Dodaj do ulubionych

Coś dla obdarzonych intelektem

• szwampuch58 14.05.18, 22:34
    hmmmm,jak slysze profesor(nauczony gupota polskich aktualnych "profesorow") wlanczy mi sie sygnal ostrzegawczy
    dlatego sprawdzam:
    pl.wikipedia.org/wiki/Jordan_Peterson
    hmmmm,nic a nic nie jestem do przodu....dlatego sprawdzam dalej;
    en.wikipedia.org/wiki/Jordan_Peterson
    de.wikipedia.org/wiki/Jordan_Peterson
    hmmm,Felus a wez ty spie...j z tym swirem

--
    bi.gazeta.pl/im/49/46/16/z23355465IH,Memy.jpg
  • engine8 14.05.18, 23:58
    Za obdarzonego intelektem sie nie uwazam ale takie dyskusje mi sie podobaja poniewaz zgadzam sie z nim ze roznice pomiedzy kobietami i mezczyznami istnieja i sa duze oraz skomplikowane a to co feministki glosza ze kobiety zarabiaja mniej jest jedynie wynikime dyskryminacji to bzdura.... poniewaz sklada sie na to cala linia przyczyn. Ja zawsze bylem podobnego zdania i kiedy je (prywatnie oczywiscie) wypowiadalem to bylem okreslany jako szowinista.
    Nikt nie analyzuje zarobkow wg cech charakteru a tylko plci...
    Z wlasnych obserwacji twierdze ze kobiety o naturalnych cechach podobnych do meskich jesli chodzi o kariere zarabiaja wiecej i tyle samo co mezczyzni podobnie jak mezczyzni a delikatnych charakterach zarabiaja mniej niz ich bardzije "agresywni" mezczyzni. Z drugiej strony - kobiety ktore nie majac tych cech - sztucznie sie zachowuja probujac nasladowac mezczyzn maja jeszcze gorzej bo wygladaja sztucznie w tej roli.
    I tu widac ze ta kobieta prowadzaca program wraca ciagle do tego samego miejsca - generalizuje kobiety i mezczyzn i zaklada ze powinni zarabiac tyle samo...... Az w koncu sie zachlysnela i stracila grunt przez moment... :)
    I prawda jest ze to nie ma znaczenia czy mezczyzna czy kobieta jest bosem - jeden i drugi preferuja pewne cechy charkatery ktore raczej mezczyzni posiadaja... Moze dlatego ze taki system i takie uklady sie zaadoptowaly od wielu lat.

Teraz pozistaje pytanie - co w takim razie z tym zrobic?

Wg teorii Petersona - mezczyzni sa jacy sa podobnie jak kobiety sa jakie sa wiec mezczyzni nie powinni nic robic aby roznice zmniejszyc - niech sie kobiety zmienia to i sytuacja sie zmieni?
    A ja uwazam ze strone dominujaca ma obowiazek "udpuscic" - praktycznie w kazdym aspekcie zycia tylko dlatego aby strone nie dominujaca miala rowne szanse...
    Gdybysmy w domu i w rodzinie zachowywali sie wg tej teorii to byloby jak w sredniowieczu Baba i dzieci za podnoszenie glosu , oponowanie i za pyskowanie zostaliby sprani porzadnie... i spokoj bylby w domu?
    Od tego czasu wlasnie strona dominujaca "dorosla" do tego ze potrafi zrezygnowac ze swojej dominacji dla tego aby reszta mogla sie czus bezpiecznie, mowic co chce, upominac sie o swoje prawa i w koncy buc traktowana jak partner.. To jest wynikiem rosumnego podejscia do sprawy.
    No i tak to wlasnie wyglada na BW.. . Sredniowieczne podejscie do problemu..
    Strona dominujaca traktuje strone slabsza tak jak to bylo w Sredniowieczu... My dyskltujemy zasady a wy albo sie podporzadkujecie albo w morde i w kat? A jak chcecie miec cos do powiedzenia to musicie sobie to wywalczyc - jednak my w tym kierunku nie mamy zamiaru nic robic...

• felusiak1 15.05.18, 17:12
    Coś przeoczyłeś albo nie zrozumialeś. Ale jesteś jedynym, który zabiera glos ad meritum za co ci chwała.
    Rzecz jasna nie zgadzam się z twoim "odpuścić".
    www.youtube.com/watch?v=9rcIJIWqYmo
  • engine8 15.05.18, 17:26
    Na pewno i przeoczylem i nie zrozumialem ale nie chcialo mi sie tego skomplokowanego sposobu rozumowani czy podejscia do rzeczy sluchac pare razy... Doszedlem do momentu kiedy zalapalem dlaczego wlasnie ta dyskusja zostal zalecana do obejrzenia i to mi wystarczylo ...
  • felusiak1 15.05.18, 18:21
    myślę, że zrozumiałeś i nie potrzebowaleś ogladać tego kilka razy ale zabłądziłeś doszukując się nieczystych intencji.
    Poleciłem to tylko dlatego, ze dyskusja jest zywa i ścierają sie dwa poglady co zawsze jest interesujace. Monologi są z reguly nudne. A szczególnie jesli monolog wygłaszany jest przez kilka osób. Wtedy dopiero wieje nudą.
  • engine8 15.05.18, 20:33
    yeah, right
  • kalllka 15.05.18, 00:45
    Dość prowakacyjny tytuł
    jak na twój jednoznaczny/ znany z forumowych wypowiedzi/ stosunek do miejscowych, ekhm, zasobów intelektualnych. mnie wydaje, ze mikra liczba odpowiedzi w wątku, wynika bardziej z kanadyjskiego angielskiego profesora, niezrozumiałego dla większości, s także długości-obfitości podejmowanych w wywiadzie wątków..
    Mnie potrzeba było kilkukrotnego obsluchania co prof chciał przez co powiedzieć, żeby zrozumieć co miał na myśli..jednocześnie wsłuchując w monotematyczna prowadząca, która wciąż o płatnych przerwach...
    I kto, w dzisiejszym świecie, ma czas na przerwy/śniadaniowe/ w czasie pracy?
  • felusiak1 15.05.18, 00:57
    but yoy've made an effort ulike szwampuch.
  • kalllka 15.05.18, 01:08
    Normalnie as lingwistyczny.. wiem.
  • zeitgeist2010 15.05.18, 16:56
    kalllka napisała:

> Dość prowakacyjny tytułjak na twój jednoznaczny/ znany z forumowych wypowiedzi/ stosunek do miejscowych, ekhm, zasobów intelektualnych. mnie wydaje, ze mikra liczba odpowiedzi w wątku, wynika bardziej z kanadyjskiego angielskiego profesora, niezrozumiałego d la większości, s także długości-obfitości podejmowanych w wywiadzie wątków..
    >

??? JOrdan mowi wyraznym, latwym do zrozumienia General American.

Mnie potrzeba było kilkukrotnego obsluchania co prof chciał przez co powiedzieć, żeby zrozumieć co miał na myśli..jednocześnie wsłuchując w monotematyczna prowadząca, która wciąż o płatnych przerwach... > I kto, w dzisiejszym świecie, ma czas na przerwy/śniadaniowe/ w czasie pracy?

Que? :) skad te platne przerwy :)))

czyzby pay gap?
  • felusiak1 15.05.18, 17:02
    Peterson mówi po kanadyjsku ale różnice są niewielkie i niewprawne ucho nie wyczuwa.
  • zeitgeist2010 15.05.18, 16:59
    kalllka napisała:

> Dość prowakacyjny tytułjak na twój jednoznaczny/ znany z forumowych wypowiedzi/ stosunek do miejscowych, ekhm, zasobów intelektualnych. mnie wydaje, ze mikra liczba odpowiedzi w wątku, wynika bardziej z kanadyjskiego angielskiego profesora, niezrozumiałego d la większości, s także długości-obfitości podejmowanych w wywiadzie wątków..
    >

??? JOrdan mowi wyraznym, latwym do zrozumienia General American.

Mnie potrzeba było kilkukrotnego obsluchania co prof chciał przez co powiedzieć, żeby zrozumieć co miał na myśli..jednocześnie wsłuchując w monotematyczna prowadząca, która wciąż o płatnych przerwach... > I kto, w dzisiejszym świecie, ma czas na przerwy/śniadaniowe/ w czasie pracy?

Que? :) skad te platne przerwy :))

czyzby pay gap?

>
  • felusiak1 15.05.18, 17:18
    There is no pay gap. Period.
  • kalllka 15.05.18, 19:34
    Etam period.. Pause.
    PS
    Mam nadzieje, ze mój dowcip
    cie nie dotknął, felusiak.
  • felusiak1 15.05.18, 19:46
    nie dotknął.
  • zeitgeist2010 15.05.18, 17:20
    Nie posiadam intelektu innego niz kazdy inny ale interesuje mnie psychologia i antropologia kultury.

W tej dyspucie chodzi o polemike miedzy tradycyjnym spojrzeniem na roznice plciowe i genderyzmem.

Niestety dysputa jest nudna bo reporterka nie dorownuje JOrdanowi intelektem.
    Ciagle stara sie insynuowac, ze jest on seksista. Rzeczywiscie jest kilka watkow i nie ma czasu strescic wszystkich.

GLownie chodzi o roznice w zarobkach za te sama prace. Jordan broni tezy, ze nie chodzi tutaj o dyskryminacje ale o sume dzialanie wielu faktorow, ktore rzezywiscie w swojej unikalnosci i kontekscie moga grac na niekorzysc kobiet.
    Jordan stosuje Multy varied analysis czyli wiele faktorow w specyficznych sytuacjach: wiek, rodazj pracy, tresc zadan itd.
    Ale nie chodzi tu ”patriarchalny system wartosci ustalony przez stulecia kapitalizmu.”

2 punkty.

Jordan podaje swietny pzyklad ze szwecji, gdzie jest rownouprawnienie i to doprowadzilo do niewiarygodnego wrecz podzialu miedzy plciami na rynku pracy. 90% przedszkolanek to kobiety a 90% budowlancow, inzynierow komputerowych, to mezczyzni. Bo tak sami wybieraja.
    Kobiet na pozycjach szefow firm, i polityki jest mniej bo wynika to wlasnie z ich kobiecosci: przed 35 rokiem zycia musza wybrac, kariera albo dziecko.

Biologicznie wyzszy stopien walki, agresji i konkurencji oraz tendecji do 100% koncentracji na nudnych zadaniach pracy u samcow. -- substanja sygnalowa _ serotonin

Na rynku pracy daje to im wielki atut.

Kobiety chetniej sie spotkaja ”na plotki” czyli towarzystwo i aktywnosc socjalna niz siedzenie w dzien i noc przed komputerem albo bezduszne wywalanie na zbity pysk nadliczbowych pracownikow tudziez wyklocanie sie z szefem o podwyzke.
  • felusiak1 15.05.18, 17:52
    Każdy z nas posiada inny intelekt. Uczeni potrafią to zmierzyć. To co jest jasne i przejrzyste dla jednych jest nieosiagalne dla innych. 15% populacji nie nadaje sie do wojska. Maja zbyt niskie IQ aby wypelniać rozkazy.
    Ale nie o tym mówimy. Obejrzyj ten clip dotyczacy interakcji pomiedzy mężczyznami i kobietami.
    Otwiera oczy.
  • engine8 15.05.18, 18:15
    No i tu sie generalnie z nim zgadzam sie...
    Ale on nigdzie nie mowi - ma wrecz odwrotne zdanie, ze kiedy mamy do czynienia z agresywna kobieta to traktujemy ja jak drugiego mezczyzne i walimy piesciami jakbysmy to zalatwili z mezczyzna tylko ustepujemy i probujemy znalezc inny sposob porozumienia?
  • felusiak1 15.05.18, 18:25
    Mówi coś wiecej. W interakcjach pomiedzy mężczyznami zawsze istnieje niebezpieczeństwo rekoczynu co sprawia, że dyskutujacy dokładają wszelkich starań aby nie przekroczyć granicy. Te granice nie istnieją w interakcjach mezczyzn z kobietami. Mężczyźni stoją na straconej pozycji. Tylko kobiety są w stanie powstrzymać inne kobiety w naszej kulturze.
  • zeitgeist2010 15.05.18, 19:04
    felusiak1 napisał:

> Mówi coś wiecej. W interakcjach pomiedzy mężczyznami zawsze istnieje niebezpieczeństwo rekoczynu co sprawia, że dyskutujacy dokładają wszelkich starań aby nie przekroczyć granicy. Te granice nie istnieją w interakcjach mezczyzn z kobietami. Mężczyźni stoją na straconej pozycji. Tylko kobiety są w stanie powstrzymaćinne kobiety w naszej kulturze.

W tym pierszym klipie Jordan bardzo sensownie rozbraja teze, ze nizsze zarobki kobiet sa wynikiem dyskryminacji plciowej.
    Sa inne uwarunkowania, ktore sa wazniejsze niz sama plec albo w ogole przynaleznosc do jakiejs innej grupy np. etnicznej, klasowej.

Chodzi o przydatnosc do danego zadania pracy. A to zalezy od przygotowania, wyksztalcenia, osobowosci, gotowosci do pracy 70 godzin na tydzien. Ale rowniez wazne sa te uwarunkowania biologiczne. Samce sa bardziej sklonni do dzialania niz refleksji i dzielenia wlosa na czworo, do brutalnej decyzji niz do wspolczucia i opieki. Nie sa to cechy na 100% ale wyrazne tendencje.

W miare wzrostu rownouprawnienia i wymiany zadan w spolecznosciach miedzy kobietami a mezczyznami , tradycyjne roznice miedzy plciami beda sie zacierac. W spoleczenstwach zachodnich stalo sie to juz faktem.
    KObiety nie chca siedziec w domu i rodzic dzieci a robic to co faceci: kariere, wladze, casual uncommitted sex, itd. Widac to juz fizycznie. Coraz wiecej kobiet jest wysokich i fizycznych. Fizyczne roznice miedzy plciami zacieraja sie.

Dziewczyny pija, przeklinaja , kur*ia sie w miejscach publicznych i wala po mordzie.

Innym efektem jest powstawanie wsrod osob obu plci subiektywnej identyfikacji z alternatywna plcia. Trans, queer, bi, questioning traditional sexual identity itd.
    Produkcja potomkow z probki stanie sie koniecznoscia.
  • felusiak1 15.05.18, 20:02
    zeitgeist napisał: Fizyczne roznice miedzy plciami zacieraja sie.

Bez przesady. Jeśli dostrzegasz zacieranie się różnic to raczej dzieki watłym, dziewczęcym chłopcom niz muskularnym dziewczynom. Nic sie nie zaciera. Pamietasz tę z Poludniowej Afryki na 800 metrów? Dziewuchy twierdzą, ze to mężczyzna i nie mają z nią szansy, bo nie maja. Jak chcesz zniszczyć kobiece sporty to dopuść do nich transgenderów.
    McEnroe byl jakiś czas temu w tarapatach gdy leftyści i feministki napadły na niego za Serenę Williams.
    www.youtube.com/watch?v=Y0vw0AHsjFM

• engine8 15.05.18, 19:37
    No to powiedz to swojej zonie Ze w sumie to rece ci swierzbua ze by doslala w gebe ale jak na razie to sie hamujesz i jedynie ona musi sie zmienic jak chce abys sie do garnkow , prania czy sprzatania dotykal.. LOL

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.