Dodaj do ulubionych

Gracz i jego gry

16.05.18, 08:35
Amerykanski prezydent stosuje blef jako metode gry politycznej. Zaczelo sie od twitow w/s Korei Polnocnej. W koncu lider koreanski sie ugial i chcial sie zespotkac z Trumpem. Teraz jednak, widzac ze sie dal wyrolowac, grozi ze do spotkania nie dojdzie. Gra sie toczy i jej konca nie widac.

Wycofanie Trump z umowy z Iranem spowodowalo aktywnosc dyplomatyczna. Minister SZ Iranu przylecial do Brukseli by sie spotkac z minstrami europejskimi z Niemiec, Francji, Anglii i EU. Stany nie wyslaly swego delegata. Zobaczymy co dalej, ale jesli ja bym to gral to bym ustalil linie europejska i sie jej trzymal. Bez wzgledu na amerykanskie grozby.

Stany odchodza z koalicji z Europa i zajmuja sie swoimi interesami. Trzeba sie zaczac zajmowac naszymi interesami bez wzgladu na gre gracza zza oceanu.

PF
Edytor zaawansowany
  • the-great-inuk 16.05.18, 08:52
    polski_francuz napisał:

> Stany odchodza z koalicji z Europa i zajmuja sie swoimi interesami. Trzeba sie
    > zaczac zajmowac naszymi interesami bez wzgladu na gre gracza zza oceanu.
    ==================================

Tylko rynek zbytu na europejskie produkty w usa jest taki, jaki jest.
    I turbiny dla "europejskich" samolotów są także amerykańskie, drobnostka!

Ot, co...

--
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • polski_francuz 16.05.18, 10:01
    "Tylko rynek zbytu na europejskie produkty w usa jest taki, jaki jest."

Zadania domowe dla Niemcow to rozwinac rynek wewnetrzny. Swiat nalezy do utracjuszow obecnie a nie do oszczedzaczy. I nie sadze, by sie zmienil.

Francuzi maja o wiele wieksze zadania do zrealizowania. Odejsc od socjalizmu panstwowego i zaufac rynkowi.

PF
  • the-great-inuk 16.05.18, 10:49
    polski_francuz napisał:

> Francuzi maja o wiele wieksze zadania do zrealizowania. Odejsc od socjalizmu pa
    > nstwowego i zaufac rynkowi.
    ==================================

Francuzi budują Wspólne Europejskie Ministerstwo Finansów w Brukseli.
    I uszczęśliwią świat. Szczególnie Greków.

„Czy się stoi, czy się leży, dwa patyki się należy”

--
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • polski_francuz 16.05.18, 18:34
    mysla jak ja.

Forget Frenchies. Oni mysle tylko o sobie i o swoim pepku.

PF
  • kylax4 19.05.18, 16:08
    Zatem nie bredź.

--
    Cechy faszyzmu wg Umberto Eco:
    krytykapolityczna.pl/felietony/przemyslaw-witkowski/w-polsce-nie-ma-zadnego-faszyzmu-odcinek-1488/
  • bywszy2 16.05.18, 12:57
    polski_francuz napisał:
    Trzeba sie
    > zaczac zajmowac naszymi interesami bez wzgladu na gre gracza zza oceanu.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    Nareszcie!
    Za wlasne dobre samopoczucie nalezy placic!
    I za obrone tez!!!
    --
    ?? ??????????? ??? ??!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    ?? ??????????? ??????!Niech zyje przyjazn miedzy narodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • vvig.il 16.05.18, 13:11
    ZA obronie prized Kim?
  • engine8 16.05.18, 17:22
    No bo pomysl...
    Kim sie chce dogadac z Korea Pd. po to aby wyeliminowac Stany z gry.
    Byl juz pare razy w Chinach aby przecwiczyc liste pytan i odpwiedzi - a wiec bedzi spiewal tak jak Chiny beda dyrygowac,
    Kimowi sie gora zawalila i tak czy inaczej sprawy nuklerne polozne ma na 10 lat. Za pare dni zrobi tam fajewerki zeby to rzeczywiscie wygladalo ze z wlasnej inicjatywy to wywalil w powietrze. I bedzie sie smial ze sie amerykanie nabrali.

I teraz Trump pojedzie , podadza sobie rece, Kim powie ze OK Kim jestes super i od teraz nie masz juz zadnych restrykcji a my wyprowadzamy swoje wojsko... (cikeaw gdzie) a Kore Pn w zamina zaprzestanie dalszych testow broni nuklearnej i byc moze testowania nowych rakiet balistycznych
    I trump bedzie to uwazal za sukces - nawet mu juz bakaja ze jak dobrz epojdzie to nobla dostanie LOL
    A co to wszytko znaczyloby? Totalna porazka i Trumpa i calej polityki amerykanskiej w tym terenie.... oddanie paleczki Chinom.
    Jakby o to chodzilo to po co wogole amerykanie mileiby sobi eglowe zarwacac Korea jedna i druga przez te lata?

Trump sie jedynie zgodzi na "pomoc" Kimowi jak sam na tym cos zyska - zwlaszcza w stosunku do Chin i nie straci swoje pozycji w tym rejonie...
    Tak ze osobiscie jestem sceptyczny czy wogole do tego spotkania dojdzie. Chyba ze Chinom zalezy i cos odpuszcza..
  • polski_francuz 16.05.18, 18:37
    Dobra analiza, jak na akustyka:). Wypiles kawe, pojechales na rowerze patrzac na na CA gory. Bardzo dobrze. Pomysl teraz co mozesz zrobic dla Twego kraju rodzinnego.

Pozdro

PF
  • engine8 16.05.18, 20:07
    Nie wiem czy to komplement czy drwina... wychodzaca z ust chemika ktory skonczyl elektronike?
    Akustykiem to ja nigdy nie bylem a instutut byl instytutem tekomunikacji i akustyki i ja raczej sie identyfikuje z ta pierwsza czescia..
    A co moge zrobic dla mojego rodzinnego kraju?
    Wlasnie mi sie snilo ze pojechalem do Polski swoim autem .... wychodze rano a tu ukradli i kola i lusterka i do bagaznika sie wlamali... A wiec oczekujesz ze po czyms takim mam ochote aby im jeszcze cos dobrego robic? hehehehehe..
    Jak juz Ci pisalem o Polsce juz od dawna mowie nie " U nas w Polsce" ale "U was w Polsce" i Polska - oprocz grupybliskich mi ludzi ktorych tam pozostawilem, jest juz obcym pod wiekszoscia wzgledow krajem.
    A jedynie co mam zamiar zrobic to wspomoc ich ekonomie jako turysta.
  • polski_francuz 16.05.18, 20:16
    "A jedynie co mam zamiar zrobic to wspomoc ich ekonomie jako turysta."

Dlaczego mam z Ciebie drwic? Jestes mi bliskim czlowiekiem. Rozumiesz co i jak i wiesz gdzie jest centrum swiata (PWr budynki elektroniki:)

Patrzac dalej. Wroclaw byl nasza przystania? Troche niemiecki, troche polski, mieszanka cywilizacji, ludzie bardzo inteligentni. Trudno zapomniec i ten zryw i te czasy.

"Nie wiem czy to komplement czy drwina"

Sam musisz ocenic. Mam swoiste poczucie humoru. I swoiste poczucie honoru. Ktore ciagle u mnie sie bardzo liczy.

Pozdro

PF
  • engine8 16.05.18, 22:55
    Podbnie i ja... ja sie zwykle nie obrazam - raczej sie odwzajemniam :))
  • polski_francuz 17.05.18, 09:24
    to zdrowa zasada, ktora i ja stosuje.

PF
  • bywszy10 17.05.18, 11:13
    panie engine8 ucz sie pan milosci do Ojczyzny od P.F.
    On tej milosci udziela kilka godzin dziennie - bez orgazmu.Tylko na slowach.
    Nigdy nie odpowiedzial co on dla kraju swego zrobil - oprocz krasomowstwa.

--
    Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    Niech zyje przyjazn miedzy narodami!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnika - Bywszy.
  • felusiak1 16.05.18, 18:41
    Ratunku. Nie ma mowy o wyprowadzeniu wojsk z Korei Poludniowej. Skad ty czerpiesz te myślowe wypryski.
    To bylby taki sam układ jak z Iranem z którego Trump wyszedł i o czym francuz placze.
    A co bedzie jesli dadzą Trumpowi Nobla a on nie przyjmie?
  • engine8 16.05.18, 19:57
    Ah co my tam wiemy o czym jest a o czym nie ma mowy..
    A ci co sie ludza ze Kim ot naraz po tyly latach i po tylu wymianach cierpkich slow powie OK zgadzam sie na wszytko co chcecie...
    Pofantazjowac sobie nie wolno? Nie czytam prasy, nie slucham mediow wiec na pewno mam zdanie zupelnie wyjete z chmur...
    No Obamie to dali zanim jeszcze palcem w bucie ruszyl. Trumpowi chca za postrasznie Kima... No i byloby ciekawe ale osobiscvie podejrzewam ze Trump by jednak tego Nobla przyjal..
  • felusiak1 16.05.18, 21:07
    Kimem dyryguje chińczyk. A chińczyk zrozumial, ze Kim nie ma już takiej wartości jaką mial przed laty szczególnie po tym jak Biały Dom powiedzial, ze nie zawaha się zrównać Pólnocy z ziemią i chińczyk mu w tym nie przeszkodzi.
  • engine8 16.05.18, 22:56
    Ni ty wlasnie Kim sie dal wciagnac w pulapke - i teraz komu na dobra sprawe ten Kim jest potrzebny?
  • lont12 17.05.18, 23:14
    ładnie to tak zrównywać z ziemią niewinnych ludzi?

--
    It ain't over until the fat lady sings
  • kylax4 19.05.18, 16:11

--
    Cechy faszyzmu wg Umberto Eco:
    krytykapolityczna.pl/felietony/przemyslaw-witkowski/w-polsce-nie-ma-zadnego-faszyzmu-odcinek-1488/
  • felusiak1 16.05.18, 18:48
    "Blef"? Nic podobnego. To jest real politik.
    No zobacz, aktywność europki zaczęła się po wycofaniu. wiedzieli, ze się wycofa od roku i nie kiwneli palcem a teraz chcą ratować. Na twoim miejscu pisałbym o inżynierii a nie o polityce. Chcesz robić biznes z Iranem, twoja wola ale nie mozesz wtedy robić biznesu z USA i w USA.
    PS. Ty pf nawet nie wiesz co jest kością niezgody w tym irańskim spektaklu.
  • polski_francuz 16.05.18, 19:06
    Kurka wodna "europka" od teksanca.

Felusiak, sprawdzanie czy kropka jest na wlasciwym miejscu i czy przecinek jest tam gdzie byc powinien to Twoja specjalnosc. Moja to zrozumiec co sie dzieje. Wiec trzymaj sie tego na czym sie znasz a nie wpieprzaj sie w nie Twoje pola.

Problem Europy to sa obecnie "jaja". Niemcy sie zakalapuckali w poprawnosc polityczna. A pani Merkel sie juz raz rabnela (z uchodzcami) i juz nie ma tej sily, ktora miec powinna. Macron, nie jest rozwiazaniem dla Europy, bo Francja zajmie jego cala uwage. I europejskie akcenty naszego prezia sluza tylko i wylacznie naszym, wewnetrznym problemom.

A tu trzeba wpieriod i pchac sprawe Europy. Polska powinna grac te role. Ale zoliborski szefuncio jest zbyt tepy by to zrozumiec.

Felusiak, Stany wracaja do "splendid isolation" z dawnych czasow. Mnie to nie wzrusza. Ale tez obchodzi mnie malo. Wrocilem do Europy i Europa mnie wzrusza.

PF
  • felusiak1 16.05.18, 19:46
    Lubię cię pf ale naprawdę nie rozumiesz co jest grane. Stany nie wracają do "splendid isolation". Raczej zaczynaja być aktywne tam gdzie aktywne nie były od 20 lat.
    Mieliscie ponad rok aby wynegocjować z Iranem konieczne zmiany. Co zrobiliście? Nic. Siedzieliście na własnych rekach i teraz wpadliście w panike. Wiedzieliście co jest dla Trumpa nie do przyjecia i nic nie zrobiliście.
    A teraz trzepoczecie skrzydełkami i staracie sie coś zrobić.
    Dla nas Iran to kwestia przyszlego bezpieczeństwa a dla was to ile lodówek i traktorów bedziecie w stanie Iranowi sprzedać. Podpiszecie kazde badziewie aby popchnąć własny eksport a kiedy grunt zacznie się wam pod nogami palić to bedziecie dzwonić do Waszyngtonu. Nie pierwszy to i nie ostatni raz. Wy w Europie potrzebujecie Churchilla a macie Chamberlainów.
  • polski_francuz 16.05.18, 19:51
    "Wy w Europie potrzebujecie Churchilla a macie Chamberlainów."

Mamy indiotow na mala skale albo zapatrzonych w siebie.

PF
  • boavista4 16.05.18, 19:55
    Teraz Kim bedzie wodzem swiata I nawet bywszy odda sie pod rozjazy koreanskiego Pana. Tego mizba bylo sie spodziewac Kim pozbyl sie uciazliwych wiezniow, Amerykanie przegoni Trumpa , a Kim wejdZie do BD. Lepiej nie moglo byc, Trump, Putin, Bibi I Kaczorowski poskromieni, nowy tlusty Budda naszym wodzem. Crazy
  • engine8 16.05.18, 20:10
    Jeszcze jak rozwiniesz to i wyjasnisz jakiego i czyjego bezpieczenstwa to bardzo bylbym wdzieczny.. bo to co ja mysle podjrzewam Tobie nie za bardzo pasuje.
  • felusiak1 16.05.18, 21:03
    Katarynka zawsze gra te samą melodie. Nigdy nie wyzwolisz się z postrzegania swiata poprzez awersje do zydów.
  • engine8 16.05.18, 23:00
    No a moze nie tak dokladnie jak myslisz - tzn jak piszesz bo to co Ty piszesz a co myslisz to nie musi byc koniecznie to samo...

Iran to inteligentna spolecznosc i Kraj przez dlugi czas przyjazny Stanom.. Mocny Iram moglby byc callkiem niezla gwarancja bezpieczenstwa w tym rejonie... Ale Iram ma za duzo wyksztalconych ludzi w tym lekarzy ktorzy wiedza jak sobie radzic z nowtworami...
  • felusiak1 16.05.18, 23:30
    Atom w rekach poyebanych mułłów nigdy nie bedzie gwarancja bezpieczeństwa.
    Iran jest dzisiaj sponsorem terroryzmu i ma wroga wiekszego niz Izrael.
    tak na marginesie jeśli Iran jest taki swiatły to dlaczego tam taka bryndza?
  • polski_francuz 17.05.18, 09:27
    " to dlaczego tam taka bryndza?"

Z powodu blokady ekonomicznej glownie.

PF
  • felusiak1 17.05.18, 19:47
    no to należalo srubę dokręcić a nie odpuszczać.
  • the-great-inuk 17.05.18, 06:08
    felusiak1 napisał:
    Wy w Europie potrzebujecie Churchilla a macie Chamberlainów.
    ====================================

To ten od Jałty, Lwowa, Wilna, Gibraltaru ?
    Wielkiego dobroczyńcy Narodu Polskiego?

Ot, co...
    --
  • felusiak1 16.05.18, 22:50
    Ma podmoskiewskiej knajpie na poczatku XX wieku wisiał szyld:
    Zdies' obiedajut, dierżat zakuski i uzynajut. czyli tutaj serwują obiady, zakaski i kolacje)
    Szyld ulegl zniszczeniu i zamowiono nowy i tam stało napisane
    Zdies' obie dajut, dierżat za kuski i użunajut.
  • lont12 16.05.18, 23:23
    bo po rewolucji zamienili ruską knajpę na żydowską rzezalnię

--
  • felusiak1 16.05.18, 23:31
    lont, lecz się u psychiatry.
  • lont12 16.05.18, 23:40
    wierzysz w psychiatrię, co? to jedna z tych "nauk" rozwiniętych przez naród wybrany

--
  • felusiak1 17.05.18, 00:40
    nie masz nic do powiedzenia i cierpisz na słowotok no i wychodzi wymiot.
    gastrolog powstrzymałby wymioty ale wtedy twój mózg utonąłby w rzygach a psychiatra potrafi to powstrzymać chociaż nie we wszystkich przypadkach. Być może dla ciebie jest już za późno. Może mozg już pławi się w rzygach.
    Mamy jeszcze przypadki mentalnej $raczki. Wykazujesz objawy.
  • lont12 17.05.18, 10:39
    cuś spoważniałeś felusiak... z pracy wyleciałeś, czy co?

--
  • engine8 17.05.18, 16:52
    No co Ty on jest na utrzymaniu zony. :)
  • felusiak1 17.05.18, 19:48
    zazdrościsz?
  • engine8 17.05.18, 19:56
    Alez skad... Ja preferuje "Golden Rule" - the one who has gold - rules :)
  • felusiak1 17.05.18, 21:30
    she's got the gold and plenty of honey
  • bywszy10 17.05.18, 10:54
    felusiak1 napisał:

> nie masz nic do powiedzenia i cierpisz na słowotok no i wychodzi wymiot.
    > gastrolog powstrzymałby wymioty ale wtedy twój mózg utonąłby w rzygach a psychi
    > atra potrafi to powstrzymać chociaż nie we wszystkich przypadkach. Być może dla
    > ciebie jest już za późno. Może mozg już pławi się w rzygach.
    > Mamy jeszcze przypadki mentalnej $raczki. Wykazujesz objawy.

--
  • lont12 17.05.18, 23:18
    ty się Bywszyj, śmondaku, do Żyda-prawnika nie podlizuj

--
  • bywszy10 18.05.18, 02:45
    lont12 napisał:

> ty się Bywszyj, śmondaku, do Żyda-prawnika nie podlizuj

><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    panie ... nie ...!

--
  • bywszy10 17.05.18, 10:52
    lont12 napisał:

> wierzysz w psychiatrię, co? to jedna z tych "nauk" rozwiniętych przez naród wyb
    > rany

przez Sumiencow Narodow -szczegolnie przez zadowolenie krolika.

--
  • bywszy10 17.05.18, 10:50
    lont12 napisał:

> bo po rewolucji zamienili ruską knajpę na żydowską rzezalnię
    > <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    Tylki krolicze podciera przed rzezaniem.

--
  • boavista4 16.05.18, 23:26
    Czy ten szyld zostal zamowiony na przyjazd Trumpa, czy tez Bibi.
  • vvig.il 18.05.18, 01:33
    Ale gracz gra antyputinowsko co cie powinno cieszyc.
  • engine8 19.05.18, 19:29
    Do poczytania co mysla Polacy w Kaliforni
    naszeblogi.pl/50482-zar-z-polsko-zydowskiego-kotla
  • polski_francuz 19.05.18, 19:59
    Amen,

Mysle jak pan Jacek.

PF

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.