Dodaj do ulubionych

Naziolom no pasaran

07.11.18, 14:55
Wiem, że to przykre dla normalnych, polskich patriotów, ale zgadzam się z decyzją p. Gronkiewicz Walz.
Zakazała demonstracji 11/11 w Warszawie i niech będzie to dowodem, że liberalna i raczej lewicowa Warszawka, nie chce skrajnie prawicowych wybryków.

Sam chętnie poszedłbym na taki marsz, ale na miły Bóg .. nie w towarzystwie ONR i "aryjczyków" od siedmiu boleści.
Czas skonczyc z dorabianiem nam gombrowiczowskiej "gęby" nazistów, co szczególnie w Warszawie razi niebywale.

--
Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
Edytor zaawansowany
  • szwampuch58 07.11.18, 14:58
    Jedno jest pewne:zapowiada sie nie zla jatka w tym kraju w tym dniu,to pewne

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • j-k 07.11.18, 15:12
    jest liberalna - owszem, ale jest pro-kapitalistyczna - czyli nie lewicowa.

nie myl (a robisz to celowo) pojec.

Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
    zwolennik Lewicy.

• yurek11111 07.11.18, 20:06
    Jego Bog juz pokaral , bredzi od rzeczy ...
    Zakazy mu sie podobaja ...
    Szachrajka HGW niezle ma pod sufitem poprzestawiane jezeli mysli ze zakazami zabroni Narodowi 100 letnia rocznice odzyskania Niepodleglosci swietowac, i niewazne kto ten zakazany marsz organizowal , KAZDY Polak ma prawo do swietowania tej rocznicy , i to tylko dobrze o swietujacych swiadczy , na pohybel zabraniajacym...
  • szwampuch58 07.11.18, 20:42
    akurat w Warszawie nazisci(do tego polscy) nie maja nic do swietowania

--
  • j-k 08.11.18, 10:42
    jej zakaz celuje na powiekrzenie zadymy w Warszawie i narobienie klopotow Rzadowi...
  • europitek 09.11.18, 16:24
    j-k napisał:
    > jej zakaz celuje

Ciekawe, że nie zabraniała tego marszu wcześniej, gdy w roku poprzedzającym były (nie jest ważne czy autentyczne, czy prowokowane przez tajniaków) realne "zadymy". W dodatku uzasadnienie decyzji jest wręcz zabawne.
    Stosując analogię można by pozbawić stanowiska prezydenta-elekta Warszawy, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest omylny i Trzaskowski po objęciu urzędu mógłby podjąć jakąś błędną decyzję (np. jutro lub za rok czy dwa zwrócić jakąś kamienicę jakimś cwaniaczkom), która miałaby fatalne skutki dla mieszkańców Warszawy. Tak więc w imię uniknięcia takiego przyszłego, możliwego zagrożenia rząd centralny może (a nawet powinien) wprowadzić zarząd komisaryczny dla miasta Warszawy.

Wygląda więc na to, że paniusia nareszcie znalazła sposób, żeby się odegrać za te 3 miliony, które rodzinka (mąż, córka) musiała zwracać za "wyszmalcowaną" kamienicę.
  • malkontent6 07.11.18, 15:22
    Generalnie jestem przeciwny tego typu zakazom na ae - chcą, niech maszerują. Ale biorąc pod uwagę szczególny dzień tego marszu zgadzam się z Hanią.

--
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
  • borrka 07.11.18, 15:27
    Nawiezieni z Kaczej Doopy i Kaczych Łap kształtuja image Warszawy, wbrew oczywistej prawdzie.
    Rozjechana przez Hitlera Warszawa nie trawi imprez o naziolskim charakterze, tylko, że prawacki plebs tego nie wie.

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • europitek 09.11.18, 16:49
    borrka napisał:
    > Nawiezieni z Kaczej Doopy i Kaczych Łap kształtuja image Warszawy,

No właśnie. Po II wojnie światowej w Warszawie zostało ok. 250 000 przedwojennych mieszkańców. Cała dzisiejsza reszta to chłopi z mazowieckich i podlaskich wsi oraz robotnicy z małych miasteczek, którzy zostali sprowadzeni do miasta w końcu kat 40. i w latach 50. W latach 50. i pierwszej połowie 60. cała dzielnice w weekendy gdakały i gęgały prowiantem zwożonym przez rodziny ze wsi. Prawdziwe Kacze Doły można było wtedy zobaczyć w okolicach dworców kolejowych, jak z pełnymi kojbrami wylewały się na miasto.
    Większość dzisiejszych mieszkańców Warszawy to Kacze Doły, Doopy i Łapy lub ich potomkowie (dzieci lub wnuki), więc jeśli już to masz zderzenie Kaczych Dołów byłych i obecnych. A jedyna warszawska dzielnica, którą ominęła anihilacja w czasie wojny to właśnie jest ten "prawacki plebs".
  • borrka 09.11.18, 17:15
    Nie mam na myśli mieszkańców Warszawy, istotnie różnego pochodzenia.
    Mam na myśli naziolską grandę, zwożoną na demonstracje autobusami z całej Polski.
    Capisce?

--
  • europitek 10.11.18, 00:29
    Ależ ja Ciebie zrozumiałem dobrze, tylko Ty mnie źle.
    Dzisiejsi mieszkańcy Warszawy (lub ich rodzice czy dziadkowie) w większości "byli zwożeni" do miasta kilkadziesiąt lat temu i stanowili najeźdżczą "tatarię" (nie ja wymyśliłem ten termin). Najechali i zostali na zawsze... a "naziole" przyjeżdżają tylko na jeden dzień. Pogardłują, zedrą zelówki na glanach (może jeszcze jakiś mundurowy "pomaca" ich pałeczką) i wrócą do siebie wspominając swoje wiktorie. Po to również jest stolica, żeby nawet oni mogli sobie gdzieś przyjechać i pokazać się światu przez chwilkę.
    A zdaje się, że w Berlinie szykuje się (a może już się odbyła) nawalanka miejscowych nazioli z antynaziolami z okazji rocznicy tzw. nocy kryształowej. Czy z tego powodu ktoś w Germanii rwie szaty?
  • borrka 10.11.18, 02:04
    Warszawa dla tych "przyjechanych" (z reguly 3 ... 4 pokolenie) jest dziś prastarym miejscem zamieszkania i zupełnie innym celom ma służyc.
    Jakim, pokazaly z grubsza ostatnie wybory i nie jest to palenie rac i opon przez łysych kołków (łyse kołki ?) z Kaczej Doopy.
    Nie tak znowu dawno byłem w komitecie witającym takich Kaczodoopczan na Krakowskim Przedmieściu i radykalnie różniliśmy się światopoglądowo.

--
  • europitek 10.11.18, 03:25
    borrka napisał:
    > Warszawa dla tych "przyjechanych" (...)

Bez wątpienia tak, ale tu nie chodzi o to jak oni sami to odbierają. Ja zauważam tylko, że oburzanie się tubylców na dzisiejszych "przyjezdnych" jest trochę dziwaczne, gdy pół wieku temu samemu było się "przyjezdnym".

> Jakim, pokazaly z grubsza ostatnie wybory

No nie wiem, czy to tak jednoznacznie widać. Ja tu raczej widzę spory elektorat antypisowski różnego autoramentu niż jakąkolwiek pozytywną definicję celów. W mieście żyje wiele tysięcy ludzi, którym PIS nadepnął na kieszeń lub mógłby to zrobić, gdyby wygrał. Jeśli ilość byłych "smutnych" i urzędników municypalnych pomnożymy sobie przez wielkość ich rodzin, to będziemy mieli dobre kilkadziesiąt tysięcy (jak nie 100) ludzi silnie zmotywowanych do uwalania kandydatów-pisiorów. Im zwisa to, że magistrackie platfusy doprowadziły do afery reprywatyzacyjnej i same były w nią aktywnie zaangażowane. Ci ludzie chcieli zemsty wyborczej lub zabezpieczenia swoich pozycji.

> nie jest to palenie rac i opon przez łysych kołków
    > (łyse kołki ?) z Kaczej Doopy.

Ale race paliły w Warszawie też niełyse kołki z innych opcji. Niełyse kołki też wykazują liczne zachowania agresywne, głoszą durne hasełka itp.

PS. A tak w ogóle to chyba jednak kołki zawsze są łyse, bo roślinność nie ma "futra".

> byłem w komitecie witającym

Nigdy nie lubiłem spędów, ale nie mam nić przeciwko, jeśli inni chcą się tłoczyć.
    Chociaż kilka razy w życiu robiłem jednak wyjątki w wyjątkowych okolicznościach (np. na placu Gedymina w jeszcze radzieckim Wilnie).
  • borrka 10.11.18, 11:15
    Wnuk budowniczego Huty Warszawa z Kaczej Doopy jest dziś bardziej warszawski, niż Wars i Sawa.
    Jest w 100% "stąd".
    Jesli dobrze wychowany, nie okazuje, ba... nawet nie odczuwa wyższości nad rodzinnym gniazdem, ale przy najwiekszych staraniach, zainteresowania już z siebie nie wykrzesa.
    To skończyło się w czasach, gdy ojciec jeszcze przywoził pół swiniaka z Kaczych Łap, wiec w stanie wojennym.

A dziś Kacza Doopa i Kacze Łapy usiłuja narzucic mu swoje porzadki, rodem z tzw. małej społeczności.
    Swój światopogląd.
    To się buntuje.

Jest to naturalna kolej rzeczy i nawet Jarek, syn powstanki starachowickiej, uważa sie za "żoliborskiego inteligenta" z dziada pradziada:)

--
  • borrka 10.11.18, 11:20
    Zapewne dla wielu miejsc na świecie Warszawa jest Kaczą Doopa.
    Ale z tego nic nie wynika - tu chodzi o akceptację swego "miejsca na ziemi", a to trwa pare pokoleń.

--
  • europitek 10.11.18, 17:33
    borrka napisał:
    > Wnuk budowniczego Huty Warszawa z Kaczej Doopy jest dziś
    > bardziej warszawski, niż Wars i Sawa.

Bo swoją obecnością w mieście jego dziadki i ojce zmieniły je na swój sposób. Ale i tak do Warsa i Sawy mu daleko, chodzi po mieście i szuka pamiątek przeszłości, w którą chce się wpisać. Ja mu tego nie bronię, ale chciałbym, żeby wykazywał więcej zrozumienia dla innych, bo bez tego zawsze będzie "obok" tej przeszłości. Nie wypada podłączać się do cudzej przeszłości jednocześnie broniąc tylko własnej... i własnej teraźniejszości.
    A tak w ogóle, przecież "nowi inni" zawsze mogą się zaopatrzyć w słoiki i tłumnie przycwałować do stolicy. I co, na rogatkach mamy ustawiać komitety powitalne sprawdzające "nową prawomyślność" przybyszów?

> wiec w stanie wojennym.

Wtedy rzeczywiście wielu sobie przypomniało skąd się tu wzięło.

> A dziś Kacza Doopa i Kacze Łapy usiłuja narzucic mu swoje porzadki,

Czyli historia kołem się toczy. I po jego obrocie dowiedział się jak się w tym mieście czuli jego dawniejsi mieszkańcy kiedy to on (lub jego ojce) był narzucającym.
  • borrka 10.11.18, 17:57
    Czy przeciw potomkom słoików.
    Poza chorobliwa ambicją są ok.
    Nawet ich wschodni akcent już nie razi na tle Ukrainców.

Ale kiedy trep z ludu smolenskiego, schowany za betonową zagroda, krzyczy do mnie
    "Wasze czasy juz minęły", to myśle, jakiż jestem delikatny.
    Otóż, ja nie jadę do Kaczych Łap, by denerowac "lokalną społeczność".
    A odwrotnie, owszem:)

--
  • europitek 10.11.18, 20:07
    borrka napisał:
    > Czy przeciw potomkom słoików.
    > Poza chorobliwa ambicją są ok.

Aby mieć pełniejszy obraz przemian to warto też pamiętać, że w latach 50. i pierwszej połowie 60. oprócz budowniczych różnych rzeczy i pracowników tego co wybudowali w mieście osiadła też wielotysięczna rzesza różnych "utrwalaczy" władzy ludowej i ich kontynuatorów.

> Otóż, ja nie jadę do Kaczych Łap, by denerowac "lokalną społeczność".
    > A odwrotnie, owszem:)

Krótko mówiąc: gdyby Kacze łapy były stolicą Polski to byś do nich jeździł, a że jest inaczej, to one przyjeżdżają do Ciebie. Taki już jest urok stolicy, że cały naród pragnie ją odwiedzać... a czasami ją odbudowywuje zamiast przenieść w mniej zniszczony rejon.
    Poza tym, stolica zdziera z Kaczych Łap i Dołów haracz za swą stołeczność, więc nie ma co narzekać, bo jak oni się zniechęcą to przeniosą sobie stolicę (np. do Bydgoszczy lub Łodzi) i będziemy mieli "tak dobrze" jak ma teraz Kraków. Myślę więc, że jak zrobisz bilans zysków i strat to dojdziesz do wniosku, iż jest całkiem nieźle... choć oczywiście zawsze mogłoby być lepiej.

> Ale kiedy trep z ludu smolenskiego, schowany za betonową
    > zagroda, krzyczy do mnie "Wasze czasy juz minęły", to myśle,
    > jakiż jestem delikatny.

A pomyśl jeszcze co mógłby do Ciebie krzyczeć, gdyby Ciebie tam nie było!
  • eva15 07.11.18, 19:44
    Przecież ona tą decyzją dopiero sprowokuje zamieszki i to jeszcze jakie. Chyba tylko ślepy i głuchy tego nie rozumie.
  • malkontent6 07.11.18, 20:16
    Ewciu, zamieszki będą niezależnie od tego czy marsz będzie legalny czy nie. Ten typ ludzi lubi awantury.

--
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
  • eva15 08.11.18, 00:18
    Tak? No to po co HGW zakazała?
  • czizus 08.11.18, 09:19
    eva15 napisała:

> Tak? No to po co HGW zakazała?

Nie było współpracy z MSW, a minister MSW nie zapewnił zabezpieczenia tego marszu i przez policję i inne służby a doświadczenia lat poprzednich pokazują, że takie zabezpieczenie powinno być bardzo mocne.

Bez takiego zabezpieczenia musiała podjąć taką decyzję.
  • walter622 08.11.18, 11:15
    czizus napisał:
    > minister MSW nie zapewnił zabezpieczenia tego marszu i przez policję i inne służby

Sądząc po wczorajszej wypowiedzi rzecznika prasowego policji twoje stwierdzenie nie
    jest całkowicie wiarygodne .
    Wraz z podjęciem tej decyzji dla policji sytuacja bardzo się skomplikowała - jedna sprawa
    zabezpieczanie tego marszu (przy ścisłej współpracy z jego organizatorami i służbami porządkowymi) , a inna rozpędzanie niesankcjonowanej demonstracji.

• monalisa2016 08.11.18, 11:17
    czizus napisał:

> Nie było współpracy z MSW, a minister MSW nie zapewnił zabezpieczenia tego mars
    > zu i przez policję i inne służby a doświadczenia lat poprzednich pokazują, że t
    > akie zabezpieczenie powinno być bardzo mocne.
    >
    > Bez takiego zabezpieczenia musiała podjąć taką decyzję.
    .......

Sorry czegos tu nie pojmujesz, nie rozumiem z jakiego powodu? Marsz ma sie odbyc na terenie Warszawy a nie calej Polski, i tu, za organizacje bespieczenstwa jego sa odpowiedzialne wladze miasta Warszawy w najgorszym (ostatecznym) przypadku wladze wojewodzctwa, a nie zadne MSW.

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • monalisa2016 08.11.18, 11:26
    Nawet gdyby sie odbywal (przypuszczenie) marsz na terenie calej Polski za organizacje bespieczenstwa jego odpowiedzialne sa burmistrzowie miast w ostatecznym wypadku wladze wojewodzctw.

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
  • czizus 08.11.18, 13:08
    monalisa2016 napisał(a):

> Sorry czegos tu nie pojmujesz, nie rozumiem z jakiego powodu? Marsz ma sie odby
    > c na terenie Warszawy a nie calej Polski, i tu, za organizacje bespieczenstwa j
    > ego sa odpowiedzialne wladze miasta Warszawy w najgorszym (ostatecznym) przypad
    > ku wladze wojewodzctwa, a nie zadne MSW.
    >
    >

Mam wrażenie, że to ty nie pojmujesz. Ale u ciebie to norma. Właśnie dlatego, że władze Wa-wy są odpowiedzialne za bezpieczeństwo marszu, w sytuacji kiedy policja i inne służby nie są w stanie zabezpieczyć tego marszu(min. z powodu strajku policjantów) HGW podjęła taką właśnie decyzję.
  • monalisa2016 08.11.18, 13:21
    Nie ublizali innym i zyli czizus! :-), :-)
    Dlaczego policja w Warszawie strajkuje, na pewno ma powody!?
    No to co pani HGW, nie umie sie zwrocic do mazowieckiego wojewody by zorganizowal ochrone marszu posilkami policji z innych wojewodzctw? Przeciez to jej praca jak i obowiazki! Hierarchia jak i wladza oraz odpowiedzialnosc zobowiazuje.
    Kto tu czegos nie rozumie? :-), :-)

--
    =================
  • czizus 08.11.18, 13:33
    monalisa2016 napisał(a):

>> No to co pani HGW, nie umie sie zwrocic do mazowieckiego wojewody by zorganizow
    > al ochrone marszu posilkami policji z innych wojewodzctw? Przeciez to jej praca
    > jak i obowiazki! Hierarchia jak i wladza oraz odpowiedzialnosc zobowiazuje.
    > Kto tu czegos nie rozumie? :-), :-)

W Polsce strajkują policjanci w całym kraju i z wszelkim zabezpieczeniem jest faktyczny problem.

Jeżeli nie znasz dobrze tematu to nie wypowiadaj takich zdecydowanych opinii.
  • monalisa2016 08.11.18, 14:10
    Nie opowiadaj bajek ze w calej Polsce poszli policjanci na L4, ta kampania trwa od kilku miesiecy wiec jak dlugo mozna byc w Polsce na L4 z powodu ptasiej grypy? :-)

--
    =================
  • czizus 08.11.18, 15:57
    monalisa2016 napisał(a):

> Nie opowiadaj bajek ze w calej Polsce poszli policjanci na L4, ta kampania trwa
    > od kilku miesiecy wiec jak dlugo mozna byc w Polsce na L4 z powodu ptasiej gry
    > py? :-)
    >

Kolejny błąd. Nie chodzi o ptasią grypę a o psią grypę. Psia grypa to nazwa od slangowego określenie policjanta - "pies". Oni nie chorują na żadną grypę tylko tak nazywają ten swój strajk.
  • monalisa2016 08.11.18, 16:58
    :-) No to co znowu odkrycie na miare swiatowa "psia grypa"? :-), :-) Nobel, nobel prosze! :-)
    To jest obojetne jak nazywala ale na L4 nie mozna byc napisanym pare miesiecy w calej Polsce nie majac powaznego zdrowotnego problemu, wiec?
    Slaby wykret jak i argument, wy tak najlepiej byscie chcieli zlikwidowania wszystkich nam nalezacych przywilei wraz z wolnoscia slowa jak i demonstracji. O co wam chodzi?

--
    =================
  • czizus 08.11.18, 17:13
    monalisa2016 napisał(a):

> Slaby wykret jak i argument, wy tak najlepiej byscie chcieli zlikwidowania wszy
    > stkich nam nalezacych przywilei wraz z wolnoscia slowa jak i demonstracji. O co
    > wam chodzi?

Jakim wam? Bo ja tylko prostuję twoje nieścisłości i przekłamania.
  • j-k 08.11.18, 09:56
    i politycznym obciazaniu nia Rzadu.
  • eva15 08.11.18, 00:28
    Skoro na takich demonstracjach jest 5-10% narodowców, HGW zakazała WSZYSTKIM ludziom marszu. Zastosowała odpowiedzialność zbiorową, mimo że obywatele mają zapisane konstytucyjnie prawo demonstrowania i mimo że niczego niezgodnego z Konstytucją tym 90 % obywateli udowodnić nie może.
    Zresztą - nawet i te 5-10% narodowców ma prawo demonstrować, podobnie jak 2-3% hałaśliwych i namolnych homoseksualistów i lesbijek.
  • borrka 07.11.18, 15:40
    Że osobiście mam raczej prawicowe (liberalno-prawicowe) poglądy, ale wkurza mnie maksymalnie organizowanie w Warszawie jakichś zlotów quasi nazioli Europy.
    To jest banda "kanisterkopf", a nie zwolennicy prawicy.
    Prawica jest wywazona i lubi luksus, a nie uliczne awantury:)

--
  • szwampuch58 07.11.18, 19:07
    Haneczka wywolala lawine
    W PiS majOm "pomysla"....co prawda panuje ogolnie "czeski film" po naradzie Maliniaka z wizjonerem ale ""spacerowanie" ma byc

--
  • j-k 08.11.18, 16:20
    ale co sie nie robi dla uratowania reszek wplywu ?
  • jabbaryt 07.11.18, 23:42
    oni sa takimi nazistami jak PO obrońcami konstytucji.
  • monalisa2016 07.11.18, 20:39
    Wszelakie zgromadzenia, demonstracje, marsze sa chronione prawnie ustawami i tu pani HGW postepuje niezbyt logicznie, zabraniajac lamie prawo. To ze nie "moze" gwarantowac bespieczenstwa z braku oddzialow policji jest dowodem niecheci jak i braku checi do organizacji zgromadzenia czy marszu.
    W zadnym wielkim demo czy marszu nie da sie nikomu wyselekcjonowac dobrych i zlych demonstrantow w tym wypadku uczestnikow marszu, jeszcze sie nie urodzil taki by wszystkim dogodzil.
    Zabraniajac marszu pani HGW lamie prawo!

--
    =================
  • 1.melord 07.11.18, 21:01
    Wszelkie zakazy i nakazy to mlyn na wode dla Polakow...taki mamy charakter.
    Zawsze podniecalo/pobudzalo nas do dzialania to czego nie wolno-przykladow multum

--
    Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
  • monalisa2016 07.11.18, 21:10
    Tylko w dyktaturach zakazywane sa zgromadzenia, marsze czy demonstracje, w Europie takie zgromadzenia sa chronione prawnie w Polsce przez Konstytucje, artykul 57 z polskiej Konstytucji.

www.google.de/search?source=hp&ei=HUbjW-vYIq7kkgXPj4PoBw&q=konstytucja+prawo+do+zgromadzeń&oq=konstytucja+%2B+prawo+do+zgromadzen&gs_l=psy-ab.1.0.0i22i30k1.1615.17144.0.19907.33.28.0.5.5.0.106.2299.27j1.28.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.33.2316...0j0i131k1j0i13i30k1.0.SgxGKgVWv9k

--
    =================
  • szwampuch58 07.11.18, 21:23
    Warto zauważyć, że jest to prawo o charakterze zarówno czynnym (organizowanie zgromadzeń), jak i biernym (uczestniczenie w nich). Jednocześnie zdanie drugie niniejszego przepisu stanowi, że prawo to nie jest bezwzględne. To znaczy, że ze względu na swój charakter, może podlegać ograniczeniom usankcjonowanym w ustawie.......i to by bylo na tyle brunatna gdy w doswiadczonej nazizmem Polsce ,nazisci planuja marsze....a teraz won bo kaze wybatozyc

--
  • monalisa2016 07.11.18, 20:51
    Czytalam, ogladalam recenzje, relacje sporzadzone przez Szwajcarskich, Szweckich obserwatorow jak i uczestnikow slynnego w Polsce marszu niepodleglosci zaden nie donosil o rozrobach albo o tym ze byl to marsz nazioli jak tu niektorzy okreslaja, po prostu byly to wyrazy zdumienia ze zorganizowano potezny patriotyczny marsz bez rozrob i zamieszek.

Chyba ze sie nazbiera zagraniczna i polska Antifa ale jest to juz inna bajka.

--
    =================
  • jabbaryt 07.11.18, 23:23
    Owszem zamieszki były kiedy leactwo z krytyki politycznej ściągneło bojówkarzy niemieckich. Przyjechała naprawde niezła ekipa Antify składajaca sie z samych geniuszy. Zamiast atakowac polskich faszystów zaatakowali ... grupę rekonstrukcyjną w mundurach z okresu ksiestwa Warszawskiego. A ponieważ rekonstruktorzy byli to w wiekszości studenci szkół oficerskich i dodatkowo mieli makiety karabinów czy muszkietów ..to generalnie antifa nie zaliczyła tego wystepu do zbyt udanych..
  • monalisa2016 07.11.18, 23:29
    Nalezy sobie zadac pytanie czym jest ANTIFA, przez kogo finansowana i komu sluzy.

--
    =================
  • monalisa2016 08.11.18, 00:48
    Bez ANTIFA zamieszek by nie bylo, ktos kierowal i prowokowal, wiemy to z wlasnych doswiadczen. W Niemczech sa kazdego tygodnia, takze i w tygodniu demonstracje i to nie male, kto prowokuje i zaczepia? Wyslana na antydemonstracje ANTIFA by ludziom uprzykszyc jak i zaszantazowac oraz pogrozic swoja przemoca a tym zniechecic do demonstrowania. Po dlugich sadowych potyczkach w koncu pozwolono opublikowac film w Niemczech o lewicowej ANTIFA oraz jej kulisach. Obejrzalam byl bardzo dlugi ale nie wyczerpujacy, powinno byc odslonione wiecej kulis o lewicowosci czyli ANTIFA w nim jeszcze. Tytul: "Wie der Linksextremismus vom Staat systematisch gefördert wird"

--
    =================
  • z-ukosa 07.11.18, 21:31
    ale Panie Borka przecież Naród ma prawo sam ustalać kto ma Prawo mieszkać na terenie rządzonym przez Naród tzn raczej kto nowy ma prawo sie u nas osiedlać tak więc ta selekcja to nie jest żaden faszyzm a suwerenność
  • monalisa2016 07.11.18, 21:47
    Politycy, rzadzacy sa naszymi urzednikami, siedza i pracuja na naszym wikcie i niech nie zapominaja ze narod jest ich pracodawca.

--
    =================
  • jabbaryt 07.11.18, 23:17
    PIS dostał dzisiaj dwa piękne prezenty:
    Po pierwsze HGW złamała konstytucje, która bezwzglednie zastrzega prawo niekaranych obywateli do organizowania wystapień i zgromadzeń publicznych. A więc dzisiaj tą cała platfusową narracje o rzekomej obronie konstytucji jak to się mówi kolokwialnie: wuj w bombki strzelił.
    Po drugie PAD jakoś tak próbował zajumać narodowcom Marsz Niepodległości i wygląda na to że mu sie uda.
    Bhawo Hania.
  • borrka 08.11.18, 00:31
    Ustawka kibolsko-naziolska w W-wie odbędzie sie tak, czy inaczej, ale będzie na pana prezydenta i pana premiera.
    Brawo wy!

--
  • de_oakville 08.11.18, 00:35
    Popieram zakaz marszu "nazioli". Jak ich widze to mnie od razu odrzuca. Nie wazne jakich - polskich, niemieckich, rosyjskich czy innych. Patriotyzm, podobnie jak wiara to indywidualna i duchowa sprawa. Pielegnowana w ciszy. Nachalny exhibicjonizm nacjonalizmu kojarzy mi sie z latami 30-tymi i dowodzi tyko, ze niektorzy ludzie nie wyciagneli zadnych wnioskow z historii.
  • borrka 08.11.18, 00:50
    Rozkosz będzie większa, bo Duda i Morawiecki firmują imprezę.
    Trudno o milszy kąsek dla antypisowskiej propagandy!

--
  • yurek11111 08.11.18, 12:20
    Chwytliwe haslo stosowane przez prowokatorow typu szachrajki i borrki w celu otumanienia ludzi i uzasadnienia decyzji o odwolaniu marszu Niepodleglosci ...
    No coz , HGW i borrka rownaja do tych 'tuzow intelektu' ktorzy marsz Niepodleglosci 2017 opisywali w ten klamliwy sposob ' „60 tysięcy nazistów maszerowało dzisiaj w Warszawie” ...

• walter622 08.11.18, 13:01
    borrka napisał:
    .
    > Trudno o milszy kąsek dla antypisowskiej propagandy

No i chyba dochodzimy do sedna sprawy.
    Przykrym jest, że rocznicę która mogła zbliżać i godzić zwaśnione strony wymieniono na
    "kąsek dla antypisowskiej propagandy".

• czizus 08.11.18, 13:28
    walter622 napisał:

> borrka napisał:
    > .
    > > Trudno o milszy kąsek dla antypisowskiej propagandy
    >
    > No i chyba dochodzimy do sedna sprawy.
    > Przykrym jest, że rocznicę która mogła zbliżać i godzić zwaśnione strony wymien
    > iono na
    > "kąsek dla antypisowskiej propagandy".

Niczego nie wymieniano tylko spaprano a obchody tej niezwykle ważnej rocznicy spaprali rządzący a nie opozycja bo to oni są organizatorami a nie opozycja. PIS trąbił o obchodach tej rocznicy zaraz po wygranych wyborach i miał na to 3 lata. Przeznaczyli 250 mln. zł na przygotowanie obchodów ale za sklejanie wszystkiego wzięli się na tydzień przed świętem, głównie zupełnie nieskutecznie negocjując z narodowcami. A jak traktowano przez te 3 lata opozycję w Sejmie, w TVP Info, . . etc. ?
    Efekt PIS-owskich działań jest taki, że nie przyjedzie do Polski żaden ważny przywódca europejski(chyba nawet Orban zrezygnował) a główną siłą organizującą marsz w Wa-wie okazali się faszyzujący narodowcy. Ta kompromitacja to wina opozycji??

A przecież np. B. Komorowski w swoim czasie organizował marsze rządowe bez żadnych negocjacji z narodowcami. Były to uroczystości bardzo spokojne i kulturalne, ale opozycja (czyli głównie PIS) wyśmiewali je i nie brali w nich udziału.

Narodowcy organizowali swój marsz, zawsze bardzo popierany przez PIS i wiemy jak się one kończyły. Dlaczego więc Prezydent, Premier i członkowie rządu nie chcieli uczestniczyć w tym marszu narodowców, z którym zawsze wcześniej sympatyzowali??
  • yurek11111 08.11.18, 14:22
    Gdyby PIS dogadal sie z Narodowcami co do marszu to byscie latke nazioli PISowi tez przypieli , nie chcac tego lawirowal i porozumienia z organizatorami marszu nie zawieral , dopiero gdy ratusz marszu zabronil PIS wkroczyl i obchody odbeda sie pod egida rzadzacych...
    Moglbys powiedziec jak skonczyl sie marsz 11 listopada 2017 roku bo wedlug mnie byl to calkiem udany i sympatyczny marsz....
  • czizus 08.11.18, 15:49
    yurek11111 napisał:

>> Moglbys powiedziec jak skonczyl sie marsz 11 listopada 2017 roku bo wedlug mnie
    > byl to calkiem udany i sympatyczny marsz....

Sympatyczny??
    Przecież telewizje z całego świata pokazywały nacjonalistyczne czy wręcz faszystowskie hasła tego marszu. To miał być udany marsz bo nacjonaliści spokojnie wykrzykiwali nacjonalistyczne hasła?? Masz jakieś halucynacje?
  • walter622 08.11.18, 14:41
    czizus napisał:

> Niczego nie wymieniano

Niestety nawet Twój wpis jest dowodem, że ta rocznica jest dla elit politycznych kolejną okazją dla kopaniny, szerzenia podziałów i nienawiści. Jest to przykre.

Przy tym nie zamierzam uczestniczyć w dyskusji "kto zaczął" i "kto jest bardziej winny". Po prostu elity polityczne kolejny raz oblewają egzamin.
  • monalisa2016 08.11.18, 17:01
    Wlasnie zamiast jednoczyc dzieli sie spoleczenstwo w tak ciezkich czasach w unii.

--
    =================
  • czizus 08.11.18, 17:11
    monalisa2016 napisał(a):

> Wlasnie zamiast jednoczyc dzieli sie spoleczenstwo w tak ciezkich czasach w uni
    > i.
    >

Bardzo proszę z tymi pretensjami do J. Kaczyńskiego na Nowogrodzką w Wa-wie.
  • monalisa2016 08.11.18, 17:17
    A co ma pan Jarek z tym do czynienia? Nastepny niewypal? :-) Jarek to, Jarek tamto kiedy sie wam to znudzi, a moze kto inny? Przeciez demos zaczynaja juz ograniczac nie tylko w Polsce niezbyt dobrymi argumentami.

--
    =================
  • monalisa2016 08.11.18, 00:53
    A co ty wiesz o tych naziolach jak ich nazywasz, czy cala Polska wedlug zaoceanicznego pismaka to naziole? Co ty wiesz o Europie, co ty wiesz o Polsce, co ty wiesz o unii? NIC, wielkie NIC ale mimo tego podnosisz glos na forum okreslajac wszystkich naziolami. Co ty wiesz o deep state w Europie albo w Stanach, przeciez jest to ta sama lewicowosc ktora chce wiele zniszczyc zarowno zza oceanem jak i w Europie.

--
    =================
  • monalisa2016 08.11.18, 00:59
    Polska czy Europa to nie tylko przyjazd na parotygodniowy urlop de_oakville, to jest duzo wiecej a jak nic z tego nie rozumiesz albo spijasz nektar z medialnych kwiatow nie powinienes zajmowac stanowiska w sprawach ktorych nie rozumiesz. Jest to duuuuzzzo wiecej jak urlop, kulisy trzeba rozumiec!!!

--
    =================
  • boavista4 08.11.18, 02:36
    a Niemcy chetnie przytakuja, poniewaz razem maja wielki interes nowego porzadku w Europie i rozbioru Polski. Ta propaganda antypolska jest szyta takimi grubymi nicmi i tak zaklamana ze tu nie mozna odpowiadac . Teraz Polska ma jedyne wyjscie - oskarzyc swoich bylych aliantow o wielokrotna zdrade w Monachium, Jalcie i obecnie. W przeciwnym wypadku Polska zniknie z mapy Europy.
  • senioryta13 08.11.18, 10:27
    bawię właśnie w Polsce, mam niestety identyczne odczucia, to nie jest już Polska , to są Niemcy, jeszcze kilka lat a starzy odejdą, młodzi już nie będą nic pamietać jaka jest ta nasza Polska, pryzmat pełnych połek w sklepie im wystarczy, nic inne nie będzie się liczyć, o tv juz nawet nie wspomnę, o reklamach również, po cichu powiem, że to są wszystko zagraniczne produkty.
  • szwampuch58 08.11.18, 13:21
    "wszystko zagraniczne produkty"
    Hmmmm,sugerujesz ze nalezy kupowac tylko polskie banany?

--
  • europitek 10.11.18, 00:47
    senioryta13 napisał:
    > młodzi już nie będą nic pamietać jaka jest ta nasza Polska,
    > pryzmat pełnych połek w sklepie im wystarczy,

Przesada. Częściej przyjeżdżaj i na dłużej to zmienisz zdanie.
    A fascynacja pełnymi półkami już się skończyła, bo ludzie zaczęli rozumieć, że liczy się nie to co jest w sklepach, ale co masz we własnej lodówce.
  • de_oakville 09.11.18, 00:31
    … nie ma nic wspolnego ani z moja znajomoscia Europy ani z przyjazdami do Polski co roku na tydzien czy na miesiac. Nalesniki z dzemem mozna lubic tak samo dobrze mieszkajac w Polsce, w Kanadzie czy w Japonii. I tak samo nie lubic kapusniaku. Sprawa indywidualnego gustu. Nic na to nie poradze, ze sie brzydze nacjonalizmem i faszyzmem w kazdym wydaniu. Mam odruch wymiotny. I jest to uczucie szczere i prawdziwe. Zadne opinie takich ludzi jak Ty, patrzacych z pozycji jakiegos "Zeusa" z "Olimpu" na innych jak na male pluskwy pelzajace u podnoza gory, tego nie zmienia.
  • de_oakville 09.11.18, 00:34
    to byla odpowiedz dla Mony Lisy
  • monalisa2016 09.11.18, 00:57
    Nie znasz ludzi, nie byles, nie widziales a mimo tego nazywasz ludzi nazistami i faszystami, cytat z twojego postu:

"Popieram zakaz marszu "nazioli". Jak ich widze to mnie od razu odrzuca."
    "... ze sie brzydze nacjonalizmem i faszyzmem w kazdym wydaniu."

Przeciez te cytaty odnosily sie do przeszlo 100 tysiecy uczestnikow tego marszu, kobiet z dziecmi nawet w wozkach, mlodych, starszych ludzi. Idac twoja rzeczywiscie fobiczna uwaga mozna odniesc wrazenie ze w Polsce mieszkaja ludzie tak jak ich tu podsumowales. NIESTETY na szczescie TAK NIE JEST! Wiec jak sie nie ma pojecia, nie ma sie wiedzy nalezy wstrzymac sie od wypowiedzi, nie posadzac i osadzac ludzi z gory kreska nacjonalizmu i faszyzmu tak jak to zrobiles de_oakville wraz z lewicowymi mediami, to jest tak jak spija sie bezkrytycznie nektar z medialnych kwiatow.

--
    =================
  • europitek 10.11.18, 17:42
    de_oakville napisał:
    > Patriotyzm, podobnie jak wiara to indywidualna i duchowa
    > sprawa. Pielegnowana w ciszy.

Jak Cię lubię, to napiszę, że lepiej żebyś się trzy razy zastanowił zanim palniesz kolejne głupstwo. Przedstawione tu podejście to wręcz namawianie do zbiorowego samobójstwa - wróg u bram, a my siądźmy sobie cichutko w kąciku i pomedytujmy jacy to jesteśmy patriotyczni.

Gdyby po I wojnie światowej polskie społeczeństwo tak rozumowało, to Polski by nie było. Co dzisiaj siedzielibyśmy w kilku kącikach zarządzanym przez obcych i rozmedytowywali nasz patriotyzm.
  • gosc88 08.11.18, 03:00
    to jakims cywilizowanym jezyku czy tez nie ??

Jezeli TAK to w jakim ?? I co to znaczy w tym jezyku ??
  • boavista4 08.11.18, 05:22
    i jezyka hiszponskiego. To byla komunistka hiszpanska Dolores Ibarruri, ktora tym okrzykiem podniecala swoich rewolucjonistow do walki z "faszystami" Franko. Komunisci wtedy zrujnowali tysiace kosciolow , wymorodwali 6800 ksiezy, wprowadzili czerwony terror na wzor rosyjskiej rewolucji. Polscy i swiatowi liberalowie rowniez pomagali hiszpanskim terrorystom. Franco bral pomoc od kogo tylko sie dalo, w tym od Hitlera. Jak widac polscy liberalowie tez maja ochote wprowadzenie w Polsce czerwonego terroru, zniszczenia Kosciola, i dla zmylenia uwagi wykrzykuja ze to Narodowcy sa faszystami i terrorystami. Polscy uczestnicy wojny domowej w Hiszpani przedstawiani sa jako obroncy wolnosci. Czas z tym skonczyc ! Okrzyk NO PASARAN to tosamo co SIEG HEIL ! Burzycie rosyjskie cmentarze , ale wasza mentalnosc jest pograzona w totalitaryzmie!
  • walter622 09.11.18, 00:13
    borrka napisał:

> Wiem, że to przykre dla normalnych, polskich patriotów, ale zgadzam się z decyzją
    > p. Gronkiewicz Walz.

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił w czwartek wieczorem decyzję prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz dotyczącą zakazu organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada.

www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/7-powodów-dla-których-decyzja-o-zakazie-marszu-niepodległości-jest-niestety-zła/ar-BBPtsmE?ocid=spartandhp#page=1
  • yurek11111 09.11.18, 00:19
    m.youtube.com/watch?v=4uR_iB838So
  • boavista4 09.11.18, 03:36
    a wiec Pani HGW i jest nastepca dostali po lapkach, do wyczynow prywatyzacyjnych dozla rowniez glupota polityczna. Dala sie zlapac w intryge tych ktorzy najpierw chcieli maszerowac, poten nie chcieli , ale ostatecznie zechcieli. Poniewaz rozkazodawca byl zupelnie ktos inny, wiec i rozkazodawca rowniez wpadl we wlasne sidla. Poniewaz zyjemy w czasach konspiracji , sadze ze bedzie jeszcze duzo niespodzianek.
  • karbat 10.11.18, 00:42
    j-k napisał:

> jest liberalna - owszem, ale jest pro-kapitalistyczna - czyli nie lewicowa.

no musi taka byc , bo na lewicowosc , jej nie stac . jest za biedna .

lotnisko w Wa- wie . - LOT, to moze z dziesic procent wszystkich lotow z tego lotniska
    i wiecej nie bedzie . Wa - wa prokapitalistyczna . zaskakujesz doktorku ;)
  • monalisa2016 10.11.18, 01:09
    Ludzie z wielkich miast nie maja czasu na docelowe zastanowienie sie na czym swiat polega, poniewaz gonia za nowoczesnoscia jak i kultura oraz by zaistniec na arenie. Zbigniew Brzezinski to przepowiedzial to wszystko, doceniam go za jego filozoficzne, dalekosiezne czyli przyszlosciowe wypowiedzi ktore niestety sie spelnialy i spelniaja, jeden przyklad z jego wypowiedzi, np w zwiazku z medialna powodzia informacji czyli spijaniem gotowego nektaru z kwiatow, prawdziwych czy nieprawdziwych, tu musze znowu zacytowac z pamieci: "ludnosc wkrotce nie bedzie w stanie samodzielnie jak i prawidlowo myslec jak i samodzielnie oceniac cokolwiek pod ciezarem potopu serwowanych im informacji"
    Czy nie jest tak?
    Dozylismy wlasnie tych czasow to widzi sie tu na forum dobitnie, brak samokrytycznej mysli, brak wiekszych informacji, brak jak krytycznego podejscia do rzeczy jednym slowem konsumuje sie bezkrytycznie serwowany nam z kazdej strony medialny "potop".
    Wiec mamy to co mamy, uksztaltowane na poządany wzor, nieswiadome spoleczenstwa.

Slynny filozof Aristoteles stwierdzil przed tysicami lat, ze rodzą sie dwa gatunki ludzi, a mianowicie pasterze i owce, to znaczy pasterze ktorzy rzadza i kieruja nieswiadomymi, bezkrytycznymi wrecz slpepymi owcieczkami ktore konsumuja wszystko co wylozy sie im na talerz. :-)
    Czy trzeba cos wiecej dodawac?
    NIE!
    To jest wlasnie dzisiejsza rzeczywistosc ktora widzi sie niestety bardzo czesto, np. sprobujmy dyskutowac na temat polityki z ANTIFA, czego sie dowiemy?
    NIC, poniewaz brak im poza wyswiechtanymi sloganami prawidlowej jak i rzeczowej argumentacji.:-), :-)

--
    =================
  • karbat 10.11.18, 00:49
    boavista4 napisał(a):

> i jezyka hiszponskiego. To byla komunistka hiszpanska Dolores Ibarruri, ktora t
    > ym okrzykiem podniecala swoich rewolucjonistow do walki z "faszystami" Franko.
    > Komunisci wtedy zrujnowali tysiace kosciolow , wymorodwali 6800 ksiezy, wprowad
    > zili czerwony terror na wzor rosyjskiej rewolucji.

napisz jeszcze ( z sensem ) dlaczego ci Hiszpanie tak uparli sie na te koscioly i kato szamanow i napisz , dlaczego nawet dzis wypinaja sie na nich ( w niemalym stopniu )

• boavista4 10.11.18, 06:11
    widze ze mordowanie duchownych, niszczenie religi, histori i pomnikow kultury innej niz twoja , jest idealem twojej strategi. Hitler tez powinien byc twoim idolem. Diabel ma rozne wcielenia, czesto stroi sie na demokrate i udaje owieczke.
  • karbat 10.11.18, 09:59
    boavista4 napisał(a):

> widze ze mordowanie duchownych, niszczenie religi, histori i pomnikow kultury i
    > nnej niz twoja , jest idealem twojej strategi.

odpowiedz sensownie na pytanie . dlaczego niszczono te koscioly w Hiszpanii ,
    jestes w stanie to zrobic ? .

> Hitler tez powinien byc twoim idolem. Diabel ma rozne wcielenia, czesto stroi sie na >demokrate i udaje owieczke.

powiniem byc …. , idoli mozesz sobie wybierac polecac swoim dzieciom jak je masz .
    Dlaczego palono koscioly w Hiszpanii , dlaczego zabijano ksiezy w Hiszpanii , odpowiedz
    skad sie to wzielo … , nie wiesz ? . milcz . a nie pisz nie na temat .

dlaczego dzis Hiszpanie w niemalym stopniu wypinaja sie na dogmaty, doktryny kosciola
    przemysl to sobie , a nie pizdz o Hitlerze .

• jabbaryt 10.11.18, 00:55
    no to jak tam passaran czy nie passaran? KOdowskie warchoły uwazaja że moga łamac konstytucję bekarnie?
  • borrka 10.11.18, 02:08
    To taki zakręt, że premier się może zmienić :)

--
  • borrka 10.11.18, 09:54
    Kompromis ze skrajnymi nacjonalistami musiał byc zatwierdzony przez Kaczynskiego i jest to w pewnym sensie powrót do niesławnej ustawy o IPN.
    To ideologiczna wojna z całym cywilizowanym światem, który póki co potępia rasizm, antysemityzm, ksenofobię.
    Cała ta prawacka (nie prawicowa) mitologia znana jest w Polsce z "dzieł" epigonów Romana Dmowskiego i stanowi przedziwny konglomerat endeckich fobii, panslawizmu i założen operacyjnych SB.

Konflikt zaprogramowany, bo tym razem nie da się zwalic winy na anonimowych "ekstremistów" - white power, celtyckie krzyże, a może i palenie koszernych kukieł ... to wszystko firmuje najwyższe kierownictwo Państwa.
    A nie wierze, ze uda się upilnowac naszych aryjczykow (model "kanisterkopf"), bo mimo szczerych checi żolnierze zupełnie sie nie nadaja do pacyfikacji zgromadzen.

--
  • czizus 10.11.18, 11:19
    Powiem szczerze, że wolałbym aby ten marsz odbył się bez ekscesów bo już wystarczy wstydu i kompromitacji w oczach świata. PIS i tak przejdzie do historii jako partia która rządziła krajem w 2018 r. i która "totalnie" spieprzyła obchody tego niezwykle ważnego święta, wprowadzając chaos, bałagan i dzieląc jak nikt dotąd całe społeczeństwo.
  • europitek 10.11.18, 16:26
    czizus napisał:
    > bo już wystarczy wstydu i kompromitacji w oczach świata.

Prawdziwą kompromitacją to jest transmitowane przez TV wykonanie "Pierwszej brygady" z wiodącym sopranem. Dla mnie to było jak sławetne wykonanie hymnu na otwarcie mistrzostw w piłce możnej w Korei przez pewną szansonistkę.

Warto by zapytać uczestnika tej imprezy:
    Panie Błaszczak, czy "Pierwsza brygada" to pieśń wojskowa, czy hymn kastratów?
  • europitek 10.11.18, 16:19
    borrka napisał:
    > o mimo szczerych checi żolnierze zupełnie sie nie nadaja
    > do pacyfikacji zgromadzen.

A peerelowska armia poborowa nadawała się doskonale, co było widać na stadionie "Legii". Jak zaczynała się tworzyć jakaś "zadyma", to z korony zbiegał jakiś "jenerał" (czyli "trep" dyżurny) i tylko wskazywał wojsku siedzącemu w pierwszych rzędach kierunek natarcia. Jak Napoleon jednym ruchem ręki wyprawiał armię w bój.
    Kompania zdejmowała pasy, przekładała przez sprzączki, żeby zrobić gulę i ruszała biegiem dookoła boiska. Zanim dobiegli na miejsce "zdarzenia" tam już wszyscy siedzieli grzecznie, a niektórzy nawet krzyczeli "Wojsko w ludem!".

• borrka 10.11.18, 16:41
    A wojsko, cóż ... w MON-ie przed wartą mawiano: niech tylko wam do głowy nie przyjdzie w kogoś celować!

--
  • europitek 10.11.18, 19:06
    Może trochę softowe, ale to też wynikało po części w polityki służb porządkowych. Z mojego doświadczenia wynika, że próby rozróby traktowano "z buta" (na "Legii" dodatkowo "z pasa"), ale z drugiej strony można się było spokojnie nachlać na trybunach (zakąski też były) i nikt się nie czepiał. Na każdym stadionie działały gangi zbieraczy butelek, które dzieliły obiekt między siebie. I to był niezły biznes, ale czasami też niebezpieczny, gdyż dochodziło do prawdziwych wojen o lepsze sektory.

> przed wartą mawiano: niech tylko wam do głowy nie przyjdzie w kogoś celować!

"Urok" armii poborowej, w której zbierało się sporo różnistych "geniuszy" i incydenty z bronią były na porządku dziennym. A "młodzi" wartownicy to już była prawdziwa legenda heroicznych dokonań. Co światlejsi podoficerowie poza regulaminowym szkoleniem to wręcz radzili "młodym": zamiast strzelać bierz giwerę za lufę i wal jak maczugą. I to wcale nie był głupi pomysł, bo wtedy nie było problemu w prawem użycia broni i prokuratorem.
  • borrka 10.11.18, 19:20
    Przed warta od dowódcy kompanii - walić kalasznikowem, ale nie z kalasznikowa:)

--
  • jerry1989 10.11.18, 22:19
    Hej!

ludzie z flagami biało-czerwonymi to naziole? szechterom już całkiem bije na pały.

pozdrawiam!
  • felusiak1 10.11.18, 22:58
    kibole może. ci lubią zadymiać. A potem pała, gaz i waskie drzwi. I to ich trzyma przy zyciu.
    Lubia jak jest fajnie a fajnie jest wtedy gdy mordy są rozbite, duzo dymu i gliny z nimi walczą.
    I to jest kwintesencja piękna.
  • borrka 11.11.18, 01:12
    Ale wśród nich ktoś wnosi celtyckie krzyże, white power i te wszystkie znaczki "aryjczyków" tipa "kanister kopf".
    Tym razem impreza jest stracona dla w miare normalnych ludzi, bo Warszawiacy uważają za skrajny obciach towarzystwo serbskich, czy jakich tam jeszcze prawicowych radykałów.
    Będą to "kadry" dowiezione z prowincji i prędzej czy pózniej race poleca.

Ty, Felusiak, zupęlnie nie czujesz tego szpilu.
    Ja tez bylem zaskoczony na meczu w Minneapolis - tak rodzinnie, milo i spokojnie.
    W Polsce jest inaczej.
    Na meczach ... niech sie pozabijają.
    Wisi mi.
    Ale tu żal jest wielki, bo to i rocznica wielka.

--
  • jabbaryt 11.11.18, 01:22
    krzyż celtycki jest jedną z form krzyża akceptowanego przez Kościół katolicki jako religijny symbol chrześcijan. Przede wszystkim stał się on jednak charakterystyczny dla celtyckiego chrześcijaństwa.
  • felusiak1 11.11.18, 01:23
    Ale przyznasz, ze to towarzystwo 11 listopada ma jeden jedyny cel. Walka z policją. Im wieksza zadyma tym bardziej się cieszą. Dla nich ta data nie mówi nic. To jedynie pretekst do zadymy.
  • jabbaryt 11.11.18, 01:32
    Felusiak chodzę na marsze regularnie. Generalnie przemarsz jest bezpieczny no moze po za petardami. Ogólnie jest niesposkojnie wszedzie tam gdzie nie ma policji.
  • borrka 11.11.18, 01:44
    Bo to pozytywny z mojego punktu widzenia element propagandowy.
    Pytanie, na ile prawdziwy - w koncu nie chodzę na takie imprezy!

W PiS-sie prawicowości tyle, co trucizny w łebku zapałki, jak był rzekł Wokulski:)
    To nie tylko lumpenproletariat, ale i ludzie silnie związani z Kościołem.
    Ja bym chciał zobaczyc cos pozytywnego, cokolwiek.
    Nie ma nic.

Z kolei Narodowcy za komuny byli przeważnie ubekami, kto się dokładnie w to bawi dziś .. nie wiem.
    Natomiast tradycyjnie budza zainteresowanie Rosji, jako tzw. rozsądni Polacy, bo Rosjanie wbrew prawdzie historycznej, uwierzyli w prorosyjskość Dmowskiego.
    Gdzieś na marginesie są różne Zadrugi, neo-Slowianie i neo-poganie.
    Cały ten kram.
    I toto przenika sie z kibolstwe, a kibolstwo z gangsterką.
    Trudno o ocenę uogólniającą.

--
  • jabbaryt 10.11.18, 23:08
    www.youtube.com/watch?v=Z4UBVMzyw6w
  • jabbaryt 11.11.18, 00:56
    Dawid Wildstein

@DawidWildstein
    7 lis
    Więcej
    No to się HGW i reszcie tego PO udała rzecz niemożliwa.
    Chcę pójść na Marsz Niepodległości.
    Nie dlatego, że zmieniłem zdanie o RN, ONR i ich gościach.
    Ale dlatego, że mam dość plucia na dziesiątki tysięcy normalnych patriotów, Polaków,moich rodaków,których wyzywa się od faszystów

• jerry1989 11.11.18, 01:08
    Hej!

dawid jak i jego ojciec są polakami, wyznania mojżeszowego oczywiście. problem mamy z mniejszością izraelską w Polsce.

pozdrawiam!
  • jabbaryt 11.11.18, 22:07
    A jednak passaran. MSW twierdzi że była to najliczniejszcza demonstracja w historii nowoczesnej Polski. Około 250 tys uczestników. Napewno wynika to z 100 rocznicy, ale jednak nie pomińmy zasług Haneczki w nakreceniu frekwencji. Swoje babina zrobiła. Wdzięczni manifestanci decenili ten wysiłek śpiewając:
    'Hanka ty szmato
    i co ty na to'
  • borrka 12.11.18, 01:46
    Niebywale dowcipnie, a kultura iście prawicowa.

PS. Twierdzenia MSW wiadomo, co są warte, ale naziolstwa było sporo. Kompromitacja pełna, ale to taki etap, że im gorzej, tym lepiej.
    Już to przerabiałem.

--
  • zeitgeist2010 12.11.18, 08:55
    Bylo jednak spokojnie. Z wielkiej chmury maly deszcz. A media zagraniczne mialy inne obchody na wizjerze.
  • czizus 12.11.18, 09:15
    Już wszystko jasne. Świętowano w całej Polsce ale ten najbardziej widoczny, zapamiętany przekaz to wspólny marsz prezesa, prezydenta, premiera, rządu i całego PIS z narodowcami i faszystami z całej Europy. To taka legitymizacja przez rządzących ale i prezesa, tych skrajnych ruchów i poglądów. Duda przemawiał jak zwykle emocjonalnie na rondzie Dmowskiego ale słuchali go i zwykli ludzie z rodzinami ale i członkowie ONR, MW, czy włoskiej neofaszystowskiej Forza Nuova a potem ci z Młodzieży Wszechpolskiej spalili flagę UE. Tak więc na naszych oczach tworzy się potężny ruch antyeuropejski, antyunijny, . . . pod przywództwem J. Kaczyńskiego i PIS-u. To są fakty i wpisują się mocno we wcześniejsze słowa i opinie Dudy czy Morawieckiego n/t UE. Ale zbliżają się wybory do PE, więc to chyba oczywiste że zostanie zbudowany obóz proeuropejski i prounijny, . . . tak w kontrze wobec tego antyeuropejskiego. Ludzie będą mieli prosty wybór - jesteś za UE i członkostwem Polski w UE czy jesteś za polexitem, wyjściem Polski z UE i kroczeniem indywidualnie własną drogą????
  • borrka 12.11.18, 09:38
    Polexit jest oficjalnie związany od wczoraj z partią PiS.
    To już nie , kanapowy w sumie, ONR ale partia o dużym poparciu odpowiada za ponury sabat z racami, chamską retoryką i last but not least, palenie unijnej flagi.

--
  • europitek 12.11.18, 15:06
    Zawsze - a ściślej od końca podstawówki, gdy w domowej bibliotece znalazłem sanacyjne political fiction pt. "Rok 1975" (autora nie pamiętam) - lubiłem czytać fantasy i muszę przyznać, że macie talent do tworzenia wizji światów alternatywnych. Jednak w ten sposób nie umocnicie w narodzie własnych poglądów. Co najwyżej umocnicie tylko wiarę już-wiernych, a to ma taki sam skutek jak akcja misyjna w seminarium duchownym.
    Życzę wytrwałości w działalności literackiej!
  • czizus 12.11.18, 15:24
    europitek napisał:

> Zawsze - a ściślej od końca podstawówki, gdy w domowej bibliotece znalazłem san
    > acyjne political fiction pt. "Rok 1975" (autora nie pamiętam) - lubiłem czytać
    > fantasy i muszę przyznać, że macie talent do tworzenia wizji światów alternatyw
    > nych. Jednak w ten sposób nie umocnicie w narodzie własnych poglądów. Co najwyż
    > ej umocnicie tylko wiarę już-wiernych, a to ma taki sam skutek jak akcja misyjn
    > a w seminarium duchownym.
    > Życzę wytrwałości w działalności literackiej!

Nie wiem o czym piszesz ty ale wiem o czym ja piszę. Polska i Polacy maja wybór - albo są za UE, Europą i integracją europejską i rozwojem kraju tak jak dotychczas albo są za narodowo-katolicko - neofaszystowską opcją Polski, wyizolowanej z UE i Europy jako wspólnoty wartości, kroczącej własną drogą i co jest oczywiste wpadającą stopniowo w łapy Moskwy! A dlaczego? Ano dlatego że dla takiego kraju jak Polska nie ma innej alternatywy - albo zachód albo wschód!! Tusk miał rację - Polska w UE to gwarancja polskiej niepodległości, Polska poza UE to szansa na powtórzenie tej poprzedniej drogi z XVII i XVIII w. Dlatego to takie ważne.

Bratanie się PIS z wszelkiej maści narodowcami i krajowymi i zagranicznymi(co miało miejsce), jawnie i wyraziście optującymi za wyjściem Polski z UE jest jednak dość niebezpieczne a wszelkie PIS-owskie komunikaty bagatelizujące te zjawiska nie mają żadnego znaczenia w kontekście twardych faktów !!!!

Chciałbym tylko przypomnieć tym mniej zorientowanym, że już raz wybraliśmy tę własną drogę. To było odrzucenie reformacji i wygrana kontrreformacji, mniej więcej około 1640 r., co spowodowało odizolowanie Polski od Europy na 100 lat. W konsekwencji Oświecenie dotarło do Polski po 80 latach a rewolucja przemysłowa która była kwintesencją właśnie oświecenia w ogóle do Polski nie dotarła. A to wszystko razem było ta absolutnie praprzyczyną upadku Polski i rozbiorów!!!!!!!!!!!!
  • europitek 13.11.18, 16:10
    czizus napisał:
    > Nie wiem o czym piszesz

O tym, że obaj piszecie tu o rzeczywistości wirtualnej, czyli nieistniejącej w naszym codziennym doświadczeniu.
    Równie dobrze można by rozwodzić się nad zagrożeniami ze strony wojowników Hutu (tych rwandyjskich), ponieważ w pochodzie brał udział przynajmniej jeden Murzyn, który w dodatku określił się jako patriota, lecz podstępnie nie podał czyj lub jaki.

> Polska i Polacy maja wybór

Polska i Polacy już dawno dokonali wyboru w referendum akcesyjnym. Ale widzę, że próbujesz jego wyniki podważać jego wynik. Na jakiej podstawie faktograficznej? A może to Ty jesteś przeciwko Polsce w Unii tylko nie chcesz tego przyznać otwarcie?

> rozwojem kraju tak jak dotychczas

A skąd wniosek, że rozwój w ramach unii jest możliwy wyłącznie na zasadach "jak dotychczas"? Jest jakaś jedynie słuszna i niezmienna metoda rozwoju? I "jak dotychczas" to była ta jedyna, wymarzona linia?

> są za narodowo-katolicko - neofaszystowską opcją Polski

A od kiedy to "narodowo-katolickie" daje się połączyć z "faszystowskim"? Przykłady historyczne raczej pokazują tu konflikt.

> wyizolowanej z UE i Europy jako wspólnoty wartości

W Niemczech jest rocznie ok. 10 x (słownie: dziesięć razy) więcej (na 1 mieszk.) incydentów o podłożu antysemickim, rasistowskim, czy faszystowsko-nazistowskim niż w Polsce. Czy Niemcy są już wyizolowane, czy tylko pierwsze w kolejce?

> kroczącej własną drogą i co jest oczywiste wpadającą
    > stopniowo w łapy Moskwy!

Coś w tym jest. Jeśli nasz rację to Niemcy - w kontekście tego, co napisałem wyżej - już "wpadają w łapy Rosji". Jednak dopóki nie wybudujemy sobie "Polstream" (1 i 2) to raczej nam nic nie grozi. Nie idźmy drogą Niemiec, nie opuszczajmy Unii!

> Bratanie się PIS z wszelkiej maści narodowcami i krajowymi
    > i zagranicznymi(co miało miejsce), jawnie i wyraziście optującymi
    > za wyjściem Polski z UE jest jednak dość niebezpieczne a wszelkie
    > PIS-owskie komunikaty bagatelizujące te zjawiska nie mają
    > żadnego znaczenia w kontekście twardych faktów !!!!

Jedynym "twardym faktem" jest tu tworzenie przez Ciebie rzeczywistości wirtualnej.

> oświecenia w ogóle do Polski nie dotarła. A to wszystko razem
    > było ta absolutnie praprzyczyną upadku Polski i rozbiorów!

A do Rosji dotarło i tak ją "oświeciło", ze zajęła pół Rzeczypospolitej. Z kolei Niemcom to "świecenie" nie przyniosło nic - nawet się nie zjednoczyły przez ponad 200 lat i w XIX w. były głównym dostarczycielem emigrantów do obu Ameryk.
  • walter622 12.11.18, 16:30
    europitek napisał:

> Zawsze - a ściślej od końca podstawówki, gdy w domowej bibliotece znalazłem
    > sanacyjne political fiction pt. "Rok 1975" (autora nie pamiętam)

Chyba masz na myśli B. Żarnowieckiego (R. Umiastowskiego).
  • jabbaryt 12.11.18, 22:58
    Borka w 2011 prezydent Komorowski też miał wielka chrapke aby Marsz Nipodległosci wlączyc do swego orszaku. No nie wyszło jak wile innych rzeczy...narodowcy odzucili jego zaloty:
    wpolityce.pl/polityka/122050-co-za-propozycja-wspolny-marsz-niepodleglosci-pod-auspicjami-prezydenta-komorowskiego-i-z-jego-udzialem
    Za to prezydent Duda dogadał sie z narodowcami i wyszła całkiem fajna impreza.
  • walter622 12.11.18, 15:41
    czizus napisał:

> wspólny marsz prezesa, prezydenta, premiera, rządu i całego
    > PIS z narodowcami i faszystami z całej Europy. To taka legitymizacja przez
    > rządzących ale i prezesa, tych skrajnych ruchów i poglądów.

Odnoszę wrażenie, że nie uczestniczyłeś w tym marszu, co nie przeszkadza tobie w głoszeniu
    demagogicznych stwierdzeń.
    "Faszystów z całej Europy" skutecznie zniechęcano - ponad 400 dostało zakaz wjazdu do Polski. 200 rodzimych ultrasów aresztowano. Z FN i Słowakami pewien problem - jest to , podobnie jak ONR legalnie działająca organizacja, korzystająca między innymi z błogosławieństw unijnego ustawodawstwa -: )))

Generalnie unikałbym stosowanej przez was retoryki - ostentacyjnego znieważania ludzi uczestniczącym w tym marszu, wyzywania ich od lumpów, kiboli i faszystów.
    Tylko znikomy ułamek ułamka stanowili ekstremiści. Znieważanie tych "zwykłych" ludzi od lumpów przekreśla jakąkolwiek możliwość prowadzenia z nimi dialogu, wymiany poglądów i argumentacji. Faktycznie strzelacie sobie w kolano.

www.instagram.com/p/BqDA4tdFlho/?utm_source=ig_embed
  • czizus 12.11.18, 15:58
    walter622 napisał:

> Faktycznie strzelacie sobie w kolano.
    >
    > www.instagram.com/p/BqDA4tdFlho/?utm_source=ig_embed

Wy to znaczy kto?? Ja wygłaszam swoje opinie jako osoba całkowicie prywatna, niezaleąna od kogokolwiek i czegokolwiek. W Rosji jest inaczej??

Generalnie chodzi o to, że Prezydent, premier, cały rząd i PIS zbudowali wspólny marsz z narodowcami do których przyłączyli się neofaszyści z całej Europy i to nie ma absolutnie żadnego znaczenia ilu ich tam było. Byli w tym samy marszu z Dudą a Duda w swoim przemówieniu na rondzie Dmochowskiego przemawiał również do neofaszystów.

Ale rozumiem, Rosja będzie bronić narodowców i neofaszystów europejskich bo oni chcą tego samego co Putin - rozpadu UE. Zresztą pięknie pokazała to RT.
  • walter622 12.11.18, 16:18
    czizus napisał:

> Generalnie chodzi o to, że Prezydent, premier, cały rząd i PIS zbudowali wspólny
    > marsz z narodowcami

Tą wypowiedzią tylko potwierdzasz, że ciebie tam nie było. Faktycznie były dwa marsze,
    oddzielone ponad 50 metrowym pustkowiem, kordonami policji i wojska, barykadami
    limuzyn. Pierwsza, składająca się z oficjeli, po przejściu ca. 100 metrów, w rejonie palmy błyskawicznie się zdematerializowała.

> do których przyłączyli się neofaszyści z całej Europy

Wymień - konkretnie jakie organizacje i z jakich krajów?

> Ale rozumiem, Rosja będzie bronić narodowców i neofaszystów europejskich bo oni
    > chcą tego samego co Putin - rozpadu UE.

No proszę - odnalazł się Putin -:)))
    Jesteś żałosny - strzelasz seriami po własnych kolanach.
  • walter622 12.11.18, 17:40
    walter622 napisał:

> czizus napisał:
    > > do których przyłączyli się neofaszyści z całej Europy

> Wymień - konkretnie jakie organizacje i z jakich krajów?

Wystarczyło zadać proste pytanie by facia natychmiast definitywnie zatkało i wywiało.

Tak wiec jeszcze raz - konkretnie jakie organizacje i z jakich krajów?
  • czizus 12.11.18, 18:28
    walter622 napisał:

>>
    > > Wymień - konkretnie jakie organizacje i z jakich krajów?
    >
    > Wystarczyło zadać proste pytanie by facia natychmiast definitywnie zatkało i w
    > ywiało.
    > Tak wiec jeszcze raz - konkretnie jakie organizacje i z jakich krajów?

Forza Nuova z Włoch !

No wiesz, ja nie siedzę non stop przed komputerem jak wy kremlowscy propagandyści.
  • jabbaryt 12.11.18, 18:38
    pokaz mi program tej partii i wskaż na jakiej podstawie twierdzisz że sa to faszyści.
  • czizus 12.11.18, 18:49
    jabbaryt napisał:

> pokaz mi program tej partii i wskaż na jakiej podstawie twierdzisz że sa to fas
    > zyści.

Programu nie znam bo nigdy nie fascynowałem się tą organizacją. Ale tu masz trochę informacji:
    pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Si%C5%82a
    To ty człowiek wykształcony i nie wiesz z kim maszerujesz i z jakimi hasłami i wartościami tym samym się utożsamiasz???

• jabbaryt 12.11.18, 19:11
    Maszeruje z Polakami i patriotami oraz tymi którzy są chcą z nami swietować. Narodowcy rzeczywiści organizują ten marsz, ale na marszu są bardzo rózne organizacje i to bardzo różne światopogladowo. Poprostu społeczeństwo obywatelskie. Nie sa to pochody typu: jedna partia i jeden wódz.
  • borrka 12.11.18, 19:19
    To plankton polityczny, uzurpujący sobie jakąs rolę.
    Nigdy nie poszedlbym pod taką "firmą", ale alternatywy w Warszawie praktycznie nie ma.
    I muszę rezygnować.

--
  • europitek 13.11.18, 16:15
    Nie musisz. Sam zorganizuj taki marsz.
  • europitek 13.11.18, 16:50
    Z klasycznego faszyzmu to masz u nich chyba tylko punkt 7 o zniesieniu zakazu propagowania ustrojów despotycznych.
  • walter622 12.11.18, 21:04
    czizus napisał:

> walter622 napisał:
    >
    > >>
    > > > Wymień - konkretnie jakie organizacje i z jakich krajów?
    > >
    > > Wystarczyło zadać proste pytanie by facia natychmiast definitywnie zatka
    > ło i w
    > > ywiało.
    > > Tak wiec jeszcze raz - konkretnie jakie organizacje i z jakich krajów?

> Forza Nuova z Włoch !

No proszę . Mussolini miał kłopoty ze zdobyciem Albanii, od Greków dostał łomot , lecz
    ostatecznie zdobył "całą Europę". Pisałeś o "całej Europie" więc dowiedź słuszności swego
    twierdzenia bądź je odszczekaj.

> No wiesz, ja nie siedzę non stop przed komputerem jak wy kremlowscy propagandyści.

Cierpisz na intelektualną impotencję.
  • jabbaryt 12.11.18, 18:36
    Po pierwsze w Polsce jest zakaz istnienia organizacji komunistycznych i faszystowskich. ONR i MW jak do tej pory nie są zdelegalizowane i jakos kiedy rzadziło PO nikt ich nie delegalizował.
    Po drugie rząd i prezydent chcieli przedewszystkim maszerować z Polakami biorącymi udział w Marszu. Te 250 000 to nie sa przeciez faszyści bo tylu faszystów to nigdy w Polsce nie było.
    Po trzecie koledzy forumowi tworza dziwaczne konstruckcje logiczne a raczej nielogiczne opierającej sie na słowie -klucz 'naziol'. Słowo naziol to słowo obraźliwe i sugrujace że ktos jest zwolennikiem ideologii nazistowskiej. Więc jeżeli forumowi koledzy maja odwagę cywilną to niech napisza bez wykretów podpisujące sie imieniem i nazwiskiem, że uważają uczestników Marszu za nazistów i niech na wszelki wypadek wymienia o których uczestników im chodzi. Ciekawe czy jesteście na tyle odwazni aby takich obelg uzywać nie kryjac sie pod forumowymi nickami.
  • czizus 12.11.18, 18:58
    jabbaryt napisał:

> Po pierwsze w Polsce jest zakaz istnienia organizacji komunistycznych i faszyst
    > owskich. ONR i MW jak do tej pory nie są zdelegalizowane i jakos kiedy rzadziło
    > PO nikt ich nie delegalizował.

Zgadza się. I to był wielki błąd PO ale ja nigdy ślepo nie akceptowałem działań PO. Jednak niezależnie od tego, warto zauważyć, że te organizacje są absolutnie przeciwko Polsce w UE i są za polexitem. Mówią o tym bardzo głośno a na dowód spalili flagę UE w czasie marszu. Duda, Morawiecki, Kaczyński i cało to PIS-owskie , . . . . . ., maszerując na czele tego marszu z takimi organizacjami, mającymi zdecydowanie antyeuropejskie poglądy, chcącymi wyprowadzić Polskę z UE(bo to wyjątkowe matoły nie rozumiejące kompletnie nic z obecnej rzeczywistości europejskiej), czy chcą czy nie utożsamiają się z tymi właśnie poglądami. I nie ma znaczenia ilu takich było, ilu paliło flagę UE, ilu wrzeszczało ksenofobiczne hasła. Kaczyński, Duda i Morawieckie afirmowali to wszystko swoją obecnością i swoim przywództwem marszu! Kropka!!!
  • jabbaryt 12.11.18, 19:05
    PO nie zdelegalizowało tych organizacji z prostego powodu: nie było podstaw prawnych. Co do Polexitu to jezeli ktos jest za wyjsciem Polski z unii to czyni go to automatycznie nazistą, faszystą?
    W Marszu brało wielu ludzi i mysle ze jedni sa za UE inni przeciwko. To jednak nie wyklucza ze jedni i drudzy chca razem swietowować - to takie porozumienie ponad podziałami. Ale na pewno dla nich wszystkich Polska jest ważniejsza niz UE.
  • czizus 12.11.18, 19:46
    jabbaryt napisał:

> PO nie zdelegalizowało tych organizacji z prostego powodu: nie było podstaw pra
    > wnych. Co do Polexitu to jezeli ktos jest za wyjsciem Polski z unii to czyni go
    > to automatycznie nazistą, faszystą?

Nie, to znaczy, że czyni to go "totalnym" matołem bo polska racja stanu to członkostwo w UE, ścisła współpraca i integracja z Europą. A korzyści zostały już wielokrotnie potwierdzone!! Ci którzy chcą wyjścia Polski z UE to w zasadzie dywersanci i sabotażyści. Tacy najemnicy Putina!

> W Marszu brało wielu ludzi i mysle ze jedni sa za UE inni przeciwko. To jednak
    > nie wyklucza ze jedni i drudzy chca razem swietowować - to takie porozumienie p
    > onad podziałami. Ale na pewno dla nich wszystkich Polska jest ważniejsza niz UE

To wodolejstwo. Ci organizatorzy Marszu w Wa-wie jawnie wyrażają poglądy antysemickie, ksenofobiczne, rasistowskie , . . . . . i demonstrują je bez żadnych skrupułów w tzw. mediach prawicowych.

I jeszcze jedno. Ci organizatorzy marszu, ci prawicowcy to z reguły matoły, ludzie bez wykształcenia i jakiejś moralności, często kibole uwikłani w konszachty ze zwykłymi bandytami. Ci przedwojenni z ONR, po wojnie bardzo łatwo i chętnie wstępowali do partii komunistycznej. To ludzie szkodnicy. PIS rozpoczął współpracę i porozumiewanie się właśnie z tą wyjątkową miernotą, zupełnie nie liczącą się w polskim społeczeństwie(bo to jakiś 1% poparcia) ale głośną i bezczelną.
    I ty to nazywasz porozumieniem ponad podziałami??? ha!, ha! Bratanie się z takim szkodnikami???
    W Europie są marsze narodowców, ale żaden rząd europejski nie zniżył się tak jak PIS do legitymizowania tego badziewia. Dno!!!

• jabbaryt 12.11.18, 19:55
    Po za mitycznymi 'organizatorami' na marszu sa jeszcze tysiace ludzi. Dlaczego zawałaszczyli? Nie zawłaszczyli swieto tylko zorganizowali fajna imprezę do której mogło sie podłaczyć setki organizacji i dziesiatki tysiecy niezrzeszonych ludzi. A dlaczego akurat ta impreza zdobyła taka popularność? Własnie dlatego że organizuje ja margines polityczny a nie jakaś duza mainstreamowa partia uwikłana we władzę i brudna politykę. Nawet jak na marsz przyjdzie 5 milionów ludzi to narodowcy jak maja 1% procent poparcia tak i tyle samo będa mieli po marszu.
  • czizus 12.11.18, 20:19
    jabbaryt napisał:

> Po za mitycznymi 'organizatorami' na marszu sa jeszcze tysiace ludzi. Dlaczego
    > zawałaszczyli? Nie zawłaszczyli swieto tylko zorganizowali fajna imprezę do któ
    > rej mogło sie podłaczyć setki organizacji i dziesiatki tysiecy niezrzeszonych l
    > udzi.

Pięknie. Rozczuliłem się do łez. Tysiące ludzi podłączyło się do marszu antysemitów, nacjonalistów i ksenofobów, . . . . . , bo taki ładny, patriotyczny!!

Znaczy się ci Niemcy którzy podłączali się do marszów hitlerowców w 1937 czy w 1938 r to też taka fajna patriotyczna zabawa, nieprawdaż? No też maszerowały rodziny z dziećmi!!

No cóż, obecna Polska to gigantyczna porażka, wstyd i hańba!!! A już byłem takim dumnym Polakiem, . . . . !
  • jabbaryt 12.11.18, 20:43
    o prosze polscy naziole tylko troche nietypowi:
    www.facebook.com/photo.php?fbid=10215770124938703&set=gm.10156492349466355&type=3&theater&ifg=1
  • walter622 12.11.18, 21:13
    jabbaryt napisał:

> o prosze polscy naziole tylko troche nietypowi:
    www.facebook.com/photo.php?fbid=10215770124938703&set=gm.10156492349466355&type=3&theater&ifg=1
    Moje gratulacje !!!
  • walter622 12.11.18, 21:28
    czizus napisał:
    > Kaczyński, Duda i Morawieckie afirmowali to wszystko

Osiągając kompromis w sprawie MN w pierwszej kolejności zapewnili obywatelom spokój i
    bezpieczeństwo. Dzięki kompromisowi uniknięto rozlewu krwi i ludzkich nieszczęść.
    Zapobieżono cynicznej, podłej prowokacji jaką na rocznicę uzyskania niepodległości fundowały społeczeństwu platfusy. Ostatecznie w tych gierkach platfusy mają sporawe doświadczenie - ile w czasie ich rządów było zadym, których kulisy i sprawców nie ustalono?
    I
  • borrka 12.11.18, 19:29
    A palenie kukieł Zydów, to nie naziolstwo?
    A rasizm czystej wody nie jest elementem naziolstwa?
    Nie lubie specjalnie komuny,
    ale to groteska, że w Polsce skanduje się o wieszaniu komunistów, bo to umiłowane zajęcie naziolskie, a przeciętny kanisterkopf mialby trudności z definicją "polskiego komunisty".

--
  • walter622 12.11.18, 21:09
    jabbaryt napisał:

> Ciekawe czy jesteście na tyle odwazni aby takich obelg uzywać nie kryjac sie pod forumowymi nickami.

Kłamstwa, insynuacje i zniewagi to jedyne ich argumenty. Nic więcej nie potrafią.
    Żałosne, tchórzliwe miernoty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.