Dodaj do ulubionych

lewicowość = ułomność

16.06.17, 19:26
Wykonujemy coś lewą kończyną, bo prawą złamaliśmy
lub jej nie posiadamy.

Dobrze myślę?
Edytor zaawansowany
  • 16.06.17, 19:33
    Jimi Hendrix, Kurt Cobain nie podzielaliby twojego zdania.

Prawica jest dużo gorsza.
  • 16.06.17, 21:34
    Mylisz się.
    By zastąpić tradycyjny wzorzec trzeba duża pracy intelektualnej i fizycznej.

Jak będziesz miał wnuki to, to zrozumiesz.
  • 16.06.17, 19:36
    szkopul w tym Wojtus ze ciebie i prawicowcom myslenie kompletnie nie wychodzi.....macie zryte pod beretami calkowicie ....tak jak ci twoi kumple
    natemat.pl/210527,jezeli-chodzi-o-muslimow-to-mi-nie-zal-nawet-dzieci-tak-niektorzy-komentuja-informacje-o-pozarze-w-londynie

--
    i.imgur.com/pBV40eT.gifv
  • 16.06.17, 19:57
    Ile tam mieszkalo" Januszy z Jessikami" nie wiesz przypadkiem?

--
    i.imgur.com/pBV40eT.gifv
  • 16.06.17, 20:05
    Niestety, przypuszczam, że wesoło tam było.

Ale ramadan ich uratował.

Bo póżno mieli obiad.

W nieutulonym smutku pozostaje cała progresywna ludzkość.
  • 17.06.17, 14:15
    "Janusze" sami sie ratuja.....tylko szwecka policja to jacys debile,
    polityczek.pl/index.php/uncategorised/4521-szwecja-10-polskich-emigrantow-aresztowanych-chcieli-zaatakowac-siekierami-syryjskich-uchodzcow

--
    i.imgur.com/pBV40eT.gifv
  • 17.06.17, 15:17
    Wiesz, nie znam tej strony.

Trudno mi teraz coś o tym napisać.

Dużo tam obazków - to przypomina: dużo wody w zupie.

Kraśko na tym tle robi wrażenie intelektualisty - tym wazeliniarskim podejściem do USA.

Ambiwalentne i podejrzane to wszystko.

Dzięki, będę tam czasem zaglądał.
  • 16.06.17, 20:04
    > Wykonujemy coś lewą kończyną, bo prawą złamaliśmy
    > lub jej nie posiadamy. Dobrze myślę?

Nie za bardzo.

Bo bywa i tak, ze czasami wykonujemy coś lewą kończyną bo jestesmy mankutami.
  • 16.06.17, 20:08
    Przy samobójstwach to się czasem obserwuje.

Ktoś całe życie był mańkutem, a zastrzelił się pistoletem trzymanym w prawej ręce.
  • 16.06.17, 21:15
    pimpus18 napisał:

> Ktoś całe życie był mańkutem, a zastrzelił się pistoletem trzymanym w prawej ręce.

Spdziewam sie, ze statystycznie wsrod mankutow samobojcow przewazajaca ich wiekszosc wykonuje ten strzal z lewej jednak reki.
  • 16.06.17, 23:17
    esperal.eu/static/images/esperal-disulfiram.jpg

--
    W Polsce tyle ksenofobii, rasizmu, nienawiści i homofobii, że aż się człowiek zastanawia, czy to kraj rzekomo kultury zachodniej, czy jednak zachodnia prowincja putlerystanu.
  • 17.06.17, 14:03
    "Lewa!,
    lewa!,
    lewa!"

(Wlodzimierz Majakowski)

A na powaznie. Potrzebne sa obie nogi. I lewa i prawa. I ich obciazenie powinno byc mniej wiecej jednakowe. W przeciwnym wypadku jedna z nich zuzyje sie przedwczesnie - staw biodrowy, kolano itd. Co jest zbyteczne i niepotrzebne - to psu 5-ta noga albo 5-te kolo u wozu.

1920 - "pobilismy bolszewika"
    (a bolszewik ciagle bryka - nierzadko w "prawicowym" kostiumie kapielowym)
  • 17.06.17, 14:30
    lewica od Narutowicza i Piłsudskiego,
    prawica jak Thacher i Reagan.

Niestety mamy lewaków od Mao, anarchistów...
    i prawaków od Dmowskiego, Franco, NSZ i ONR
  • 17.06.17, 15:19
    No to się można tylko pochlatać!

Okna zasłonić i świeczkę zapalić.
  • 17.06.17, 18:26
    kazda skrajnosc i przekonanie o jedynie slusznej (bo wlasnej) racji - jest ulomnoscia.
  • 17.06.17, 19:10
    jakiegokolwiek, skutecznego działania.

Gdyby ludzie walczący z niewolnictwem, walczący o demokrację, o prawa pracownicze, walczący z różnymi dyktaturami, walczący o prawa kobiet, czy osób LGBT nie byli przekonani o własnej racji, to nic by nie osiągnęli.

--
    W Polsce tyle ksenofobii, rasizmu, nienawiści i homofobii, że aż się człowiek zastanawia, czy to kraj rzekomo kultury zachodniej, czy jednak zachodnia prowincja putlerystanu.
  • 18.06.17, 15:20
    walki z nim.

najpierw przekonanie o wlasnej racji mieli zwolennicy niewolnictwa...

ono sie samo nie zrobilo...

ERGO: - przemoc rodzi contr-przemoc i ja to ruzumiem...

ale przeciez ktos te przemoc jako pierwszy kiedys zaczal...

• 18.06.17, 15:28
    zmiany. Dlatego konflikty ideologiczne, poglądowe zawsze będą miały miejsce. Bo inaczej człowiek nie byłby człowiekiem.

--
  • 18.06.17, 16:31
    kylax4 napisał:
    > zmiany. Dlatego konflikty ideologiczne, poglądowe zawsze będą miały miejsce. Bo
    > inaczej człowiek nie byłby człowiekiem.
    --------------------
    Ideał glizdy, obojnaka nie jest dla mnie atrakcyjny.
    Sorry.
  • 18.06.17, 11:46
    "Jesli wsrod wielu prawd wybierzesz tylko jedna i za ta jedna bedziesz slepo podazac, zamieni sie ona w falsz, a ty staniesz sie fanatykiem"

("Lapidarium", Ryszard Kapuscinski)

"Pomnę, jak zielone porty mijał kajak śmigły,
    Jak mi smakowały "Sporty" nad jeziorem Wigry,
    Wieczorami nad namiotem krzyżowałem wiosła,
    Ogień rzucał iskry złote, a pod borem rosła:

Moje ulubione drzewo - Leszczyna, leszczyna,
    Jak ją za mocno przygiąć w lewo - To w prawo się odgina,
    A jak za mocno przygiąć ją w prawo - To w lewo bije z wprawą
    ,
    A stara sosna szumi radosna: Brawo, brawo!"

(Wojciech Mlynarski, "Moje ulubione drzewo")

"Co bys dělal, kdybys zítra vyhrál hromadu peněz?
    Kdyby ses stal najednou milionářem?
    Přestal bys chodit do práce?
    Asi bych se strašně nudil. Peníze nehrají v mém životě
    až tak velkou roli. Kdybych měl peníze, koupil bych auto"

("Czech. The Complete Course for Beginners")
  • 18.06.17, 13:52
    de_oakville napisał:
    > "Jesli wsrod wielu prawd wybierzesz tylko jedna i za ta jedna bedziesz slepo po
    > dazac, zamieni sie ona w falsz, a ty staniesz sie fanatykiem"
    >
    > ("Lapidarium", Ryszard Kapuscinski)
    ----------------------------
    Przywołałeś rozsądny argument za tym, że adwersarz, oponent może mieć rację.
    I z tego powodu tej drugiej stronie należy się uwaga i szacunek.
    Jednak nie słyszałem głosów mówiących, że moher ma prawo żyć.

Postawy polskich liberałów wydawały się być indyferentne moralnie.
    To nie jest prawda. Tusk&Co reprezentuje zwyrodnienie moralne.
  • 19.06.17, 11:56
    wojciech.2349 napisał(a):

> I z tego powodu tej drugiej stronie należy się uwaga i szacunek.
    > Jednak nie słyszałem głosów mówiących, że moher ma prawo żyć.
    > Postawy polskich liberałów wydawały się być indyferentne moralnie.
    > To nie jest prawda. Tusk&Co reprezentuje zwyrodnienie moralne.

Po prostu trzeba byc tolerancyjnym w stosunku do niegroznych "ulomnosci" wsrod ludzi.
    A spoleczenstwo polskie, ogolnie biorac, nie potrafi rozroznic "ulomnosci" niegroznych
    od ulomnosci "skrajnych". I jezeli ktos wykazuje tylko niewielkie "odchylki od normy",
    czy to w pozytywna strone, czy to w niegatywna strone, od razu przypina mu sie etykiete jakiegos skrajnego "wariata". Czy Tusk jest nietolerancyjny i "zwichrowany" moralnie? Czy sprawia wrazenie, ze cos go ciagle "gryzie"? Nie sprawia na mnie takiego wrazenia. Tymczasem jego przeciwnicy, wrecz wrogowie (nie ma przeciez wojny) maja ciagle jakies smutne i zawziete miny. Sprawiaja wrazenie, ze ich cos bez przerwy "gryzie". Chcieliby ksztaltowac swiat na swoja modle. I te modle innym narzucac. W tej samej ksiazce roznych ciekawych prawd pt. "Lapidarium" zgromadzonych przez Ryszarda Kapuscinskiego jest rowniez i taka:

"Zachod - wymiana pogladow.
    Wschod - narzucanie pogladow".

Z narzucaniem pogladow czlowiek mial do czynienia w PRL-u niemal od urodzenia. Ale wtedy Polska byla "pod butem" "przodujacego ustroju", wlasnie ze wschodu. Kiedy nastapila wolnosc, w wielu przypadkach dawny "zamordyzm" zastapilo od razu skrajne wyuzdanie, to rowniez "wschodnia" cecha, ktora mi zupelnie nie odpowiada. Brak tolerancji i pogarda dla inaczej myslacych, dla innych, jest bardzo przykra cecha. Ale trzeba zaczac od siebie w naprawianiu swiata. Starac sie pokonac nietolerancje tolerancja i zdrowym rozsadkiem. A nie odwrotnie, czyli wieksza nietolerancja i jeszcze wieksza pogarda. "Do niedawna zesmy zbyt latwo wybaczali..." Gdzies to ostatnio slyszalem. A w kosciele za plecami mowia cos innego - "odpuszczamy naszym winowajcom", "77 razy". Gdzie tu zwiazek i "integralnosc" charakteru? Zapominamy o przeszlosci, oddzielamy ja "gruba kreska", podazamy bez obciazen psychicznych
    ku przyszlosci. Taka zasade wyznaja ludzie "dobrej woli", ktorych podobno jest wiecej (jak spiewal Niemen). I chyba tacy ludzie jak Mazowiecki, Geremek, Walesa i im podobni mieli taka sama zdrowa zasade.
  • 19.06.17, 19:25
    Nie będę się wypowiadał na temat Mazowieckiego. Nie mam zdania.
    Dla Geremka były ważne salony. To co wg mnie jest salonem dla niego prawie wszystkie takie obiekty były saloonami. A ocena Wałęsy. Dajcie mi człowieka - potrafię go oszukać.
    I ja głosowałem 4 razy na tego oszusta.

PS. Ryzykownie przywołujesz ważne dla Polaków autorytety.
  • 20.06.17, 03:53
    na temat polskiej mentalnosci juz w dawnych wiekach. Swoje krotkie wywody na ten temat zatytulowal: "Kult poczciwego durnia". W calosci do pobrania w formie pdf po napisaniu tytulu na google.pl (chcialem zamiescic link, ale ten wpis nie przeszedl ze wzgledu na to, ze "wykryto spam":

Fragment:

"August III był istotnie głupi jak stołowe nogi, ale miał dobre serce i tłuste swe ręce
    wszystkim podawał do pocałowania. Polska go ubóstwiała. Powtarzam: ubóstwiała.
    Mój Boże! Jeśli coś czytacie, to przeczytajcie sobie mowy, które u nas wygłaszano
    do Kazimierza Jagiellończyka, nie tylko niewątpliwie najlepszego z naszych królów, ale
    w ogóle jednego z najwybitniejszych monarchów w Europie. Były to mowy obelżywe,
    prostackie, rewolucyjne, ohydne. A czego nasłuchał się Zygmunt August, Władysław IV, Jan
    Kazimierz, Jan Sobieski! Proszę, niech nasi historycy zacytują mi choćby w przybliżeniu
    jakieś podobne obelgi wygłoszone w stosunku do Augusta III."
  • 18.06.17, 13:50
    Aż tak mocno krytykujesz PIS (bolszewików), co się stało?

--
    PiS nie robi, tylko mówi, a jak robi, to odwrotnie, niż mówi - Piq
  • 18.06.17, 13:54
    Argument dialektyczny.
    Jesteś pewny, że wygrasz spór?
  • 18.06.17, 15:30
    www.youtube.com/watch?v=SwYDGe9kf78

--
  • 18.06.17, 15:48
    Nie otworzyłem tej tubki.
    Straciłem coś?
  • 18.06.17, 16:02
    dobrze myślę?
  • 18.06.17, 16:07

--
    Słowo o wyprawie Igora (na polskie fora ;)

tinyurl.com/nhk66cm

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.