Dodaj do ulubionych

Trzesienie ziemi we francuskim kosciele katolickim

08.03.19, 11:58
Kardynal Filip Barbarin, prymas Francji i arcybiskup Lyonu zostal skazany przez sad na 6 miesiecy w zawieszeniu za utrzymywanie w tajemnicy pedofilskich aktow francuskich ksiezy.

Kardynal zdecydowal by jego adwokaci zlozyli odwolanie od wyroku nie uznajac sie winnym. Jednoczesnie zapowiedzial, ze zobaczy wkrotce papieza by podac sie do dymisji.

Dyskusje z rodzina i komentarze swiatlych dziennikarzy doprowadzaja do wniosku, ze kler francuski nie rozumie ciagle swojej pozycji spolecznej. Spoleczenstwo francuskie jest bardzo zalaicyzowane i pozycja ksiezy nie jest powyzej - czy poza prawem. Sa oni prawu poddani i musza sie don stosowac.

Inna konkluzja, ktora sie nasuwa jest gwaltowny wzrost znaczenie islamu wsrod wielu obywateli Francji. Jestem jednak, jak i wielu innych, niezdolny do opisania za czym stoi ta religia. Po dyskusjach odradzono mi nawet poszukiwan internetowych w temacie, by sie nie dac zaafiszowac jako nowy adept islamu. Pozostaje zakup i studia ksiazek na temat Mahometa i jego religii. Ale, przyznam sie, ze az tak bardzo mnie to nie interesuje.

Pozostaje jeszcze bardziej obywatelski kosciol protestancki, ktory ma swoje historyczne miejsce w Europie. Moze, tez kosciol katolicki zacznie sie powoli reformowac by pokazac bardziej obywatelskie oblicze?

PF
Edytor zaawansowany
 • czizus 08.03.19, 14:26
  Watykan to organizacja przestępcza a KK chyli się ku upadkowi. Tylko czym zastąpić obecną wiarę chrześcijańską?? Nie widać nic na horyzoncie a islam jeszcze bardziej denny, no chyba że na skutek jakiejś kolejnej wielkiej wojny światowej upadnie zachód jako taki i nastąpi całkowity reset wszystkiego. Chrześcijaństwo też się pojawiło jako oficjalna wiara na skutek wszelkich konsekwencji upadku Cesarstwa Rzymskiego. Ja już od dość dawna traktuję KK, wiarę i chodzenie do kościoła tylko jako tradycję i takie dość ciekawe zwyczaje ludowe. I nic więcej. Więc skoro te zwyczaje zaczynają mocno "zbaczać", należy zdecydowanie coś z tym zrobić. Ale tak, żeby nie wylać dziecka z kąpielą bo nawet jeżeli ta religia to tylko ludowa tradycja i obarczona gigantycznymi patologiami to jednak generalnie dość pożyteczna.
 • boavista4 08.03.19, 14:56
  tak bylo w czasie rewolucji francuskiej, pazdziernikowej , stalinizmu, a teraz, liberalnek dekonstrukcji. No to zacznijcide teraz wprowadzac reguly LGBT wedlug przepisu WHO.
 • bywszy2 08.03.19, 15:14
  boavista4 napisał(a):

  > tak bylo w czasie rewolucji francuskiej, pazdziernikowej , stalinizmu, a teraz,
  > liberalnek dekonstrukcji. No to zacznijcide teraz wprowadzac reguly LGBT wedlu
  > g przepisu WHO.

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  a czemu nie zaczyna pan od trockizmu Nabuchodonosora czy Ramseza II.
  Juz wtedy w ich glowach Trocki-Bronsztejn smute sial.
  O ten duch zydowski.Rzymu nawet nie oszczedzil i Konstantyna na bajki boskie naprowadzil.  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • de_oakville 11.03.19, 20:40
  Kosciol jako gmach, jako budowla jest miejscem gdzie czlowiek szuka kontaktu z Bogiem.
  Jest miejscem, gdzie ten kontakt wydaje sie blizszy niz np. we wlasnym domu albo w tramwaju, bo w odpowienim nastroju witrazy i swiec, oltarza, w ciszy i w skupieniu,
  w towarzystwie innych wiernych. I ten oltarz, krzyz oraz obrazy sa wazniejsze niz koscielny, ktory zapala swiece, niz ksiadz, ktory celebruje msze, niz ministranci. Chodzilem kiedys w Niemczech na nabozenstwa w Wolnej Gminie Ewangelickiej i sluchalem doskonalych wykladow pastora, swietnie przygotowanych i prowadzonych. W jednym z nich powiedzal on: "Nie ufaj nikomu, nie ufaj nawet pastorowi, ufaj tylko Chrystusowi".
  I w tym tkwi sedno sprawy. Do kosciola nie chodzi sie dla ksiedza. Nie kazdy ksiadz wybral swoj zawod z powolania, podobnie jak nie kazdy lekarz, nie kazdy aptekarz, nie kazdy skrzypek. To sa tylko ludzie tacy jak kazdy z nas. W czasach komunistycznych wysylano towarzyszy partyjnych na seminaria duchowne, zeby potem jako ksieza sluchali i donosili na UB. Bo prosci ludzie mieli do nich wieksze zaufanie niz do umundurowanego milicjanta. Sa dobrzy lekarze, sa zli lekarze, jedni biora lapowki, inni nie biora. Trzeba sobie umiec wybrac dobrego lekarza, bo do szpitala nie idzie sie dla lekarza, tylko po to, zeby wyleczyc sie z choroby. Dla wlasnego dobra przy pomocy dobrego lekarza. Nie mozna powiedziec, ze wszyscy lekarze sa zli i "odwrocic sie od szpitala" na zawsze. Bo bardzo prawdopodobne, ze kiedys jednak trzeba bedzie do niego trafic.
 • tade-k53 08.03.19, 20:33
  Kościół Katolicki, Kościół wojujący z piekłem i z herezjami, Kościół nawracający pogan, heretyków i schizmatyków, przestał istnieć wraz ze śmiercią papieża Piusa XII, ostatniego katolickiego papieża, jednak walka z piekłem nie ustała i trwać będzie do końca świata.
  Ap 12:17 "I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa."
  tradycja2012.blogspot.com/


  --
  "A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?" 1P 4:18
 • boavista4 08.03.19, 20:38
  najwyzszy czas zeby Kosciol sie obudzil i przegnal ta cholote z piekla rodem z zewnatrz Kosciola, a takze tych w Kosciele ktozy sluza diablu !
 • tade-k53 08.03.19, 20:58
  Życie to nie bajka ale walka o zbawienie duszy. Gdy nie ma już Kościoła wojującego z piekłem i herezjami, każdy musi starać się sam o zbawienie, bo niebo to nie to samo co piekło, do którego ludzie wpadają jak deszcz.
  Pomyśl o wieczności. Masz do wyboru niebo albo piekło.
  Nie dbasz o zbawienie duszy?
  tradycja2012.blogspot.com/


  --
  "A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?" 1P 4:18
 • szwampuch58 08.03.19, 21:02
  Wszystkie" klepki" szlag trafil?

  --
  www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
 • tade-k53 08.03.19, 21:05
  Czy wiesz w jakich czasach żyjemy?

  --
  "A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?" 1P 4:18
 • amg10 08.03.19, 22:01
  tade-k53 napisał:

  > Czy wiesz w jakich czasach żyjemy?

  A ty wiesz w jakich ??

  Kazdy te czasy widzi na swoj sposob bo kazdy ma do tego prawo.
 • tade-k53 08.03.19, 23:03
  Ponieważ żyjemy w czasach ostatecznych, ostrzegam ludzi przed posoborowym Kościołem fałszywych nauczycieli, który prowadzi ludzi do piekła. Kto nie chce iść do piekła może skorzystać.
  tradycja2012.blogspot.com/


  --
  "A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?" 1P 4:18
 • boomerang 08.03.19, 23:58
  mógłbyś wymienić z nazwiska tych fałszywych nauczycieli którzy prowadzą ludzi do piekła?
 • tade-k53 09.03.19, 11:48
  Abp Gądecki.

  --
  "A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?" 1P 4:18
 • boomerang 08.03.19, 22:48
  U imamów pedofilia nie występuje. Islam to zdrowa alternatywa dla katolicyzmu. Co prawda Mahomet utrzymywał stosunki seksualne z 9-letnią Aiszą, ale to dawno było.
 • tade-k53 08.03.19, 23:04
  Jest tylko jeden prawdziwy Bóg i jedna prawdziwa religia objawiona przez Boga. Wszystkie fałszywe religie pochodzą z piekła. Każdy kto wierzy w więcej niż jedyna prawdziwą religię jest bałwochwalcą, czyli uprawia duchowy nierząd.
  Warto poznać prawdę objawioną przez Boga.
  tradycja2012.blogspot.com/


  --
  "A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?" 1P 4:18
 • boomerang 08.03.19, 23:54
  a pewny jesteś że Bóg objawił jakąś religię?
 • tade-k53 09.03.19, 11:49
  Tak, ale SW II zniszczył wiarę jak tsunami.
  "A bez wiary nie można podobać się Bogu. Hbr 11:6

  --
  "A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?" 1P 4:18
 • blueelvic2 17.05.19, 20:26
  Jaki zatem jest twoj Bog? Okresl go w sposob najbardziej zrozumialy dla ciebie.
 • karbat 09.03.19, 00:30
  jakie trzesienie ziemi …. ? , zboki , pedofile , dranie , obludnicy
  nie tylko we francuskim kosciele byli , sa i beda .
  jak przed setkami lat, tak i teraz i na wieki wiekow

  tylko w ostatnich latach wlaczajac kandencje K . Wojtyla na swiecie
  odnotowano lekko liczac z kilka tysiecy zbokow w sutannach ,

  kosciol wyplacil , ze skladek wiernych i dotacji panstwowch ,
  ofiarom tych zbokow , setki milionow dolarow .

  ksiadz zbok , pedofil i … co mu buk zrobi ? ., mogl mu przez wieki
  raczej naskoczyc , jak sama go eminencja, excelencja ukrywala .
  sitwa w wierze . wierzacych w kase .
 • boavista4 09.03.19, 04:15
  a nie zauwazyles najwiekszego zboka w palacu elizejskim, Jego poprzednik tyz nie byl gorszy.
  Na dodatek Clintony to dawaly najlepszy przyklad, Obamowie to sama radosc i podobno zupelnie identyczne gen..., pamietacie geja co mial przepustke do BD dniem i noca za czasow Busza Mlodszego. Och gdyby miec forse to swiadkow znalazloby sie tysiace, zreszta juz sa te swiadki bo nawet na youtube jest duzo porno w trzecim wymiarze na ten temat. Az dziwne ze nikt z tym do sondu nie lata!
 • kylax4 16.05.19, 17:17  --
  Imperial powers are not about democracy. It is all about the tribute in peace and spoils of war. Divide and conquer and the profits.
 • boomerang 09.03.19, 23:56
  Przynajmniej od roku 1977, gdy grupa prominentnych francuskich intelektualistów wystosowała petycję do francuskiego parlamentu o zalegalizowanie pedofilii. Nazwiska tych mędrców należy zapamiętać ku przestrodze przyszłych pokoleń: Louis Aragon, Michel Foucault, Jean-Paul Sartre, Jacques Derrida, Louis Althusser, Roland Barthes, Simone de Beauvoir, Gilles Deleuze, Félix Guattari, Michel Leiris, Alain Robbe-Grillet, Philippe Sollers, Jacques Rancière, Jean-François Lyotard, Francis Ponge.
 • boavista4 10.03.19, 04:06
  Dlaczego nie zalegalizowac kazirodztwo, nekrofolie, albo milosc dom pani Wielgus ?
 • boavista4 10.03.19, 15:21
  W Polsce przedmiotem tego samosadu jest miedzy innymi ksaidz Jankowski, a atak zaczela pani Aksamit. Polowanie na ksiezy w Irlandi tez pzrzybralo rozmiary tragicznej groteski.
  Lewica ma spory kłopot. Okazuje się, że jeden z głównych świadków rzekomej pedofilii księdza prałata Henryka Jankowskiego jest… mało wiarygodny

  obserwatorium.neon24.pl/post/147998,nie-taki-pralat-straszny-jak-go-maluja
 • boomerang 11.03.19, 21:25
  Take legalizowanie wszystkiego jest jak najbardziej w duchu dekonstruktywizmu, idei wypromowanej przez wymienionego powyżej Jacquesa Derridę. Tak się składa że wszyscy wymienieni powyżej francuscy intelektualiści to jak nie wojujący marksiści, to przynajmniej głębocy sympatycy marksizmu, wnoszący niezdrowy ferment do życia społecznego i kulturalnego, gdzie się tylko da.
 • kylax4 16.05.19, 17:18
  Bez fermentu stajesz się sflaczałym kapciem.


  --
  Imperial powers are not about democracy. It is all about the tribute in peace and spoils of war. Divide and conquer and the profits.
 • amunicyjny1 16.05.19, 17:53
  boomerang napisał:

  > Przynajmniej od roku 1977, gdy grupa prominentnych francuskich intelektualistów
  > wystosowała petycję do francuskiego parlamentu o zalegalizowanie pedofilii.

  Nic takiego nie miało miejsca. Sprawdziłem, poczytaj o l'affaire de Versailles i nie przekręcaj
 • pijatyka 16.05.19, 02:24

  Teraz pora na polski

 • blueelvic2 17.05.19, 20:17
  Czy nie mozesz zastapic religii wlasna filozofia?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.