Dodaj do ulubionych

Trzech muszkieterow i jedna muszkieterka

10.01.17, 20:19
Wsrod kandydatow na prezydenta Francji cztery osoby zaczynaja nadawac ton (od prawa do lewa):
a) Marine Le Pen, wrzaskliwa blond-faszolka;
b) François Fillon, wybrany jako kandydat prawicy;
c) Emanuel Macron, 37-letni byly minister ekonomii, dajacy powiew mlodosci (popychany pewnie przez swa, o 20 lat starsza zone);
d) Jean Luc Mélanchon, lewicowy wariatuncio ale grajacy swa role.

Scena polityczna sie zmienia i po 5 latach rzadow nieudacznika Hollanda, lewica nabiera jakis rumiencow poza partia socjalistyczna. Kto wygra to trudno powiedziec, ale demokracja jakos funkcjonuje.

O czym donosi, dosc zadowolony

PF
Edytor zaawansowany
  • 10.01.17, 21:05
    Poza Maryną, to same wykształciuchy z dużych miast, w tym jeden z adoptowaną mamuśką.
  • 10.01.17, 22:14
    Maryna picuje. Niektorzy sie daja na to wziac.

PF
  • 10.01.17, 21:06
    Ten wygra na kogo wiecej ludzi zaglosuje a ci co przegraja powini teraz robic wszytko aby nie przegrac i na pewno nie wrzeszczec po wyborach ze czuja sie oszukani. No a po wyborach pokornie zaakceptowac wole wiekszosci. Nie tak jak u nas demokraci.
    No, wy juz o tyle jestescie lepszej sytuacji ze wiecie iz media klamia i przekazuja czy tez wymyslaja nie do uwierzenie interpretacje faktow a srednia klasa i konserwatywni pojda glosowac.
    A stawka dla Francji duza - "To be or not to be" ( the memeber of the EU)
  • 10.01.17, 22:13
    "No, wy juz o tyle jestescie lepszej sytuacji ze wiecie iz media klamia i przekazuja czy tez wymyslaja nie do uwierzenie interpretacje faktow a srednia klasa i konserwatywni pojda glosowac."

Raczej, katole staje sie dosc dumni z bycia katolami. Cos jak w Polsce w bardziej cywilizowanym wydaniu. Stad poparcie dla Fillona.

"A stawka dla Francji duza"

Wziac sie wreszcie do roboty zamiast sie wymigiwac. Na takim miganiu gra tradycyjna lewica.

PF
  • 11.01.17, 06:03
    engine8 napisał(a): Ten wygra na kogo wiecej ludzi zaglosuje a ci co przegraja powini teraz robic wszytko aby nie przegrac i na pewno nie wrzeszczec po wyborach ze czuja sie oszukani. No a po wyborach pokornie zaakceptowac wole wiekszosci. Nie tak jak u nas demokraci.

Wpadam w słowo....
    Wszędzie, nie tylko u nas, wyborcy mogą być oszukani. I kiedy to oszukaństwo widzą wrzeszczą, protestują - to chyba normalne - nie mogą cicho siedzieć. Tym bardziej, że
    stanowią większość .

--
  • 11.01.17, 20:55
    Zalezy czy rzeczywiecie i jak zostali oszukani.
    Oczywiscie ze jesli zostali naprawde oszukani od tego jest system prawny aby to rozwiklac i skorygowac ale jesli tylko "uwazaja" ze zostali oszukani bo ktosd tam zbalamucil wyborcow i oni legalnie oddali glosy na kogos innego co mniej wiecej znaczy ze ne ma legalnych podstaw to juz inna sprawa.
  • 12.01.17, 21:18
    Wszędzie, nie tylko u nas, wyborcy mogą być oszukani. I kiedy to oszukaństwo widzą wrzeszczą, protestują - to chyba normalne - nie mogą cicho siedzieć. Tym bardziej, że
    stanowią większość .

Wyborcy ostatnio dokonali dobrych wyborów i są zadowoleni, a wrzeszczy mniejszość (psy szczekają, karawana jedzie dalej). Jeśli ty widzisz inaczej to oznacza że nadajesz z innego kraju niż Polska albo USA, no chyba że jesteś opłacany przez Michnika, Poroszenkę albo innego Walcmana.
  • 10.01.17, 23:50
    Jean Luc Mélanchon, lewicowy wariatuncio ale grajacy swa role
    ......
    Właśnie "grający" swoją rolę, czyli aktor jak w teatrze... on jest lewicowy, ale może być prawicowy, może być marsjaninem. Le Pen zostanie prezydentem ... bo jest prawdziwa.
  • 11.01.17, 02:29
    Old sparrow moze tez wie czy namolny niedoinwestowany/?/ igor to zemsta p_f czy samego putena?
  • 11.01.17, 02:35
    Aha, to tak działa... znaczy inaczej nie można tylko trzeba go zgłosić jako terrorystę.
  • 11.01.17, 02:40
    Piękna i wiele mówiaca introdukcja. Pozwolę sobie przetłumaczyć ukryty sens:
    a) Marine Le Pen, cholerna zaraza, na tę sukę głosować nie bedę
    b) François Fillon, No ten nadawałby się ale nie jestem jeszcze pewien
    c) Emanuel Macron, Tu mam zagwozdkę bo z jednej strony podoba mi się ale z drugiej mam obawy
    d) Jean Luc Mélanchon, haha, nie nadaje się do niczego ale jest zabawnie

Tylko LePen może coś zmienić. Pozostali to status quo.
    To nie Hollande jest nieudacznikiem lecz francuscy wyborcy. Mają to czego chcieli.
  • 11.01.17, 08:55
    Widze, ze rozumiesz francuski i umiesz juz czytac miedzy wierszami. Za Fillonem idzie doswiadczenie i renoma "dotrzymujacego slowa". Przeciwko Macronowi mowi zbyt male doswiadczenie.

Wyborcy, w 2012 roku, mieli dosc Sarkozjana i nie mieli prawdziwej alternatywy, ktora mogly byc DSK. Mowiac nawiasowo, dzieki Waszemu preziowi-elektowi, moze sie wreszcie dowiemy jak sluzbu moga wplywac na polityke poprzez znajomosc zycia seksualnego kandydata.

Ale uwaga jest trafna, ze winni wyborow Hollanda sa wyborcy. I to wyborcy na tym wyborze przegrali.

PF
  • 29.01.17, 23:16
    Francuzi mogli głosować w poprzednich wyborach albo na Gierka albo na Jaroszewicza. Jaroszewicz im sie nie podoba i teraz będą głosować na Jaruzelskiego.
  • 23.04.17, 17:00

Jak nie jak tak ;-P
  • 11.01.17, 10:41
    wiele mówiaca introdukcja. Pozwolę sobie przetłumaczyć ukryty sens

ci ww to raczej miernoty..... nie to co Ja , p-f .
    ja , p-f , potrafilbym lepiej od nich , jestem lepszy , ale mi sie nie chce ( kandydowac ) .
  • 11.01.17, 20:31
    Dla Francuzow wywalanie kawy na lawe to czysty zamordyzm. Dostaja sraczki ze strachu i wybieraja takich, ktorzy im tej sraczki umieja uniknac.

PF
  • 11.01.17, 20:52
    Tym razem powstrzymają sraczkę i Maryna wygra.
  • 11.01.17, 21:33
    Zgin przepadnij koszmarze...tylko nie to.

PF

P.S. Moze przyjade pod koniec kwietnia do Melbourne. Wlasnie zebram o srodki na podroz.
  • 12.01.17, 19:24
    Nie chce cie straszyc ale Maryna sie pojawila w Trump Tower - myslisz ze tylko na kawe?
    www.zerohedge.com/news/2017-01-12/leading-french-presidential-candidate-le-pen-spotted-trump-tower
  • 12.01.17, 21:04
    Niestety logiczne. Czy we Francji przejda metody trumpowskie? Oby nie...

PF
  • 12.01.17, 21:29
    plebiscyt: - Filon contra Madame Le Pen ?

i zwyciestwoo Filona ? (nienajgorsze wyjscie)

a jaki procent glosow dostanie Le Pen ?

ciekaw jestem ... 30, czy 40 ?
  • 12.01.17, 22:56
    Le Pen dostanie 30% glosow i bedzie w II turze wyborow razem z Fillonem lub Macronem. tak to widze dzisiaj.

PF
  • 12.01.17, 22:01
    Cel uswieca srodki ?
  • 12.01.17, 23:03
    Alez nie. Widzisz, po 5 krajach w ktorych zylem zgrubsza wiem co dolega Francji i jakiej kuracji potrzebuje. I Dr. Fillon mi sie najlepszym terapeuta wydaje. Le Pen chce powtorzyc metody Hitlera: zamknac granice, upanstwowic przemysl, wywalic Arabow...Brzmi to atrakcyjnie dla ex-kolonialnego kraju zapatrzonego w siebie i niezdolnego do zmian. Tylko ta glupia blondynka nie zdaje sobie sprawy, ze to sa ekonomiczne durnoty. I ze jej zludzenia potrwaja 6 miesiecy. Potem wroci do kolein i bedzie musiala robic to co wszyscy.

Ostatnim rewolucjonista we Francji by Mitterand, ktory m.in. wprowadzil emerytury od 60 lat w 1981 roku. Do dzis nie da rady wrocic do rozsadnego wieku na emeryture. Lud zaprotestuje. Podobnie sie skoncza reformy blond-idiotki.

PF
  • 12.01.17, 23:12
    Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.. U nas tez lewacy mowia ze Trumpa wybrali niewyksztalceni i podobnie...porownywali Trumpa do Hitlera , Mussoliniego itp...bo on chcial zablokowac przyjazd dla arabow, budowac mur na granicy meksyku, zmusic firmy do produkcji w kraju.
    Co w tym zlego??
  • 13.01.17, 08:24
    Radio wlasnie donioslo, ze Le Pen zostala w kawiarni na dole Trump Tower. Szefuncio nie zeszedl na dol. Widac jego analiza jest podobna do mojej. Albo moze nas czyta?

Na Twoje pytanie odpowiem, ze nic zlego w demokracji nie ma. I obysmy dalej mogli sie o nasze byle i przyszle wybory scierac.

PF
  • 13.01.17, 18:08
    Ja zawsze na to patrze z punktu wlasnego podworka.
    Czy ja by wpusicil do domu takich lachudrow co mi go chca ograbic i co ta m jeszcze? no nie.. Plot tez mam zeby mi psy sasiadow nie sraly na ogrodku... Bram jesy i jak ktos ma ucciwe zamiary to jest otwarta..
    A najwazniejsze to jest zebym mial kase bo wprawdzie sam kasa szczescia nie daje ale bardzo pomaga je osiagnac
  • 13.01.17, 19:52
    "Ja zawsze na to patrze z punktu wlasnego podworka."

Podobnie jak i ja. Dodalbym ze bardzo sie roznie, od Francuzow, tzw doswiadczeniem zyciowym. A kasa? No coz pieniadze szczescia nie prznosza. Ale ich brak to prawdziwe nieszczescie.

Stad troska o ekonomie i stad odrzucenie Maryny.

PF
  • 16.01.17, 18:57
    Oj cos chyba nie idzi po Twojej mysli?
    mishtalk.com/2017/01/15/can-marine-le-pen-pull-off-french-election-stunner-germany-a-loser-no-matter-who-wins/
  • 16.01.17, 21:58
    Dodali jednego muszkietera Wallsa z 11 % na 4. pozycji a Mélanchona na 5. z 13%. A przeciez 13>11? Moje przewidywania sa takie, ze faszolka przejdzie do 2 rundy z 30 % a w drugiej rundzie przegra albo z Fillonem albo z Macronem.

Tak pisalem dla jk powyzej i tak tez dalej mysle. Twoj link potwierdza kolejnosc dodajac przy nazwiskach troche liczb nie-po-kolei.

PF
  • 17.01.17, 02:49
    Odrobine optymizmu zycze.....Maryna wygra... :)
  • 17.01.17, 07:59
    Jestem optymistyczny: Maryna przegra:)

PF
  • 14.01.17, 02:09
    polski_francuz napisał:

> Dodalbym ze bardzo sie roznie, od Francuzow, tzw doswiadczen
    > iem zyciowym.

nie ma francuzow z doswiadczeniem zyciowym ....

ma je ... tylko gostek z Polski siedzacy we francji, dlaczego gostek
    udawadnia kazdym swoim wpisem , ze jest zalosny , jego tajemnica.
  • 29.01.17, 22:42

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/francuzi-zdecydowali-benoit-hamon-kandydatem-lewicy-na-prezydenta,711106.html

A tak wyglądają szanse kandydatów (na dziś)

pbs.twimg.com/media/C3Xbi7uWcAI2A2U.jpg:large
  • 22.02.17, 16:36

pbs.twimg.com/media/C5Q3r5kWIAAG0jH.jpg
  • 24.03.17, 05:14

...Fillon coraz bardziej z tyłu...

ig.ft.com/sites/france-election/polls/

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.