Dodaj do ulubionych

Wenezuela - z pierwszej ręki ... czyli turbo-PRL!

05.06.18, 23:37
Tak, miałem wrócić do aktywnego uczestnictwa na forum po latach ale pokus wokoło jest wiele. Jedną z nich jest znakomity vlog naszego rodaka, który zamieszkał w Wenezueli.

www.youtube.com/watch?v=nJpMh6tTrRY&list=PLxvi52O0l5Y1s0hqpeLbBSta7QG6dKAX7
Zamieszkał nie w jakiejś enklawie dla europejskich czy amerykańskich ekspatów, lecz zwyczajnie - wśród Wenezuelczyków. I z tej lokacji relacjonuje dość boleśnie wiarygodnie historie codzienne obywatela tego kraju i przekazuje wieści o cudach Chavizmu ...
Pamiętam doskonale, co działo się na forum parę lat temu. Jakie tu były piania pod niebiosa, jakie zachwyty za Chavezem i wenezuelskim cudem. Należałem wówczas do grona tych, którzy rzecz jasna wieszczyli krach i rychły zgrzyt zębów. I oczywiście - nasz grupa nie myliła się. Osoby nieco starsze (w tym niestety i ja), przeżyją oglądając relacje Bartka solidne deja-vu. Bo dzisiejsza Wenezuela to nic innego, jak nasz PRL z dekady Jaruzelskiego. Czasy kartek, pokruszonego, odpadającego betonu, ogólnego bezładu, mizerii i chaotycznej nędzy. Po prostu - Chavez zafundował swoim rodakom nasz polski PRL, tylko pod palmami.
Pokazujcie to swoim dzieciom, które nie wierzą waszym opowieściom, jak to PRL-u się żyło. I niech sobie ten vlog obejrzą również niegdysiejsi nasi akolici Chaveza i niech przynajmniej poczują trochę wstydu.

--
Sixties forever! --
forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50173
www.johnnykalesony.republika.pl
God Save The Kinks!
Edytor zaawansowany
  • polski_francuz 06.06.18, 07:52
    Trudno komentowac takie obrazy z pieknego i potencjalnie bogatego kraju. Mam kolege Francuza, ktory tam pracowal i kilka lat temu wrocil bo sie nie dawalo zyc. Komentarze polityczne, ktore czytalem kilka dni temu sa takie ze trudno cokolwiek zmienic bo wojsko czy policja niezle zarabiaja przy posrednictwie handlu narkotykami.

Mozna im tylko zyczyc powodzenie i tego by sie los do nich wreszcie usmiechnal. Jak do Polski w 1989.

PF
  • kolpik124 06.06.18, 09:28
    na ruskich forach piszą, że Wenezuela wstaje z kolan walcząc że stonką zrzucaną przez jankeskich imperialistów :)

--
    "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
  • jerry1989 06.06.18, 15:37
    Hej!

kolpik124 napisała:

> na ruskich forach piszą, że Wenezuela wstaje z kolan walcząc że stonką zrzucaną
    > przez jankeskich imperialistów :)

-od putina maduro może dostać tylko ciepłe słowo.

pozdrawiam!

--
    vademecum-
    kresy24.pl/maksymalna-brednia-tort-z-g-wybitny-rosyjski-historyk-odpowiada-na-antypolski-tekst-rosyjskiego-dziennikarza/
    www.solonin.org/article_maksimalnyiy-bred
  • felusiak1 06.06.18, 15:32
    Do Polski uśmiech losu polegał na upadku sowietow. Wenezuela nie ma sowietów.
    Nie ma możliwości zmiany drogą wyborów. Zatem to musi skończyć się krwawo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka