Dodaj do ulubionych

roSSja odpowiada za nowe ataki b.chemiczna w Syrii

25.01.18, 19:04
Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson oświadczył we wtorek, że ostatecznie to Rosja "ponosi odpowiedzialność" za ataki z użyciem broni chemicznej w Syrii.
Zaznaczył, że reżim Baszara el-Asada wciąż dopuszcza się takich zbrodni.

- Tylko wczoraj więcej niż 20 cywilów, głównie dzieci, ucierpiało najprawdopodobniej na skutek ataku z użyciem chloru we Wschodniej Gucie - powiedział Tillerson. Podkreślił, że rząd w Damaszku "prawdopodobnie kontynuuje używanie broni chemicznej przeciwko Syryjczykom".

Ktokolwiek przeprowadził ataki, ostatecznie to Rosja "ponosi odpowiedzialność" zarówno za "ofiary we Wschodniej Gucie", jak i "niezliczonych Syryjczyków, których zaatakowano bronią chemiczną od rozpoczęcia rosyjskiej interwencji (w Syrii)" - dodał amerykański sekretarz stanu

Tillerson zaznaczył, że Moskwa nie przestrzega porozumienia z USA z 2013 roku dotyczącego likwidacji broni chemicznej w Syrii oraz pomaga rządowi w Damaszku łamać Konwencję o zakazie broni chemicznej (CWC).

Amerykański szef dyplomacji wezwał również Rosję do "zaprzestania wetowania rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności winnych ataków chemicznych" w Syrii - przekazała AP.

Przebywający z wizytą we Francji Tillerson ogłosił również we wtorek powstanie nowej międzynarodowej grupy, której "celem jest położenie kresu bezkarności za używanie broni chemicznej". Jak podała AP, USA oraz 28 pozostałych państw sygnatariuszy umowy zamierzają "sprawniej identyfikować oraz karać" każdego, kto jej używa.We wtorek Tillerson spotkał się w Paryżu z francuskim ministrem spraw zagranicznych Jean-Yves'em Le Drianem. Od środy będzie towarzyszył prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, a w piątek przybędzie do Warszawy.
Edytor zaawansowany
 • j-k 25.01.18, 19:08
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • wiktor_jerofiejew 25.01.18, 19:19
  Jakos media nie pisaly ze USA , bombarduja osiedla , szkoly i szpitale ...HeHe
  Zrobil to zbrodniczy SSojuz - Made in CCCep ,no chyba ze prasa w Europie sie "myli" - HeHe
  Sami o sobie tak pisza , ale ci bardziej swiatli bo bezzebne bydelko wyborcze to zwykla zapijaczona ciemnota...ROTFL...

  “rosjanie to lud, który wędruje po Europie i szuka, co można rozwalić, zniszczyć tylko dla rozrywki”.
  (Fiodor Dostojewski – rosyjski pisarz).

  “Nie ma na tym świecie istoty bardziej miałkiej, bardziej bydlęcej i chamskiej, niż kacap. Urodzony w nazistowskim kraju, wykarmiony propagandą nazizmu, ten prymityw nigdy nie stanie się Człowiekiem. Jego kraj nie ma przyjaciół – tylko albo sługusy, albo wrogowie.
  Ten kraj jest zdolny tylko grozić, poniżać, zabijać. I aby zachować ten status przez Rosję szeregowy kacap jest gotów poświęcić własne życie, życie swoich rodziców i dzieci, jakość życia własnego narodu.

  Zaprawdę – kacapy – to zwierzęta. Srogie, krwiożercze, ale… śmiertelne”.

  (Aleksander Sołżenicyn – rosyjski pisarz).

  “rosjanie to nie naród, a bydło, cham, dzika orda morderców i złoczyńców”.
  (Michaił Bułhakow – rosyjski pisarz).

  “Najważniejszym miernikiem sukcesu narodu rosyjskiego jest jego sadystyczne okrucieństwo”.
  (Maksym Gorki – rosyjski pisarz).
 • j-k 25.01.18, 19:23
  wiktor_jerofiejew napisał(o):
  bombarduja osiedla , szkoly i szpitale


  tak, Turcy bombarduja.

  wiem o tym

  - tu masz racje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka