Dodaj do ulubionych

Rosja odegrała rolę w katastrofie smoleńskiej

16.05.18, 20:08
Były analityk NSA: nowe dowody pokazują, że Rosja odegrała rolę w katastrofie smoleńskiej


Były analityk Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) swój tekst tytułuje: "Nowe dowody pokazują, że Rosja odegrała rolę w katastrofie smoleńskiej, w której zginęli polscy przywódcy". Tytułowe dowody - jego zdaniem - mają być zawarte w raporcie technicznym podkomisji smoleńskiej.

Schindler nazywa katastrofę polskiego Tu-154M z 2010 roku "jedną z najważniejszych katastrof lotniczych" naszych czasów.

"Od samego początku prawicowi sojusznicy poległego prezydenta (Lecha Kaczyńskiego - PAP) czuli, że coś jest nie tak", a podejrzenia podały na Rosjan - pisze. "Polacy dobrze znają swojego sąsiada, a Kaczyński nie miał złudzeń co do bandyckiego reżimu Władimira Putina" - dodaje.

"Śledczy ustalili jednak, że do katastrofy doszło z powodu serii błędów ludzkich i że da się ją wytłumaczyć bez nikczemnej tajemnicy" - przypomina. Ekspert tłumaczy, że wyniki oficjalnych śledztw w Rosji i Polsce, które opublikowano w 2011 roku, nie były w pełni zgodne, ale ogólnie śledczy zasadniczo zgodzili się m.in. co do tego, że pilot popełnił błąd.

Większość śledczych zgodziła się z oficjalną oceną, ale "w wielu umysłach" zachowanie Rosjan w związku z katastrofą budziło wątpliwości - pisze Schindler. Wskazuje, że Moskwa obiecywała pełną współpracę, ale nie wywiązała się z tego i przypomina, że osiem lat po katastrofie wrak samolotu nie został przekazany Polsce, co jego zdaniem uniemożliwia Warszawie przeprowadzenie "właściwego dochodzenia". "Co gorsza skradziono rzeczy osobiste zabitych, które były pilnowane przez FSB i, według doniesień, FSB wykradło tajemnice NATO, w tym tajne protokoły komunikacyjne należące do polskich oficerów wojskowych" - czytamy.

"Jeszcze bardziej żenujące jest to, że Kreml w wyjątkowo niechlujny sposób obchodził się ze zmarłymi" - dodaje Schindler, przypominając, że wiele ciał zostało zamienionych lub źle zidentyfikowanych. "Jak można się było spodziewać, taka niedbałość wywołała pytania o to, co jeszcze Rosjanie zrobili w nieodpowiedni sposób" - czytamy.

Według eksperta, "dla wielu Polaków wskazywało to na spisek" i na to, że Rosja jest potajemnie zamieszana w katastrofę. Schindler wskazuje, że po dojściu PiS do władzy szef MON Antoni Macierewicz skrytykował wersję katastrofy poprzedniego rządu uznając, że była ona wybielona i została potajemnie skoordynowana z Moskwą. Obiecał "świeże spojrzenie" na Smoleńsk, oparte na nowych dowodach, które jego zdaniem były tuszowane przez poprzedni rząd.

Jak czytamy, Macierewicz powiedział Schindlerowi kilka miesięcy temu, że katastrofa smoleńska "była wielkim szokiem dla wszystkich w Polsce, niezależnie od poglądów na tę tragedię". Obiecał, że jego raport "ujawni, jak to się stało". "To międzynarodowe śledztwo. Jest ono spóźnione" - mówił. Ekspert przypomina, że chociaż w ósmą rocznicę tragedii Macierewicz nie stał już na czele MON, to w ubiegłym miesiącu zgodnie z zapowiedzią ukazał się jego raport. Głosi on, że "katastrofę wywołało kilka eksplozji na pokładzie Tu-154 przed uderzeniem w ziemię". "Innymi słowy nie był to wypadek i stali za tym Rosjanie" - pisze Schindler.

"Chociaż zgodnie z przewidywaniami raport został skrytykowany przez przeciwników (...) jako +teoria spiskowa+, to zasługuje on na uwagę" - uważa Schindler. Przekonuje bowiem, że jednym z ekspertów był Frank Taylor, "brytyjski śledczy o znacznej renomie, który od lat zajmuje się katastrofami lotniczymi".

Schindler chwali doświadczenie Taylora, pisząc, że badał on m.in. zamach terrorystyczny z 1988 roku nad szkockim Lockerbie i kierował ponownym zbadaniem katastrofy z 1980 roku nad włoską miejscowością Ustice, w której zginęło 81 osób. "Liczne włoskie śledztwa wykazały, że samolot został zestrzelony podczas bitwy powietrznej nad Morzem Śródziemnymi między NATO a Libią. Taylor uznał, że taki scenariusz jest bezpodstawny i znalazł wyraźne dowody na to, że w samolocie podłożono bombę" - czytamy. Jednak ten "rozsądny od strony naukowej werdykt z powodów politycznych został zignorowany w Rzymie" - pisze Schindler.

"Innymi słowy Taylor nie jest twórcą teorii spiskowych i jego głęboko niepokojące komentarze w sprawie Smoleńska zasługują na to, by traktować je poważnie" - przekonuje. Były analityk NSA pisze, że w lutym Taylor uznał oficjalne wnioski śledztw w Rosji i Polsce za fantazję, która jest wygodna od strony politycznej. "Nie mam żadnych wątpliwości, że na pokładzie były eksplozje, zanim samolot uderzył w ziemię" - cytuje Schindler Taylora. "Są mocne dowody, że kilka sekund później drzwi po lewej stronie kadłuba, tuż przy skrzydle, zostały wysadzone i wbite mocno w ziemię przez inną eksplozję w kadłubie" - oświadczył. Taylor skrytykował śledztwo Kremla. "Rosyjscy politycy przejęli dochodzenie, uniemożliwiając profesjonalnemu śledczemu wzięcie kontroli nad miejscem katastrofy, zakończenie pełnego śledztwa, w tym pełną rekonstrukcję wraku i napisanie ostatecznego raportu w sprawie wypadku" - mówił.

Schindler uważa, że biorąc pod uwagę status Taylora jako "szanowanego badacza katastrof lotniczych", katastrofa w Smoleńsku wymaga ponownego dokładnego zbadania przez doświadczone strony trzecie. Nie powinno jednak chodzić o Polskę ani Rosję.

Według eksperta, "w gruncie rzeczy od samego początku" zachodnie służby wywiadowcze miały "wielkie wątpliwości co do +oficjalnej+ wersji" przyczyn katastrofy. Schindler cytuje "wysokiego rangą przedstawiciela polskich sił bezpieczeństwa", który stwierdził, że "oczywiście Warszawa znała prawdę". "Co mieli zrobić? Myślisz, że NATO naprawdę poszłoby na wojnę z Rosją" z powodu Smoleńska? - cytuje Schindler to źródło.

"I tu leży pies pogrzebany" - pisze Schindler na Observer.com i dodaje, że "amerykańscy przedstawiciele wywiadu" sugerowali podobną wersję, z której wynikało, iż "amerykańscy szpiedzy, tak jak Warszawa, zawsze wiedzieli, że Rosjanie kłamią w sprawie katastrofy". Ponadto według Schindlera, "niemiecki wywiad też zdaje się znać tę paskudną prawdę".

"To, że za śledztwami z 2011 roku kryje się coś nieprzyjemnego, wygląda teraz na wysoce prawdopodobne" - dodaje. Argumentuje, że kiedyś fantazją mogłoby się wydawać sugerowanie, że Putin "ryzykowałby wojną mordując czołowych przedstawicieli władz Polski, ale w ciągu ośmiu lat po katastrofie Kreml ukradł Krym i dokonał inwazji na wschodzie Ukrainy, nie wspominając o użyciu bojowego środka chemicznego w Anglii, by uciszyć wrogów". "Z dzisiejszego punktu widzenia ukryta, zabójcza rosyjska ręka w sprawie Smoleńska nie wydaje się już nieprawdopodobna. Polska zasługuje na prawdę o tym, co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku" - konkluduje Schindler.
Edytor zaawansowany
 • felusiak1 16.05.18, 21:43
  Te same bzdury. To byl ewidentny blad pilota. To wynika z zapisow z kokpitu i Rosja nie musiala mataczyć. Najwiekszym mataczem jest tu Maciorowicz.
 • wojciech.2349 17.05.18, 17:02
  felusiak1 napisał:
  > Te same bzdury. To byl ewidentny blad pilota. To wynika z zapisow z kokpitu i R
  > osja nie musiala mataczyć. Najwiekszym mataczem jest tu Maciorowicz.
  ------------------------
  Z zapisów z kokpitu - odchodzimy, a latawiec pikował.
 • felusiak1 17.05.18, 19:43
  nie wojtusiu. błąd pilota widać w jego slowach: spróbujemy a jak nie to odejdziemy na drugi krag na autopilocie.
  Na autopilocie można kiedy lotnisko ma ILS a smoleńsk takowego nie ma.
 • wiktor_jerofiejew 18.05.18, 16:54
  felusiak1 napisał:

  > Te same bzdury. To byl ewidentny blad pilota. To wynika z zapisow z kokpitu i R
  > osja nie musiala mataczyć. Najwiekszym mataczem jest tu Maciorowicz.

  Pelna zgoda , nie ma watpliwosci ze tak bylo ...
  Ale chyba nie doczytales ... bo facet pisze o czyms zupelnie innym ...LOL
 • felusiak1 09.06.18, 16:44
  To jest dzielenie włosa na czworo i tworzenie teorii spiskowej. Maciorowicz znalazl byłego z legitymacją a ten mówi, ze są dowody iż podlożono ładunek wybuchowy. I pewnie ktoś wysmarował ubikację goownem.
  Wiadomo, że nie bylo wybuchu. Wiadomo, ze pilot był do doopy. Tak zwani kontrolerzy lotu w smoleńskiej wiezy byli do doopy. Rosyjsko-sowiecki system jest do doopy. Kontrolerzy powinni byli zamknąć lotnisko ale bali sie Moskwy bo takie szychy lecialy.
 • amunicyjny1 09.06.18, 18:00
  felusiak1 napisał:

  Tak zwani kontrol
  > erzy lotu w smoleńskiej wiezy byli do doopy. Rosyjsko-sowiecki system jest do d
  > oopy. Kontrolerzy powinni byli zamknąć lotnisko ale bali sie Moskwy bo takie sz
  > ychy lecialy.

  A jak to mieli zrobić,postawić Ziła w poprzek pasa i schować się w rowie ? Nasi nie rozumieli prostego zdania,że warunków do lądowania nie ma ?
 • felusiak1 10.06.18, 02:01
  Zamyka sie lotnisko w bardzo prosty sposób. Wieża mówi pilotowi, ze lotnisko nie przyjmuje i kieruje samolot na zapasowe lotnisko. Wieża nie udziela od tego momentu zadnych informacji z radaru a ponieważ lotnisko nie ma ILS to pilot nie wie gdzie jest i nie ma wyjscia, musi lecieć tam gdzie go skierowano.
 • polski_francuz 16.05.18, 22:22
  samolot z polskim prezydentem chcial za wszelka cene ladowac na na malym rosyjskim lotnisku. We mgle i bez dobrej widocznosci.

  Albo jestes Wicka idiota albo Ci placa za klamanie na polskich forach.

  Wybor nalezy do ciebie.

  PF
 • europitek 17.05.18, 03:58
  polski_francuz napisał:
  > Albo jestes Wicka idiota albo Ci placa za klamanie na polskich forach.

  Ja bym się tak nie napinał, ponieważ zachowanie Rosji nie jest przejrzyste (letko mówiąc). Dopóki nie zwrócą wraku różne rzeczy są teoretycznie możliwe. No chyba że nie mogą zwrócić, bo wrak poprosił o azyl polityczny w Rosji... i go dostał.
 • czarnyrowerzysta 17.05.18, 10:25
  Zobaczycie wrak jak świnia niebo.
 • polski_francuz 17.05.18, 10:45
  "ponieważ zachowanie Rosji nie jest przejrzyste"

  Jak dla mnie jest, jak najbardziej, przejrzyste. Chca siac zamet w Polsce. I im sie to udaje bardzo dobrze.

  PF
 • europitek 17.05.18, 13:26
  polski_francuz napisał
  > Chca siac zamet w Polsce. I im sie to udaje bardzo dobrze.

  Ten sposób siania zamętu nie jest najrozsądniejszy, ponieważ ostrze tego zamętu skierowane jest przeciwko Rosji właśnie. Wątpię, żeby ten zamęt przynosił Rosji jakiekolwiek korzyści.

  Raczej wnioskowanie skierowałbym na próbę ukrycia własnych zaniedbań, bałaganu i błędów.
 • czizus 17.05.18, 14:05
  europitek napisał:

  > polski_francuz napisał
  > > Chca siac zamet w Polsce. I im sie to udaje bardzo dobrze.
  >
  > Ten sposób siania zamętu nie jest najrozsądniejszy, ponieważ ostrze tego zamętu
  > skierowane jest przeciwko Rosji właśnie.

  Błędnie to interpretujesz. Rosja właśnie wywołała zamęt w Polsce poprzez absurdalne działania i wypowiedzi Macierewicza i Kaczyńskiego o "zbliżaniu się do prawdy", o zamachu zorganizowanym przez Tuska i Komorowskiego i o wybuchach. Ogłupiony lud smoleński kupił te brednie a Polacy zostali podzieleni przez tych szkodników jak nigdy dotąd a zrobili to tylko po to żeby przejąć władzę. Nawet komunistom nie udało się takie podzielenie społeczeństwa.
 • europitek 17.05.18, 15:56
  czizus napisał:
  > Rosja właśnie wywołała zamęt w Polsce poprzez absurdalne
  > działania i wypowiedzi Macierewicza i Kaczyńskiego o "zbliżaniu
  > się do prawdy", o zamachu zorganizowanym przez Tuska
  > i Komorowskiego i o wybuchach.

  Jaki zamęt? Macierewicz od zawsze coś gada i robi od rzeczy w różnych tematach. On nie potrzebuje żadnej moskiewskiej pomocy w tym względzie.
  Większość ludzi raczej się tym nie podnieca, a politycy zawsze mają jakiś temat do naparzanki, więc jeden więcej nie robi różnicy. Macierewiczowi ludzie coś tam dłubią w tej komisji smoleńskiej, ale ten temat praktycznie nie istnieje nawet w telewizji państwowej.

  Natomiast stale są wałkowane tematy związane z Rosją i równie stale w negatywnych kontekstach.To oczywiście nie tylko zasługa otoczki samej katastrofy, ale podmiany zwłok i sprawa zwrotu wraku stale są gdzieś w tyle głowy i nieoczekiwanie wyskakują przy róznych okazjach.
 • wiktor_jerofiejew 18.05.18, 16:52
  polski_francuz napisał:

  > "ponieważ zachowanie Rosji nie jest przejrzyste"
  >
  > Jak dla mnie jest, jak najbardziej, przejrzyste. Chca siac zamet w Polsce. I im
  > sie to udaje bardzo dobrze.
  >
  > PF

  Dokladnie !
  Tyle i az tyle

  Ladowanie ruSSkim zlomem na kartoflisku udajace lotnisko , gdzie po katastrofie dopiero wymieniano zarowki , a soldaty kradli portfele ,karty kredytowe i porozrzucane pieniadze ofiar...
  Jakie to typowe dla ruSSkichzllodziejii ,jak nie zegarki to portfele ...
 • amunicyjny1 21.05.18, 08:37
  wiktor_jerofiejew napisał(a):  > Ladowanie ruSSkim zlomem na kartoflisku udajace lotnisko ,

  Dlaczego latali złomem,kto dopuścił samolot do lotu?
  Dlaczego świadomie lądowano na kartoflisku,przepisy tego raczej zabraniają

  Napisałeś poważne oskarżenia
 • wojciech.2349 17.05.18, 17:04
  polski_francuz napisał:

  > samolot z polskim prezydentem chcial za wszelka cene ladowac na na malym rosyjs
  > kim lotnisku. We mgle i bez dobrej widocznosci.
  >
  > Albo jestes Wicka idiota albo Ci placa za klamanie na polskich forach.
  >
  > Wybor nalezy do ciebie.
  --------------------------------------
  Frank Taylor to poważny ekspert od katastrof lotniczych.
  On ma wątpliwości, a Ty diagnozę.
 • felusiak1 17.05.18, 21:28
  Tego Taylora to chyba Maciorowicz wyskubał z domu spokojnej starości.
 • wiktor_jerofiejew 18.05.18, 17:01
  polski_francuz napisał:

  > samolot z polskim prezydentem chcial za wszelka cene ladowac na na malym rosyjs
  > kim lotnisku. We mgle i bez dobrej widocznosci.
  >
  > Albo jestes Wicka idiota albo Ci placa za klamanie na polskich forach.
  >
  > Wybor nalezy do ciebie.

  Pefka albo jestes idiota , albo NIE przeczytales o czym facet pisze i klamiesz na polskich forach i imputujesz mi cos czego Ja NIE napisalem ...

  Moge ci przywalic kuchenna hochla w pusty czerep ,albo z plaskacza ... wybor nalezy do ciebie

  Panial francowaty towarzyszu?
 • polski_francuz 19.05.18, 08:15
  "Moge ci przywalic kuchenna hochla w pusty czerep ,albo z plaskacza ... wybor nalezy do ciebie"

  Boje sie, ze to sie tak skonczy. Mamy juz doswiadczenie z prymitywami ruskimi i damy rady - tym amerykanskim.Niemiecki towarzysz: wpierw anarchista a potem ministra Joszka F.- zaluje ze Trump niszczy amerykanski porzadek swiata. I chce bysmy sie zbroili. Trzeba mu, niestety, przyznac racje.

  Na pewno nie bede, jak Amerykanie, latal po rynku i Sieg Heil przed obrazem Benka N. krzyczal. Na pewno nie zaczne klaskac, jak faszystowskie sily, zechca napasc na Iran. I nie bede, jak zoliborski tchorz, chowal sie w szpitalu z pryszczem na dupie. Bo sytuacja jest za trudna.

  A wiec zapraszam do Europy. Zobaczysz, ze rozstrzeliwac waszych licealistow to nie to samo co zaatakowac Europejczykow.

  PF
 • felusiak1 10.06.18, 03:03
  przecież u was też licealiści byli rozstrzeliwani no i co to za argument, z piaskownicy?
  a kto atakuje was, europejczyków? trump wam jedynie odczytał riot act i zdecydowanie pokrzyczycie sobie glośno i dojdziemy do kompromisu. otworzycie swoje rynki albo nie będziecie sprzedawać na naszym. to proste. wy stracicie na tym wiecej niż my. a kiedy emocje z was wyparują i z liczydłem siadziecie do stołu to buńczuczność z was szybko wyparuje i dogadacie się z nami.
 • malkontent6 17.05.18, 14:11
  Moim zdaniem to było tak:

  W nocy przed wylotem na lotnisko w Warszawie przyjechał Tusk z Putinem. Przystawili do samolotu drabinę, na która wszedł Tusk. Putin podawał bomby, które Tusk wkładał do skrzydła. Później uciekli z lotniska i sprzedali drabinę pod sklepem monopolowym a za zarobione w ten sposób pieniądze poszli na wódkę.  --
  "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
 • czizus 17.05.18, 15:24
  malkontent6 napisał:

  > Moim zdaniem to było tak:
  >
  > W nocy przed wylotem na lotnisko w Warszawie przyjechał Tusk z Putinem. Przyst
  > awili do samolotu drabinę, na która wszedł Tusk. Putin podawał bomby, które Tu
  > sk wkładał do skrzydła. Później uciekli z lotniska i sprzedali drabinę pod skl
  > epem monopolowym a za zarobione w ten sposób pieniądze poszli na wódkę.

  Dokładnie tak było. Ale zapomniałeś o Komorowskim. On ubezpieczał i stał na czatach.
 • europitek 17.05.18, 15:41
  czizus napisał:
  > Ale zapomniałeś o Komorowskim. On ubezpieczał i stał na czatach.

  I w ten sposób naruszył kodeks mafii, który mówił, że zabójca dona nie może zostać donem. Ale teraz będzie dintojra jak go ferajna dopadnie!
 • szwampuch58 17.05.18, 17:56
  cholera jasna,trzech gosci jednak przezylo.....Antek podobno w piwnicy ich trzyma

  --
  bi.gazeta.pl/im/49/46/16/z23355465IH,Memy.jpg
 • 1.melord 18.05.18, 01:09
  malkontent6 napisał:

  > Moim zdaniem to było tak:
  >
  > W nocy przed wylotem na lotnisko w Warszawie przyjechał Tusk z Putinem. Przyst
  > awili do samolotu drabinę, na która wszedł Tusk. Putin podawał bomby, które Tu
  > sk wkładał do skrzydła. Później uciekli z lotniska i sprzedali drabinę pod skl
  > epem monopolowym a za zarobione w ten sposób pieniądze poszli na wódkę.
  >
  >
  Ta wersja jest b.prawdopodobna...
  Dlatego tez Maciarewicz oprze sie zapewne na opinii Taylora,ktorego zadaniem bedzie znalezienie tej drabiny(na podst. zdjec satelitarnych?) jako dowodu rzeczowego
  Zidentyfikowanie linii papilarnych Tuska na odnalezionej drabinie nie powinno byc problemem,nawet po 8 latach

  Na wodke z Putinem pewnie poszli do Sowy ,wiec jakies nagrania rowniez istnieja,typu...Lechu i TU-154 xoj d...i zelaztwa kupa


  --
  Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
 • xystos 18.05.18, 08:55
  ..niekoniecznie centrslne wladze kraju
  lecz lokalna obsługs lotniska dostała fuche
  od Panow Komorowskiego i Tuska,

  uwazam źe równir niejawnie trzeba mordercó
  ukarać ..by zaoszczędzić publicznych pieniędzy

  --
  ZEN
 • j-k 17.05.18, 15:43
  - byli pijani i nie batdzo mogli sie dogadac z polskimi pilotami

  tanio ta "bomba termobaryczna" Rosje wyniosla - 2 flaszki wodki...
 • europitek 17.05.18, 15:57
  I to jest wina polskich pilotów, którzy byli trzeźwi.
 • j-k 17.05.18, 16:16
  tez powinni byli sie napic :)

  gdy czlowiek przewraca sie po pijanemu - najczesciej nic mu sie nie dzieje, bo sklada sie jak harmonijka i laduje na pupie ...
 • europitek 17.05.18, 16:43
  j-k napisał:
  > sklada sie jak harmonijka i laduje na pupie ...

  To zależy - parę lat temu jeden mój koleś w osiedla walnął łbem o chodnik i już się nie podniósł. Chyba miał pecha i padł na wznak uderzając potylicą o płyty chodnikowe.
 • j-k 17.05.18, 17:10
  nie chwyciles zartu...

  gdyby i piloci byli pijani - tak jak rosyjscy kontrolerzy lotow - to wine mozna by zwalic
  po rowno na wszystkich i Rosja mialaby w tej katastrofie swoj wspoludzial.

  A poniewaz istotnie piloci byli trzezwi - to wina jest wylacznie ich
  - bo k... nie powini byli sluchac pijanych kontrolerow !
  a tylko spie*dalac.

  _________________________________
  niekiedy lepiej byc pijanym, niz trzezwym..
  - mozna pozwolic sobie na luksus niezrozumienia
  tego - czego zrozumiec sie nie chce...
 • boavista4 17.05.18, 17:52
  Ma wszystko , rece i nogi i glowe.
  Sadze jednak ze dzisiejsze wiadomosci maja na celu odwrocenie uwagi POlakow od ustawy 447 i wojny polsko zydowskiej w mediach i polityce.
 • europitek 17.05.18, 19:20
  j-k napisał:
  > nie chwyciles zartu...

  Bo ja to widzę tak, ze gdyby nasi byli pijani to by się dogadali z kontrolerami i żadnej katastrofy by nie było.

  Idę sobie ulicą w pewnym rosyjskim mieście, a tu nagle przede mną z monopolowego wypada rozradowany gostek z dwoma flaszkami w wysoko uniesionych rękach. Podbiega do zaparkowanej przed sklepem wywrotki Ził i wskakuje do szoferki. Przez szybę widzę równie rozradowanego kierowcę jak zrywa kapselek w taniej gorzały i "walą" flachę z gwinta (sprawiedliwie po połowie). Kierowca zapuszcza motór i.... pajechali!!!! Z pełnią szczęścia na twarzach.
 • j-k 17.05.18, 23:36
  drogowka tam (do niedawna) nie miala alkomatow...

  ale dzis juz ma.

  Buenas Noches.
 • amunicyjny1 09.06.18, 10:07
  j-k napisał:

  > nie chwyciles zartu...
  >
  > gdyby i piloci byli pijani - tak jak rosyjscy kontrolerzy lotow - to wine mozna
  > by zwalic
  > po rowno na wszystkich i Rosja mialaby w tej katastrofie swoj wspoludzial.
  >
  > A poniewaz istotnie piloci byli trzezwi - to wina jest wylacznie ich
  > - bo k... nie powini byli sluchac pijanych kontrolerow !
  > a tylko spie*dalac.

  Pijany to był nasz czterogwiazdkowy generał
  Coś więcej o pijanych kontrolerach ?
 • zeitgeist2010 17.05.18, 18:46
  Wyjatkowy gniot i obciach. Unikajcie.

 • karbat 19.05.18, 01:23
  zacmienie slonca , .... i znowu ta Rosja .
 • karbat 09.06.18, 17:25
  zgadza sie rola tego kraju byla nie mala .

  pomogli Polsce zebrac ciala z miejsca wypadku przetransportowac do Moskwy ,
  przebadac je przechowac w lodowkach , by Polska mogla sobie je odebrac .

  gdyby nie Rosja te ciala by sie rozlozyly w tym lesie na czesci pierwsze , fetor bylby ogromny .-
  zanim Polska, by ciala nieboszczykow pozbierala , przetransportowala do kraju
  zanim znalazlaby odpowiednia ilosc lodowek , zanim by je przebadano … itd itp

  dzieki Rosji polskim wladzom udalo sie uniknac wielu brutalnych scen organizacyjnych skandali .
 • boavista4 10.06.18, 01:36
  Inaczej nie byloby tego klopotu z Wawelem itd. Jak sadzicie , czy czasami dziwisz nie jest winny ?
 • yurek11111 10.06.18, 04:28
  Nie trzeba byc Taylorem...
  Na pokladzie cala smietanka nieprzyjaznych politykow z Prezydentem na czele z Polszy...
  Potem spolegliwy Tusk i powtarzane klamstwa dla uzytecznych...
  Wszystko....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.