Dodaj do ulubionych

Ale Szwedka!

16.12.18, 17:49
I ma tylko 15 lat:

www.spiegel.de/video/kattowitz-schuelerin-greta-rechnet-in-rede-mit-politik-ab-video-99023586.html

I jaki akcent po angielsku! Trza puscic Trumpowi by sie wstydzil za brak staran w/s klimatu.

PF
Edytor zaawansowany
  • monalisa2016 16.12.18, 18:00
    Jak sie juz dzieci wykorzystuje do polityki wiecej nie trzeba dodawac, ale to przeciez pefciny derspiegel. :-)

--
    "Złote"(lol) mysli zebrane z forum (cytat wpisu babaobaba) "Wrogowie PiS ubzdurali sobie, że nowy minister rolnictwa zezwolił na stosowanie w rzepaku substancji toksycznych, które trują pszczoły. To atak ślepych z nienawiści osobników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpiecznym owadem jest pszczoła, której użądlenie może nawet spowodować zejście śmiertelne."
    =================
    Odpowiedz: Jak zniknie pszczoła, zniknie też człowiek.
  • engine8 16.12.18, 18:24
    +1
    Jak nie ma argumentow to moza placzace dziecko skruszy serca....

Najpierw byl "acid rain".
    Potem "ozone hole".
    Obecnie "greenhouse gases like CO2".

A ta dziure ozonowa to ktos tam ceruje?

www.smithsonianmag.com/science-nature/ozone-hole-was-super-scary-what-happened-it-180957775/
  • polski_francuz 16.12.18, 18:32
    Zmniejszyla sie chyba. Jest mniej wydzielin chemicznych kradnacych tlen biednienkiemu ozonowi...

PF
  • engine8 16.12.18, 18:56
    Sie okazuje ze ktos tam CFC produkuje na duza skale a dziura maleje... "wolniej" oczywiscie..
    Oj ci naukowcy chyba zaczynaja troche do tylu pedalowac..
    www.livescience.com/62603-new-cfcs-enter-ozone-layer.html
  • jabbaryt 16.12.18, 18:56
    ale acid rain był naprawdę
  • engine8 16.12.18, 18:57
    I ktos go soda oczyszczona potraktowal... ??
  • felusiak1 16.12.18, 18:40
    Odrażajaca eksploatacja młodzieży. W wieku 15 lat dzieci nie maja tzw. pubktów odniesienia.
    To co ta 15 latka przedstawiła to wynik postmodernistycznej indoktrynacji. Zbrzydziłem się. Bedę rzygał.
    Nie znoszę propagandy. A ona mówi o "climate justice". Ciekawe czym jest klimatyczna sprawiedliwość?
    Ona ma akcent i to słychać. Niby brytyjski a nie brytyjski.
    A ty pf jesteś niesamowicie naiwnym człowiekiem.
  • polski_francuz 16.12.18, 19:19
    "A ty pf jesteś niesamowicie naiwnym człowiekiem."

Duzo znasz 15-latek, ktore tak w obcym jezyku leca? Bo ja nie.

PF
  • felusiak1 16.12.18, 19:35
    pf zachwycasz się głupią dziewczynką, która dobrze czyta po angielsku.
    Twoja naiwność wynika z tego, ze kupujesz propagandę at the face value.
  • polski_francuz 16.12.18, 20:12
    "...ze kupujesz propagandę..."

Der Spiegel on-line jest za darmoche. Trump tez twituje bez kosztow. A czy zawsze sa tam madre rzeczy w tych twitach?

PF
  • felusiak1 16.12.18, 20:37
    ręce opadają. qrwa.
    kupować propagandę znaczy akceptować bezkrytycznie, bezmyślnie jako objawioną prawdę, niepodważalną i jedyną prawdziwą prawdę.

accept someone/something at face value = to accept someone or something without considering whether they really are what they claim to be. To believe or accept that something is true or exists
  • felusiak1 16.12.18, 20:43
    to fall for it line, hook and sinker = believing something completely, usually something that is not true.
    Po polsku to by było połykać haczyk z żyłką i spławikiem.
  • de_oakville 17.12.18, 00:15
    felusiak1 napisał:

> to fall for it line, hook and sinker = believing something completely, usually
    > something that is not true.
    > Po polsku to by było połykać haczyk z żyłką i spławikiem.

Ale moze to rowniez znaczyc "stracic glowe"; mnie sie kojarzy glownie ze zdaniem:

"He fell in love hook, line and sinker" czyli "zakochal sie na amen, stracil glowe"
  • de_oakville 17.12.18, 00:12
    polski_francuz napisał:

> Der Spiegel on-line jest za darmoche. Trump tez twituje bez kosztow. A czy zaws
    > ze sa tam madre rzeczy w tych twitach?

Co roku jak lece do Polski to najczesciej nie bezposrednio tylko przez jakies miasto w Europie, - Frankfurt, Monachium albo Zurych. I pierwsza rzecza jaka robie na tych lotniskach, to kupuje "Spiegla". A jak zdarzy mi sie leciec bezposrednio to ide w Polsce do MPiKu i tez kupuje "Spiegla". "Spiegel" na powitanie z Europa. To juz tradycja. Kiedys, w PRL-u jak znajomy Niemiec z RFN-u przyjezdzal do sasiadki (mieszkaja obecnie w Niemczech i sa malzenstwem) to zawsze przywozil "Sterna" i "Spiegla", ktore zostawial mi do poczytania. Dowiadywalem sie z tych czasopism, co sie dzieje na swiecie, interesowalo mnie glownie to, co dzieje sie w Rosji, w Polsce i w innych "demoludach". Bylo to wiec moje "okno na swiat", ktore darze do dzis ogromnym sentymentem.
  • felusiak1 17.12.18, 00:31
    To nie ten sam derszpigiel. Ale ja po niemiecku ani w ząb a w Polsce nie można kupić WSJ.
  • felusiak1 16.12.18, 18:43
    Czerwoną, szeleszczacą i miałem dzwony i bitelsówki które potem zamieniłem na szwedy i breki.
    Nigdy nie miałem degolówki.
  • engine8 16.12.18, 18:58
    Czerwona szwedke? Ja mialem ale niebieska
  • polski_francuz 16.12.18, 19:19
    Co to bylo, bo cos nie kojarze.

PF
  • engine8 16.12.18, 19:30
    Niebieskich szwedek nie pamietasz?
    Taka z ortalionu z kolorowymi sciagaczami na rekawach i dolem oraz podobny kolnierzyk
  • polski_francuz 16.12.18, 19:35
    Aha, taka kurtka. Nie wiedzialem, ze sie szwedka nazywa. Moze w Szwecji zimniej? I tu wracamy do klimatu...

PF
  • malkontent6 16.12.18, 21:55
    felusiak1 napisał:

> Nigdy nie miałem degolówki.

Ciekawe ile osób wie co to była degolówka? Szwedkę i szwedy miałem. Degolówki też nie. Długie włosy miałem i wszystkie zęby.

--
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
  • engine8 17.12.18, 00:16
    Ja Degolowki nie mialem ale mialem szwedke, oprychowke, dlugie wlosy i buty Bitelsowki a takze spodnie typu dzwony...
    No radyjko tranzystorowe takie male japonskie co odbieralo radio Luxemburg ale tylko w nocy ...
  • polski_francuz 17.12.18, 17:55
    Czapka z daszkiem w modzie po wizycie De Gaulla w Polsce...

PF

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.