Dodaj do ulubionych

Jak Polki broniły się przed gwałtami czerwonoarmis

19.05.19, 16:35
Jak Polki broniły się przed gwałtami czerwonoarmistów

Oswobodziciele” ze wschodu bez skrępowania wyciągali ręce po wszystko, na co mieli ochotę. Za milczącym przyzwoleniem dowództwa napadali także na kobiety.

Dla Polek wkroczenie radzieckiej armii oznaczało nieraz śmiertelne niebezpieczeństwo.

Co robiły, by nie wpaść w łapy rosyjskich żołnierzy?

Przemarsz Armii Czerwonej przez Polskę zwiastował koniec wojny, ale niektórzy żołnierze pozostawili po sobie wspomnienia niewiele lepsze, niż hitlerowcy. Bywali agresywni i uważali, że jako zwycięzcy mają prawo do wszystkiego. Także do kobiet. Pijani żołdacy gwałcili Polki na masową skalę. Nie oszczędzali nikogo. Zagrożone były małe dziewczynki, ciężarne i zakonnice. Bezpiecznie nie mogły czuć się nawet więźniarki wyzwolone z obozów koncentracyjnych i staruszki.

Do napaści mogło dojść wszędzie. W okolicach dworców kolejowych roiło się od żołnierzy polujących na ofiary.
Masowe gwałty odbywały się na ulicach miast.
Czerwonoarmiści rzucali się na przypadkowe Polki, które akurat przechodziły w pobliżu. Bezpieczeństwa nie gwarantował też własny dom. Żołnierze często kwaterowali w prywatnych gospodarstwach, albo przychodzili tam jeść.

Wiele kobiet zgwałcono więc w ich własnych sypialniach, kuchniach i na podwórzach.

Nierzadko działo się to na oczach ich mężów i dzieci.

Napadnięte przez Rosjan kobiety nie mogły liczyć na niczyją pomoc. Mężczyzna, który stanął w obronie żony, matki, córki lub siostry mógł zostać po prostu zastrzelony. Często, szczególnie w przypadku gwałtów zbiorowych, nawet milicja bała się interweniować. By uchronić się przed strasznym losem, Polki stosowały więc szereg mniej lub bardziej desperackich zabiegów.

Jednym z najczęściej stosowanych sposobów, by nie rzucać się w oczy żołnierzom, było postarzanie się. Polki próbowały też odstraszyć gwałcicieli, udając, że są chore na tyfus. Wiązały chustki na głowie, brudziły sobie twarz sadzą, wcierały w skórę popiół. Nakładały na siebie warstwy ubrań i owijały szalem. Wszystko po to, by wyglądać jak najmniej atrakcyjnie. W miejscowości Rokitno matka ścięła córce długie blond włosy, bo zwracały one uwagę żołnierzy i groził jej gwałt. Dziewczynka miała zaledwie 11 lat!

Oszpecanie się czasami pomagało uchronić się przed atakiem. Większość czerwonoarmistów była jednak tak zdziczała i mało wybredna, że rzucała się na każdą napotkaną kobietę. A jeśli w pobliżu nie było przedstawicielek płci pięknej, to zabierali się za… zwierzęta. Do wyjątkowo odrażającego zdarzenia doszło we wsi Wysoki Małe – czerwonoarmista spółkował tam z kozą miejscowego rolnika – pisze Dariusz Kaliński w książce „Czerwona Zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski?”.

„Polki powinny załatwiać potrzeby czerwonoarmistów”

Radzieccy dowódcy ignorowali problem gwałtów na Polkach. Żołnierze już dawno są bez kobiet. A z braku Niemek – Polki powinny załatwiać ich potrzeby – tak ich postawę podsumowują badacze historii wojsk ZSRR w Polsce. Faktycznie, czerwonoarmiści byli zachęcani do stosowania przemocy seksualnej przede wszystkim wobec Niemek. Chciano w ten sposób „łamać dumę rasowej niemieckiej kobiety”. Droga na Berlin prowadziła jednak przez Polskę i już tu pozwalano wojakom prawie na wszystko.

To milczące przyzwolenie na żołnierską samowolę było jednocześnie wyrokiem wydanym na Polki. Kobiety w całym kraju zostały zaszczute. Każde wyjście z domu wiązało się z wielkim zagrożeniem. Należało zachować szczególną ostrożność, by nie natknąć się na zgraję pijanych żołdaków. W niektórych regionach kraju samotny spacer mógł się skończyć tragicznie. Przestrzegano przed tym szczególnie mieszkanki województwa zachodniopomorskiego. Tak czasy przemarszu wspomina Anna Szatkowska, córka Zofii Kossak-Szczuckiej:

Trzeba wychodzić bardzo ostrożnie, zbadawszy najpierw sytuację. Aby pójść do miasta, czy na targ, musimy obchodzić okrężną, ruchliwą ulicą, gdzie jest bezpieczniej.

Gość w dom, wróg w dom
Spotkań z czerwonoarmistami nie zawsze jednak udawało się uniknąć. Wróg trafiał często bezpośrednio do domu ofiary. Polskie rodziny, z własnej woli lub przymusowo, udzielały przecież Sowietom gościny. Gdy pod dachem znajdował się choćby jeden żołnierz, kobiety dla własnego bezpieczeństwa szły spać w pełnym ubraniu.

Strychy pełne zastraszonych kobiet
Wieść o gwałtach niosła się przez całą Polskę. Wiedząc, czego mogą się spodziewać, kobiety na wieść o wkraczającej armii po prostu chowały się i barykadowały. Tak funkcjonowanie domowego schronienia relacjonuje mieszkaniec Bytowa, u którego ukryło się aż pięć dziewcząt:

Zamknęły się w małym pokoiku u góry, do którego wiodły małe drzwiczki. Drzwiczki zastawiono dużą szafą, a moja mama przynosiła panienkom jedzenie i picie.

Pannom spod Bytowa udało się uniknąć gwałtu. Żołnierze nie wykryli ich obecności, chociaż zaglądali nawet do szafy, która kamuflowała wejście do kryjówki.

wiadomosci.onet.pl/kraj/jak-polki-bronily-sie-przed-gwaltami-czerwonoarmistow/8rjlws9Edytor zaawansowany
 • j-k 19.05.19, 18:24
  ale przyjmuje, ze czynisz to po prostu przez niewiedze.


  Zolnierze Sovieccy mieli zakaz zblizania sie do kobiet na terytorium RP w granicach sprzed 1939 roku. Nawet rozmawiac z nimi sami nie mogli - mogli to czynic tylko oficerowie
  (lub zolnierze w ich obecnosci)

  Stad gwalty na Polkach wcale nie byly regula, chociaz rzecz jasna sie zdazaly, ale grozila za to kara smierci.

  To o czym wspomina artykul dotyczy juz terenu NIEMIEC, gdzie takich ograniczen juz nie bylo.
  a dla Mlodzi forumowej i innych niekumatych przypominam, ze miasto Bytow przed 1939 nalezalo do Niemiec i tam takie sceny (podobnie jak i na niemieckiej czesci Slaska) rzeczywiscie mialy miejsce.

  Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.

 • wiktor_jerofiejew 20.05.19, 15:44
  j-k napisał:

  Byly setki artykulow na temat masowych gwaltow i morderstw zwyrodnialcow ze wschodu
  Musisz byc tepy albo poprostu klamiesz jak tepa ruska dzida ...

  Banda czerwona po wkroczeniu do Polski szukala spirytusu , zegarkow i wlasnie seksualnych niewolnic i nie wazne dla nich bylo czy to Polka , Niemka czy Slowaczka ...
  Byly przypadki z gwalconow nawet male 8 letnie dziwczynki a nawet 80 letnie babcie
  Oblicza sie ze zostalo zgwalconych 50 tysiecy Polek i DWA MILINONY Niemek
  Ale to sa tylko przypadki sprawdzone , o tych NIEsprawdzonych do ktorych kobiety ze starchu i ze wstydu sie nie przyznaly jest napewno TRZY RAZY wiecej...
 • wiktor_jerofiejew 20.05.19, 15:51
  Mamy prawo do wszystkich Polek!

  Sowieckie gwałty nad Wisłą

  O bestialskich gwałtach, jakich dopuszczali się sowieccy żołnierze na Niemkach w końcowej fazie drugiej wojny światowej.
  Ofiarami czerwonoarmistów padły jednak również tysiące kobiet innych narodowości.

  Polki nie były wyjątkiem.

  Polska znalazła się w innej sytuacji niż Niemcy, Rumunia czy Węgry, gdyż formalnie była sojusznikiem ZSRR. W takim przypadku zemsta nie wchodziła w grę. Mimo to żołnierze radzieccy stwierdzili w czasie pewnego incydentu, że:

  mają prawo do wszystkich Polek”. Jak się okazało, nie było to podejście odosobnione.

  Niezwykle trudno jest określić skalę przemocy seksualnej czerwonoarmistów względem polskich kobiet. Brakuje przede wszystkim relacji ofiar bądź bezpośrednich świadków tych wydarzeń. Głównym źródłem informacji są raporty milicyjne, prywatne listy przechwycone przez cenzurę, czy poufna korespondencja urzędowa między różnymi organami nowej władzy.

  Dziewoczka, ty prima sort!
  Także Polki, obok Niemek, stały się w Prusach obiektem napaści seksualnej ze strony pijanych sołdatów. Antony Beevor przedstawił w książce „Berlin 1945. Upadek” taką oto sytuację:

  Gdy alkohol rozgrzał żołnierską duszę i ciało, narodowość ofiar nie miała już najmniejszego znaczenia. Lew Kopielew opisał wydarzenie z Olsztyna, gdy usłyszał „straszny krzyk” i zobaczył dziewczynę „z długimi blond włosami w nieładzie, w podartej sukience”, która przerażająco krzyczała: „Jestem Polką! Jezus, Maria! Jestem Polką!”. Dziewczynę goniło dwóch pijanych czołgistów, a wszystko to rozgrywało się na oczach innych żołnierzy i oficerów.

  Wydaje się, że do pierwszych gwałtów na terenie Polski doszło już w styczniu 1945 r. zaraz po zajęciu Krakowa. W Poznaniu były przypadki Polek podstępnie zwabionych przez czerwonoarmistów prośbami o pomoc w opatrywaniu rannych, a następnie brutalnie zgwałconych. Do podobnych zdarzeń dochodziło w Gdańsku, gdzie polskie kobiety pracujące w radzieckim garnizonie „po 15 razy gwałcono”.

  ciekawostkihistoryczne.pl/2015/04/26/mamy-prawo-do-wszystkich-polek-sowieckie-gwalty-nad-wisla/
 • wiktor_jerofiejew 20.05.19, 15:55
  Pijak, złodziej i sadysta.

  Typowi radzieccy generałowie w czasie II wojny światowej

  Rosjanie do dziś pękają z dumy na wspomnienie wygranej wojny z Hitlerem. Z lubością podkreślają geniusz wojenny sowieckich dowódców. W rzeczywistości jednak generałowie Stalina to była banda sadystów, opojów, złodziei i najzwyklejszych durniów.

  W Rosji budują im pomniki. Ich nazwiskami zdobią ulice, place i skwery. Dzieci uczą się o nich w szkołach. Sowieccy generałowie – nieskazitelni bohaterowie czy zwykłe szuje? Czy nasi wschodni sąsiedzi, myśląc o dowodzących Armią Czerwoną dżentelmenach, mają się czym chwalić? Jacy w rzeczywistości byli generałowie Stalina? Co stanowiło ich słabość? Kilka sylwetek opisanych poniżej pomoże Wam poznać prawdziwe oblicze Armii Czerwonej.

  Pijaczyna i malwersant

  Marszałek Grigorij Kulik swą karierę wojskową zawdzięczał wyłącznie znajomościom wyniesionym z okresu wojny domowej. W sprawach wojskowych był dyletantem. Jako szef Głównego Zarządu Artylerii lekceważąco wypowiadał się o artylerii przeciwpancernej.
  Możemy o tym przeczytać w książce „Stalin. Dwór czerwonego cara” Simona Montefiore: Co za bzdura – mało huku, żadnych dziur po pociskach.

  Jego znajomość techniki wojskowej zatrzymała się niewątpliwie na roku 1918. Udowadniał to na każdym kroku, starając się na przykład zablokować budowę czołgów T-34 czy też twierdząc: Po diabła nam artyleria rakietowa? Grunt to ciągnięte przez konie działo.

  Osiągnięcia, jakie zanotował na froncie w 1941 i 1942 roku, spowodowały jego degradację do stopnia generała majora. Jak widać, czynności typowo wojskowe nie były najmocniejszą stroną Kulika.
  Zajęciem, w którym czuł się zdecydowanie najlepiej, były pijackie ekscesy.

  ciekawostkihistoryczne.pl/2014/05/11/pijak-zlodziej-i-sadysta-typowi-radzieccy-generalowie-w-czasie-ii-wojny-swiatowej/#2
 • j-k 20.05.19, 19:44
  wiktor_jerofiejew napisał(a):
  Oblicza sie ze zostalo zgwalconych 50 tysiecy Polek i DWA MILINONY Niemek


  a teraz belkotko forumowa. - porownaj sobie:
  te liczby, ktore sam zapodales.
  napisalem, ze gwalcenie Polek na terytorium bylej II. RP bylo sovieckim zolnierzom zabronione.
  to sie zdarzalo - ale nie bylo REGULA.


  a teraz belkotko forumowa przypomne inne dane:
  na Bialorusi liczacej raptem 7-8 milionow ludzi Hitlerowcy zabili 2 mln ludnosci cywilnej.
  w gwalty raczej sie nie bawili. zapedzali do stodol i podpalali.

  Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
  warszawiak
  w 1981 dzialacz "S".
 • boavista4 20.05.19, 19:52
  to gwalty byly i juz!
  Teraz powinnismy sie zrewanzowac i zgwalcic Rosjanki , Niemki, i jak idzie! Gotowi!
 • bywszy2 27.05.19, 19:04
  boavista4 napisał(a):

  > to gwalty byly i juz!
  > Teraz powinnismy sie zrewanzowac i zgwalcic Rosjanki , Niemki, i jak idzie! Got
  > owi!

  ---------------------------------------------
  wezmiecie sie za trzode chlewna?
  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • wiktor_jerofiejew 21.05.19, 16:40
  j-k napisał:

  > wiktor_jerofiejew napisał(a):
  > Oblicza sie ze zostalo zgwalconych 50 tysiecy Polek i DWA MILINONY Niemek
  >

  Jakim trzeba byc podlym skurw...elm zeby tak bezczelnie lzec jak przyslowiowy Lze_wrow i czy innym pieSS_kow

  “Rosjanin jest największym i najbardziej zuchwałym kłamcą na świecie”.
  (Iwan Turgieniew – rosyjski pisarz).

  Opowiedz nam jotka bajeczke ...jak to pijana banda czerwona miala zakaz gwlacenie Polek ...
  I kto ten "zakaz wydal " i kto tego zakazu zmyslonego przez ciebie biedaku pocieszny przestrzegal...Tfu...
  ch.w.r.

  Donoszę, że w nocy z dnia 26 na 27 bm. [19]45 r. wtargnęło dwóch żołnierzy rosyjskich. Po wtargnięciu żołnierze ci sterroryzowali mnie, przykładając mi broń do głowy i grożąc wywozem do Rosji (…). Żołnierze ci twierdzili, że walczą trzeci rok o Polskę, więc mają prawo do wszystkich Polek i że przyszli tu z polecenia komendanta. (…) poczęli terroryzować żonę, przykładając jej rewolwer do ust, kopiąc, ciągnąc za włosy i żądając przy tym kategorycznie oddania córek. Kiedy żona oświadczyła, że absolutnie nie odda córek, wtedy ciągnąc ja za włosy, wyciągnęli na podwórko z mieszkania, gdzie w bestialski sposób, rzucając ją o ziemię, zgwałcili.

  Żołnierze Armii Czerwonej mogli zgwałcić nawet 50 tys. Polek. Większość kobiet nigdzie tego nie zgłaszała, bo temat był wstydliwy, hańbiący – mówi prof. Marcin Zaremba, historyk, autor pionierskich badań na ten temat.

  Od kiedy ofiarami stają się Polki?

  Na masową skalę – od rozpoczęcia ofensywy zimowej w styczniu 1945 r. Kiedy front zbliża się do Olsztyna, Gdańska i Elbląga, gwałty zaczynają przybierać rozmiar klęski żywiołowej. Są brutalne, zbiorowe, często towarzyszą im morderstwa lub okaleczenia. W Poznaniu radzieccy żołnierze proszą młode Polki o pomoc w opatrywaniu rannych, potem je gwałcą. W Gdańsku kobiety są gwałcone po kilka, a nawet kilkanaście razy. Podobną gehennę przeżywają kobiety na Warmii, Mazurach i Śląsku.

  W przypadku Polek motyw zemsty nie miał sensu.

  Dlatego mówiono czasem o „słusznej zapłacie”. W jednej z relacji, do której dotarłem, padają słowa: „Walczyliśmy o was trzy lata, to teraz wszystkie Polki są nasze”.

  Oczekiwano usług seksualnych w ramach wdzięczności?

  Często tak. Wielu oficerów i podoficerów stacjonowało u polskich rodzin, często uważali, że seks mieści się w ramach swoistej gościny należnej wyzwolicielom. Wywoływało to, oczywiście, olbrzymi strach kobiet. W gruncie rzeczy takie wymuszone stosunki to również były gwałty, choć czasem możliwe były jakieś negocjacje, uniki. Czyli to, na co na ogół zupełnie nie mogły liczyć Niemki.

  Polki gwałcono mniej brutalnie?

  Nie było takiej reguły. W pijanym widzie wielu żołnierzy nie bardzo wiedziało, kogo gwałci. Zdarzało się, że w rodzinie ofiarą padały trzy pokolenia kobiet, od 13-letniej wnuczki do 80-letniej babki. Poza tym w Armii Czerwonej walczyło wielu Kirgizów, Uzbeków czy Tadżyków, dla których różnica między Polakiem a Niemcem nie była do końca widoczna. Niestety, przejście frontu nie rozwiązuje problemu. Druga fala masowej przemocy seksualnej ma miejsce latem 1945 r.

  Czyli już po „wyzwoleniu”.

  Radzieccy żołnierze wracają wtedy w glorii weteranów, zwłaszcza tereny Ziem Odzyskanych traktują jak wojenny łup. Brutalne zachowania wobec Niemek na zasadzie odbitej fali przenoszą wtedy masowo na Polki.

  Jak powszechne to zjawisko?

  Na Śląsku, Wybrzeżu czy Warmii i Mazurach rozprzestrzenia się jak zaraza. Ale występuje wszędzie, także na przykład w Poznaniu, Łodzi, Częstochowie czy Białymstoku. Niektórzy oficerowie tworzą sobie przy stacjonujących tam jednostkach prawdziwe haremy – kobiety im piorą, sprzątają, a przy okazji są wykorzystywane seksualnie. Kobiety są też porywane z ulicy, żołnierze chodzą po targu, wybierają ofiarę, zabierają do samochodu, wywożą za miasto i gwałcą. Zdarzały się też napady na pociągi, w trakcie których rabowano i wykorzystywano pasażerki.

  Znamy jakieś liczby?

  Pozostają nam bardzo przybliżone szacunki. Tym bardziej że większość raportów mówi ogólnie o „kobietach”. Często nie wiemy, czy były to Polki, Niemki, które nie zdążyły uciec, czy może nawet Rosjanki lub Ukrainki przywiezione w czasie wojny jako przymusowe robotnice.

  www.wprost.pl/tygodnik/533211/zbiorowy-gwalt-na-polkach.html
 • j-k 21.05.19, 17:01
  gwalty na terenie II RP w granicach sprzed 1939 byly zabronione i surowo karane i dlatego regula nie byly, chociaz, rzecz jasna, sie zdarzaly.

  Czeste staly sie dopiero, gdy Sovieci wkroczyli na byle ziemie niemieckie - bo tam juz bylo im to wolno.

  Oczywiscie gwalcili tam i Polski (np. robotnice przymusowe), ale nie dlatego, ze byly Polkami.
  tylko byla wojna i brali kazda kobiete, ktora im sie nawinela.

  a jak juz sam napisales - doliczono sie gwaltow na 2 mln Niemek i 50 tys. Polek.
  nie widzisz roznicy - propagandzisto ?

  Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
 • bywszy2 19.05.19, 18:45

  www.newsweek.pl/wiedza/historia/maren-roger-o-zwiazkach-polek-z-niemcami-podczas-ii-wojny/9cx0jvh
  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • bywszy2 19.05.19, 18:50
  gwalcicielami?
  www.fakt.pl/wydarzenia/polska/gwalciciele-w-polsce-sa-bezkarni-co-piata-polka-ofiara-gwaltu/ygqnqbb
  Czy bezkarnie?
  wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/557106,gwalty-zaostrzenie-kar-polska.html
  a ogolnie:
  www.google.com/search?q=gwalty+w+polsce&oq=gwalty+w+polsce&aqs=chrome..69i57.6489j1j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • boavista4 19.05.19, 19:29
  Jak wiadomo w krajach gdziew stacjonuja Amerykanie kobiety nie sa gwalcone , moc nawet wiele z nich chcialoby miec taka przygode.
  Im 2 WS jest odleglejsza, ty wiecej znajdzie swiadkow i dokumentow o gwaltach armi czerwonej.
  Ale musimy ,podkreslic ze tylko zolnierze pochodzenia rosyskiego dokonywali gwaltow, a np - ukraincy zadnej kobiety nie tkneli, nwet nie sprzedawali swojej spermy dla zapladniania in vidro. Kadrowi oficerowi armi czerwonej przy gwalcie uzywali dziurawe przescieradla, zgodnie ze swoimi wierzeniami. Mam nadziej ze powsytnie pomnik dla ofiar gwaltu przez przescieradlo.
 • bywszy2 19.05.19, 19:59
  Przez takie dziurawe przescieradlo?
  Bo gdiez sie znajduja w Polsce potomkowie i i ofiary przescieradel?
  Statystycznie musi pan byc jednym z nich.


  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • szwampuch58 20.05.19, 15:52
  "Nasz kraj, nasza ojczyzna, my wszyscy, zostaliśmy brutalnie zaatakowani z dwóch stron. "
  www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/perfidna-i-k%C5%82amliwa-narracja-macierewicz-broni-ko%C5%9Bcio%C5%82a-po-filmie-tylko-nie-m%C3%B3w-nikomu/ar-AABv0zz
  Kurna a ulanek nadwisslanski w obliczu perfidnego zagrozenia naszej terazniejszej wolnoscii belkocze tu jakies 60-letnie stare kotlety.....normalnie szok

  --
  www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
 • wiktor_jerofiejew 20.05.19, 16:02
  CZERWONA ZARAZA.
  JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDAŁO WYZWOLENIE POLSKI?

  POZNAJ PRAWDĘ O RZEKOMYM WYZWOLENIU RZECZPOSPOLITEJObiecywali wolność i bezpieczeństwo. Zdruzgotany brutalną okupacją Naród witał ich z nadzieją i kwiatami. Zamiast wybawicieli nadeszli jednak bezwzględni zbrodniarze i złoczyńcy. Nikt nie mógł czuć się bezpieczny w zetknięciu z czerwoną szarańczą. Żołdacy Stalina zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków. Patriotów zaciągali do enkawudowskich katowni. Nawet małe dzieci zamykali za drutami obozów. Kobiety nie były dla nich ludźmi, ale wyłącznie łupem. Nie sposób zliczyć ile Polek padło ofiarą chorej żądzy czerwonoarmistów. Na pewno zbyt wiele.

  O budowie komunizmu i braterstwie narodów. Sowieci demontowali nasze fabryki, grabili majątek pokoleń, rozebrali tysiące kilometrów torów kolejowych. Zrobili wszystko, by zakłamać legendę Żołnierzy Wyklętych.
  Została po nich tylko spalona ziemia. I bilans strat idący w setki miliardów dolarów.
  Bilans, o którym nie wolno zapominać.

  paskarz.pl/ksiazka/czerwona-zaraza-jak-naprawde-wygladalo-wyzwolenie-dariusz-kalinski-77838?utm_source=ciekawostkihistoryczne.pl&utm_medium=art_widget_Typowi_radzieccy_generalowie_18253&utm_campaign=Czerwona_zaraza_042017
 • bywszy2 21.05.19, 12:56
  Potomkowie tych czerwonoarmistow,ktorzy zgwalcili polskie kobiety,teraz gwalca potomkinczyni tych gwaltow.
  Trzeba przyznac,ze przeszli dluga droge ewolucji.
  Jezeli co piata Polka jest ofiara gwaltu,to jest tych zgwalconych:
  50% od 40 000 000 ludnosci=20 000 000 kobiet.
  Co piata zgwalcona = 4 000 000 zgwalconych.
  Tylu nawet zolnierz radziecki nie zdolal.
  Ale,widocznie,ich potomkowie tak.
  Taka jest moc radzieckich genow.
  Gwałciciele w Polsce są bezkarni. Co piąta Polka ofiarą gwałtu - Fakt


  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • bywszy2 21.05.19, 12:59

  Gwałciciele w Polsce są bezkarni. Co piąta Polka ofiarą gwałtu - Fakt
  Fakt

  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • wiktor_jerofiejew 21.05.19, 16:27
  roSSja uchwaliła, że przemoc w rodzinie to nie przestępstwo

  Zony w roSSji mozna walic w morde BEZkarnie

  Większość wybrała. Uderzysz dziecko, czy żona dostanie w twarz – to nie jest przestępstwo, a wykroczenie administracyjne. Tak zdecydowano w piątek w Dumie Państwowej Federacji Rosyjskiej. Jak podaje radiozet.pl przewodniczący parlamentu Wiaczesław Wołodin powiedział: "Ważne jest dla nas, by nie było ingerencji w rodzinę. "Wniosek? Pojedynczy akt stosowania przemocy, który nie pociąga poważnych konsekwencji, nie powinien nikogo interesować, zwłaszcza państwa.

  W Rosji bicie (w rodzinie) jest wartością tradycyjną

  Duma już w drugim czytaniu przyjęła ustawę, zgodnie z którą przemoc w rodzinie przestanie być w Rosji przestępstwem kryminalnym. Cerkiew twierdzi, że jest ona "wartością tradycyjną". Postawa władz jest podobna.

  newsbook.pl/2017/06/23/rosja-nowe-prawo-zezwala-bezkarnie-bic-zone/
 • bywszy2 22.05.19, 08:36
  z nie o bicie.


  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • wiktor_jerofiejew 24.05.19, 16:37
  bywszy2 napisał:

  > z nie o bicie.

  Zwyrodniale plemie ...u nich bez zmian od setek lat i dzis nadal 75% bezzebnych teskni za SStalinem i jest im zle bo NIE moga juz doic i okradac demoludow
 • bywszy2 24.05.19, 21:33
  wiktor_jerofiejew napisał(a):

  > Zwyrodniale plemie ...u nich bez zmian od setek lat i dzis nadal 75% bezzebnych
  > teskni za SStalinem i jest im zle bo NIE moga juz doic i okradac demoludow

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  zwyrodniale plemie prawie dwa tysiace lat do dzisiaj sa pedofilami.


  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • wiktor_jerofiejew 27.05.19, 14:50
  bywszy2 napisał:

  > [i]wiktor_jerofiejew napisał(a):
  >
  > > Zwyrodniale plemie ...u nich bez zmian od setek lat i dzis nadal 75% bezz
  > ebnych
  > > teskni za SStalinem i jest im zle bo NIE moga juz doic i okradac demolud


  > zwyrodniale plemie prawie dwa tysiace lat do dzisiaj sa pedofilami.


  Znam jedengo naczelnego pedofila stacji benzynowej udajcej panstwo

  www.youtube.com/watch?v=5uWEaKLzwUg

 • bywszy2 27.05.19, 19:07
  wiktor_jerofiejew napisał(a):

  > Znam jedengo naczelnego pedofila stacji benzynowej udajcej panstwo
  --------------------------------------------------------------------
  poznalem przbierancow w chabitach,udajacych slugow bozych.
  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • buldog2 26.05.19, 22:13
  Radzieccy dowódcy ignorowali problem gwałtów na Polkach.
  Znany aktor, reżyser, dramaturg Eugeniusz Priwieziencew przyszedł na świat wskutek takiego gwałtu. Opowiadał, że nigdy nie poznał ojca, bo ten został rozstrzelany kilka godzin po gwałcie na Polce i że taka była powszechna reguła postępowania.
  Oczywiście, gwałty były, ale nieliczne.
  W innej sytuacji zgwałcone byłyby miliony Polek, podobnie jak w Rzeszy i na Węgrzech.
  Jak się coś pisze, warto cokolwiek wiedzieć, a nie klepać trzy po trzy.

  --
  Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  Susanne Abbuehl - The Cloud
 • boavista4 26.05.19, 23:15
  taki wniosek wysnulem czytajac prase glownego nurtu, tylko matka biedronia chciala koniecznie, to wtedy biedron ja pobil, ale potem juz nie tknal zadnej baby od tego czasu. Prymas Polak przeprosil resortowe dzieci za to wszystko na wyrost!!
  Kto czyta prase glownego scieku - sam sobie szkodzi.
 • wiktor_jerofiejew 27.05.19, 14:46
  buldog2 napisał:

  > Radzieccy dowódcy ignorowali problem gwałtów na Polkach.
  > Znany aktor, reżyser, dramaturg Eugeniusz Priwieziencew przyszedł na świat wsku
  > tek takiego gwałtu.

  NIE zamydlaj biedaku klamliwy ...
  To nic nie da , bo sa swiadkowie i raporty wraz dokumentacja , a jest ta oczywiscie jedynie czubek gory ,bo raporty sa JEDYNIE tych co zglosily sie na milicje , a jak wiemy zgloszen bylo jedynie niewielki procent , bo wszyscy sie bali , zgalaszac nawet mezowie ze starchu siedzieli cicho ...
  WIEC JEST WIADOMO ZE PROCEDER GWALTOW NA POLKACH BYL O WIELE WIEKSZY niz te 50 tysiecy
  A tamten nie poznal ojca bo matke zgwalcil wilekrotnie caly odzial bezzebnych piechurow i poszli dalej gwalcici nastepne wioski...


  Gwałty na Kaszubkach. Marzec 1945
  Zazwyczaj, gdy mówimy o masowych gwałtach, których dopuszczali się żołnierze Armii Czerwonej w 1945 roku, uznajemy, że problem ten pozostaje w sferze historycznych rozliczeń rosyjsko-niemieckich. Tymczasem to nie do końca jest tak… Wszystko wskazuje na to, że w marcu 1945 roku, po wkroczeniu wojsk radzieckich, gwałty na Kaszubkach były tak samo powszechne i masowe, jak na Niemkach.

  Temat to trudny, sprawa wstydliwa. Często spuszcza się nad nią zasłonę milczenia. Niemieckie społeczeństwo potrzebowało wielu dekad, żeby móc o tym publicznie wspominać. Rosjanie nie chcą o tym słyszeć do dzisiaj, zaprzeczają faktom.

  A Polacy, Kaszubi? Minęło już 70 lat, być może czas już zacząć nazywać sprawy po imieniu: “Wyzwolicielska” Armia Czerwona na Kaszubach, w marcu 1945 roku, zgotowała mieszkankom tych ziem prawdziwy koszmar.

 • buldog2 31.05.19, 00:07
  Widać znasz sprawę lepiej, niż on z relacji własnej rodziny.


  --
  Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
 • bywszy2 27.05.19, 08:41
  co bylo kiedys?I jakie kary byly wtedy w wojsku
  amerykanskimTekst linka

  jakie kary sa w wojsku amerykanskim obecnie?
  amerykanskim


  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • bywszy2 27.05.19, 08:59
  www.youtube.com/watch?v=kdyhSPDB1XE

  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • boavista4 27.05.19, 09:19
  Od poczatku USA jeszcze zadna kobita amerykanska nie byla zgwalcona przez nikogo, tymbardziej przez zolnierza. A zaszly w ciaze, bo zolnierz strzela a Pan Bog sperme nosi. A wiec trzeba znalezc winnych wsrod kleru. Podobnie bedzie w Polsce. Trzeba wiec Ulatwic adopcje tych dzieci przez malzenstwa jednoplciowe w Uni Europejskiej.
 • bywszy2 27.05.19, 12:15
  a pan Bog jest zyd.
  No i dlatego sa takie konsekwencje.


  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • boavista4 27.05.19, 14:55
  JUZ DAWNO ludzie mowily - te dzieci nieslubne to robota kleru a nie zydow!
 • bywszy2 27.05.19, 16:44
  boavista4 napisał(a):

  > JUZ DAWNO ludzie mowily - te dzieci nieslubne to robota kleru a nie zydow!

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  "klerysta" to nie sluga bozy?


  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • wiktor_jerofiejew 27.05.19, 14:52
  boavista4 napisał(a):

  Dwukrotnie porwana
  Swego czasu głośna była historia Gertrudy Jutrzenki-Trzebiatowskiej, opisana w książce Edmunda Szczesiaka „Wyrwana z piekła”. Młoda, piękna Kaszubka mieszkała w Borowym Młynie, tuż obok granicy z Niemcami. Zakochała się i wzięła ślub ze swoim niemieckim sąsiadem, który wkrótce został wysłany na wojnę w mundurze Wehrmachtu.

  W marcu 1945 roku, gdy zbliżał się front, dwudziestoletnia Gertruda postanowiła uciekać przed Rosjanami – udała się do rodziny w Gdyni. Tu jednak została zaaresztowana (w zasadzie należałoby powiedzieć: porwana) przez żołnierzy Armii Czerwonej. Następnie jako „branka” – czyli niewolnica, jechała za frontem, w autobusie podobnych jej kobiet… W ten sposób przemierzyła szlak bojowy i dotarła do Berlina.

  W tych krótkich zdaniach zawiera się koszmar, który wprost trudno sobie wyobrazić. „Branka”. „Niewolnica”. „W autobusie”. „Za frontem”.

  Ale to nie koniec tej tragicznej historii… Chcąc wrócić w rodzinne strony, Gertruda wsiada w pociąg i jedzie z Berlina na wschód, do Polski, na Pomorze. I wtedy po raz drugi dochodzi do jej porwania przez wracających do ZSRR żołnierzy. Tak, znowu jest traktowana jako wojenny łup. I nie pozwalają jej wysiąść, gdy pociąg przejeżdża koło Chojnic.

  Dość powiedzieć, że Gertruda trafia do ZSRR, zostaje zesłana na Syberię. W rodzinne strony wraca po pięćdziesięciu trzech latach, jako staruszka.

  Czasem w soczewce jednostkowego losu przegląda się los społeczeństwa, narodu. Tak jak w kropli wody możemy dostrzec ocean. W tym przypadku – ocean nieszczęścia, bólu, strachu, jaki fundowali Kaszubom „oswobodziciele”.

  Edmund Szczesiak – jako reportażysta, bardzo delikatnie podchodzi do kwestii gwałtów, do straszliwych przeżyć swojej bohaterki, która na kartach książki nie chce wspominać tych okropnych chwil. Nam zaś nie pozostaje nic innego, jak tylko uszanować tę decyzję – zarówno w stosunku do pani Gertrudy, jak i każdej innej kobiety, która musiała przeżyć gehennę 1945 roku.

  Staniszewo. Zebrali dziewczyny w jednym pokoju
  Nie wszystkie kobiety milczą lub niechętnie opowiadają. Istnieją relacje, w których nazywa się rzeczy po imieniu. Bez podawania szczegółów, dość oględnie, a jednocześnie tak, że nie ma wątpliwości, o czym jest mowa.

  Relacje takie znaleźć można w książce „Wojna na Kaszubach” Rolanda Borchersa i Katarzyny Madoń – Mitzner. Posłuchajmy…

  Opowiada Helena Kwidzińska z domu Szuttenberg. W 1945 roku miała 22 lata. W marcu 1945 roku mieszkała w Staniszewie k. Kartuz.

  Drugiego dnia Ruscy chodzili za kobietami. Myśmy nie mieli gdzie się podziać, więc mieliśmy domek gospodarczy i w nim byliśmy. Tam był piec do chleba (…) Ja była owinięta, twarz sadzą pomazana, kalesony na głowie, obwiązana, czym tylko się dało. Siedziałam tam, bo gdzie miałam iść.

  Mimo to Rosjanie odnajdują dziewczynę, która rozpaczliwie próbuje jakoś ukryć swoją urodę.

  Wyrwałam się im jakoś, uciekłam i schowałam się za szopę. Wieczorem przyszli znowu. Przyszli i chcieli do tych dziewczyn. Mój brat był tam z nami. Oni do niego, że ma wyszukać im dziewczyn, a jak nie, to ma ich zaprowadzić do dziewczyn. On z nimi poszedł i też im uciekł. (…) Szli i mieli zgarnięte, zebrane dziewczyny ci Ruscy w jednym pokoju i wtedy… Jezu…

  W Staniszewie w tym czasie mieszkała również Elżbieta Szuttenberg (krewna Heleny Kwidzińskiej). Z jej relacji dowiadujemy się…

  Pierwsza noc, oni zostali, ale u nas nic się nie działo, w naszej chałupie, ale tam w innych, Jezus, rano przyszły te dziewczyny płaczące do nas do domu…

  magazynkaszuby.pl/2017/10/gwalty-na-kaszubkach-marzec-1945/

 • boavista4 27.05.19, 15:01
  on tak obeznany! Pewniw wszystko og,pndal przez dziure w plocie z renkom na koniu. Te dobre czasy teroz wracajom, tyle ze oglondomy toto przez dziure w internecie.
 • bywszy2 27.05.19, 16:54
  napisz jeszcze cos o tym.
  Jako znawca przedmiotu


  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • bywszy2 27.05.19, 19:12
  Temat to trudny, sprawa wstydliwa. Często spuszcza się nad nią zasłonę milczenia. Niemieckie społeczeństwo potrzebowało wielu dekad, żeby móc o tym publicznie wspominać. Rosjanie nie chcą o tym słyszeć do dzisiaj, zaprzeczają faktom.

  A Polacy, Kaszubi? Minęło już 70 lat, być może czas już zacząć nazywać sprawy po imieniu: “Wyzwolicielska” Armia Czerwona na Kaszubach, w marcu 1945 roku, zgotowała mieszkankom tych ziem prawdziwy koszmar.
  -------------------------------------------------------
  To pan o Kaszubach.
  A moze pan sie wypowie o sobie?
  W tekscie panskim przytoczonym powyzej prosze Kaszubow i czerwonoarmistow zamienic na Polakow i zydowki.
  Bedzie tekst ten pasowal jak ulal.


  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • boavista4 27.05.19, 20:23
  od wojny lata lecom, a ofiar tej wojny jezd coraz wiency, jak juz komus nie cieli glowy , powiesili, otruli gazem , to zgwalcili mowa myslom i uczynkiem! Taki Radek Zdradek zostal nagrany i opowiedzial nam jak to laske obciagam. pewnie poda ich do sondu i bendzie miol na dachowke do swojej chalpy pod Bydgoszczom. To tak ladnie opowiedzial ze go nawet wybrali do Parlamentu Eurojskiego to tam dopiro bendzie obciagac!
 • bywszy2 28.05.19, 08:15
  a czyny szmalcownikow obracaja sie w legendy bochaterow -szmalcowniki przemienili sie w bochaterow.
  Co za narod bochaterski!?
  A z drugiej strony pomyslec tylko ilu potomkow tych zwierzecych Rosjan hasa po Polsce.
  I ojcow swoich przescigneli.
  Polska - 40 000 000 ludnosci.
  50% - kobiety
  co piata=20% z 20 000 000 - 4 000 000 zgwalconych
  Nu,gdzie tam bochaterskim Rosjanom do swych polskich potomkow.
  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • gloubiboulgomm 28.05.19, 08:42
  Bydlak z Brazylii robi sobie kpiny. Powinien zostac wywalony do gnojowki rosja i swiat.
 • bywszy2 28.05.19, 10:37
  boavista4 27.05.19, 20:23
  od wojny lata lecom, a ofiar tej wojny jezd coraz wiency, jak juz komus nie cieli glowy , powiesili, otruli gazem , to zgwalcili mowa myslom i uczynkiem!

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  jest dostojnym przedstawicielem owocow milosnych,czyli potomkow czerwonoarmisty i uwiedzionej przez niego Polki.
  A co do zwiekszenia sie liczby ofiar?
  No co coz,szydla w worku nie ukryjesz.
  A prawda zawsze wyjdzie na zewnatrz,jak to historia nieraz udowodnila.


  --
  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
 • boavista4 28.05.19, 17:24
  pedofolwania, gwalcenia, sodomizowania. Biech ludzie zobacza to w trzech wymiarach, a nie tylko na zdjenciach. Do tego trzeba poprosic row. biedronia do pokazow na zywo, bo juz wdepnal golo stopom w ekskrymenty, to teraz niech pokaze jak glembokie ma gardlo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.