Dodaj do ulubionych

Europejski "przywódca" oszalał

10.11.18, 19:57
Nazwał obecne władze w Polsce bolszewikami.
Gdyby faktycznie byli bolszewikami to pan Tusk byłby już zarabany siekierą w swojej brukselskiej rezydencji a jego rodacy w kraju byliby zamknieci w "osrodkach reedukacji" a oporni użyźniliby glebę.
Ten "przywódca" zawdzięcza swoje apanaże innym "przywódcom". Został postawiony i tańczy do muzyki. A kiedy przestanie tańczyć to zostanie zdjety. I on mówi nam o bolszewiźmie.
Obserwuj wątek
  • borrka To tylko paralela 10.11.18, 20:53
   Dla mnie całkiem trafna.
   Sposób działania czysto bolszewicki, jedynie mniej radykalny.
   Mam wrażenie, że już nie odbierasz na krajowych częstotliwościach.


   --
   Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
    • borrka Oczekiwałem dokładnie takiej odpowiedzi:) 10.11.18, 21:20
     Tyle, że bez emocji ocenia sie wydarzenia polityczne Papui Nowej Gwinei.
     Polityka jest grą na emocjach.
     Głównie.
     Pozostaje zresztą pytanie:
     czy to brak emocji, czy brak wiedzy?


     --
     Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
     • borrka PS. 10.11.18, 21:26
      Wypowiedz Tuska jest traktowana jako deklaracja powrotu do krajowej polityki.
      Właśnie ... krajowej, więc przekaz musi byc bardziej emocjonalny - inaczej nie byłby zauważony.


      --
      Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
     • felusiak1 Re: Oczekiwałem dokładnie takiej odpowiedzi:) 11.11.18, 00:17
      Nie da się ukryć, ze brak wiedzy ma swoje znaczenie. Trzeba w Polsce żyć aby posiąść tego rodzaju wiedzę. Ona buduje sie kazdego dnia i nie jest z wikipedii. Innymi slowy to jest czucie. Mogę powiedzieć, ze cześciowo czuję i malo wiem. Nie obserwuję na co dzień i nie mieszkam w Polsce. Ale też nie emocjonuje mnie PiS, PO, KO, Kukizy i inni.
      Pamietam emocje na forum kiedy Macierewicz gaworzył o smoleńskich wybuchach. Ja odbierałem to bez emocji. Przecież on wie, że wybuchów nie było ale chce się dostać do mediów i to mu służy jako wejściówka.
      Popatrz na polskiego francuza. Ciągle jest zaangazowany emocjonalnie w "prezesa". A jak wstretny, co on z Polska robi, szarga dobre imię...... Ja widzę tego "prezesa" jako małostkowego oportunistę który za niedługo przeminie a robi to na co prawo mu pozwala. Zdobył wiekszość i bryluje. Ludzie chodzą ulicami, protestują, krzyczą, spiewają, skandują. Oni tam żyją i normalną rzeczą jest ulegać emocjom. Ale ulegać takim żyjąc daleko od Polski od wielu lat?
      • polski_francuz Ich schaue im Spiegel 11.11.18, 09:02
       " Popatrz na polskiego francuza. Ciągle jest zaangazowany emocjonalnie w "prezesa ". A jak wstretny, co on z Polska robi, szarga dobre imię...... Ja widzę tego"

       Moge nie rozumiec drogi do wladzy Macrona, pani Merkel czy Hollanda. Ich szkol, ich walki o wladze, ich dziecinstwa. Dobrze rozumiem droge do wladzy Kaczynskiego. Wplyw na bylego prezydenta Polski, na to co sie zdarzylo w Gruzji, potem w Smolensku. Uzycie tego wypadku by przejac wladze w Polsce.

       Rozumiem jak szefuncio manipuluje mniej wyksztalconych Polakow, jak sie pozbawia wrogow. A przede wszystkim: jak dzieli spoleczenstwo.

       I by juz skrocic moje gorzekie zale, bo mnie zbieranie lisci w ogrodku czeka, nie nadaje sie na lidera narodu ten, kto spoleczenstwo dzieli. Psim obowiazkiem lidera jest jednoczenie spoleczenstwa.

       I tak to jest jak sie ma kota...

       PF
    • czizus Re: To tylko paralela 10.11.18, 23:33
     felusiak1 napisał:

     > Nie odbieram i dlatego widze czyściej bez zaslepiajacej emocji.


     Niczego nie widzisz czyściej a borka ma rację. Nie widzisz bo zbyt mało oglądasz i nie wiesz. A my wiemy bo oglądamy to każdego dnia. A najlepiej ten bolszewizm widać w Sejmie i TVP Info. No np. niedopuszczanie do głosu oponentów w Sejmie, wyłączanie mikrofonu posłom opozycyjnym, karanie tylko i wyłącznie posłów opozycyjnych, brak jakiejkolwiek dyskusji przed wprowadzaniem ustaw, przepychanie głosowania nocą i w pośpiechu, . . . . . . . itd., itd. Jednym słowem uczynienie z Sejmu nie prawdziwego parlamentu gdzie następuje dyskusja i spieranie się w różnych kwestiach a maszynki do głosowania co prowadzi prawie zawsze do uchwalania gigantycznych bubli a nie profesjonalnych ustaw.
     Na masową skalę niszczy się powszechne autorytety jak Bartoszewski, Wałęsa, Michnik, Geremek, . . . etc. i wprowadza się inne - np. L. Kaczyńskiego któremu postawiono ohydny pomnik na placu Piłsudskiego w Wa-wie i próbuje się zastąpić Wałęsę właśnie L. Kaczyńskim jako tym prawdziwym przywódcą Solidarności. A co to jest jak nie bolszewizm??????? To tylko przykłady ale tego jest mnóstwo!
     • jerry1989 Re: To tylko paralela 10.11.18, 23:39
      Hej!

      bolszewizm popełniają ci, którzy wspierają budowniczych nord stream 2. reżim putina otrzyma solidny zastrzyk gotówki, którą będzie przeznaczać na poszerzanie stref wpływu.

      pozdrawiam!
      • czizus Re: To tylko paralela 10.11.18, 23:43
       jerry1989 napisał:

       > Hej!
       >
       > bolszewizm popełniają ci, którzy wspierają budowniczych nord stream 2. reżim pu
       > tina otrzyma solidny zastrzyk gotówki, którą będzie przeznaczać na poszerzanie
       > stref wpływu.


       No ale PIS wstał z kolan i walczy dzielnie o polski interes ponoć. Więc dlaczego nie zatrzymał ten PIS budowy Nord Stream II?? Więc jak PIS walczy o polski interes??? Podobnie dlaczego nie odzyskał ten PIS wraku samolotu od Rosji a ponoć miało to być takie proste???
       > pozdrawiam!
       • jerry1989 Re: To tylko paralela 10.11.18, 23:46
        Hej!

        słońce peru by powstrzymał...litości. co by musiał zrobić? chyba "patelnię" ciotce angeli.
        jak jesteś dobry z arytmetyki to się zgodzisz-

        nord stream 1=gruzja 2008 + ukraina 2014.
        nord stream 2=?

        pozdrawiam!
        • czizus Re: To tylko paralela 11.11.18, 00:00
         jerry1989 napisał:

         > Hej!
         >
         > słońce peru by powstrzymał...litości. co by musiał zrobić? chyba "patelnię" cio
         > tce angeli.
         > jak jesteś dobry z arytmetyki to się zgodzisz-
         >
         > nord stream 1=gruzja 2008 + ukraina 2014.
         > nord stream 2=?
         >
         > pozdrawiam!


         Polska nie miała żadnej siły i możliwości żeby powstrzymać nord stream II, ale PIS-owcy gardłowali w swoim czasie, że wiele można i obwiniali za wszystko Tuska i Komorowskiego. To już słynne - winny Tusk i Komorowski!!! A lud smoleński uwierzył, . . . . !!!
         Wiadomo, że politycy kłamią ale ci z PIS-u robią to faktycznie w stylu bolszewickim.
     • eva15 Re: To tylko paralela 10.11.18, 23:40
      A KTO ustalił, że Bartoszewski, Michnik i Geremek to autorytety? I dla kogo?
      Zgodzić się mogę tylko, że Wałęsa, to co prawda również nie autorytet, ale jednak bardzo ważny symbol i nie należy go podważać.

      --
      P_f o Polkach w Niemczech:
      "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

      Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
     • de_oakville Re: To tylko paralela 11.11.18, 00:16
      Pelna zgoda Cziczus. Mam swoj "papierek lakmusowy" na bolszewikow. Rozpoznaje ich po tym, ze nie widze u nich absolutnie nic, co by mnie pociagalo albo co by mi imponowalo. Dokladnie przeciwnie. Kiedy wiec slucham retoryki wiadomych osob moj "papierek lakmusowy" zabarwia sie i zmienia kolor na odpowiedni. Mam zatem w widzeniu Europy i swiata wzrok podobny do Tuska, Walesy, Frasyniuka, Niesiolowskiego. A z dziennikarzy do Tomasza Lisa i Elizy Michalik. Po roku 2000 Polska zaszokowala mnie sprawiajac wrazenie kraju nowoczesnego, jakiego sie nigdy mieszkajac w PRL-u nie spodziewalem nawet w snach. Jakies 2 lata temu zaszokowala mnie ponownie. Dwa narody mowiace tym samym jezykiem. Jeden chce otwarcia na swiat, drugi chce sie "kisic" we wlasnym sosie "odgrzanym" z czasow, bo ja wiem … napoleonskich.
      • berek_p Re: To tylko paralela 11.11.18, 13:44
       Masz rację de oakvile. Gdyby nie zabory Polska byłaby miodem i mlekiem płynąca i miejscem gdzie rodziliby się geniusze, artysi i inni wynalazcy.W Polsce wymyśliliby okręty atomowe,statki kosmiczne i smartfony. Niestety historia nie pozwoliła z polaków uczynić narodem inteligentnym,przez to stali się tym kim stali się.
     • felusiak1 Re: To tylko paralela 11.11.18, 00:23
      Nie zgadzam się z tobą czizus. PiS ma ponad 50% głosów w sejmie i może przepchnąć każdą ustawę o jakiejkolwiek porze dnia. Faktycznie mógłby zachować decorum ale nie musi. I to nie jest bolszewizm. To jest arogancja i pycha. Gdyby byli bolszewikami to w Sejmie byłby tylko PiS a Gazeta Wyborcza byłaby historią zakazaną.
   • felusiak1 Re: Europejski "przywódca" oszalał 10.11.18, 21:09
    Jak zwykle nie czujesz nic.
    Mój prezio nie nazywa nikogo rasistą, nazistą, hitlerem, bolszewikiem itp.
    To jego tak nazywaja.
    W mojej opinii PiS to lewicujacy nacjonalizm z domieszką klerykalizmu ale daleki od totalitaryzmu, respektujacy demokratyczne normy. Nie po drodze mi z nimi. I nie po drodze mi z Tuskiem. Figurant zadowolony ze swojej klatki.
    • polski_francuz Re: Europejski "przywódca" oszalał 10.11.18, 21:31
     To jest wazna dyskusja. Jaki jest bilans PiSu? Ano ekonomia OK, patriotyzm tez OK, tyle, ze zrozumienie swiata kiepskie i male zrozumienie demokracji (wywalanie sedziow bylo ciut na chama).

     Twoj prezio stara sie twitami obejsc media i sprowokowac to czy tamto. Nie trzyma sie prawdy jak pijany plotu. Nie wymagaj wiec tego od Tuska.

     W koncu, co do Tuska. Nie mozna mu miec za zle, ze dobre stosunki z przywodcami europejskimi. Jego bilans na czele rady europejskiej jest tez pozytywny i czesc chwaly spada na Polske. Poczekalbym troche z ocena koncowa jego dzialalnosci i z ocena Polakow w razie, ewentualnej, kandydatury.

     PF
     • felusiak1 Re: Europejski "przywódca" oszalał 10.11.18, 22:43
      Dedziowie to polityczna walka. PO też nie jest czyste instalując sedziów na chama.
      Mój prezio nie jest opozycją i nie wyzywa politycznych wrogów od lewaków, bolszewikow itd. A twituje bo media albo klamią albo zatajają informacje.
      Co do Tuska to jego funkcja sprowadza się do zapisywania w kalendarzu zatem trudno robić to źle. A z przywódcami musi być grzeczny bo znajdą sobie innego tuska.
     • felusiak1 Re: Europejski "przywódca" oszalał 10.11.18, 22:44
      Sedziowie to politykaa. PO też nie jest czyste instalując sedziów na chama.
      Mój prezio nie jest opozycją i nie wyzywa politycznych wrogów od lewaków, bolszewikow itd. A twituje bo media albo klamią albo zatajają informacje. A po porannym twicie muszą reagować co sprawia mi frajdę.
      Co do Tuska to jego funkcja sprowadza się do zapisywania w kalendarzu zatem trudno robić to źle. A z przywódcami musi być grzeczny bo znajdą sobie innego tuska.
    • eva15 Tusk jest specem od podziałów i zatruwania 10.11.18, 22:45
     Feluś, mimo, że patrzysz z daleka ( a może dlatego) widzisz sprawy w prawidłowym wymiarze.
     Tusk-figurant idzie po bandzie realizując jakiś program, którego jest pionkiem - agresywnie i bezsensownie, bez sensownego uzasadnienia przyczynia się do skłócania i antagonizowania społeczeństwa.

     Zresztą: podział społeczny i pogardę dla obozu inaczej myślących zaczął się w Polsce właśnie dzięki niemu, Tuskowi, który w 2005 r. na forum Sejmu objawił, że myślący nie po linii i na bazie, to ciemne zacofane "moherowe berety" spod znaku ks. Rydzyka. Chodziło głównie o starszych ludzi, kobiety zwłaszcza. Potem do wyborów PO poszło z bezczelnym, pogardliwym hasłem:
     zabierz babci paszport/dowód osobisty, by nie mogła głosować. By nie miała do tego prawa, skoro myśli nieprawidłowo, nie po linii na bazie. W domyśle - ci, którzy myślą inaczej niż my, są ciemną, zacofaną hołotą, którą dla dobra demokracji należy unieszkodliwić odebrać jej głos.

     Ani PiS ani PO nie są z mojej bajki, ale Tusk zachowuje się jak szuja, której w tym wymiarze trudno szukać u PiSu.

     Inna rzecz, że może mści się za dziadkam z Wehrmachtu, co z kolei było PiSowskim chwytem mocno poniżej pasa. Mimo, że PiS miał rację, dziadek w Wehrmachcie był - sprawdziłam w niemieckich dokumentach. Ale, Tusk odpowiada za to tyle, ile odpowiada Adam Michnik za swojego brata Stefana - mordercę i zbrodniarza stalinizmu na Polakach.

     • felusiak1 Re: Tusk jest specem od podziałów i zatruwania 11.11.18, 00:30
      Tusk jest wysokim rangą, brukselskim biurokratą i jego słowa nie mogą być oddzielone od funkcji którą pełni.
      On nie mówił tego jako prywatna osoba. Zatem Unia Europejska ustami Tuska wyraziła swoją opinię.
      Gdyby Tusk zrezygnował z brukselskich apanaży, wrócił do kraju i wtedy łajał PiS to mógłbym postrzegać to jako wstęp do kampanii na prezydenta.
  • czizus Re: Europejski "przywódca" oszalał 10.11.18, 23:40
   Europejski przywódca nie oszalał tylko powiedział prawdę. Ten przywódca na tle PIS-owskiego badziewia, tych miernych marionetek, pokazał że jest prawdziwym mężem stanu i niezwykle celnie opisał sytuację w Polsce, również w kontekście naszego członkostwa w UE. Oczywiście to polityk, więc trochę gra ale to gra zrozumiała, proeuropejska i w gruncie rzeczy dobra dla Polski i Polaków.
   • felusiak1 Re: Europejski "przywódca" oszalał 11.11.18, 00:39
    Emocje. Co to znaczy "powiedział prawdę"?
    Pisowskie badziewie, marionetki a on prawdziwy mąż stanu. Taki mąż, który wygrał los na loterii. Mocni dali mu stołek i kalendarz za szczodre apanaże.
    Moim zdaniem Tusk przekroczył dopuszczalne normy. Jako prezydent Rady Europy jest reprezantantem Unii i mówil co mówił jako reprezentant a nie jako członek opozycji.
    Zatem przekroczył normy tak jak czyni to PiS. A to oznacza, ze niczym nie różni się od tego "PIS-owskiego badziewia".
    • de_oakville "Nie ma sukcesu bez prawdy jako podstawy" 20.11.18, 13:42
     To jedno z powiedzen Charlesa de Gaulle'a

     Pis, coz Pis. Po prostu klamie. Zaklamuje historie, zaklamuje rzeczywistosc.
     A duza czesc narodu polskiego, podobnie jak znaczna czesc narodu rosyjskiego uwielbia klamstwa. Dlatego tak swietnie sie wzajemnie rozumieja.

     "… Tell me lies
     Tell me sweet little lies"
     (Fleetwood Mac)
     • borrka Głupio kłamie - to jeszcze gorsze 20.11.18, 14:51
      Te klamstwa sa adresowane do ludzi prostych i naiwnych.

      Ostatnio Polska zyje aferą korupcyjną PiS.
      Nagrana na taśmie rozmowa miliardera i właściciela banków z urzednikiem, który zażyczył sobie ... bagatela ... zatrudnienia znajomego za 40 milionów dolarów.
      W przeciwnym razie, zagroził przejeciem banku za złotówke.

      Oczywista korupcja, ale cały aparat propagandowy PiS inteesuje sie rzekomą współpracą bankiera z SB.
      Bo to przeciez całkowicie usprawiedliwia łapownictwo organów kontrolnych.
      Janosiki takie.


      --
      Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • karbat Re: Europejski "przywódca" oszalał 10.11.18, 23:50
   eva15 napisała:

   > Tusk-figurant idzie po bandzie realizując jakiś program, którego jest pionkiem
   > - agresywnie i bezsensownie, bez sensownego uzasadnienia przyczynia się do skłó
   > cania i antagonizowania społeczeństwa.

   Tusk figurant …., wyjasnij, jesli potrafisz, jesli jestes w stanie
   Tusk realizuje jakis program, ktorego jest pionkiem ...., teoria spiskowa eva15 ….
   Przyczynia się do skłócania i antagonizowania społeczeństwa….. , gdybys nie
   zauwazyla , wyjasniam , - spoleczenstwo jest juz mocno sklocone i zantagonizowane


  • razdwanic Trafił kulą w płot 11.11.18, 00:12
   Najbardziej rozpoznawalni dziś bolszewicy to komisarze z Brukseli. Można się tylko sprzeczać co do tego który z nich jest największym bolszewikiem: Juncker, Timmermans, Verhofstadt, Schulz czy Tusk. Gdyby bolszewizm mierzyć ilością wypijanego alkoholu, to na czoło wysuwa się Juncker, którego tylko raz widziałem niespitego, gdy wygłosił pochwalne przemówienie na uroczystości odsłonięcia pomnika Karola Marksa, daru komunistów chińskich.
  • jabbaryt Re: Europejski "przywódca" oszalał 11.11.18, 00:23
   Ja trochę żałuję, że ten brukselski szatniarz nie ma racji. Po pierwsze liczyłem że Kaczor to taki mały Stalin i potraktuje PO po stalinowsku. Niestety tak sie nie stało. Po drugie bolszewicy raz zdobytej władzy nie oddają nigdy. Znowu niestety Kaczor jest demokratą i jest pewne ryzyko że peowska mafia znowu dojdzie do władzy.
  • karbat Re: Europejski "przywódca" oszalał 11.11.18, 01:10
   jabbaryt napisał:

   > Ja trochę żałuję, że ten brukselski szatniarz nie ma racji. Po pierwsze liczył
   > em że Kaczor to taki mały Stalin i potraktuje PO po stalinowsku. Niestety tak s
   > ie nie stało. Po drugie bolszewicy raz zdobytej władzy nie oddają nigdy. Znowu
   > niestety Kaczor jest demokratą i jest pewne ryzyko że peowska mafia znowu dojdz
   > ie do władzy.

   PIS swoimi bajeczkami o narodowej gospodarce, o reprywatyzacji, nacjonalizacji
   podlwanej narracja patriotyczna itd itp., moze oglupiac swojego wyborce . wolno mu .

   W Polsce jest juz amerykanskie wojsko, zbrojne ramie neoliberalnej gospodarki USA .

   i gdy USA bedzie chciec to bedzie go jeszcze wiecej i to nie dlatego, ze Polska tak chce, pieprzac cos o przyjazni , sojusznikach, ale dlatego ze takie sa interesy USA.

   traktowani z buta bezwizowi Polacy, licza na milosc -przyjazn hameryki, naiwni
   jak dzieci we snie .

   kazdy kraj majacy rozbudowana narodowa gospodarke, kontrolowana, nadzorowana przez panstwo jest i bedzie wrogiem USA ( i Anglii ), p. Chiny , Rosja , Kuba , Korea itp .
   dlaczego bo tam USA banki , ubezpieczenia , koncerny maja raczej g. do powiedzenia
   decydowania .

   i to raczej Tusk , a nie kaczorenko ze swoimi pogaduszkami , jest przedstawicielem liberalnej gospodarki . reszte prosze sobie dospiewac . albo jak to mowia czas pokaze .

   cos sie nie zgadza ... . prosze sprostowac .
  • zeitgeist2010 Re: Europejski "przywódca" oszalał 11.11.18, 12:22
   What the hell are you talking about?

   Kto kogo nazwal bolszewikiem?

   Ja przykladowo widze bolszewizm u Trumpa. traktuje szefow resortow i sluzb jak swoich poddanych i zakazal Acoscie wstepu na konferencje prasowe. Zmienia tez i falszuje historie. Przez lata rozprzestrzenial czarna propagande o Obamie - ze urodzil sie w Kenii.
    • zeitgeist2010 Re: "Utrata niepodleglosci na skutek balwochwalst 11.11.18, 13:16
     de_oakville napisał:

     > Dzisiejsze bardzo dobre kazanie biskupa Gądeckiego w Swiatyni Opatrznosci Bozej
     > .
     > Siedzacy tam udawali, ze ich to nie dotyczy.
     >
     >
     > www.youtube.com/watch?v=-Gcoh6Rs6ck

     ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
     Czyli jak nalezy zrozumiec metafore z Ezechiasza? Co bylo stworzeniami a kto byl stwórca w XVIII wieku? Czy Polska stala sie wowczas jakims krajem ateistycznym? Albo innowiernym?

     Krytyka etosu oko za oko, zab za zab jest jasna. Krytyka PiSowskiej kultury agresji i nienawisci przeciwko innym.

     Oparty na rzekomym patriotyzmie watek nienawisci do osob o innych pogladach.

     Instrumentalne uzywianie wiary i kosciola przez Kaczora?

     homilie mozna interpretowac na korzysc PiS-u. Jest dosyc wyraznie , ze trosta o pamiec, tozsamosc i wiare to domena PiS-u a nie ich oponentow.     --
     ----------------------
     "The world is a fine place and worth fighting for and I will be pretty sorry and sad to leave it" - For whom the bell tolls by Hemingway enriched by Zeitgeist2010
     • de_oakville Moj "odbiornik" ma widac inny "dekoder" 11.11.18, 14:44
      zeitgeist2010 napisał:

      > homilie mozna interpretowac na korzysc PiS-u. Jest dosyc wyraznie , ze trosta o
      > pamiec, tozsamosc i wiare to domena PiS-u a nie ich oponentow.

      W homilii biskup mowil duzo na temat nieprzyjaciol i stosunku do nich. PiS chce sie mscic na prawdziwych badz wyimaginowanych nieprzyjaciolach, co jest calkowicie sprzeczne z duchem Chrzescijanstwa. Byla rowniez mowa o nieuzywaniu Kosciola i religii jako "instrumentu". Oraz o tym, zeby jednoczyc narod a nie go dzielic.
      • karbat Re: Moj "odbiornik" ma widac inny "dekoder" 11.11.18, 15:36
       de_oakville napisał:

       > W homilii biskup mowil duzo na temat nieprzyjaciol i stosunku do nich. PiS chce
       > sie mscic na prawdziwych badz wyimaginowanych nieprzyjaciolach, co jest calkow
       > icie sprzeczne z duchem Chrzescijanstwa. Byla rowniez mowa o nieuzywaniu Kosci
       > ola i religii jako "instrumentu". Oraz o tym, zeby jednoczyc narod a nie go dzi
       > elic.

       mondrosci biblijne na co drugiej strony tej ksiazki sa ze soba sprzeczne , a alegoryczne przypowiesci zawarte w tej ksiazce wielebna kasta interpretuje jak jej psuje .

       co do ducha chrzescijanstwa , tego twojego biskupa …. ilu on, jego kumple,
       z kilku tysiecy parafii w Polsce , przyjeli uciekinierow z Syrii … ? .
       i ty mowisz o jego , ich chrzescijanstwie … nie kpij z elementarnej ludzkiej inteligencji …
       bic piane to zadna sztuka .
       Juz starozytny zyd ( rewolucjonista )- Jezus mowil, po czynach ich poznacie ,
       a z gadaniny tego biskupa , innych biskupow wynika tylko jedno …. wielkie G .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka