Dodaj do ulubionych

Droga miesa na talerz

02.02.19, 09:25
Dziennikarze coraz czesciej sie dostaja do rzezni by zobaczyc co sie dzieje i jak umieraja zwierzeta. A umieraja w szokujacy sposob, ktory czesto wzburza opinie publiczna. Na pierwszej stronie gazet wyladowala teraz rzeznia z Polski w ktorej przerabiano na mieso chore i padle krowy. Eksport takiego miesa wzbudzil nacjonalistyczne okrzyki na Slowacji, gdzie polskie awaryjne mieso sprzedano do szkol i gdzie premier zakrzyknal ze trzeba kupowac tylko mieso slowackie i we Francji gdzie sprzedano 800 kg awaryjnego miesa.

Dwa komentarze.

Ci, ktorzy mieso lubia i bez niego zyc nie potrafia nie chca awaryjnych kotletow niewiadomego pochodzenia i chca przestrzegania norm i w zabijaniu zwierzat i w ich stanie zdrowia.

Ci, ktorzy miesa nie chca i staja sie veganami, sa utwierdzeni w swoich przekonaniach.

PF
Edytor zaawansowany
  • 3nd 02.02.19, 10:07
    PF , kupuj mieso koszerne . Moze drozsze ale lepiej pilnowane :-)
  • szwampuch58 02.02.19, 10:14
    to temat tabu,"Zdrowa" polska żywność Rulez

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • polski_francuz 02.02.19, 14:42
    U nas jest duzo hallal a kosher tylko w niektorych sklepach spozyczwczych. Masz troche racji, ze i Zydzi i Arabowie musieli bardziej uwazac z miesem w goracym klimacie. I stad te normy religijne pewnie.

Osobiscie zauwazylem, ze jem coraz mniej miesa wolowego czy wieprzowiny. A juz zupelnie nie jem miesa kroliczego. Moze dlatego, ze mielismy kroliczke z charakterem, ktora stala sie prawdziwym czlonkiem naszej rodziny.

Pozdro

PF
  • borrka 02.02.19, 14:02
    Zdarza sie.
    W starym Rajchu Federalnym, póki nie zburzono pięknego muru, panował godny pozazdroszczenia porządek.
    I otóż, w tych właśnie latach, w niewielkim iście pruskim miasteczku na Północy, gdzie byłem mieszkałem, wybuchł skandal.
    Miejscowa gazeta wykryła, iż największa restauracja, no perła w koronie po prostu, droga i nobliwa, serwuje żarcie z odzysku: niedojedzone (w co akurat trudno w Dolnej Saksonii uwierzyć:)), wyjęte i rozmrożone, przeterminowane itd.
    Co więcej, dochodzenie wszystko potwierdziło.

Niedawno byłem - knajpa istnieje i nadal stanowi miejsce spotkań lokalnego Schickimicki.

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • polski_francuz 02.02.19, 14:47
    Pamietam kilka lat temu podobna historie z rzezni w Dolnej Saksonii. I to rzezni bio. Moze rzeczywiscie trzeba bedzie jesc kosher albo hallal. Majac nadziele, ze rabinowie czy immamowie sa mniej przekupni i lepiej trzymaja sie regul:)

PF
  • j-k 02.02.19, 15:13
    padlina i nie slyszalem, zeby im to szkodzilo :)
  • polski_francuz 02.02.19, 15:43
    Tu dotykamy szkodliwosci. Jak bylem po raz pierwszy w Indiach w 2002 roku czy cos to mnie zadziwila ostrosc potraw. Wszystko bylo bardzo "spicy". I ktos mi tam wyjasnil, ze chodzi wlasnie o to, ze bakterie niezbyt lubia "spicy" i stad ta ostrosc:)

Pozdro

PF
  • j-k 02.02.19, 15:50
    a na powaznie: - jedna Swinia nasikala troche do rosolu, a caly rosol trzeba bedzie wylac...

cos mi sie wydaje, ze to powazniejszy problem - niz te przepychanki polityczne wewnatrz POPiSu

- gdyz caly polski przemysl miesny moze oberwac, a to powazne zrodlo dochodow eksportowych...
  • polski_francuz 02.02.19, 17:18
    Ano. Komentarze sa bardzo negatywne. Zywnosc jest we Francji elementem cywilizacji i kultury...

PF
  • boavista4 02.02.19, 19:33
    sa praktycznie podobne i zadaja zwierzeciu wielki bol. Sa protesty przeciwko temu ubojowi.
    Zostanmy wegeterianami i wtedy nie bedzie problemu ze szlachtowaniem zwierzat, tylko jak pozbedziemy sie chodwcow zwierzat? Otruc?
  • bywszy2 02.02.19, 20:00
    j-k napisał:
    gdyz caly polski przemysl miesny moze oberwac, a to powazne zrodlo dochodow e
    > ksportowych...

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    Wyglada,ze w Szwecji juz oberwal.
    Pozostaly jablka
    A szkoda.
    Ucierpia rowniez polskie sklepy e Szwecji-

--
    Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • kylax4 02.02.19, 20:13
    Polska to dziki kraj, ale dzicy są też dziennikarze. Jakim prawem dziennikarze biegają z kamerami po prywatnym terenie?

W USA taki dziennikarz byłby za szmaty wyciągnięty przez policję. Dziennikarze mogą opisywać co chcą, ale nie mogą sobie biegać z kamerami po prywatnym terenie bez pozwolenia właściciela. Mogą stać na terenie publicznym, przed zakładem.

Polska to podwójnie dziki kraj, dzikie "ubojnie" i dzicy "dziennikarze".
    W Sejmie też dziennikarze zachowują się jak bydło (pun intended). Biegają za politykami nawet do kibla. Spróbujcie czegoś takiego w USA, lub w Niemczech...

--
    Imperial powers are not about democracy. It is all about the tribute in peace and spoils of war. Divide and conquer and the profits.
  • mara571 05.02.19, 14:08
    Rada Gmyz przypominal wlasnie skandal z Niemiec, ktory zostal omowiony tylko w lokalnych mediach.
    Pazdzienik 2018.
    Ktos cos slyszal w Paryz u, Berlinie czy w Warszawie?
    tysol.pl/a28925--video-Masowe-naruszenia-w-niemieckiej-rzezni-Chore-krowy-wleczone-przy-pomocy-wyciagarki-
    --
    Postprawda to stwierdzenie, że nie liczą się żadne obiektywne argumenty i uczciwe dążenie do prawdy. Ważne są tylko narracje, budowane przez mistrzów współczesnej mistyfikacji i kłamstwa, odwołujące się do emocji, uprzedzeń ludzkich, lęków. Mistyfikacje, których skutek jest osiągany przez media dążące do tego, abyśmy znaleźli się w świecie ogromnego zagubienia i bezradności. Taki jest dzisiejszy świat
    Abp M. Jedraszewski
  • polski_francuz 05.02.19, 14:13
    Tu nie o Polske, Niemcy czy Francje chodzi ale o sposob mordowania krow.

PF
  • karbat 02.02.19, 23:14
    borrka napisał:
    > W starym Rajchu Federalnym, póki nie zburzono pięknego muru, panował godny poza
    > zdroszczenia porządek.

prosze bez mitow

> I otóż, w tych właśnie latach, w niewielkim iście pruskim miasteczku na Północy
    > , gdzie byłem mieszkałem, wybuchł skandal.
    > Miejscowa gazeta wykryła, iż największa restauracja, no perła w koronie po pros
    > tu, droga i nobliwa, serwuje żarcie z odzysku: niedojedzone (w co akurat trudn
    > o w Dolnej Saksonii uwierzyć:)), wyjęte i rozmrożone, przeterminowane itd.
    > Co więcej, dochodzenie wszystko potwierdziło.

czegos nie zrozumiales z historii z cyklu Polak potrafi , -
    Otoz, jesli Polacy zarzynaja chora padline i ja sami jedza ,
    to nikogo to nie wzrusza , ani ziebi , ani grzeje , ale gdy
    innych robia w wuja , to .. calkiem inna historia . zaskakujesz ….
  • szwampuch58 04.02.19, 11:14
    mnie wzrusza
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24427099,w-2018-roku-zmarlo-414-tys-mieszkancow-polski-tylu-polakow.html#s=BoxOpMT

--
  • karbat 04.02.19, 11:49
    szwampuch58 napisał:
    > mnie wzrusza
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24427099,w-2018-roku-zmarlo-414-tys-mieszkancow-polski-tylu-polakow.html#s=BoxOpMT

jesli … w Polsce zarzyna sie chore bydlo ( z zmianami rakotworczymi ) i Polacy
    sami jadaja to mieso
    jesli … tyle ludzi umiera rokrocznie w Polsce ( p . artykul )

to ma kogos wzruszac za granica (co wyzej mialem na mysli) np w Nowej Zelandii,
    Iranie , czy Kazachstanie ? . watpie . - Polacy maja … tak jak sami chca .
  • szwampuch58 04.02.19, 12:09
    co prawda nie podejrzewam Francji o "wzruszenie" ale ich dzialalnosc nam pomoze
    next.gazeta.pl/next/7,151003,24427115,to-polski-skandal-francuska-minister-chce-unijnego-systemu.html#a=88&c=145&s=BoxBizLink

--
  • karbat 04.02.19, 12:42
    szwampuch58 napisał:
    > co prawda nie podejrzewam Francji o "wzruszenie" ale ich dzialalnosc nam pomo
    > ze

czy pomoze .. tak . na krotki okres z pewnoscia
    nie znasz mozliwosci , inwencji tworczej Januszow

• szwampuch58 04.02.19, 13:00
    tysz prowda

--
  • monika920828 12.02.19, 15:21
    ,a to wszystko w tym kierunku zmierza ze za dlugo vel nie rasa czlowiek moze byc wymyslony szczep miesny czy cos w tym stylu tj. w tym kierunku to zmierza - ewidentnie widac to po tym jakie to wariacje wymyslane sa juz na zwierzetach - je sie upodabnia do ludzi and na odwrot - do tego doswiadczenia z malpami and robotyka

jednak to sa fajne zmiany nam sie zapowiadaja - takie czysto kapitalistyczne - wszystko zalezec bedzie od naszego GAMENESS wreszcie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.