Dodaj do ulubionych

Prezent dla Alma Mater

06.02.19, 08:00
Absolwent fizyki uniwersytetu Cambridge, Dawid Harding z jego zona, zaofiarowal 114 mln € swemu uniwersytetowi. Harding stal sie miliarderem dzieki funduszowi inwestycyjnemu, ktory stworzyl. Jego fundusz pomoze studiowac, m.in. tym, ktorych na studia nie byloby stac a takze sciagnac najzdolniejszych studentow z calego swiata.

Uniwersytety europejskie potrzebuja teraz wsparcia finansowego, bo wiekszosc panstw europejskich ma problemy finansowe.

Co prawda Polska nie ma wielu miliarderow z wyzszym wyksztalceniem, ale ciekaw jestem czy bylibyscie chetni by pomoc waszej polskiej Alma Mater?

PF
Edytor zaawansowany
  • felusiak1 06.02.19, 08:49
    Jak zostanę miliarderem to się będę zastanawiał.
  • polski_francuz 06.02.19, 11:10
    Prawie milioner moze wesprzec w wysokosci kilkunastu tysiecy, aby zachowac proporcje.

PF
  • borrka 06.02.19, 09:51
    Wesprzeć MIT, albo PW, bez wahania wsparłbym naszą Politechnikę.
    Doskonale przygotowała mnie do zawodu, zawsze byłem lepszy, niż Zaodrzanie i oni to rozumieli, bo tak mają.
    To splot paru czynników, ale PW odegrała pozytywną rolę.

Także chociaż dobrym słowem wesprę:)

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • eva15 06.02.19, 10:28
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • polski_francuz 06.02.19, 11:10
    A Ty Eva jaka uczelnie bys wsparla?

PF
  • eva15 06.02.19, 22:13
    Ja bym wsparła WUML!
  • polski_francuz 06.02.19, 22:55
    WUML juz pewnie nie ma. Ale sygnalizuje Ci, ze Uniwersytet Moskiewski jest na 86 miejsce listy szanghajskiej (www.shanghairanking.com/ARWU2018.html)
    I pewnie jest warty wsparcia.

PF
  • eva15 06.02.19, 23:10
    Jeśli wiesz, co mówisz, to szkoda, że WUMLU już nie ma. Fajny był, miał tylu świetnych wykładowców, jednym z nich był prof. Balcerowicz.
    Dziękuję za wskazówkę, wezmę sobie do serca, przerzucę się z WUMLU na moją rosyjską ojczyznę jako zdjagnozowana przez ciebie niezwykle inteligentnie Russladdeutsche.
    Warto podnieść Uni Moskiewski w ratingach, to wszystko kwestia ceny:-).
  • eva15 06.02.19, 23:11
    sorry:
    zdiagnozowana

--
    P_f o Polkach w Niemczech:
    "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
  • eva15 06.02.19, 23:17
    Sorry:

L. Balcerowicz pracował nie na WUMLU lecz w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR.

• polski_francuz 07.02.19, 08:01
    "Jeśli wiesz, co mówisz, to szkoda, że WUMLU już nie ma"

Zapewniam Cie, ze marksizm i leninizm juz Polsce jest juz na polce historii. Kazda Polin Ci to powie.

"Warto podnieść Uni Moskiewski w ratingach, to wszystko kwestia ceny:-)."

Sadze raczej, ze lista szanghajska interesom chinskich studentow sluzyla. Ale, za pieniadze mozna dobrych profesorow kupic i poprawic pozycje na tej liscie.

PF
  • j-k 06.02.19, 13:38
    eva15 napisała:
    Powinno być:

Tak że chociaż dobrym słowem wesprę

a ja bym jednak tu napisal:)

"Tak, że chociaż dobrym słowem wesprę" :)

a to co napisal borrka (razem) tez moze byc - tylko ma nieco inny sens, Evelein :)
  • eva15 06.02.19, 14:47
    Zle byś napisał, tu może być TYLKO: "tak że", bo TYLKO to oznacza "tak więc".

www.ortograf.pl/watpliwosci-jezykowe/jak-piszemy-takze-czy-tak-ze-razem-czy-osobno
  • polski_francuz 06.02.19, 11:08
    Mysle podobnie o PWr. I wspieram jak potrafie.

PF
  • engine8 06.02.19, 18:47
    Ludzi majacy duzo pieniedzy musza je jakos rozdac wiec robia to roznie.. jedni na koscioly, inni na szpitale a jeszcze inni na szkoly a najpierw daja tam gdzie im "sie oplaca" albo czuja sentyment bo albo obnizki podatkow, albo tablica z nazwiskiem albo wnuki dostaja sie tam "z definicji" na studiowanie.
  • polski_francuz 06.02.19, 19:14
    Pamietam o pani Barbarze Johnson, ktora chciala kupic stocznie gdanska. Tyle ze bezdenna glupota stoczniowcow, ktorzy przypominaja mi tych z Elwro, skonczyla sprawe. I jeszcze jedno, na marginesie, chciala kupiac z serca z sympatii dla pana Lecha i jego aury.

Tu jej historia: www.forbes.pl/life/travel/historia-barbary-piaseckiej-johnson/ph1qk7d

Ale bylo, minelo. Nikt nie zainwestuje milionow dolarow z symatii dla pana Lecha. Madrosc szefuncia, pozwolila nam na zrozumienie, ze pan Lech to wlasciwie Bolek. I ze ten prawdziwy i wielki Lech zginal w katastrofoie i jest na Wawelu.

Jak widac, znow trza bedzie w Polsce cieko tyrac i prezentow nie bedzie:)

PF

• karbat 07.02.19, 01:22
    polski_francuz napisał:
    > Pamietam o pani Barbarze Johnson, ktora chciala kupic stocznie gdanska. Tyle ze
    > bezdenna glupota stoczniowcow, ktorzy przypominaja mi tych z Elwro, skonczyla
    > sprawe. I jeszcze jedno, na marginesie, chciala kupiac z serca z sympatii dla p
    > ana Lecha i jego aury.

ona chciala z serca z sympatii dla p Lecha i jego aury kupic stocznie , hehehe,
    oplulem ze smiechu monitor ,
    naukowiec cytuje artykul artykul pod debili , czy co , czy jak …

*** Bogdan Lis, jeden z działaczy Komitetu Obywatelskiego, widzi, że kobieta towarzysząca prałatowi daje na tacę 100 tysięcy złotych. Ludzie wstrzymują oddech. ***

ona …. chciala kupic stocznie , rzucila pedofilowi na tace . dobre .

> przypominaja mi tych z Elwro

Elwro … no , bylo jak panstwo je finansowalo , dotowalo , -
    bez panstwowych dotacji i pozniej tylko dzieki takim wybitnym inzynierom
    naukowcom - wykladowcm -profesorom ( pozniej we Francji ) , padlo na ryj .

nie wiem skad te rozpowszechniane rojenia , mity , ze jakies Elwro
    mogloby , byloby w stanie ( bez dotacji panstwa ) konkurowac w Europie .
    nie mowie o swiecie …

takie opinie rozpowszechniaja gawedziarze , gostki , inzynierowie naukowcy wykladowcy
    bedacy na ekonomicznym pobycie we Francji . na tzw saksach .
  • boavista4 07.02.19, 04:43
    moj szef po przyjezdzie do USA zostal profesorem na Harvardzie, tam studenci go nie lubili i wobec tego stracil posade, i otworzyl swoje wlasne biuro, w ktorym praktykowali najslynniesi w jego zawodzie, ale nie zatrudnial nikogo z dyplomem Harwardu. Po jego smierci , rzad niemiecki upamietnil go znaczkiem.
    Moj nastepny szef zostal dziekanem na Columbia University, jego biurem rzadzili jego studenci , ktorych serdecznie nie lubil, dlatego zostawil nowojorskie biuro i otworzyl nastepne, w Australi. Powiedzial mi, ze nie chce miec nic wspolnego z ta holota nowojorska. W Australi stal sie mentorem calej profesji, jako Wloch zostal honorym obywatelem Rzymu. W czasie wojny byl ranny w armi Mussoliniego we Lwowie. tam dogladala go polska pielegniarka i przyjazn z nia trwala az do konca jego zycia. Zatrudnial wielu Polakow.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.