy kraik, kraik z kosmicznymi problemami, z ktorymi on sam nie moze sobie poradzic... Po co mu brac na garnuszek 38 mln Polakow, wiezic ich, mordowac, a moze liczyc na ich wsparcie?

Są tacy co mówią. Mnie o to nie posądzaj. Ja Polskę widzę (przewrotnie i nierealnie trochę)
    jako "ciele co pokornie dwie matki ssie". Polskę, która współpracuje gospodarczo z Rosją a jednocześnie nie zrywa uczestnictwa w NATO i UE.
    Będąc przeciwnikiem Putina stojącego na czele Rosji, prowadzącego zaborczą politykę imperialną,
    nie widzę by w tej polityce Polska była jego celem zaborczym. Też uważam,że zabór Polski, to - dla Rosji - byłby "żaden interes". Krytykuję Rosję Putina za zagrożenia dla pokoju światowego jakie (podobnie jak USA) tworzy i eskaluje, za skuteczne ale pokrętnymi sposobami realizowane cele ,jak np. rozwalanie UE , za nieuczciwą propagandę i wojnę hybrydową,...

• 07.01.17, 14:27
    lont12 napisał:
    > a skąd wiesz że to reżim? - www.polskatimes.pl/tag/rezim-baszara-el-asada/
    > a jak nazwać rządy szejków? - nie obchodzą mnie rządy szejków, piszemy o Rosji.

• 07.01.17, 17:35
    A czy cos cie obchodzi obok Rosji ?
  • 07.01.17, 18:09
    5magna napisał(a) A czy coś cie obchodzi obok Rosji ?
    Masz ciagoty do przesłuchań ?! :-(
    ad1.Pisuję na wielu forach społecznościowych, regionalnych , politycznych.
    A na tym.... różna tematyka.
    ad2. Załóż wątek na znany mi temat - "obok Rosji" ....
    jeśli uznam , że coś nowego wniosę do tematu,
    włączę się merytorycznie.
    --
    tiny.pl/gddk3
  • 08.01.17, 00:08
    twoja wiedza taka bardzo gazetowa jest, chook, a ruszyć niezależnie łepetynką też potrafisz?
  • 08.01.17, 00:53
    I o to wlasnie w tym wszystkim chodzi!
    Skoro gazeta pisze "rezim Assada", wiec jest to niekwestionowana prawda, zreszat inne "polski"e dzienniki tez tak pisza wiec po co tutaj myslec? I do jakiego wnisoku dochodzi chook?
    Ano...

chook teraz juz wie, i chook bedzie pisac! A co!

chookowi ruszenie swoja lepetyna nie jest wiecej potrzebne. Putin i Rosja to bandyci czyhajacy na posla swieta nepodleglosc. Uzbrojeni po zeby Amerykanscy zolnierze na polskiej ziemi, to przciez samo dobro, czysta gwarancja pokoju i dobrobytu. No bo tak Macierewicz powiedzial i TV klepia o tym od samego rana.

chook, czas zejsc na ziemie. Polska dla Rosjan i USA jest tyle samo warta - czyli nic. Liczy sie to, ze Polska to swietnie polozone miejsce do przeprowadzenia wojny. Taki "nadwislanka gubernia", ktora kazdy moze kopac w cztery litery. Daleko od USA i stosunkowo daleko od Rosji (ale na tyle blisko, zeby przetestowa, kto kogo wykonczy lepiej). Bomby nie beda spadac na Waszyngton, Paryz, Londyn czy Moskwe. Ci maja atomowki - wiec moze byc goraco. Polacy sami sie o to prosze, zeby zaorac ich kraj.
  • 08.01.17, 17:47
    kochany-pershing zapomniał mój login, napisał, a właściwie strzelił w płot:
    > Skoro gazeta pisze "rezim Assada", wiec jest to niekwestionowana prawda
    > chook teraz juz wie, ...chookowi ruszenie swoja lepetyna nie jest wiecej potrzebne. Putin i Rosja to bandyci czyhajacy na posla swieta nepodleglosc
    .

To,że są inni perfidni bandyci sprzedający broń nie oznacza, że mamy ukrywać zbrodnie Asada i Rosji. Takie pisanie to odwrócenie kota nogami - "a u was to murzynów biją"
    Określenie "reżim Asada" jest wyolbrzymiane, bo faktycznie "reżim Asada" ogranicza jedynie swobodę obywateli co napotkało społeczny/grupowy opór. Status prezydentury nie jest jednak nielegalny, nieuznawany, bezprawny, pochodzący z uzurpacji.
    O reżimie Asada piszą jednak masowo również media polskie, jak więc mam inaczej nazwać władzę Assada ?
    pl.wikipedia.org/wiki/Baszszar_al-Asad ----... Powstrzymają reżim?
    Wojna domowa w Syrii – Wikipedia, wolna encyklopedia
    pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_domowa_w_Syrii- dążącymi do obalenia reżimu Asada.
    www.newsweek.pl › Gazetowe › ŚWIAT -Reżim czeka zapewne rakietowy atak.
    wiadomosci.wp.pl/query,baszar%20al-asad,szukaj.html
    ... zwolennicy reżimu Baszara al-Asada... .reżim baszara el asada - Polskatimes.pl
    www.polskatimes.pl/tag/rezim-baszara-el-asada/ ---reżim baszara el asada.
    ... reżim Asada świętuje zwycięstwo w Aleppo
    12 gru 2016 - Po latach bitwy i potężnej ofensywie w ostatnich tygodniach, wojska reżimu Zwolennicy reżimu ...Baszar al-Asad - Wiadomości
    wiadomosci.onet.pl › Świat › Rosja , Rosją zbrojnie wspiera reżim Asada ..
    ONZ oskarża reżim Asada: wyborcza.pl/7,75248,20873295,onz-oskarza-rezim-asada-syryjska-armia-dokonala-kole...ONZ oskarża reżim Asada
    Reżim Asada i Rosja wstrzymali ataki. Wzywają do ... - TVN24
    www.tvn24.pl/.../syria-w-aleppo-weszla-w-zycie-przerwa-humanitarna,685459.html
    Oddziały reżimu Baszara al-Asada ......
    www.tvn24.pl/.../nowa-ofensywa-is-w-syrii-baszar-el-asad-wspiera-panstwo-islamskie...
    2 cze 2015 - USA i rebelianci:... Reżim prezydenta Baszara el-Asada, którego wspiera i popiera Rosja Władimira
    chook, czas zejsc na ziemie. Polska dla Rosjan i USA jest tyle samo warta ....Liczy sie to, ze Polska to swietnie polozone miejsce do przeprowadzenia wojny. Polacy sami sie o to proze, zeby zaorac ich kraj.

Co ty mnie pouczasz ? Sam pisałem wielokrotnie, że naszej sytuacji powinniśmy zachować
    powściągliwość.A więc nie zabiegać o nasycenie wojskami NATO lecz rozwijać z Rosją stosunki gospodarcze.
  • 08.01.17, 16:36
    lont12 napisał: twoja wiedza taka bardzo gazetowa jest, chook, a ruszyć niezależnie łepetynką też potrafisz?
    Ruszaj swoją głową...nim napiszesz głupoty. Kiedy mam wiedzę gazetową ... linkuję.
    A linkuję mało. Mam login...cycu. Jestem człowiekiem.... nie mam łepetynki. Trollu odróżniasz się od innych forumowiczów ... że insynuujesz i poniżasz, kwestionujesz osobę, nie polemizujesz merytorycznie , nie podajesz dowodów.
  • 07.01.17, 17:32
    Ilu cywili zginęło w Syrii?
  • 07.01.17, 18:16
    amunicyjny1 napisał(a): Ilu cywili zginęło w Syrii?
    Różne dane podają różne media. Dane podane ostatnio przeze mnie.... mają swoje źródło. Podałem je.
    Przykład z marca ub.r, z Rzplitej:
    Ponad 273 520 ofiar śmiertelnych, wśród których 79 585 stanowią cywile – taki jest bilans trwającej od 5 lat wojny w Syrii. Zginęło ogółem 13 694 dzieci i 8823 kobiet – poinformowało w specjalnym komunikacie we wtorek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka
    Bojownicy wywodzących się z rozmaitych ugrupowań islamskiej opozycji oraz milicji kurdyjskiej ponieśli w tym okresie straty sięgające 44 228 osób.
    Rządowe siły syryjskie straciły natomiast 55 435 wojskowych i policjantów, a współpracujące z nimi oddziały libańskiego szyickiego Hezbollahu – 1041, podczas gdy inne szyickie zgrupowania wspierające reżim prezydenta Baszara el-Asada – 3897 bojowników.

• 07.01.17, 18:48

Według SOHR
    Rządowi + milicje itd 109,653
    Rebelianci wszelkiej maści 108,159

Cywile od 70 do 150 tysięcy zależny kto jak liczy SOHR przypisuje Rosjanom 4,674 zabicie cywili Amerykanom + koalicja 157 mniej
  • 07.01.17, 18:37
    czuk1 napisał:

> Są tacy co mówią. Mnie o to nie posądzaj. Ja Polskę widzę (przewrotnie i nierea
    > lnie trochę) jako "ciele co pokornie dwie matki ssie".

nikogo nie ssij tylko wez sie za uczciwa prace

>Polskę, która współpracuje gospodarczo z Rosją a jednocześnie nie zrywa uczestnictwa w NATO i UE.

powiedz to Polsce

> Będąc przeciwnikiem Putina stojącego na czele Rosji, prowadzącego zaborczą poli
    > tykę imperialną, nie widzę by w tej polityce Polska była jego celem zaborczym.

co ci Putin zrobil..............
    do Rosji przylaczyl co zawsze do niej nalezalo
    Odessa nigdy nie byla banderowcow

Też uważam,że zab
    > ór Polski, to - dla Rosji - byłby "żaden interes". Krytykuję Rosję Putina za z
    > agrożenia dla pokoju światowego jakie (podobnie jak USA) tworzy i eskaluje, za
    > skuteczne ale pokrętnymi sposobami realizowane cele ,jak np. rozwalanie UE , za
    > nieuczciwą propagandę i wojnę hybrydową,...

?
    Rosja zorganizowala brexit ......
    udowodnij ty, czy USA, ze to Putin nakazal te ataki na usa
  • 08.01.17, 18:31
    karbat napisał:
    >nikogo nie ssij tylko weź się za uczciwa prace

Czyli - wg ciebie - mam po 54 latach pracy , podjąć pracę?
    Przekazuję swoje zdanie. Nie mogę ?

> powiedz to Polsce
    Robię co mogę.... piszę na tym forum.

> co ci Putin zrobil... do Rosji przylaczyl co zawsze do niej nalezalo . Odessa nigdy nie byla banderowcow.
    Rozpadający się ZSRR sam oddał Ukrainę ; łącznie z Krymem, Donbasem i Odessą.

> Rosja zorganizowala brexit ... udowodnij ty, czy USA, ze to Putin nakazal te ataki na usa

Piszesz - " Rosja zorganizowala brexit ... udowodnij ty" . Co Ty ? Mam coś udowadniać ,czego nie twierdzę ?
  • 07.01.17, 23:44
    chlodnym_okiem1 napisał: Urojenia trola?.....

Tak, to są twoje urojenia i przeinaczenia, wręcz pomówienia.
    Chłodnego oka nie widzę - w tym wpisie a argumenty i uwagi ... nie są godne mojej polemiki.
    Jak ja , działając uczciwie, ...załóż sobie pocztę/profil .... i pisz do mnie priv.
    Forum nie jest odpowiednim miejscem do prowadzenia prywatnej korespondencji.
    A na stronie profilu czytam:
    chlodnym_okiem1 UŻYTKOWNIK NIE AKTYWOWAŁ PROFILU

• 08.01.17, 16:05
    czuk1 napisał:

>Jakie korzyści dał Rosji udział w tej zbrodniczej wojnie.... w obronie reżimu Asada.

Jak to jakie?
    Przeciez wszyscy juz osr... Putina a Assad to jego jedyny kolega terrorysta po fachu.

--
    Nie dopisuje sie do watkow lewackich oszolomow,bo oni chca zniszczyc madrych i inteligentnych oraz zniszczyc Polske.
  • 08.01.17, 22:57
    powiedziec cos takiego:

Udzial Rosji w Syrii byl konsekwencja amerykanskiego udzialu (dostrczanie broni rebeliantom).

Inaczej mowiac: gdyby nie amerykanski udzial to nie byloby udzialu rosyjskiego.

Amen.
  • 08.01.17, 23:08
    cierpiacy na genetyczma krotkowzrocznosc jest w stanie
    tylko bezsilne zio-wizje snuc ... bo nic innego fizjologicznie nie moze.

Mamzer czuk, nie widzi zio-zbrodni na BW.
    Mamzer czuk Afganistanu, Iraku, Libii, Jemenu ... nie widzi
    Mamzer czuk tylko Ruskich widzi!
    Ruskich, ktorzy w zio-droge wchodza, hehehe
  • 08.01.17, 23:48
    elka-sulzer napisała:
    > cierpiacy na genetyczma krotkowzrocznosc jest w stanie
    > tylko bezsilne zio-wizje snuc ... bo nic innego fizjologicznie nie moze
    .
    Dziękuję Pani doktór. Wykonała Pani nietrafną diagnozę bez obejrzenia pacjenta.
    Bękartem człowieka może nazwać tylko komandos webbrygady a kiedyś tak nazywali ludzi/dzieci .... rezuni i także lekarze w obozach śmierci . Dziękuję za Pani dr za pani wizytówkę.
    > Mamzer czuk, nie widzi zio-zbrodni na BW. --
    -- kłamstwo . Piszę tu setki wpisów, nie jeden. Ten jest o Rosji w Syrii.

> Mamzer czuk Afganistanu, Iraku, Libii, Jemenu ... nie widzi
    - tu akurat, nie krytykuję Rosji ani USA za zbrodnie w Afganistanie, Iraku,.... bo poruszany
    jest temat ostatnich zbrodni Rosji w Syrii. Nie piszę dyktanda !!!! )-:

> Mamzer czuk tylko Ruskich widzi! - nieprawda. Powtarzam -- temat jest udziału Rosji w masowych bombardowaniach Aleppo. Piszę na ten temat.

> Ruskich, ktorzy w zio-droge wchodza, hehehe
    -- He,He...twierdzą władcy Rosji , że są bohaterami bo wyzwolili Aleppo ale jakimi
    sposobami i jakim kosztem. To nie jest bohaterstwo to zbrodnia. Podobna do wojny w Afganistanie i wojen USA (też Polski) w Iraku i następnych USA w Libii,Jemenie,......
  • 08.01.17, 23:26
    amg10 napisał: czuku, o udziale Rosji w Syrii mozna powiedziec cos takiego:
    Cenię ludzką mowę. Dziękuję. Ja pisłem .... tylko o Rosji. Wg mnie motywy były teżinne

Udzial Rosji w Syrii byl konsekwencja amerykanskiego udzialu (dostrczanie broni
    > rebeliantom).

Wiem o tym. Mogę się zgodzić ale dodam : przyjaźń z Asadem warunkuje utrzymanie rosyjskich baz wojskowych, rzecz idzie też o dominację Rosji na BW. Może ten udział Rosji potraktujmy jako oczywisty ale ja jestem po stronie tych co zarzucają Rosji bombardownie osiedli zamieszkłych, w wyniku czego zginęły tysiące cywilów.

> Inaczej mowiac: gdyby nie amerykanski udzial to nie byloby udzialu rosyjskiego.

Udział udziałem a bombardowanie zamieszkanych osiedli to sedno naszego sporu.
    Pod koniec walk o Aleppo można było wyprowadzić resztki ludności cywilnej a wcześniej nie ??? )-:

• 09.01.17, 03:19
    Moze i chcesz dobrze, wstrzasaja cie ofiary w Aleppo, szukasz winnych, czytasz gazety, a tam ze wszystkiemu winne Ruskie no i powoli robia ci z twojego mozgu wode... ale najgorsze jest to, ze pozniej bez zastanowienia, pod wplywem emocji nadajesz bez wiekszego sensu, jak to radio wolna europa.

Wyluzuj sie chlopie, bo dlugo nie pociagniesz. Nie szkoda ci bedzie po tylu latach pracy isc do piachu? Zreszta chuk tak i tak ida ciekawe czasy. Niebawem sam sie o tym przekonasz...
  • 09.01.17, 07:41
    kochany-pershing napisał: Moze i chcesz dobrze, wstrzasaja cie ofiary w Aleppo, szukasz winnych, czytasz gazety, a tam ze wszystkiemu winne Ruskie no i powoli robia ci z twojego mozgu wode... ale najgorsze jest to, ze pozniej bez zastanowienia, pod wplywem emocji nadajesz bez wiekszego sensu, jak to radio wolna europa.
    > Wyluzuj sie chlopie, bo dlugo nie pociagniesz. Nie szkoda ci bedzie po tylu latach pracy isc do piachu? Zreszta chuk tak i tak ida ciekawe czasy. Niebawem sam sie o tym przekonasz..
    .
    Dziękuję za troskę i ludzką mowę. Z tego co piszesz nie można jednak /nie powinieneś wyprowadzać takiego tytułu postu ("nie rob juz z siebie posmiewiska"). Tytuł nie ma potwierdzenia w wpisie. Wpisem potwierdzasz, że nie zauważasz, ze jesteś w Hyde Parku i na polskim obszarze internetu, gdzie jest wolność słowa .
  • 09.01.17, 09:19
    Jednak wątkowy temat skutków udziału Rosji w bombardowaniu Syrii zainteresował forumowiczów
    (blisko 60 wpisów). Podobnie byłoby gdyby ktoś chciał przypomnieć o NIECHLUBNEJ ROLI USA-żandarma światowego nr.1.
  • 09.01.17, 10:55
    Tylko dlaczego tak uporczywie obwiniasz tych wstretnych Ruskich za to, ze udalo im sie stosunkowo szybo zlikwidowac w Syrii glowny osrodek terrorystow jakim bylo Aleppo? Ci mieszkajacy w Damaszku i w calej Syrii mowia zupelnie inaczej o Assadzie, niz to o czym pisze codziennie "wolna i demokratyczna" prasa "swiatowa". Nie ma uczciwych, bezstronnych mediow. Najwyzszy czas, zebys to chuk zrozumial.

Czy tez tak cie to oburzalo, jak USA dusilo Irak swoimi sankcjami dzieki ktorym przez 10 lat w tym kraju zmarlo bezposrednio lub posrednio przynajmniej pol miliona jego obywateli (byly to glownie dzieci i starsi). Chyba nie... Jak te pol miliona zmarlych Irakijczykow ma sie do kilku tysiecy syryjskich cywili, ktorzy nie zostali celowe zabici przez Rosjan. Zastanow sie nad tym, jaki cel mieliby Rosjanie w celowym zabijaniu cywili nie bioracych udzialu w walkach? Zastanow sie, a nie lykaj saczacej sie zewszad propagandy.

Poza tym wpisow w tym watku bylo wiecej, ale moderator jakos ostatnio (chyba ze strachu przed zwolnieniami w GW) tnie jak leci. Dziwie sie, ze jeszcze go nie skasowal.
  • 09.01.17, 12:28
    kochany-pershing napisał:
    > Tylko dlaczego tak uporczywie obwiniasz tych wstretnych Ruskich za to, ze udalo
    > im sie stosunkowo szybo zlikwidowac w Syrii glowny osrodek terrorystow jakim b
    > ylo Aleppo?

--- szybko ? wojna trwa ponad 5 lat i Aleppo cały czas było "zdobywane". )-:

Ci mieszkajacy w Damaszku i w calej Syrii mowia zupelnie inaczej o Assadzie, niz to o czym pisze codziennie "wolna i demokratyczna" prasa "swiatowa". Nie ma uczciwych, bezstronnych mediow. Najwyzszy czas, zebys to chuk zrozumial.
    ----- czytam głównie w mediach polskich,rosyjskich i ukraińskich, mało w niemieckich.
    Które to media prezentują różne infomacie z mediów światowych. Z ich poglądami zgadzam się. Ponadto mam swój rozum. Mniej mam źródeł - niż ludzie zachodniej cywilizacji, wielojęzyczni - które by mnie indoktrynowały. :)

> Czy tez tak cie to oburzalo, jak USA dusilo Irak swoimi sankcjami dzieki ktorym
    > przez 10 lat w tym kraju zmarlo bezposrednio lub posrednio przynajmniej pol miliona jego obywateli (byly to glownie dzieci i starsi). Chyba nie...

Wtedy nie pisałem w sprawach światowych, koncentrowałem się na robocie a w sieci w sprawach zawodowych i krajowych. Oburzał mnie udział Polski w wojnie i idiotyczne wizje interesów Polski w Iraku, po wojnie. Głosił je Belka a połknęli rządzący. Ten udział Polski...
    to wstydliwa karta naszej historii.

>Jak te poł miliona zmarlych Irakijczykow ma sie do kilku tysiecy syryjskich cywili, ktorzy nie zostali celowe zabici przez Rosjan. Zastanow sie nad tym, jaki cel mieliby Rosjanie w celowym zabijaniu cywili nie bioracych udzialu w walkach? Zastanow sie, a nie lykaj saczacej sie zewszad propagandy.
    Jeszcze raz powtarzam.Temat był Rosja w Syrii i skutki jakie tam swoimi bombami wywołały
    wojska rosyjskie. I dla mnie nie ważne w tym temacie były historie zbrodni w Iraku. Nawet teraz/tutaj porównanie liczby zabitych w Iraku i Syrii nie ma znaczenia, dla mojej tezy. Bo wiadomo, że można było uniknąć bombardowania osiedli mieszkaniowych Aleppo. To, że w Syrii zamordowano dużo mniej osób niż w Iraku..... nie usprawiedliwia obydwu zbrodni /zbrodniarzy.

> Poza tym wpisow w tym watku bylo wiecej, ale moderator jakos ostatnio (chyba ze
    strachu przed zwolnieniami w GW) tnie jak leci. Dziwie sie, ze jeszcze go nie skasowal.

Taaak ? Po zablokowaniu wpisów trolli i kilku uciążliwych forumowiczów, przestałem przyglądać się co dzieje się na forach. Wpadam, ..jeśli jest coś tam ciekawego, piszę i..."wypadam".

--
    Putin? Jak to Putin, czynownik na czele imperium. A to imperium dopiero zaczęło się przeobrażać. W Polsce transformacja wciąż jeszcze trwa. Chciano by, żeby ogromny, wielonarodowy kraj, zmodernizował się natychmiast i pożegnał ostatecznie z więcej niż półwiekową złą przeszłością? --- słusznie zauważa cepekolodziej
  • 09.01.17, 17:41
    czuk1 napisał:

> --- szybko ? wojna trwa ponad 5 lat i Aleppo cały czas było "zdobywane". )-:

Uprawiasz cały czas żałosną demagogię.

> --- szybko ?
    Może napiszesz kiedy rosyjskie lotnictwo zaczęło wspierać wojska rządowe? Twoim zdaniem 5 lat temu ?

> Aleppo cały czas było "zdobywane". )-:
    Może napiszesz kiedy wojska rządowe rozpoczęły ofensywę, mającą za cel wyzwolenie Aleppo z rąk islamskich terrorystów ?

Przy okazji, odnosząc się do innych twoich bzdurek, sowicie rozsianych w tym wątku.
    Wojska rządowe rozpoczynając ofensywę, mającą za cel wyzwolenie Aleppo z rąk islamskich terrorystów, utworzyły siedem korytarzy ewakuacyjnych, umożliwiających opuszczenie tego miasta przez ludność cywilną. Ludność cywilna opuszczała miasto ryzykując życie, bowiem
    islamscy terroryści, traktujący ludność cywilną jak żywe tarcze, wyłapywali uciekinierów i ich, całymi rodzinami, publicznie rozstrzeliwali - takich egzekucji były setki.
    Ciągle rozpisujesz się o konieczności ustąpienia Asada żądaniom "opozycji", która broniła między innymi Aleppo. Tak więc powinieneś wiedzieć, że Aleppo broniły oddziały Jabhat Fateh al-Sham, organizacji, która wcześniej zwała się Al-Nusra i stanowi jedną ze struktur Al-Qaida.

Medialna wrzawa z powodu oblężenia Aleppo, bynajmniej, nie była wywołana ciężką sytuacją ludności cywilnej, znajdującej się w tym mieście. Faktycznie cały ten medialny jazgot spowodowany był wyłącznie faktem zablokowana przez wojska rządowe w tym mieście ponad 130 wyższych oficerów (w tym jednego generała brygady) wojsk zachodnich - Amerykanów, Francuzów, Brytyjczyków, nie wspominając o Turkach, Saudyjczykach, Jordańczykach i nawet Marokańczykach. Gdy ostatecznie Syryjczycy wzięli ich do niewoli zapadła cisza jak po burzy.
    Pozostało tylko jedno pytanie - co te doborowe towarzystwo robiło w towarzystwie bojówkarzy z Jabhat Fateh al-Sham / Al-Nusra / Al-Qaida - dzielili się
    wspomnieniami z ataku na nowojorskie gmachy WTC ?

• 09.01.17, 20:38
    walter622 napisał:
    > Uprawiasz cały czas żałosną demagogię. Może napiszesz kiedy rosyjskie lotnictwo zaczęło wspierać wojska rządowe? Twoim zdaniem 5 lat temu ?
    Bombardowanie Aleppo zaczęło się 24 lipca 2012 roku. Nie wiem czy były tam rosyjskie samoloty.. Ale przecież od początku wojny w Syrii, u boku armii Asada byli rosyjscy specjaliści. Aleppo jest jedynie przykładem a wojna trwała/trwa 5 lat . I cały okres wojny ginęli niepotrzebnie cywile, w tym kobiety i dzieci.

> Przy okazji, odnosząc się do innych twoich bzdurek, sowicie rozsianych w tym wątku.
    Wojska rządowe rozpoczynając ofensywę, mającą za cel wyzwolenie Aleppo z rąk islamskich terrorystów, utworzyły siedem korytarzy ewakuacyjnych, umożliwiających opuszczenie tego miasta przez ludność cywilną.

Jeśli chodzi o ostatnią zwycięską ofensywę ... to zgoda,wiem. To było już za późno. Wiedziałem, że w końcu ofensywy (dopiero 2016 r.) były takie korytarze. Nie słyszałem jednak by w 2012 roku w mieście - opanowanym całkowicie przez partyzantów/rebeliantów/ISiS korytarzach - armia syryjska utworzyła korytarze do wyjścia ludności cywilnej.

> Ciągle rozpisujesz się o konieczności ustąpienia Asada żądaniom "opozycji", która broniła między innymi Aleppo.....
    Zawsze tak jest, że przy dyktatorach do końca zostają jego zwolennicy. Tu był jakiś oddział
    ale miał silę symboliczną i znaczenie w wojnie.,... Taka wojna , o charakterze puczu, trwa 5 lat. Gdyby prezydent Asad nie uzyskał wielkiego , wszechstronnego wsparcia Rosji przekazałby władzę i Syria uniknęła by tak obronnych ofiar i ruiny majątku narodowego.

..... "cały ten medialny jazgot spowodowany był wyłącznie faktem zablokowana przez wojska rządowe w tym mieście ponad 130 wyższych oficerów"... koalicji . "Gdy ostatecznie Syryjczycy wzięli ich do niewoli zapadła cisza jak po burzy."
    Wierzysz w te własne bzdury .Cały czas, systematycznie media alarmowały , że ginie ludność cywilna i podawały liczby ofiar. Nie wierzę,że to pobyt w Aleppo oficerów koalicji (a nie ofiary cywilne) miał jakieś znaczenie , że powodował interwencję mediów i organizacji światowych.

• 09.01.17, 21:50
    czuk1 napisał:

> Nie wiem czy były tam rosyjskie samoloty.

No tak, nie wiesz, ale się wypowiadasz.

> Nie słyszałem jednak by w 2012 roku w mieście - opanowanym całkowicie przez
    > partyzantów/rebeliantów/ISiS korytarzach - armia syryjska utworzyła korytarze do
    > wyjścia ludności cywilnej.

"Nie słyszałeś", ale się wyspowiadasz. Korytarzy nie było z banalnej przyczyny - miasto nie było oblegane - przez miasto przechodziła linia frontu.

> Tu był jakiś oddział ale miał silę symboliczną i znaczenie w wojnie.,..

Kicus, jeżeli twoim zdaniem oddziały organizacji Jabhat Fateh al-Sham / Al-Nusra / Al-Qaida
    posiadają w tej wojnie "symboliczną silę i znaczenie" , to przyznam się, że nie mam pojęcia co ty tu robisz i o czym można w tej sytuacji dyskutować.

> Cały czas, systematycznie media alarmowały , że ginie ludność cywilna i podawały
    > liczby ofiar.

Masz tu przykład jak CNN kręci materiał o kolejnych "ofiarach" wśród ludności cywilnej .
    Jesteś chyba naiwny. Media, jak prostytutki - robią to za co im się płaci - nic za friko.

www.youtube.com/watch?v=bxaE1cXA1Hc
    www.youtube.com/watch?v=50H_M47xR6Y&t=0s
  • 09.01.17, 22:38
    walter622 napisał:
    > No tak, nie wiesz, ale się wypowiadasz.
    Przecież to chodzi o szczegóły , o początek bombardowań. A ty wiesz ?
    Dlaczego nie zdobywano miasta , bez bombardowania i rakiet niszczących miasto ?
    Dlaczego nie skorzystano z doświadczeń poprzednich wojen, wprowadzeniu walk ulicznych Zmobilizowałeś mnie do przeczytania (jutro) historii wojny w Syrii, od 2010r. Dziekuję.
    I.... pamiętaj - "starikam wieździe paczot" .... toże w Polsze.

> "Nie słyszałeś", ale się wyspowiadasz. Korytarzy nie było z banalnej przyczyny
    - miasto nie było oblegane - przez miasto przechodziła linia frontu.

Właśnie, poco więc pisać/wypowiadać się/informować tu o 7 korytarzach do wyjścia, dla ludności cywilnej ---- w 2012, 2013,2014 roku ? )-:

> Kicus, jeżeli twoim zdaniem oddziały organizacji Jabhat Fateh al-Sham / Al-Nusra / Al-Qaida posiadają w tej wojnie "symboliczną silę i znaczenie" , to nie mam pojęcia co ty tu robisz ?
    Ja widzę "bezsiłę" pomocników, po miernych efektach pomocy oddziałów Al Fatah i Alkaidy (a właściwie ich braku). Dopiero fizyczna pomoc rosyjskich specjalistów ,broni , lotnictwa i wojsk rosyjskich poprawiła sytuację na frontach walki armii Asada i jego "wspaniałych", "wspaniałomyślnych" arabskich pomocników.

> Masz tu przykład jak CNN kręci materiał o kolejnych "ofiarach" wśród ludności cywilnej .
    > Jesteś chyba naiwny. Media, jak prostytutki - robią to za co im się płaci - nic za friko.

Skazany jestem na informacje mnie dostępne. Nie wiem dlaczego jestem potępiany za to.
    Możesz napisać - "stary jest inaczej i podać zwoje źródło wiedzy." Ale takie wdeptywanie w błoto... to kacapska domena. Możesz też nie czytać i nie komentować. Chyba, że chcesz siać
    propagandę o dużej roli wojska rosyjskiego, lotnictwa i pocisków rakietowych w obronie
    Syryjczyków i ich mienia. To dawaj.... ekran nie takie cuda widzi. )-:

• 10.01.17, 09:17
    czuk1 napisał:
    > Ja widzę "bezsiłę" pomocników, po miernych efektach pomocy oddziałów Al Fatah i
    > Alkaidy (a właściwie ich braku). Dopiero fizyczna pomoc rosyjskich specjalistów
    > broni , lotnictwa i wojsk rosyjskich poprawiła sytuację na frontach walki armii
    > Asada i jego "wspaniałych", "wspaniałomyślnych" arabskich pomocników.

Twierdzenie, że Jabhat Fateh al-Sham / Al-Nusra / Al-Qaida pomagają wojskom rządowym
    jest nieprawdopodobnym nonsensem. Kompletny odlot.
  • 10.01.17, 09:56
    Pisałeś : Tak więc powinieneś wiedzieć, że Aleppo broniły oddziały Jabhat Fateh al-Sham, organizacji, która wcześniej zwała się Al-Nusra i stanowi jedną ze struktur Al-Qaida.

Oznaczało to dosłownie , że syryjskie miasto Aleppo , rządzone przez Asada i bronione przez armię syryjską , broniły też oddziały Al Fatah i Alkaidy. Tak dosłownie pisałeś. Tak zrozumiałem. Dlatego taki był cd. mojej wypowiedzi.
    Oddziały te nie były silne (bo przecież zostały rozbite), jeśli nawet walczyły (a walczyły) po stronie rebeliantów , nie bombardowały Aleppo, broniły się w dzielnicach mieszkaniowych
    i usuwanie ich (najbardziej skuteczne ) powinno być selektywne. Skuteczne odzyskiwanie miasta możliwe było (od samego początku) przez selektywne, bezpośrednie zdobywanie miasta... dom po domu a nie poprzez totalne bombardowanie zamieszkałych dzielnic , budynków wysokich.

I dochodzimy do wniosku końcowego
    - od początku można było wyprowadzać z pola walk ludność cywilną (jak czyniono dopiero pod
    koniec walk),
    - bombardowanie cywilnych osiedli mieszkaniowych, zabijanie głownie cywilów , było czynem
    zbrodniczym..... z obydwu stron walki (rebeliantów i armii Asada)

• 10.01.17, 10:30
    D o d a m.

Minister spraw zagranicznych Iraku, Hoshyar Zebari twierdzi, że bojówkarze al-Kaidy przedostają się do Syrii, gdzie planują nowe ataki terrorystyczne. Jak deklarował Zebari Irak posiada ” wiarygodne informacje i dane wywiadowcze, potwierdzające że członkowie sieci terrorystycznej al-Kaidy są już do Syrii.”
    Prowadząca wojnę z reżimem Wolna Armia Syrii (WAS) twierdzi z kolei, że nie przeprowadzała i nie zamierza przeprowadzać ataków terrorystycznych na terenie swojego kraju oraz, że nie ma żadnych powiązań al-Kaidą.
    bliskiwschod.pl/2012/07/al-kaida-w-syrii/
    A więc (w 2012 roku) sama WAS oświadczyła, że nie ma żadnych powiązań al-Kaidą. Owszem Al-Kaida przenikała do Syrii ale miała jedynie zamiar prowadzenia samodzielnych akcji terrorystycznych.

..... a swoją drogą ,... razi mnie obraźliwy ton twoich wpisów.
  • 10.01.17, 10:33
    czuk1 napisał:

> Pisałeś : Tak więc powinieneś wiedzieć, że Aleppo broniły oddziały, organizacji, która wcześniej zwała się Al-Nusra i stanowi jedn
    > ą ze struktur Al-Qaida.
    >
    > Oznaczało to dosłownie , że syryjskie miasto Aleppo , rządzone przez Asada i[b
    > ] bronione przez armię syryjską , broniły też oddziały Al Fatah i Alkaidy[/b].

Człowieku, doucz się wpierw, a tylko po tym pisz. Ty nawet nie odróżniasz Jabhat Fateh al-Sham od Al Fatah !!!

• 10.01.17, 10:48
    Nareszcie .... jestem człowiekiem.
    Pisałem .... czytam o wojnie w Syrii.
    Ale twierdzę nadal - wiedza konkretna, historyczna nie jest do tego potrzebna - udział wojskowy Rosji
    w Syrii, w tym bombardowanie dzielnic mieszkaniowych Aleppo ....był niechlubny.
  • 10.01.17, 11:38
    Do wygłaszania opinii wiedza wogule nie jest potrzebna
  • 10.01.17, 13:05
    amunicyjny1 napisał(a): Do wygłaszania opinii wiedza wogule nie jest potrzebna
    To Twoje zdanie. Moje zdanie jest inne.... co podkreśliłem- wyżej i niżej.

Ale twierdzę nadal - wiedza konkretna, historyczna nie jest do tego potrzebna - udział
    wojskowy Rosji w Syrii, w tym bombardowanie dzielnic mieszkaniowych Aleppo ....był niechlubny.
    Uściślam.
    Nie zgadzam się z Twoim oświadczeniem, twierdzeniem, sugerowaniem mi (swoim zdaniem) , że do opiniowania żadna wiedza nie jest potrzebna. Np. na temat tytułu wątku .... miałem
    wiedzę z mediów. Gdybym jej nie miał lub napisał nieprawdę .... nie pisałbym.
    Ja twierdzę, że tu akurat, w tym konkretnym przypadku - do stwierdzenia, że chluby Rosji nie przyniosły bombardowania osiedli mieszkaniowych w Aleppo w wyniku których ginęli cywile a osiedla legły w gruzach.

PS. Piszemy "w ogóle" a nie "wogule".... to takie moje skrzywienie zawodowe. Przepraszam. :)
  • 10.01.17, 20:02
    Ja twierdzę, że tu akurat, w tym konkretnym przypadku - do stwierdzenia, że chluby Rosji nie przyniosły bombardowania osiedli mieszkaniowych w Aleppo w wyniku których ginęli cywile a osiedla legły w gruzach.

I masz całkowitą racje,wojna nigdy chluby nie przynosi,nigdy i nikomu. Tylko że to jest truizm
  • 10.01.17, 22:49
    W miarę .....pełny i obiektywny obraz Syrii przedstawia (co prawda lewicowy) portal - Strajk.eu
    strajk.eu/syria-al-asad-i-doktryna-wymiany-rezimow/

--
    .... jedyne wyjście to dobrze się przygotować do takiej wojny i robić przeciwnikowi dokładnie to samo a nawet jeszcze więcej, zamiast się użalać bo to nie przystoi takiemu supermocarstwu jakim są USA. Czizus
  • 09.01.17, 17:50
    Ponawiam pytanie

> ok , to wskaz tych dobrych [z którymi miał negocjować] tylko tak konkretnie nazwa
    > [organizacyjna tych panów ]
  • 09.01.17, 12:30
    W sumie odpowiedziałem tutaj:
    forum.gazeta.pl/forum/w,50,163135636,163135636,Co_realnie_Putin_pokazal_w_Syrii_.html
    I pozamiatane.

--
    Erdogan NIE przeprosił

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.