Dodaj do ulubionych

Ej Wej bedzie afera

14.05.19, 00:15
Wszytko szlo dobrze

I juz mialo sie zrobic powazniej

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24778376,deklaracja-z-izraela-ma-w-poniedzialek-przyjechac-do-polski.html

Az tu nagle..

www.haaretz.com/israel-news/.premium-poland-cancels-israeli-visit-over-holocaust-restitution-dispute-1.7226309
Prasa swiatowa pisze na ten temmat oczywiscie..
Nasza Gazeta oczywiscie milczy.

Ale co z tego ze Polacy odwolali??
www.salon24.pl/newsroom/955628,izraelska-delegacja-jednak-przyjechala-do-polski-rozmowy-bez-udzialu-rzadu
Edytor zaawansowany
  • amunicyjny1 14.05.19, 11:05
    Wybory idą, biorą na przeczekanie i tyle
  • zeitgeist2010 14.05.19, 11:58
    Nigdy nie dawalem wiary spiskowym teoriom dziejow. Ale wydarzenia ostatnich lat zmienily moje podejscie. Od Izraela trzeba sie trzymac z daleka. Najlepszy deal z Izraelem to NO deal.

Pozycja polskiej dyplomacji powinno byc oglaszanie, ze 447 sie do Polski nie moze odnosic, bo kazdy czlowiek, Zyd nie Zyd moze na drodze prawnej dochodzic swoich praw do utraconej posiadlosci w Polsce.
    Tu nie ma o czym dyskutowac.
  • bywszy2 14.05.19, 13:15
    zeitgeist2010 napisał:
    Od Izraela trzeba sie trzymac z daleka. Najlepszy deal z Izraelem to NO deal.
    bo kazdy czlowiek, Zyd nie Zyd moze na drodze prawnej dochodzic swo
    > ich praw do utraconej posiadlosci w Polsce.
    > Tu nie ma o czym dyskutowac.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    kradzione nie tuczy!

--
    Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • jerry1989 14.05.19, 15:31
    Hej

bywszy2 napisał:

> kradzione nie tuczy!

-dlatego was oskubiemy nieślubne dzieci gienricha jagody.

pozdrawiam!

--
    kiSS in ruSSia
    www.youtube.com/watch?v=1XER4gHkE_g
  • bywszy2 14.05.19, 23:04
    jerry1989 napisał:

> Hej
    >
    > bywszy2 napisał:
    >
    > > kradzione nie tuczy!
    >
    > -dlatego was oskubiemy nieślubne dzieci gienricha jagody.
    >
    > pozdrawiam!

kto nas niby to nas oskubac?
    Pomiot po Dzierzynskim?
    Byle ... nie pozdrawiam.
    --
  • blueelvic2 14.05.19, 13:44
    w Pradze.

Polska ma wielki problem.
  • amunicyjny1 14.05.19, 14:58
    blueelvic2 napisał(a):

>
    > Polska ma wielki problem.

Polska nie ma żadnego problemu. Rząd ma problem., jak rozwiązać kwadraturę koła. Czyli jak pogodzić robienie łaski USA, jednocześnie olewając Izraelitów
  • felusiak1 14.05.19, 15:53
    447 nie odnosi się do Polski i ogłaszanie, że się nie odnosi może narazić polskich dyplomatów na zdrowy smiech.
  • amunicyjny1 14.05.19, 16:28
    A do kogo się odnosi?
  • felusiak1 18.05.19, 09:13
    Odnosi się Departamentu Stanu i Kongresu. Departamentu Stanu zostal zobowiazany do przedstawienia postępów z wykonania umowy terezińskiej w oddzielnym raporcie a nie jak to robil corocznie dotychczas.
  • car_fox 18.05.19, 18:57
    A dlaczego akurat amerykanski Departament Stanu zostal do tego zobowiazany jakas tam ustawa Kongresu?
    Przeciez w Deklaracji Terezinskiej nic nie ma ze USA jest zobowiazane to jakiegokolwiek nadzoru nad tym porozumieniem?
    Po co kongresowi taki raport?
    Moze zapytajmy kto sie zwrocil do Kongresu i kto byl autorem takiej ustawy to wtedy dojdziemy do jakichs wnioskow?
    Bo nie wyglada aby np Kneset byl tym zaiteresowany?
  • felusiak1 18.05.19, 20:01
    Dlatego, ze USA jest sygnatariuszem deklaracji i jako taki Departament Stanu musi pisać raporty. USA nie nadzoruje lecz monitoruje postepy w wykonywaniu. Ponieważ jest to porozumienie miedzynarodowe to raporty musi pisać resort odpowiedzialny za kontakty miedzynarodowe a takim jest Departament Stanu.
    Departament Stamu produkuje cały wagon takich raportów corocznie w odniesieniu do wszystkich miedzynarodowych porozumień, które USA podpisało.
    www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447/cosponsors
  • car_fox 18.05.19, 23:18
    "Departament Stamu produkuje cały wagon takich raportów corocznie w odniesieniu do wszystkich miedzynarodowych porozumień, które USA podpisało."

No i Kongres za kazdym razem podejmuje podobne uchwaly i zobowiazuje DoS do pisania tych raportow?
    To widac DoS nie ma nic do roboty? No i nie slyszy sie o tym wogole.
    Bo jesli sie zajmuja sprawami dotyczacymi USA to rozumiem ale tu nie wyglada aby Stany byly jakkolwiek zainteresowane aby cos takiego robic dla kogos za darmo?
    No i kto jest ziteresowany tym raportem? Tzn komu DoS bedzie ten raport przedstawial? Bo wprawdzie 20 kongresmenow go poparlo ale podejrzewam ze oni popieraja "caly wagon" takich i chyba nikt tego nawet nie pamieta ani nie czyta?

No ale ten jest jakos specjalny bo zrobilo sie wielkie poruszenie ... i wyglada ze nawet zgrzyty na lini Polska - Izreael ktore odbily sie w mediach na calym Swiecie..

Kurde a mnie sie wydawalo ze jak Kongres traci czas na takie ustawy i zobowaizuje DoS to to nie jest takie trywialne - to musi byc bardzo wazne dla Stanow.. ???
  • engine8 18.05.19, 23:31
    Czesto "wypociny" Kongresu to dzialanie kongresmenow. A ci dbaja najbardzije o to aby zostac wybranymi na nastpena kadencje i woedza ze bez poparcia lobby kierowanego przez AIPAC a co dopiero przy sprzeciwie tej organizacji, tergo nie osaigna...
    A zydzi maja to we krwi i dosc dobrze opanaowane ze "niepopularne" posuniecia robi sie czyimis rekami aby swoich nie brudzic... taz ze tutaj pokazali iz rzeczywiscie ogon merda psem..
    Jak to pojmiesz to reszta latwo do zrozumienia.
  • car_fox 18.05.19, 23:33
    Ok, to rzeczywiscie rozjasnilo caly ten galimatjas....
  • felusiak1 19.05.19, 07:16
    Nie rozjasnilo a zamuliło. AIPAC nie daje grosza na wsparcie kandydatów do Kongresu.
    447 to uchwala gdzie czytamy "Sense of Congress.--It is the sense of Congress....."
    Co to znaczy? "“Sense of” resolutions do not create law, do not require the signature of the President of the United States, and are not enforceable."
    Uchwały "sense of" nie tworzą prawa, nie wymagaja podpisu prezydenta i nie są wykonalne."
    Dodatkowo ta uchwala mówi, że po tym specjalnym raporcie Departament STanu bedzie nadal raportowal tak jak to mialo miejsce przzed uchwaleniem.
  • car_fox 19.05.19, 17:45
    Ni wlasnie w tym jest problem ze ten Kongres nigdy nic takieg nie uchwalil zeby Polsce pomoc np? A tu uchawal jakies uchwaly ktorych nikt nie musi wykonywac..?
    No nawet ja tak to robi to dlaczego akurat traci czas na takie uchwaloanie - kiedy caly plik innych propozycji uchwal lezy pewnie na stosiku, a potem zatrudnia DoS do kontroli i raportu....DoS pewnie wysyla kogos czy kilka osob na zbadanie sytuacji..... A potem pisza Raport... I jak to wszytko ot tak sobie traca tyle czasu aby
    zrobic przyjemnsc komus kto taka ustawe zaproponowal? A jak widac to zaproponawala ja jakas tam lesbijak mloda senatorka.....ma jakies tam dalsze korzenie zydowskie ale chyba nie z amocne wiec dorz emie cpoparcie mocnego lobby. I przydaloby sie cos aby nie skonczyc na jednym terminie.
    Ale dlaczeko kongresmeni nic nie mowi i jeszcze glsuja za taka strat czasu i piniedzy..

Moze AIPAC nie popiera oficjalnie kandydatow aler koordynuja cal polityke i lobby to na jedno wchodzi...
    Nie rozdrabniajac sie i nie bawaic w szczegoly jak na rzie to chyba engine ma racje a Ty probujesz chyba zamulac ....bo przeciez ten obrazek jest w zasadzie jasny?
    Jak to bylo z ta kaczka? Ze jak cos wyglada jak kaczka, kwacze jak kaczka i chodzi jak kaczka to robujesz udowdnic ze to jest ges? Ja tam msle ze to chyba jednak kaczka....
  • felusiak1 19.05.19, 18:24
    Jak to nikt nie musi wykonywać? Departament Stanu musi napisać raport, ktory i tak pisze co roku ale tym razem ma to być oddzielny raport specjalnie na te okazję. Kongresmani dobrze wyglądają bo dbają i martwią się. Uchwała nazywa się Justice for Uncompensated Survivors Today. Justice=sprawiedliwość. Zatem są sprawiedliwi.
    Ja żyję tu prawie 40 lat i wiem jak to działa. Zatem nie zamarwiaj się.
  • car_fox 19.05.19, 19:24
    Ale po co to wszytko??? Jaki USA ma interes w tym aby pisac raporty na temat co kraje europy sa winne izraelowi?
    Hm a moze wlasnie ma ?

No uchawla sie jakos tam nazywa ale co to ma do rzeczy jak sie nazywa?
    No i jak pidzesz ustawa ma tytul
    "Justice for Uncompensated SURVIVORS"
    A ilu jest jeszcze survivors ktory mieli przed wojna posoadlosci za ktore nie dostali rekompensaty od WLASCIWYCH" organow i winowajcow... ??
    A wiec skoro nie ma juz survivors (moze gdzies tam pojedynczy) - to ustawa przestaje miec jakiekolwiek znacznie i zostanie wycofana?
    Czemu wiec tak ustaw nie zostalu uchwalona 30 lat temu ale teraz kiedy praktycznie wszyscy poumierali?
    Gdzie tu jest sens?

HA, sprawedliwosc.... - co to jest sprawiedliwosc? I czy to pojecie obiektywne?
    W bajki o sprawiedliwosci to ja przestalem wierzyc jak skonczylem przedszkole...
    No to ze Ty wiesz jak to dziala to jedno a to jak to przedstawiasz to wcale nie musi byc to samo..

• felusiak1 19.05.19, 21:21
    Rzecz w tym, ze dyskutujący nie maja pojecia jak działa amerykański system. Odnoszą wszystko do polskich warunkow i wychodzą z tego piramidalne głupoty.
    Zacznijmy od "watersedge doctrine". Co to jest? Otóż jest to zasada, ze wladza Kongresu kończy się tam gdzie ocean dotyka piasku na plaży. Oznacza to, ze polityka zagraniczna leży w wylacznej gestii prezydenta a rola Kongresu jest ograniczona do ratyfikowania umów i traktatów.
    Kongres ma dodatkową rolę w stosunku do organu wykonawczego. Sprawuje nadzór. Nie może nakazać i zabronić ale może pytać. No to pyta. Ale jak zapytać aby moje nazwisko zostało na zawsze zarejestrowane i żebym mogł powiedzieć, ze to ja dbam. Należy uchwalić. Zatem uchwalimy uchwałę zobowiazujaca Departament Stanu do napisania jednego raportu specjalnie dla nas. I w nazwie uchwały musi byc slowo JUSTICE bo jesteśmy za sprawiedliwością.

"A wiec skoro nie ma juz survivors (moze gdzies tam pojedynczy) - to ustawa przestaje miec jakiekolwiek znacznie i zostanie wycofana? "
    Uchwala nie jest o survivors lecz o raporcie i nie musi byc wycofana gdyż 9 listopada 2019 Kongres otrzyma raport i zywot uchwaly dobiegnie końca.

"Czemu wiec tak ustaw nie zostalu uchwalona 30 lat temu ale teraz kiedy praktycznie wszyscy poumierali?"
    Uchwala nie jest o survivors lecz o raporcie. 30 lat temu nie było deklaracji terezińskiej wobec czego Departament Stanu nie mial obowiązku skladania Kongresowi raportow.
  • car_fox 19.05.19, 22:57
    Zamotales jeszcze wiecej niz porzednio...i to calkiem celowo..
  • felusiak1 20.05.19, 02:26
    jak działa rzeczywistość w USA. Dla wielu ludzi wydaje się to dziwne. Nie pasuje do szablonu.
    Nie zdają sobie sprawy, ze to szablon nie pasuje. Rozpatrują to uzywając miarki z milimetrami podczas kiedy nalezy używać miarki calowej.
    Na przykład calkiem niezrozumiale jest "foreign power agent" (agent obcego mocarstwa).
    W USA lobbying jest legalny i lobbyści pracujacy na rzecz na przyklad Polski powinni zarejestrować się jako "foreign power agent" aby nie popaść w konflikt z prawem.
    Takie prawo dla polaka jest kompletnie niezrozumiale. Nie ogarniają koncepcji i konsekwencji.
    I wtedy uważają, ze ktoś kto usiluje to wyjaśnic celowo zamula.
  • car_fox 20.05.19, 03:50
    O dzieki....

No wiec wygooglowalem sobie tego "foreign power agent"
    I wyszla mi ciekawa strona ktora wiele wyjasnia.
    I wyglada ze engine mial racje - AIPAC kontroluje lobby izraelskie ... a jak wierzyc VP USA to USA i Izrael to jak maz i zona.. mozna powiedziec ze spia w jednym lozku... tylko kto tu maz a kto zona? ehehehehhe..
    A AIPAC rzeczywiscie popiera kandydatow co popieraj ich polityke.... czyli "wszytko gra i buczy"... ta co zaproponawal ta uchwale 447 zoastnai enagrodzona i ma szanse wygrac nastepna runde... "You sctartch my back - I'll scratch yours"?

"the United States has laws in place that forbid foreign governments from wielding certain kinds of influence or lobbying. Every foreign country represented in Washington by foreign agents must register under the Foreign Agents Registration Act. Under its terms, the country in question is absolutely banned from participating in or influencing American elections. Every contact the agents have with Congress must be reported to the Department of Justice, along with how and where they spend their resources.

This law applies to Canada as much as it does to Russia (although Russian interference in our political process is now one of the biggest issues in our political life). It also applies to Israel.

But it does not apply to the Israel lobby as represented by AIPAC, which is heavily involved in our political system, funding candidates who are perceived to be “good on Israel,” and defunding incumbents who fail to subscribe to the favored foreign state’s agenda.

How does AIPAC get away with it?

It gets away with it because AIPAC’s founder, I.L. Kenen, came up with a legal loophole by which AIPAC is defined not as a lobby for a foreign state but for Americans who support that state. It’s a critical distinction that makes AIPAC’s dominance over U.S. Middle East policy possible."

O i jeszcze to:

"But there’s something strange, too, about AIPAC. Consider Vice President Mike Pence’s remarks at last year’s conference: “Every freedom-loving American stands with Israel — because her cause is our cause, her values are our values and her fight is our fight.”

Read more: forward.com/opinion/395676/its-time-for-aipac-to-register-as-a-foreign-agent/

ifamericaknew.org/us_ints/lobby.htm

• felusiak1 20.05.19, 05:26
    Zapędzasz się. I do tego cytujesz z Forward. To tak jakbyś krytykę USA cytował z Prawdy.
    Dodatkowo cytujesz felieton czyli opinię. Engine nie lubi zydow wobec czego pisze pokraczne teksty.
    AIPAC nie jest lobby w znaczeniu stricte. Nie popiera kongresmanow i kandydatow na kongresmanow. Dziala wyłacznie w sferze polityki zagranicznej USA a ta jest w gestii prezydenta a nie Kongresu.
    Baldwin wygrała druga kadencje w zeszłym roku.
    Ty chcesz wierzyć, ze rzeczywistość jest taka jak ją sobie wyobrazasz. Na taka dolegliwość nie ma lekarstwa.
  • car_fox 20.05.19, 18:31
    Oczywiscie z AIPAC nie lata z workiem pieniedzy za kongresmenami - nie mozna ich zaliczac do iditow bo wiedza jak to robic aby nie przekraczac prawa oficjalne..
    Tak ze wszem wiadomo ze AIPC "ofocjalnie" to nie lobby i AIPAC "ofocjalnie" nikogo w kongresie nie nie popiera finasowo...
    Ale pomimo ze wszyscy wiedz jak jest naprawde to sie bija tego nawet dotkanc bo zaraz dostaliby po paluszkach... Tak ze takich bajek to nie opowiadaj... To juz nawet ja potrafie zauwazyc... No i wiem ze Ty sam przeciez nie wierzysz w to co piszesz.... :)

Bo ja sobie tak pogrzebalem po internecie i youtubie i generalnie to to ca zalikowalem powyzej sie potwierdza .. Nikt tego nie neguje - najwyzej niektorzy trzymaj gebe na klodke... No i zycie pokazuje ze to jednak pasuje do tego co sie widzi....i nie tak trudno te kropki polaczyc.

Ja chce porownac rzeczywostosc z teoriami i dopasowac ta ktora najlepiej pasuje..

I chetnie spojrze na fakty i dodumenty prawdziwe jesli te rzeczywiscie nie sa..
    Podaj mi jakies inne zrodla potwierdzjace to co piszesz - takie oczywiscie ktore mozna nazwac obiektywnymi...
  • engine8 20.05.19, 18:36
    "Engine nie lubi zydow wobec czego pisze pokraczne teksty."

Nie generalizuj... Ja wielu zydow lubie. Nie lubie polityki Izraela i nie lubie zydow kretaczy.
    A za co mialbym albo za co jako Polak i amerykanin moge i powininem zydow lubic?
    Kurde przekonaj mnie
  • felusiak1 20.05.19, 19:06
    Ja nie zamierzam cię przekonywać. Możesz wierzyć we wszystko co chcesz. I ten kolega car_fox też może wierzyć. Przecież znalazl w internecie a tam tylko sama prawda. I zacytowal felieton z Forward. Ja polecilbym mu felieton z The Nation. Tam piszą jeszcze lepiej.
    A ty, jak wczesniej pisalem, jesteś do rzeczy i racjonalny poza zydami. W tym temacie uciekasz w konspiracje co prawdę powiedziawsz dziwi mnie. Taka dwutorowość myśli.
    A car_fox naczytal się bzdetów i kiedy ja mu mówię, że AIPAC nie wspiera finansowo kandydatów w wyborach to i tak spadlo na głuche uszy. Wszak ten kolega napisal, ze "ta co zaproponawala ta uchwale 447 zoastnaie nagrodzona i ma szanse wygrac nastepna runde". On tego nie wie ale tak mu sie wydaje a zatem tak jest.
    W USA jest 128 organizacji promujacych interesy Izraela ale tylko AIPAC dostaje baty. Innymi slowy AIPAC jest jak Monsanto. Kole w oczy.
  • engine8 21.05.19, 04:03
    Eh tu nie chodzi czy ktos wierzy czy tez nie - widac i slychac i nie da sie ukryc...jak wygladaja sprawy.
    Izrael np swiecie wierzy zer Bog dal im praw do ziemi Palestynskiej i na tej podstawie powiekszaj swoje trytoria....To jest dopiero gleboka wiarta.

A oczywiscie ze CNN ci takich rzeczy nie opublikeuje bo by szefostwo na bruk wyrzucili...
    AIPAC nie wspiera kandydatow czy kongresmenow bezposrednio - sa madrzejsi aby sie na cos takiego nie dac zlapac ale nad wszytkim maja kontrole i na dobra sprawe nikt sie za nich nei wezmie bo sie boi... kazdy niewlasciwy ruch jest natychmiast potepiany oficjalnie i nieoficjalnie...
    A ta co zapronawala ta usluge to oczywoscie zrobila to z dobrego sprawiedliwego serca...bo jakze moglo by byc inaczej? A 20 czy ilus poparlo w imie sprawiedliwosci.
    Wiesz , takim prostym ludziom tutejszym co ogladaja i wierza w CNN areaz w Burniego Sandersa wszystko mozna wlasnie tak wytlumaczyc - bo oni na prawde nie wiedza co sie wokol nich dzieje ale my wyksztalceni na komunstycznej propagandzie na takie plewy nabrac sie nie damy...i pottrafimy odorznic zwalszcza jak na odlegosc widac ze historyjka do obrazk anie pasuje... jak speiwal Wojtek Mlynarski o chlpczyku probujacy posldac obrazek z puzli....
    No wiesz oczywoscie z ejest 128 organzacj promujacych Izrael... - myslisz ze mozna sie domysles dlaczego ?
    Ale AIPAC to AIPAC - naczelny kontroler ruchu dzilajacy w boalych rekawiczkach i posiadajcy specjlane przywileje....
    A na jakie inne zgromadzenia polityczne dzilajace w interesie innych nacji jedzie POUS i VPOUS i starszyzna kongresowa... ??

No ja tam nie kontroluje kto co czyta ale ja sie zgadzam ze ten artykul zalinkowany przez Foxa przedstawia sytuacje taka jaka jest... Zreszt jak ktos sie chce w tym grzebac to mazna w depresje wpasc bo realia wygladaj jeszcze gorzej...
    Mnie sie nie chce w tym grzebac bo niczego nie zmienie a upapram sie po lokcie..
    Dobrze ze ludzi szukaja i grzebia i nie biora na slowo PC teorii... Jak kolega car_fox poczyta wystarczjaco duzo i roznorodnych materialow to nie bedzie wuerzyl ale bedzie wiedzila co w trawie piszczy...
    Tu sie tego nie nauczy bo tu niehigieniczne pyskowki najczesciej... a najlpeij pocxzytac i poslucha i poogladac duzo roznych i wyciagnac z tego srednia bo nikt tak naprawde obiektywny nie jest.. nie tylko w sprawach zydowskich ale wszytkich innych...
    Polace sie wsciekaj na zydow ale zydzi robi wszytko co nmoga i robia to legalnie... i woedza jak kontrolowac sytuacje.... jak i kogo i czym "zachecic" czy zniechecic ... a Polacy nie maja swojego lobby - nawet jakby mieli to loobby musi miec duzo pozytywnych cech nie tylko kase i kontakty a do tego aby dorownac looby zydowskiemu potrzseba dziesiatek lat i same cxas nie wystarczy - potrzebne sa zdolnosci i charaktery...
    A to porownanie AIPAC do Monsanto to nawet niezle.....Ja to bym jeszcze dodal Farme...wszytkie te organizacje dzialaj oficjalnie dla dobra swiata bo srodki chemiczne bardzo potrzebne a i GMO tez bo zywnosci brakuje i leki...
    Ale najwazniejsze to zarobic jak najwiecej kasy i jak sie przy tym potruje polowe spoleczenstwa to trudno - nic za darmo... jak sie zrobi draka to sie zaplaci kary...zwaqali na cos inengo, troche schwa pd dywanik, przerobi naklejki i biznes sie bedzie znow krecil...
  • felusiak1 21.05.19, 05:47
    zasatnawiajace, ze inteligentny i racjonalny skadinad człowiek wypisuje dyrdymaly kiedy antysemicka mgła zajdzie na oczy.
  • engine8 21.05.19, 17:45
    Standardowe reakcje kiedy sie powie prawde i oczywiste rzeczy a jeszcze to co przeciez mozna sprawdzic,,, to ta odwiedz prawie zawsze okresla takiego kogos antysemita.... i to zamyka dyskusje.. A za anysemityzm jest paragraf.. wiec morde na klodke.
    Na swiecie nie ma (usankcjonowannego) antypolonizmy, anty germanizmu anty - rusycyzmu nawet .... ale anysemityzm jest. n o i anytemityzm zostal selktywnie zaadotpwany jako wszytko wyrazane albo nawet podejrzenie o wyrazanie opini niesympatycznych dla zydow i izraelitow...
    pomazancowy.blogspot.com/2015/01/kto-jest-semita.html

Kiedys go zrownano z rasizmem i tym kawalkiem szmaty mazna kademu gebe zamknac...

• felusiak1 21.05.19, 18:12
    "kiedy się powie prawdę"? Pomiedzy prawdą a odczuciem prawdy jest spora róznica.
    Ja nie mam paragrafów. Stwierdzam fakt. Jesteś antysemitą. W sumie to nie jest grzech. Tak masz.
    Nie lubisz i z łatwościa znajdujesz "argumenty" na poparcie awersji. I nie jest to awersja do Mosze co ma na rogu sklep i oszukuje. To jest awersja do wszystkich takich jak Mosze, jego zona Rifke i jego dzieci Szlomo i Miriam. I to mnie w tobie dziwi. Dziwi dlatego, ze nie pasuje do wyrazanych pogladow w innych kwestiach. Nie mam pojecia jak to mozna pogodzić.
    Podobnie wielu zydow patrzy na polakow. Dla nich prawda jest taka, ze polacy ich mordowali. I oni też "mówia prawde". I na potwierdzenie mają ..... takie same emocje.
  • engine8 21.05.19, 18:59
    Nie niemasz racji i naciagasz probujac mi wciskac swoje poglady...
    Nie popieram krecenia, matacenia i modyfikowani faaktow w zelznosciod potrzeb..
    Ale ja rowniez zydow bardzo cenie....Cenie za to sa rodzini, ze dbaja o wyksztacenie dzieci, ze pomimo roznic trzymaja sie razem i popieraj wszedzie.. Ze mysla do przodu...
    I podziwiam ich nawet za to co mi sie nie podoba - za to ze tak potrafi brnac do celu i dazyc do isgniecia wszelkimi dastpenymi srodakmi i metadami...potrafia sie unizyc jak trzeba i upokorzyc czasami, nie robic sobie wrogow itp aby sobie przygotowac przyszlosc.... Podziwiam ze potrafili sie ukierunowac, wyksztalcic i wkrecic swoich na wazne pozycje w dziedzinie medycyny, prawa, finansow, mediow, handlu i oczywoscie rzadu.
    A wiec maja wszytkie kluczowe sznurki w swoich rekach.. Zrobili to legalnie i nie mazna ich za to ganic.... Ganic mozna jedynie za to jak te pozycje i staowieska wykorzystuja a wykorzystuja i "wykorzystuja" najlepiej jak moga... A ze moga to wykorzystuja - awykorzystuja juz nie tylko w sposob moralny czy etyczny tylko tak jak sie da - robie to zgodnie z prawem a jak nie maozna to zmienija prawo, robia to zgodnie z etyka a jak sie nie da to zmienja defincje etykii wykrecja fakty...
    A dlaczego tak robia? Z prostej przyczyny - tak soebie potrafili sutawic system i siebie w tym systemie ze moga..
    A ze wiedz ze to wiadac wiec usankcjonowali anysemityzm - gdzie sami maja prawo okreslac kto jest antysemita i uzywac tego jako przykrywke to wszytkiego araz za tlumieni jakich kolwiek dyskusji na temt izraela i zydow a bron boze veryfikowania ich pogladowe czy pozycji
    I to mi sie nie podoba..
    NAwet sam anysemityzm przypisali sobie a na dobra sprawe polow nie jest semitami - ale na tym jada.. Ba... mozna pokazac ze sa mi sa najwiekszymi anty semitami...

"Teoretycznie Semitą jest potomek Sema, ale faktycznie za Semitów uważa się dziś narody żyjące na ziemiach uznanych za arabskie."
    "Przeciętny Semita dziś to Arab. Z tych powodów nazywanie kogoś antysemitą, dlatego że nie lubi żydów jest, co najmniej naiwne żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie głupie."

"Nazywanie Semitami tylko narodu żydowskiego wydaje się być nieuzasadnione a nawet mylące. Nawet, jeśli Żydzi są semitami, co wcale nie jest pewne, to zawężanie tego słowa tylko do nich jest w najlepszym razie dezinformacją a w najgorszym zaborczym przywłaszczeniem. Czy więc Żydzi są Semitami? Ci z nich, którzy wywodzą się od Abrahama z pewnością są semitami, ale ci, co nie wywodzą się od Abrahama ani tym bardziej od Jakuba (Izraelity) prawdopodobnie nie są Semitami to znaczy, że nawet mogą nie wywodzić się od Sema. Jak to możliwe?"

W takim razie, kto jest antysemitą?

P"owszechnie uważa się, że ktoś będący anty to przeciwnik i jest to słuszne. Jednak na tym znaczenie tego słowa się nie kończy. Słowo anty znaczy dosłownie „naprzeciw” i jednocześnie „coś w miejsce czegoś”. To znaczy, że anty oznacza przeciwnika zajmującego miejsce osoby, której się sprzeciwia. Dlatego antychryst to ktoś udający prawdziwego Chrystusa i w ten sposób, fałszywy chrystus kradnie tożsamość prawdziwego i związane z tym przywileje.'

A wiec...
    antysemita to ktoś zwalczający Semitów udając, że sam nim jest, czyli ktoś zajmujący miejsce prawdziwych Semitów. Ktoś nielubiący Semitów nie będzie antysemitą według prawdziwego znaczenia tego słowa, lecz tylko ich przeciwnikiem a w skrajnym przypadku wrogiem. Jeśli jednak ktoś zechce przywłaszczyć sobie ziemie Semitów i będzie dowodził, że ma do nich prawo, bo sam jest Semitą to taka osoba jest z całą pewnością antysemitą.
  • amunicyjny1 21.05.19, 18:58
    felusiak1 napisał:

na podstawie twojej Feluś logiki którą posługujesz się przy udowadnianiu, ze ktoś jest ruskim trollem, wychodzi, że ty jesteś żydowskim trollem piszącym za srebrniki
  • felusiak1 21.05.19, 19:09
    Ciekawa kontorsja. Masz zdolności. Pracuj nad tym.
  • engine8 21.05.19, 19:21
    Zabawa.....dla draki LOL

Dlatego nazywanie mnie anysemita nie ma sensu...
  • amunicyjny1 21.05.19, 19:26
    Po co, dopadła cie własna logika
  • jerry1989 14.05.19, 15:36
    Hej!

to gdzie ta afera?

pozdrawiam!

--
    kiSS in ruSSia
  • jerry1989 14.05.19, 16:00
    Hej

ciekawe-
    dorzeczy.pl/kraj/102622/zydowska-organizacja-ds-restytucji-mienia-wydala-komunikat-ws-polski.html
    Chodzi o majątek, który następnie został upaństwowiony przez polskich komunistów, co nadal przynosi korzyści polskiej gospodarce

-bo najlepiej jakby przynosił korzyści żydkom z WJRO ;) ale polscy komuniści to też żydzi, więc żyd żydowi (i nie tylko) znacjonalizował kurnik-
    pl.wikipedia.org/wiki/Hilary_Minc
    -najprościej będzie złożyć się 38 milionom obywateli po 1 groszu i zatrudnić płatnych zabójców do likwidacji tych Janosików.

pozdrawiam!

--
    kiSS in ruSSia
  • bywszy2 14.05.19, 23:07
    ale uprzejmie udostepni swoja ... do pocalowania.

--
  • wwwi.gil 16.05.19, 17:18
    Bingo!
  • szwampuch58 15.05.19, 10:21
    afera jest tu,brutalny okropicznie atak na Wolaka.....jestem wstrzasniety
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24785995,marek-magierowski-zaatakowany-w-tel-awiwie-policja-zatrzymala.html#s=BoxOpImg1

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • szwampuch58 15.05.19, 14:44
    "Mężczyzna twierdzi, że polski ochroniarz nie wpuścił go do ambasady i nazwał go "Żydem". Powiedział też, że opluł polskiego ambasadora, gdy zobaczył, że ten go nagrywa. Mężczyzna twierdzi, że nie wiedział o funkcji Magierowskiego"
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24786915,atak-na-marka-magierowskiego-jest-oswiadczenie-strony-izraelskiej.html#s=BoxOpImg1

--
  • jerry1989 15.05.19, 15:29
    Hej

szwampuch58 napisał:

> "Mężczyzna twierdzi, że polski ochroniarz nie wpuścił go do ambasady i nazwał
    > go "Żydem". Powiedział też, że opluł polskiego ambasadora, gdy zobaczył, że ten
    > go nagrywa. Mężczyzna twierdzi, że nie wiedział o funkcji Magierowskiego"

-bardzo ładnie powtórzyłeś i co wg ciebie z tego wynika?

pozdrawiam!

--
    kiSS in ruSSia
  • szwampuch58 15.05.19, 17:34
    ano jedno : jestes ciulem

--
  • jerry1989 15.05.19, 17:35
    Hej

szchweinpupsen58 napisał:

> ano jedno : jestes ciulem

-troll alert.

pozdrawiam!

--
    kiSS in ruSSia
  • amunicyjny1 15.05.19, 17:48
    Ulubione zajęcie Polaków, jak ktoś bierze się nam do d.., zaczynamy wojenkę miedzy sobą
  • jerry1989 15.05.19, 18:01
    Hej

amunicyjny1 napisał(a):

> Ulubione zajęcie Polaków

-słusznie zauważyłeś jewgienij. szechtery powinny teraz czuć się zawstydzone tym głosem zza buga.

pozdrawiam!

--
    kiSS in ruSSia
  • amunicyjny1 15.05.19, 18:08
    Twoje infantylne przemyślenia, ocierają się już zidiocenie. Czas cie chyba wrzucić do kosza
  • j-k 15.05.19, 15:12
    przed jesiennymi wyborami ?

Aj Waj, Zydki wybraly chyba zly moment...
  • zeitgeist2010 15.05.19, 16:19
    Polski opiniotworca, ktory najlepiej zagospodarowal kwestie 447.

“Taką zaporową inicjatywą byłby projekt ustawy, który prezentuję poniżej:

www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4465

Ustawa o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej i własności obywateli polskich przed grabieżą

Art. 1.1. Zobowiązuje się Radę Ministrów do oświadczenia, że Rzeczpospolita Polska nie zadośćuczyni żadnym roszczeniom, kierowanym pod adresem Polski przez środowiska żydowskie, a odnoszącym się do tak zwanej własności bezdziedzicznej.

2.Oświadcznie, o którym mowa w ust. 1 powinno zostać ogłoszone niezwłocznie po wejściu w życie niniejszej ustawy.

Art. 2. Kto wbrew postanowieniu niniejszej ustawy podejmie próbę zadośćuczynienia w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej roszczeniom, o których mowa w Art. 1, albo podejmie próbę obejścia wynikającego z niej zakazu, podlega karze, jak za kradzież zuchwałą.

Art. 3. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Uzasadnienie

Jak wynika z notatki z rozmowy przeprowadzonej w dniu 25 października 2018 roku, celem żydowskich środowisk przemysłu holokaustu oraz celem amerykańskich szantaży jest wciągnięcie Polski do rokowań, które zakończyłyby się zadośćuczynieniem żydowskim roszczeniom odnoszącym się do tzw. „własności bezdziedzicznej”, o której mówi uchwalona w ubiegłym roku przez Kongres USA ustawa JUST. Zadośćuczynienie tym roszczeniom o nieustalonej wartości doprowadziłoby do przejęcia przez różne środowiska żydowskie na terenie Polski majątku wielkiej wartości, co zapewniłoby im zajęcie dominującej pozycji ekonomicznej, która przełożyłaby się na dominującą pozycję społeczną i polityczną. Naród polski we własnym kraju zostałby zdegradowany do III kategorii, bo pierwszą stanowiliby okupanci, drugą – kolaboranci, a reszta – trzecią. Jest to zatem największe zagrożenie, jakie zawisło nad państwem i narodem polskim od 1939 roku.”

• jerry1989 15.05.19, 16:34
    Hej

zeitgeist2010 napisał:

> bo pierwszą stanowiliby okupanci, drugą – k
    > olaboranci, a reszta – trzecią.

-szechter zostałby gauleiterem lub co najmniej ministrem propagandy ;)

pozdrawiam!

--
    kiSS in ruSSia
  • czizus 15.05.19, 16:51
    Na terenie Polski zostało wymordowanych około 3 mln. Polaków żydowskiego pochodzenia. Ci wymordowani stracili majątki jeszcze w czasie okupacji, skonfiskowane przez Niemców ale i po 1945 r. przejęte przez polskie państwo komunistyczne oraz przez zwykłych ludzi - głównie kamienice czy jakieś place. Te kamienice były często już opuszczone przez właścicieli bo zostali wymordowani a Polacy przejmowali je za darmo. To był masowy proceder, dzisiaj trudny do oszacowania wartościowego.
    Holocaust jest zaś wyjątkowym wydarzeniem, i trudno w tym przypadku wszystko scedować na dochodzenie prawne potencjalnych potomków bo jest ich niewielu a sprawy są szalenie skomplikowane. Dochodzi podpisanie przez Polskę Deklaracji Terezin 2009.
    Więc Polska jest i prawnie i z uwagi na poczucie sprawiedliwości wobec dawnych, wymordowanych współmieszkańców zobowiązana do wypłacenia jakiejś kwoty organizacji żydowskiej zajmującej się tą kwestią, będącej jednak efektem wzajemnego porozumienia.
  • jerry1989 15.05.19, 17:21
    Hej

czizus napisał:

> Więc Polska jest i prawnie i z uwagi na poczucie sprawiedliwości wobec dawnych,
    > wymordowanych współmieszkańców zobowiązana do wypłacenia jakiejś kwoty organiz
    > acji żydowskiej

-nie polska tylko Niemcy i rosja. i nie jakimś żydowskim organizacjom podpinającym się pod naszych obywateli. a jeśli masz problem żydku że reszta obywateli mieszkała w kamienicach które ocalały-gdzieś musieli mieszkać a nie w szałasie. także ci polacy których decyzją wielkiej trójki przesiedlano z zajętych przez zsrr kresów.

pozdrawiam!
    --
    kiSS in ruSSia
  • czizus 16.05.19, 09:52
    jerry1989 napisał:

>
    > a jeśli masz problem żydku że reszta obywateli m
    > ieszkała w kamienicach które ocalały-gdzieś musieli mieszkać a nie w szałasie.
    > także ci polacy których decyzją wielkiej trójki przesiedlano z zajętych przez z
    > srr kresów.

Jesteś już nie śmieszny a żałosny.

Ps. Zapomniałeś o szechterze? Bo bez tego to jakoś tak ubogo.
  • bywszy2 16.05.19, 17:23
    smierdzacy polaczku,nie uzywaj slowa "zydku" nadaremnie.
    Bo cie pan Bog Zydowski wykastruje.
    Byle ... nie pozdrawiam.

--
  • boavista4 15.05.19, 18:14
    Panie Czizus, niech pan rozporzadza swoim majatkiem jak pan chce, ale nie moim. Majatek mojego dziadka zauwazylem na liscie zydowskich biznesow w Galicji. Po diabla ktos z Muzeum POLIN spreparowal ta liste, wiadomo, ta posiadlosc mogla byc zwrocona spocznoci zydowskiej gdzies za Kanalem La Manche. Moja Rodzina zwrocila sie do autorow tej listy, o odpowiednia korekcje. Muzeum spenilo nasze zyczenie i wyjasnilo ze dzialali w pospiechu.
    dziadek, nasza cala rodzina jest i byla katolicka, a pradziadkowie byli Bawarczykami. Pradziadkowle mieli rowniez posiadlosci we Lwowie, a rzad Ukrainy odmowil zwrotu. Moj drugi prapradziadek byl wlascicielem zamku pod Krakowem a takze mial zydowskich przyjaciol. Jednemu z nich prapradziadek pozyczyl mase pieniedzy przed 1 WS. Dluznik zniknal do USA, a dziadek musial zbankrutowac , prawnik radzil mu wyjazd do Nowego Jorku i tam scigac dluznika. Prapradziadek tak sie tym przejal ze umarl, pochowali go na cmentarzu w Zakopanym.
    A teraz , ilu polskich Zydow zginelo w Holokauscie, napewno nie 3 miliony! Najbardzij zydowska czescia Polski byly Kresy, i tam wiekszosc z nich znalazla znalazla bezpieczenstwo. Moja Lwoska rodzina zostala aresztowana przez NKWD i zeslana na Syberie. Pytalem sie kuzynki, skad NKWD mialo informacje o polskich elitach we Lwowie, powiedziala ze donosicielami byli sasiedzi pochodzenia zydwskiego. W czasie wojny moja babka miala w domu ciotke pochodzenia zydwskiego z dwojgiem dzieci oraz profesorke UJ, zydowke. Na dodatek, miala kilku oficerow Niemieckich, ktorzy byli zrodlem utrzymania wszystkich domownikow. Po wojnie profesorka wyjechala do Izraela i o niej sladu nie ma, a kuzyni maja dobre posady w Poznaniu.
    W Polsce okupowanej przez Nazistow pol miliona zydow zostala uratowana przez Polakow, wielu zdolalo uciec na zachod.
  • amunicyjny1 16.05.19, 10:10
    boavista4 napisał(a):

> dziadek, nasza cala rodzina jest i byla katolicka, a pradziadkowie byli Bawarc
    > zykami.

A, nie przyjechali służbowo, na tereny zaboru?
  • bywszy2 16.05.19, 17:31
    bawarski baronie Miunchausenie von Zadupie Dolne.
    Przy panu nawet prawdziwy Miunchausen wysiada.
    A rodzina panska,to niezle gagatki - krew z narodu wysysajace.
    A ile kwdratowych metrow mial ten zamek?Tyle co M2 ze slepa kuchnia?

--
  • bywszy2 16.05.19, 18:55
    Pytalem sie kuzynki, skad NKWD mialo informacje o polskich elitach we Lwowie, powiedziala ze donosicielami byli sasiedzi pochodzenia zydwskiego.

--
  • jabbaryt 16.05.19, 18:11
    'Na terenie Polski zostało wymordowanych około 3 mln. Polaków żydowskiego pochodzenia.'
    I ich majątek w wyniku bezpotomnej śmierci przechodzi na skarb państwa Polskiego.

'Ci wymordowani stracili majątki jeszcze w czasie okupacji, skonfiskowane przez Niemców'
    I to czyni wyłącznie państwo niemieckie odpowiedzialne za zadośćuczynienie tych zbrodni. Oni się już z tego wywiązali

'ale i po 1945 r. przejęte przez polskie państwo komunistyczne'
    państwo komunistyczne spłaciło roszczenia dotyczące znacjonalizowanych majątków niepolskich właścicieli. Jeżeli np Amerykaninowi, komuna znacjonalizowała fabrykę to zgodnie umowa polsko-amerykańską powinien dochodzić swoich roszczeń od rządu USA.
    'oraz przez zwykłych ludzi - głównie kamienice czy jakieś place. Te kamienice były często już opuszczone przez właścicieli bo zostali wymordowani a Polacy przejmowali je za darmo. To był masowy proceder, dzisiaj trudny do oszacowania wartościowego.'
    Polacy przeważnie wykupywali własność pożydowską od III Rzeszy. A więc nabywali je legalnie, w przeciwieństwie do III Rzeszy, która nabyła je drogą rabunku i morderstw.
  • bywszy2 16.05.19, 18:50
    Polacy przeważnie wykupywali własność pożydowską od III Rzeszy. A więc nabywali je legalnie, w przeciwieństwie do III Rzeszy, która nabyła je drogą rabunku i morderstw.

--
  • jabbaryt 16.05.19, 22:47
    to samo można powiedzieć o prawie każdym Izraelczyku.
  • amunicyjny1 17.05.19, 07:49
    jabbaryt napisał:

> to samo można powiedzieć o prawie każdym Izraelczyku.

Jak lubisz wychodzić na nieuka, to mów
  • bywszy2 17.05.19, 09:15
    jabbaryt napisał:

> to samo można powiedzieć o prawie każdym Izraelczyku.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    Oni Uzyskali Ziemie Odzyskane.

--
  • jabbaryt 18.05.19, 08:36
    nie kwestionuje prawa Żydów do ziem Izraela ale co to nie znaczy że można pozbawiać majątku niewinnych Arabów. Oni mieszkali od wieków na tej ziemi i nigdy z Żydami nie mieli nic wspólnego. Zostali napadnięci i pozbawieni gwałtem swojej własności. Dlatego Izraelczyków nazywam paserami.
  • bywszy2 18.05.19, 20:18
    jabbaryt napisał:

> nie kwestionuje prawa Żydów do ziem Izraela ale co to nie znaczy że można pozb
    > awiać majątku niewinnych Arabów. Oni mieszkali od wieków na tej ziemi i nigdy z
    > Żydami nie mieli nic wspólnego.
    Zostali napadnięci i pozbawieni gwałtem swojej
    > własności. Dlatego Izraelczyków nazywam paserami.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    mieszkancy Uzyskanych Ziem Odzyskanych przez ZSRR,a obcnie na ktorych panscy osobnicy zamieszkuja,zamieszkiwali te Ziemie od wiekow.
    I dlatego nazywam tych obecnych paserami.
    Powod?
    Poniewaz wasi twiedza,ze "Rosjanie" przekazali wam nie swoja a zrabowana komu innemu te tereny.
    A jak sie nazywaja ci,kto korzysta ze zrabowanego majatku?
    Byle ... nie pozdrawiam.

--
  • jabbaryt 19.05.19, 12:44
    a pan to czasem nie mieszałeś na tych ziemiach? Bardzo to wtedy panu przeszkadzało bycie takim paserem?
  • bywszy2 19.05.19, 14:26
    jabbaryt napisał:

> a pan to czasem nie mieszałeś na tych ziemiach? Bardzo to wtedy panu przeszkadz
    > ało bycie takim paserem?

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    zyd i tak mam prze...e neizaleznie co zrobie.
    Na mie pan moze postawic krzyzek
    To po pierwsze.
    A po druie?:
    Pan nie chce zrozumiec o czym ja.
    Wiec powtorze.
    Jezeli sie rozdaja glosy na tym forum,ze Rosjanie przekazali wam rzeczy nie swoje a zrabowane komu innemu,to jest zrozumiale wg.slownictwa polskiego,ze ten kto korzysta ze zrabowanego przez osoby trzecie jest nazywany paserem.
    A,ze faktem jest niezprzeczalnym,ze Uzyskane Ziemie Odzyskane przekazane Wam zostaly zgodnie z decyzja Stalina,i to wbrew np.zyczenia np.Anglikow,a pozniej Ziemie te przed Adenauerem i roznej masci rewizjonistow bronil niejki Mykyta Chruszczow - z tym sie pan chyba zgodzi?O tym duzo jest popolsku w internecie
    Zachodzi tylko pytanie
    Czy Stalin zrabowal?To wy pasery.
    Jezeli nie,to Wam sie naleza - zgodnie z wydarzeniami poprzedzajacymi.
    Ale pan przyzna,ze jak nie krec,to w obu przypadkach te Ziemie Odzyskane sa Ziemiami Uzyskanymi?
    Zycze dobrej niedzieli.
    --
  • szwampuch58 15.05.19, 17:43
    internauto dej se siana z tym szmalcownikiem

--
  • jerry1989 15.05.19, 17:48
    Hej

-trzeba nie fantazjować potomku gienricha jagody.

pozdrawiam!

--
    kiSS in ruSSia
  • bywszy2 16.05.19, 17:33
    jerry1989 napisał:

> Hej
    >
    > -trzeba nie fantazjować potomku gienricha jagody.
    >
    > pozdrawiam!

> <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    stwierdzil nieslubny potomek Dzierzynskiego i Mienzynskiego.
    Byle ... nie pozdrawiam.

--
  • bywszy2 16.05.19, 17:12
    Zadośćuczy
    > nienie tym roszczeniom o nieustalonej wartości doprowadziłoby do przejęcia prze
    > z różne środowiska żydowskie na terenie Polski majątku wielkiej wartości, co za
    > pewniłoby im zajęcie dominującej pozycji ekonomicznej, która przełożyłaby się n
    > a dominującą pozycję społeczną i polityczną. Naród polski we własnym kraju zost
    > ałby zdegradowany do III kategorii, bo pierwszą stanowiliby okupanci, drugą – k
    > olaboranci, a reszta – trzecią. Jest to zatem największe zagrożenie, jakie zawi
    > sło nad państwem i narodem polskim od 1939 roku.”

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    "doprowadziłoby do przejęcia przez różne środowiska żydowskie na terenie Polski majątku wielkiej wartości," - znaczy to,ze do zydow naleza majatki wielkich wartosci?

" Naród polski we własnym kraju zostałby zdegradowany do III kategorii, bo pierwszą stanowiliby okupanci, drugą – kolaboranci, a reszta – trzecią. - akto byl okupantem?-wiadomo!
    Kto byl kolaborantem - cy mozna by bylo sprecyzowac.
    No a reszta?To wiadomo _Polacy!
    --
  • jabbaryt 16.05.19, 18:13
    'Na terenie Polski zostało wymordowanych około 3 mln. Polaków żydowskiego pochodzenia.'
    I ich majątek w wyniku bezpotomnej śmierci przechodzi na skarb państwa Polskiego.

'Ci wymordowani stracili majątki jeszcze w czasie okupacji, skonfiskowane przez Niemców'
    I to czyni wyłącznie państwo niemieckie odpowiedzialne za zadośćuczynienie tych zbrodni. Oni się już z tego wywiązali

'ale i po 1945 r. przejęte przez polskie państwo komunistyczne'
    państwo komunistyczne spłaciło roszczenia dotyczące znacjonalizowanych majątków niepolskich właścicieli. Jeżeli np Amerykaninowi, komuna znacjonalizowała fabrykę to zgodnie umowa polsko-amerykańską powinien dochodzić swoich roszczeń od rządu USA.
    'oraz przez zwykłych ludzi - głównie kamienice czy jakieś place. Te kamienice były często już opuszczone przez właścicieli bo zostali wymordowani a Polacy przejmowali je za darmo. To był masowy proceder, dzisiaj trudny do oszacowania wartościowego.'
  • amunicyjny1 16.05.19, 18:33
    jabbaryt napisał:

> Polacy przeważnie wykupywali własność pożydowską od III Rzeszy. A więc nabywali
    > je legalnie, w przeciwieństwie do III Rzeszy, która nabyła je drogą rabunku i
    > morderstw.

Do książek baranie i dowiedz się co to było Haupttreuhandstelle Ost i . Ostdeutsche Landbewirtschaftungsgesellschaft mbH. Ostland i czym się zajmowali

Co za tempa strzała
  • bywszy2 16.05.19, 18:52

--
  • jabbaryt 18.05.19, 08:29
    paserstwo jest przestepstem a to był legalny proceder fakt że w bandyckim państwie. Właściciele zostali wymordowani przez Niemców a wiec było to mienie opuszczone.
  • bywszy2 18.05.19, 20:24
    jabbaryt napisał:

> paserstwo jest przestepstem a to był legalny proceder fakt że w bandyckim państ
    > wie. Właściciele zostali wymordowani przez Niemców a wiec było to mienie opuszc
    > zone.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    tutaj niektorzy twierdza,ze Rosjanie udostepnili Polsce nie swoje a zrabowane komu innemu tereny.
    No,a jak po polskiemu nazywa sie ten,kto korzysta ze zrabowanego przez kogos innego mienie?
    No wiec,zrabowali Rosjanie komus te tereny?

--
  • jabbaryt 18.05.19, 23:50
    Rosjanie też nam sporo terenu zabrali bo to złodzieje, no ale dali jakaś rekompensatę. Myśmy się nie prosili o zmianę granicy.
  • car_fox 19.05.19, 02:05
    No Rosjanie mieli ograniczone opcje. Za to zrobini trudn ich ganic czy chwalic.
    Byc moze by sie bardziej cieszyli jakby sobie zagarneli ziemie poniemieckie a Polske zostawili okrazona... ?
    Wtedy by NRD nie oddali i kto wie czy Berlin Zachodni nie bylby do tego czasu po ich stronie? Teraz byloby to bardzo latwe aby go odciac....
    No ale miec takich Polakow w srodku swojego Panstwa to tez nic wesolego... spac by przeciez spokojnie nie mogli.
    Ale wg ich filozofii lepiej jest miec kraj buforowy pomiedzy nimi i zachodem ... i pewnie to tez ma swoje dobre strony bo byliby o wiele bardziej narazeni na konflikt i w przypadku konfliktu bylby on na ich terenie a tak mozna sie nawet bic ale na "neutralnym" terenie.
  • bywszy2 19.05.19, 08:21
    jabbaryt napisał:

> Rosjanie też nam sporo terenu zabrali bo to złodzieje, no ale dali jakaś rekomp
    > ensatę. Myśmy się nie prosili o zmianę granicy.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    Pan zmienia temat.
    To co zrobili czy nie zrobili,ukradli czy nie ukradli,podarowali czy nie, Rosjanie to jest inny dyskusyjny temat.
    Prosze sie skupic:
    Chodzi tutaj o zwykla logike:
    Jezeli Rosjanie cos zrabowali,A Polacy ze zrabowanego korzystaja,to logcznie musza byc paserami.
    Wiec powtarzam pytanie,czy Rosjanie Odzyskane Uzyskane Ziemie Niemcom "wyrabowali"?
    --
  • bywszy2 17.05.19, 12:00

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24789774,budowa-amerykanskiej-bazy-fort-trump-w-polsce-uzalezniona-od.html#a=358&c=159&t=5&g=b&s=BoxNewsImg4
    --
  • karbat 17.05.19, 13:35
    bywszy2 napisał:

> wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24789774,budowa-amerykanskiej-bazy-fort-trump-w-polsce-uzalezniona-od.html#a=358&c=159&t=5&g=b&s=BoxNewsImg4

i od razu widac , jakie sa piorytety USA , niektorych politykow .

czyje interesy maja pierwszenstwo . ciemnocie sie wciska kit , ze
    USA to sojusznik , przyjaciel Polski , ze USA zolnierze beda ginac
    na terenie , w obronie Polski .
    a tu chodzi o tak prozaiczne sprawy jak kasa, wplywy, zamowienia zbrojeniowe
  • amunicyjny1 17.05.19, 16:40
    karbat napisał:

> i od razu widac , jakie sa piorytety USA , niektorych politykow .
    >
    > czyje interesy maja pierwszenstwo . ciemnocie sie wciska kit , ze
    > USA to sojusznik , przyjaciel Polski , ze USA zolnierze beda ginac
    > na terenie , w obronie Polski .
    > a tu chodzi o tak prozaiczne sprawy jak kasa, wplywy, zamowienia zbrojeniowe

Złudzenia kosztują, stąd nieporozumienie przy robieniu łaski USA. Normalnie w biznesie tego typu, z góry wiadomo komu należny się gratyfikacja za usługę. Polska wprowadziła nową jakość w tym temacie
  • engine8 17.05.19, 17:23
    No a jeszcze pare dni temu w tej samej gazecie mozna bylo przeczytac ze 447 Polski nie dotyczy i to tylke jeden raport?
    A moze Gazeta zaczela sluchac Michalkiewicza?
  • amunicyjny1 18.05.19, 09:42
    Felek też tak twierdzi, a życie życiem
  • engine8 17.05.19, 17:29
    A Polacy negocjujacy Fort Trump - kiedy kwestia 447 zostanie podniesiona, powinni tak zrobic jak zrobili z delgacja Izraelska albo jak zrobil Trump na ostatnim spotkaniu z Kimem- wstac od stolu i pojechac do domu albo wyslac amerykanow do domu.... Bo w koncu kto ma wiekszy interes w tym forcie?
  • amunicyjny1 17.05.19, 17:35
    Dostanie od zięcia liścia, i usiądzie grzecznie
  • engine8 17.05.19, 20:44
    Who????
  • amunicyjny1 18.05.19, 09:37
    Who????
    Taki jeden z białego domu, robi za prezydenta
    Chcesz zrobić wrażenie swoim angielskim?
  • felusiak1 18.05.19, 20:07
    Nie sadzę aby engine chcial konkurować z tobą swoim angielskim. Wszyscy wiemy, ze ty znasz najlepiej bo był to dla ciebie podstawowy w szkole.
  • bywszy2 18.05.19, 20:30
    felusiak1 napisał:

> Nie sadzę aby engine chcial konkurować z tobą swoim angielskim. Wszyscy wiemy,
    > ze ty znasz najlepiej bo był to dla ciebie podstawowy w szkole.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    Jest tutaj niejaki J-K,ktory twierdzi,ze zna rosyjski lepiej od niejakiego pana Ajgora i mnie,ktorych jezykiem ojczystymi szkolnym i iulicznym oraz przedszkolnym czy w brzuszku mamusi jest i byl jezyk russkij.
    A twierdzi to na podstawie,ze jego zona(?) byla w mlodosci docentem rusycystyki.

--
  • amunicyjny1 18.05.19, 20:32
    Wystarczy nie wstawiać chytrych wstawek typu ''Who'' i problemu nie ma, To po prostu głupio wygląda. I przypomina zachowanie pewnej pani, co to na Batorym, jeszcze polski znała
  • engine8 18.05.19, 23:24
    Widzisz jest takie slangowe powiedzenie czy zaytanie "who?" ktore wcale nie znaczy Kto ale znaczy mniej wiecej ze uslyszalem cos czego zupelnie nie rozumiem i nie ma sensu....
    Ale jak widac Ty znasz podstawowy angielski - Brawo.....:) Tylko skad ta konsternacja i oburzenie? Jak pisze OK to tegonie slychac? Moze tym razem musiales do slawnika siegnac?
    Ok, Let's drop it! LOL

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.