Dodaj do ulubionych

Kaspersky wygrywa z Gatesem...

07.01.17, 03:07
Odtajniona czesc raportu , mowi ze na osbisty rozkaz Putina , służby wywiadowcze Rosji przeprowadzily akcje ,której celem było zdyskredytowanie Hillary Clinton i wsparcie kandydatury Donalda Trumpa. Amerykański wywiad stwierdził z "wysoką dozą pewności", że rosyjski wywiad wojskowy GRU stworzył osobę zwaną Gucifier 2.0 i założył stronę internetową DCLeaks.com na której publikowano wykradzione e-maile kompromitujące demokratów. Rosjanie mieli tez wykraść i przekazać portalowi Wikileaks e-maile ze skrzynki pocztowej szefa sztabu wyborczego Hillary Clinton Johna Podesty. W raporcie twierdzono również, że działalnością hackerską Rosjanie stosowali tak zwany trolling oraz rozpowszechniali fałszywe wiadomości w mediach społecznościowych.

--
'Igor za karę za rzekome szczucie pokazał mi, kto tu rządzi i kto ma władzę nade mną.
Muszę przyznać, że NIC mnie tak nie rozczarowało, jak to, że Igor okazał się tak małego formatu, tak mściwy, w dodatku zupełnie bez potrzeby. '

eva15 na forum Rosja
Edytor zaawansowany
  • 07.01.17, 03:13
    Z sytuacji przedstawionej w raporcie CIA wynika , ze amerykanskie zabezpieczenia przeciwko ruskim atakom hakerskim sa do doopy , jezeli jakis ruski Lucyfer ,tfu, Gucifier moze amerykanskie tajemnice panstwowe ,bez wiekszych trudnosci wykrasc/zhakowac i opublikowac...

--
    'Igor za karę za rzekome szczucie pokazał mi, kto tu rządzi i kto ma władzę nade mną.
    Muszę przyznać, że NIC mnie tak nie rozczarowało, jak to, że Igor okazał się tak małego formatu, tak mściwy, w dodatku zupełnie bez potrzeby. '

eva15 na forum Rosja
  • 07.01.17, 19:00
    Wszyscy hakują wszystkich ale przypisywanie rosjanom włamania do DNC i kampanii Clinton to grubymi nićmi szyta propaganda. Raport jest pełen słów ale nie ma w nim treści, nie ma nic konkretnego, nie ma dowodu. Interesujace jest równiez to, ze nikt nie szuka kto włamał sie do serwera Clinton. Potrafili znaleźć włamywacza w jednym miejscu a nie potrafia znaleźć w innym.
    Polityka wkradła się do agencji wywiadowczych i powinna być z nich wyrugowana.
  • 08.01.17, 14:08
    Putin nie zaprzecza:

Tymczasem Moskwa przestała zaprzeczać. Przełomowa była wielka konferencja prasowa – jednocześnie internetowe spotkanie ze światową opinią publiczną – prezydenta Władimira Putina 23 grudnia 2016 roku. Odpowiadając na pytania o amerykańskie wybory, Putin przemilczał rolę Rosji. Powiedział tylko – promieniując poczuciem wyższości – że amerykańska Partia Demokratyczna nie potrafi przegrywać z godnością. To milczenie, ta emocja i te słowa razem znaczą: Ameryka i wszyscy na świecie muszą nauczyć się przegrywać z Rosją.
    Chińczyk Sun Zi – najbardziej ceniony i wpływowy strateg świata – udowodnił w „Sztuce wojny” 2500 lat temu, że szczytem umiejętności nie jest „odnieść sto zwycięstw w stu bitwach”, lecz „zaatakować strategię przeciwnika”, zatem „pokonać wroga bez walki” i „zdobyć państwo nienaruszone”. Rosja Putnia odniosła sukcesy militarne walcząc na wojnach kinetycznych w Czeczenii, Gruzji, Ukrainie i Syrii. Ale rosyjski sukces na cyberwojnie z amerykańskim supermocarstwem przewyższa wszystko. Putin jest dziś najlepszym uczniem Sun Zi.

wpolityce.pl/m/polityka/320803-rosja-juz-nie-zaprzecza-ze-srodkami-cyberwojny-wplynela-na-wyniki-wyborow-w-usa-putin-najlepszym-uczniem-sun-zi
    --

eva15 na forum Rosja
  • 08.01.17, 14:26
    To nie propaganda ,felusiaczku , to niestety dowod ,ze Clintonowa niezaleznie od koloru wlosow , ma ochrone i zabezpieczanie tajemnic USA na poziomie bezmyslnej blondynki , cala reszta to wypadkowa jej postepowania .....

www.nytimes.com/2016/07/07/us/hillary-clintons-email-was-probably-hacked-experts-say.html?_r=0

--

eva15 na forum Rosja
  • 12.02.17, 17:30
    Jak ci poważni ludzie tłumaczą że to wymyślona propaganda a nie fakty to ty bujasz w propagandowych obłokach.
  • 08.01.17, 15:24
    Tymczasem Moskwa przestała zaprzeczać. Przełomowa była wielka konferencja prasowa – jednocześnie internetowe spotkanie ze światową opinią publiczną – prezydenta Władimira Putina 23 grudnia 2016 roku. Odpowiadając na pytania o amerykańskie wybory, Putin przemilczał rolę Rosji. Powiedział tylko – promieniując poczuciem wyższości – że amerykańska Partia Demokratyczna nie potrafi przegrywać z godnością. To milczenie, ta emocja i te słowa razem znaczą: Ameryka i wszyscy na świecie muszą nauczyć się przegrywać z Rosją.

Cudowne wnioskowanie....... Ale ok, w porządku,od dzisiaj możemy pisać o USA, jako zamorskim kondominium Rosji.Chyba nie masz nic przeciwko?
  • 08.01.17, 16:21
    To jeszcze wyjasnij ,od kiedy chce sie zniszczyc 'zamorskie kondominium' , bo kremlowska propaganda ,co i raz wygraza ze zniszczy USA i NATO ....😀

Krajobraz po potyczce , bo o zwyciestwie w wojnie mowy byc nie moze :

www.cyberdefence24.pl/522613,rosyjska-ingerencja-w-wybory-w-usa-bilans-zyskow-i-strat-kremla-trumpa-i-sluzb-raport

--

eva15 na forum Rosja
  • 08.01.17, 16:34
    To jeszcze wyjasnij ,od kiedy chce sie zniszczyc 'zamorskie kondominium' , bo kremlowska propaganda ,co i raz wygraza ze zniszczy USA i NATO ....😀

Może jakiś przykład, cytat w temacie zniszczenia USA, twu... zamorskiego kondominium ?
  • 08.01.17, 16:39
    Rosja wpłynęła na wyniki wyborów tak jak karaluch wpływa na pogodę na Grenlandii.
    a tych ekspertów to chyba z sedesów wyciągają.
    Amerykańskie media agitujace za Hillary i besztajace Trumpa z błotem i do tego przemilczajace wycieki z DNC i kampanii nie miały wpływu a rosyjskie hakowanie zmieniło oczekiwany wynik?
    Też lubię puszczać mydlane bańki.
  • 08.01.17, 18:39
    Zgodzę się, że rosyjskie hakowanie nie miało większego wpływu na wynik wyborów, ale sam rosyjskich włamań jest prawdziwy, bo faktycznie zależało im na zdyskredytowaniu Clinton i wsparciu szans Trumpa.

--
    Nie dla teokratycznej semidyktatury nad Wisłą!
  • 08.01.17, 18:39

--
    Nie dla teokratycznej semidyktatury nad Wisłą!
  • 08.01.17, 17:47
    yurek11111 napisał:

> Tymczasem Moskwa przestała zaprzeczać. Przełomowa była wielka konferencja prasowa

Może zamiast tego bełkotu jakiś, chociażby jeden dowód, dowodzik, coś co by było namiastką dowodu. Lanie wody i puszczanie baniek mydlanych powoli robi się nudne.
  • 08.01.17, 19:48
    Nikt nie podwaza faktu ze emaile Demokratow zostaly opublikowane , no to kto je opublikowal,bo jezeli nie byli to Amerykanie to tylko ruskie lub kitajce , ale slady prowadza do ruskich...

theintercept.com/2016/12/14/heres-the-public-evidence-russia-hacked-the-dnc-its-not-enough/
    --

eva15 na forum Rosja
  • 08.01.17, 20:41
    Dlaczego nie czytasz tego co linkujesz?
    Z artykułu wynika, ze nic nie prowadzi na kreml. false flags.
    Wynika też, ze emaile zostały wykradzione poprzez zwykły phishing a to oznacza, ze niemal każdy srednio uzdolniony hacker mógł tego dokonać.

I jeszcze jedno. FBI, CIA i pozostałe agencje wywiadowcze nie były wzywane na ratunek aż do momentu kiedy Hillary przegrała. Wtedy dopiero prezydent się wqrwił i zamówił raport, że to Putin.
  • 08.01.17, 21:29
    Zaklinasz rzeczywistosc ,koncowka artykulu mowi ze slady prowadza do ruskich hakerow , a to ze FBI i CIA zostaly wezwane na ratunek dopiero po zwyciestwie Trumpa , nie ma nic do rzeczy , bo przy okazji chodzi tez o poprawienie wizerunku Demokratow , ktorzy przegrali przez wrednych ruskich hakerow , chociaz zgadzam sie z Toba ze ujawnienie maili mialo niewielki wplyw na wybor Trumpa , a o tym ze Trump zostanie Prezydentem , obwiescilem okolo pol roku przed wyborami a wiec na dlugo przed ujawnieniem maili przez ruskich hakerow ...

--

eva15 na forum Rosja
  • 08.01.17, 23:48
    yurek napisał: koncowka artykulu mowi ze slady prowadza do ruskich hakerow.

Może coś takiego jest w końcówce innego artykułu bo w linkowanym tego nie znalazłem.
  • 08.01.17, 20:28
    im0-tub-com.yandex.net/i?id=e872fe67dc77cecbc30aa076461969b7&n=33&h=215&w=236

Info z pierwszej reki Putin podpisał nominacje lennika

im0-tub-com.yandex.net/i?id=caae7b446d73a0c9f71d8f490c0163d7&n=33&h=215&w=312
  • 08.01.17, 20:39
    Wielu szczegolow nie podaje sie dla publiki ,chocby z powodu nieujawniania mechanizmow przeciwdzialania cyberatakom i zabezpieczania sie przed nimi , ale szczegoly te FBI i CIA musialy przedstawic Prezydentowi-elektowi , ktory wlasnie stwierdzil ze udzial ruskich hakerow w temacie zhakowania maili Clintonowej i partii Demokratycznej to zaistniala ponura rzeczywistosc...

President-elect Donald Trump accepts the U.S. intelligence community's conclusion that Russia engaged in cyber attacks affecting the U.S. presidential election and may take actions in response, his incoming chief of staff said on Sunday.

www.reuters.com/article/us-usa-russia-cyber-idUSKBN14S0O6
    --

eva15 na forum Rosja
  • 08.01.17, 22:20
    No to teraz uniewarznic wybory......
  • 08.01.17, 23:50
    Etam stwierdził.... Priebus stwierdził a Trump milczy.
  • 09.01.17, 14:04
    felusiaczku, Trump to raptus , gdyby jakis 'poyebus czy Priebus powiedzial cos nizgodnego z tym co Trump chcial przekazac przez niego , to byloby bye ,bye dla Priebusa....😀

--

eva15 na forum Rosja
  • 09.01.17, 23:33
    Priebus był mocno naciskany przez Wallace. Kilk razy udało mu sie wyminąc ae został przyciśnięty i w końcu wykrztusił.
  • 10.01.17, 09:11
    felusiak1 napisał: ... Potrafili znaleźć włamywacza w jednym miejscu a nie potrafia znaleźć w innym.
    Włamywacz będący osobą prywatną może być bez problemu ujawniony. Ujawnianie włamywaczy działających w imieniu jakiegoś państwa było by całkowicie nierozsądne.
    To, że nie ma nazwisk rosyjskich włamywaczy w raporcie nie znaczy,że informacja ta nie została doprowadzona do Obamy i Trumpa. Dla mnie (czytelnika raportu) nazwiska i szczegóły nie [potrzebne. Brak tych informacji nie czyni raportu niewiarygodnym.

> Polityka wkradła się do agencji wywiadowczych i powinna być z nich wyrugowana.

Chyba zawsze była. Teraz wyszła, wyprowadzona została na światło dzienne.

....to moje zdanie ..
  • 10.01.17, 09:15
    Poprawka w wpisie .
    jest..... nazwiska i szczegóły nie [potrzebne.
    winno być ....nazwiska i szczegóły nie są potrzebne
  • 11.01.17, 06:12
    Ja też czytałem raport i nie znalazłem treści. Dużo słów i pustka. 20 stron ze szczególowym opisem kto z kim prawdopodobnie, być może, z dużą doza prawdopodobieństwa nie przekonuje mnie. Nie chodzi o nazwiska lecz o konkrety a takowych w raporcie brak. Emaile zostały wykradzione poprzez zwykły phishing a to robia poczatkujacy hakerzy. Cała historia nie trzyma sie kupy.
    A teraz mamy coś nowego. Mówią nam, ze emaile Trumpa też zostały wykradzione ale Putin ich nie ujawnił. Ciekawe co jeszcze wymysla?
  • 10.01.17, 00:30

yurek11111 napisal:

> w raporcie CIA wynika , ze amerykanskie zabezpieczenia przeciwko ruskim atakom hakerskim sa do >doopy

Czytajac polska prase,posty internautow !! jestem zdumiony jak Ruscy na kopiach polskich komputerow typu "Odra" z zainstalowanych na nich kolejnych kopiach... windows95(nic nowszego ponoc nie maja) ,zdolni byli dobrac sie do komputerow amerykanskich,ktore technologicznie wyprzedzaja ich o 20-30 lat....a moze wiecej.

ps.jeden nawet napisal,ze Ruskie rakiety takie duze i ciezkie poniewaz musza zabrac kilkutonowy komputer(sic) na orbite

--
    Prezydenci nie są wybierani, ale dobierani.
    F.Delano Roosevelt
  • 10.01.17, 01:03
    No wiesz , moze i wiekszosc ruskich ma jakies muzealne komputery , ale kolesie kgb-isty z FSB i GRU , to raczej do wykonywania swoich zadan ,napewno nowinki swiatowe maja do dyspozycji , nikt nie zna wydatkow/budzetu tych sluzb....
    Zadanie ruskim hakerom ulatwila rowniez niefrasobliwosc i nieprzestrzeganie przepisow odnosnie zabezpieczen w korzystaniu w sprawach wagi panstwowej z internetu przez Clintonowa ....

--

eva15 na forum Rosja
  • 10.01.17, 01:20
    Zadanie ruskim hakerom ulatwila rowniez niefrasobliwosc i nieprzestrzeganie przepisow odnosnie zabezpieczen w korzystaniu w sprawach wagi panstwowej z internetu przez Clintonowa i DNC...
    O tym pisal Trump w ostatni piatek :

"Gross negligence by the Democratic National Committee allowed hacking to take place," Trump wrote on Twitter. "The Republican National Committee had strong defense!"

--

eva15 na forum Rosja
  • 10.01.17, 02:55
    Kogo dzis obchodzi zeszloroczny smieg?
    Ktos tam wlamal sie gdzies tam i wykradl jakies tam cos.

A terazjest powod do tego aby brumatne robactwo tego forum kwililo i pojekiwalo nad ta niespotykana tragedia, przestraszna, wrecz niewyobrazalnie makabryczna rzecz ktora stala sie najwiekszej potedze swiata...

Caly swiat wspolczuje USA i cierpi razem z CIA, ze dala du-py... :((( Jest nam strasznie,strasznie smutno z tego powodu.

Ale z drugie strony, Amerykanie wydaja bajonskie kwoty na zbrojenie, to nie mogli zafundowac sobie jakiegos programu antywirusowego? U nie w sklepiku za rogiem sa takie. Moze Amerykanie nie maja... W takim razie powinni poprosic o taki program i nowe komputery Chinczykow. :)))
  • 10.01.17, 03:51
    U mnie zeszloroczny snieg jeszcze zalega na drogach , wiec ludzi obchodzi ...
    Zadna tragedia sie nie wydarzyla z tymi mailami , a rady wsadz se w...., brac programy zabezpieczajace od ruskich czy kitajcow , by zabezpieczyc sie przed nimi , to wyglada na jakis ponury zart , amerykanskie zabezpieczenia sa wystarczajace , tylko egzekwowac nalezy by politycy i urzednicy w USA przestrzegali procedur obowiazujacych , a wtedy okaze sie ze te ruskie hakery to bezzebne tygrysy z syberyjskiej tajgi....😀

PS .Lepiej pasuje do ciebie nick -zardzewiala katiusza...😂

--

eva15 na forum Rosja
  • 10.01.17, 04:18
    😀😀😀To twierdzisz yureczku, ze amerykanskie zabezpieczenia sa bardzo dobre... i chinskich Amerykanom nie potrzeba. Tylko ze kilka tysiecy e-maili ktos bezczelnie podiwanil pani Clinton i za bardzo do tej pory kobiecinka nie wie ile tych e-maili bylo i co w nich bylo...
    Inni sie dwoja i troja, ale nasz forumowy yureczek juz dawno wie kto to zrobil! To musieli zrobic Ruskie, bo yureczek Ruskich nie lubi!
    😀😀😀
  • 10.01.17, 15:23
    Czytaj prosze ze zrozumieniem ,to moze wtedy banialuk nie bedziesz serwowal , zabezpieczenia sa dobre , przeciez zabezpieczenia antyhakerskie czy to Demokratow , czy to Republikanow , jezeli nie sa identyczne to napewno sa podobne , a jakos o tym ze tajemnice Republikanow ruskie hakery zhakowali nie slychac , no chyba ze Demokraci skorzystali z Twojej propozycji i zabezpieczyli sie ruskimi programami , co oznaczaloby swobodny dostep dla Kremla do ich tajemnic , a to ze ruscy sa ciekawi o czym 'gaworza ' jankesi to jest wiadome od dawna , kiedy wzieli sie za budowe ambasadyamerykanskiej , to umiescili w trakcie budowy taka ilosc podsluchow , ze jedynym wyjsciem bylo wyburzenie wszystkiego co wybudowali i zbudowanie budynku ambasady bez ich udzialu...
    Tu masz fajna historie o udanej akcji podsluchiwania amerykanskiego ambasadora i ruskiej inwencji w tym temacie , a historia swiadczy rowniez o tym ze w temacie podsluchow i wykradania tajemnic maja sukcesy od dawna ....
    www.spidersweb.pl/2016/06/pierwsza-pluskwa-czyli-rosjanie-siedem-podsluchiwali-amerykanow.html

Bez sensu jest stwierdzenie w koncowce , bo o tym ze ruskie maczali paluchy w wykradzeniu i opublikowaniu maili Clintonowej i DNC mowia sluzby wywiadowcze USA i ja w to wierze , a jezeli Ty poddajesz to w watpliwosc , to prosze podac mi sprawce alternatywnego , jezeli nie zrobili to ruskie , to kto mial techniczne mozliwosci i jaki mial cel by tajemnice DNC i Clintonowej zhakowac i opublikowac?

--

eva15 na forum Rosja
  • 10.01.17, 16:55
    Może Rosjanie mieli jakiś wpływ na amerykańskie wybory a może nie mieli i nie ma znaczenia co ktoś napisał w takim czy innym artykule.
    Wiadomo natomiast, że Rosja prowadzi na szeroką skalę różnej maści ataki cybernetyczne min. w Europie. W swoim czasie cała Estonia została sparaliżowana takim rosyjskim atakiem, podobne opinie płyną od służb niemieckich, szwedzkich czy ukraińskich. Szwedzi wręcz obawiają się zakłócenia przez Rosję wyborów w 2018 r. Atakowane są różne instytucje, banki,. . . . . . . etc! Więc chyba coś jest na rzeczy z tymi rosyjskimi hakerskimi atakami, generalnie na instytucje i firmy zachodnie. Tyle,że Chińczycy robią dokładnie to samo.
    Z pewnością tego rodzaju działalność hakerska inspirowana przez państwa będzie się nasilać, więc jedyne wyjście to dobrze się przygotować do takiej wojny i robić przeciwnikowi dokładnie to samo a nawet jeszcze więcej, zamiast się użalać bo to nie przystoi takiemu supermocarstwu jakim są USA.
  • 11.01.17, 06:05
    Użalają się ci, którzy przegrali, a przegrali z kretesem.
    Wiją się w bólach i nie tyle szukaja winnego co dokładają starań aby wykazać, że Trump tak naprawdę nie jest prezydentem z wyboru lecz z oszustwa zatem nie ma legitymacji aby pełnić wladze.
    Upłynie sporo czasu zanim demokraci powrócą do zmysłów. Narazie są w silnej depresji.
  • 13.01.17, 03:21
    No coz , jak mowi przyslowie , 'im dalej w las tym wiecej drzew' , podobnie z Trumpem , napewno jest tym ktory uzyskal mniej glosow , ale napewno jest tym ktory wskutek skomplikowanego i przestarzalego systemu wyborczego w USA wybory wygral , niemniej z czasem wychodzi coraz wiecej jezeli nie oszustw to niedomowien i niejasnosci , ktore zaistnialy w trakcie kampanii i wyszly na jaw po wygraniu przez niego wyborow , a calosc w mojej ocenie pozbawia go prawa do prezydentury ...
    Mysle ze dlugo nie porzadzi...
    Tu jest troche tylko :

thinkprogress.org/six-critical-questions-about-conflicts-of-interest-that-donald-trump-must-answer-44fc96d7d0dd#.8aiwcrovr

--

eva15 na forum Rosja
  • 13.01.17, 05:39
    Podpierasz się bzdurami z thinkprogress. Nie warte dyskusji.

USA to państwo federalne i wybory prezydenckie to odzwierciedlaja.
    Cała nadwyżka Hillary Clinton pochodzi z Californii. Zatem w nowoczesnym systemie wyborczym ten kto wygra w Californii zostanie prezydentem. I wtedy odezwą się glosy, że system jest anachroniczny. Ale tylko wtedy kiedy demokraci przegraja.
  • 13.01.17, 06:48
    W USA Today tez bzdury?
    thinkprogress.org/six-critical-questions-about-conflicts-of-interest-that-donald-trump-must-answer-44fc96d7d0dd#.8aiwcrovr
    W Vox tez bzdury ?
    www.vox.com/2017/1/11/14231278/trump-press-conference-conflict-questions

--

eva15 na forum Rosja
  • 11.02.17, 20:56
    ...sie do wersji ze to wewnetrzne walki w rosyjskich sluzbach...

Aresztowanie trzech członków grupy hakerskiej pracującej dla FSB nie może być przypadkiem. Nie jest jednak jasne, czy działali oni na rzecz obcych wywiadów, o co są oskarżani, czy może są ofiarami wewnętrznych walk w rosyjskich służbach.

www.cyberdefence24.pl/539872,aresztowania-hakerow-w-rosji-przypadek-czy-czystka
    --

eva15 na forum Rosja

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.