Dodaj do ulubionych

Tchorze w polityce

04.11.17, 11:03
Tak bym nazwal politykow, ktorzy sieja niepokoj i nienawisc w swoich narodach po czym sie usuwaja w cien.

Najnowszym tchorzem w polityce jest Carles Puigdemont, ktory zadeklarowal Katalonie niepodlegla i widzac, ze mu to grozi wiezieniem urwal sie do Belgii. Posiac nienawisc do Madrytu bylo latwo i przyjemnie, odpowiedziec za swoje czyny jest mu zbyt trudno.

Innym tchorzem byl Nigel Farage, ktory sial nienawisc Brytyjczykow do Europy i do emigrantow europejskich ktora doprowadzila do brexitu. Po czym, jak na tchorza przystalo, zlozyl dymisje w swojej partii i czeka na to co bedzie dalej.

Za tchorza uwazam takze Jaroslawa Kaczynskiego, ktory patriotycznie podpuszczal swego brata by sie dawal ostrzelac w strefie wojennej w Gruzji, by przeszkadzal na spotkaniach wspolnoty europejskiej owczesnemu premierowi Polski, nie mowiac o nieudowodnionych jeszcze podpuszczeniach by ladowal tam gdzie sie ladowac nie dalo. Takze obecnie, Jaroslaw Kaczynski, podpuscil niezbyt inteligentna niewiaste by rzadzila w Polsce i czlowieka bez charakteru by byl Jej prezydentem. Sam zas, zadowala sie wyzywanie poslow od kanalii i zadnej funkcji nie pelni.

Przez takich tchorzy Europa powoli traci szanse by stac sie silna i by cos znaczyc w nadchodzacym swiecie.

PF
Edytor zaawansowany
  • 04.11.17, 11:52
    tchorzem jest tez pewien spec od mlodych doktorantek. -
    promujacy sie na wielkiego polskiego patriote, naprawiajacego
    polske na odleglosc.
    sam jest za tchorzliwy, by sie zderzyc z rzeczywistoscia na miejscu
    w swoim kraju, ktory na gwalt potrzebuje ludzi .

patriotyczna zlotowka mu smierdzi ...

• 04.11.17, 11:56
    Kaczyński tchórzem? Zupełnie się nie zgadzam z twoją diagnozą, no chyba że uznamy za tchórza Piłsudskiego... Klasycznym tchórzem za to jest Tusk, który zwiał do Brukseli.
  • 04.11.17, 12:00
    Pilsudskiego juz osadzila historia. Poczekajmy na osad historii dzialalnosci Kaczynskiego.

PF
  • 04.11.17, 12:39
    lont12 napisał:

> Kaczyński tchórzem? Zupełnie się nie zgadzam z twoją diagnozą, no chyba że uzna
    > my za tchórza Piłsudskiego... Klasycznym tchórzem za to jest Tusk, który zwiał
    > do Brukseli.

Totalne głupstwa a może raczej kłamstwa.
    J. Kaczyński to klasyczny tchórz. W okresie kiedy inni walczyli o wolną Polskę, kiedy to było bardzo trudne, groziło więzieniem a nawet utratą życia, on siedział w domu i bawił się z kotem. Nie był nawet internowany. Obecnie nie potrafi wziąć odpowiedzialności za kraj i wypycha marionetki na premiera oraz prezydenta ale to on rządzi pozakonstytucyjnie z tylnego siedzenia bo tak jest wygodnie. Tak czyni człowiek odważny???? Jest taki drugi przypadek podobnej konstrukcji rządów w świecie zachodnim i demokratycznym???
    A Tusk nigdzie nie zwiał tylko został wybrany przez szefów unijnych rządów na Przewodniczącego Rady Europejskiej a wcześniej jako szef partii która wygrała wybory w kraju został premierem rządu. W bezpośrednim starciu z Kaczyńskim był zdecydowanym zwycięzcą, wręcz go ośmieszył. Nie chował się za innymi, nie wypychał marionetek, potrafił wziąć odpowiedzialność za kraj.
  • 04.11.17, 18:42
    czizus napisał:
    Obecnie nie potrafi wziąć odpowiedzialności za kraj i wypycha marionetki na premiera oraz prezydenta ale to on rządzi pozakonstytucyjnie z tylnego siedzenia bo tak jest wygodnie

dokladnie tak samo czynil Pilsudski...

no i co ?

pochowano go z honorami ... i nikt mu nie czynil wyrzutow.

• 05.11.17, 16:41
    j-k napisał:

> czizus napisał:
    > Obecnie nie potrafi wziąć odpowiedzialności za kraj i wypycha marionetki na pre
    > miera oraz prezydenta ale to on rządzi pozakonstytucyjnie z tylnego siedzenia
    > bo tak jest wygodnie
    >
    >
    > dokladnie tak samo czynil Pilsudski...
    >
    > no i co ?
    >
    > pochowano go z honorami ... i nikt mu nie czynil wyrzutow.

Porównywanie Kaczyńskiego z Piłsudskim to gigantyczna farsa. Nie ten rozmiar, nie ta uroda!!!
    Piłsudski budował skłóconą i zróżnicowaną Polskę po rozbiorach w czasach szalenie trudnych, Polskę totalnie zniszczoną zaborami i wojnami. J. Kaczyński otrzymał Polskę demokratyczną, zreformowaną, Polskę w UE i w NATO, Polskę rozwijającą się dynamicznie, Polskę wyzwoloną z wpływów rosyjskich i wydawało się już zakorzenioną w zachodnich strukturach.
    Więc burzenie tego wszystkiego to to samo co robił Piłsudski???
    Rozum zgubił drogę???
  • 05.11.17, 20:50
    nie interesuje mnie KONTEKST historyczny, o ktorym piszesz.
    - jest inny - to oczywiste.

metody i cele Pilsudskiego i Kaczynskiego sa jednak podobne.

jest nim: system Wladzy - AUTORYTARYZM.
  • 06.11.17, 11:49
    j-k napisał:

> metody i cele Pilsudskiego i Kaczynskiego sa jednak podobne.
    >
    > jest nim: system Wladzy - AUTORYTARYZM.

No to powiedz jeszcze o tym Kaczyńskiemu, bo on nie wie i jest przekonany że buduje najlepszą w Europie demokrację.
  • 06.11.17, 13:47
    czizus napisał:
    > No to powiedz jeszcze o tym Kaczyńskiemu, bo on nie wie i jest przekonany
    że buduje najlepszą w Europie demokrację.

nie musze mu tego mowic.
    sam z pewnoscia wie, co robi.

pytanie jest PO CO to robi ? - konfliktujac Polske z reszta UE ?
    w moim przekonaniu wytlumaczenie jest tylko jedno - obojetne - czy sie ono komu podoba,
    czy nie.
    - chce wzmocnic wladze polskie w Warszawie - w rozgrywce z Unia i wykazac twardosc wobec Brukseli - tak by nie moga nas szantazowac.

- czy mu sie to uda ?
    oPOzycja twierdzi, ze skutek bedzie przeciwny do zamierzonego.

- ja osobiscie nie mam n/t zdania. przyszlosc pokaze.
  • 06.11.17, 14:54
    j-k napisał:

>
    > pytanie jest PO CO to robi ? - konfliktujac Polske z reszta UE ?
    > w moim przekonaniu wytlumaczenie jest tylko jedno - obojetne - czy sie ono komu
    > podoba,
    > czy nie.
    > - chce wzmocnic wladze polskie w Warszawie - w rozgrywce z Unia i wykazac tward
    > osc wobec Brukseli - tak by nie moga nas szantazowac.
    >

Szantażować? A jak to nas UE szantażuje? Za mało pieniędzy nam daje?
    "Twardość wobec Brukseli"? Ha!, ha! To tą twardością załatwia się sprawy z Brukselą?? Np. PIS dostanie większy fundusz unijnych a może Bruksela odpuści w/s pracowników delegowanych, . . . . . . ! Może dasz jakiś przykład pozytywnych efektów tej "twardości"(pomijając kwestie uchodzców bo to zupełnie inny temat).
    Mnie się wydawało, że w UE załatwia się sprawy raczej poprzez budowanie koalicji i umiejętność przekonywania do swoich argumentów a także poprzez osiąganie kompromisów a nie burzenie wszystkiego co się da, konfliktowanie się ze wszystkimi żeby pokazać jakąś "twardość" czy "wstawanie z kolan".
  • 06.11.17, 14:58
    - ktora to jest wewnetrzna sprawa Polski.

nie ma przymusu posiadaniaTK - wiele krajow Unii go nie ma i kwestie Konstytucyjne roztrzyga SN.
  • 06.11.17, 15:29
    j-k napisał:

> - ktora to jest wewnetrzna sprawa Polski.
    >
    > nie ma przymusu posiadaniaTK - wiele krajow Unii go nie ma i kwestie Konstytucy
    > jne roztrzyga SN.

Tyle tylko, że PIS nie chciał znosić TK a podporządkować go jednej partii czyli sobie, łamiąc przy tym wielokrotnie konstytucję a tu już nieco inna sprawa. To samo odnosi się do sądów. Wcześniej Komisja Wenecka jako neutralny obserwator stwierdziła łamanie konstytucji przez rząd i prezydenta właśnie w czasie majstrowania przy TK . A to wszystko to już nie jest tylko wewnętrzna sprawa Polski bo Polska przystępując do UE zobowiązała się przestrzegać prawo. W takim stanie jak obecnie Polska nie byłaby przyjęta do UE.
    Taki pogląd podziela przynajmniej połowa Polaków.
    PIS "wstał z kolan" i zaraz ugrzązł w bagnie które sam stworzył i nazywa to "twardością" wobec Brukseli. Fascynująca polityka!!!!
  • 06.11.17, 15:38
    i nie przejmuje sie twoimi i PO zarzutami.

siedze w kraiku - zwanym zartem Reichem - juz 34 lata i widze tu postepujacy upadek demokracji, postepujaca zaleznosc wymiaru sprawiedliwosci od Wladzy i to co PiS chce zrobic w PL w lat kilka - tu juz wczesniej zrobiono (tyle , ze powolutku...) przez poprzednie lat kilkanascie - wiec
    nie bylo to takie spektakularne...

• 14.11.17, 10:14
    j-k napisał:

> i nie przejmuje sie twoimi i PO zarzutami.
    >
    > siedze w kraiku - zwanym zartem Reichem - juz 34 lata i widze tu postepujacy up
    > adek demokracji, postepujaca zaleznosc wymiaru sprawiedliwosci od Wladzy i to c
    > o PiS chce zrobic w PL w lat kilka - tu juz wczesniej zrobiono (tyle , ze powol
    > utku...) przez poprzednie lat kilkanascie - wiec
    > nie bylo to takie spektakularne...
    >

Wychowywano mnie od podstawowki w przeswiadczeniu, ze Polacy zawsze cierpieli ze strony zlych sasiadow, miedzy ktorymi przyszlo nam pechowo mieszkac w tej czesci Europy.
    Niedawno zrozumialem (rowniez dzieki "wynurzeniom" wielu osob na forum swiat), jakim wyzwaniem bylo przez wieki dla sasiadow Polski dawac sobie rade z bliskoscia Polakow i pozostac przy tym normalnym. Borykac sie z ich agresywnoscia, poczuciem wyzszosci z ich strony pomnozonej przez, nazwijmy to eufemistycznie, nie najwyzsze loty cech charakteru i intelektu. Niezla kuchnia i nieprzecietna uroda wielu Polek (a moze i Polakow), nie leczyla narodu z tych cech. Przeciwnie - rozdmuchiwala je do monstrualnych rozmiarow.
    W Rosji maja chociaz ogromny kraj i to ze wielkosc jego obszaru wielu ludziom tam odbiera rozum - uwazaja sie za najlepszych i najwspanialszych na swiecie, i ogrom kraju, ktorego z taka wielkoscia powierzchni nie posiada nikt inny, nawet Chinczycy, potwierdza im to przekonanie, ze sa wyjatkowi. Polacy maja takie samo przekonanie, a nawet ze sa narodem jeszcze wiekszym, chociaz nic, absolutnie nic, tego nie potwierdza. Wybaczam wszystko sasiadom Polski i sam prosze o wybaczenie. Moje wyznanie jednak nic nie znaczy. Jestem tylko "ziarenkiem piasku" z wielkiej piaszczeystej wydmy, ktora wielu innym ziarenkom wydaje sie byc Sahara. A wydma z okolic Leby nie przemieszcza sie tylko dzieki temu, ze dawniej pewien lud madrze gospodarujacy na tych ziemiach obsial ja pozyteczna roslinnoscia, nad ktorej rozwojem dlugo pracowal.
  • 14.11.17, 12:13
    Podobnie, jak inne narody na srednim stopniu rozwoju, Polacy są bardzo różni:
    od ludzi ciekawych, do spektakularnych ćwoków.
    Poziom ludzi w krajach wysokocywilizowanych nie jest jakos specjalnie wyzszy, ale mniej zrożnicowany.

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • 14.11.17, 13:07
    borrka napisał:

> Podobnie, jak inne narody na srednim stopniu rozwoju, Polacy są bardzo różni:
    > od ludzi ciekawych, do spektakularnych ćwoków.
    > Poziom ludzi w krajach wysokocywilizowanych nie jest jakos specjalnie wyzszy, a
    > le mniej zrożnicowany.

Masz racje, tylko przykre jest kiedy ci "spektakularni" biora gore w Twoim kraju rodzinnym, jakiego do tej pory nie znales. Przypomina mi sie zaraz piesn znana jako "Horst-Wessel Lied":

"Die Strasse frei den braunen Batallionen.
    Die Strasse frei dem Sturmabteilungsmann!
    Es schau'n aufs Hakenkreuz voll Hoffnung schon Millionen.
    Der Tag für Freiheit und für Brot bricht an!"

oraz przyslowie:

"W krainie slepcow jednooki jest krolem"

• 04.11.17, 21:05
    idź kury szcz... prowadzić, czizus

Jest taki drugi przypadek podobnej konstrukcji rządów w świecie zachodnim i demokratycznym???

U lidera światowej demokracji, czyli w USA, nie takie rzeczy są regularnie przerabiane... a we Włoszech, a w Hiszpanii co wyprawiają?... Prezydenci Francji służą w pierwszej kolejności kanclerzowi Niemiec, a kanclerz Niemiec zapytała się Niemców o zgodę na sprowadzenie do Niemiec milionów nachodźców? Wolisz takie "demokratyczne" rządy?
  • 05.11.17, 12:40
    lont12 napisał:

> idź kury szcz... prowadzić, czizus
    >
    > Jest taki drugi przypadek podobnej konstrukcji rządów w świecie zachodnim i
    > demokratycznym???

>
    > U lidera światowej demokracji, czyli w USA, nie takie rzeczy są regularnie prze
    > rabiane... a we Włoszech, a w Hiszpanii co wyprawiają?... Prezydenci Francji sł
    > użą w pierwszej kolejności kanclerzowi Niemiec, a kanclerz Niemiec zapytała się
    > Niemców o zgodę na sprowadzenie do Niemiec milionów nachodźców? Wolisz takie "
    > demokratyczne" rządy?

Mataczysz i mówiąc delikatnie mijasz się z prawdą. Nigdzie z w/w państw nie ma władzy poza konstytucyjnej. W Polsce ośrodek władzy skupia się na ul. Nowogrodzkiej a nie w Al. Ujazdowskich i to jest gigantyczna patologia, zupełnie obca zachodnim demokracjom.
  • 05.11.17, 21:00
    w Reichu, w czasach tkzw. Wielkiej Koalicji osrodek wladzy znajdowal sie w siedzibie CDU i SPD
    - gdzie na przemian wszelkie przyszle ustalenia rzadowe omawiano.
  • 08.11.17, 23:12
    Nie porównuj kaczora z Marszałkiem, bo jedyne co możesz tym wywołać to torsje...

--
    IwyszedłInnyKońBarwyOgnia
    ----------------------------
    - Być może niezbyt pilnie uczyłem się na uniwersytecie, bo piłem wtedy dużo piwa - tak swe historyczne wywody skomentował Wolodia Putin.
  • 11.11.17, 00:17
    i dlatego zawsze bede ich porownywal.

celem dla OBU jest AUTORYTARYZM.
    - czyli tylko formalne uznawanie Demokracji (na nizszych szczeblach wladzy)
    a na tych wyzszych - podejmowanie samodzielnych, autonomicznych decyzji.

pl.wikipedia.org/wiki/Autorytaryzm_(ustr%C3%B3j)PS.
    tak sie sklada, ze mam podobne inicjaly :)
    J.K.
  • 14.11.17, 12:02
    j-k napisał:

> i dlatego zawsze bede ich porownywal.
    >
    > celem dla OBU jest AUTORYTARYZM.
    > - czyli tylko formalne uznawanie Demokracji (na nizszych szczeblach wladzy)
    > a na tych wyzszych - podejmowanie samodzielnych, autonomicznych decyzji.
    >

Tak ich obu widzisz? Masz prawo, kazdy widzi inaczej. Mam nadzieje, ze nie po "koszernym glebszym". W demokracji nie powinno sie uwazac innych pogladow za "nienormalne" i "chore". Ktos madry powiedzial kiedys, ze "nie ma dwoch osob, ktore mieszkaja w tym samym miescie, bo kazdy odbiera je zupelnie inaczej". Sporo Polakow musi to rowniez widziec podobnie jak Ty skoro drugi Kaczynski juz lezy na Wawelu prawie obok Marszalka. I pewnie licza na to, ze zyjacy rowniez kiedys, po wielu latach, tam spocznie na honorowym miejscu. Mnie jakos natura obdarzyla zupelnie innymi "okularami", inna "optyka". Wzrok mam zupelnie inny. Nie wydaje mi sie, ze oni maja ze soba wiele wpolnego. I gdyby zyli obok siebie, to jeden chcialby drugiego aresztowac (cos podobnego powiedzial Norman Davies). Ale sluch musimy miec podobny bo zarowno Pilsudski mowil po polsku jak i Kaczynski mowi po polsku. Nie zaprzeczam. Ciekawe co by na to powiedzial Daniel Olbrychski, ktory zagral Marszalka w "Bitwie warszawskiej". Chcielibyscie Pilsudskiego a macie Rewicza (od slowa "rewia").
  • 14.11.17, 15:32
    TYLKO jesli chodzi o system Wladzy (dazenie do autorytaryzmu) - tylko o tym wspomnialem.

wkladasz mi w usta rozciagniecie tego porownania ich obu na inne ich cechy i przymioty
    - co z mojej strony nie mialo miejsca.
  • 04.11.17, 12:26
    patrioci , kiedy w koncu wyegzekfujecie te miliardy od niemcow
    za 2 ws.
    straszono niemca, a teraz podwijaja ogon
    .... patrioci stchorzyli

• 04.11.17, 15:47
    karbat napisał:
    > straszono niemca, a teraz podwijaja ogon

bzdury - to najpierw niemiaszek nas straszyl, probujac wpie*dalac sie w wewnetrzne polskie sprawy (Trybunal Konstytucyjny itd...) - a te reperacje - to byl tylko sygnal dla niemcow
    - by sie od Polski odpie*dolili.

i dobrze - bo Zrozumiano tu te polskie sygnaly...
  • 04.11.17, 18:03
    pisdaczku wiem, ze ci sie podoba to co robi kaczorenko.
    jasiu , zapisales sie do klubu. -ue
    przestrzegaj obowiazujace tam zasady.

nie tylko niemiaszkom nie podoba sie polityka starego kawalera. tk itd.

unia, kraje. podsumuja solidarnie polske,
    gdy wyciagnie reke po kase.

dzieci w szkolach beda uczyc.
    kiedys za tuskabudowano w kraju autostrady

• 04.11.17, 18:46
    hloopcze, Niemcy to nie wiedza - gdzie dzis wlasna d... wsadzic - przyjmujac 1,5 mln "uchodzcow" (a de facto imigrantow ekonomicznych)
    - a 3 razy tyle ich rodzin czeka juz na walizkach...

i ja juz mysle o tym, ze gdy tylko pojde na emeryture,
    a to sie za 2-3 lata zbilza - by z tego kraiku spie*dalac...

Polsce - to niemiaszki moga dzis "nakukac".

• 04.11.17, 18:58
    Naprawde tak myslisz?

Ciekawe...

Pozdro

PF
  • 05.11.17, 00:05
    jasiu , polska bez niemca , francuza , unii jest zerem .
    jest jak bialorus czy ukraina.

kombinujesz , ze z ca. 1 000 euro niemieckiej emerytury bedziesz
    w polsce panem .... , bedziesz biedny.

za te grosze nie bedzie ci mial kto tylka podcierac..
    niemiec daje wiecej polskim opiekunkom.

a polski prywatny lekarz , szybko ci wyjmie
    to co w germanii zaoszczedziles

niemiec nie ma zamiaru polsce nakukac, chce jedynie
    wspolpracowac i z zyskiem zarobic.

wiem jestes sfrustrowany niemcami,nie to co bylo kiedys
    mozesz dalej marzyc o polsce, bedzie jak twoja zona postanowi

• 05.11.17, 00:40
    już po północy, karbat, coś późno dziś od bauera z szychty wróciłeś
  • 05.11.17, 20:53
    karbat napisał:
    > w polsce panem .... , bedziesz biedny.

istotnie kombinuje.
    w PL mam wlasne mieszkanie.
    wszelkie oplaty ( + prad, gaz i ogrzewanie) kosztuja mnie 150 Euro.

reszta na zycie i lekarzy wystarczy :)))

• 05.11.17, 01:09
    jasiu , polska bez niemca , francuza , unii jest zerem .
    jest jak bialorus czy ukraina.

w polsce panem .... , bedziesz biedny.

za te grosze nie bedzie ci mial kto tylka podcierac..
    niemiec daje wiecej polskim opiekunkom.

a polski prywatny lekarz , szybko ci wyjmie
    to co w germanii zaoszczedziles

niemiec nie ma zamiaru polsce nakukac, chce jedynie
    wspolpracowac i z zyskiem zarobic.

wiem jestes sfrustrowany niemcami,nie to co bylo kiedys
    mozesz dalej marzyc o polsce, bedzie jak twoja zona postanowi

• 04.11.17, 23:54

> straszono Polaka w/s Trybunalu Konstytucyjnego, , ale niemiaszki podwijaja ogon
    i stchorzyli, conie ?
  • 08.11.17, 23:15
    karbat napisał:

> patrioci , kiedy w koncu wyegzekfujecie te miliardy od niemcow
    > za 2 ws.
    > straszono niemca, a teraz podwijaja ogon
    > .... patrioci stchorzyli
    >

Zaraz po tym jak wypłacicie nam kontrybucję z odsetkami za wojnę 1920 roku.
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >

--
    IwyszedłInnyKońBarwyOgnia
    ----------------------------
    - Być może niezbyt pilnie uczyłem się na uniwersytecie, bo piłem wtedy dużo piwa - tak swe historyczne wywody skomentował Wolodia Putin.
  • 04.11.17, 15:32
    Czemu ty nie zostaniesz prezydentem i nie naprawisz skorumpowanej Francji?, To moze byc
    tylko poczatek aby naprawic skorumpowana Europe
    a pozniej sie wezmisz za caly swiat.
  • 04.11.17, 18:04
    Chyba, ze napaliłeś się czegoś i mózg przestał pracować.
  • 04.11.17, 18:57
    Ja?

Troche zmeczony, to prawda. Ale mozg pracuje. I czytam w Spieglu, ze Twoj ulubiony prezydent GW Bush uwaza aktualnego prezydenta za niezdolnego i pracujacego glownie nad swoim przerosnietym ego:

www.spiegel.de/politik/ausland/ex-praesidenten-bush-ueber-donald-trump-angeber-der-keine-ahnung-hat-a-1176510.html

No i co Ty na to?

PF

• 04.11.17, 19:09
    Who cares?
    Oni teraz zapisali się do klubu nevertrumpers. Demokraci ich za to pokochają.

Ale nie o tym mówimy, Trzeba mieć niepracujący mózg aby porównać katalończyka do bryta i polaka.
  • 04.11.17, 20:11
    Politycy, manipulatorzy, grajacy na sentymentach nacjonalistycznych. Who cares about nationality?

PF
  • 04.11.17, 21:13
    Who cares about nationality?

You care, co widać po twoim nicku.
  • 04.11.17, 21:22
    No coz, mam te durnowata polska odwage bedaca w dysharmonia z mozliwosciami. Ale jakos wyszedlem na swoje. A zatem mozna byc i Polakiem i miec sukces.

Z czego ten sukces wynika, Ano, glownie z polskiej pracowitosci i z polskiego uporu. Troche z rozsadku zawodowego nauczonego w Niemczech i bardzo duzo z szansy, ktora mi dala francuska rodzina.

Stad i moj nick i moje poglady.

PF
  • 04.11.17, 21:23
    Aha, ale ja staram sie wyciagac pozytywy z genow. A nie nimi manipulowac.

PF
  • 05.11.17, 01:35
    sukces.... pojecie wzglene
    imponuj sobie.

cokoliwek to slowo znaczy

• 04.11.17, 18:37
    felusiak, to typowe dla niektorych
    tfu intelektualistow z kraju wislanego.

wyrokuja , ten i tamten to tchorze.
    w swej arogancji ignorancji wiedza najlepiej.
  • 04.11.17, 19:52
    PF-ie,
    Kaczyński = tchórz to absurd.
    N-ty raz popadasz w irracjonalizm.
  • 04.11.17, 20:13
    Wojciechu, kazdy Polak ma troche odwagi. Czasem ta odwaga jest za duza w stosunku do mozliwosci. Ale to polska cecha. I jej brak sie czuje. Nieprzyjemnie.

PF
  • 04.11.17, 21:18
    Wszystko co robi Kaczyński dowodzi jego wielkiej odwagi... sam przeciw wszystkim... ale ma swoich pomagierów, jak niegdyś Piłsudski... Taka jest konieczność w takim kraju jak Polska, wśród takich ludzi jak Polacy, bo tu parlamentaryzm w stylu brytyjskim po prostu nie pracuje.
  • 04.11.17, 23:26
    lont12, chloptasiu spod switu.

polska pod wpywem silnej reki , kaczorenki .....
    zapominasz , ze polska jest w klubie unijnym
    w ktorym obowiazuja troszke inne reguly gry.

w unii w ktorej kazdy bedzie sie bawic we wlasne klocki
    nie bedzie respektowac obowiazujacyh regul gry,
    polska ma raczej przes.ane. nawt usa jej nie pomoze.

bedzie sama jak palec w d.... .

• 05.11.17, 00:37
    Polska nie jest sfederalizowana w państwo unijne jeszcze i ma prawo do swojego widzimisie. Unia nie jest wieczna, to młody twór o niejasnej przyszłości. Federalizacja już jest mocno spóźniona. Lewactwo wyraźnie się przeliczyło.
  • 05.11.17, 01:37
    A rzad Hiszpani lacznie z Krolem to nie dostali sie na Twoja liste?
    Puigdemont i jego Grupa czy Banda pojechali daleko tylko dlatego ze rzad Hiszpani to ciolki ktore widzialy ze zaczynaja sie ruchy w kierunku odlaczenia w Kataloni - i na co czekali wtedy ? Czekali ze moze nie ma co ryzykowac wlasna D bo moze im to referendum nie wyjdzie albo sie zniecheca albo..... nie wiedzieli co maja robic...i bali sie ze moga zrobic sobie gorzej. Potem jeszcze wyslali policje ktora spalowala ludzi i zrobila jeszcze gorzej... W koncu zaczeli cos dzilac - jednych zamkneli, inni zwiali a Katalonczycy chyba az tak na powaznie tez tego nie traktowali bo nie za bardzo maj odwage pokazywac co chca?
    No a sam Puigdemont to rzeczywiscie tchorz - a moze po prostu niedoswaidczony karierowy polityk ktory liczyl chyba ze moze mu sie uda "psim swedem" zostac bohaterem jesli by rzad Hiszpani rzeczywiscie byl na tyle glupi i im na to pozwolil. A jak zobaczyl ze moze pojsc do pierdla to sie wystraszyl i zwial do Belgii..

Farage chyba nigdy nie mial innego zamiaru jak tylko zamieszac i wyprowadzic innych na pozycje poniewaz w takiej sytuacja za niepowdzenie sie nie odpowiada.

Kaczynski to jeszcze inny charakter - o rozne rzewczy mozna go posadzac ale chyba nie o tchorzstwo?
    On wie ze moze wiecej zrobic poprzez innych ludzi niz sam by mogl...i patrzac z boku bardzo dobrze mu to idzie.
  • 05.11.17, 07:27
    "On wie ze moze wiecej zrobic poprzez innych ludzi niz sam by mogl...i patrzac z boku bardzo dobrze mu to idzie"

Jemu moze, ale czy Polsce? Poza tym stosuje regule, ktora dobrze znam skadinad - nigdy sie otaczaj inteligentniejszymi od siebie. W rezultacie mamy na kluczowych pozycjach ludzi niekompetentnych.

PF
  • 05.11.17, 08:36
    Ze Kaczynski to tchorz moze tylko porabaniec wymyslec. Akurat nie to. Jest najbardziej pracowitym politykiem polskim. Innych polskich politykow ma o pare lig pod soba.
    Problem jest ze jest duzo gorsuy od politykow zachodnich. I tu robi bledy. Ale z niewiedzy tez na czym polega sila panstwa. A sila panstwa jest jego gospodarka. Co prawda Kaczynski wie ze cos z polska, szerzej z Osteuropejskimi gospodarkami poszle zle ale nie zna doroslego kapitalizmu wiec mus sie durnowato wydaje.
    Jestem w drodze do Kaliningradu, wlasnie autobusem ruszylem z Elblaga, niecale 2h i jestrm tam. Sam jestem ciekawy jak wyglada ta granica, niedlugo juz.

--
    Pozdrowienia

kfugktru23 vel bmc3i vel matrek dnia 11.08.17, o godzinie 22:46 na Forum Swiat napisał:
    >Rozwiązanie na komuchów jest jedno - kula w łeb, ścierwa do pieca hutniczego.
  • 05.11.17, 08:36
    W autobusie jest WiFi calkiem porzadnie. Pisze z komorki

--
    Pozdrowienia

kfugktru23 vel bmc3i vel matrek dnia 11.08.17, o godzinie 22:46 na Forum Swiat napisał:
  • 05.11.17, 10:30
    wstydziłbyś się nazywać to miasto Kaliningradem... fuj
  • 05.11.17, 11:36
    lont12 napisał:

> wstydziłbyś się nazywać to miasto Kaliningradem... fuj

A dlaczego? Tak sie nazywa. Wroclaw tez nie Breslau przeciez

--
    Pozdrowienia

• 05.11.17, 20:01
    Nie, tak się nie nazywa, tak nazwał go wyjęty dziś spod prawa Stalin. Czy ty na Katowice nadal mówisz Stalinogród? Breslau czy Wrocław, obie nazwy są poprawne. Kaliningrad nie jest.
  • 05.11.17, 08:44
    Otacza sie miernotami i to jedno jest pewne.
    Co do tchórzostwa, niewiele dzis można powiedziec - w dziecinstwie Kaczynscy byli szkolnymi ofermami i czesto ich bili koledzy z podwórka.
    To pozostawilo jakiś ślad w psychice, ale czy akurat tchórzostwo w wieku dojrzalym?
    Trzeba go dobrze znac, by ocenic.
    On sie raczej boi swiata zewnetrznego, poza Polska.
    Tam czuje sie niepewnie i wie , ze uwazaja go za dziwadlo.

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • 05.11.17, 08:54
    Boi sie smiesznosci. Kto sie czegos boi, no kto? Poza tym, to wlasnie na jezyku angielskim byl zerem, oszukal w liceum i dostal sie bezprawnie do X klasy. I boi sie pewnie, ze mu mature i kolejne dyplomy odbiora.Takie jest zycie tchorza, ciagle sie trzeba czegos bac.

A propos dyplomow to odwazny byl Czochralski, ktory wkurzony za nieuczciwe oceny na maturze stal sie najbardziej cytowanym polskim naukowcem bez dyplomu skonczenia studiow.

PF
  • 05.11.17, 11:15
    Skoro juz mowisz o dziecinstwo, pomowmy i o tym. Zdaje sie, ze mama K. wykolegowala swego meza z opieki nad blizniakami. I przelala swoje kompleksy i emocje na nich. Czuc brak ojca w wychowaniu. No i ta odwaga szefuncia ma troche kobiecy charakter. Z epoki przedfeministycznej:)

Tyle mojej psychoanalizy.

PF
  • 05.11.17, 14:45
    Carles Puigdemont poszedl na policje w Brukseli.

Jest troche mniejszym tchorzem niz pozostali. Chociaz, ja tam wole takich jak Waclaw Havel, ktory wierzyl w czechoslowacka sprawiedliwosc. Nawet wtedy, gdy byla niesprawiedliwa.

PF
  • 05.11.17, 21:10
    > Waclaw Havel, ktory wierzyl w czechoslowacka sprawiedliwosc. Nawet wtedy, gdy byla niesprawiedliwa.

mógłbyś tę myśl wyjaśnić?
  • 05.11.17, 21:37
    Pan Havel siedzial wielokrotnie w wiezieniu za dzialanosc opozycyjna. Ale nie chcial wyjezdzac z Czechoslowacji. Gdzies czytalem, ze powiedzial ze wierzy w w praworzadnosc swojej Ojczyzny. Jego charakter wzbudzaja szacunek.

PF
  • 05.11.17, 21:37
    ...wzbudza...

PF
  • 05.11.17, 21:47
    ale skoro wierzysz w obecna hiszpanska demokracje...

to ja wierze w te obecna francuska - od Macarona :)
  • 05.11.17, 21:49
    Macron wie, ze nasza demokracja ma charakter dworu w Werslau. I jako krol Francji stara sie rzadzic jak umie.

I ma racje.

PF
  • 05.11.17, 21:50
    ...Wersalu...
  • 11.11.17, 00:53
    polski_francuz napisał:
    > Macron wie, ze nasza demokracja ma charakter dworu w Werslalu.
    I jako krol Francji stara sie rzadzic jak umie.
    > I ma racje.

To czemu bronisz tego Kaczynskiemu ?
    robi to samo - co Macaron.
    a ze z tylnego siedzenia - to bez znaczenia.
  • 11.11.17, 07:55
    Macron ma kompetencje na krola, Kaczynski na doradce.

Dlatego

PF
  • 13.11.17, 16:07
    polski_francuz napisał:
    > Macron ma kompetencje na krola, Kaczynski na doradce.
    -------------------
    Kaczyński to Mike Tyson, a Macron to taki sobie kogut.
  • 13.11.17, 20:21
    to on jest jak Tyson. Ale czy podoba siem pieknym kobietom w naszym wieku?

A nasz Macron siem podoba!

PF
  • 13.11.17, 22:34
    polski_francuz napisał:
    > to on jest jak Tyson. Ale czy podoba siem pieknym
    > kobietom w naszym wieku?
    >
    > A nasz Macron siem podoba!
    ----------------
    Daj spokój. Macron to taki noname.
    Poprawniej byłoby napisać "no name" .

Ale po co być starannym w tak nieciekawym politycznym epizodzie.
    Mieliście za prezydentów: męża prostytutki, potem skuterzystę. a teraz nekrofila.
  • 14.11.17, 07:11
    Zycie seksualne jest we Francji bogate. Pamietam taka ksiazka o seksie kilka wiekow temu. jej tytul mi wylecial z glowy. Stad i politycy nie sa przez te lornetke obserwowani. Powiedzialbym nawet, ze sex stanowi czesc kultury i cywlizacji francuskiej. Jak i kuchnia.

Co do Macrona. To mlody ale odwazny czlowiek. Uczciwy polityk. Sciskam kciuki za jego sukces. Co do Kaczynskiego to ani jego charakter ani jego baza wyborcza mi nie leza. Ale, nie wybieram w Polsce.

PF
  • 14.11.17, 15:35
    wojciech.2349 napisał(a):
    Macron ma kompetencje na krola, Kaczynski na doradce.

Jest przeciez tylko Doradca.
    - a dlaczego inni jego Rad sluchaja - to osobna sprawa.
  • 05.11.17, 20:55
    No cóż, tyś Rosjanin, więc wolisz nazywać to nierosyjskie miasto po radziecku. W Krakowie przez cały okres PRLu była na mapach Krakowa ulica Bohaterów Stalingradu, ale i tak wszyscy nazywali tę ulicę Starowiślna, jak zawsze. Ludzie mieli polski charakter i olewali radzieckie mapy... no ale ty masz radziecki charakter, nie twoja wina.
  • 07.11.17, 18:26
    lont12 napisał:

> W Krakowie przez cały okres PRLu była na mapach Krakowa ulica Bohaterów Staling
    > radu, ale i tak wszyscy nazywali tę ulicę Starowiślna, jak zawsze. Ludzie mieli
    > polski charakter i olewali radzieckie mapy...

A wiec drogi l12 zajmijmy sie ta ulica. Bohaterow Stalingradu, ta w Krakowie.
    Ale troche inaczej jakbys sie spodziewal, wiem.
    Rozumiem ze Tobie jak innym Prawdziwym Polakom nazwa tej ulicy sie ne podobala. Wiec pojedziemy konsekwentnie dalej.
    Obrona Stalingradu bylo wydarzeniem historycznym, do tego bardzo istotnym, dla historii Swiata. Ta ulica w Krakowie byla nazwana dla uczczenie zwyciestwa Armii Czerwonej nad Niemcami, do tego byla tym faktycznym zwrotem w 2 Wojne Swiatowej. Jako ze Polakom i Tobie naturalnie to wydarzenie nie podoba sie musze, nie mam innej mozliwosci, uznac ze chcialbys Ty jak i inni Prawdziwi Polacy aby obrona Stalingradu nie byla dla ZSRR zwycieska a powinny byc ich kleska. A to by znaczylo, tez konsekwentnie dalej, ze Niemcy zwyciezyliby tamze. I nie tylko tamze a po prostu by pokonali ZSRR. Tak bys Ty drogi l12 jak i inni prawdziwi Polacy by woleli, prawda? Inaczej sie tego nie da zinterpretowac.
    Ja wiem, uwazasz Ty jak i inni Prawdziwi Polacy ze ZSRR moglby, a wlasciwie powinien przegrac, i tak by USA wygrala z Niemcami a wiec Polaka bylaby i tak wyzwolona i do tego nie przez ZSRR a Amerykanow, szerzej anglosasow.
    A wiec popelniacie wielki blad, Ty drogi l12 i inni Prawdziwi Polacy. Jakby Niemcom tak poszlo w ZSRR jak planowali, a wcale az tak daleko od tego nie byli, sytuacji na Swiecie by sie diametralnie, ogromne, zmienila. Niemcy majac surowce rosyjske, wielkie miliony do roboty by i gospodarczo wcale nie bylyby slabsze od USA, raczej silniejsze, jak sie wliczy Japonie po stronie Niemiec. Twoj obecny Kangurzy Kraj Japonczycy by zagarneli lewa reka bo USA by musiala sie na Niemczech koncentrowac. Bo, tak bylo w niemieckch planach, po zajeciu ZSRR tak do Wolgi, tym samym tych najludniejszych obszarow ZSRR, ZSRR, ta jego resztka w sensie ludnosciwoym, nie mialby zadnego potencjalu do powaznej dalszej wojny z Niemcami. Armie niemieckie by wrocily, Tam by zostao ze 30dywizji,ruszylby ogromny program budowy floty oceanicznej i bombowcow 4 motorowych. Te bombowce uniemozliwilyby powstanie liczacego premyslu zbrojeniowego w resztkach ZSRR na Uralu, niszczylyby go w zarodku. Anglia bylaby lewa reka zajeta, jej przemysli tez by zaczal pracowac na potrzeby niemieckie i co wtedy? Jak sobie myslisz, USA by zbudowala sobie bomby A i by i tak chodzby tym pokonala Niemcy, to bzdura. USA budowla bombe A 6 lat, w szczytowym okresie jej budowy pracowalo w tym programie 300tys ludzi, jakby Niemcy wojne z ZSRR wygraly, Amerykanie by nie mieli czasu na takie fanaberie, by musialy tych ludzi rzucic do produkcji konwencjonalnej bronii. Koldra za krotka, tak jak w rzeczywistosci Niemcy mieli za krotka koldre i tez nie mogi budowac ani 4motorwych bombowcow ani duzej floty ani tez bomby A.
    W konsekwencji tak ukochanej przez Ciebie jak i innych Prawdziwych Polakow przegranej ZSRR z Niemcymi to raczej Niemcy pierwsi mieliby bombe A. W koncu fizyka niemiecka w tym zakresie stala wyzej od amerykanskiej a i mieliby Niemcy komfort na wydzielenie tez takich 300tys ludzi do pracy nad nia. Tak jak Amerykaniew rzeczywstosci ktora sie odbyla.
    Ja rozumiem jak Twoje marzenie drogi l12 jak i innych Prwdziwych Polakow bylo ze Niemcy wygraja 2 Wojne Swiatowa, Anglosasi beda pokonani, to calkiem OK, masz racje z niechecia do sukcesu Obrony Stalingradu. Ale jak inaczej to proponowalbym konsekwentnie jednak swietowac ta Obrone. Bo ona uratowala Anglosasom tylek, ze o Polsce nie wspomne. Polska w tych zmaganiach to maly pionek.
    Ale dodam tez ze moze faktycznie podobaloby sie Tobie, drogi l12, wygrana Niemiec tez z innego powodu. Nienawidzisz Zydow a Niemcy ich tepili jak wiadomo. Wiec moze bys sie w takim Swiecie, Swiecie bez Zydow, bo Niemcy by wojne wygrali, dobrze czul? I pies drapal ze anglosasi dostali w d.. najwazniejsze ze Zydzi mieli ostatecznie przerabane? To powiedz to wyraznie drogi l12, nie wstydz sie.

Mysle drogi l12 ze wylozylem Tobie dokladnie wraz z konsekwencjami co by bylo gdyby. Wiem, sam do takich przemyslen, a one sa napewno sluszne, bys nie doszedl. Bo Twoje rozumowanie sa krociutkie, takie na 2 dni do przodu. Zreszta to widac i w Twoim zyciu dtrogi l12. Jestes typowym looserem, wlasnie dlatego tez ze konsekwencji, troche tych dlugofalowych przewidziec dobrze nie potrafisz. Jedno wynika z drugiego, nie podobala sie Tobie ulica Bohaterow Stalingradu, wlasnie dlatego ze byla zwycieska dla ZSRR, a tez w efekcie dla Anglosasow, i jestes zyciwym looserm. Rozumek prosty wiec i wychodzi u Ciebie w Twoim zyciu inaczej jak chcialbys.

--
    Pozdrowienia

• 07.11.17, 18:43
    Przestań opowiadać o jakimś Stalingradzie bo to nikogo tutaj nie obchodzi a skup się na świętowaniu rocznicy rewolucji bo to dzisiaj twoje święto.

Ps. Starowiślna to Starowiślna a nie żadnych tam kacapskich obrońców. Dla nas Sowieci to byli okupanci kremlowski palancie.
  • 07.11.17, 19:41
    czizus napisał:

> Przestań opowiadać o jakimś Stalingradzie bo to nikogo tutaj nie obchodzi a sku
    > p się na świętowaniu rocznicy rewolucji bo to dzisiaj twoje święto.

Wlasnie jestem w Rosji, w Kaliningradzie. I wczoraj wieczorem obejrzalem w tutejszej TV film o Lwie Trozkim. To sa tutaj odcinki, widzialem jeden. Wlasnie z okazji rewolucji nadaja takie.
    Tak patrzalem na tych popaprancow rewolucjonalistow gadajacych o rownoscich i siedzacych na Zachodzie. Wtedy wlasnie. I tak sie zastanawialem jak taki popapraniec sobie wymyslil jak ma byc zorganizowana gospodarka, inaczej naturalnie jak kapitalistyczne. I to byli rowno wszyscy popaprancy, Trocki, Lenin itd. Nie bede Marksa czytal ale jestem przekonany ze u niego tez bym nie doczytal sie jak ma wygladac gospodarka gdzie robotnicy mieli rzadzic. I nia kierowac. Sensownie naturalnie. Ale wiem, Ty drogi czuzisie kapitalizmu tez nie rozumiesz. Doroslego.

Ale zreszta Solidarnosc byla taka sama. Tylko ze potem te poparance jak Walesa oddali sie pod wladze duzych kapitalistow z Zachodu, tyle dobrego, bo chociaz macie i w Polsce kapitalizm.

> Ps. Starowiślna to Starowiślna a nie żadnych tam kacapskich obrońców. Dla nas
    > Sowieci to byli okupanci kremlowski palancie.

Nastepny myslacy 2 dni do przodu. Tez wolalbys aby Niemcy wygrali 2 Wojne Swiatowa.

W efekcie tez jestes looser bo Kaczynski sie wam do d... dobiera. Ziobro do drzwi Twoich za malwesacji Funduszy Unijnych nie puka? Nie? To niedlugo. Przygotoj sobie kofer z zapasowa bielizna, przyda sie do wiezienia.

--
    Pozdrowienia

• 07.11.17, 21:23
    Tak właśnie nauczali na lekcjach PO w PRLu, a tymczasem logika mówi co innego. Niemcy przegrały wojnę, nim ją jeszcze zaczęły, a to dlatego że zawiódł ich potencjalny sojusznik w planowanej wojnie z ZSRR, czyli Polska. To na tę wojnę z ZSRR Hitler dostał ogromne fundusze, pożyczki i inwestycje (również od kapitalistów amerykańskich). Przywrócenie ZSRR kapitalizmowi miało dać bodźca temu kapitalizmowi, który się pozbierać nie mógł od krachu 1929 roku. Niestety Polska zawiodła oczekiwania Hitlera i ostatecznie odmówiła w lutym 1939 przyłączenia się do Osi, a Hitler uznał że bez 3.5 mln polskich żołnierzy nie ma co ruszać na ZSRR i po ukaraniu Polski ruszył na Zachód, stawiając inwestorów z Zachodu w trudnym położeniu, bo przecież oczekiwali oni zysków ze swojej inwestycji. To dlatego do samego końca ukrywano na Zachodzie fakt holokaustu, bo z jednej strony Hitler był zły, ale przecież wciąż spłacał pożyczki i dawał nadzieję na dywidendy. Pokonanie Hitlera wiązało się z wielkim nakładem kapitału finansowego i ludzkiego, to już lepiej żeby zrobił to ZSRR i przy tym się wykrwawił. Co do owej mitycznej niemieckiej nauki, to zapominasz że to jednak Amerykanie pierwsi dopięli konstrukcji bomby atomowej, a wielki Heisenberg okazał się looserem. Schroedinger (domyślam się że Austriaków uważasz za Niemców) im uciekł, wybierając irlandzkie dziewczyny, że o Einsteinie już nie wspomnę. Niech się Niemcy cieszą że przegrali pod Stalingradem, bo gdyby wygrali to zostaliby, w jakiś czas po tym pyrrusowym zwycięstwie, poczęstowani kilkoma bombkami atomowymi.
  • 07.11.17, 22:41
    Piękny i mądry zarazem tekst lont. Wielkie brawa. Całkowicie się z nim utożsamiam ale jednak nie do końca. Ja akurat uważam, że Polska jednak popełniła wielki błąd nie przystępując do niezwykle usilnych starań Hitlera o przyłączenie się Polski do wojny przeciwko ZSRR. Czasami trzeba się i z diabłem skumać dla dobra ojczyzny. Była szansa że ta hydra zostanie rozp. . . . lona na zawsze a tak się nie stało. Zachód wypromował tę zakałę pt. ZSRR(Rosja) i to goowno na mocarstwo światowe. Przykłady Słowacji, Węgier, Włoch czy Rumunii pokazały, że sojusze z hitlerowskimi Niemcami obecnie nie mają żadnej negatywnej wagi dla tych państw!!!!
  • 09.11.17, 21:27
    czizus napisał:

> Piękny i mądry zarazem tekst lont. Wielkie brawa.

Jeden madry inaczej przyklaskuje drugiemu takiemu samemu

> Całkowicie się z nim utożsami
    > am ale jednak nie do końca.

Calkiem ale nie do konca, dobra konstrukcja logiczna. Tzn nielogiczna ale Ty juz tak masz drogi czuzisie.

>Ja akurat uważam, że Polska jednak popełniła wielki
    > błąd nie przystępując do niezwykle usilnych starań Hitlera o przyłączenie się
    > Polski do wojny przeciwko ZSRR.

Typowa polska bzdura, ostatnio popularna, no ale Wy tam myslec nie umiecie.

A wiec jaka byla polityka Niemiec po 1 WS? Nie podpasc zachodnich mocarstwo bo to grozilo militarnym uderzeniem. Czyli Alzacje, Lotaryngie zostawic w spokoju. Czyli Francji. Ale na Wschodzie Niemcy stracily duzo obszarow, do tego zlosliwie odcieto ich od Prus Wschodnich, Gdansk praktyznie zabrano. Wielkopolska i Slask tez byla zabrana i sila militarna ale tez polityka anglosasow. Zaraz po wojne w Niemczech panowal straszny glod. Pola byly wyjalowione, zamiast nawozow byla amunicja produkowana, chlopi w wojsku. Pol roku, juz po rozejmie Anglosasi zakazywali import miesa np. z Argentyny, zabrano statki handlowe, wlasnie po to aby byl w Niemczech glod. Umarlo setki tys ludzi w Niemczech, jescze raz po wojnei, przez to celowe dzialanie. Nastepne to byly ogromne kontrybucje a Niemcy. Ale jednoczesnie mowiono ludziom w niemieckich obszarach, odlaczycie sie od Niemiec, kontrybucji placic nie bedziecie musieli. Wiec i mieszkancy Wielkopolski czy Slaska do tego z pomoca militarna z Polski, odlaczyli sie od Niemiec. Fakt, po kilku latach duzo sie zorientowalo ze wyladowali w gorszym po prostu panstwie, dlatego np. Poznaniacy, wiem to z rodzinnej historii, takiego Pilsudzkiego nienawidzili. Bo byl prymityw, mieli poprzednio porzadniejsze panstwo. Niemieckie. Dodam ze i ja tak uwazam, teraz mieszkam w porzadniejszym panstwie, wiem co mowie.
    Co bylo dalej? Niemcy, sa na to dokumenty ale po niemiecku naturalnie, caly czas kombinowaly jakby te utracone obszary przylaczyc do siebie. Naturalnie zaraz grozila interwencja z Zachodu wiec to byly tylko rozwazania. Ale np. w 1920r jak bolszewicy podeszli pod Warszawe politycy niemieccy dokladnie ta sytuacje analizowali i jesliby Polska przegrala to mieli zamiar wkroczyc do terenow do granicy przedwojennej, dla ochrony "swojej" ludnosci, byliby kwiatami witani. Uwazali ze to mozna byloby moze zrobc, caly czas naturalnie grozba interwencji militarnej. Dlatego wlasnie wtedy powstalo Westerplatte, Francuzi wymusili bo przesylana bron do Polaki przez Gdansk, geografia taka byla, dla armii polskiej walczacej z bolszewikami byla w Gdansku blokowana. Jakby nie przez Senat gdanski ale przez udawane strajki. Aby nie podpasc za bardzo Francuzom. Nawet czesc oddzialow bolszewickich, juz po przegranej bitwie warszawskiej schronila sie do Prus Wschodnich, tam zostala przez Niemcow nawet uzbrojona do walki z Polska z tym ze wojna sie zakonczyla wiec i zostalo tak jak bylo.
    Reasumujac Niemcy caly czas dozyly do granicy sprzed 1914r na Wschodzie.
    I teraz zobaczmy 1939r. Najpierw Hitler zadal exterytorialnej autostrady do Prus i Gdanska od Polski. Jakby sie Polska zgodzila to by poszlo dalej, jak z Czechoslowacja, najpierw Sudety potem cala Czechoslowacjia, tak jak bylo przed wojna przeciez, Czechoslowacja byla niemieckojezyczna, Austro-Wegry przeciez.
    Te pierwsze zadania Hitlera byly minimalne naturalnie, powod oczywisty, nie dac powodu interwencji Zachodu.
    Jakby sie Polska sama na to zgodzilly to tak naprawde pretekstu do interwencji Zachodu by nie bylo a dazenie Niemiec byloby zaspokojone. Wielkopolska i Slask spowrotem niemieckie, nastapilaby reasymilacja tych obszarow. Wlasnie dlatego polscy politycy sie na te zadania Hitlera nie zgodzili, bo wiedzieli ze Polska bedzie Kongresowka. I woleli wywolac wojne, mieli gwarancje Zachodu, jak stracic panstwo, ta najlepsza jego czesc.
    I nie wiem dlaczego mialaby byc wojna wtedy? Niemcy po osiagnieciu granicy na wschodzie sprzed wojny, za przyzwoleniam Polski czyli pokojowo, a tak zadasz drogi czuzisie, zajeliby sie budowa mocarstwa. Na wschodzie te kraiki bylyby prze Niemcy zdominowane gospodarczo i politycznie, nie wiem dlaczego mialby Niemcy napasc na ZSRR? A polskie wojsko bylo Niemcom nie potrzebne do niczego. Po reasymilacji Wielkopolski, kaszub, Slaska mielby juz spowrotem swoich, niemieckich zolnierzy z tych obszarow. Pulki Kaczmarkow nazywano tych z Wielkopolski zolnierzy. Popularne nazwisko tam, jasne.
    Natruralnie jest pytanie jakby anglosasi postapili w takiej sytuacji. Bo oni, tak jak to bylo przed 1 WS, by wszystko robili aby miec z Niemcami wojne, bo to byloby spowrotem mocarstwo im swoja wielkoscia zagrazajace ale we wrzesniu 39 wojny by raczej byc nie moglo. Bo by Polska sie sama, tak jak tego chcesz drogi czuzisie, sie poddala.

Widzisz czuzis, trzeba czytac dokumenty po niemiecku a nie wydlubywac z nosa glupoty. No ale wy tak juz w Polsce macie, wiem.

-- Pozdrowienia

• 10.11.17, 12:28
    jorl napisał:
    > spowrotem niemieckie, nastapilaby reasymilacja tych obszarow. Wlasnie dlatego p
    > olscy politycy sie na te zadania Hitlera nie zgodzili, bo wiedzieli ze Polska b
    > edzie Kongresowka. I woleli wywolac wojne, mieli gwarancje Zachodu, jak stracic
    > panstwo, ta najlepsza jego czesc.

Ale dodam ze politycy polscy wiedzieli ze nabroili. Przypadkiem i z wielka pomoca anglosasow udalo im sie zachapac Wielkopolske i Slask ale ludzie tam mieszkajacy po latach widzieli ze gospodarczo zle wybrali. Bo Niemcy, mimo ogromnych kontrybucji, zapewnialy wyzszy standart zycia ludnosci jak Polska. Wiec uprawiano po stronie polskiej antyniemiecka propagande, jezyk polski dla odwrotnej asymilacji, obozy dla dzieci dla wbijania patriotyzmu w glowy mlodemu pokoleniowi. Starsi ale wiedzieli swoje.
    Przemysl w Wielkopolsce w calym tym 20leciu kompletnie sie dalej nie rozwinal. Poprzednio byl powiazany z wielkim przemyslem niemieckim, po 1 Wojne Swiatowej powiazania zostaly oczywiscie zerwane i zostal cherlawy.

I dlatego polscy politycy widzieli dobrze ze gospodarczo te tereny jak Wielkopolska i Slask jak sie odlacza od Polski nigdy wiecej, pokojowymi metodami do Polski nie wroca. Wiedzieli ze sprawe spie.rzyli, oczywiscie nie mieli i tak innych szans a wiec oddac tych terenow Niemcom nie chcieli. Woleli wojne, anglosasi im w tym pomogli naturalnie bo wojne anglosasi chcieli i tak a wiec dlatego nie bylo ustapienia Polski w stosunku do zadan Niemiec w 1939r. I mielismy straszna wojne w efekcie.

Teraz mamy podobna sytuacje pomiedzy Rosja a Ukraina. Rosja zapewnie zdecydowanie wyzsza standart zycia dla swojej ludnosci jak Ukraina, tak naprawde Ukraina polaczona z Rosja mialaby duzo lepiej ale znowu anglosasi swoje stare metody. Miltarnie przeciw i mamienie Ukraincow ze beda mieli lepiej. I maja jak maja, jak jada do biednej Polski tam pracowac to znaczy ze musi byc u nich strasznie nedznie. I jest.
    Nic nowego, sytuacje podobne.

--
    Pozdrowienia

• 10.11.17, 16:01
    jorl napisał:

>
    >
    >
    >
    > >Ja akurat uważam, że Polska jednak popełniła wielki
    > > błąd nie przystępując do niezwykle usilnych starań Hitlera o przyłączen
    > ie się
    > > Polski do wojny przeciwko ZSRR.
    >
    >
    > Typowa polska bzdura, ostatnio popularna, no ale Wy tam myslec nie umiecie.

Nie chce mi się już pisać więc masz kremlowski link i poczytaj sobie jak to widział prof. Rolf Dieter-Mueller kierujący badaniami "Niemieckiej historii wojskowości przed rokiem 1945 w Centrum Historii Wojskowości i Nauk Społecznych Bundeswehry w Poczdamie." To autor min. książki "Wspólny wróg"
    www.newsweek.pl/wiedza/historia/hitler-chcial-zaatakowac-zsrr-w-sojuszu-z-polska,104167,1,1.html

> Widzisz czuzis, trzeba czytac dokumenty po niemiecku a nie wydlubywac z nosa gl
    > upoty. No ale wy tak juz w Polsce macie, wiem.

Widzisz kremlowski, lepszych dokumentów i opracować jak te w/w niemieckiego profesora nie znajdziesz. A kremlowska propaganda nikogo tutaj nie interesuje.
    Więc powtórzę - Polska popełniła wielki błąd że nie zaakceptowała usilnie ponawianej oferty Hitlera wspólnego uderzenia na ZSRR. Ten błąd oznaczał jednocześnie napaść na Polskę Niemiec i ZSRR. Wspólne uderzenie Niemiec i Polski na Rosję już w latach 1937-38 r. prawie na pewno zakończyłoby się sukcesem bo Rosja była wówczas bardzo słaba. I

Robisz z siebie popychadło i żałosnego pajaca na forum militaria ale widzę że i na forum świat niezle ci to idzie.
  • 10.11.17, 22:57
    Dodam jeszcze, że w zasadzie można by przyjąć(chociaż tak bardzo teoretycznie), że odmowa Polski udziału we wspólnym z Niemcami ataku na Rosję, uchroniła Rosję przed totalną przegraną, upadkiem i likwidacja państwa. Więc powinniście być nam wdzięczni za naszą postawę, za naszą walkę, . . . . ale wy barbarzyńcy, zgotowaliście nam za ten nasz godny pochwały czyn - Katyń, zsyłki w Sybir i do Kazachstanu, mordy i okupację przez 45 lat a nazywacie to cynicznie wyzwoleniem!!!!!! Wyjątkowa podłość i ohyda!!

Więc mogę zapewnić - drugi raz takiego błędu nie będzie!!!!
    Polska armia jest wyposażana min. w najnowocześniejsze niemieckie czołgi Leopard i inne niemieckie zabawki, . . . ! jak myślisz kremlowski, . . dlaczego i po co???
  • 11.11.17, 09:32
    czizus napisał:

> Nie chce mi się już pisać więc masz kremlowski link i poczytaj sobie jak to wid
    > ział prof. Rolf Dieter-Mueller kierujący badaniami "Niemieckiej historii wojsko
    > wości przed rokiem 1945 w Centrum Historii Wojskowości i Nauk Społecznych Bunde
    > swehry w Poczdamie." To autor min. książki "Wspólny wróg"
    > www.newsweek.pl/wiedza/historia/hitler-chcial-zaatakowac-zsrr-w-sojuszu-z-polska,104167,1,1.html
    >

Alez drogi czuzisie ja wiem ze Hitler Polsce rozne rzeczy proponowal. Wszystko po to aby przeciagnac Polske z sojuszu z anglosasami/Francja na swoja strone. Nawet zagrywal anytrosysjskoscia u Polakow aby to osiagnac.
    Ale polityka Niemiec od zakonczenia 1 WS bylo odzyskac wszystkie stracone ziemie na Wschodzie. Granica przed 1914. I to ze najpierw proponowal tylko autostarde do Prus, Gdansk dla Niemiec to przeciez taka salami taktyka. Po plasterku. Dokladnie jak bylo z Czechoslowacja. Najpierw tylko Sudety potem caly kraj. I to bedz wojny bo Czesi sie na to sami zgodzili. Bez wojny z Anglosasami/Francja. Przejecie Czechoslowacjo bylo dla Niemiec odbudowa Austro-Wegier, tej Austriackiej jego czeci. To bylo w celach Niemiec jesli chodzi o tamten obszar
    To samo mialo byc z Polska. Odebrania Wielkopolski, Slaska Kaszub granica jak do 1914r. Kazdy rzad niemiecki od 1918r taka polityke rozwazal, bylo trudno, bardzo bo zaraz by nastapila interwencja z Zachodu.
    Ale wy w Polsce dalej polityki nie umiecie, myslicie ze celem Niemiec bylo napadniecie na ZSRR a nie odzyskanie granic z 1914.. To tak jak z Brexitem, chcieliscie zachowac socjale dla polskich obijbokow w Anglii, zalozyliscie veto w Unii na zadane przez Camerona inne traktowanie przejezdnych z Unii jak miejscowych i co? Ani socjalow ani Anglii w Unii. No zadnej Gory Zlota twojego Sikorskiego. Teraz te rozwazania inaczej postapic w 1939r.
    Polscy politycy w 1939r stawiajac na wojne a nie na ustepstwa w stosunku do Niemiec wiedzieli ze jak odda Polska Wielkopolske, Slask itd juz nastepny raz ludzie tam mieszkajacy nigdy nie pojda na odlaczenie sie od Niemiec. Bo w Niemczech mieli lepiej. Polska duzo gorszy kraj, to doswiadczenie juz pzrobil po 1918r.
    I dlatego Polska wybraja wojne bo inaczej by byla Kongresowka.
    A Anglosasi na to czekali bo chcieli ostatecznej wojny z Niemcami.
    I byla ta straszna wojna.

--
    Pozdrowienia

• 12.11.17, 19:57
    No dobra ale skoro celem Hitlera było odzyskanie granicy z 1914, to po co napadał naZSSR. Przecież odzyskał to co Niemcy straciły.
  • 12.11.17, 22:10
    jabbaryt napisał:

> No dobra ale skoro celem Hitlera było odzyskanie granicy z 1914, to po co napad
    > ał naZSSR. Przecież odzyskał to co Niemcy straciły.

Jak to dlaczego? T oczywiste dlaczego.
    Mowimy o sytuacji ze Polska zgadza sie na exterytorialna autostrade do Prus, Gdansk dla Niemiec. Cos jak Czechoslowacja Sudety. Wtedy Anglia/Francja nie mialyby pretekstu do wypowiedzenia wojny Niemcow. I jak wyzej, taktyka salami Niemcy by Polsce zabraly/wymusily oddanie ziem do granicy 1914r. Znowu zadnej wojny. Naturalnie zaznaczam ze jakos Anglosasi by znalezli pretekst wojne Niemcom wypowiedziac ale najpierw nie ma wojny. Polska Kongresowka.

Sytuacja spowodowana odmowa Polski na zadania Niemiec, ta rzeczywistosc, wywolala wojne. Anglia/Francja przeciw Niemcom. I to byla diametralnie inna sytuacja od tej hipotetycznej ktora rozwazamy. Najpierw Niemcy pokonaly Francje, co do Anglii to Hitler chcial miec z nia jakis pokoj, do Anglii mial duzy szacunek, uwazal Anglikow za rownorzednych Niemcom. Wlasnie tu widac durnowatosc Hitlera bo myslal ze z Anglia da sie pokoj w takiej sytuacji zawrzec. Nie docenial, nie rozumial dalekosieznych planow Anglosasow polegajacych na eliminacje Niemiec z rozgrywki o przywodztwo nad Swiatem.
    A Hitler sobie wykombnowal, juz w tej sytuacji realnej jaka byla, ze Anglia nie chca pokoju z Niemcami bo liczy na ZSRR. I wyszlo mu ze ZSRR jest nedznowaty, komunisci itd i Blitzkriegiem pokona go zabierajac Anglii ta nadzieje. Stad atak na ZSRR. Do jesieni mialby byc armie niemiecki przy Woldze, ludnosciowo to co by zostalo z ZSRR byloby 1/5 tego co na poczatku, 30 dywizji na Wschodzie by starczyly do walki tam, reszta by wrocila i zaczalby sie plan budowy floty i 4 motorowych bombowcow. Wtedy Anglia, tak Hitler kombinowal, poprosi o pokoj i uzna zdobycze Niemiec. Na tym mu zalezalo, durnowato oczywiscie. W 1941r amerykanska armia juz zaczela tworzyc zalazki w wojsku oddzialow majacyh zajmowac sie administracja okupowanych Niemiec. To sa fakty historyczne.
    Tez USA dlatego zmusila emebargiem na surowce Japonie do zaczecia wojna, Pearl Harbor, aby bron Boze Japonczycy nie najechali na ZSRR z drogiej strony. ZSRR byl cholernie cenny wtedy dla Anglossasow.
    I rozwazania Polakow te obecne wsplnie z Niemcami, twierdze ze Niemcy wcale tego nie chcieli wtedy ale OK, napasc na ZSRR tez byl tez idiotyczny. Bo USA, Anglia, Francja (bo Francja bylaby wtedy jeszcze prawda?) zaraz by przyszli z maxymalna pomoca dla ZSRR.

Tak, Polska wtedy miala swoje 5 minut w Historii, fakt. Podobnie jak teraz z Brexitem.

--
    Pozdrowienia

• 13.11.17, 08:08
    widać że brak kobiety daje ci się we znaki

> nie rozumial dalekosieznych planow Anglosasow polegajacych na eliminacje Niemiec z rozgrywki o przywodztwo nad Swiatem.

W ramach tej eliminacji Niemiec, premier Chamberlain dał Hitlerowi pozwolenie na zajęcie Czechosłowacji.
  • 15.11.17, 19:35
    czizus napisał:

> Robisz z siebie popychadło i żałosnego pajaca na forum militaria ale widzę że
    > i na forum świat niezle ci to idzie.

Klamiesz jak Polak, do tego wiesz ze klamiesz.

To ze mnie ludzie nie lubia to oczywiste, tak tez i chce aby bylo. Na kazdych forach na ktorych pisuje. Ale jak co sie mnie boja, co najwyzej pozwalaja sobie na polskie klamstwa. Jak Twoje.
    Bo ani o polityce nie maja pojecia ani o technice.

Ty drogi czuzis przeciez o technice juz kompletnie pojecia nie masz, bo i skad. O polityce masz pojecie z polskich prymitywnych wypocin, takich wlasnie co i do Ciebie pasuje.

Ale wlasnie w Polsce rzadza wami tacy typowi Polacy. I dobrze, naleza sie wam tacy.

--
    Pozdrowienia

• 09.11.17, 20:49
    lont12 napisał:

> Tak właśnie nauczali na lekcjach PO w PRLu,

Jak zwykle pier.czysz drogi l12. Nigdzie w PRLu bys nie przeczytal ze ZSRR byl na granicy przegrania wojny z Niemcami. Ale byl i opisalem skutki takiego rozwoju sytuacji.

> Niemcy przegrały wojnę, nim ją jeszcze zaczęły, a to dlatego że zawiódł ich pot
    > encjalny sojusznik w planowanej wojnie z ZSRR, czyli Polska.

Bzdura, przegraly bo mialy mniejszy jak wrogowie potencjal gospodarczy i ludnosciowy. Ale jakby wygraly wojne z ZSRR, wlasnie jakby Stalngrad Niemcy zajeli itd., to by wojny nie musieli przegrac. Bo by potencjal gospodarczy mialy porownywalny z USA.

> Hitler dostał ogromne fundusze, pożyczki i inwestycje (również od kapitalis
    > tów amerykańskich).

Hitler po dojsciu do wladzy niczego od innego Zachodu nie dostal. Co prawda dojscie Hitlera do wladzy bylo wspomagane przez dziadka Busha ale jak tylko przejal wladze zaczeto embarga na Niemcy. Hitler byl potrzebny w Niemczech aby moc Niemcy do konca zniszczyc. Bo liczono ze popelni bledy. I sie nie przeliczono.

> bo z jednej strony Hi
    > tler był zły, ale przecież wciąż spłacał pożyczki i dawał nadzieję na dywidendy

Jak zwykle banksterzy winni u Ciebie. Masz cholerny uraz na punkcie bankow, wiem, nabrales pozyczek bo myslales ze zrobisz Interes Zycia, nie zrobilec i banki kazaly sobie swoje kase oddac. Tak konczy loosery, jasne. Tez i datego nienawidzisz Zydow bo kojarza sie oni Tobie z bankami.

> tycznej niemieckiej nauki, to zapominasz że to jednak Amerykanie pierwsi dopięl
    > i konstrukcji bomby atomowej,

Nigdzie tego nie zapomnam, slepy, gluchy jestes, napisalem ale ze jak by Niemcy wygrali z ZSRR to by sie sytuacja z USA wyrownala, z korzyscia dla Niemiec i wtedy Amerykanie nie mogliby tego ogromnego programu budowy bomby A prowadzic bo my mieli wazniejsze zmartwienia

Wiem, wiem to dla Ciebie drogi l12 za trudne, daj se siana, pisz o muzyce np. OK i o banksterach co Ciebie obrali ze skory. W ramach terapii psychicznej.

--
    Pozdrowienia

• 10.11.17, 09:48
    Najdroższy jorlu, mam dl ciebie przykrą informacje, a mianowicie taką że z logiką u ciebie nie-najlepiej.

Napisałem: > > Niemcy przegrały wojnę, nim ją jeszcze zaczęły, a to dlatego że zawiódł ich potencjalny sojusznik w planowanej wojnie z ZSRR, czyli Polska.

A ty NATO: > Bzdura, przegraly bo mialy mniejszy jak wrogowie potencjal gospodarczy i ludnosciowy. Ale jakby wygraly wojne z ZSRR, wlasnie jakby Stalngrad Niemcy zajeli itd., to by wojny nie musieli przegrac. Bo by potencjal gospodarczy mialy porownywalny z USA.

Właśnie potencjał ludnościowy, przekładający się na ilość żołnierza, jaką mogły Niemcy wystawić na przeciwko ZSRR, zadecydował... już w roku 1939. Niemcy starały się powiększyć ten potencjał organizując oddziały złożone z żołnierzy prawie że wszystkich znaczących krajów świata, wliczając w to Indie, ale żołnierza polskiego nigdy nie skaperowali.
    To potencjał ludzki zadecydował o porażce Niemiec, a nie gospodarczy. Gospodarczy potencjał Hitler miał fantastyczny. Miał Czechosłowację, jeden z najbardziej technologicznie rozwiniętych wtedy krajów świata produkujący njlepsze na świecie produkty w zakresie takim jak broń, samochody i samoloty. Miał Szwecję i najlepszą wtedy rudę żelaza na świecie stamtąd. Miał rumuńską ropę naftową. Zabrakło tylko dodatku ludzkiego w postaci polskiego żołnierza.
  • 10.11.17, 12:11
    Looserostwo sie Tobie na mozg rzucilo drogi l12.
    Twoje idiotyzmy nie zamierzam komentowac. Idz kangury glaskac.

--
    Pozdrowienia

• 10.11.17, 22:05
    a ty człowieku sukcesu kup sobie wreszcie samochód, bo już nie mogę słuchać jak się męczysz autobusami... no i dom by ci się przydał i kobieta do prasowania koszul... no chyba że w dresach jeździsz na rowerze do pracy
  • 15.11.17, 19:46
    lont12 napisał:

> a ty człowieku sukcesu kup sobie wreszcie samochód,

Widzisz drogi l12 ja to jestem urodzony aby mnie wozono. Kiedys to tacy jak ja mieli woznicow, potem szoferow. Prezydenci itd nie wisza na kolku, to robia inni. Fakt tutaj mi sie w zyciu cos nie udalo ale to dalej nie znaczy ze mam jezdzic samochodem. Do tego faktycznie nigdy nie lubilem prowadzic samochodu, jak juz nie musialem corki wozic na szermierki, plywanie czy z dysko, sprzedalem go z ulga.

>bo już nie mogę słuchać jak
    > się męczysz autobusami...

Widzisz to wlasnie widoczne u Ciebie drogo l12 unikanie meczenia sie jest cecha loosera. Bo przez to tacy ludzie nic nie osiagaja bo wlasnie nie lubia sie meczyc.

>no i dom by ci się przydał i kobieta do prasowania k
    > oszul...

dom mam tzn mieszkanie, mi wystarczy, baby do prasowanie koszul nie potrzebuje, baby potrzebuje do sexu tylko.

>no chyba że w dresach jeździsz na rowerze do pracy

Mam w Berlinie dobra komunikacje poza tym rower to przeciwienstwo Viagry, odpuszczam sobie, nie mam go. Poza tym moje min 10tys krokow na dzien musze kiedys wyrobic, moj zegarek

buy.garmin.com/de-DE/DE/p/538374
    liczy. I puls mierzy tez.

Fitnesstudio to nie wszystko.

--
    Pozdrowienia

• 15.11.17, 20:07
    Eh, jorl, jorl, ostatnie starcie pozwolilo mi Cie zrozumiec: zbyt potezna Matka w domu. I Twoj Ojciec i Ty sam czuliscie sie niezbyt wazni i szukalisci i szukasz jeszcze rekompensaty i zemsty na innych, mniej poteznych i biedniejszych kobietach.

Poza tym, szukasz sobie wrogow, bo jak sie ktos z Toba uprzejmy to zaczynasz miec stracha i nie wiesz co poczac.

Nie wierz tylko, ze madrzejszy od innych. Jestes inzynierem po PG i pracujesz/pracowales w Mittelsstandzie niemieckim. Co jest OK, ale inni osiagneli poprzez prace+inteligencje+ambicje wiecej.

Wiec troche skromnosci, tawariszcz.

PF

• 24.11.17, 22:33
    polski_francuz napisał:

> Eh, jorl, jorl, ostatnie starcie pozwolilo mi Cie zrozumiec: zbyt potezna Matka
    > w domu.

Kombinujesz jak kon pod gorke drogi PFie. Ganz daneben. Powinienes sam wiedziec jak moglo byc u mnie w domu, w dziecienstwie. Mama byla tzw menadzerka czyli pracowala wiecej jak 8h, nienormowany czas pracy. My dzieci praktycznie sami sie soba zajmowalismy, sami gotowalismy obiady, sami zakupy, sami sniadanie do szkoly. To troche czasu co nasza mama nam poswiecala to akurat nie mnie bo ja sie akurat sam z siebie dobrze uczylem, u mojego rodzenstwa bylo gorzej, tam jak co zwracala uwage.
    Raz udzielalem w wakacje, akurat te same, korepetycje dla siostry i jednego z braci bo oboje mieli za matematyki poprawki. Akurat ja sie sam wychowywalem ale nie zmienia to faktu ze mama i swoim przykladem pokazywala i jak mawiala wlasnie to ze nalezy dobrze pracowac.
    Dlatego tez potrafie obiad ugotowac, poprasowac, posprzatac i nie uwazam tego za cos niegodnego mnie. Od dziecinstwa to robilem wiec o co chodzi. Teraz nawet jest lepiej, jak robie takie prace to biore ipoda i slucham ksiazki wtedy. Doskonale zabijanie czasu przy sprzataniach itp.

Zapewne drogi PFie miales mame kure domowa, prawda to? Wiec nie ma porownania do mnie, byles mamisynkiem.

>I Twoj Ojciec i Ty sam czuliscie sie niezbyt wazni i szukalisci i szuk
    > asz jeszcze rekompensaty i zemsty na innych, mniej poteznych i biedniejszych ko
    > bietach.

To troche nie tak, najpierw trzeba sobie wywalczyc pozycje aby byc silniejszym od innych, samo to nie przychodzi, moj ojciec niczego nie odziedziczyl, 1917r w Rosji jemu wszystko zabral.

> Poza tym, szukasz sobie wrogow, bo jak sie ktos z Toba uprzejmy to zaczynasz mi
    > ec stracha i nie wiesz co poczac.

Nie dlatego, ja po prostu mam nastwaienie do walki konkurencyjnej. Wynika to z biologii, mam wiecej testosteronu jak normalnie i to sa skutki. I jak mialbym takiego "przyjaciela" i on w dyskusji by glupoty pisal to mam go oszczedzac? Bo "przyjaciel"? Do bani z tym.

> Nie wierz tylko, ze madrzejszy od innych. Jestes inzynierem po PG i pracujesz/p
    > racowales w Mittelsstandzie niemieckim. Co jest OK, ale inni osiagneli poprzez
    > prace+inteligencje+ambicje wiecej.

Ja tam nie wiem, ale wiem jaki szacunek maja do mnie i w pracy jak i klienci. Tez i moi chlopcy chodza do wlasciciela firmy abym dluzej, bedac juz na emeryturze, pracowal. A wiec mam postwy byc z siebie zadowolony. Do tego pracuje w kapitalizmie ktory jest najbardziej sprawiedliwym systemem w ocenianiu ludzi, to nie robota komunistyczny czyli panstwa. I z tego jestem tez zadowolony chociaz zycie bylo z duzo stresami. Ale to jest sluszne, kapitalizm taki jest, dlatego jest produktywny.

--
    Pozdrowienia

• 24.11.17, 22:40
    jorl napisał:

>Teraz nawet
    > jest lepiej, jak robie takie prace to biore ipoda i slucham ksiazki wtedy. Dosk
    > onale zabijanie czasu przy sprzataniach itp.

Dodam ze w fitnestudio, jak uzywam maszyn, tez slucham ksiazki, choc i czasem radia, info, wiadomosci. Tylko jak plywam to nie idzie wiec moze dlatego malo plywam?

--
    Pozdrowienia

• 16.11.17, 09:10
    nie pij tyle, drogi Jorlu, to i polubisz siedzieć za kierownicą
  • 24.11.17, 22:35
    lont12 napisał:

> nie pij tyle, drogi Jorlu, to i polubisz siedzieć za kierownicą

Czemu sadzisz po sobie drogi l12? Nie jestem kompletnym abstynentem ale pic nie lubie. Dla mnie np. nie ma dobrych alkoholi, co najwyzej sa mniej czy bardziej niedobre.

--
    Pozdrowienia

• 07.11.17, 18:54
    wielki patrioto z francji , co zrobiles dla swojej ojczyzny....
    wyruchales polakow, ktorzy pracowali na twoje wyksztalcenie
    cos poza tym ......

to kiedy wracasz do swojej patriotycznej ojczyzny ...
    na emeryturze .... by korzystac z przelicznika.....

• 15.11.17, 23:10
    Ile byście nie pluli na PiS to PO już nie wróci do władzy.

--
    Kim jest Owsiak:
    niezalezna.pl/50522-jak-owsiak-robi-z-nas-idiotow
  • 16.11.17, 07:05
    Sejmowe prace, polecaja okreslenie syntetyczne slowo "kanalie". Nie mylic z patriotami z kanalow.

PF

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.