Dodaj do ulubionych

Mniej wiatru w zagle

11.05.19, 11:12
Ekonomia niemiexcka zwalnia i z przewidzianego wzrostu PNB w 2018 - 1.5 % pozostaje tylko marne 0.5 % w tym roku. Cykl ekonomiczny dobiega w Niemczech do swego konca. Skad te problemy? Ano Niemcy sa krajem eksportu i wojny celne (USA vs. Chiny) czy problemy ze sprzedaza tu czy tam (spowodowanie np. przez Brexit) zdejmuja im wiatr z zagli. Takze, nadmierna chciwosc (oszukiwanie w normach spalin i umowy miedzy producentami) i przestarzala piramidalna hierarchia w firmach budujacych samochody zmniejszaja i zyski i atrakcyknosc niemieckich samochodow.

Co trzeba zrobic? (za La Croix sprzed kilku dni). Ano, ksztalcic lepiej, tak by wchodzacy na rynek wiedzieli co ich czeka i byli przydatni ekonomii. Co sie robi? Ano, zaczyna sie troche interwencjonizmu panstwowego w wykonaniu ministra gospodarki Altmaiera. Dodam od siebie, ze ten interwencjonizm to jest o wiele bardziej francuski niz niemiecki. Ale, jak trwoga to na Wersal...I jeszcze jak sie poluzuje polityke rygoru zadluzeniowego (schwarze Null) i zaczna inwestowac przemysl z podatkow, to juz Niemcy stana sie Francuzami zupelnie:)

PF
Edytor zaawansowany
 • felusiak1 11.05.19, 19:21
  Myślała, ze silna a tu sie okazuje, ze nie taka silna jak myslała.
  Teraz mysli, że przeczeka Trumpa i pokona brytyjczyków. A jak nie przeczeka i nie pokona?
  No własnie. Myslała, ze ma same asy a tu taka siurpryza.
 • kylax4 11.05.19, 19:36
  bardziej. Zatem nie wiem, czym się ekscytujesz.


  --
  Imperial powers are not about democracy. It is all about the tribute in peace and spoils of war. Divide and conquer and the profits.
 • felusiak1 11.05.19, 21:03
  Brytyjska gospodarka wzrosła o 2% i nie zwolniła "jeszcze bardziej". Nie wysysaj z palucha. To są jawne wiadomości. Można przeczytać w finansowej prasie.
  Natomiast tzw eksperci przewidują, ze zwolni. Ponadto brytyjska gospodarka jest importowa a nie eksportowa jak niemiecka.
  Import zmniejszył dynamikę o 2 punkty procentowe.
 • boomerang 12.05.19, 11:32
  Są już pierwsze jaskółki Brexitu - nowy Jaguar samochodem roku!
 • polski_francuz 11.05.19, 20:41
  Niemcy w szczegolnosci, a ogolnie Europa jest inna niz Stany. Osobiscie uwazam, ze tylko Stany Zjednoczone Europy nam pomoga. I wspieram unifikacje.

  PF
 • felusiak1 11.05.19, 20:58
  Pomogą w czym? W tym, ze Bruksela bedzie decydować czy postawić światła na skrzyzowaniu Brzeskiej i Spokojnej w Torgoniach Wielkich, poczta Zawady?
  Stop dreaming. Żadnych Stanów Zjednoczonych Europy nie bedzie. Cały ten kram juz poszedł za daleko w źle pojetej integracji. Sami sobie stworzyliscie problemy nie widzac w co graja wasze elity. Im nie chodzi o gospodarkę i dobrobyt. Ich celem jest władza. Władza ma slodki smak i działa na nich jak narkotyk. Wystarczy popatrzeć na polskiego fircyka w Unii.
  Ja w moch Stanach wybieram sobie prezydenta, posłów i senatorów federalnych. Wybieram władze stanowe, miejskie i powiatowe. Nawet szeryfa wybieram. A kogo ty wybierasz? No faktycznie, posłów do towarzystwa dyskusyjnego zwanego Parlamentem Europejskim. A kto wybrał Tuska i tych innych? Innymi slowy nie masz nic do powiedzenia. Twój głos jest bez znaczenia i ty cieszysz sie z tego.
 • jerry1989 11.05.19, 21:00
  Hej

  felusiak1 napisał:

  > Ja w moch Stanach wybieram sobie prezydenta, posłów i senatorów federalnych. Wy
  > bieram władze stanowe, miejskie i powiatowe. Nawet szeryfa wybieram. A kogo ty
  > wybierasz? No faktycznie, posłów do towarzystwa dyskusyjnego zwanego Parlamente
  > m Europejskim. A kto wybrał Tuska i tych innych? Innymi slowy nie masz nic do p
  > owiedzenia. Twój głos jest bez znaczenia i ty cieszysz sie z tego.

  -amen.

  pozdrawiam!


  --
  kiSS in ruSSia
  www.youtube.com/watch?v=1XER4gHkE_g
 • polski_francuz 11.05.19, 21:06
  " A kogo ty wybierasz? No faktycznie, posłów do towarzystwa dyskusyjnego zwanego Parlamentem Europejskim."

  Wybory do parlamentu Europejskiego sa za blisko 2 tygodnie. Jednym z problemow wladz unii jest to, ze ludzi, ktorzy tam sa, sa "second best" czyli drugim wyborem. Tzn. stanowiska w Brukseli czy Strasburgu sa dla tych, ktorym sie cos/jakos nieudalo w rodzinnym kraju. Tusk czy pani Verstagen sa tu wyjatkami. Jak zaczniemy miec najlepszych we wladzach europejskich to sie sytuacja troche zmieni.

  Warto by jakos uatrakcyjnic kariery europejskie. Jak? Ano pewnie przez wbicie w glowe Cameronom, Farage'om, Orbanom czy Kaczynskim ze wladze europejskie nie sluza do zwalania winy za wlasne niepowodzenia.

  PF
 • jerry1989 11.05.19, 21:10
  Hej

  polski_francuz napisał:

  >Orbanom

  -orban kupił w Niemczech czołgi i haubice więc jest już pełną gębą Europejczyk.

  pozdrawiam!


  --
  kiSS in ruSSia
  www.youtube.com/watch?v=1XER4gHkE_g
 • j-k 11.05.19, 21:18
  to klub dydskusyjny.

  czynnikiem decydujacym w UE jest biurokracja bruxelska (rada Unii Europejskiej) wraz z glosem doradczym w postaci Rady Europy
  pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Europejska
 • polski_francuz 11.05.19, 21:36
  Wiem. Denerwuje mnie tylko troche, ze do parlamentu wybiera sie ludzi, ktorych poglady sa antyeuropejskie. To oni robia z PE klub dyskusyjny zamiast robic polityke europejska.

  PF
 • felusiak1 11.05.19, 21:46
  Jaka politykę można robić w klubie dyskusyjnym? To taka sama polityka jak dyskusje przy kieliszku w późnym PRL-u.
 • felusiak1 11.05.19, 21:44
  Zadziwiajace jest twoje niezrozumienie ludzkiej natury. Człowiek z natury jest chciwy i przekupny (korumpowalny :))
  A ty widzisz wladze jako ludzi przesiaknietych dobrem wyższym i dobroczynnościa. I to jest twój kardynalny bład.
  Oni wszyscy sa wyjatkowi. A Juncker jeszcze wyjatkowszy. Jest też jeden super wyjatkowy z Belgii.
  A pani Vestager jest wyjatkowa w tropieniu amerykańskich oszustów. Aha, wytropiła oszusta na Cyprze w wynku czego 550 osób straciło pracę a klientela płaci drozej za lotnicze bilety. Genialna kobitka.
 • polski_francuz 11.05.19, 21:50
  "Człowiek z natury jest chciwy i przekupny (korumpowalny:)"

  Teraz rozumiem Twoje zrozumienie Kaczynskiego. A serio, sa tacy i owacy. Ogolnie rzecz biorac korupcja jest karalna. I w krajach praworzadnych skorumpowani nie sa u wladzy.

  "Genialna kobitka"

  Odwazna i ma charakter.

  PF
 • felusiak1 11.05.19, 22:01
  Nic nie rozumiesz. I przykro mi z tego powodu. Przykro mi, ze nie rozumiesz co to jest korupcja.
  Myslisz o tym w kategorii łapówki a to błąd. Zastanów sie nad korupcja polityczną bo ta forma dotyka każdego z nas.
  A ta forma korupcji jest codziennością i nie jest karalna.
 • polski_francuz 12.05.19, 08:55
  Mowisz o "cos za cos" albo "deal" albo "donnant - donnant". Tego nie nazywam korupcja ale negocjacja. I jest dla mnie OK. Ale jesli za decyzje polityczna w moim guscie wpuszczam Twego syna do Harvardu to i korupcja i karalna.

  PF
 • felusiak1 12.05.19, 09:53
  Jednak nie rozumiesz co to jest polityczna korupcja. Można to nazwać negocjacja. Z tym, ze to nie ty negocjujesz. To Wiesiek z Wackiem negocjują jaki los ci zgotować.
 • polski_francuz 12.05.19, 10:46
  "To Wiesiek z Wackiem negocjują jaki los ci zgotować. "

  Oni negocjuja program, ktory im da wladze. Mysla nie o mnie ale o wladzy. Again, korupcja jest wtedy gdys ktos lamie prawo. Stad parcie Kaczynskiego na poprawe prawa. On nie chce by go uznac za skorumpowanego. Ale za negocjatora.

  Szkoda, ze nie ma w Polsce prawnikow na skale bohaterow "Suits" a sa jednynie miekkodupcy na skale obecnego prezia.

  PF
 • felusiak1 12.05.19, 16:28
  Oni są już przy władzy. Eh, nie masz najmniejszego pojecia. Przykro......
 • boomerang 12.05.19, 11:37
  Tzn. stanowiska w Brukseli czy Strasburgu sa dla tych, ktorym sie cos/jakos nieudalo w rodzinnym kraju. Tusk czy pani Verstagen sa tu wyjatkami.

  Sympatycznemu pijaczkowi Junckerowi też się udało w swoim kraju, Luksemburgu. Był tam wieloletnim premierem, zanim zastąpił go pederasta.
 • boomerang 12.05.19, 11:29
  Wzrost wciąż jest, choć to marne 0.5%, bo zawdzięczają go Grekom, którzy spłacają procenty od pożyczek. W sklepach Aldi w Australii zatrzęsienie greckich towarów, ale niestety są też minusy - jakość Metaxy się pogorszyła.
 • polski_francuz 12.05.19, 11:36
  Metaxa? Co Ty pijesz Osik? Przejdz na jakies czerwone wino rodem z Barossa Valley.

  PF
 • boomerang 12.05.19, 11:43
  Jako naukowiec powinieneś wiedzieć że po czerwonym winie się ślepnie... choć jest dobre na serce.
 • polski_francuz 12.05.19, 11:57
  Nasz minister rolnictwa twierdzi, ze "molekula czerwonego wina" na wszystko pomaga:)

  Osobiscie, uwazam ze trzeba zachowac miare w piciu. Ja sam robie sobie kilkumiesieczne przerwy w piciu alkoholu. Zauwazylem, ze mysle troche lepiej i waga troche spada. Ale jeszcze troche mi zostalo do BMI pozadanego.

  PF
 • caesar_pl 12.05.19, 15:56
  Zapatero zapowiadal ze Hiszpania przegoni Niemcy w dobrobycie.I przyszedl kryzys,Niemcy mialy spadek produktu narodowego o 6%,Swiat sie cieszyl.... i sie szybko z tego kryzysu wykopaly.Hiszpanski sen o przegonieniu Niemcow sie nie spelnil i w nastepnych dziesiecioleciach sie nie spelni.To samo dotyczy tamtych tygrysow europejsich z przed 2008 roku czyli Zaby,Makarony,nie udawaj Greka i Portugiz.Wydawalo sie ze juz juz doganiajay Niemcy ale okazalo sie ze ich gospodarki stoja sa na slomianych nogach a niemiecka gospodarki ma silne podstawy.Czekam na nastepny kryzys,wiekszosc ekspertow go przepowiada,bedzie bardzo silny,bedzie znow przesiew i zobaczymy kto najszybciej dojdzie do siebie a kto sie jeszcze bardziej zamoczy tylka.Juz dzis pyskuja wszyscy ze Niemcy se wymyslily Euro by innych wykorzystywac,co bedzie jak przyjdzie jeszcze wiekszy kryzys i Niemcy beda jeszcze silniejsze?AfD juz dzis mowi,trzeba skonczyc z waluta Euro gdyz ona powoduje nienawisc przeciw Niemcom.Zgazam sie z tym,natura czlowieka Unijnego jest taka,ze najpierw szuka winnego u innego.
 • polski_francuz 12.05.19, 16:31
  Eh, durak, durak. Nikt nie krytykuje Niemiec za to, ze ich wzrost gospodarczy sie spowolnil. Macie problem i trzeba z nim walczyc.

  Idz do psychologa. Najlepiej takiego co opiekuje sie neonazis. Masz objawy nazistowskiej arogancji.Tylko, Boze bron, nie idz do emigranta, bo ci da w morde zamiast dac jakies lekarstwo na glupote.

  PF
 • caesar_pl 12.05.19, 17:05
  Nie zapominaj ze nie tylko polski eksport jest od niemieckiej lokomotywy uzalezniony ale takze wiekszosci krajow Unii.
  I jak bedzie kryzys w Niemczech to bedzie i tam.
  Italiens Innenminister Salvini nutzt den Brückeneinsturz in Genua mit mindestens 37 Toten für seine Anti-EU-Politik.
  Obwinil Niemcow za to,ze sie most z Makaronu zawalil??Bo Niemcy zadali od Makaronow oszczedzania!!
  Germania ist immer schuld
  Nirgends in Europa ist Deutschland derzeit so verhasst wie in meiner Wahlheimat Italien. Ein persönlicher Frontbericht
  Von Petra Reski, Italien
  Nigdzie w Europie Niemcy sa tak znienawidzeni jak we Wloszech!Ciekawe jest,ze Wlochy sa sa Niemcow drugim najwiekszym krajem urlopowym po Hiszpanii.Niemcy kochaja Makaroniarzy..bez wzajemnosci...ha,ha,ha...
 • polski_francuz 12.05.19, 17:24
  Durnys. Salvini jest jak Orban, Kaczynski i jaka bylaby Waigel u wladzy - populisci. Roznica jest taka, ze u Niemcow dochodza populisci do wladzy to miliony Polakow, Rosjan i im podobnych traca zycie. Boscie z natury jak hierarchia VW, ktora ma zawsze racje. A jak jej nie ma to sie klamie, oszukuje albo morduje mowiac, ze Polacy i im podobni to podludzie.

  Uwazaj wiec pacanie co wrzucasz do urny wyborczej. Tym bardziej, zes Niemiec i chcesz by kochany tam gdzie obijasz na wakacjach.

  PF
 • caesar_pl 12.05.19, 17:36
  popaprancu chadziajski zza Buga - ty Durnys. Salvini jest jak Orban, Kaczynski i jaka bylaby Waigel u wladzy - populisci...Ale nie oni sa znienawidzeni w Europie lecz Merklowe,Schulze,Scheuble i inny odpad historyczny.A takze Makarony i inne...
  Za niedlugo Gorolu z Hotelu bedziesz po zlej stronie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka