Dodaj do ulubionych

Mila srednia temperatura

01.12.18, 10:18
Z przyjemnoscia, i z pewna doza zazdrosci, czytam o pani Marzenie Adamczyk, ambasadorce Polski w Hiszpanii. Pani Adamczyk stara sie jak moze reprezentowac Polske a nie polskie partie, jest przez Hiszpanow lubiana a hiszpanski krol czuje sie przy niej nieswojo? Dlaczego? Ano, bo Pani ambasador mowi lepiej po hiszpansku niz wielu Hiszpanow.

Dobrze reprezentowac Polske i dac sie lubic to i obowiazek i osiagniecie amasadora. Nie wszystkim jest to dane. Niedawno ambasador Przyglupski u waznego sasiada Polski wyglosil mowe krytykujaca kraj w ktorym reprezentuje Polske i to, tuz po tym jak lokalny minister wyglosil pochwalna mowe.

Jak mawial F.J. Strauss jak nogi spoczywaja na goracym poludniu a glowa na zimnej polnocy odczuwamy mila srednia temperature:).

PF
Edytor zaawansowany
  • boomerang 02.12.18, 21:22
    co palisz w tym tygodniu, Francois?
  • polski_francuz 02.12.18, 21:56
    Ubieram zolta kamizelke i ide na ambasade...

PF
  • j-k 03.12.18, 12:46
    podobno mniej sie brudza...

Tow. "major" (- ten z Wroclawia) pewnie by sie ucieszyl...
    inna.pl/wp-content/uploads/2012/03/02-kamizelka.jpg
  • eva15 03.12.18, 12:51
    A w co ty tę kamizelkę ubierasz?

Zawsze mnie ciekawiło, kto tobie dał maturą z polskiego. Te osoby powinny być ukarane.
  • j-k 03.12.18, 13:00
    eva15 napisała:
    kto tobie dał maturą z polskiego...?

a co u ciebie z ta maturą ?
    - No mnie ja dal Tow. Wieslaw.
    zalapalem sie na ostatni jego rocznik (1970)
    bo za tow. Edwarda - to jusz nie bylo to samo...
  • eva15 03.12.18, 16:13
    "ą" i "ę" mam pod tym samym obłożeniem klawiatury ukryte pod niemiecką pod literą "ä",
    więc to typowa literówka. Ale ty biedaku nie jesteś w stanie odróżnić literówek od błędów gramatycznych czy ortograficznych. Nie martw się - inne bystrzaki też nie potrafią.
  • eva15 03.12.18, 16:16
    Natomiast określenie "ubrać kamizelkę" jest językowym idiotyzmem. Kamizelki w nic nie można ubrać. Można się tylko samemu (lub kogoś innego) ubrać w kamizelkę.
    Ech, wy orły forumowe.....
  • j-k 03.12.18, 16:27
    nie mam tych" Buchstaben polskich" - "ą" i "ę"

- bo w ogole ich nie uzywam,
    ale na foro kraj nie raz pisze, ze muvimy np. nie "ta", ale "te"

ale jak sie nie przypie*dolisz do Francuza - to ci lzej ?

Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.

i pamietaj, ze "Dr." niemiecki , a nie "dr" polski.
  • eva15 03.12.18, 16:33
    Stanowczo za dużo pijesz...
  • j-k 04.12.18, 02:27
    - to co do formy...

a co do tresci:

Przeszkadza ci P_F ?

bo mnie Igorczyk tylko smieszy.
  • polski_francuz 04.12.18, 08:45
    Dzieki za pomoc dzi-kej, ale, ataki webbrygadzistki sa w pewnym sensie komplementem.

Pozdro

PF
  • malkontent6 04.12.18, 04:40
    eva15 napisała:

> Zawsze mnie ciekawiło, kto tobie dał maturą z polskiego. Te osoby powinny być ukarane.

Ewciu, ty chyba matury z polskiego nie zdawałaś. P_F ubiera kamizelkę a ty spadasz w dół. Przypuszczam, że mnie takie wpadki też się zdarzają. Taki już jest los emogranta. :)

forum.gazeta.pl/forum/w,50,167235631,167235631,Samobojstwa_w_USA.html?p=167238360

--
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
  • polski_francuz 04.12.18, 08:43
    Eva zaczela zarabiac na forum. A za forumowe glupoty tylko Putin placi. Nikt inny. Szkoda, ale obaj wiemy, ze emigracja to ciezka przeprawa i mozna sie, ja przechodzac, latwo utopic.

PF
  • boomerang 04.12.18, 09:08
    Nieprawda. Emigracja to pójście na łatwiznę. Przynajmniej emigracja z Polski tak jest.
  • polski_francuz 04.12.18, 11:21
    Mowie o sukcesie na emigracji. Ten latwy nie jest.

PF
  • eva15 04.12.18, 10:37
    Ha, ha, masz rację malkontencik, "spadać w dół" to idem per idem. Jednakowoż - językowo jest to całkowicie poprawne, w przeciwieństwie do "ubierania kamizelki".
  • boomerang 04.12.18, 09:05
    > Ubieram zolta kamizelke i ide na ambasade...

mam ci podrzucić lont?
  • polski_francuz 04.12.18, 10:59
    Nu charaszo, to siem kurka przedstaw!:)

PF

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.