Dodaj do ulubionych

Piszą o nas

16.05.19, 15:28
Agencja TASS opublikowała artykuł na tematy finansowe. Piszą, że Polska domaga się odszkodowań wojennych od Niemiec a jednocześnie odmawia organizacjom żydowskim praw do mienia żydowskiego, które nie ma spadkobierców.

Jest to artykuł infomacyjny. Agencja powstrzymała się od komentarzy.

www.rt.com/news/459486-polish-government-restitution-remarks/

--
"Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
Edytor zaawansowany
  • amunicyjny1 16.05.19, 16:29
    Ja bym zrobił tak.Duda powinien jechać z butelko do Nataniachu i powiedzieć. Słuchaj Benek, zrobimy tak, my zabieramy wszystkich ciapatych ze strefy Gazy do Polski, a wy się od nas od....Czysty geszeft, wy macie problem z bani, plus tereny, a od nas, i tak oni s... po miesiącu do Niemiec i gitara. A jaka zemsta słodka, dla obu stron.Taki mam plan
  • bywszy2 16.05.19, 16:40
    ze Niemcy Polsce placa?
    Poprzez UE?
    Nie trzeba byc zachlannym.

--
    Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • j-k 16.05.19, 16:40
    To jest jakas koncepcja, ale... mam lepsza.

- Benek - nacisnij na Merkel , by w koncu wyplacili nam te "reperacje" - to wtedy my wam je przekazemy i bedziecie mieli za co wyslac tych z Gazy na Ksiezyc, albo do Saudi Arabia - bo tam ludzi malowato.
  • amunicyjny1 16.05.19, 16:55
    j-k napisał:

> - Benek - nacisnij na Merkel , by w koncu wyplacili nam te "reperacje"

A jak Merkel, odpowie a nie dość ci ze zamieniłeś kurno chatę krytą słomą, na dom kryty dachówką podług rozumu, i przepisów przeciwpożarowych

Mi już Hansy, nie są nic winne, a jeżeli nawet, to nie jest forsa
  • j-k 16.05.19, 17:20
    wiec niech rozwiazuja go nadal - az po "ostateczne" rozwiazanie i niech Zydki zwroca sie do nich
    - a nie do nas.

I tyle Niemcy SA nam i Zydom jeszcze winni.
  • felusiak1 16.05.19, 17:31
    Ale tu nie chodzi o dusze. Po "rozwiazaniu" został dom i w tym domu Wypych z Siedlecką na kocią łapę zrobili sześć dzieciów. A teraz jeden z tych dzieciow, Wojtek tam mieszka a pozostała piatka kłóci sie z nim o spadek. I teraz jeszcze żydzi temu Wojtku na głowę chca wleźć. A na dodatek przyplątał się amerykański kongres. Życie na stare lata Wojtku obrzydzajo.
  • bywszy2 16.05.19, 17:38
    j-k napisał:

> wiec niech rozwiazuja go nadal - az po "ostateczne" rozwiazanie i niech Zydki z
    > wroca sie do nich- a nie do nas.
    >
    >
    > I tyle Niemcy SA nam i Zydom jeszcze winni.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    No,a co z osobami polaczkowatymi,co Niemcom pomagali?
    Im sie upieklo?

--
    Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • j-k 16.05.19, 17:44
    bywszy2 napisał:
    No ,a co z osobami polaczkowatymi,co Niemcom pomagali?

juz dawno wyjechaly do Reichu i tam umarly.
  • felusiak1 16.05.19, 17:05
    Polski rzad stoi na stanowisku, że sprawa została załatwiona dawno temu i nic nikomu nie nalezy się. Niemiecki rzad też mówi, ze wszystko zalatwił i nic nikomu sie nie nalezy. Prezes mówi, ze nalezy sie od niemców a izraelici mówią, ze nalezy się od polaków.
    To jest interesujace.
    Michałkiewicze mówią, ze izraelici chcą ukraść 400 miliardów dolarów a prezes nie wie czy chce od niemców dolary czy euro.
    Ciekawe ile izraelici tak naprawdę chcą.
  • kylax4 16.05.19, 17:13

--
    Imperial powers are not about democracy. It is all about the tribute in peace and spoils of war. Divide and conquer and the profits.
  • j-k 16.05.19, 17:22
    felusiak1 napisał:
    Ciekawe ile izraelici tak naprawdę chcą.

- 65 mld US $.

Prezydent Kwasniewski przed laty proponowal im 5 mld US $ - ale Zydki te propozycje olaly.
  • felusiak1 16.05.19, 17:33
    A gdzie to jest napisane? u michałkiewiczów?
  • j-k 16.05.19, 17:42
    felusiak1 napisał:
    > A gdzie to jest napisane?

tu i wielu innych miejscach:
    wprawo.pl/2017/12/29/zydowskie-roszczenia-wobec-polski-proba-przestepczego-wyludzenia-65-mld-dolarow-prokurator/
  • felusiak1 16.05.19, 17:46
    jonek, nie wklejaj mi felietonów z gazetek aktywu partyjnego.
    Daj mi źródło ile chcą. Daj mi oswiadczenie rzadu Izraela albo Światowego Kongresu Zydów a nie wypoty pismaka z biuletunu.
  • j-k 16.05.19, 17:57
    felek, k...

odklej sie ode mnie.

i sam sobie poszukaj. znalezc nietrudno.

oficjalne stanowisko strony zydowskiej jest takie:

"utracony majatek zydowski w Polsce oceniamy na ca. 180 mld US $ (700 mld zl.)

tytulem ugody - zadowoli nas minimalna suma 65 mld US $"
  • felusiak1 16.05.19, 18:32
    jonek, k..... nie wklejaj bzdetów. "Zydowska strona" nigdy nie przedstawiła cyfry. To michałkiewicze lubia cyfry.
  • amunicyjny1 16.05.19, 19:04
    A nasi doniczkowi patrioci, może by jakiego protesta zrobili pomarańczowemu pod chato.Jak z tym jest, może nie deportują
  • engine8 16.05.19, 19:00
    "Ciekawe ile izraelici tak naprawdę chcą. "

Na pewno chca wszytko co tylko mozliwe i ile sie da.. A na ile sie zgodza aby sprawe zalatwic to juz zupelnie inne pytanie..
  • felusiak1 16.05.19, 19:52
    No i sam widzisz, ze propaganda idzie pełną parą. michałkiewicze straszą miliardami a jonki powielaja propagande
    Każdy chce "wszytko co tylko mozliwe i ile sie da". Grabie grabia do siebie.
    A ja gwarantuję ci, ze suma jest symboliczna. I czy nie lepiej byloby wynegocjować jakąś wielkoduszna darowiznę i załatwić sprawę niż iść w zaparte? Tym bardziej, że deklaracja terezińska nie mówi o odszkodowaniu, pełnej wartości itp.
  • amunicyjny1 16.05.19, 20:07
    Ale za co ty chcesz, żebyśmy właściwie płacili ?
  • engine8 16.05.19, 22:02
    Straszacy ma interes w tym aby suma zastraszyc a druga strona sie nie odzywa z 2 powodow.
    Pierwszy to jak suma zadowalacaca albo wyzsz od oczekiwanej to po co sobi ekrzywde zrobic - bedzie z czrgo negocjowac
    Drugi to jak za mala i lud sie juz boi to dlaczego ich straszyc bardzije? Jak przyjdzie czas na dyskusje to sie wtedy to zrobi.

Przypomnija mi sie stary kawal jak gosc zatrzymal ladna dzieczyne na chodniku i pyta czy by poszla z nim do lozka za $1M. Ona pomyslala chwile i mowi OK
    On wiec " za za pol M?"
    Ona sie zastanwola i tez mowi OK..
    I tak on zmniejszal az doszlo do pytania o $1 tys gdzie dziewczyna sie burzyla "Prosze Pana za kogo Pan mnie ma?
    On na to " to to juz ustalismy w pierwszym pytaniu - teraz jedynie negocjujemy cene"

Tak ze jak Polacy sie zgadza na $1M to bedzie uznane ze poczujwaj sie do winy i wtedy "specjalna komisja" usatli ile to naprawde buyc powino.

Tak ze czasami ma sens dac komus $M aby sprawe zamknac ale czasami nie mozna oddac $1 dlatego ze to byloby zle.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.