Dodaj do ulubionych

Ociepleniowcy straszą w Gazecie

06.12.18, 19:28
Gazeta Wyborcza zamiesciła artykuł o podniesieniu poziomu Bałtyku o 7 metrów do czego doszłoby w wyniku stopnienia lodu na Grenlandii. W komentarzach widać głęboką troskę niektórych przestraszonych. Czego Gazeta nie napisała? Ano tego, ze aby stopniał cały lód na Grenlandii potrzeba 13 tysiecy lat.
Gdyby cały lód z Grenlandii przenieść na Saharę to topniałby przez 65 lat.
No i Gazeta nie napisała, ze na Antarktydzie przybywa lodu. A może jest tak, ze to co topnieje na Grenlandii zamarza na Antarktydzie. To w końcu światowy bilans.
Edytor zaawansowany
  • borrka 06.12.18, 19:38
    Gołym okiem widać, iż jest znacznie cieplej.
    Pamiętam, jak w szkole czekało sie, by temperatura rano spadła poniżej -30.
    Nie szło sie do szkoły.
    Dziś woda nie chce zamarznąc na lodowiskach.
    A gdzie niegdysiejsze mrozy w Moskwabadzie ?
    Dzisiaj Moskwa to softowe zimy.
    Coś sie dzieje.

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • engine8 06.12.18, 19:53
    www.cnn.com/2007/TECH/science/07/11/globalwarming.overview/index.html
  • felusiak1 06.12.18, 19:57
    Mnie się podobało w Polsce kiedy w październiku drzewa wciąż były zielone. A tak było podczas moich jesiennych wizyt w 2005 i 2016. W zimie 2010 był siarczysty mróz. Nie lubiłem kiedy pod koniec września połowa liści była już na ziemi a październik zrywal resztę liści z deszczem i wiatrem. Lubię ciepło i dlatego uciekłem do ciepłego kraju. I jest zimno.
  • engine8 06.12.18, 19:42
    7 m? Holly crap........
  • monalisa2016 06.12.18, 20:10
    felusiak1 napisał:

> Gazeta Wyborcza zamiesciła artykuł o podniesieniu poziomu Bałtyku o 7 metrów do
    > czego doszłoby w wyniku stopnienia lodu na Grenlandii.

To znaczy cale wybrzeze Baltyku i wszystkie przynalezne miescowosci zostaly zatopione idac tropem doniesien Gazety.
    7 metrow to prawie trzy pietra.
    Co za Quatsch wrecz fake news, pranie ludziom mozgownic.

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • boavista4 06.12.18, 20:19
    Caly Mahattan juz jest zalany woda, nawet nie widac wiezowcow, woda gulgoce w glowie Gora i wielu politykow. W Paratyy lodowce stopnialy , a woda zalewa juz Ocean Atlantycki, juz doszla na Hel i nawet we Woldze jest woda.
    Co nam pomoze ? trzeba przestac sikac i wypeniac uryna postepowe uniwersytety i szkolki dla idiotow,
  • engine8 06.12.18, 20:41
    Ja tam mieszkam ok 50 m ponad poziomem morza :)) i to jeszcze kilknascie mil na zachod od San Andreas Fault.. tak ze jestem zabezpieczony i od poziomu oceanu i jak peknie Kalifornia to mam nadzieje ze bede na wyspie i znowu Real Estate podskoczy do gory LOL.
  • j-k 06.12.18, 20:32
    ze od kilku ladnych lat wobec spadajacego nakladu (spadajacego szybciej, niz u konkurencji)
    straszy czytelnikow wszelkimi "sensacjami" mogacych ich tylko zaciekawic...

- co prawda do poziomu prasy bulwarowej troche GW jeszcze brakuje - ale zal pomyslec, ze kilkanascie lat temu , byl to dziennik dla wymagajacej klienteli...
  • szwampuch58 06.12.18, 20:39
    ano skad masz te rewelacje Felus:
    "aby stopniał cały lód na Grenlandii potrzeba 13 tysiecy lat.
    Gdyby cały lód z Grenlandii przenieść na Saharę to topniałby przez 65 lat "
    Sam do tego doszles czy pomogli ci "naukowcy"......przykladowo z tej ferajny?
    www.spidersweb.pl/2017/09/ziemia-jest-plaska-badania.html

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • felusiak1 06.12.18, 21:32
    Od NASA. Na Grenlandii jest 2,850,000 kilometrów sześciennych lodu a roczna utrata wynosi 220 kilometrów.
    To trzeba podzielić i wychodzi 12 tysięcy 954 lata i 6 miesiecy.
  • szwampuch58 07.12.18, 10:42
    a ci spece od kosmosu rzekli cos o temperaturze?.... sam przetworzyles te matematyczna zagadke z kalkuratorem i oglaszasz jakies brednie

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • felusiak1 07.12.18, 17:53
    To przecież napisałem, że gdyby przeniść ten lód na Saharę gdzie temperatura jest wysoka to zajmie 65 lat.
    Gdybyś się zaiteresował to sam odkryłbyś. Ale po co się interesować. Wystarczy wierzyć w kazdy gazetowy bzdet.
  • engine8 06.12.18, 23:07
    U mnie sie wlasnie ochlodzilo...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.