Dodaj do ulubionych

Kobiety w polityce

29.03.19, 08:45
Z kilkanascie lat temu pisalismy na tym form o wolnym i trudnym wchodzeniu kobiet do polityki w roznych krajach swiata. Obecnie, wystarczy otworzyc gazete by zrozumiec, ze kobiety sa juz tam obecne i to bardzo w bardzo wielu krajach.

Zacznijmy od "cichej wody", ktora brzego rwie - od pani Merkel. Jest liderka Niemiec od kilkunastu lat i jej kariere mozna by uznac na przykladowa tzn. spokojna, rozwazna i przemyslana, gdyby nie feralne lato 2015, kiedy wpuscila ponad milion emigrantow, zmieniajac pod wieloma wzgledami swoj kraj. Jej nastepczynia jest pani Anegret Kramp Karrenbauer - jest tez kobieta.

O wiele bardziej "kobieca" jest pani Teresa May, ktora nie ma za grosz systematycznego podejscia do spraw. W tym do Brexitu, do przeprowadzenia ktorego ja wybrano. Pani May nie jest w stanie przekonac parlamentarzystow brytyjskich do wynikow jej negacjacji z EU. Trudno miec do niej zaufanie i, w koncu, zaproponowala swoje odejscie jesli parlament brytyjski jakakolwiek wersje "miekkiego" Brexitu przyjmie. Los kilku milionow Polakow i Polek na wyspach jest jej w rekach. Nie moge im zazdroscic.

Nie sposob zapomniec o Jacyndzie Ardern, premierce Nowej Zelandii. Pani Ardern potrafila byc ostatnio szanowana liderka swego kraju po ataku terrorysty australijskiego meczetow w Christchurch.

We Francji zadna kobieta jescze nie doszla do pozycji przezydenta. Mamy za to pani Hidalgo, burmistrzynia Paryza, z duzymi szansami na reelekcje. Jej znakiem rozpoznawczym jest bardzo wysokie mniemanie o sobie. Zaczyna swoje zebrania od "Zyczylabym sobie, zeby...".

W koncu, polskie liderki polityczne jak pani pani Szydlo czy pani Kopacz nie pozostawily po sobie jakiegos istotnego sladu.

Slyszalem taka opinie, ze kobiety stana sie rowne mezczyznom, jesli zaczna popelniac takie same bledy jaki i oni i, mimo to, pozostawac na stanowiskach:)

Mozna przyjac, ze sie tak rzeczywiscie dzieje.

PF
Edytor zaawansowany
  • boavista4 29.03.19, 09:40
    oczywiscie tylko wtedy kiedy wstaja rano i spiewaja razem z Pefcia:

1. Kiedy ranne wstają zorze
    Tobie ziemia, Tobie morze,
    Tobie śpiewa żywioł wszelki:
    Bądź pochwalon, Boże wielki!

2. A człowiek, który bez miary
    Obsypany Twymi dary,
    Coś go stworzył i ocalił
    A czemuż by Cię nie chwalił?

3. Ledwie oczy przetrzeć zdołam,
    Wnet do mego Pana wołam,
    Do mego Boga na Niebie
    I szukam Go wkoło siebie.

4. Wielu snem śmierci upadli,
    Co się wczoraj spać pokładli.
    My się jeszcze obudzili,
    Byśmy Cię, Boże, chwalili.

5. Boże w Trójcy niepojęty,
    Ojcze, Synu, Duchu Święty,
    Tobie chwałę oddajemy,
    Niech dla Ciebie dziś żyjemy.
  • karbat 29.03.19, 12:13
    polski_francuz napisał:
    > Zacznijmy od "cichej wody", ktora brzego rwie - od pani Merkel. Jest liderka Ni
    > emiec od kilkunastu lat i jej kariere mozna by uznac na przykladowa tzn. spokoj
    > na, rozwazna i przemyslana, gdyby nie feralne lato 2015, kiedy wpuscila ponad m
    > ilion emigrantow, zmieniajac pod wieloma wzgledami swoj kraj.

no to , zapodaj , jak sie zmienily te Niemcy od czasu wpuszczenie ponad miliona
    emigrantow do tego kraju, bedzie to Niemcow troche kosztowac - fakt , cos poza tym …

kazdy polityk … i tez Merkel . jak ona rzadzila ... , wazne jak ona skonczy .
    jakim uznaniem bedzie sie cieszyc wsrod narodu po swoim odejsciu .

> W koncu, polskie liderki polityczne jak pani pani Szydlo czy pani Kopacz nie po
    > zostawily po sobie jakiegos istotnego sladu.

kaczy podnozek , Szydlo politykiem …. hehehehe
    masz poczucie humoru, albo sobie kpisz .

• malkontent6 29.03.19, 12:49
    polski_francuz napisał:

> kobiety stana sie rowne mezczyznom, jesli zaczna popelniac takie same bledy jaki i oni i,
    > mimo to, pozostawac na stanowiskach:)

Można też powiedzieć, że kobiety staną się równe mężczyznom, gdy społeczeństwo nie będzie wiazało ich sukcesów/klęsk z ich płcią.

Podobnie w USA sprawa wygląda z czarnoskórymi politykami.

--
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
  • engine8 29.03.19, 16:56
    No u nas nie wybiora kobiety gdyby mieli watpliwosci czy jest gotowa zaczac jakas tam wojne ... Takierj Jacyndy na pewno by nie wybrali co sie na muzulmanke ubiera, slimaczy i bron wszystkim odbiera i byle powodu..
  • czizus 29.03.19, 14:56
    Kobiety są rozsądniejsze od mężczyzn. Może nie mądrzejsze ale z pewnością rozsądniejsze i zdecydowanie mniej są uzależnione od ego i wszelkich osobistych ambicji. Lepiej koncentrują się na faktycznych problemach i zadaniach, mniej na własnej promocji. Merkel to dobry przykład udanej działalności politycznej kobiety. W Polsce niezłe wrażenie pozostawiła po sobie. H. Suchocka. Ale już Szydło to tragedia i kompromitacja. Kopacz też niezbyt udana działalność ale znacznie lepsza od Szydło.
  • malkontent6 29.03.19, 16:39
    Kopacz była premierem za krótko żeby ją oceniać. Natomiast Szydło to porażka. Ta pani gra w innej lidze niż Merkel. Niektóre jej wypowiedzi były kompromitujące, na przykład 'Wystarczy przestać kraść". Teraz też rżnie głupa w sprawach tego głosowania w Brukseli, które "wygrała" 1:27

--
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
  • felusiak1 29.03.19, 18:44
    I to w zasadzie wszystko. To jedyna kobieta w polityce, której mezczyźni do dziś zazdroszczą pair of balls.
    Panie są zbyt emocjonalne czego dowodem jest ta z Nowej Zelandii. Merkel też daleko w tyle nie odstaje. Mieszanka emocji z pragmatyzmem.

Ale zauważyłem, że pf nie wspomniał o Marine.
    On lubi kobiety w polityce tylko i wylacznie jesli reprezentują poglady zbliżone do jego własnych i są zatwierdzone przez derszpigiel albo lefigaro. Miałem nie być złosliwy. Przyrzekalem sobie ale górę wzięla moja feministyczna strona i nie wytrzymałam.
  • polski_francuz 29.03.19, 19:44
    No co ja mam z tymi Amerykancami? Moj kolega ze studiow chce macho-leadera i pozwolenia na bron. Nowo-teksanczyk, co mi winny jest pizze, chce bym sie rozwodzil n/t naszej populistki Mariny.

Amerykanie sa rzeczywiscie inni. Moze w Europie nam troche brakuje jednorodnej mentalnosci? Poza tym mamy i tu i u was zmiane mentalnosci. Liberalizm i otwarcie na swiat odchodza a przychodzi ekonomia nacjonalistyczna zainteresowana tylko i wylacznie swoimi.

A co do Mariny to mialem bardzo dobra studentke noszaca te imie. Bardzo dobrze zdala egzamin z mojej wykladu i zainspirowala mnie do przygotowania projektu na prace magisterska. Ale imie mi sie niezbyt podobalo. Chociaz dopuszczam, ze Marina Marinie nierowna:)

PF
  • a74-7 29.03.19, 20:52
    z calym szacunkiem pf , nowe idzie...
    a moze bys tak slowko o wlasnym domowym Macronie , chodza sluchy, ze Brigitte to parawan tylko ,
    dodac mozna do kompletu Leo Varadkar, to kobieta czy chlop?
  • felusiak1 29.03.19, 21:23
    No popatrz ty się. Jeszcze tydzień temu Trump byl agentem Moskwy w twojej rzeczywistości a teraz weszła ekonomia nacjonalistyczna zainteresowana tylko swoimi. Najmocniej przepraszam a twój Macron jest dobroczyńczą i interesuje go ekonomia Włoch albo Albanii. A Merkel szczerze interesuje ekonomia Grecji i Rumunii? A może szczerze troszczą się o los bułgarskiego albo polskiego pracownika. No sam widzisz, ze ci nie wychodzi.
    Ekonomia/gospodarka opiera się na egoizmie i ten egoizm i rzadza zysku napedza ten swiat i daje nam pelne półki w sklepach i wybór towarów i usług.
    Nikt sie przed swaitem nie zamyka. Ja u siebie mam daleko wiecej towarów importowanych niż ty we Francji.
    Nam chodzi jedynie aby reguły były takie same dla mojej pracy u was i twojej u mnie. Ale to ty boisz się tego.
    Chyba, ze chcesz powiedzieć, ze równo jest wtedy gdy twoje towary u mnie płacą 2% cła a moje u ciebie 10%.
    I kto jest tu wiekszym protekcjonista?
  • polski_francuz 29.03.19, 21:44
    Trump przyszedl z haslem "America first". Macron zaczal od liberalizmu. Ale go "zolte kamizelki" ucza tego ze trza sie swoimi zajac. W tym sensie swiat sie zamyka.

Co do Grecji, to F i D myslaly o swoich bankach i ich dlugach. Co zreszta dobrze wiesz.

W koncu, globalizacja zaczela sie w latach 90-tych. I to ona pozbawila pracy i dochodow zolte kamizelki we Francji i wyborcow Trumpa z Ohio w Stanach.

PF
  • felusiak1 30.03.19, 03:09
    Trump przyszedl z haslem "America first".
    That's right. A co ma być first dla prezydenta Ameryki?
    Wyborcy Trumpa pracują. Ci co nie pracują i są na welfare głosują na demokratów, swoich dobroczyńców.
  • engine8 29.03.19, 21:45
    Ja nie chce macho baby ale Swiat zostal ustawiony przez mezczyzn i z nimi niestety trzeba sie mocowac wiec nie mozna sie wykrecac ze ktos tam "zranil Twoje uczucia" albo ze masz okres - trzeba grac ta gre wg regul i zasad jake sa i ja trzeba to zaklac i dac w morde zamiast sie obrazac..

A ladna ta Marina studentka chociaz byla i "te inspiracje" tez miala pokazne? LOL
  • polski_francuz 29.03.19, 21:49
    Marina jest ladna i owszem. Ale studentki sa dla profesora "owocem zakazanym". Pozostaje im satysfakcja, ze studentka ciezko pracowala do egzaminu wiedzac, ze sprawi przyjemnosc profesorowi.

PF
  • engine8 29.03.19, 21:55
    Eh, nie zawsze trzeba wszystko "posiasc" - jakby tak bylo to bysmy nigdy do muzeum np nie chodzili...
  • boomerang 30.03.19, 02:15
    studentka ciezko pracowala do egzaminu wiedzac, ze sprawi przyjemnosc profesorowi

Studentka popełniła wielki błąd studiując dla profesora Dinozaura, zamiast dla siebie. Teraz taka nauka pójdzie w las, zaprowadzi ją do nikąd. No ale ważne że profesor usatysfakcjonowany. Niezdrowy to rodzaj satysfakcji, szkoda studentki, chyba że znajdzie sobie chłopaka, który się nią serdecznie zaopiekuje.
    Marina, Marina, Marina
    Ti voglio al più presto sposar
  • polski_francuz 30.03.19, 16:05
    Marine Le Pen przegrala swoje prezydenckie szanse podczas dyskusji telewizyjnej z Macronem. Na dyskusje przyszla zupelnie nieprzygotowana i mialo sie wrazenie, ze to klotliwa babina z bazaru rozmawia z inteligentnym gosciem.

Sam widzisz, ze trzeba sie przygotowywac. I tego, miedzy innymi, ucza studia.

PF
  • boomerang 31.03.19, 00:41
    Zmieniasz temat, przeskakujesz z Maryny na Marynę. Sugerujesz że Marine Le Pen, w przeciwieństwie do Emmanuela Macrona, jest osobą niewykształconą, a z tego co ja wnioskuję z ich życiorysów zawartych w Wikipedii to Marine jest od Emanuela lepiej wykształconą osobą. Marine jest po solidnych studiach prawniczych i jest podwójnym magistrem Master of Laws i Master of Advanced Studies (DEA) in criminal law podczas gdy Emmanuel uzyskał jakiś mało inspirujący master's degree in public affairs w instytucie dla politruków. A co do twojej studentki Maryny, to mam podejrzenie że nie przygotowałeś jej należycie w swojej mało prestiżowej uczelni do zmierzenia się ze współczesnym światem nauki.
  • polski_francuz 31.03.19, 10:07
    "w przeciwieństwie do Emmanuela Macrona, jest osobą niewykształconą, a z tego co ja wnioskuję z ich życiorysów zawartych w Wikipedii"

Macron skonczyl szkole do ktorej trudno sie dostac, ENA. Szkola ta przygotowuje kadry panstwowe. Pani Le Pen, za Twoim zrodlem, miala pale z filozofii (4/20), zdala mature w sesji poprawkowej a na studiach miala opinie "très médiocre et très fêtarde" czyli bardzo slaba.

Czy ja przygotowuje dobrze moich studentow? Powiedzmy, ze staram sie ich nauczyc tych zasad ktorych sam sie trzymam: "jak cos robisz to rob to dobrze". Uczelnia jest, w jakis sposob, wazna ale liczy sie praca potem i jak masz ambicje i zasady to "swiat do ciebie nalezy". W to zawsze wierzylem i do dzis wierze.

W koncu swiat nauki sie dzis zmienia. I przesuwa bardzo na wschod. Z tym trzeba sie liczyc. Dobry naukowiec, oprocz tych zasad o ktorych pisalem powyzej, powinien byc kreatywny. Dac to, czego jeszcze nie bylo. Kreatywnosc wymaga takze odwagi "wypowiedzenia tego co nikt jeszcze nie wypowiedzial" i sama pracowitosc nie wystarczy.

PF
  • boomerang 02.04.19, 09:43
    a na studiach miala opinie "très médiocre et très fêtarde" czyli bardzo slaba

Kto jej wydał taką opinię? Dziennikarz? Jeśli nawet to mamy dowód że Marine jest materiałem na polityka, bo ci nie są wybitnymi studentami. Przykłady: George W Bush, Donald Trump, John Howard (długoletni premier Australii, który miał lufę z matematyki), Paul Keating (długoletni minister finansów a potem premier Australii, który formalną edukację zakończył w wieku lat 16-tu, więc nie miał świadectwa maturlnego), Lech Wałęsa (hehe).
    Marine ukończyła uczelnię, która w rankingu światowym mieści się w drugiej setce, o 100 miejsc wyżej od Instytutu dla politruków, który ukończył Emmanuelle.
  • engine8 02.04.19, 00:16
    Ale przecie to nie wazne jak sie kto o doe czego przygotowal ale kto to przygotowanie ocenial...?
  • polski_francuz 02.04.19, 08:04
    W polityce oceniaja cie wyborcy. I Marine ocenili.

PF
  • boomerang 02.04.19, 09:45
    teraz plują sobie w brodę i zakładają żółte kamizelki
  • polski_francuz 29.03.19, 21:39
    Nu, kak skazat. Niech sobie ten czy ow uprawia seks z kim chce i jak chce. Pod warunkiem, ze jest "consentement mutuel" i ze ludzie sa dorosli.

PF
  • engine8 29.03.19, 21:53
    Ha, znaczy sie jak bedzie uprawial z Twoja zona czy dorosla corka to to spelnia Twoje definicje? :)
  • polski_francuz 29.03.19, 22:37
    Do not take it personal, Sonny...

PF
  • felusiak1 30.03.19, 02:44
    Problem w tym, ze baby potem za jakiś czas wrzeszczą o gwałtach. Nie biegną na policję lecz zwierzają się koleznakom i potem chłopiec ma jak zawiazać. Chciała dać, dała ale potem romans się rozpłynąl i ona poszkodowana biegnie zameldować o gwałcie.
  • boomerang 29.03.19, 22:11
    > O wiele bardziej "kobieca" jest pani Teresa May

Ani Teresa May, ani Angela Merkel nie mogą służyć za wzór kobiecości. Żadna z nich nie ma dzieci. Taka kobieta, która nie rodziła i nie pielęgnowała dziecka, w zasadzie nie różni się od mężczyzny, stąd nie reprezentuje nowej jakości w polityce.
  • boavista4 29.03.19, 23:10
    Zgadzam sie z Januszem Korwinem, Kobiety sa mniejsze, lzejsze, slabsze, i glupsze. No , powiedzcie czy Killary nie jest Glupia, a Donald madrzejszy>? Czasami bywa roznie, np. Michell byla madrzejsza od Baracka Husseina, rowniez pani Walesza jest madrzejsza od Bolka. Rowniez na naszych Forach Ewa i Monaliza sa o wiele madrzejsze od meskiej reprezentacji Forum Swiat.
  • polski_francuz 30.03.19, 09:31
    "Kobiety sa mniejsze, lzejsze, slabsze, i glupsze"

Nu Eva, sugeruje Ci zmiane sygnaturki. I felusiak i ja zesmy wystarczajaco ucierpieli. Czas na mister pi...ly.

PF
  • de_oakville 30.03.19, 10:06
    boavista4 napisał(a):

> Zgadzam sie z Januszem Korwinem, Kobiety sa mniejsze, lzejsze, slabsze, i glups
    > ze.

Jak mam sluchac tego, co mowi Korwin, to juz wole ogladac Flipa i Flapa albo Olsena - szefa pechowego gangu. Z million razy wieksza przyjemnoscia. Prawda jest taka, ze kobiety i mezczyzni sa sobie rowni i zostali stworzeni jako rowne istoty. Kobiety posiadaja takie zalety i wartosci jakich nie posiadaja mezczyzni i odwrotnie. Stad wzajemna od wiekow fascynacja plci.
    Ale podobnie jak sa dobrzy mezczyzni i zli mezczyzni, sa rowniez dobre kobiety i zle kobiety.
    I tutaj istnieje zasadnicza roznica. Nie zwiazana z plcia.

Kapuścinski wcale nie byl zadnym kapusiem, choc mial kapusia w nazwisku (kapuś Cinski).
  • boavista4 30.03.19, 11:46
    Kobieto! puchu marny! ty wietrzna istoto!
    Postaci twojej zazdroszczą anieli,
    A duszę gorszą masz, gorszą niżeli!...
    Przebóg! tak ciebie oślepiło złoto!
    I honorów świecąca bańka, wewnątrz pusta!
    Bodaj!... Niech, czego dotkniesz, przeleje się w złoto;
    Gdzie tylko zwrócisz serce i usta,
    Całuj, ściskaj zimne złoto!
    Ja, gdybym równie był panem wyboru,
    I najcudniejsza postać dziewicza,
    Jakiej Bóg dotąd nie pokazał wzoru,
    Piękniejsza niżli aniołów oblicza,
    Niżli sny moje, niżli poetów zmyślenia,
    Niżli ty nawet... oddam ją za ciebie,
    Za słodycz twego jednego spojrzenia!
    Ach, i gdyby w posagu
    Płynęło za nią wszystkie złoto Tagu,
    Gdyby królestwo w niebie,
    Oddałbym ją za ciebie!
    Najmniejszych względów nie zyska ode mnie
    Gdyby za tyle piękności i złota
    Prosiła tylko, ażeby jej luby
    Poświęcił małą cząstkę żywota,
    Którą dla ciebie całkiem poświęca daremnie!
    Gdyby prosiła o rok, o pół roka,
    Gdyby jedna z nią pieszczota,
    Gdyby jedno mgnienie oka,
    Nie chcę! nie! i na takie nie zezwolę śluby.
    (surowo)
    A ty sercem oziębłym, obojętną twarzą,
    Wyrzekłaś słowo mej zguby
    I zapaliłaś niecne ogniska,
    Którymi łańcuch wiążący nas pryska,
    Które się wiecznym piekłem między nami żarzą,
    Na moje wieczne męczarnie!
    Zabiłaś mię, zwodnico! Nieba cię ukarzą,
    Sam ja... nie puszczę bezkarnie,
    Idę, zadrżyjcie, odmieńce!

Adam Mickiewicz
  • polski_francuz 30.03.19, 12:39
    "Jak mam sluchac tego, co mowi Korwin"

I Korwin i Kaczynski uosobiaja to co zlego w polskim charakterze: machizm, zazdrosc, intryganctwo, naduzywanie wladzy dla celow rodzinnych, naginanie historii by pasowala swoim...Uosobiaja i, niestety dlatego, ich wybieraja. Bo sie wyborcom podobaja. Bo wola sluchac uproszczonych glupot zamiast wizji spraw, ktora czesto o bol glowy przyprawia.

Nie jestesmy jedynymi, ktorzy takie cechy maja. Szkoda, ze "ci inni" nie potrafia sie zjednoczyc i zawalczyc o wladze.

PF
  • caesar_pl 30.03.19, 12:53
    Ministerka obrony pani Urszula von der Leyen jest ladniutka,kobieca,ma 7 dzieci.Setki Puma panzerwagen sa niedopuszczone do dzialan bojowych,gdyz musza zostac przygotowane do CIEZARNYCH ZOLNIEREK.
    Den dafür erforderlichen Grenzwert für die Schussgasbelastung im Fahrgastraum des Puma hatten die peniblen Prüfer der Beschaffungsbehörde in Koblenz jedenfalls entsprechend verschärft. Eine drohende „Fruchtwasserschädigung bei der weiblichen Puma-Besatzung“ ist seitdem zwar strikt ausgeschlossen. Doch solche Vorgaben erhöhten die Entwicklungskosten um einen Millionenbetrag und verzögerten die Auslieferung.
    Zostaly sprawdzone,czy woda poporodowa - chyba tak sie to po polsku nazywa - nie zniszczy elektroniki.....
    Jak sie ma taka mila paniusie za ministerke obrony....
    W koszarach niemieckich buduje sie masowo przedszkola by Bundeswehra byla przyjazna rodzinom.
    Wyobrazam sobie einsatz Pumy na froncie z ciezarna w ostatnim stadium -albo strzelamy albo zjerzdzamy do krzakow i rodzimy????
  • polski_francuz 30.03.19, 13:22
    "Zostaly sprawdzone,czy woda poporodowa - chyba tak sie to po polsku nazywa - nie zniszczy elektroniki..."

Wenn schon, denn schon. Niemiecka praca solidna i praca od podstaw:) Lepsze to niz oszukiwanie wydzieli spalinowych w dieslach à la Winterkorn.

"Wyobrazam sobie einsatz Pumy na froncie z ciezarna w ostatnim stadium -albo strzelamy albo zjezdzamy do krzakow i rodzimy????"

Albo kobiety albo emigranci z Afryki. Pewnie Niemki sa dzielniejsze. Stad wybor Albrechtowej. Moim zdaniem dosc rozsadny.

Politycznie, macie od kilkunastu lat pania Merkel i ona narzucila polowe ministrow plci zenskiej. One sie pewnie ucza i naucza. Niemieccy mezczyzni stali sie masowymi mordercami podczas 2 ws. Kobiety az tak nisko nie upadna.

W koncu, SPD upada pod Nahlesowa, AKK tez niezbyt sie podoba groko, wiec, przypuszczalnie do bedzie jedyna meska partia, ktora niezadlugo dojdzie do wladzy: Zieloni.

No i z te partia to dopiero zaplaczesz rzewnymi lzami.

PF
  • caesar_pl 30.03.19, 13:48
    W Niemczech masowo instaluje sie w przedszkolach i szkolach trzecie toalety dla niezdecydowanych .
    Te cale banialuki z Bundeswehra czy toaletami albo teczowoscia juz od zlobka to wymysl Brukseli,Unii.Nie Niemcow.Tylko ze Niemcy jako kraj zdyscyplinowany jest bardziej posluszny.W Polsce tez kiedys tak bedzie,ale ze to narod oporny i niezdyscyplinowany - pozniej.
    Dlatego w wyborach do Parlamentu Europejskiego Volksdeutsche i Poltonie w Niemczech wybieraja AfD..he,he...
  • polski_francuz 30.03.19, 14:27
    "Dlatego w wyborach do Parlamentu Europejskiego Volksdeutsche i Poltonie w Niemczech wybieraja AfD..he,he..."

Pewnie lubia lesbijki. Takie czasy.

PF
  • polski_francuz 31.03.19, 09:53
    maja prezydentki. Slowacja od wczoraj. Pani Czaputova 45-letnia, wygrala wybory na fali oburzenie degeneracja poprzedniej wladzy, ktora byla zamieszana w morderstwo dziennikarza.

Mozna i trzeba sasiadom zyczyc powodzenia a pani Czaputovej by sie starala trzymac tego o co chce walczyc - uczciwosci w polityce.

PF

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.