Dodaj do ulubionych

Znaczący wzrost zatrudnienia w USA

03.01.19, 19:04
Amerykańskie firmy przyjęły w grudniu najwięcej pracowników od prawie dwóch lat. Oznacza to, że rynek pracy w Stanach w bardzo dobrej kondycji zakończył miniony rok.
Liczba etatów w prywatnych firmach wzrosła o 271 tys. po 157 tys. w listopadzie – podał ADP Research Institute. Mediana prognoz ankietowanych w tej sprawie ekonomistów wskazywała na 180 tys.

Wzrost zatrudnienia odnotowano w prawie wszystkich sektorach gospodarki, w tym w przemyśle przetwórczym i w budownictwie. W firmach produkcyjnych, do których zalicza się fabryki i spółki budowlane, zatrudnienie wzrosło o 47 tys. po 13 tys. w listopadzie.

Dostawcy usług zatrudnili 224 tys. nowych pracowników po 144 tys. w poprzednim miesiącu. W największych firmach zatrudniających co najmniej 500 pracowników przyjęto na etaty 54 tys. osób, w średnich – z 50 do 499 pracowników – stworzono 129 tys. etatów, a w małych 89 tys.

Edytor zaawansowany
 • wiktor_jerofiejew 03.01.19, 19:40
  Amerykańskie firmy przesłały w 2018 r. do kraju ponad 500 mld dolarów środków korzystając z ulg podatkowych.
  W kwartale lipiec-wrzesień transfery te zmalały do 93 mld dolarów, do około połowy tego, co przesłano w II kwartale i niemal jednej trzeciej sumy 300 mld z okresu styczeń-marzec — wynika z danych rachunku bieżącego.

  Przenoszenie środków ruszyło po przyjęciu w Stanach nowych przepisów pozwalających rządowi opodatkować zyski osiągane zagranicą niezależnie od miejsca ich deponowania. Wcześniejsze przepisy pozwalały firmom omijać amerykańskie podatki od zysków zagranicznych, jeśli nie były transferowane do kraju.

  Zmiana okazała się potężną zachętą do przesłania do Stanów części z ok.3 bln dolarów, jakie amerykańskie firmy trzymały w różnych krajach, od Irlandii po Szwajcarię, w postaci gotówki albo papierów wartościowych np. obligacji resortu finansów USA.

  Bank inwestycyjny JP Morgan stwierdził jednak, że te przepływy znalazły się na „szybko malejącej trajektorii”. Bank wyliczył, że w III kwartale te transfery wyniosły 60 mld dolarów po 115 mld w drugim i 225 mld w pierwszym. W ostatnim kwartale zmalały jeszcze bardziej, bo firmy przeksięgowały zapewne wcześniej jednorazowo odpis podatkowy na cały rok - przewiduje bank.

  Ewidencję transferów prowadzi też resort finansów za pośrednictwem US Treasury International Capital (TIC) — miesięcznych lub kwartalnych raportów statystycznych. Wykazują one spadek stanu posiadania majątku w miejscach dobrze znanych z niskich podatków, w zagranicznych bazach firm amerykańskich albo w miejscach rejestracji dużych firm zarządzania funduszami.

  W Irlandii, gdzie zarejestrowano europejskie ośrodki amerykańskich firm technologicznych (Apple) czy farmaceutycznych (Pfizer) zasoby finansowe zmalały o 40 mld dolarów od końca 2017 r. do końca października 2018 — wynika z danych TIC ogłoszonych 17 grudnia. W okresie styczeń-październik spadek wyniósł jedną dziesiątą do 287,6 mld dolarów.

  Malejące transfery pieniędzy zaszkodzą rynkom, bo w 2018 r. pomogły sfinansować wykup akcji przez ich emitentów za rekordowy bilion dolarów. Analiza banku Jefferies dokumentu Fed o sposobach wykorzystania przetransferowanej gotówki zawiera wniosek, że w znacznym stopniu przyczyniła się do zwiększenia wykupu akcji tworząc skuteczne podwaliny rynku akcji.

  Amerykański rynek papierów wartościowych miał jednak kilka złych miesięcy, gdy nasiliły się niepokoje o wzrost gospodarczy. Ostatni kwartał był najgorszy dla indeksu S&P500 od 2008 r., gdy doszło do kryzysu z bankiem Lehman Brothers. Jeśli transfery gotówki będą nadal maleć, to „w 2019 r. zniknie zapewne dodatkowy bodziec, jakim przesyłanie pieniędzy do Stanów było dla amerykańskiego rynku akcji i obligacji poprzez wykup akcji i umarzanie obligacji firm” — wyjaśnił JP Morgan klientom.

  Na rynku obligacji zmalały ich emisje, bo korporacje korzystały z korzyści wynikających z transferów.
  Dziesięć największych firm ponadnarodowych, w tym sześć technologicznych, nie sprzedało w 2018 r. żadnych obligacji, po pozyskaniu średnio po 80 mld dolarów rocznie w poprzednich 3 latach — stwierdził Goldman Sachs.

  Dolar mniej odczuje spadek transferów, bo znaczna część gotówki trzymanej offshore jest już w walucie amerykańskiej, w gotówce albo obligacjach skarbowych. Same transfery wzmocniły dolara zmniejszając jego podaż poza Stanami, więc ich malejąca tendencja może dodatkowo zaszkodzić mu.
 • polski_francuz 04.01.19, 10:16
  Wpusci sie troche Meksow. Maja chyba jakis skoczkow o tyczce?

  PF
 • wiktor_jerofiejew 04.01.19, 18:08
  polski_francuz napisał:

  > Wpusci sie troche Meksow. Maja chyba jakis skoczkow o tyczce?

  Latynosi opanowali biznes Landscaping

  Ogrodnikow istotnie mam Latynosow , sa najlepsi i bardzo pracowici, ale juz do basenu i systemu nawadniania zatrudniam Niemca...

 • engine8 04.01.19, 19:02
  A do hi-tech to wystarczy poluznic H-1B wizy....i przyjada przeszkoleni, nie oczekujacy zwiazkow zawodowych ani nie narzekajacy na nadgodziny chinczycy i hindusi...
 • boavista4 04.01.19, 19:29
  Armia amerykanska zatrudnia mase obcokrajowcow,
 • szwampuch58 04.01.19, 19:51
  Ba,najwiekszy pracodawca swiata,nawet chinska armia wysiada:
  infographic.statista.com/normal/infografik_3607_arbeitgeber_mit_den_meisten_beschaeftigten_n.jpg

  --
  www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
 • felusiak1 04.01.19, 21:27
  To jest po niemiecku i pochodzi z 2010 roku.
  www.economist.com/sites/default/files/imagecache/800-width/cf_images/images-magazine/2011/09/17/WO/20110917_WOC674.gif
  Ale z tego 1.1 mln to rezerwisci, którzy są zatrudnieni kilka dni w roku.
 • 5magna 05.01.19, 03:15
  Jaka armia w USA. Tam armii niema. Przegrywaja a Kimem w 2 dni. Dlatego Trump sie tak lasi…...
 • engine8 05.01.19, 03:50
  Ty magna za duzo marychy palisz.... Odpusc sobie...
 • 5magna 05.01.19, 05:57
  Trump wyrazil chec spotkania sie z Kimem. Wiesz moze po jaka cholere ?
 • szwampuch58 05.01.19, 10:37
  wiesz jaki jest produkt koncowy tego pracodawcy-giganta?......smierc ludzi na calym swiecie

  --
  www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
 • boavista4 05.01.19, 10:53
  oczywiscie to kazdy wie. Celem naszych zachodnich strategow jest pozostawienie przy zyciu pol miliardowego tlumu, a ta reszta zostanie zlikwidowane, najlepiej w pokojowy sposob,, np przez otrucie, albo zwiazki jednoplciowe. Zaciezna armia ma tez swoje zalety, jest ogromnie droga, pozbawiona patriotyzmu, lasa na pieniadze, i gotowa do zdrady. Do tego , nie bardzo rozumie rozkazy, ma minimalny poziom inteligencji i absolutnie zadnej motywacji.
 • wiktor_jerofiejew 07.01.19, 17:37
  szwampuch58 napisał:

  > wiesz jaki jest produkt koncowy tego pracodawcy-giganta?......smierc ludzi na c
  > alym swiecie

  Jest raczej odwrotnie, bo Amerykanskie Bazy na swiecie wlasnie sa po to zeby utrzymac Pokoj na swiecie , czego dowodem jest ze dzisiaj jest:

  NAJMNIEJSZA ilosc wojen w Histori Swiata
 • wiktor_jerofiejew 06.01.19, 20:42
  boavista4 napisał(a):

  > Armia amerykanska zatrudnia mase obcokrajowcow,

  Myslisz ze sami sie zglaszaja ...

  Czy Armia USA zmusza ich do pracy , jak ruSSkie Polakow w obozach koncentracyjnych ?
 • boavista4 06.01.19, 22:05
  Wiktor, kazdy wie ze ty pracujesz bezplatnie, poprostu zeby sobie humor poprawic.
 • wiktor_jerofiejew 06.01.19, 22:19
  boavista4 napisał(a):

  > Wiktor, kazdy wie ze ty pracujesz bezplatnie, poprostu zeby sobie humor poprawi
  > c.

  Nie badz taki skromny , przeciez wszyscy wiedza ze ty wiesz wszystko ,a inni jedynie moga powtarzac po tobie...ROTFL
 • 5magna 07.01.19, 06:21
  usa to tak jak chiny, pracuje sie bez zaplaty
 • wiktor_jerofiejew 07.01.19, 16:28
  5magna napisał(a):

  > usa to tak jak chiny, pracuje sie bez zaplaty

  I dlatego twoja corka z niemieckim mezem wyjechala z Kanady do USA zeby pracowac za darmo?...
  Kurde , hubercik , ale z toba jest zabawa , sam sie podstawiasz na parskanie smiechem...ROTFL
 • boavista4 07.01.19, 17:12
  to unikalny przypadek, Moje znajome amerynancy wyjechaly pracowac do Polski, Chin, Brazyli, a nawet do Rosji.
  Czyatel ostatnio, wiecej Amerykancow osiedla sie w Kanadzie, niz Kanadyjczykow w USA. Do Ameryki emigruje trzeci swiat.
  www.facebook.com/groups/AmericanExpatriates/
 • wiktor_jerofiejew 07.01.19, 17:32
  boavista4 napisał(a):

  > to unikalny przypadek, Moje znajome amerynancy wyjechaly pracowac do Polski, Ch
  > in, Brazyli, a nawet do Rosji.
  > Czyatel ostatnio, wiecej Amerykancow osiedla sie w Kanadzie, niz Kanadyjczykow
  > w USA. Do Ameryki emigruje trzeci swiat.

  Ale z ciebie fantasta i zamydlacz na tanim zoldzie z Olginio...

  “Rosjanin jest największym i najbardziej zuchwałym kłamcą na świecie”.
  (Iwan Turgieniew – rosyjski pisarz).

  Amerykanie do Kanadzie jada moze tylko na ryby , a z powodu wysokich podatkow , slabych zarobkow i beznadziejnej sluzby zdrowia ktorym budzety panstwowe zwykle sie koncza juz w sierpniu ,wlasnie Kanadole bardzo chca wyjezdzac do USA i to robia ,caly region w Nowej Angli w USA to tzw francuzi kanadyjscy ktorzy przyjechali na workach ziemniakow z Quebec i Ontario .
  Widac nie znasz kompletnie tematu ...
  A do Brazylii Amerykanie moze jada na tanie panienki i sie zabawic , ja pracuje z Brazylijkami i wiem jak jest z pierwszej reki...
  A do Polski to jada z wizyta do rodziny Ameykanscy Polonusi , a nie Jankesi zeby sie dorabiac , przestan bredzic bo i tak NIKT w te idiotyzmy nie uwierzy ... a o roSSji nawet nie wspominaj bo...w SSojuzie nawet ciezko znalezdz wychodek z deska klozetowa i bierzaca woda zwykle jest to betonowa dziura z ziemi...Tfujjjj

  “Ach jak ciężko, jak nieznośnie jest żyć w Rosji, w tym śmierdzącym środowisku błota, podłości, kłamstwa, oszustwa, nadużyć, dobrych małych drani, gościnnych łapówkarzy oraz kanalii – ojców i dobroczyńców łapówkarzy”.

  (Iwan Aksakow – rosyjski poeta i publicysta).

  Ponizej jest watek o tym ze najwieksza spolecznoscia w USA sa Niemcy , Anglicy , Wlosi , Szkoci ,Portugale , Skandynawowie , Polacy czyli glownie Euroejczycy


 • 5magna 09.01.19, 05:19
  To obywatele USA pracuja bez zaplaty. Meksykanie I inni maja zaplacone…..
 • boavista4 09.01.19, 05:42
  wiktorku, przeciez ty lepiej wszystko wisz!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.