Dodaj do ulubionych

Poczucie humoru jako cecha narodowa

22.11.18, 12:45

Tak sobie myślę ... że Rosjanie.
Ich poczucie humoru jest oczywiście trochę ograniczone - nie bawi ich, gdy ktoś sie wyśmiewa z Matuszki, ale miedzy sobą i wobec osób uznanych za "swoje" są niezastąpieni.
Im wolno, na zasadzie, jak czarnemu wolno powiedziec "nigger" na drugiego czarnego.

Najwieksze kłopoty sprawiają oczywiście Zydzi, bo np. dwóch najdowcipniejszych Polaków - Tuwim i Słonimski - to jednocześnie Starozakonni i jak ich kwalifikować?
Ja kwalifikuję, jako Polaków, bo inaczej tylko Gałczyński nam zostanie w ekstraklasie.
Reszta "polskiego" humoru, to przeważnie kalki Ostbloku, przewaznie roden z CCCP.

Anglicy i Francuzi, to ja się nie znam.

--
Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.

--
Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
Edytor zaawansowany
  • szwampuch58 22.11.18, 13:34
    moj wybor to:Anglicy
    Dlaczego: bo John Cleese,Rowan Atkinson,Peter Sellers to Anglicy

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • zeitgeist2010 24.11.18, 12:19

Wybór byl trudny. Humor zydowski i brytyjski sa wedlug mnie najlepsze i na zblizonym poziomie. Za zydami przemawia to, ze wystepuja pod roznymi barwami. I tak np. Sasha Baron Cohen, co go silniej ksztaltuje zydowskie pochodzenie czy brytyjskie zamieszkanie? Dalem swoj glos na brytyjczykow. W sumie wielki i wyjatkowo suchy i nudny narod ale potrafia zazartowac ze wszsytkiego nawet z samych siebie. English self-deprecating sense of humour.
  • zeitgeist2010 24.11.18, 12:21
    to jest dopiero humor!

• zeitgeist2010 24.11.18, 12:25
  • szwampuch58 24.11.18, 12:40
    wole tych dwoch w tym serialu
    www.youtube.com/watch?v=nSxHxNoR8Ag

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • borrka 24.11.18, 12:37
    Może potrzebna znajomość rosyjskiego, bo wtedy czuje się pełen "smak" dowcipu.
    Już same czastuszki są rewelacją, ale własnie ... nieprzetłumaczalną.
    A kolekcje dowcipów o Ilii Muromcu, o Czukczach, o Leninie i Dzierzynskim...

--
  • a74-7 24.11.18, 21:53
    Dry humor rules!
    :)
  • jabbaryt 24.11.18, 23:31
    najlepsze dowcipy jakie znam to te żydowskie ale z Polski. Takie o dwóch wspólnikach co to jedne miał doświadaczenie a drugi pieniadze, a po roku było odwrotnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.