Dodaj do ulubionych

Nie przejdziemy do historii

09.07.19, 19:38
spiewaly Czerwone Gitary i mialy pewnie racje. Skad historia zapytacie? Ano jak sie spedzilo nastoletnia mlodosc w latach 60-tych i studiowalo w latach 70-tych ubieglego wieku, to sie zaczyna cos z najnowszej historii rozumiec.

Dodajmy, bo to wazne, z historii Narodu i Panstwa, ktore przeszly wielka modyfikacje: z rezymu komunistycznego manipulowanego przez Zwiazek Radziecki do niepodleglosci, troche europejskiej, troche amerykanskiej a bardzo polsko-polskiej.

Po tym wstepie pozwolcie, ze pokaze ten kamyk co ruszyl lawine moich refleksji. Chodzi o to, ze jedna z poslanek PiSu nalezala do SZSP i ze opozycja ma jej to za zle.

Tak sie stalo, ze historie powstania SZSP dobrze znam. Bylem w ZSP i proszono nas by przekonac "demokratycznie" kolegow z instytutu, ze zmiana (polaczenie ZSP z ZMS) jest korzystna. Bylismy raczej przeciw i ja, osobiscie, przekazalem te "negatywna opinie" na zgromadzeniu studentow. I zgromadzenie przekazalo to "nie" wyzej. Ale wladza chciala polaczenia i sie to polaczenie zrealizowalo.

I tak powstala SZSP. Czy byla ogniwem komuny, trudno mi powiedziec. Ale PZPR szukala tez czlonkow wsrod studentow. I to PZPR i legitymacja partyjna byly wyznacznikiem komuny. A nie SZSP.

Co wiedzac, uwazam, ze atakowanie poslanki (przyznaje ze wrzaskliwej i niezbyt sympatycznej) za to ze byla aktywna na studiach w tej czy innej organizacji jest falszowanie historii dla celow politycznych.

Co powiedziawszy pomyslalem sobie, ze u Niemcow tez niewielu sie chcialo przyznac ze byli czlonkami NSDAP czy Hitlerjugend. A przeciez wielu bylo.

Ale przeciez trudno porownac PZPR z NSDAP i trzeba troche zachowac proporcje w atakach o "historycznych" podlozach. Bo przeciez jest wielu, jak ja, ktorzy te historie dobrze pamietaja.

PF
Edytor zaawansowany
  • j-k 09.07.19, 19:44
    ze gryzienie sie po kostkach obu frakcji POPiSu
    to niedlugo bedzie historia.
    ale jeszcze kilka lat to potrwa.

J.K.
    dzialacz "S" w 1981.
  • felusiak1 09.07.19, 20:03
    Do PCK zgłosiłem sie sam w szkole sredniej bo tak zaordynował towarzysz major, ktory prowadził przysposobienie obronne a do SZSP zostałem wcielony podczas wakacji 1976 o czym zakomunikował mi i moim kolegom i kolezankom towarzysz dziekan. Na PCK ściagnieto ode mnie 10 zlotych. SZSP byl darmowy.
  • j-k 09.07.19, 20:13
    Stronnictwa Demokratycznego (przybudowki PZPR, podobnie jak ZSL))

ale dzieki temu bylem politycznie poprawny i w latach 70.tych mialem spokoj w pracy :)
    a na panstwowej Uczelni bylo to wazne.
  • malkontent6 09.07.19, 20:18
    Ja byłem członkiem chyba tylko klubu turystycznego, bo mnie kolega namówił. Nie było ze mnie pożytku, bo zamiast spędzać wakacje w Bieszczadach wolałem jeździć na saksy do Holandii.

Przynależności do SZSP nie pamiętam ale nie będę się zapierać, że nie należałem.

--
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
  • engine8 09.07.19, 23:12
    A ja do ZSP nalezalem ale tylko rok bo jak ja upartyjniono to w ramach protestu do SZSP sie juz nie zapisalem (i od tego czasu do zadnej innej organizacji) i w zwiazku z tym nie dostalem nawet pozwolenia wyjazdu do Leningradu..ani paszportu na wyjazdy w czasie studiow jako ze to tego potrzebna byla aprobata SZSP.
    Tak ze wyjazd na zachod byl moim pierwszym w zyciu wyjazdem za granice.
    Kurna do PCK tez nie nalezalem. Jedynie do ZHP nalezalem w szole podstawowej bo juz w sredniej nie.
    Nawet tutaj do parafii sie nie zapisalem bo mowie ze nie zapisuje sie juz do zadnej organizacji.. tak ze nie wiem czy mi ksiadz pochowek zrobi..
    Na skadki daje ale jako "niezrzeszony" wiec mi nawet papieru do rozliczen podatkowych nie przysylaja....
  • engine8 09.07.19, 23:21
    O kurde,,, i juz musze odszczekac bo mi wlasnie BMW CCA (BMW Car Club of America) wyslalo odznake 30 lecia czlonkowstwa... wiec jednak naleze do jednej organizacji... ale to mi sie oplaca bo place $48/rok i dostaje co miesiac super magazyn warty wiecej niz $5, Mam 15% upustu na czesci do BMW i za kazde BMW kupione zwracaja mi $500-$1500 - o innych "perks" nie wspomne... :)
  • malkontent6 09.07.19, 23:30
    engine8 napisał(a):

> ani paszportu na wyjazdy w czasie studiow jako ze to tego potrzebna byla aprobata SZSP.

Ja do SZSP (chyba) nie należałem ale paszport na wyjażdy na saksy dostawałem. Trzeba było mieć pieczątkę dziekanatu (?) a do tego potrzebne było zdanie wszystkich egzaminów w terminie. Nie pamiętam czy na formularzu paszportowym było miejsce na pieczątkę organizacji społeczno-politycznych.

--
  • polski_francuz 10.07.19, 09:49
    Ja juz nie pamietam czy bylem w SZSP ale chyba nie. Paszport dostalem na praktyke w NRF-ie ale to bylo jeszcze za czasow ZSP. Potem byle na studiach doktoranckich na konferencji we Francji. I jako dawali paszport. Ale chodzic trzeba bylo do Dzialu Wspolpracy z Zagranica naszej Politechniki. Pamietam za to dobrze jak hallakowalem przeciwko unifikacji ZSP z ZMS i te ze mi proponowano wejscie do PZPR. Aniol Stroz mnie ochronil przed plama w zyciorysie i nie wstapilem:)

Zylke spoleczna jednak mam i sam zalozylem organizacje profesjonalna, ktora sie dobrze miewa. I wszystkim powtarzam, ze wychowania w komunie nie ma sie co wstydzic.
  • engine8 10.07.19, 18:42
    "I wszystkim powtarzam, ze wychowania w komunie nie ma sie co wstydzic."

No ja sie moge wstydzic jedynie za rzeczy ktore ja sam zrobilem ale za to co ze mna robiono to juz nie. A mnie probowano w komunie wychowac na rozne sposoby i ksztaly i niewiele z tego wyszlo...
    Nawet na patriote sie nie udalo bo co tu mowic - zamiast umeirac za ojczyzne to wybralem na ojczyzne imperliastycznego wroga generacji gdzie zamiast umierac moglem sobie wygodnie zyc.
  • polski_francuz 10.07.19, 19:45
    "Nawet na patriote sie nie udalo bo co tu mowic..."

No coz, jako ze Cie troche poznalem na forum to wiem zes pragmatyczny az do bolu zebow. Na moim wychowaniu zawazyla emigracja z Litwy mych Rodzicow i to co emigracje poprzedzalo (rabanie lasow po wilenskiej akcji Burza) i co po niej nastapilo (kociol u nas w domu i wsadzenie Taty do wiezienia za bledy w wyborze odpowiedniej armii).

A, ze pamiec Rodzicow szanuje to nie moge inaczej myslec.

Pozdro

PF
  • amunicyjny1 10.07.19, 20:06
    Kółeczko ZBOWID-owskie, na emigracji,robi rachunek sumienia?
  • j-k 11.07.19, 13:01
    utrata Wilna i Lwowa to byla trauma dla milionow Polakow.

dla mnie tez.

J.K.
    warszawiak.
  • amunicyjny1 11.07.19, 13:12
    I święto dla jeszcze większej liczby Ukraińców i Litwinów. Kij zawsze ma dwa końce
  • j-k 13.07.19, 00:23
    tylko po co sie k... pchaja do (rdzennej ) Polski ?

mogliby przeciez zostac we Wilnie i we Lwowie ?
  • karbat 14.07.19, 19:04
    j-k 11.07.19, 13:01
    utrata Wilna i Lwowa to byla trauma dla milionow Polakow.
    dla mnie tez.
    J.K.
    warszawiak.

amunicyjny1 napisał(a):
    > I święto dla jeszcze większej liczby Ukraińców i Litwinów. Kij zawsze ma dwa ko
    > ńce

pytanie … , czy Jasio zrozumial cos z tej lekcji …
  • engine8 10.07.19, 21:01
    hehehehe zawsze mowie ze "I don't play losing games"
  • malkontent6 09.07.19, 20:06
    Nie byłoby tego hałasu gdyby chodziło o kogoś innego ale akurat ta posłanka PiS słynie z tępienia "komuchów" a tu taka niespodziewajka.

--
  • polski_francuz 09.07.19, 20:53
    "Nie byłoby tego hałasu gdyby chodziło o kogoś innego..."

Tez prawda. I ona i szefuncio zgina pobici i wlasna bronia.

PF
  • boomerang 10.07.19, 10:12
    Z powyższych wypowiedzi wnoszę że wszyscy wypowiadający się byli na wskroś antykomunistycznymi studentami, a w najgorszym razie nie przypominają sobie przynależności do SZSP. Cóż z tego jeśli bohaterstwa w/w nie da się sprawdzić, gdyż w/w nie mają odwagi podać swoich danych personalnych, takich jak imię, nazwisko i data urodzenia. Czy jest wśród was choć jeden, który został za swoją działalność polityczną zawieszony przez rektora w prawach studenta?
  • polski_francuz 10.07.19, 10:26
    No coz odpowiem troche na temat/troche nie na temat. Jeden z moich kolegow na studiach zostal szefem Solidarnosci w Koszalinie. I kiedys (w 1981 chyba) przyjechal i przenocowal u mnie. On mi opowiadal duzo o Lechu (dzisiaj mowia na niego Bolek) i byl dumny ze swojej dzialanosci. Ja bylem troche zazdrosny, ale mu zaczalem opowiadac o mojej odwadze jak perorowalem na wielkim zgromadzeniu studentow przeciwko polaczeniu ZSP z ZMS.

Ale tak naprawde, to dopiero Solidarnosc byly udanym aktem oporu przeciwko komunie. I moj kolega mial racje bedac dumnym z bliskosci z Lechem. Bylo z czego byc dumnym.

I zreszta przemianowanie Leche w Bolka wynika z innej reakcji na wielkosc Lecha: z zazdrosci niedoopanowania.

PF
  • boomerang 10.07.19, 10:42
    a jakieś ulotki, samizdaty, rozdawałeś robotnikom, jako światły student? robotnicy wtedy bardzo to lubili
  • polski_francuz 10.07.19, 10:49
    Moj kontakt z robotnikami w latach 70-tych byl:
    a) na praktyce robotniczej przed studiami
    b) na stazu w NRF-ie w Schweinfurcie (pytali sie co moi rodzice robia. A jak im powiedzialem to byli troche zazdrosni)
    c) z kolegami z wydzialu mechanicznego, ktorzy robili papiery spawalnika by wiecej zarabiac. Ich uczylem arkadow dobrej pracy bo rzadko ktory elektronik z nimi bywal:)

PF
  • boomerang 10.07.19, 10:51
    no to pewnie z esbekami też się nie tłukłeś?
  • polski_francuz 10.07.19, 11:44
    A nastepne pytanie to pewnie: czy sie czesto masturbujesz, he?

PF
  • amunicyjny1 10.07.19, 11:46
    polski_francuz napisał:

> A nastepne pytanie to pewnie: czy sie czesto masturbujesz, he?
    >
    > PF
    W twoim wieku to raczej pytanie było by retoryczne
  • malkontent6 10.07.19, 16:24
    boomerang napisał:

> nie mają odwagi podać swoich danych personalnych, takich jak imię, nazwisko i
    > data urodzenia.

Zacznij od siebie. :) Podaj imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia, obecny adres, numer telefonu komórkowego, link do profilu na Fecebooku (jeśli masz)...

Szczerze mówiąc mnie twoje ani nikogo innego dane nie interesują, bo nie bardzo wiem dlaczego ktoś miałby mówić nieprawdę na swój temat tylko dlatego, że funkcjonuje na forum jako anonim.

> Czy jest wśród was choć jeden, który został za swoją działalność polityczną zawieszony
    > przez rektora w prawach studenta?

A to jest ciekawe pytanie. Powiem otwarcie, że nie byłem zawieszony. Miałem z kolegami nieprzyjemną rozmowę z prodziekanem, który chciał wiedzieć dlaczego robimy to co robimy. A chodziło o coś niemiłego władzy ale niemiłego.

Nie wiem ile miałeś lat w okresie rządów Gierka ale ja byłem wtedy studentem. Po odejściu ekipy Gomułki nowa władza zdawała sobie sprawę z tego, że środowisko studenckie nadal nie jest przyjazne PRL-owi. Rok 1968 uzmysłowił im, że brutalna walka ze studenterią daje więcej szkód niż korzyści. Studenci z kolei wykorzystywali fakt, że Gierek chciał uchodzić na świecie za liberała więc pozwalał na więcej. W roku 1976 jego ekipa zdała sobie sprawę z tego, że podstawy ich władzy zaczynają pękać i patrzyli przez palce na wyczyny tych kudłątych i brodatych żaków.

--
  • the-great-inuk 10.07.19, 10:12
    polski_francuz napisał:

> Co powiedziawszy pomyslalem sobie, ze u Niemcow tez niewielu sie chcialo przyzn
    > ac ze byli czlonkami NSDAP czy Hitlerjugend. A przeciez wielu bylo.
    =======================================
    Także niemiecki Papież ...
    Kiedy postawimy go przed sądem?
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • polski_francuz 10.07.19, 10:29
    "Kiedy postawimy go przed sądem?"

Niech tylko szefuncio przeprowadzi do konca reforme sadownictwa. Dlatego zreszta Niemcy tak oporuja!!!

PF
  • boomerang 10.07.19, 10:45
    Guenterowi Grassowi "szefuńcio" nobla nie jest chętny odebrać, ale Bolkowi powinien
  • j-k 10.07.19, 10:46
    sadownictwo nie jest w Reichu niezalezne.
    - to tu instytucja stricte polityczna, tyle ze sedziowie sami wiedza, co im wolno, a co nie.

- oczywiscie niemiaszki chcialyby - by bylo niezalezne w PL - ale chyba sie przelicza...

• the-great-inuk 10.07.19, 11:20
    the-great-inuk napisała:

> Także niemiecki Papież ...
    > Kiedy postawimy go przed sądem?
    ==================================

Piosenka w wykonaniu młodego niemieckiego papieża...

Prośba do cenzury: Proszę nie kasować. To jest kabaret!

"Hitlerkreutze" to jedynie rekwizyty sceniczne ...

Ot, co

--
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • de_oakville 10.07.19, 11:54
    Nadrenczyk Konrad Adenauer powiadal, ze "Na wchod od Magdeburga zaczynaja sie azjatyckie stepy". Troche przesadzil, moim zdaniem. Bo w Polsce niektorzy mowia, ze to Wisla oddziela Europe od Azji. A zatem warszawska Praga to juz bylaby Azja. A ja jestem jeszcze lepszym "Azjata" niz mieszkaniec Pragi. Urodzilem sie bowiem w miescie nad Wisla, lezacym na prawym brzegu rzeki, w miejscu gdzie Wisla osiaga w swoim biegu punkt lezacy
    najdalej na wschod. A zatem "zabor rosyjski" i "Kongresowka" pomimo tego, ze moi przodkowie pochodza z dwoch innych zaborow: pruskiego i austiackiego. Tak czy owak zaleznosc PRL-u od ZSRR oraz "komumizm" zaczely mi sie niepodobac juz od najmlodszych klas liceum. Jak pojechalem kiedys z klasa na wycieczke do Krakowa krzyczalem na ulicy "Precz z komunizmem", ale mnie nie aresztowano, bo widac nikt nie potraktowal tego zbyt powaznie. Zaczalem wiec w ramach "buntu" nucic wrogie marsze defiladowe, glownie "Preussens Gloria". Wiekszosc moich kolegow w tym wieku sie jednak nie buntowala i wielu mowilo mi: "Jestes glupi, bo wszystko zawdzieczasz komunizmowi." Byc moze mieli wtedy racje. Kiedy teraz, w podeszlym juz wieku, ogladam pana Piotrowicza skandujacego
    z mownicy sejmowej "Precz z komunizmem" moge z satysfakcja stwierdzic: "ja bylem pierwszy i duzo wczesniej doszedlem do podobnych wnioskow". W miedzyczasie nie robilem jednak zadnej "kariery" w PZPR czy w innej organizacji. Chociaz do ZMS czy SZSP sie zapisalem, bo wszycy sie w klasie lub w grupie zapisali (to zupelnie nic nie znaczylo) i nie chcialem byc "czarna owca".
  • j-k 11.07.19, 10:55
    kultura germanska siegala do Laby.

ma wschod od Laby zyly plemiona slowianskie/polabskie - ktore wraz z naplywem German zostaly zgermanizowane.

ale etnicznie to pra-Slowianie.
  • de_oakville 11.07.19, 11:34
    j-k napisał:

> kultura germanska siegala do Laby.
    >
    > ma wschod od Laby zyly plemiona slowianskie/polabskie - ktore wraz z naplywem G
    > erman zostaly zgermanizowane.
    >
    > ale etnicznie to pra-Slowianie.

Ale te zgermanizowane plemiona slowianskie byly kierowane i "wychowane" w odpowiednim duchu przez rodowitych i "czystych" genetycznie Germanow, miedzy innymi, rod Hohenzollernow. Brandenburgia w swojej pradawnej historii troche "kulala" gospodarczo i ustrojowo dopoki wladza w niej nie zostala przejeta przez Hohenzollernow, pochodzacych
    ze Szwabii. Tak wiec Fryderyk Wielki i Wilhelm II-gi Slowianami nie byli. Predzej juz Hitler ("czeski kapral"). Rowniez Wielcy Mistrzowie Krzyzaccy, jak na przyklad Ulryk von Jungingen pochodzili glownie z "glebi" Niemiec. Bracia von Jungingen (Konrad i Ulrich) rowniez pochodzili ze Szwabii. Oni wszyscy musieli byc madrzy i sprawni w organizacji i zarzadzaniu jak tworcy mercedesa. Kto wie, byc moze mentalnosc pruska oraz slynna pruska dyscyplina (wychwalana pod niebiosa przez niektorych, a przeklinana przez innych) jest swoista "krzyzowka" mentalnosci niemieckiej i slowianskiej, tej uksztaltowanej pod wplywem niemieckim. Przesadna dyscyplina, zeby "wyleczyc sie" od wplywow innej mentalnosci slowianskiej, tej "balaganiarskiej" na wschod od granicy niemieckich wplywow.
  • amunicyjny1 11.07.19, 11:49
    j-k napisał:

Wcale nie jest pewne że tak powiedział. Wkleiłem siedem wersji tego cytatu, zostały jednak usunięte

Ilu historyków i innych jajogłowych tyle opinii

> ma wschod od Laby zyly plemiona slowianskie/polabskie - ktore wraz z naplywem G
    > erman zostaly zgermanizowane.

Kiedyś to zajmowało wieki. Dzisiaj tygodnie.......
  • jerry1989 11.07.19, 11:55
    Hej

j-k napisał:

-nie. naszym fundamentem są germanie wschodni wymieszani u schyłku starożytności z przybyłymi z północy gotami (germanie północni) i przybyłymi w trakcie wędrówek ludów z terenów białorusi i ukrainy Słowianami. w kolejnych wiekach doszły kolejne grupy etniczne z różnych stron.

pozdrawiam!

--
    kiSS in ruSSia
    www.youtube.com/watch?v=1XER4gHkE_g
  • de_oakville 11.07.19, 12:09
    Byc moze jednak "pruska dyscyplina" nie ma nic wspolnego ze slowianskoscia ludnosci.
    Wynikala najprawdopodobniej stad, ze Prusy byly kiedys bardzo malym panstwem, ale rownoczesnie bardzo ambitnym I swiadomym swoich zdolnosci i wartosci.
    Majac do czynienia z wiekszymi i ludniejszymi panstwami dookola, takimi jak Polska, Rosja czy Francja, chcialy byc krajem wolnym, a nie zaleznym od jednego z tych "olbrzymow". Aby male panstwo stawilo czola wiekszemu i nie dalo sie zniewolic musi stac sie "armia, ktora ma panstwo" a nie "panstwem, ktore ma armie". Lepiej byc "niewolnikiem" wlasnych
    dowodcow i wlasnej dyscypliny niz niewolnikiem obcych, na przyklad "rosyjskiego knuta" panoszacego sie od wiekow w tej czesci Europy. Prusom udalo sie to doskonale, choc mialy duzo szczescia kiedy za Fryderyka Wielkiego lezaly prawie "na lopatkach" oczekujac
    ostatecznego ciosu ze strony swoich wrogow, glownie Rosji. W krytycznym momencie zmarla jednak caryca, a jej nastepca - car germanofil wycofal sie z koalicji, przez co Prusy zostaly uratowane. A pozniej owe male Prusy dokonaly zjednoczenia Niemiec - kraju ktory stal sie najwieksza potega na kontynencie europejskim. Zgubilo ich zachlysniecie sie wlasnymi sukcesami i wiara w swoje "nadludzkie" cechy.
  • amunicyjny1 11.07.19, 12:49
    de_oakville napisał:

> Byc moze jednak "pruska dyscyplina" nie ma nic wspolnego ze slowianskoscia ludn
    > osci.
    > Wynikala najprawdopodobniej stad, ze

Wynikała tak samo jak w innych państwach, z taktyki, istoty i charakteru XVIII wiecznych armii.
  • caesar_pl 11.07.19, 16:44
    Panstwo pruskie bylo pierwszym panstwem protestanckim i stworzonym przez polskiego krola Zygmunta Starego,ktory na jego czele osadzil swego siostrzenca Albrechta.Panstwa te maja osiagniecia gospodarcze ze wzgledu na protestancki etos pracy,skromnosc,pracowitosc itd,itd.....
    Hołd pruski odbył się 10 kwietnia 1525 roku w Krakowie po wcześniejszym zawarciu traktatu między królem Zygmuntem I Starym a Albrechtem Hohenzollernem w dniu 8 kwietnia 1525 roku. W wyniku tego aktu Prusy Zakonne zostały przekształcone, jako lenno Polski, w Księstwo Pruskie.

Ostatni w Prusach[1] wielki mistrz Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (krzyżackiego) sprawujący władzę świecką nad państwem zakonnym Albrecht Hohenzollern, przyjął wyznanie luterańskie i przekształcił państwo zakonu krzyżackiego w świeckie państwo (Prusy Książęce), stając się jego władcą (księciem). Jednocześnie złożył hołd lenny swojemu wujowi Zygmuntowi Staremu, królowi Polski.

Hold Pruski to byla impreza rodzinna na polskim dworze krolewskim a propaganda Polski zrobila z niego rzucenie Niemca (syn siostry Zygmunna Starego!!!)na kolana...ha,ha,ha.....Nastepny polski mit pryska jak banka mydlana.
  • boomerang 11.07.19, 12:10
    Najstarsza bitwa Europy miała miejsce w XIII wieku przed naszą erą. W dolinie rzeki Dołęży (Tollense) starli się Łużyczanie (późniejsi Lechici) z Nordykami. Przy tej bitwie bledną nawet potyczki państwa faraonów.
    Materiał genetyczny, w tym Y-DNA, zachował się znakomicie, ale wyników badań do tej pory nie ujawniono - żeby nie robić Niemcom przykrości.

www.youtube.com/watch?v=--yUuR_F_wU
  • amunicyjny1 11.07.19, 12:24
    Niedługo dojdziesz do wniosku, że ci lechici to zaginione plemię Izraela....
  • boomerang 11.07.19, 12:46
    nawet nie obejrzałeś filmiku, a już wyciągnąłeś wniosek
  • amunicyjny1 11.07.19, 12:51
    Nie oglądam kreskówek, wolę czytać
  • boomerang 11.07.19, 12:55
    "poczytaj mi mamo"
  • amunicyjny1 11.07.19, 13:15
    boomerang napisał:

> "poczytaj mi mamo"

Na pewno nie jestem twoją mamą, tatą też raczej nie, oglądaj obrazki, jak nie umiesz czytać
  • jerry1989 11.07.19, 13:41
    Hej

amunicyjny1 napisał(a):

> Na pewno nie jestem twoją mamą, tatą też raczej nie, oglądaj obrazki, jak nie u
    > miesz czytać

-jewgienij jeśli nie wiesz, że 17 września nasz rząd opuścił kraj bo wkroczyły sowiety, to ty oglądasz obrazki z książeczki dla małego komsomolca a nie inni.

pozdrawiam!

--
    kiSS in ruSSia
    www.youtube.com/watch?v=1XER4gHkE_g
  • caesar_pl 11.07.19, 16:51
    Od Niemiec zadacie reparacji a wstyd wam...?
    No i gdzie podziali sie zwyciescy?Gdzie powstalo ich panstwo?Asyryjczycy,Mezopotamczycy,Babilonczycy,Egipcjanie zostawili po sobie widoczne slady,PISMO,ktore dzis mozna odczytac!!!a co wy Lechici?Wąsy - ktore dzis polskie chlopy w 90% maja pod nosem!
  • polski_francuz 12.07.19, 11:44
    "Asyryjczycy,Mezopotamczycy,Babilonczycy,Egipcjanie zostawili po sobie widoczne slady"

Nie to co Volksdeutsche. Gazowali inne rasy a potem trupy palili. Sladow nie zostawiali cwaniacy jedni. Az drze z obrzydzenia

PF

• caesar_pl 12.07.19, 16:45
    Mordercow ze Stutthowa powieszono w egzekucji publicznej na Biskupiej Gorce.Na 11 tu powieszonych 5 to byli Polacy.
    www.trojmiasto.pl/wiadomosci/200-tys-gapiow-ogladalo-egzekucje-zbrodniarzy-ze-Stutthofu-n33749.html
    Widzisz,polski dur...jaki twoj narodzik jest swiety i Wybrany?Ty gno.....jeden...
    pl.wikipedia.org/wiki/Procesy_za%C5%82ogi_Stutthofu
  • polski_francuz 12.07.19, 17:05
    Taa...sprawa znana nic dziwnego bo przeciez kazdy wie, ze obozy koncentracyjne sa polskie. I ze w nich Polacy mordowali niewinnych Niemcow.

PF
  • caesar_pl 12.07.19, 17:08
    No widzisz - Polacy wspolpracowali z Niemieckimi Hitlerowcami.Nie da sie zaprzeczyc.
    Moze i twoja rodzina ma cos za uszami.Ale grasz swietego.Grasz nadgorliwie i to jest podejrzane.
  • polski_francuz 12.07.19, 17:27
    "Polacy wspolpracowali z niemieckimi Hitlerowcami"

Do dzis tak jest. Ja, na ten przyklad, mimo obrzydzenia, rozmawiam z osoba nalezaca do narodu masowych mordercow.

PF
  • caesar_pl 12.07.19, 17:38
    Ja tez mam obrzydzenie jak was widze i slucham.
    www.youtube.com/watch?v=bRlMIRi0j-s
  • polski_francuz 12.07.19, 22:15
    Czujesz dume, ze nalezysz do narodu rasistow i masowych mordercow? Wytlumacz jak to robisz. Sumienie ci daje spokoj?

PF
  • boomerang 13.07.19, 00:17
    Rotmistrz Pilecki w swoim raporcie z Auschwitz pisał że folksdojcze byli największymi rasistami. Z Prusakami można się było jakoś dogadać, ale nie z folksdojczami.
  • de_oakville 13.07.19, 11:48
    "Coz mi po wuju, coz mi po ojcze, kiedy oba sa folksdojcze."

(Stanislaw Grzesiuk, "Grunt to rodzinka")

Folksdojcze zyli na granicy dwoch kultur i znali dobrze obie mentalnosci: polska i niemiecka. A ludzie zyjacy na granicy dwoch kultur (rowniez potomkowie Niemcow, ktorzy czuli sie jednak Polakami) swiadomie wybrali jedna z nich czujac wieksza niechec i nierzadko wrogosc
    do tej drugiej niz ich rodacy w glebi kraju, ktorzy tej drugiej kultury dobrze nie poznali. Widzieli chetniej zle cechy tej kultury, ktorej nie wybrali i cechy dobre tej, ktora wybrali. A na granicy zaboru pruskiego i rosyjskiego (na granicy Slaska i Zaglebia) byl z jednej strony porzadek, uczciwosc, wysoka cywilizacja i wyczyszczone buty, a z drugiej cwaniactwo, bez ktorej to "zaradnosci" czlowiek byl tam wszedzie tlamszony i "gnojony", "zamordyzm", "despotyzm" itd.
    Z drugiej strony w zaborze rosyjskim byla Warszawa, ow "Paryz wschodu", gdzie eleganckie polskie damy rozmawialy po francusku na ulicy z oficerami rosyjskimi. I wielu Polakow niemieckiego pochodzenia (tez imigrantow z Saksonii w czasach, kiedy Polska i Saksonia byly pod jednym berlem) bylo ta polska nadwislanska kultura bardziej zachwyconych niz owczesnym pruskim ascetyzmem czy pruska dyscyplina. Przejawiali nieraz wieksza wrogosc do Niemcow niz "normalni" Polacy.
  • amunicyjny1 13.07.19, 13:13
    de_oakville napisał:

> Z drugiej strony w zaborze rosyjskim byla Warszawa, ow "Paryz wschodu", gdzie e
    > leganckie polskie damy rozmawialy po francusku

Na początek te ''damy'' nauczą się pisać i czytać. Bo w 1890 tą sztuke posiadało 11 procent pań w guberni warszawskiej. A ten ''Paryż wschodu'' to taki z samo mianowania
  • caesar_pl 13.07.19, 13:32
    W 1914 na ziemiach polskich było: 57% analfabetów w zaborze rosyjskim, 40% w Galicji i 5% w zaborze pruskim. Według statystyk w Polsce w 1921 było 33,1% analfabetów, w 1931 – 23,1%.

Te liczby wskazuja na to ze Slazacy byli duzo bardziej"oswieceni"niz Polacy.Gdyz nawet ze:
    W Polsce w okresie międzywojennym analfabetyzm wśród ludności w wieku powyżej 10 roku życia zmalał z ok.36 % w 1919 roku do ok.20 % w 1938, głównie w wyniku wprowadzenia obowiązku szkolnego dla dzieci jak też programu zwalczania analfabetyzmu dorosłych (alfabetyzacji),to na Slasku wynosil ponizej1,5%.
    Z czego jako Gornoslazak jestem dumny gdyz to potwierdza moja opinie o tym,ze Polacy jako ogol sa glupsi niz my.
    Na otarcie waszych lez ponizszy tekst:
    Wbrew pozorom dzieje analfabetyzmu nie dobiegły końca. W roku 2016 Deutsche Welle donosi: 7,5 mln analfabetów w Niemczech — liczbowo tyle samo, co w początkach II RP.
    Ale istnieje mala roznica miedzy analfabetami niemieckimi i polskimi z poczatkow 2 RP.Ciekawe czy cwaniaczki na tym forum kapuja jaka to roznica.
  • de_oakville 14.07.19, 15:13
    amunicyjny1 napisał(a):

> A ten ''Paryż wschodu'' to taki z sam
    > o mianowania

Byl niejeden "Paryz wschodu", ze wymienie tylko, poza Warszawa, Ryge lub Bukareszt. Rowniez kilka "Wenecji Polnocy": Amsterdam, Sztokholm, Petersburg. Cos w tym jednak jest i nie wszystko wynika z "samomianowania". Przedwojenna Warszawa (no nie cala, ale ta z zycia "wyzszych sfer", do ktorych mozna zaliczyc rowniez poetow lub wojskowych) byla elegancka metropolia bez dwoch zdan. "Make no mistake about it". :))
  • amunicyjny1 14.07.19, 16:40
    de_oakville napisał:

. Przedwojenna Warszawa
    > (no nie cala, ale ta z zycia "wyzszych sfer", do ktorych mozna zaliczyc rowniez
    > poetow lub wojskowych) byla elegancka metropolia bez dwoch zdan.

Takie ''paryże'' z zasady nazywają się enklawami, występują na całym świecie. Bogaci, wpływowi, na stanowiskach, z koneksjami, gwiazdy, gwiazdeczki [masz do wyboru], wcześniej czy później uznają, że nie po drodze im z 99 rodaków i tworzą swoje enklawy. Robią to rożnie, od zasieków z drutu kolczastego, po''szwajcara'' na każdym rogu, który co 5 sekund cie pyta czym może służyć
    lub bardzo humanitarne rozwiązanie, jakim jest bariera cenowa. Tak się tworzą ''Paryże'' Czy to dobrze czy źle, obojętnie, ale tak jest
  • caesar_pl 14.07.19, 16:55
    www.fotosik.pl/zdjecie/4a2221b05c95dade
    Tak wygladal "Paryz Polnocy"przed wojna.Polacy to mistrzowie by z kleski,dziadostwa zrobic sukces.
    W Warszawie 50% mieszkancow nie mialo biezacej wody,dowozono beczkowozami.Zamiast taksowek,jakie byly w Berlinie i innych duzych miastach Zachodu w Warszawie wozono konskimi bryczkami.Reszta Polski byla w jeszcze gorszym stanie.Mimo ogromnej przepasci technologicznej w stosunku do Niemcow po wybuchu wojny Polacy przeszli do kontrofensywy i bombardowali Berlin.
    www.fotosik.pl/zdjecie/cf32a53f78b19a18
    Podobny sukces zanotowal dzis Kubicy w F1 w UK.Nareszcie nie byl na 1 miejscu,nie byl nawet na drugim miejscu!!!!Byl na 3 miejscu!!!Od konca!!Nie jest to wielki polski sukces?????Gdyz w Polsce czy sukces albo nie decyduja media psiakow.
  • boomerang 14.07.19, 23:38
    przed wojną Polska znajdowała się nad przepaścią, ale po wojnie wykonała wielki krok naprzód, dzięki niemieckiemu wynalazkowi zwanemu komunizmem... no a media są dziś niemieckie, pamponiu
  • caesar_pl 13.07.19, 12:41
    Szwedzi wycieli kiedys pol Europy,Napoleon okradl pol Swiata,bandzior jeden.By mial technike Hitlera to by go wnzbrodniach wyprzedzil..he,he.Nie mam wyrzutow sumienia,ze moje ujki byli w Wehrmachcie,SS,Hitlerjugend.Jestem dumny,gdyz jako dziecko mialem lepiej niz Chadziaje zza Buga,ktorzy zostali do mojej wsi i przyleglych osadzeni.Jako dziecko dzieki wojkom z RFN mialem sie dobrze,adidasy,dzinsy,flamastry ,milka,neska byly mi znane z paczek a Polacy znali z Peweksu.
    Polki nauczycielki,gdyz byly takze Slazaczki,zazdroscily nam malym Slazakom ze jestesmy ladnie ubrani,mamy zachodnie piorniki,wiec nas szykanowaly.Nie jeden Slazaczek dostal w gebe gdyz na przerwie mowil po slasku.
    Widzisz Gorolu z Hotelu,niektorzy do polskosci maja inne podejscie niz ty fanatyczny Kargulu.
  • senioryta13 13.07.19, 13:31
    czujesz sie Niemcem czy Polakiem ?
  • caesar_pl 13.07.19, 13:48
    Nie czuje sie Niemcem mimo ze jestem niemieckim patriota.Czuje sie Gornoslazakiem gdyz w kraju w ktorym mieszkam bardzo wazny jest Heimat czyli Mala Ojczyzna i to jest wazne jesli ktos sie zapyta ,skad pochodzisz.Dla niemieckich kolegow jestem Polakiem ale bardzo wazne jest ze pochodze ze Slaska,gdyz dzieki temu nie jestem juz "obcym"Polakiem lecz swoim Polakiem.Peka ten mur nieufnosci jaki dzieli Polaka i Niemca.Po latach poznajesz Niemcow i okazuje sie,ze wielu z nich,nawet na kierowniczych stanowiskach,maja pochodzenie slaskie.Dlatego prawdopodobnie to pozytywne nastawienie dla kogos,ktory deklaruje swa Slaskosc mimo ze z Polski. Moje dzieci sa typowymi Niemcami,nie chcialem by jak polskie dzieci na emigracji mialy problemy z tozsamoscia.
  • amunicyjny1 13.07.19, 14:08
    caesar_pl napisał:

> w kraju w ktorym mieszkam bardzo wazny jest Heimat czyli Mala Ojczyzna

To akurat prawda, tego w Polsce brakuje. Są tylko górnolotne słowa o krainie geograficznej. A ważniejszy jest ten mały lokalny patriotyzm, bo od niego się wszystko zaczyna
  • senioryta13 13.07.19, 14:28
    musze powiedziec, ze nie za bardzo rozumiem twoja postawe, moze napisz cos o rodzicach.
    nigdy nie 'poznalam' tak blisko Slazaka, jedynie z opowiesci.
  • caesar_pl 13.07.19, 16:25
    Salomon Morel Od lutego 1945 był komendantem Obozu Zgoda w Świętochłowicach, gdzie, w całym okresie istnienia obozu, zginęło 1855 osób (przypadki udokumentowane przez IPN, domniemana liczba ofiar jest większa). Powodem była głównie epidemia czerwonki, tyfusu plamistego i tyfusu brzusznego, które powstały i rozprzestrzeniły się w wyniku głodu oraz trudnych warunków sanitarnych i higienicznych, dochodziło również do tortur, gwałtów oraz morderstw na terenie obozu. Do obozu kierowano osoby bez żadnych sankcji prokuratorskich, na podstawie decyzji władz bezpieczeństwa. W większości więźniami obozu byli Ślązacy oraz obywatele III Rzeszy.

18 czerwca 1945 r. Gen. Aleksander Zawadzki, jako wojewoda, nakazał okupowanym lub faktycznie ziemiom polskim, zamieszkałym wówczas przez Niemców, eksmitowanie niemieckiej ludności cywilnej z domów i umieszczenie ich w obozach internowania. Wydane przez niego polecenie doprowadziło do powstania obozu w Lamsdorf, który był już obozem jeńców wojennych niemieckiego lotnictwa wojennego z czasów II wojny światowej. W tym obozie przetrzymywano wówczas niemiecką ludność cywilną, która powinna zostać usunięta przez wydalenie lub ucieczka na zachód nie udała się. Między 1000 a 1500 mężczyzn, kobiet i dzieci zostało zabitych w obozie Lamsdorf częściowo przez polskich nadzorców obozu lub zmarło z głodu i chorób. Obóz działał do jesieni 1946 roku.

Czasami mówi się, że Zawadzki jako Woiwode ostatecznie nie mógł działać na własną odpowiedzialność i po tym, jak zaobserwował rosnące niezadowolenie ludności, w Konstantinie Rokossowskim za uwolnienie dominacji polskiego dialektu Oberschlesier
    Za czasow Zawadzkiego UBecy polscy przeszukiwali slaskie mieszkania i domy w poszukiwaniu Niemieckosci.Zawacki byl tak dalece przebiegly,ze kazal swym kolezkom sprawdzac sciany w mieszkaniach,czy tam nie ma sladow po obrazach.Bo to wskazywalo by na to,ze tam wisial nieporzadany przez Polakow obraz.Np.popiersie Hitlera,zdjecie syna w mundurze SS czy tatusia w mundurze Wehrmachtu we Francji,z wieza Eifla czy palmami w tle.Normalne zdjecia,jak dzis np.obraz kaczki....

Wiec nie napisze nic o moich rodzicach bo widzisz ze Polacy to moga wykorzystac.
  • amunicyjny1 13.07.19, 16:47
    To trochę głupie, gdy 90 procent twoich postów to kalka z vici .Na tej podstawie to można udowodnić swoje maoryskie lub jakiekolwiek pochodzenie
  • caesar_pl 13.07.19, 17:24
    www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/7c72e75cae2c4edc
    A co mam ci wszystko opowiadac moimi slowami?Mamy- polski kolezko-isma z lat 40 tych,z rzadaniami oddania czesci naszego dobytku dla repatriantow polskich,ktorzy otrzymali poniemieckie domy,gospodarstwa,mieszkania.U nas wielu miejscowych ucieklo do Niemiec przed Rosjanami.Wystraszyli sie niemieckieej propagandy,ze dzikie ruskie zwierzeta nadchodza.U nas na slaskiej wsi do dzis wszyscy wiedza kto miejscowy a kto przylepiony czyli Chadziaj.
    www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/41c19661152c73de
  • kalllka 13.07.19, 17:40
    O fotosiki fajnie oddzielają jeden wpis od drugiego.
    PS
    Jakby co to niech się sizar nie odnosi, bo to do wiadomości zostało podane, tylko.
  • kalllka 13.07.19, 17:45
    Z ciebie taki Slazok jak z kulkowego snajper
  • amunicyjny1 13.07.19, 18:08
    kalllka napisała:

> Z ciebie taki Slazok jak z kulkowego snajper

Albo z czegoś co się zowie ''kalllka'' partner do dyskusji
  • kalllka 13.07.19, 20:39
    Heh.. rzeczywiście z kulkowym się nie dyskutuje kultowemu rozkazy sie wydaje.
  • kalllka 13.07.19, 17:31
    Myślisz kulkowy ze ktoś tu coś udowadnia?
  • amunicyjny1 13.07.19, 17:41
    Takie mam wrażenie. Niemcy to były Niemcy 30- 40 lat temu, ''jak była śrubka to i była podkładka'' A teraz taki sam burdel jak wszędzie
  • senioryta13 14.07.19, 06:22
    caesar_pl napisał:

> Wiec nie napisze nic o moich rodzicach bo widzisz ze Polacy to moga wykorzystac

hmmm, przeczytalam kilka razy aby dobrze zrozumiec to co napisales, kilka wczesniejszych postow rowniez, doszlam do wniosku, ze rodzice zrobili ci duza krzywde zostajac w Polsce. Nie miej pretensji do Polakow, to przeciez Niemcy rozpetali II W.S. , zreszta pierwsza rowniez, a chwalac sie wujkami w Wehrmachcie, SS, Hitlerjugend, na polskiej gazecie, to troche niesmaczne i dowodzi tego, ze nic nie rozumiesz.

• the-great-inuk 14.07.19, 11:58
    senioryta13 napisał:
    a chwalac sie wujkami w Wehrmachcie, SS,
    > Hitlerjugend, na polskiej gazecie, to troche niesmaczne i dowodzi tego, ze nic
    > nie rozumiesz.
    =====================================>

To samo można powiedzieć o rodakach, patriotach osiedlających się masowo pomiędzy Potomkami Plemienia Nazistów Hitlerowskich i wieszających na swych gospodarzach psy...

Ot, co...
    --
  • senioryta13 15.07.19, 03:58
    the-great-inuk napisała:

> senioryta13 napisał:
    > a chwalac sie wujkami w Wehrmachcie, SS,
    > > Hitlerjugend, na polskiej gazecie, to troche niesmaczne i dowodzi tego, z
    > e nic
    > > nie rozumiesz.
    > =====================================>
    >
    > To samo można powiedzieć o rodakach, patriotach osiedlających się masowo pomięd
    > zy Potomkami Plemienia Nazistów Hitlerowskich i wieszających na swych gospodarz
    > ach psy...
    >
    > Ot, co...

niestety, tak mozna powiedziec. Nie wiem, czy umialabym tam zyc, juz sam jezyk nie wchodzi mi w uszy, z Niemcami rozmawiam bez zadnych uprzedzen, ale to zupelnie co innego niz mieszkanie na stale, czy emigracja. Nie wiem, moze ja tylko tak mam ?
  • the-great-inuk 15.07.19, 10:52
    senioryta13 napisał:

>
    > niestety, tak mozna powiedziec. Nie wiem, czy umialabym tam zyc, juz sam jezyk
    > nie wchodzi mi w uszy, z Niemcami rozmawiam bez zadnych uprzedzen, ale to zup
    > elnie co innego niz mieszkanie na stale, czy emigracja. Nie wiem, moze ja tylko
    > tak mam ?
    =================================================
    Całkowicie podzielam Twoje zdanie. Każdy powinien pomiędzy swoimi żyć.
    I dążyć do polepszenia stosunków we własnym kraju.
    Od przeszło 30 lat jestem na misji na Polskich Forach Patriotycznych.
    Moja misja ma celu skłonić rodaków do powrotu do Ojczyzny.
    Jak na razie bez powodzenia.
    Skutek jest taki, że wyzywają mnie od:

"Bydła Faszystowskiego, Ksenofobów i Szmat Rasistowskich."
    A Cenzura Forum Świat mnie banuje...

Ot, co...

--
  • senioryta13 15.07.19, 14:06
    emigracja nie jest sprawa prosta, ludzie emigruja tam, gdzie jest mozliwosc, jednym sie udaje wybrac kraj, inni sa pozbawieni tego wyboru i ida tam, gdzie moga sie zalapac.
    Nie wiem, czy ktokolwiek moglby mnie przekonac do powrotu , jakich argumentow ty uzywasz, ze wiesz co dla nich jest lepsze ?
  • caesar_pl 14.07.19, 16:02
    Dla ciebie Polaka niesmaczne dla nas Slazakow smaczne.Inny punkt widzenia....Dla Polaka Rosjanin to wrog dla Niemca to przyjaciel.kapieren,Chadziaj zza Buga?
  • amunicyjny1 14.07.19, 16:17
    caesar_pl napisał:

> Dla ciebie Polaka niesmaczne dla nas Slazakow

Jak już, to ''dla ciebie Ślązaka''
  • caesar_pl 14.07.19, 17:01
    www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a3a23fb9f8fb62aa
    Dla Slazakow z mojego rogionu,polski ciamajdo.
    www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/30f2b0f41bf00bae
  • karbat 14.07.19, 17:45
    caesar_pl napisał:
    > www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a3a23fb9f8fb62aa
    > Dla Slazakow z mojego rogionu,polski ciamajdo.
    > www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/30f2b0f41bf00bae

przytaczajac , ze twoi rodzice , krewni walczyli po stronie nazistow . ok
    przyjmuje to jako informacje . to fakt , tak bylo .

przytaczajac ww jako powod do dumy …. , mozna stwierdzic, ze byli dla Polakow
    hitlerowcami . punkt .
    System totalitarny, moze nie mieli innego wyjscia, musieli walczyc po stronie Hitlera .
    (jak wielu w Niemczech ) , czy byli zwolennikami nazistow , tego nie wiem . nie podales .

• caesar_pl 14.07.19, 17:55
    Na zdjeciach sa nazwiska moich poleglych Ziomkow w 1 wojnie - polski ciamajdo.
    Obnizasz capie poziom tego forum blyszczac niewiedza.Psiaki toba steruja?
  • amunicyjny1 14.07.19, 18:05
    Takie Kriegerdenkmale, nie kończą się na jednej wojnie, pochwalisz się ziomkami z następnej? Jest pewnie na następnym rogu
  • caesar_pl 14.07.19, 18:18
    Tak,jest wszedzie sa ich groby..I jestem dumny gdyz spelnili swoj obowiazek.Tak jak obowiazek spelniali polscy zolnieze w Afganistanie,gdzie gineli wykorzystani przez Jankesa.Widzisz pacanie,tak to jest w zyciu,dopiero potem dowiadujesz sie czy byles po odpowiedniej stronie.Gdyz u nas we wsi dalej zyja byli ORMOwcy,milicjanci,ZOMOwcy i UBowcy.To moi rodacy Slazacy.Ich rodzice gineli za Hitlera.Mamy ich wszystkich wtracic do wiezienia?Toz to 1/4 Polski musiala by isc siedziec!
  • amunicyjny1 14.07.19, 18:34
    To pokaż tą drugą ściankę z ziomkami, a ja ci pokaże moją, tylko że nad dołem, w którym ich zakopali twoi ziomkowie z których jesteś tak bardzo dumny

.I jestem dumny gdyz spelnili swoj obowiazek

Zabijając kobiety i dzieci ???? Bo u mnie na 58 zamordowanych było , 24 kobiety i 21 dzieci.... To te twoje bohaterskie ziomki .........?
  • karbat 14.07.19, 18:27
    amunicyjny1 napisał(a):

> Takie Kriegerdenkmale, nie kończą się na jednej wojnie, pochwalisz się ziomkam
    > i z następnej? Jest pewnie na następnym rogu

nie sadze . nie ma sie czym chwalic . psy by je obsikiwaly .

pokazuje tablice z I WS . - tak tam mieszkali i gineli ludzie ,majacy
    polskie nazwiska , na wielu wsiach dol . Slaska mowiono po slunksu
    mieszanina polskiego , czeskiego , niemieckiego .

z respektem dla kazdego … zdroworozsadkowego
    niezaleznie czy z Mazur , Malopolski , Slaska czy Wielkopolski

Polska regionalna . z mocnymi konkurencyjnymi regionami , samorzadami .
    odrebnymi zwyczajami , kultura , nie mam nie przeciwko .

• senioryta13 15.07.19, 04:12
    caesar_pl napisał:

> Dla ciebie Polaka niesmaczne dla nas Slazakow smaczne.Inny punkt widzenia....Dl
    > a Polaka Rosjanin to wrog dla Niemca to przyjaciel.kapieren,Chadziaj zza Buga?

no a dla Ciebie Rosjanin-Rosja ?? jak wczesniej myslales i teraz ?

Wychowales sie przeciez w Polsce, mowisz po polsku i pewnie tez i myslisz po polsku, wiec jednak rodzice mieli najwiekszy wplyw na twoj rozwoj anty-polski.
    dalej nie wnikam.
    stoisz na rozdrozu jak dziecko zrodzone z czarnego ojca i bialej kobiety, biali nie chca przyjac bo mowia ze to czarny, a czarni mowia o nim , ze bialy.
    Rodzice bywaja egoistyczni i czesto nie zdaja sobie sprawy jaka krzywde wyrzadzaja dziecku, pomimo, ze chca dla niego jak najlepiej.

• kalllka 13.07.19, 13:48
    A nie mylisz ty dumy z pycha, sizar?
    Moze się mylę, ale nam wrażenie, ze „twoja świadomość” *ukształtowały tzw „materialne dobra”.
    * wirtualna świadomość /zaprogramowana przez nlp/
  • caesar_pl 13.07.19, 13:56
    Ksztaltowala sie jako dziecko,gdyz ja bylem normalnym dzieckiem,gdzie mozna mnie bylo przekupic zabawkami.Ty jako przedstawiciel wybitnego narodu juz jako bajtel w podstawowce studiowales przebieg Powstania Warszawskiego,a zamiast loda,ktorym cie wojek chcial zachecic zebys zjadl do konca obiad,bo grymasiles,zarzadales cos bardziej patriotycznego..!!ha,ha,ha....
  • kalllka 13.07.19, 15:30
    Rozumiem ze to odpowiedz do mnie, tym bardziej ze dałeś ja w czasie gdy karmiłam moja podopieczna - a ona grymasiła...
    Nie odniosę się do twojego postu, ale dzięki za pokazanie jak przerabiasz wykradane emocje w konkret i przesyłasz dalej.
    K
  • caesar_pl 14.07.19, 01:45
    Udowodniles zes glupi.
  • bywszy2 13.07.19, 13:15
    polski_francuz napisał:
    Ja, na ten przyklad, mimo obrzydzenia, rozmawiam z osoba nale
    > zaca do narodu masowych mordercow.
    >
    > PF

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
    rozmawiam z takimi bez obrzydzenia.
    Np.z panem.

--
    Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • boavista4 13.07.19, 20:44
    cus ten pefcia ni ma nic do roboty , bo pisze za stu! jak tam rozmowy miedzy pefcia i bywszym, czy juz ustalili do jakiego narodou naleza?
  • karbat 13.07.19, 21:26
    boavista4 napisał(a):
    > cus ten pefcia ni ma nic do roboty , bo pisze za stu!

? . non stop pisze o swojej pracy naukowej , pracy z doktorantami , o wyjazdach
    sluzbowych po swiecie , jak to ksiazki pisze i non stop gra w tenisa
    a o Francji wie tyle, co wyczyta w Lustrze on line ( bo za darmo ) .

skutki , non stop siedzenie … na fs …

>jak tam rozmowy miedzy pecia i bywszym,
    >czy juz ustalili do jakiego narodu naleza?

jak to, polska fracuza , to najprawdziwsza polska partyjota, zaczela kariere w Germanii,
    ale Niemiec sie na nim poznal i go w doope wykopal, teraz pluje na Niemca …

czy ten frustrat, mowi swoim dobrym znajomym (jak twierdzi)
    w Germanii, ze sa mordercami ..

• amunicyjny1 13.07.19, 21:53
    boavista4 napisał(a):

czy juz ustalili do jakiego narodou naleza?

PF ma dylemat czy sikając ma stać czy kucnąć, a ty z narodowością wyskakujesz,,,
  • boavista4 14.07.19, 04:42
    Przyznaje ci Racje! Istotnie dylemat jest miedzy staniem a kucaniem. Jezeli kuca to musi byc Arab, albo Afrykanczyk.
  • bywszy2 14.07.19, 06:23
    boavista4 napisał(a):

> Przyznaje ci Racje! Istotnie dylemat jest miedzy staniem a kucaniem. Jezeli kuc
    > a to musi byc Arab, albo Afrykanczyk

зззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззззз.
    a u pana aryjskosc sie tym wykazuje,ze w panskim otocaeniu nawet kobiety wszystko na stojaco robia.

--
  • the-great-inuk 14.07.19, 10:33
    polski_francuz napisał:

>
    > Do dzis tak jest. Ja, na ten przyklad, mimo obrzydzenia, rozmawiam z osoba nale
    > zaca do narodu masowych mordercow.
    >
    ======================================================

Co porabia niejaki Jacek Protasiewicz

Zna kto kompetentny jakieś szczegóły?

O, co...
    --
  • polski_francuz 14.07.19, 12:15
    "Jacek Protasiewicz"

Zerknalem na wiki i zobaczylem, ze w 2014 robil aluzje do 3 Reichu. I o to Ci biega. Jako, zes inteligentny forumowicz (chociaz brak Ci samodyscypliny i umiejetnosci sluchania innych) powiem Ci co mysle. Niemcy stali sie dojrzali. I moga juz sluchac co sasiedzi o ich "wyczynach" z 2ws. mysla. Maja za soba sympatie i wielodekadowa prace nad poprawa swych wad.

A dojrzalemu czlowiekowi mozna spokojne wypominac bledy jego mlodosci. Wazne jest, ze dojrzal.

PF
  • the-great-inuk 14.07.19, 12:43
    polski_francuz napisał:

> "Jacek Protasiewicz"
    >
    > Zerknalem na wiki i zobaczylem, ze w 2014 robil aluzje do 3 Reichu.
    >
    ===============================

Mi chodzi o rehabilitację Jaceka Protasiewicza i wypłacenia mu należnego odszkodowania...
    Za zmarnowane lata na wygnaniu poza Brukselą...
    --
  • boomerang 14.07.19, 23:52
    Niemcy stali sie dojrzali. I moga juz sluchac co sasiedzi o ich "wyczynach" z 2ws. mysla.

no i kary już na nich nie ma, bo znieśli karę śmierci
  • bywszy2 15.07.19, 06:32
    boomerang napisał:

> Niemcy stali sie dojrzali. I moga juz sluchac co sasiedzi o ich "wyczynach"
    > z 2ws. mysla.

>
    > no i kary już na nich nie ma, bo znieśli karę śmierci

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
    no a szmalcowniki juz dojrzeli,czy wszyscy bezkarnie juz pozdychali?
    No i kto bedzie wspominal ich wyczyny?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.