15.01.19, 08:11
Miedzy smiercia prezydenta Polski Narutowicza: Narutowicz, mimo ustania protestów 12 grudnia 1922 roku, wciąż otrzymywał listy z pogróżkami. Eskalacja agresji wymierzonej przeciwko prezydentowi sięgnęła zenitu 16 grudnia, kiedy podczas wizyty w galerii „Zachęta” Narutowicz został zastrzelony przez powiązanego z endecją malarza Eligiusza Niewiadomskiego.Śmierć pierwszego prezydenta II Rzeczypospolitej wywołała wzburzenie, a „Kurier Polski” pisał, iż „płomień do pochodni [Niewiadomskiego] wyszedł z tej atmosfery nienawiści i gwałtu, którą wytworzyły złe duchy Polski w dniach ostatnich”. Uroczystość pogrzebowa Narutowicza odbyła się 19 grudnia 1922 roku, natomiast Niewiadomskiemu wytoczono proces o zamach na godność prezydenta Polski, zakończony wydaniem nań wyroku śmierci. Wyrok wykonany został 31 stycznia 1923 roku.

A morderstwem prezydenta Gdanska Pawla Adamowicza: Zanim nożownik zaatakował prezydenta Pawła Adamowicza, były tysiące słów i zdarzeń. „Media narodowe” wylewały wiadra jadu, politycy PiS-u przedstawiali Adamowicza jako germanizatora, mafiosa, komunistę i obrońcę „układu”, a Młodzież Wszechpolska wystawiała „akt zgonu”. Wszyscy zostaliśmy podzieleni na lepszy i gorszy sort, staliśmy się krajem dwóch plemion.

Moze ten i ow polityk wreszcie zrozumie, co rosnie z siania nienawisci. A wyborcy moze zrozumieja, ze inni obywatele sa nam podobni i lepiej z nimi rozmawiac niz ich nienawidziec.

PF
Edytor zaawansowany
 • boomerang 15.01.19, 08:21
  Nie ma żadnej analogii. Eligiusz Niewiadomski to był inteligenty gość, a ten Stefan W to bandyta i lunatyk.
 • polski_francuz 15.01.19, 09:24
  Atmosfera nianawisci byla wowczas podobna do tej dzisiejszej. Tu jest analogia.

  PF
 • boomerang 15.01.19, 09:46
  Nie ma analogii. Świry są poza nawiasem.
 • szwampuch58 15.01.19, 10:30
  Nic podobnego bo już od 500 lat trwa ta "analogia". Znowu mamy czasy podobne do tych sprzed potopu, rozbiorów czy II wojny światowej. Skłócony naród, tępa do szpiku kości część społeczeństwa u władzy, prywata i wszechobecna nienawiść, zawiść i malkontenctwo polaczone byle jakoscia oraz nowosc:bicie piany z kazdej dupereli co ma kolor bialo -czerwony.

  --
  www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
 • bywszy2 15.01.19, 10:42  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • szwampuch58 15.01.19, 11:49
  z kazdej dupereli co ma kolor bialo -czerwony.

  --
  www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
 • boavista4 15.01.19, 12:42
  Zostawmy polityke na boku, Adamczyka zostal zabity przez schizofremika i dlatego ze nie bylo bezpieczennstwa w czasie koncertu, a koncert swoim stylem byl atrakcja takze dla rozmaitego rodzaju psychologicznej i muzycznej perwersji.
  Ajakim byl Adamowicz? to jest osobny temat.
  Pefcia niech lepiej rozwinie temat - kto zabil Leppera, to napewno byl mord z remedytacja i na zamowienie.
 • senioryta13 15.01.19, 12:46
  wczoraj w mojej tv, w dzienniku, pokazywano calosc zdarzenia, ku mojemu zdziwieniu, morderca, po zabojstwie, chodzil jeszcze kilka minut po scenie z wyciagnietymi w gore ramionami i z nozem, jak by nigdy nic sie nie stalo, policji ani sladu. Najlatwiej zrpbic z zabojcy nienormalnego i problem zniknie. Podobno siedzial w wiezieniu za napad na bank.
 • polski_francuz 15.01.19, 18:33
  "chodzil jeszcze kilka minut po scenie z wyciagnietymi w gore ramionami i z nozem"

  Widzialem to video. I wyjasnienie, ktore mi sie nasuwa: policja niezbyt chronila akcje WOSP. Jej wladze wiedzialy, ze obecne wladze polityczne nie popieraja tej akcji. I wyglada na to, ze polska policja sie koncentruje glownie na ochronie wydarzen popieranych przez obecne wladze.

  Zamiast chronic i bronic obywateli.

  PF
 • bywszy2 15.01.19, 12:57
  boavista4 napisał(a):

  > Zostawmy polityke na boku,

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  co ma do tego polityka?
  Ja o dumie!
  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • jerry1989 15.01.19, 20:13
  Hej!

  boavista4 napisał(a):

  > Pefcia niech lepiej rozwinie temat - kto zabil Leppera, to napewno byl mord z r
  > emedytacja i na zamowienie.

  -według komunistycznego żydka urbana, Lepper przed śmiercią był bardzo osamotniony i wierzy w samobójstwo-to było jedno z pytań-
  --
  kiSS in ruSSia
  www.youtube.com/watch?v=1XER4gHkE_g
 • polski_francuz 15.01.19, 21:38
  Nie licytujsia. Kazdy psychoanalityk Ci powie, ze masz poczucie winy. I Urban i Lepper i Kaczynski i Tusk to Polacy, tacy sami jak Ty. Z ich wadami i zaletami.

  Zaakceptuj ich i wszystko bedzie OK.

  PF
 • jerry1989 15.01.19, 22:42
  Hej!

  polski_francuz napisał:

  > Kazdy psychoanalityk Ci powie, ze masz poczucie winy.

  -pełowcy szukają teraz winnych-zrozumiałe. ja im tylko przypominam, że sami wyhodowali coś, co ich teraz żre. kto jeszcze popiera ten pełowski titanic niech go opuści póki cały nie zatonie. tego się nie uda uratować.

  pozdrawiam!


  --
  kiSS in ruSSia
  www.youtube.com/watch?v=1XER4gHkE_g
 • borrka 15.01.19, 12:39
  Zbyt mało wiemy, a sprawca to, póki co, biała plama.

  Natomiast ja widzę inną analogię:
  propaganda endecka była tak samo drętwa i pozbawiona odrobiny dystansu do siebie, jak dziś pisowska.
  Obóz liberalny reprezentowały tuzy w rodzaju Tuwima, czy Słonimskiego, a parafialni "twórcy" narodowej prawicy byli wobec nich, jak pacholęta z przedszkola.
  Kompletnie bezradni i nieudolni.


  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • polski_francuz 15.01.19, 18:51
  "propaganda endecka była tak samo drętwa i pozbawiona odrobiny dystansu do siebie, jak dziś pisowska."

  Obawiam sie, ze nacjonalizm trudno popierac intelektualnie. Prawdziwa milosc Ojczyzny jest pozytywna i nie budzi nienawisci do kogokolwiek innego. Jesli Ciszewski mowi, ze "sprawiedliwosci stalo sie zadosc" jak moneta pada na strone Gornika a nie AS Romy to jest smieszne i wesole i nikmu nie przeszkodzi jesc pizze "calabrese".

  Jesli lider polityczny uznaje, ze Niemcy przegraly 1 ws. przez Zydow i zacheca by sie ich pozbyc a inny uznaje, ze opozycyjna partia polityczna to zdrajcy to prowadzi do nienawisci miedzy ludzmi, wojen i do mordow.

  PF
 • czizus 15.01.19, 14:08
  Ten bandyta to faktycznie jakiś psychiczny. Ale wrzeszczał na scenie, że został niesłusznie skazany i że PO go torturowała. Więc to oczywiste, że nasłuchał się tej ohydnej PIS-owskiej propagandy jakie to złe są te sądy, jaka korupcja a sędziowie to złodzieje i przełożył na własne życie - napadał na banki ale został skrzywdzony przez sądy więc teraz się zrewanżuje a jak wiadomo winna PO bo to "komuniści i złodzieje". A że marny mózg to i chętnie łyknął tę PIS-owską propagandę.
  Oczywiście on nie zabił bo jest sympatykiem PIS-u i wrogiem PO ale zabił bo czuł się skrzywdzony przez sądy i PO, . . . . . . . odsądzane od czci i wiary przez PIS. To oczywiste, że jego mózg z dużą łatwością uległ tym ohydnym oszczerstwom i kłamstwom PIS-owskim, . . . . . . . . tej wyjątkowej nienawiści tzw. prawicy(te wszystkie Sakiewicze, Ziemkiewicze, Karnowscy, . . . ) którzy na okrągło wylewali kubły pomyj na ludzi niezwykle szlachetnych, dobrych i wielkich Polaków. A co było po śmierci Bartoszewskiego, Kuronia czy Mazowieckiego(ludzi wyjątkowych i niezwykle zasłużonych dla Polski , . . . . ???
  Ale tym prawdziwym ojcem tej nienawiści i podziału społeczeństwa jest ten "wybitny taktyk" J. Kaczyński, któremu solidnie pomagał Macierewicz ze swoją debilną religią smoleńską.
  To nie jest tak, że społeczeństwo się podzieliło, że jest jakaś nienawiść, itd. To wszystko jest ale to wszystko ma swoich ojców a są nimi J. Kaczyński i cała wataha wszelkich marionetek wokół niego. Od momentu tego ohydnego morderstwa na P. Adamowiczu należy już głośno o tym mówić i nazywać sprawy po imieniu.
  Ten mord ma wszelkie znamiona mordu politycznego i odpowiada za to ta cała retoryk i filozofia nienawiści zbudowana przez J. Kaczyńskiego i PIS !!!!!
 • polski_francuz 15.01.19, 14:59
  "Od momentu tego ohydnego morderstwa na P. Adamowiczu należy już głośno o tym mówić i nazywać sprawy po imieniu."

  Obawiam sie, ze jest tak jak piszesz. Tym niemniej, aby spirala nienawisci sie rozkrecala, lepiej temperowac swoje poglady. I jesli juz karac winnych stworzenia atmosfery nienawisci to przy wyborach.

  PF
 • polski_francuz 15.01.19, 14:59
  ...nie rozkrecala...

  Sorry

  PF
 • bywszy2 16.01.19, 15:55
  polski_francuz napisał:

  > "Od momentu tego ohydnego morderstwa na P. Adamowiczu należy już głośno o tym m
  > ówić i nazywać sprawy po imieniu."
  >
  > Obawiam sie, ze jest tak jak piszesz. Tym niemniej, aby spirala nienawisci sie rozkrecala, lepiej temperowac swoje poglady. I jesli juz karac winnych stworzen
  > ia atmosfery nienawisci to przy wyborach.
  > PF

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  Rozumiem,ze mialo byc "nie rozkrecala"
  Ale czyz to nie pan pisal,ze nie zapomni Rosjanom,ze panski ojciec jak ten baran bez protestu,im lasy rabal?  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • felusiak1 15.01.19, 17:10
  Nie mieszkam w Polsce zatem nie wiem jak wyglada codzienność. Co kazdego dnia jest na tapecie. O czym się rozmawia. Ale na forum dostrzegam ogromną nienawiść do PiS i Kaczyńskiego. Widzę marsze i podkoszulki zionace nienawiścią.
  Na sasiednim Aquanecie też nienawiść do PiS i Kaczyńskiego wrze. Przy czym tam nie przebierają w słowach.
  A wy mówicie mi, ze to PiS jest winien. A pf dokonał kulawej analogii. Wyszło, ze kartofle to to samo co winogrona.
 • engine8 15.01.19, 17:57
  "Wyszło, ze kartofle to to samo co winogrona"
  Bo i do takich wnioskow mozna dojsc ze roznia sie ale nie tak bardzo kiedy sie np spojrzy na oba na ze strony produkcji alkoholu... mozan je przefermentowac i z jedego mozna zrobic niezla wodke a z drugiego grappe ... i po butelce miec podobnego kaca i rownie przeklinac po co mysmy to i tyle pili...
 • wykrywacz_klamcow 15.01.19, 18:33
  i nie widzisz pełnego obrazu. Niestety, to co widać na forach gazety jest reakcją agresję drugiej strony w mediach publicznych oraz okołorządowych. Tego co moderatorzy kasują też nie widzimy na ogół, bo są usuwane. Ponieważ to fora gazety, wiec moderatorzy na nich maja przeciwne do rzadu poglądu, wiec jakby się nie starali być bezstronni, to częściej usuną hejt propisowskich, niż ten przeciwny.

  Moim zdaniem bardzo dobrze ujął całą sytuację ten wywiad:
  Ekspert od mowy nienawiści: Politycy, którzy szczuli na Owsiaka czy Adamowicza, dziś proszą, by nie mówić o zbrodni politycznej. To hipokryzja


  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • polski_francuz 15.01.19, 18:40
  Przyblizmy zatem. Do pelnienia kazdej funkcji wymagane sa pewne cechy. Pamietam, ze w Australii manadzerowie powinni miec wiecej niz 6 stop (180 cm). Podobnie zreszta policjanci w Anglii. Nazwijmy to "specification". Jesli chodzi o funkcje polityczne, to ludzie ja majacy powinni byc zrownowazeni. Mowiac inaczej rozwazni i nie siejacy nienawisci do innych.

  Obecna polska wladze tej specyfikacji nie spelnia.

  Nestety

  PF
 • felusiak1 16.01.19, 01:36
  Najmocniej przepraszam ale to co napisałeś to pietrowa bzdura.
  Funkcje polityczne pochodzą z wyboru i jedyna specyfikacja to posiadanie polskiego obywatelstwa i ukończone 18 lat.
  I nie oszukujmy się. Obie strony sieją nienawiść do wroga z tym, ze PiS ma ich kilku a dla tych kilku tylko PiS kością stoi.
  Od momentu kiedy PiS wygrał nie slyszę od was nic przychylnego. Ciagłe narzekania i odsądzanie od czci i wiary. Codziennie nowa afera PiSu i nowy skandal. Wszystkiemu winien jest PiS. A jest bardzo źle. Gospodarka w rozsypce, ludzie zaczynaja głodować, puste półki i wiezienia pełne politycznych wieźniow. Może dajcie spokoj z tymi bzdetami. Sami siejecie nie mniej nienawiści niż PiS. Powiedziałbym, że wiecej bo jesteście bezsilni.  PS. I na miły bóg nie wypisuj bzdetów o policjantach w Anglii. Policjantki nawet na obcasach nie dochodza do 6 stóp.
 • borrka 16.01.19, 02:05
  Tylko PiS "sieje nienawiść" z gracją parobka od gnoju i to sie podoba w zupełnie innych kręgach, niż wyrafinowane ośmieszanie Kaczyńskiego i "watahy".
  PiS jest bezradny w miastach, gdzie już zupełnie nie działa socjalne przekupstwo i mit szczerbatego "wodza".
  Pozostaje skuteczny w kręgach pędzonych jabolem i różańcem, nad czym ubolewam, bo właśnie Kościoł za to wszystko zapłaci.
  Wysoką cenę - dzis owczarnia jest wiejska przede wszystkim, ale to kwestia czasu i nie będzie owczarni.
  Pójdzie sobie.
  Na prowincji nie mieszkają ludzie głupsi, tam tylko procesy społeczne wolniej się toczą.


  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • felusiak1 16.01.19, 03:22
  Odnoszę wrażenie, ze upraszczasz do bólu.
 • polski_francuz 16.01.19, 07:49
  Masz sympatie do Trumpa. I widzisz rzadzacych w Polsce podobnie do rzadzacych w Stanach. Pewnie ta analogie jest do zaakceptowania. Ja pojde dalej z tym co mowi borrka. Odpowiednikiem rzadzacej w Polsce partii jest, we Francji, Marine Le Pen. I we Francji ludzie maja wystarczajaca kulture polityczna by parte nacjonalistow odrzucic. Roznica jest pewnie kilka milionow wyborcow. Ale to wystarczylo.

  W Stanach roznica jest przestarzaly system wyborczy. Ktory pozwolil, aby kandydat, ktory zdobyl mniej glosow wyborczych wygral mimo wszystko.

  Wracam do tego, co juz wielokrotnie mowilem naszym kraju Ojczystym. Trzeba walczyc o wyborcow: o ich wiedze, wyksztalcenie, otwartosc na swiat...Po to by podniesc poziom walki politycznej.

  PF
 • felusiak1 16.01.19, 09:15
  To czy żywię sympatię do Trumpa jest tu bez znaczenia szczególnie, że nie żywię takowej. Reaguję na puste oskarzenia. Dodatkowo Trump jest zbawieniem przed wpuszczeniem Ameryki do kanału, uczynieniem z niej czegoś w rodzaju Brazylii lub Argentyny. A to mój kraj.
  Nikt tak nie szerzy nienawiści w USA jak demokraci. Jad i vitriol płynie z pierwszych stron gazet, tygodników i 24 godziny na dobę w telewizji. Do dzisiaj nie mogą przełknąć porażki. Podobnie jest w Polsce. Przegrani sieją nienawiść do PiSu bez ustanku. Jad splywa po szpaltach Wyborczej. Ale podobnie jak w USA zionacy jadem oskarzają rządzacych o nienawiść. Nie mieszkam w Polsce i PiS nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia a Kaczyński wydaje się nieco komiczny. Ale zdobył wladzę uczciwie. Zasady gry byly znane kazdemu. I co słyszę? Wiocha i zaścianek, póldebile i ćwierćinteligenci wybrali PiS. Wykształceni, naprawdę cenni polacy nie głosowali na PiS. Tylko motłoch i półanalfabeci na nich głosowali. I zagłosuję jeszcze raz i jeszcze raz. A wy, ci lepsi i wartościowi będziecie chodzić i manifestować i wieszć koszulki z napisami.
  Nasz system wyborczy nie jest przestarzały. Trump i Clinton znali zasady gry i grali. Okazuje się, ze on gral lepiej niż ona. A cała nadwyżka głosów Hillary pochodzi z Californii. W pozostałych 49 stanach przegrała. Nikt w USA nie chce aby jeden lub dwa stany dyktowały prezydenture.
 • polski_francuz 16.01.19, 09:31
  "Dodatkowo Trump jest zbawieniem przed wpuszczeniem Ameryki do kanału, uczynieniem z niej czegoś w rodzaju Brazylii lub Argentyny. A to mój kraj."

  Zacznijmy od losu: Polska nie Stany i jej los zalezy o wiele bardziej od sasiadow. A szczegolnie tego ze wschodu, ktoremu kazda okazja jest dobra by nas oslabic. I ten wpis webbrygadzisty to potwierdza.

  "A cała nadwyżka głosów Hillary pochodzi z Californii. W pozostałych 49 stanach przegrała."

  Ale nie przeszkadza Ci, ze pomysly, dolce na podatki itd z Kalifornii pochodza? I dlatego jest tam tak duzo ludzi? Twoja wizja demokracji jest geograficzna. Rozprzestrzeniona po kraju.

  "Ale podobnie jak w USA zionacy jadem oskarzają rządzacych o nienawiść. Nie mieszkam w Polsce i PiS nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia a Kaczyński wydaje się nieco komiczny."

  Felusiak, zyje w Europie i Polska mnie obchodzi. Jak balagan sie interpretuje jako bohaterstwo, jak przecietny prezydent konczy na Wawelu, to widze Polske jako kraj niepowazny i w rekach czlowieka, ktory sie zajmuje swoimi sprawami grajac na naiwnosci elektroratu.

  I to mi sie nie podoba

  PF
 • felusiak1 16.01.19, 19:52
  Trudno, żeby California wnosząc 11% wpływów do federalnej kiesy miala 100% decyzji kto jest prezydentem.
 • jerry1989 15.01.19, 19:30
  Hej!

  niestety ale sianie nienawiści zaczęło jeszcze PO, które zrobiło sobie z PiS czarną owcę-
  www.tvn24.pl/raporty/mord-polityczny-w-biurze-pis,311
  inny kretyn na szczęście zrobił sobie krzywdę (podpalił się) a nie komuś, ale oczywiście PO zrobiło z tego sprawę międzynarodową-
  www.youtube.com/watch?v=bzU2_G_2FGs
  taką mamy opozycję niestety, która próbuje się wybić na trupach. nie inaczej jest teraz.

  pozdrawiam!


  --
  kiSS in ruSSia
  www.youtube.com/watch?v=1XER4gHkE_g
 • boomerang 15.01.19, 21:28
  Przypominam adminowi że tu jest Forum Świat.
 • polski_francuz 15.01.19, 21:34
  No coz, admin wykonuje swoj job. Lepiej czy gorzej ale wykonuje. Za to prawdziwe niespodzianki czekaja nas od kibicow Cracovii i absolwentow AGH. Jak ich troche podrapiesz to sie okaza zwyklymi volksdeutschami.

  Interesujace.

  PF
 • boomerang 15.01.19, 21:58
  argumentujesz jak ten sędzia kalosz
 • de_oakville 16.01.19, 02:14
  Dla wielu "wszystkie drogi prowadza do..."

  www.superstacja.tv/program/nie-ma-zartow-tomasz-piatek,6836532/
 • jerry1989 16.01.19, 02:49
  Hej!

  że są trolle zagraniczne które się podszywają i sieją nienawiść to już znamy od lat, przynajmniej ci co obserwują fora. i tu zgoda. a potem w tym video to już nagonka na pis i brak autorefleksji. w zeszłym roku ktoś zrobił jazdy z wafelkami przecież-tvn, a tutaj na gazeta.pl była wielka akcja z żydami-sygnał dała ambasadorka Izraela. niestety te media są inspirowane z zewnątrz i szkoda, że towarzystwo wzajemnej adoracji tego nie uświadamia sobie. dalej sprawa z gejami, że niby hejt na gejów-a co zrobił poseł PO?-
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,161770,23091659,beczek-homofobiczna-po-zamiast-informowac-o-powiazaniach-ministra.html

  w video dalej jak zwykle najazd na kościół, bo przecież zawsze musi mu się dostać czy trzeba czy nie trzeba. dziennikarze mogą sobie podać piątkę z rosyjską cerkwią prawosławną, bo ta też nienawidzi KK i oskarża go o inspirację autokefalii ukraińskiej. jeśli więc dziennikarz porusza sprawę rosyjskich trolli to niech ma świadomość, że oskarżając bezpodstawnie katolików i KK o sianie nienawiści, to on właśnie putinowi i cyrylowi pomaga. w tym wątku już udowodniłem kto sieje nienawiść więc de_oakville szkoda czasu i atłasu na te brednie.

  pozdrawiam!  --
  kiSS in ruSSia
  www.youtube.com/watch?v=1XER4gHkE_g
 • jerry1989 16.01.19, 03:16
  Hej!

  tutaj co i rusz aluzje do tego co w Polsce się stało i prowadzący oraz jeden z "ekspertów" ledwo kryją zadowolenie z tej sytuacji-
  www.youtube.com/watch?v=1dTVK60Nb4U
  więc radzę zastanowić się czy eskalowanie teorii spiskowych niepodpartych faktami jest w naszym interesie.

  pozdrawiam!

  --
  kiSS in ruSSia
  www.youtube.com/watch?v=1XER4gHkE_g
 • engine8 16.01.19, 03:20
  Tego sie ani nie uniknie ani nie zatrzyma. Sprawa Kennediego ciagle nierozwiazana..
 • jerry1989 16.01.19, 03:21
  Hej!

  następnym razem trzeba nie sępić na ochronę.

  pozdrawiam!

  --
  kiSS in ruSSia
  www.youtube.com/watch?v=1XER4gHkE_g
 • malkontent6 16.01.19, 02:26
  Jeszcze za mało wiemy o tej tragedii żeby wygłaszać opinie. Poczekajmy.


  --
  "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
 • engine8 16.01.19, 03:04
  Eh nic wiecej sie nie dowiemy... Przynajmniej prawdziwej prawdy. Bedzie wiecej trucizny rzucanej z jednej strony na druga.

  Tu sie od razu skojarzylo tego czlowieka z PiSem tak jak u nas Trumpa z Rosja. Bo i tu i tam to jest "in".
  Psycho ktory mial jakies pretensje do PO i zidentyfkowal swoja ofiare jako POwca na imprezie niekoniecznie przez PiS sponsorowanej i wszem to oglosil ze to zemsta za jakies nieprzyjemnosci jakich doznal ze strony PO iles lat temu.
  Od razu zostal posadzony ze on sobie nawet sprawy z tego nie zdawal ze dzialal w imieniu PiS.. No bo ofiara nie byla z PiS i nawet nie byla przez PiS lubiana i jeszcze byla na nie-PiS -owskiej zabawie. No i Policja nic nie zrobila zeby tego latajacego z nozem zatrzymac... Oczywiscie ludzie im to zglaszali ale Policjanci to ingorowali (jak PiS nakazal) i zrobili mu kordon aby z tym nozem mogl sie dostac na scene i zabic czlowieka...

  No i czlowiek zginal - szkoda bo nie musial.. Nieszczesliwy wypadek ktorego byc moze mozna bylo unikanac...
  Ale moja Babcia mawiala ze jakby wiedzila gdzie kiedy upadnie to by sobie tam poszla i usiadla...
  Ale jaki byl taki byl.. jedni go lubili , inni nie. Takie jest zycie zwlaszcza na swieczniku a jak sie jest osoba znana i kontrowersyjna to ma sie zwykle tylu wrogow co przyjaciol i nalezy jedak samemu dbac o swoje bezpieczenstwo.. a nie czekac az inni to za nas zrobia.
  No tak, wrogowie go nie obronili a gdzie byli w tym czasie przyjaciele?


 • engine8 16.01.19, 03:17
  O wlasnie.... a jak sie okaze ze ten zabojca za pare dni sie w celi powiesi...?
 • boavista4 16.01.19, 05:13
  obchodzic miesiecznice gdanskie.
  Ale moze byc zgoda i nastapi cenzura calego niezaleznego ruchu narodowego, Owsiak dostanie nagrode Nobla, Polska zaplaci haracz, stronnictwo niemieckie bedzie wrzeszczec z rozpaczy, stronnictwo ruskie przygotowuje sie na rewolucje bialoczerwona , a stronnictwo amerykanskie bedzie wyciagac z ogniska swoje kesy. Polske czeka kleska, nie przez smierc tego skorupowanego polityka , ale przez dzialalnosc pozostalych pionkow politycznych.
 • polski_francuz 16.01.19, 07:53
  With the little help of his friends? Szukasz analogii w Rubym, ktory zastrzelil Oswalda. I do dzis nie wiadomo, kto jest za zastrzeleniem Kennedy'ego.

  PF
 • boomerang 16.01.19, 08:28
  Dlatego przesłuchać tego Stefana W trzeba jak najszybciej i wszcząć zaawansowane śledztwo natychmiast. PiS jest poza podejrzeniem, bo to zabójstwo szkodzi właśnie PiSowi, ale wszyscy inni są podejrzani, a zwłaszcza krąg PO.
 • borrka 16.01.19, 09:24
  Co mu służy:)
  Na szczęście wykańcza sie skutecznie sam.
  Co, nie znaczy, że planował ten zamach, ale przy całym dramatycznym charakterze, będzie to ważny element upadku PiS.


  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • felusiak1 16.01.19, 09:19
  Kennedy'ego zastrzelił Lee Harvey Oswald i jest wiadomo. Jedynie sprzedawcy konspiracyjnych teoryjek popychaja swój stragan a ty kupujesz butelkę dziegciu jak miód i spijasz.
 • boavista4 16.01.19, 16:24
  caly zamach to bzdura. Zobaczcie jak reaminowano go. Dostal wielkim nozem 3 razy , a potem ekipa pompowala go przez dluzszy czas. Po to zeby utracil wiecej krwi? To wszystko bylo zagrane, i to zle!
 • szwampuch58 16.01.19, 20:02
  co prawda nie jestem fanem teori spiskowych ale ta sprawa smiedzi:
  z sieci:
  Pracowałem w wojsku i później policji .Aby ugodzić kogoś jednocześnie narządy, przeponę , i w serce zadając pchnięcie trzeba być wyszkolonym albo mieć niebywałe szczęście . To jest półmetrowy odcinek do pokonania pod bardzo konkretnym i precyzyjnym kątem . 2 razy dłuższy niż typowe ostrze noża bojowego.3 razy niż typowego kuchennego .Atakując w inny sposób pod żebro około 20 cm u praworęcznego atakującego . Broń użyta w ataku to nóż desantowy, używany przez komandosów. Jest to informacja podana przez policję. Ostrze miało około 15 cm długości .Trzeba ćwiczyć tygodniami żeby takim nożem zadać takie ciosy .

  Większość uderzeń w afekcie w jamę brzuszną zadaje się na wprost w okolice żołądka i lądują najdalej na krzyżu i miednicy. Nożownicy amatorzy często próbują zaatakować w serce przez żebra czy mostek.Człowiek się rusza, ofiara też. Są emocje, adrenalina. Spięcie mięśni. Brak doświadczenia.
  Zobaczcie jak wygląda corrida. Wprawieni matadorzy nie potrafią szpadą trafić tak byka który ma 2.5 krotnie większe organy przez czasem kilkadziesiąt minut

  Duża ilość osób przeżywa nawet 4-5 pchnięć. To zdarzenie było bardzo nietypowe. W taki sposób został ugodzony Jezus włócznią przez setnika z 10 letnią praktyką. Będąc nieruchomym. W mojej opinii wymaga to ponadprzeciętnej wiedzy z anatomii i technik walki.
  Ciosy w Gdańsku były 2. Jeden na wysokości pasa. Drugi już śmiertelny. Dokładnie w takiej kolejności jak uczą się komandosi. Jeden nisko a gdy człowiek spina przeponę i się pochyla z bólu skraca pewne odcinki wewnątrz ciała. Możliwe jest zadanie wtedy ciosu w serce nawet tak krótkim ostrzem.

  Dodajmy do tego jeszcze płaszcz zimowy i całą resztę ubrań.Spróbujcie przebić a co dopiero trafić w coś przez 3 warstwy materiału . Tutaj to nie był amator po prostu.

  Po tak silnym ataku facet jednak miał czas zdążyć wygłosić swój manifest . Znał procedury , harmonogram z wyprzedzeniem i był precyzyjny (miał plakietkę media , były fajerwerki zagłuszające i odciągające uwagę , ochrona nie stała na tyle blisko więc wiedział ile ma czasu na działania ) To też nietypowe. Jak na kogoś kto ponoć wchodził do banków ze straszakiem to wygląda zbyt profesjonalnie.

  Zmarły Prezydent nie miał wiele wspólnego z więziennictwem czy wymiarem sprawiedliwości . Stefan winił PO za tortury w więzieniu po czym tak chętnie tam wraca. I ze wszystkich polityków tej partii wybrał jego.W czasie gdy każdy może wygooglowąć że Donald Tusk biega w pewnym miejscu z jednym ochroniarzem. Wszystko się kupy nie trzyma.

  Nie zachowało się też żadne wyraźne nagranie ze zdarzenia z widokiem na jego twarz twarzy.To dziwne że podczas finału ,podczas odliczania i światełka nie było zbliżeń . Oglądaliśmy różne konkursy , mam talenty itd. Przecież zadanie operatora w takiej chwili to maksymalne uchwycenie ze wszystkich kamer.To był finał a jedyne konkretne nagranie było z komórki kogoś z tłumu. Reszta została upubliczniona dzisiaj i pocięta na urywki w wielu przypadkach. Na każdym, powtarzam na każdym jego twarz jest zasłonięta przez dym z zimnych ogni albo nierozpoznawalna przez czerwoną poświatę z innych fajerwerków.

  Możliwe nawet że prawdziwy Stefan cały czas siedzi i będzie siedział dalej za tego cudaka tutaj . Skoro w scenariuszu Kilera Piotr Wereśniak wpadł na to 20 lat temu to czemu nie tutaj. Jak wiadomo dzieją sie rzeczy które sie pisarzom jeszcze nie śniły.

  Stefan to zrobił w taki sposób ,takimi środkami że mam niemal 100% pewność że jest osobą doświadczona i dobrze przeszkoloną jak również miał dostęp do informacji do których zwykły kowalski by nie miał. Użył noża o sztychu sztyletowym a nie typowym. Takie są typowe głownie dla zwiadu i rozpoznania.

  Jego motywy są wewnętrznie sprzeczne ale pozornie spójne a manifest wygłosił bez potknięć przejęzyczeń czy pośpiechu . . Znam statystyki jako były protokolant .
  Frustraci zaburzeni atakują wielokrotnie. Dają sobie upust. Odreagowują. Oni marzą o zemście latami. Bywa i nawet 30-50 pchnięć. Obsesja stoi na przeciwnym biegunie co narcyzm. Nie tłumaczą się. Oni po prostu działają.Ich celem jest ofiara, nie opinia ludzi , nie widownia. Nie przekonywanie kogoś że ofiara była zła .

  Taki Brejwik który zabijał aby swoje manifesty rozpowszechnić był wielokrotnie badany i jest osobą całkowicie poczytalną.
  Posiada pewne zaburzenia emocjonalne i empatii ale nie posiada żadnych chorób psychicznych w znaczeniu klinicznym . Jak wielu mu podobnych. W tym i Stefan moim zdaniem .

  Oceniajmy po owocach. A efektem jest że nie żyje Pan Adamowicz i odchodzi Jurek. Komu miało by na tym zależeć. Rabusiowi bankowemu?"


  --
  www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
 • jerry1989 16.01.19, 23:57
  Hej!

  ciebie jeszcze nie zapuszkowali dziczo turańska za sianie nienawiści? oczywiście, przecież polska policja nie ma wstępu na stepy federacji rosyjskiej.

  pozdrawiam!

  --
  kiSS in ruSSia
  www.youtube.com/watch?v=1XER4gHkE_g
 • boomerang 17.01.19, 08:24
  Jestem konserwatystą, ale ty felusiaku jeden jesteś znacznie większym ode mnie z tą twoją wiarą w to że L.H.Oswald w pojedynkę zastrzelił Kennedy'ego. W tym wypadku zaprzeczenie teorii spiskowych, które dostarczył Raport Komisji Warrena, jest jeszcze większą teorią spiskową. Podziwiam twój upór. No a w Gdańsku po raz kolejny teoria spiskowa wydaje się być bliższa prawdy niż oficjalna gazetowa wersja zabójstwa. Adamowicza zabił wyszkolony komandos, podczas gdy w tym samym czasie bandyta-amator skakał po scenie i krzyczał do mikrofonu, a co lepsze wszyscy się wtedy na scenie świetnie bawili i uśmiechem darzyli chłopaka informującego ich że właśnie zabił prezydenta. Prawdziwy majstersztyk.
 • felusiak1 17.01.19, 23:31
  Może róznica między nami polega na tym, że ja byłem na szostym pietrze Book Depository i chodziłem po grassy knoll.
  I nikt mi nie wciśnie konspiracyjnej bzdury.
 • 1.melord 17.01.19, 05:26
  analogia?....jedynie jesli chodzi o wojne polsko-polska,trwala za II RP trwa w III RP
  Jeszcze nie zakonczyla sie "rozpacz" smolenska,zaczyna sie dla rownowagi gdanska.
  Po raz kolejny smierc uzywa sie do walki politycznej...ofiara jest czynnikiem drugorzednym,lud trzeba dalej balamucic i dzielic,jednosc narodu jest zagrozeniem dla wszystkich kolejnych niedoleg rzadzacych w III RP.

  --
  Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
 • polski_francuz 17.01.19, 07:37
  Pewnie zbyt duzo historii jest w polskiej polityce. Ale juz jestesmy uksztaltowani. Troche trzebaby programy szkolne pozmieniac: mniej Sienkiewicza a wiecej Prusa.

  PF
 • boomerang 17.01.19, 08:05
  mniej Sienkiewicza a wiecej Prusa

  a co z Żeromskim?
 • polski_francuz 17.01.19, 09:43
  Zeromski dozwolony do lat 18. Aha, i jeszcze dla wrazliwych kobiet w kazdym wieku.

  PF
 • boomerang 17.01.19, 20:39
  czy masz przewrotnie na myśli "Dzieje grzechu"?
 • szwampuch58 19.01.19, 12:09
  bi.im-g.pl/im/03/3f/17/z24375811IH,Okladka-dodatku-do--Polska-The-Times-.jpg
  --
  www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.