Dodaj do ulubionych

w USA jak za Komuny

19.04.19, 04:13
Prof. Legutko: "Wczoraj, podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, miałem déjà vu, poczułem się jak za 'komuny".
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24681762,uczelnia-w-usa-odwolala-wyklad-legutki-odczyt-jednak-sie-odbyl.html#s=BoxOpImg2
Edytor zaawansowany
  • magna20000 19.04.19, 05:09
    A widziales za komuny aby tysiace ludzi mieszkalo w namiotach I na ulicy ?
  • magna20000 19.04.19, 18:09
    Przescigneli komune w rozwoju…….+

www.bing.com/videos/search?q=seattle+is+dying+komo&view=detail&mid=482963266FF2C7499EFA482963266FF2C7499EFA&FORM=VIRE
  • malkontent6 19.04.19, 18:38
    Ten krótki film powinien być dla ciebie przestrogą - jeśli będzieć ćpał jakieś paskudztwa i chlał gorzałę bez umiaru to skończysz tak jak ci ludzie.

--
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
  • caesar_pl 20.04.19, 21:56
    To sa pewnie nachodzcy z Meksyku i innych biednych krajow Ameryki.W Niemczech tez znajdziesz takie miejsca.Ale ten syf robia nie Niemcy lecz glownie bezdomni Polacy,Rumuni,Litwini,Slowacy,Bulgarzy,Cyganie.Wsrod bezdomnych Polacy to 50%.To sa dziesiatki tysiecy ludzi.
    A potem w mediach Linke i Zieloni pokazuja to na caly Swiat,ze niby wladza w Niemczech nie dba o biednych ale popiera bogatych ktorzy sa jeszcze bogatsi.Ta muzyka to w calej Europie Zach.
  • felusiak1 19.04.19, 18:52
    Zwierzeta w ZOO wygladają dostojnie. Syte, czyste i mają gdzie schronić sie przed deszczem, śniegiem i upałem albo mrozem.
    A na wolności w Afryce albo gdzieś tam cierpią i nieustannie boją sie być upolowane przez tygrysy albo lwy. A lwy i tygrysy boją się być upolowane przez czlowieka.
  • boomerang 21.04.19, 08:12
    > Zwierzeta w ZOO wygladają dostojnie.

a przy tym jakie mądre... pamiętam sprzed lat gdy w sydnejskim ZOO przyglądaliśmy się przez pancerną szybę rodzinie goryli, ojciec goryl, huśtając się na huśtawce, udawał że je własne gówno - wiedział jak nam obrzydzić czekający nas lunch.
  • buldog2 22.04.19, 21:59
    Polecam książkę: Анна Семеновна Кимерлинг - Выполнять и лукавить. Политические кампании поздней сталинской эпохи. Mnóstwo przykładów, takich i jeszcze bardziej mrożących krew w żyłach.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  • engine8 19.04.19, 19:01
    Wg Ciebie - komuchy, to chyba komplement?
  • engine8 19.04.19, 19:04
    Sorry boomerang to nie bylo do ciebie - zle sie podkleilo... to do tego Kandysjkiego komuchy
  • magna20000 19.04.19, 19:49
    Komuna to byla jedno dziadostwo a kapitalizm drugie. Skandynawski model byl chyba najlepszy nim bandy dzikusow go nie wykonczyly….Komuna chinska pracuje dobrze jak widzimy. Ci dopasowali wszystko do ilosci I mentalnosci swoich ludzi…..Zachod coraz bardziej sie ich slucha. Nikt nie protestuje ze prezydent Chin jest na dozywocie I demokracji niema. Ameryka sie zwija w konwulsjach bo widza ze z Chinami nie dadza rady…….
  • engine8 19.04.19, 20:15
    No wiec komuna dobra dla leniuchow i tych co chca aby rzad sie nimi zajmowal jak rodzice...
    Kapitalizm teoretycznie daje ci wiekszosc kasy i pozwal sammeu decydowac...
    A ludzie sa jak w Bibli Panny madre i Panny glupie.. Jedni potrafi z tego wyciagna c korzysci a inni nie...
    Dla mnie skandynawski system jest najgorszy i podbny do komunizmu... A kapitalizm najlepszy chocby dlatego ze ja sie w nim niezle znalazlem.. i niie straszne mi to ze domy drogie, ze biednych duzo, ze opieka zdrowotna droga.... ja znalzme droge ptzez ten labirynt dosc latwo - jedyne co musilem zrobic to pracowac i oszczedzac... ale ani jedno ani drugie ponad moje sily i mozliwosci. I skoro ja - emrigrant ktory tu przyjechal bez grosza i jezyka, mogl to zrobic to moze kazdy lokalny w podbnej sytuacji... A jak nie robi to w duzej czesci nie moja a jego w tym wina...
  • magna20000 19.04.19, 23:13
    Szwedzi leniami nie byli I chyba dalej nie sa. To samo co ty osiagnales w USA duzo Szwedow tez ma. Maja tez 5 tygodni urlopu. W US I w Kanadzie jat w koncu wypracujesz te 4 tygodnie po n-latach to cie zwolnia I przyjma nowego co zaczyna od poczatku. Jedynie tam gdzie jest Unia ludzie sie jakos uratowali. Natomiast wyciagna z ciebie I z podobnych tryliony aby ratowac banki bo sa "za duze aby pasc", Wala cie bez wazwliny a ty sie cieszysz jak ci dobrze. Sa tylko 2 systemy takie jak w Niemczech czy Szwecji I chinski system jak sie jest Chinczykiem...
  • engine8 20.04.19, 03:23
    Fantazjujesz... Zawsze mailem tyle urlopu ile potrzebowalem... A szwedzi opodatkowani do przesady..
    www.bloomberg.com/news/articles/2019-03-13/the-u-s-now-has-more-millionaires-than-sweden-has-people
  • magna20000 20.04.19, 04:12
    Bezplatnego, Mogli ci tez nie dac.Podatki w US tez nie sa takie male.....
  • engine8 20.04.19, 23:57
    No powoedzmy....ale jak wynegocjuesz ze nie bedziesz mial wogole platnego ale za to dostaniesz $30tys wiecej pensji i mozesz sobie brac tyle bezplatnego ile chcesz to o uwazasz to za zly deal?
    Czlowieku , moim marzeniem bylo placic $1M rocznie podatkow....
  • magna20000 21.04.19, 02:11
    Widac cie tam za bardzo nie potrzebuja w tej pracy…...
  • engine8 21.04.19, 02:34
    Wogole mnie juz nie potrzebuja ani ja ich i to od dobrych paru lat :)
    Swoje zrobilem - nawet Ty tego uzywasz, i teraz moge robic co mi sie chce, czy podoba a oni mi jeszcze za to beda placic.
    I jak tu narzekac na Ameryke?
  • magna20000 21.04.19, 04:06
    Jest 70 milionow takich jak ty w USA. Mowia ze system padnie. Tu nie wiele lepiej 7 milionow….
  • engine8 21.04.19, 04:15
    Ty te bzdury opowiadasz od lat a tu sie nic nie sprawdza. Mialy nas zjesc podatki - te spadly, mialo byc bezrobocie - jest odwrotnie, mialo byc coraz gorzej a jest coraz lepiej. Mialo sie nie oplaca oszczedzac bo dolar mial sie zamienic w smieci - i jakos ciagle jest mocny?...
    chuny mialy nas zjesc a wyglada ze odpuszczaja i sie dogaduja z USA..
    Na emryturze mialo sie glodowac a zyje sie lepiej niz pracujac.
    Hello???
    Najwyzszy czas zmienic tune .... Uprawiasz taka samo propagande jak komuna - i na odleglosc byla to bzdura... Wy sie nigdy niczego nie nauczycie?
  • magna20000 21.04.19, 05:11
    czas pokaze….
  • senioryta13 22.04.19, 16:19
    magna20000 napisał:

> .Komuna chinska pracuje dobrze
    > jak widzimy. Ci dopasowali wszystko do ilosci I mentalnosci swoich ludzi…..

no co ty nie powiesz, poczytaj sobie o Falun Gong. Mysle , ze ludzie nie maja wyjscia i musieli dopasowac swoja dzialalosc do systemu. Nawet CEO Alibaby musi wspolpracowac z rzadem i dzielic sie zyskami.
    tak sie zastanawialam skad nadajesz, padlo na Kanade, teraz rozumiem ciagla twoja frustracje.
  • engine8 20.04.19, 23:59
    Kiedy ty ostatni byles u lekarza? Chyba najwyzszy czas na wizyte? Zaczynasz bredzic... i pisac rzeczy ktore za nic do tematu nie pasuja...
  • engine8 21.04.19, 18:25
    Skazal szto znal...
  • 1.melord 21.04.19, 20:04
    dzisiaj roznego rodzaju restrykcje w "demokracji" gorsze sa niz za "komuny"
    ulatwili przemieszczaani...emigrujesz ,klopot dla Panstwa z glowy

--
    Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
  • jabbaryt 22.04.19, 16:49
    no to piękna dyskusja się wywiązała tylko kompletnie nie na temat. Czy ktoś jeszcze pamięta o czym był wątek?
    Zdaje się, że o wykład profesora Legutko. Wykład się podobno odbył w innym miejscu, gdzieś za zamkniętymi drzwiami w warunkach chyba trochę konspiracyjnych. To pokazuje stan wolności słowa w USA.
  • senioryta13 22.04.19, 17:27
    Uczelnie sa opanowane przez Demokratow, wychowuja sobie przyszlych wyborcow.
  • jabbaryt 22.04.19, 18:12
    do tej pory w USA wolność słowa i wypowiedzi była pewnego rodzaju świętością. Jak widać to zanika a to pierwszy krok do totalitaryzmu.
  • engine8 22.04.19, 19:13
    Wszedzie tak bylo i tak jest (w Stanach rowniez) ze wolnosc slowa jest tolerowana dopuki to nie przeszkadza rzadzcym i nie masz za duzo sluchaczy.... a jak nie to szybko znajduje sie przyczyny i sposoby aby takie wolnosci wyciszyc.
  • engine8 22.04.19, 19:11
    Do kazdej dyskusji -ten ruski - Magna20000 .. wrzuca linki z RT pokazujace negatywne rzeczy w Stanach - bez wzgledu na to na jeki temat jest dysusj... a ze murzynow bija albo dolar przestaje byc qwaluta, ludzie biednieja i gloduja... i taki etam co mu pod reke wleci ... widoczne dostaje kopiejki za posty 2x tyle za negatywne i nie wazne na jaki temat... I dlatego wiekoszac dyskusji zjezdza z toru...
    A kto ten Legutko jest?
  • magna20000 22.04.19, 23:23
    W San Francisco bezdomni sraja na ulicach. Maja firme co zmywa gowna do kanalow. Dobrze placa, praca dla ciebie engine
  • engine8 22.04.19, 23:56
    Radzilem ci isc do lekarza ale jak widac nie poszedles.... i wyglada ze sie pogarsza.
  • magna20000 23.04.19, 00:36
    Powinienes byc wdzieczny ze chce ci pomoc….
  • magna20000 23.04.19, 01:01
    Oby jak za komuny…..

csresearch.s3.amazonaws.com/DSD/2019/images/DSD20190422img1.jpg
  • engine8 23.04.19, 02:39
    Twoj graf pokazuje gorny 1% i dlen 90% - Wy ruskie nie zauwazyliscie ze wam zniknelo gdzies 9%??
  • engine8 23.04.19, 02:37
    Mowilem ci miszkam w Stanach i ze nie potrzebuje zadnej pomocy - jestem "Set for life".??
    Ty raczej wiec skorzystaj z moich rad...

• boavista4 23.04.19, 06:03
    sprobowalbym powiedziec cus niepoprawnego politycznie w USA - stracilbym robote od razu.
    za komuny sl8uchalismy Wolnej Europy w biurze, czasami dostalem nagane, moj kolega powiedzial rozne grube kawaly o 1 sekretarzu wojewodzkiej parti , ale dostal potem robote w biurze Armi Czerwonej. Nic mu nie zrobili pomimo ze sekretarz udzielil naszej jednostce nagany za wydanie koledze dobrej opini.
    W USA wylecialby na zbity pysk.
  • engine8 23.04.19, 19:08
    To zalezy co byc powiedzial i kto by tego sluchal..... Az tak zle nie jest aby cie wywaliali za kazde politycznie nieporwane powiedzenie ale ... Bo niektore powiedzenie rzeczy sa uusankcjonowane i to co my okreslimy jako politycznie niepoprawne tu moze miec range przestpepstwa.. jak np komentrz ektore moga byc interpetowane jako rasistowskie czy anytesmickie..... i problem w tym ze to nie mowiac ale sluchajacy ocenia czy one sa czy tez nie sa obrazliwe...
  • kylax4 23.04.19, 19:06
    neofaszystów pokroju Legutki.
    Zresztą Legutko to były ruski agent. Jak każdy prawicowiec w Polsce.

--
    Imperial powers are not about democracy. It is all about the tribute in peace and spoils of war. Divide and conquer and the profits.
  • engine8 23.04.19, 19:09
    Prawicowcy to ruscy agenci? a Lewicowcy to niby czyi?
  • kylax4 23.04.19, 19:13
    Mowa zresztą o Polsce, nie o USA.

--
    Imperial powers are not about democracy. It is all about the tribute in peace and spoils of war. Divide and conquer and the profits.
  • kylax4 23.04.19, 19:11
    Studenci i uczelnia nie chcą w swoich murach faszystowskiego idioty. Co w tym dziwnego, USA to wolny kraj. Pan Legutko może sobie zrobić wykład w kanałach ściekowych na przykład.

--
  • magna20000 24.04.19, 02:31
    Wolny od czego….

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.