20.04.19, 10:44
Kupilem DVD i ogladnalem z zona "Zimna Wojne" Pawlikowskiego. I trzeba bylo kilku dni refleksji by moc o nim spokojnie pisac. Film ma kilka glebokosci, jak kazdy bardzo dobry film. Wpierw polska tradycja prowadzaca do powstania "Mazowsza" i "Slaska". 4 czy 5 lat po wojnie mlodzi mieli wielki ciag na bramke by zaistniec, by cos stworzyc...i "Mazowsze" dalo wielu te szanse.

Potem ucieczka z kraju i lamanie sie charakteru. Poddanie sie otoczeniu, ktorego objawy widac tez na tym forum w wpisach ludzi, ktorzy stracili honor i nawet tego nie zauwazyli.

W koncu uczucie, tez szczerze i uczciwie opisane. Przypominajace mi film "Nottingham Hill" i sile uczucia hollywodzkiej gwiazdy do sprzedawcy ksiazek. I mysle, ze to uczucie pozwolilo na pokazanie, ze sie zostaje kim sie jest i ze pewnym wartosciom nalezy pozostac wiernym.

Film mowi bardzo duzo o polskim charakterze. Moim zdaniem zaslugiwal na Oskara. Ale coz, co ma wisiec nie utonie i kiedys ten Oskar przyjdzie, bo i Narod i rezyser nie sa banalni.

PF

P.S. Szukalem watka borrki, ktory pisal kilka miesiecy temu o tym filmie ale nie znalazlem. No i stworzylem inny.
Edytor zaawansowany
  • szwampuch58 20.04.19, 12:03
    forum.gazeta.pl/forum/w,50,166183130,166183130,Wbija_w_fotel.html
    --
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • wiktor_bog 20.04.19, 12:16
    Filmu nie oglądałem, natomiast obejrzalem Romę... I z całą sympatią do reżysera, ale cudem dotrwałem do końca :-)

--
    Właściciel bloga zycieoptymalne.pl
  • szwampuch58 20.04.19, 12:43
    Moze do Oscara zabraklo glosu Romana?
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24685595,roman-polanski-zada-przywrocenia-do-amerykanskiej-akademii-filmowej.html#a=66&c=159&t=5&g=c&s=BoxNewsLink

--
  • borrka 20.04.19, 13:01
    On świetnie rozumie te czasy, Amerykanie nijak.

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • felusiak1 20.04.19, 17:28
    Mam za darmo na Amazon ale jeszcze nie widziałem.
    Ale zainteresowało mnie, że zauważyłeś po wpisach iż straciliśmy honor. Jak doszedles do takiego wniosku.
  • polski_francuz 20.04.19, 17:34
    "Mam za darmo na Amazon"

Za darmo? Jak to robisz?

"iż straciliśmy honor"

Poczuwasz sie?

PF
  • szwampuch58 20.04.19, 18:46
    normalnie Felus placi prime video a ze lze jak bura suka to wiadomo nie od dzis
    tiny.pl/trmnk

--
  • felusiak1 20.04.19, 20:21
    nie można płacić prime video. Można załozyć prime account i wtedy ma sie bezpłatny dostep do prime video a także nie placi się za przesyłkę zamówionych artykułow.
    Ale takie konto ma moja corka i korzysta z tego wiele osob.
    A teraz chamie przeproś za znieważenie mojej godności.
  • polski_francuz 20.04.19, 20:25
    "nie można płacić prime video. Można załozyć prime account i wtedy ma sie bezpłatny dostep do prime video a także nie placi się za przesyłkę zamówionych artykułow."

I placisz regularnie abonament? Ja kupuje od czasu do czasu u Bezosa ale wole lazic do Leclerca gdzie sa fajne sprzedawczynie:)

PF
  • szwampuch58 20.04.19, 21:05
    po pierwsze: godnosci nie masz Felus
    po drugie:placisz obojetnie czy ty czy corka(walisz na sepa u dziecka to jeszcze gorsze kombinowanie osobniku bez godnosci)
    po trzecie: dmuchaj mi do skarpetek chamie i zlodzieju

--
  • felusiak1 20.04.19, 20:24
    jak zdefiniujesz co rozumiesz pod pojeciem honor to ci powiem czy się poczuwam.
    Jesli honor w twoim pojeciu to "duma z bycia polakiem" i "darek jakmutam" to faktycznie honoru nie mam. A jeśli honor to walka z PiSem i plucie na kaczora to jest jeszcze gorzej.
  • polski_francuz 20.04.19, 20:27
    "Jesli honor w twoim pojeciu to "duma z bycia polakiem"

Cos w tym guscie.

PF

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.