Dodaj do ulubionych

roSSja próbuje destabilizować UE

01.04.19, 19:32
"roSSa próbuje destabilizować UE".

Szefowa CDU apeluje, by Unia trzymała się razem.

"Faktem jest, że Rosja robi wiele, by osłabiać i destabilizować kraje Unii Europejskiej i swych bezpośrednich sąsiadów" - powiedziała w niedzielę późnym wieczorem przewodnicząca CDU Annegret Kramp-Karrenbauer w niemieckiej telewizji publicznej ZDF.

"Musimy jako Europa trzymać się razem" - podkreśliła Kramp-Karrenbauer i ostrzegła Rosję przed ingerowaniem w wybory europejskie.

Szefowa CDU skrytykowała te europejskie partie, które korzystają z rosyjskiego wsparcia. "Są populistyczne siły, zarówno lewicowe, jak i prawicowe, które wspiera Rosja" - powiedziała.

Annegret Kramp-Karrenbauer odniosła się także do niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2: "To trudny projekt".

"Na pewno nie jest to projekt bliski memu sercu, ale jest już bardzo zaawansowany w realizacji (...) i jest też odpowiedzią na rezygnację z energii jądrowej i węglowej" - powiedziała przewodnicząca CDU.

"Niemniej jednak, projekt ten musi uwzględniać interesy Ukrainy i innych państwa w regionie" - podkreśliła Kramp-Karrenbauer.
Edytor zaawansowany
 • 5magna 01.04.19, 19:38
  Chiny pomoga Europie sie ustabilizowac. Oni pomagaja wszystkim juz od 6000 lat.
 • bywszy2 01.04.19, 19:54
  Polska jej w tym pomaga.


  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • wiktor_jerofiejew 01.04.19, 20:00
  Sekretarz NATO: Rosja łamie traktat INF.

  Rozbudowuje i rozmieszcza rakiety

  Rosja cały czas rozbudowuje i rozmieszcza rakiety łamiąc postanowienia traktatu INF; czas się kończy, sojuszniczy będą musieli przedyskutować odpowiedź - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

  Stoltenberg mówił o tym przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych krajów NATO, które odbędzie się w tym tygodniu w Waszyngtonie w ramach obchodów 70. rocznicy powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego.

  "To będzie okazja, żeby uczcić siedem dekad pokoju i dobrobytu dla naszych narodów, a także okazja, by spojrzeć w przyszłość" - zaznaczył sekretarz generalny.

  W czwartek ministrowie spraw zagranicznych mają rozmawiać w amerykańskiej stolicy o relacjach z Rosją. Te nie układają się za dobrze. NATO oskarża Moskwę o łamanie układu INF o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu, zawartego w 1987 r. miedzy ZSRR i USA. Na początku lutego rozpoczął się półroczny okres wycofywania się z układu przez USA.

  Stoltenberg podkreślił, że Rosja rozmieszcza pociski SSC-8 (9M729). "Te pociski są trudne do wykrycia, obniżają próg jeśli chodzi o wykorzystanie broni nuklearnej i sprawiają, że wszyscy jesteśmy mniej bezpieczni" - ostrzegł.

  Jak podkreślił czas dla Rosji, by ta wywiązywała się z postanowień traktatu INF ucieka. Ministrowie mają przedyskutować w Waszyngtonie kolejne kroki, bo nikt nie wierzy, że Moskwa zmieni swoje zachowanie. "Spodziewam się, że ministrowie postawią sprawę jasno, że Rosja musi powrócić do przestrzegania traktatu INF, bo to kamień węgielny europejskiego bezpieczeństwa, całej architektury kontroli zbrojeń, a teraz jest on podważany" - powiedział sekretarz generalny. Zaznaczył przy tym że NATO nie ma intencji, by rozmieszczać nowe wyrzutnie pocisków nuklearnych w Europie.

  Stoltenberg oświadczył, że NATO jest też cały czas zaniepokojone agresywnym postępowaniem Rosji, włączając w to odbywające się cały czas działania przeciw Ukrainie, w tym zatrzymanie ukraińskich marynarzy i okrętów w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej, łączącej Morze Czarne z Morzem Azowskim.

  Zapowiedział, że wysłannicy Sojuszu Północnoatlantyckiego będą wizytować porty Morza Czarnego. "Oczekuję, że ministrowie zatwierdzą nowe działania, aby poprawić nasz stan wiedzy na temat sytuacji w regionie i by zwiększyć wsparcie NATO zarówno dla Gruzji jak i Ukrainy" - podkreślił.

  Jak dodał, Sojusz Północnoatlantycki już zwiększył swoją obecność na Morzu Czarnym. Stoltenberg poinformował, że spodziewa się, iż ministrowie spraw zagranicznych państw NATO uzgodnią działania takie jak m.in. szkolenie sił morskich i straży przybrzeżnej Ukrainy i Gruzji, wspólne ćwiczenia, a także wymianę informacji. Jednostki NATO w ubiegłym roku spędziły na Morzu Czarnym 120 dni.

  W poniedziałek kanadyjska fregata Toronto wpłynęła do portu w Odessie, na południu Ukrainy, gdzie wraz z innymi okrętami państw NATO weźmie udział w ćwiczeniach z ukraińską marynarką wojenną. W najbliższym czasie do Odessy przypłynie także hiszpańska fregata Santa Maria.

  Pod koniec listopada 2018 roku siły rosyjskie ostrzelały trzy małe okręty ukraińskie, które próbowały przepłynąć z Morza Czarnego na Morze Azowskie. Jednostki zostały przejęte, a 24 członków ich załóg aresztowano. Incydent wywołał oburzenie międzynarodowej opinii publicznej. O uwolnienie marynarzy zabiega m.in. Unia Europejska.

  Podczas spotkania szefów dyplomacji w Waszyngtonie, poza tematem Rosji i Ukrainy, ministrowie mają też omawiać walkę z terroryzmem, a także temat wydatków na obronność.

  W ramach przygotowań do obchodów Stoltenberg spotka się we wtorek z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Mają rozmawiać o podziale obciążeń dotyczących zapewnienia świtowego bezpieczeństwa i wydatkach państw Sojuszu. Trump od początku swojej prezydentury głośno krytykuje państwa europejskie, które w zdecydowanej większości nie wypełniają NATO-wskiego minimum 2 proc. PKB na obronność.

  "Aby NATO pozostało silnym sojuszem musi być uczciwym sojuszem. Z tego powodu pracuję nad tym, aby państwa wchodzące w jego skład inwestowały więcej" - mówił sekretarz generalny. Jak zaznaczył przekaże też Trumpowi, że kraje NATO zwiększyły swe wysiłki w tym zakresie.

 • wiktor_jerofiejew 01.04.19, 19:56
  Będą nowe sankcje wobec Rosji.

  USA szykują pakiet restrykcji

  Departament Stanu i ministerstwo skarbu USA zamierzają wprowadzić nowe sankcje wobec Rosji w związku z zeszłorocznym zamachem na Siergieja Skripala i jego córkę Julię - poinformował Reuters, powołując się na agencję Bloomberg. Pakiet restrykcji został przesłany do Białego Domu i oczekuje na akceptację prezydenta Donalda Trumpa.

  Bloomberg nie wyjaśnia, czego dotyczyć mają nowe sankcje wobec Rosji, podkreśla jednak, że prace nad nimi trwają od kilku miesięcy. Według agencji miały one zostać wprowadzone w listopadzie zeszłego roku, ale do tej pory nie weszły w życie.

  Po raz pierwszy USA nałożyły na Rosję sankcje za atak na Skripala w sierpniu zeszłego roku. W ramach restrykcji Waszyngton wprowadził zakaz eksportu do Rosji dóbr o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa narodowego. Moskwa zobligowana także została do przedstawienia zapewnień, że nie użyje broni chemicznej w przyszłości i zgodzi się na inspekcje ONZ.

  Trzy miesiące później Departament Stanu poinformował, że Kreml nie przedstawił odpowiednich zapewnień dotyczących broni chemicznej i w związku z tym USA zamierzają wprowadzić drugą transzę sankcji. Miały one obejmować "obniżenie rangi stosunków dyplomatycznych między USA i Rosją, zawieszenie lotów Aerofłotu do USA oraz obniżenie prawie całego eksportu i importu między obydwoma krajami".

  Druga transza nie została jednak do tej pory wprowadzona. Bloomberg przypomina, że 12 lutego doszło do rozmowy telefonicznej szefów dyplomacji USA i Rosji Michaela Pompeo i Siergieja Ławrowa, w trakcie której Pompeo "powtórzył determinację USA, by pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za użycie broni chemicznej" poprzez sankcje wymagane przez prawo międzynarodowe. W odpowiedzi Ławrow ostrzegł, że wprowadzenie sankcji utrudni stosunki rosyjsko-amerykańskie i zaogni atmosferę w stosunkach międzynarodowych.

  Bloomberg cytuje także pismo jednego z urzędników Departamentu Stanu Charlesa Faulknera do członka senackiej komisji spraw zagranicznych Boba Menendeza z 22 lutego, w którym informuje, że nowe sankcje są cały czas opracowywane, "ale ten proces wymaga czasu". "Departament dokładnie rozpatruje kwestie wyboru sankcji z pełnej listy możliwych środków i wpływu tych sankcji na interesy bezpieczeństwa narodowego USA" - pisał Faulkner do Menendeza.

  Do ataku na Skripala, byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU i współpracownika wywiadu brytyjskiego, doszło 4 marca zeszłego roku w Salisbury w Wielkiej Brytanii. Ofiarą próby zamachu padła też jego córka Julia Skripal. Zdaniem władz w Londynie atak przeprowadzili oficerowie GRU działający za przyzwoleniem władz Rosji, czemu Moskwa zaprzecza.

  Atak na Skripalów na terytorium Wielkiej Brytanii wywołał jeden z największych kryzysów dyplomatycznych w relacjach brytyjsko-rosyjskich od zakończenia zimnej wojny i doprowadził do wydalenia ponad 120 rosyjskich dyplomatów z państw Zachodu, w tym USA i większości krajów UE.
 • szwampuch58 01.04.19, 21:25
  .... amerykanskie nieloty ciagle bezpieczne?

  --
  www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
 • wiktor_jerofiejew 02.04.19, 16:52
  szwampuch58 napisał:

  Rosja zleciła zabicie Ukraińców, którzy pomagali Gruzji podczas wojny

  Na łamach „New York Timesa” Michael Schwirtz pisze z Równego na Ukrainie o procesie Rosjanina, który – jak twierdzi – zabił Ukraińca na zlecenie rosyjskich służb. Wyłania się obraz zlecania przez Moskwę zabójstw Ukraińców, którzy w 2008 roku pomagali Gruzinom w wojnie z Rosją.

  Oskarżony, z którym autor rozmawiał w areszcie w Równem, Oleg Smorodinow, nie jest rosyjskim agentem, ma przeszłość kryminalną, a – jak przyznaje – zabijać zgodził się dla korzyści materialnych, a wobec znajomych wręcz chwalił się nawet, że jest szpiegiem.

  Z opublikowanego w niedzielę obszernego artykułu Schwirtza wynika, że miał listę z nazwiskami sześciu Ukraińców. Zdążył zabić jednego – Iwana Mamczura w 2016 roku. Wyjechał potem do Rosji, ale wrócił na Ukrainę, na urodziny swojej byłej przyjaciółki. Ta zawiadomiła policję i Mamczura aresztowano.

  Autor zwraca uwagę na przyjęcie w 2006 roku w Rosji prawa, zezwalającego na dokonywanie za granicą zamachów na tych, których Moskwa uzna za „ekstremistów”. Wskazuje też, że dla ukraińskiego wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania zabójstwo Mamczura było „częścią łańcucha zbrodni, których głównym celem jest destabilizacja kraju” – jak powiedział Schwirtzowi szef ukraińskiej policji Serhij Kniaziew.

  Okazało się, że ludzie z listy Smorodinowa to ukraińscy wojskowi, którzy w 2008 roku byli w Gruzji. Schwirtz przypomina, że kilka lat przed tamtą trwającą zaledwie pięć dni wojną Ukraina potajemnie sprzedała Gruzji nowoczesną broń przeciwlotniczą. Broń ta została z powodzeniem użyta po stronie gruzińskiej w 2008 roku przeciwko rosyjskim samolotom. Rosjanie nie chcieli uwierzyć, że gruzińscy żołnierze potrafili obsługiwać ten skomplikowany system. Twierdzili, że musieli im pomagać żołnierze ukraińscy.

  Autor podkreśla, że dla prezydenta Władimira Putina było to aktem zdrady. Rosyjski przywódca zapowiedział wtedy na konferencji prasowej, że jeśli potwierdzi się, iż broń obsługiwali specjaliści z Ukrainy, Rosja „skontaktuje się” z nimi.

  Schwirtz dotarł do listy, którą w swoim komputerze miał Smorodinow. Pięciu z sześciu znajdujących się na niej mężczyzn nadal żyje. „Przynajmniej na razie” – jak powiedział Kniaziew. Autor ustalił w różnych źródłach, że wszyscy byli w 2008 roku w Gruzji; jeden z nich zapewniał, że nie uczestniczył wtedy w działaniach wojennych.

  „NYT” podkreślił, że nie podaje nazwisk tych ludzi w obawie o ich bezpieczeństwo. Schwirtz uzyskał też od władz ukraińskich potwierdzenie, że Mamczur był w Gruzji, gdy rozpoczęła się wojna z 2008 roku, jako jeden z dowódców „trzeciego pułku operacji specjalnych armii ukraińskiej, elitarnej formacji, której żołnierze walczyli też w Iraku i w Afganistanie”.

  Autor odnotowuje, że przedstawiciele władz ukraińskich zapewniali go, iż ani Mamczur, ani żaden inny ukraiński żołnierz nie brał udziału w walkach w Gruzji. Kreml nigdy w takie zapewnienia nie uwierzył.

  Smorodinow nie okazuje skruchy i zakłada, że zostanie uznany za winnego. Przyznaje, że gdyby go nie aresztowano, prawdopodobnie zabijałby nadal, „odhaczając” kolejne nazwiska z listy. Ma nadzieję, że zostanie wymieniony na jednego z wielu Ukraińców w rosyjskich więzieniach. Jednak strona rosyjska dotąd w ogóle się nim nie zainteresowała.

  „On nie rozumie, że nikt go nie potrzebuje - cytuje autor komendanta ukraińskiej policji. – Został zapomniany, spisany na straty (...). Nasz wróg ma niestety w odwodzie mnóstwo takich ludzi jak on”.
 • szwampuch58 02.04.19, 18:02
  ta przepisywanka nielocie amerykanski z Malopolski nie na temat

  --
  www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
 • j-k 02.04.19, 16:59
  Rosja - borykajaca siez problemami gospodarczymi, obrona olbrzymiego terytorium, deficytem przyrostu naturalnego i z mniejszosciami (ca. 20 % ludnosci)

  nie jest w stanie zajmowac sie jeszcze destabilizacja UE...

  moze to robic tylko w odniesieniu do Ukrainy - ale tez jak widac z marnym skutkiem...

  straszysz, jakby pod twoimi drrzwiami stali juz Moskale z karabinami...

  - a to se ne vrati...
 • wiktor_jerofiejew 02.04.19, 17:10
  j-k napisał:

  > Rosja - borykajaca siez problemami gospodarczymi, obrona olbrzymiego terytorium
  > , deficytem przyrostu naturalnego i z mniejszosciami (ca. 20 % ludnosci)

  To se ne wrati , TYLKO dzieki temu ze mamy USArmy u siebie .
  I konski leb Lze_wrow ma brozowe gacie na sama mysl ze powtorzy sie sytuacja z putin_Jugend w SSyrii
  kiedy to 300 bezzebnych bandziorow Wagnera poszlo sie j.....

  Gruzja i Ukraina nie mialy tyle szczescia dlatego SSowiety okupuja czesci terytorium Gruzji i Ukrainy i nadal jatrza i judza w krajach skandynawskich , baltyckich , w Moldawi ,Bulgarii a ostatnio bronia biedy ktora stworzyli na kubie i Wenezuelii
 • wiktor_jerofiejew 02.04.19, 17:17
  Rosyjski wywiad stanowi największe zagrożenie dla bezpieczeństwa Szwecji oraz jej interesów - wynika z przedstawionego dziś raportu szwedzkich służb specjalnych SAPO za 2018 rok.


  ‹ wróć
  - Rosja ma możliwości oraz intencje prowadzenia działań wywiadowczych przeciwko Szwecji - powiedział szef SAPO Anders Thornberg, prezentując raport; nie ujawnił jednak szczegółów.

  W raporcie napisano, że w ubiegłym roku odnotowano "wiele przypadków" podejrzanych osób, które szukały zatrudnienia przy obiektach strategicznych dla obronności lub zostały tam skierowane przez obce mocarstwa.

  Szwedzkie służby zwracają też uwagę na rosnące znaczenie cyberataków jako formy ingerencji w bezpieczeństwo państwa. Przeprowadzona w 2016 roku kontrola wykazała braki w zabezpieczeniu kluczowych dla bezpieczeństwa instytucji sektora energetycznego, telekomunikacyjnego oraz finansowego.

  W dokumencie podkreślono, że w wielu urzędach i firmach usługi z zakresu technologii IT wykonywane są przez partnerów zewnętrznych, co utrudnia ich kontrolę.

  Innym utrzymującym się zagrożeniem dla Szwecji jest terroryzm. W ubiegłym roku zmniejszyła się liczba osób wyjeżdżających do Iraku i Syrii w celu przyłączenia się do grup terrorystycznych. Jednak na skutek utraty terytorium przez Państwo Islamskie więcej terrorystów powróciło do Szwecji, co - jak zaznaczono - oznacza wzrost zagrożenia w kraju.

  Najtrudniejsza do wykrycia dla służb specjalnych jest osoba działająca w pojedynkę, pozostająca pod wpływem radykalnej religii czy ideologii. Często jest ona "sterowana" z zagranicy - napisano w raporcie.

  Szwedzkie służby SAPO podały, że w związku z wyzwaniami, szczególnie w dziedzinie nowych technologii, w 2016 roku zatrudniono 200 ekspertów.

  W grudniu ubiegłego roku szef szwedzkiego wywiadu wojskowego MUST Gunnar Karlson po raz pierwszy wskazał wyraźnie na Rosję jako źródło cyberataków i operacji informacyjnych mających zdestabilizować Szwecję.
 • wiktor_jerofiejew 02.04.19, 17:27
  jagiellonia.org/rosyjskie-sluzby-specjalne-probowaly-porwac-pulkownika-fsb-ktory-powiedzial-swiatu-prawde-o-zaangazowaniu-moskwy-w-terroryzm-islamski/

 • jabbaryt 02.04.19, 20:00
  UE z kolei próbuje destabilizowac Polskę i ciagłe atakuje legalny rząd podważajac jego kompetencje. Such is life.
 • j-k 02.04.19, 20:33
  zakulisowo - bo samemu nie wypada...

  przy pomocy swoich marionetek w Bruxelce.
 • jabbaryt 03.04.19, 09:35
  Nie jestem ślepy. Jeszcze trochę widzę. Ale już za aferę amber Gold i próbę przejęcia LOTu za pieniądze polskich frajerów to odpowiada wywiad niemiecki.
 • szwampuch58 02.04.19, 21:21
  Kiedy do ciebie dotrze pisior,ze Polska podpisala akces do UE(za wola wiekszosci Polakow wyrazona w referedum) a to zobowiazuje do przestrzega prawa unijego!!!! Ta twoja ferajna mafijna kurdupla ma prawo UE w kuprze in dlatego ten legalny rząd ma regularnie klopoty z UE.....i wbij sobie do tej zakutej paly ze to nie wina UE,sprobujcie pisowskie ciule opuscic UE........ to sie dowiecie jasnosci

  --
  www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
 • j-k 02.04.19, 21:27
  Polska podpisala akces do UE w 2004 - jako do federacji NIEPODLEGLYCH Panstw.

  nie podpisala akcesu do Unii - jako Zjednoczonych STanow Europy.

  na to w PL nie ma obecnie zgody.

  Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
  dzialacz "S" w warszawie w 1981
 • boavista4 02.04.19, 21:30
  pewnego dnia pani Danuta zrobiła mężowi karczemną awanturę. Wykrzyczała, że ma tego dość, że tak dalej być nie może, że zwariuje i że to wszystko się rozleci. Tych ludzi ma nie być w moim domu - postawiła ultimatum. Lech Wałęsa wyszedł na parę godzin. A jak wrócił, powiedział: - Dobrze, kończymy z otwartym domem. Związkowcy do związku. Tu jest tylko rodzina. Na drzwiach wywieszamy kartkę: Tyfus. Obcym wstęp wzbroniony.
 • j-k 02.04.19, 21:35
  naturalnie.

  przekszatalcenie UE z federacji niepodleglych Panstw....

  w federalne Stany Europy. - potrzebuje zgody wszystkich.

  na to nie ma dzis w PL zgpdy.
 • szwampuch58 02.04.19, 22:29
  Wy ciule pisowskie myslicie ze po zaproszeniu na salony europejskie mozna nasrac na srodku dywanu i dziwicie sie ze nikt nie podaje liscia rabarberu do otarcia kupra.Kurna was trzeba utylizowac innej opcji nie widze

  --
  www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
 • boavista4 03.04.19, 03:15
  Szwampuch ty o sraniu piszesz, takie brzydkie skojarzenia!! Walony europejskie to jeden ogromny gnoj , wiec trzeba byc odwazny zeby zniesc ten smrod. Najlepiej wysrac sie w pachnacej lazience, ktora ma kanalizacje prowadzaca do europejskich salonow. Wlasnie ta robi to Trump.
 • jabbaryt 03.04.19, 09:32
  No to mamy szczerą erupcję europejskiej tolerancji. Jak już zacząłeś szwampuch to dokończ, gdzie chcesz nas utylizować . W Auschwitz czy na Majdanku?
 • szwampuch58 03.04.19, 11:11
  utylizowac z zycia publicznego,oczywista oczywistosc najlepiej na zasadzie tego polskiego "wynalazku"
  pl.wikipedia.org/wiki/Miejsce_Odosobnienia_w_Berezie_Kartuskiej

  --
  www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
 • czizus 03.04.19, 14:07
  jabbaryt napisał:

  > UE z kolei próbuje destabilizowac Polskę i ciagłe atakuje legalny rząd podważaj
  > ac jego kompetencje. Such is life.

  UE jest jedynym gwarantem przestrzegania prawa w Polsce PIS-owskiej i obrońcą przed bolszewizacją kraju. Całe szczęście, że jesteśmy w UE, w innym przypadku bylibyśmy już drugą Rosją albo Białorusią. Wielkie brawa dla UE.
 • kylax4 10.06.19, 00:03  --
  Imperial powers are not about democracy. It is all about the tribute in peace and spoils of war. Divide and conquer and the profits.
 • pijatyka 07.06.19, 13:35


  Już ją lubię ;)

 • karbat 07.06.19, 20:55
  pijatyka napisała:

  > Już ją lubię ;)

  powaznie .. to fajnie
  Merkel wyslala do Rosji duza delegacje przedstawicieli gospodarki i tegoz ministerstwa
  z ministrem na czele . Podpisano umowe o zaciesnianiu wspolpracy gospodarczej miedzy
  Niemcami i Rosja .

  Na wyscigi do Putina Chinczyk Xi i Niemiec Altmeier

  fakt. Troche siada gospodarka w Niemczech, Chinach,
  z blondynem nie ma o czym powaznie rozmawiac, licza … na Rosje
 • karbat 07.06.19, 21:38
  za onetem ;

  ""kolega partyjny Altmaiera z CDU premier Saksonii Michael Kretschmer apeluje o zniesienie sankcji i wyraża nadzieję na normalizację stosunków. - Musimy znieść sankcje. Mam wielką nadzieję, że obie strony zbliżą się do siebie. Sankcje są dużym problemem dla saksońskiej i wschodnioniemieckiej gospodarki - powiedział chadecki polityk przed wylotem do Petersburga.
  Kretschmer uważa Rosję za część europejskiej wspólnoty kulturowej. Zadaniem Niemiec jest więc jego zdaniem zapobiegnięcie temu, by Moskwa zwróciła się ku Chinom i Indiom, zwłaszcza że "forum (w Petersburgu) to dłoń wyciągnięta przez (prezydenta Rosji) Władimira Putina w kierunku Zachodu".

  "We wschodnioniemieckich landach mamy inną wrażliwość, jeśli chodzi o relacje z Rosją"
  - We wschodnioniemieckich landach mamy inną wrażliwość, jeśli chodzi o relacje z Rosją.

  Również ze względu na wspomnienie dobrych stosunków między NRD a ZSRR.
  Landy zachodnie są bardziej zorientowane na USA, ale również tam nie ma już
  ślepej wiary w transatlantycką przyjaźń - uważa Kretschmer.

  Rozpoczęta w czwartek 23. edycja Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu, nazywanego "rosyjskim Davos", jest najważniejszym tego rodzaju spotkaniem w Rosji i co roku gromadzi przedstawicieli kręgów biznesowych i politycznych z całego świata.

  RFN jest tam reprezentowana przez Altmaiera oraz premierów Saksonii i Meklemburgii-Pomorza Przedniego - Michaela Kretschmera i Manuelę Schwesig. Oprócz tego ponad 200 przedstawicieli wysłały niemieckie koncerny takie jak Siemens, Bayer, BMW, Deutsche Bank i Wintershall Dea.""
 • rzemys 25.06.19, 12:23
  Witam was

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka