Dodaj do ulubionych

Wbija w fotel

13.06.18, 20:55
Zimna wojna.

--
Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
Edytor zaawansowany
  • yurek11111 13.06.18, 21:06
    I pozbawia zmyslow co niektorych....
  • wojciech.2349 13.06.18, 21:17
    Napisz coś więcej.
    Minie kilka lat za czym Polonusi zobaczą ten film via Youtube.
  • borrka 13.06.18, 21:57
    Ale na Zachodzie malo kto go zrozumie.
    Zrozumieja go ci, ktorzy znaja emigracje i komunizm czasow, powiedzmy Gomulki.
    Do tego dochodzi watek damsko-męski, ponadgraniczny.
    Kto nie wrzucal bilonu do holenderskiego automatu, bo 10 metrów za niemiecką granica mozna bylo bez trudnosci zadzwonic do Polski, co w Rajchu bylo cieżkie, nie pojmie.

Mógłbym mnozyc przyklady i rozczaruje na koniec:
    nie jest "o Zydach", nie jest o Zolnierzach Wyklętych, o milości jest:)

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • borrka 13.06.18, 22:19
    Siedziała po projekcji do ostatniego dzwięku muzyki - głównie żwawe jeszcze 50 - 60-latki, znające z autopsji takie historie.
    W dodatku na Zoliborzu.
    Film powala takich dziadków.

--
  • engine8 13.06.18, 22:22
    Ogrzewania nie masz?
  • borrka 23.06.18, 01:08
    Możnaby zapytać, o co chodzi - film jest dość apolityczny, no poza antykomunistycznym wydzwiekiem.
    Nie, dla partyzantów PiS jest głównie "żydowski", antypolski, czarno-bialy (tak, to też zle:)), jak opera mydlana.
    K...a, widać jacy gów..rze wypisuja instrukcje dla pisowskiej web-brygady.

wyborcza.pl/7,101707,23579294,zimna-wojna-nie-zazna-w-polsce-spokoju-bo-nie-bedzie-swiat.html#BoxGWImg

--
  • lont12 23.06.18, 02:15
    ładnie to tak podpierać się artykułem z GWna wziętym?

--
    It ain't over until the fat lady sings
  • borrka 23.06.18, 09:28
    Przy swych słąbościach, to jedyna gazeta reprezentująca moje poglądy.
    Ale nie chodzi mi o artykuł, lecz o komentarze - zwracam uwage, że komentować mogą jedynie prenumeratorzy :)
    Daje do myślenia jednakowoż.

--
  • jerry1989 23.06.18, 21:14
    Hej!

borrka napisał:

>zwracam uwage, że komentować m
    > ogą jedynie prenumeratorzy :)

-putin na trollach nie oszczędza. już dawno zauważyłem, że w szechterówce komentują pod artykułami wszyscy tylko nie polacy. a co na to szechterówka? pecunia non olet.

pozdrawiam!

--
    vademecum-
    kresy24.pl/maksymalna-brednia-tort-z-g-wybitny-rosyjski-historyk-odpowiada-na-antypolski-tekst-rosyjskiego-dziennikarza/
    www.solonin.org/article_maksimalnyiy-bred
  • buldog2 23.06.18, 19:59
    Jest wysoce nieprzyzwoite korzystać z forów GW i lżyć ją, tak może tylko skończony ch... Dla normalnego człowieka nie do przyjęcia, za to PISowskie.

--
    Prezes: Ludzie powinni się bać!
  • borrka 06.07.18, 16:27
    Dla wykonawczyni roli głównej (Joanna Kulig).
    Osobiście wątpie, bo Amerykanie nie są w stanie zrozumieć dramatu zelaznej kurtyny, chyba że lobby europejsko/żydowskie potrafi przeforsowac nominację.
    Byloby fajno, bo film zasluguje na wyróżnienie, a Kuligowa byla swietna.

--
  • szwampuch58 06.07.18, 17:00
    Nie bardzo rozumiem tego bicia piany polskich mediow na temat artykulu amerykanskiej gazety poniewaz w jakiej kategori mial by byc ten Oscar dla pani Kulig ?....za aktorstwo nie ma Oscara dla nieangielskojezycznych wykonawcow.

--
    bi.gazeta.pl/im/49/46/16/z23355465IH,Memy.jpg
  • borrka 06.07.18, 19:58
    Ale film świetny.
    Może tylko trzeba przezyc coś podobnego, by rozumieć.
    Podobnego choć trochę, nie zaraz az taki dramat.

--
  • szwampuch58 06.07.18, 22:14
    fakt ,bez

--
    bi.gazeta.pl/im/49/46/16/z23355465IH,Memy.jpg
  • szwampuch58 24.09.18, 16:18
    kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,23962412,zimna-wojna-polskim-kandydatem-do-oscara-jest-potwierdzenie.html#s=BoxOpMT
    --
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • czizus 25.09.18, 10:17
    Dla mnie lektura obowiązkowa to "kler". Ale skoro borka tak dobrze oceniasz "zimną wojnę" to wybiorę się z małżonką. W zasadzie obecnie rzadko chodzę do kina, ale zdaje się polski film ponownie nabiera rozpędu jak za dawnych lat(Wajda, Munk, Kawalerowicz, , . . . . . )
  • szwampuch58 25.09.18, 11:07
    tylko z daleka od tej"manipulacji"....idzie lepiej na sume niedzielna i solidnie rzuc na tace
    bi.gazeta.pl/im/01/da/16/z23963649V,Andrzej-Rysuje---GAJOS.jpg

--
  • polski_francuz 25.09.18, 11:34
    A ja kupie DVD jak zaczna sprzedawac. Moze dojdzie do naszych kin? Kieslowski i Wajda doszli. Oscar by pomogl.

PF
  • borrka 26.09.18, 10:06
    W tym filmie jest coś, czego od dawna brakuje w polskich filmach o wojnie - poczucie autentyzmu.
    Wspomnianie przez Ciebie produkcje z lat 50-tych były do bólu autentyczne, nawet mimo ograniczeń cenzury.
    Ludzie po prostu pamietali, jak bylo w Kraju przed 10 laty.
    Taki okres dzielił ich powstanie od wojny - Kanał, Eroica, nawet Zakazane Piosenki mają ten autentyzm, no na ile ja, "powojenny", mogę ocenic:)
    A Zimna wojna dotyczy lat, które jakoś tam pamietam.

--
  • kalllka 26.09.18, 11:16
    borrek bój się Boga!
    „Zakazane piosenki” były pierwszym powojennym filmem.
    Zajrzyj chociaż raz do jakigo innego niż własna „powojenna pamięć”, źródła.
    Spróbuj tez rozebrać logicznie, według zasad języka polskiego, „własne zdanie” bo błędami logicznymi krzywdzisz historie =konkretnych ludzi.
    www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=122550
    PS
    Gogola tez „uziemiłeś”.. na Ukrainie
  • borrka 26.09.18, 11:26
    Wiec nie przynudzaj.

--
  • j-k 06.11.18, 17:27
    ona to (ostatnio) lubi :)
  • bywszy2 26.09.18, 19:35
    znalazlem ten film na internecie:you tube.
    Ogladnalem.
    I umiescilem linka na FS.
    Uswiadomiono mnie,ze promuje zlodziei.
    "Korespondencje" miedzy uswiadomiajacego a mnie usunieto.
    O co chodzi?

--
    ?? ??????????? ??? ??!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    ?? ??????????? ??????!Niech zyje przyjazn miedzy narodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • szwampuch58 26.09.18, 20:07
    sprobuje,poczytaj
    wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,134263,20953292,jak-legalnie-i-tanio-ogladac-filmy-i-seriale-w-internecie.html?disableRedirects=true

--
  • bywszy2 27.09.18, 09:13
    Przeczytalem.
    Zrozumialem.
    Ale ja z zadnego torrentu nie korzystalem - nawet nie wiedzilem nic o jakichs torrentach.
    (poczytalem teraz w Wikipedii).
    Wypisalem w Googlu "Zimna Wojna" i natrafilem na ten film za darmo.
    Normalnie nie mam dostepu do polskich filmow.
    Zdarzaja sie czasami jako dodatek do Gazety.pl ale nie mozna je odtworzyc poza granicami Polski.
    W internecie rosyjskim dzialaj masa legalnych sajtow z filmami dostepnymi za darmo.
    Oplata wyraza sie w ogladaniu reklam.
    Myslalem,ze to wystapilo rowniez w przypadku "Zimnej Wojny"
    --
    ?? ??????????? ??? ??!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    ?? ??????????? ??????!Niech zyje przyjazn miedzy narodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • szwampuch58 06.11.18, 16:33
    kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,24134007,zimna-wojna-ma-szanse-na-nominacje-do-zlotych-globow-jeszcze.html#s=BoxOpImg3
    --
  • borrka 09.11.18, 16:35
    Zimna wojna jest hitem polskiej kinematografii i produktem artystycznym.
    Filmem z gatunku "niskobudżetowy, lepszy od nawet ambitnych superprodukcji".
    Zdarzały sie takie Wajdzie, Munkowi, Formanowi.

GW
    "Uznanie krytyków to jedno, ale warto też zaznaczyć, że ten ambitny obraz cieszy się także dużą popularnością wśród samych widzów. Tylko w Polsce "Zimna wojna" zarobiła już blisko 16 mln złotych. Na podstawie danych Box Office szacuje się, że można już mówić o zyskach rzędu 4 160 553 dolarów, czyli 15 655 774 złotych.

A jak to wygląda za granicą? W samej Wielkiej Brytanii ''Zimna Wojna'' zgarnęła już 1 399 093 mln dolarów (5 322 999 zł). Łącznie z Czechami, Norwegią, Polską, Portugalią, Słowacją, Słowenią, Hiszpanią i Wielką Brytanią film zarobił już 6 492 188 milionów dolarów, czyli 24 700 223 złotych. Fantastyczny rezultat."
    Więcej: kultura.gazeta.pl/kultura/7,162550,24144048,2018-to-rekordowo-dobry-rok-dla-polskiego-kina-wszystko-zaczelo.html#a=100103&c=54&s=BoxKultImg2

--
  • szwampuch58 09.11.18, 16:43
    nie tworzy sie w tych czasach ambitnych superprodukcji,tak na marginesie.....chyba ze ktoras mi uciekla

--
  • borrka 09.11.18, 17:27
    Spaleni Słoncem, Cytadela, 9 Kompania, Taras Bulba, 1612 i dużo więcej.
    Przeważnie wcale nie są złe.

--
  • szwampuch58 09.11.18, 18:01
    stosunkowo "stare" filmy,osobiscie widzialem z nich tylko 9 Kompanie....fakt ambitny film antywojenny
    Superprodukcje z Moskwy to aktualnie rozmach"calym pyskiem" w stylu amerykanskiej fabryki snow
    moviesroom.pl/z-ostatniej-chwili/filmy/schwarzenegger-jackie-chan-i-smok-zwiastun-najdrozszego-rosyjskiego-w-filmu-w-historii/

--
  • szwampuch58 09.11.18, 18:03
    moviesroom.pl/tag/rosyjskie-superprodukcje/
    --
  • szwampuch58 12.11.18, 15:52
    www.tvn24.pl/kultura-styl,8/zimna-wojna-ma-piec-nominacji-do-europejskiej-nagrody-filmowej,882602.html
    --
  • borrka 17.11.18, 22:50
    W Sztokholmie w paru kinach, co świadczy o zainteresowaniu raczej "niszowym" filmem.
    Film ma taki studyjny charakter, ale może się podobac.

--
  • szwampuch58 06.12.18, 20:34
    zimny prysznic?
    kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,24250172,ogloszono-nominacje-do-zlotych-globow-zimna-wojna-wypadla.html#a=74&c=54&s=BoxKultImg2

--
  • borrka 07.12.18, 14:05
    Nie przesadzałbym ze znaczeniem nagród.
    Oczywiście przyjemne, prestiżowe dla twórców, ale najbardziej liczy sie indywidualna ocena.

PS. Znowu byłem niemal sam w kinie Wisła - film Zanussiego "Eter".
    Polecam, ale do obejrzenia na dużym ekranie, wtedy widac cały wysiłek włożony w odtworzenie realiów austro-węgierskich przed ww1.
    Nie jest to komedia, ani film akcji, ale, coś czego się nie zapomina.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.