Dodaj do ulubionych

Wewnetrzny balkon

29.11.18, 08:50
Duzo mozna o balkonie powiedziec. Z wlasnym wspomnien pamietam balkon w mieszkaniu, ktore mialem we Wroclawiu, ktory zanieczyszczaly ptaki, inny moj balkon byl zbyt nisko i mi skradziono koszule, ktore na nim suszylem. W koncu, jeden balkon we Francji sie zawalil niedawno po ciezarem kilku mlodych...ale taki balkon, z niemieckiego miasta uniwerstyteckiego Freiburgu, widze po raz pierwszy - balkon w mieszkaniu.

Przyznam sie, ze choc mi to rzadko sie przydarza, nie wiem jak skomentowac. Jestem ciagle w staniu obezwladniajacego szoku emocjonalnego:)

PF
Edytor zaawansowany
  • razdwanic 29.11.18, 10:05
    to tylko komora gazowa, dość nieudana... nie wszyscy naśladowcy fuehrera mają zdolności inżynierskie
  • polski_francuz 29.11.18, 10:23
    Komora sloneczna, jesli juz...

PF
  • caesar_pl 29.11.18, 19:54
    Tys przyklad na to ze Polska jest w stosunku do dzisiejszej Europy o 70 lat do tylu.
  • bywszy2 29.11.18, 12:12
    w Warszawie w domu, swiezo oddanym do uzytku,Kaloryfery zamontowano pod oknami - ale
    na zewnatrz domu.

--
    Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • polski_francuz 29.11.18, 15:26
    I sie takie grzanie skonczylo po latach ociepleniem klimatycznym...

PF
  • engine8 29.11.18, 17:59
    Pewnie palarnia :)
  • polski_francuz 29.11.18, 18:44
    Freiburg to miasto zielonych. Za papierocha scinaja tam glowe:)

PF
  • caesar_pl 29.11.18, 19:57
    W podlodze widac kratke splywowa.To bedzie dusza (po niemiecku Dusche po polsku prysznic).
  • monalisa2016 29.11.18, 20:01
    caesar_pl napisał:

> W podlodze widac kratke splywowa.To bedzie dusza (po niemiecku Dusche po polsku
    > prysznic).
    ...........................
    Jeszcze lepiej z Wintergarten robi sie prysznic.:-)

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • szwampuch58 29.11.18, 20:14
    a ten gulik w podlodze to do topniejacego sniegu?

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • monalisa2016 29.11.18, 19:59
    Freiburg to miasto studentow, centrum miasta z lekkim wilgotnym powietrzem do oddychania, to znaczy na deptakach znajduja sie betonowe rynienki w chdnikach przez cala dlugosc ulicy z czysta wiecznie plynaca woda. Ladne misto ale nie chcialabym tam mieszkac, za duzo wydarzylo sie ostatnio tam niezbyt ladnych wydarzen. Widzialam ten Inserat i sie zastanawialam co za duren nazwal Wintergarten balkonem, to duzo mowi kto ten Inserat do internetu wstawil.:-)

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • 1.melord 29.11.18, 20:05
    Na poczatku przyszlego roku wybieram sie na wycieczke taka duza lodka "Ovation Of The Seas"
    Co mnie zdiwilo...w srodku jest powiedzmy ogrod,po obu stronach zas wewnetrzne kabiny z balkonami?
    Dotychcas wszystkie statki,ktorymi podrozowalem mialy wylacznie kabiny z balkonami na zewnatrz.
    Na jednym ze zdjec to widac..
    www.google.com/search?q=statek+ovation+of+the+seas&client=firefox-b&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=jVC-CkCgk9LhKM%253A%252CU00jgO3Z8ANsFM%252C_&usg=AI4_-kSQbzZ3W72FZjk3NyWBE66VAORhHw&sa=X&ved=2ahUKEwik7NjYovreAhXJPo8KHb55DKIQ9QEwAnoECAEQBA#imgrc=jVC-CkCgk9LhKM:

--
    Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
  • caesar_pl 29.11.18, 20:22
    Piekny statek Wycieczkowy.Niemiecki.Wybudowany w Meyer Werft .Niemcy to w tej dziedzinie specjalisci.Najnowsza Aida jest na gaz.
  • polski_francuz 29.11.18, 21:23
    Takie statki wycieczkowe to troche jak centra handlowe. Balkony wewnetrzne sa po to by innych poogladac. Takie centra handlowe sa osrodkami zycia w Kanadzie kiedy u nich zimno to znaczy dlugie miesiace.

PF
  • caesar_pl 29.11.18, 21:39
    Koledzy z pracy jezdza masowo takimi wycieczkowcami.Ci starsi,oczywiscie.Gdy opowiem w Polsce ze ten czy ten byl tam i tam wycieczkowcem to zaraz widzisz niechec....Zadaja ci pytanie a czemu w takim razie ty nie jedziesz wycieczkowcem?
    Mowie ze nie znosze na dluzsza mete obcowania z tymi samymi.Polak jest inny,mysli ze mnie nie stac,ze nie dam rady zabuchowac,zorganizowac,ze to tylko dla smietanki.Polak jest dalej glupi.
  • polski_francuz 30.11.18, 08:45
    Powiedzialbym raczej, ze trzeba miec kilka tysiecy € do wydania na taka wycieczke. Niezbyt wielu starszych Polakow ma takie mozliwosci.

Obawiam sie, ze nienawisc jak zwykle oslepia.

Z drugiej strony, dobrze jest miec zdrajce i wroga na forum. Bowiem swiat bez zdrajcow i bez wrogow nie bylby swiatem. I lepiej jest z nimi walczyc na wpisy forumowe anizeli slyszec wrzaski "Sieg Heil" i zobaczyc rozbawione scierwa lamiace polski szlaban graniczny.

PF

PF
  • 1.melord 30.11.18, 10:08
    polski_francuz napisał:

> Powiedzialbym raczej, ze trzeba miec kilka tysiecy € do wydania na taka wyciecz
    > ke. Niezbyt wielu starszych Polakow ma takie mozliwosci.
    >
    > Obawiam sie, ze nienawisc jak zwykle oslepia.

Pisalem juz kiedys,ze w Australii jakis czas temu, przyszla "moda" na inheritance spending..tzn,gdy osiagnie sie wiek emerytalny,zdrowie w miare dopisuje, wydaje sie zgromadzona gotowke,sprzedaje akcje,itp,rusza w swiat...dzieciom zostawi sie dom/mieszkanie,to ma wystarczyc.
    Sama podroz statkiem kosztuje,ale to nie koniec kosztow,dochodza wydatki na,piwo,wina, mocniejsze drinki,ktore nie sa tanie(butelka sredniej jakosci wina $50-w lokalnym sklepie $10-12) ....wycieczki w portach.
    Bedac na Thaiti w ub.roku,wycieczka 5 godzinna na Bora Bora do ekskluzywnego resortu na malej lagunie (domki w wodzie na palach-noc $1000+,kosztowala $150 od lebka,15 min.lodka i skromny lunch.
    Oczywiscie mozna odpuscic,ale bedac srodku Pacyfiku,ze swiadomoscia,ze pewnie nigdy tam nie wroce (pomimo,ze bardzo mi sie podobalo) odmowc sobie trudno by zobaczyc troche luksusu.(piwo $20,wina nie pije,o cos mocniejszego balem sie nawet zapytac)

Nie ulega watpliwosci,ze Amerykanom,Niemcom,Australijczykom,innym ,jest duzo latwiej zaoszczedzic,gdyz zarobki byly/sa kilkakrotnie wyzsze niz w Polsce(oczywiscie z malymi wyjatkami)
    Moja uwaga...wydawac nalezy (emerytom i przed) dopoki zdrowie dopisuje,nigdy nie wiadomo kiedy cos strzyknie,peknie,zatka sie...wtenczas nawet miliony dolarow nie pomoga(vide Schumacher,choc to ekstremalny przypadek)

--
    Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
  • caesar_pl 30.11.18, 15:58
    Co wy tu bredzicie????
    Rocznie miliony Niemcow robia urlop na statkach wycieczkowych.7 dni z lotem kosztuje juz od 600 euro.
    aida.de/kreuzfahrt/angebote/aida-pauschal?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=aida_de_g_search_brand_pauschalreisen_ex&utm_content=&utm_term=aida%20pauschal&gclid=Cj0KCQiA3IPgBRCAARIsABb-iGKZfIAtZ8intJwc7_x-9cowhAj4rSm8YeC3rtBoQz6IG7h3S9P9aXoaAnD7EALw_wcB
  • boomerang 30.11.18, 23:04
    > Rocznie miliony Niemcow robia urlop na statkach wycieczkowych.

Niemcy słyną z braku wyobraźni i mentalności stadnej.
  • 1.melord 30.11.18, 23:21
    caesar_pl napisał:

> Co wy tu bredzicie????
    > Rocznie miliony Niemcow robia urlop na statkach wycieczkowych.7 dni z lotem kos
    > ztuje juz od 600 euro.

od 600 euro??...to OD to jedynie chwyt reklamowy,prawdopodobnie w 4 osobowej kabinie(prycze) blisko zenz statku
    Wycieczka statkiem na 12-14 dni to nie 600 euro,raczej +- 6000 (szesc tysiecy) euro dla 2 osob, jesli podliczyc wszystkie zwiazane z nia wydatki o ktorych wspomnialem

--
  • jorl 30.11.18, 23:31
    1.melord napisał(a):

> caesar_pl napisał:
    >
    > > Co wy tu bredzicie????
    > > Rocznie miliony Niemcow robia urlop na statkach wycieczkowych.7 dni z lot
    > em kos
    > > ztuje juz od 600 euro.
    >
    > od 600 euro??...to OD to jedynie chwyt reklamowy,prawdopodobnie w 4 osobowej ka
    > binie(prycze) blisko zenz statku
    > Wycieczka statkiem na 12-14 dni to nie 600 euro,raczej +- 6000 (szesc tysiecy)
    > euro dla 2 osob, jesli podliczyc wszystkie zwiazane z nia wydatki o ktorych wsp
    > omnialem

Ja mialem kabina z oknem, taka bez balkonu i w sumie dla 2 osob zaplacilem na chyba 9dni z 3,5tys euro. Do tego zapewne pareset(500?) Euro na wycieczki w portach.

--
    Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
    > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
  • 1.melord 01.12.18, 01:03
    jorl napisał:

> Ja mialem kabina z oknem, taka bez balkonu i w sumie dla 2 osob zaplacilem na c
    > hyba 9dni z 3,5tys euro. Do tego zapewne pareset(500?) Euro na wycieczki w port
    > ach.

i tyle to kosztuje...nie zadne 600 euro
    Alkohol na statku...za kolnierz nie wylewam co nie znaczy ,ze sie upijam.
    Poprzedni rejs Sydney-N.Caledonia-Fiji-Samoa-Tahiti-Hawaje i ceny alkoholu.
    Piwo $12,wino $15 lampka,wodka/whisky 30 mil. $18
    Wiec..przez 14-16 godzin spedzonych na roznych pokladach statku,przy 30 st.+ na zewnatrz pic sie chce.
    2x podwojna zmrozona wodka w ciagu dnia dla mnie(wiec skromnie) to wydatek $72,zona generalnie nie pijaca(i dobrze,robi zawsze za kierowce na wszelkie party) ale dwa "damskie" drinki gdzie alkoholu jak kot naplakal dla towarzystwa napila sie,kazdy po $20...taki z parasolka,truskawka,oliwka czy doczepionym kwiatkiem,wiecej bajer niz napoj alkoholowy
    Rejs trwal 18 dni...latwo policzyc,szostka znajomych wiec "prowodyr" zawsze sie znalazl
    Reasumujac...to nie sa tanie wyprawy i trzeba na nie zapracowac czy tez umiejetnie zainwestowac w czasie swojej aktywnosci zawodowej, by na emeryturze,kiedy duzo wolnego czasu,zaoszczedzone zasoby finansowe wykorzystac,poki zdrowie dopisuje.

--
  • jorl 01.12.18, 10:16
    1.melord napisał(a):

> Alkohol na statku...za kolnierz nie wylewam co nie znaczy ,ze sie upijam.
    > Poprzedni rejs Sydney-N.Caledonia-Fiji-Samoa-Tahiti-Hawaje i ceny alkoholu.
    > Piwo $12,wino $15 lampka,wodka/whisky 30 mil. $18
    > Wiec..przez 14-16 godzin spedzonych na roznych pokladach statku,przy 30 st.+ na
    > zewnatrz pic sie chce.

Jak pisalem, u mnie all inklusiv na tym statku. Tak jak w wielu juz hotelach, alkohole tez.
    Dlatego pisze ze na mnie statki jak i te hotele oszczedzaja. Bo praktycznie alkoholow nie pije. Nie wiem po cholere mialbym pic. Abstrahuje ze to obniza sprawnosc fizyczna jak i sexualna. A kochanka u boku przeciez. Caly czas z uslugami sexualnymi do dyspozycji.

I zdrowie bedzie dluzej dopisywac jak sie nie bedzie alkoholo pic.

Do gaszenia pragniania sa plyny bezalkoholowe. Calkiem dobra jest to woda. Naprawde.

--
    Pozdrowienia

• jorl 30.11.18, 23:23
    ja bylem przed kilkoma miesiacami an Mein Schiff5, to taka seria statkow TUI. Wzielem moja kochanke, wyciaczka byla Dubai, Oman itp okolice.
    U nas bylo all inklusiv, naturalnie wycieczki w portach juz osobno platne. Na mnie statki oszczedzaja, alkoholu praktycznie nie pije, nie obzeram sie jestem tani w utrzymaniu.
    Fakt byl maly bar na cos dodatkowego, juz za dodatkowe pieniadze, nawet kawe tam raz wypilismy ale dla mnie moglby nie byc. Kawa tez nie byla jaks lepsza, zreszta ja jem aby zyc nie zyje aby jesc.
    Fitnesstudio bylo, nie tyle maszyn jak w moim w Berlinie ale od biedy starczylo.
    Co ciekawe moja kochanka, oczywiscie z polskim paszportem, zostala wzieta pod opieka jak kazdy inny pasazer. Z Niemiec. Zadnych dodatkowych wiz nie potrzebowala, byly porty ze dostawalo sie taka karte zamiast paszportu jak sie na wycieczke jechalo.
    Statek byl duzy jak Titanik, 250m dlugi. Co ciekawe, naprawde sie zdziwilismy wewnatrz windy bo poziomow kabinowych 13. Z tym ze 13 pietra nie bylo, ostatnie bylo 14te. Przesady marynarskie.
    Teraz wybudowano nowy mein Schiff chyba 300m dlugi. Nawet spojrzalem gdzie plywa, mozna poplynac.

Ale osobiscie wole wyspe grecka i kajaki.
    www.seakayakgreece.com/trips.htm
    Bylem tam w zeszlym roku te 8 dni. Prowadzi Australijczyk ktory tam 25 lat temu wyladowal, ozenil sie i zostal. Byl geologiem bo na Milos sa surowce, teraz prowadzi tury kajakowe i pensjonat.
    Solidny gosc, przedtem bywalem na innej wyspie Kefalonia ale sie z nimi pozarlem bo traktuja swoich podopiecznych jak dzieci. Za malo wioslowania. a ten Australiczyk w czasie 2h lunchu na plazy pozwalal mi samemu kilometry porobic. Jak nabral do mnie zaufania ze potrafie.

--
    Pozdrowienia

• jorl 30.11.18, 23:28
    polski_francuz napisał:

> Z drugiej strony, dobrze jest miec zdrajce i wroga na forum. Bowiem swiat bez z
    > drajcow i bez wrogow nie bylby swiatem. I lepiej jest z nimi walczyc na wpisy f
    > orumowe anizeli slyszec wrzaski "Sieg Heil" i zobaczyc rozbawione scierwa lami
    > ace polski szlaban graniczny.
    >
    > PF
    >
    > PF

Nie trzeba bylo popier.olic Gdanska i korytarza do Gdanska mimo ze Wilson go Polsce wpychal. Nie byloby Hitlera, Zydzi by zyli.
    Tez nie trzeba bylo Wielkopolski i Slaska na zmarnowanie brac. Wiem, wiem, Wilson wpychal.
    Trzeba bylo w Kongresowce w swoim grajdolku sie samemu rzadzic.

Moja mama poznanianka mawiala "chciwy dwa razy traci".

Wiem, to wszystko Polacy robili aby USA zrobic dobrze. Za cene zniszczenia Europy. I jakos dalej tak Polacy gotowi robic.

--
    Pozdrowienia

• boomerang 30.11.18, 23:49
    Przyszłość Europy to Unia Europejska, tyle że prawdziwa Unia czyli Unia Niemiec z Rosją.
  • polski_francuz 01.12.18, 09:52
    Eh Jorl, Jorl, to i Zydow Hitler gonil z winy Polakow? Nienawisc rzeczywiscie oslepia...

PF
  • jorl 01.12.18, 10:11
    polski_francuz napisał:

> Eh Jorl, Jorl, to i Zydow Hitler gonil z winy Polakow? Nienawisc rzeczywiscie o
    > slepia...
    >
    > PF

To Ciebie nienawisc zaslepia PF.
    Nienawosc antyniemiecka i antyrosyjska. Ja oceniam chlodno zaleznosci geopolityczne. Co sie zadarzylo a najwazniejesze dlaczego sie zdarzylo.
    Bo tylko wiedza dlaczego sie cos zdarzylo moze pomoc widziec Swiat. Takim jaki jest.

Wracajac do zabrania przez Polska Gdanska i korytarza do Gdanska przez Polske. I Wilsona

pl.wikipedia.org/wiki/Czternaście_punktów_Wilsona
    I ten punkt Wilsona:
    Stworzenie niepodległego państwa polskiego na terytoriach zamieszkanych przez ludność bezsprzecznie polską, z wolnym dostępem do morza, niepodległością polityczną, gospodarczą, integralność terytoriów tego państwa powinna być zagwarantowana przez konwencję międzynarodową.

Te tereny, dostep do morza nawet nie podlegal jakims narodowosciowym kryteriom. I wbrew woli ludnosci tam mieszkajacej sie dokonal.

I Wilson nie byl Trump. Wilson byl dr. politologi, to ze to jest zalazek nastepnej wojny wiedzial doskonale. Jak wiedzial znaczy i chcial. A chcial zniszczenia Europy bo to dawalo USA to co chciano. Pozycje supermocarstwa.

A Polska grala pod ta muzyke.

Zabranie Wielkopolski i Slaska Niemcom okazal sie dla ludzi tam mieszkajacych cofnieciem cywilizacyjnym. Mimo ogromnych kotrybucji na Niemcy aby "pomoc" ludziom od Niemiec sie odlaczac. Bo odlaczenie sie dawalo mozliwosc nie placenie kontrybucji.
    Ale nawet to sie tym ludziom z Wielkopolski nie oplacilo. Dlatego poznaniacy nienawidzili waszego Wodza z Kongresowki. Pilsudzkiego. I uwazali go za prymitywa. Mieli racje.

Hitler dostal sie do wladzy bo wygral wybory. Ledwo, ledwo. By nie wygral napewno gdyby tak nie traktowano Niemcy po wojnie. Logicznie dalej Zydzi by zyli. Moze nieprawda?

Dla Ciebie PF, i dla innych z Kongresowki Niemcy maja to w genach. Prymitywne i klamliwe tlumaczenia. Rasistowskie do tego, jakos tego nie zauwazacje, prawda? Bo jestescie rasistami tak naprawde.
    No i prymitywni.

--
    Pozdrowienia

• polski_francuz 02.12.18, 23:22
    Wilson widzial do czego doprowadzily mocarstwa: niemieckie, rosyjskie i austro-wegierskie: do pierwszej wojny swiatowej. I szukal sposobu by zapobiec przyszlym takim wojnom. Jednym z tych sposobow byla Polska niepodlegla. I jego decyzje i nasze powstania listopadowe i styczniowe poszly w tym samym kierunku.

Ze byli i tacy, ktorzy stracili na tych decyzjach? Mozliwe a nawet pewne. Ale ilez zyc, losow, ilez szans zostalo straconych bo wolnej Polski nie bylo? Bardzo, bardzo duzo.

Nazywa sie to geopolityka. Hitler niezbyt ja rozumial. Czy Kaczynski ja rozumie to nie wiem. Ale w kazdym razie widzi ja inaczej niz ja. Dla mnie sojusz z Niemcami jest rozsadny. Ale kto ma racje, on czy ja, to rozstrzygnie historia.

Jak zwykle zreszta.

PF
  • obrotowy 30.11.18, 16:44
    to lodowka na zime razem z palarnia (caloroczna)...
  • karbat 30.11.18, 20:32
    jak trzeba byc trzasnietym w mozg i, by na fs otwierac watki typu

www.ofeminin.pl/kuchnia/przepisy/rosol-z-kurczaka-przepis-na-rosol-z-kurczaka/c2exnhj
    jak trzeba sie nudzic , by wyszukiwac takie bzdety w sieci …. . tragedia .
    trzeba byc polskim naukowcem we Francji opiekujacym sie doktorantami …
    wspolczuje wszystkim wpisujacym sie pod ww watkiem , tematem

• boomerang 01.12.18, 03:19
    Rosół to rzeczywiście nuda. Co innego czarna polewka, czyli zupa z świeżo utoczonej krwi kaczora, jaką cały czas serwuje Prezes, umizgującemu się do Polski Putinowi. Putin wspomina: "Ech, to były czasy, gdy Tusk przybijał ze mną żółwiki, albo gdy sobie razem randkowaliśmy na Helu".
  • 1.melord 01.12.18, 05:00
    mowilo sie w Polsce,ze Merkel konsultowala z Putinem stolek dla Tuska...nie stawial sprzeciwu

--
  • boomerang 01.12.18, 06:24
    pamiętm że Obama był wtedy zazdrosny... Merkelowa gawariła z Putinem, a Putin szprechał... tak było, zanim nastąpił t.zw. Reset

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.