Dodaj do ulubionych

AKK czy AOC?

22.07.19, 19:41
AKK czyli Annegret Kramp-Karrenbauer to nowy minister obrony Niemiec. Poza tym szefowa CDU z widokami na urzad kanclerski. 56 lat i, z urody, taka sobie.

AOC to Alexandra Ocasio-Cortez, poslanka partii demokratycznej w izbie reprezentantow US. Ma 29 lat jest rodem z Porto Rico. Poglady ma dosc socjalistyczne, ale, za to, jest ladna. Kariera (dem Spiegel nach) jest przed nia.

Czy w Niemczech lub Stanach nie ma fajnych chlopakow? Bo juz tylko o kobitach mowa.

PF
Edytor zaawansowany
  • felusiak1 22.07.19, 20:21
    AOC jest rodem z Bronxu a poglady sa lewackie. radykalnie lewackie.
    A karierę zrobi bo glupia jak klamka.
  • polski_francuz 22.07.19, 20:24
    "A karierę zrobi bo glupia jak klamka. "

Hm, a ma poparcie? Ja, jak mialem 29 lat nie myslalem tak jak mysle dzisiaj...

PF
  • felusiak1 22.07.19, 21:09
    Ona jest z takiego dystryktu gdzie demokraci moga wystawoć skrzynkę sałaty i ona wygra i bedzie godnie reprezentować wyborców.
  • felusiak1 22.07.19, 21:34
    W jej dystrykcie 18% bialych, 11% czarnych, 16% azjatów i 50% latynosów.
    Szczepowy dystrykt.
    No i jesli AOC bedzie klócić sie ze swoim naczalstwem to jej dystrykt zostanie podzielony na drobne kawalki i w 2022 nie bedzie dla niej nigdzie miejsca.
  • szwampuch58 22.07.19, 22:07
    tylko te 18 % cie interesuje?.....reszta niech wypierdala do domu bo nie kochaja USA jak twierdzi debil,co nie Felus?

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • amunicyjny1 23.07.19, 09:07
    felusiak1 napisał:

> W jej dystrykcie 18% bialych, 11% czarnych, 16% azjatów i 50% latynosów.
    > Szczepowy dystrykt.
    > No i jesli AOC bedzie klócić sie ze swoim naczalstwem to jej dystrykt zostanie
    > podzielony na drobne kawalki i w 2022 nie bedzie dla niej nigdzie miejsca.

Ciekawa sprawa, według ciebie, największym problemem USA, są jej obywatele..S...e nie odpowiadają twoim wymaganiom
  • felusiak1 23.07.19, 17:21
    Dwa michały, szwampuc i ty, amunicyjny. Obaj nie macie bladego pojecia o dystryktach, jak są krojone i w co się gra ale geby macie od ucha do ucha i slowotok.
    Kiedyś w latach 80-tych był sobie kongresman Solorz. Po 1990 jego dystrukt został podzielony w taki sposób, że przestał być kongresmanem. Do Izby Reprezentantow wybrano Nydię Velazquez, która wtedy nie potrafila sklecic zdania po angielsku.
    Nie, nie chodzi o 18% lecz o 50%.
    Zapoznajcie sie z terminem "gerrymandering".
  • amunicyjny1 23.07.19, 18:07
    felusiak1 napisał:

> Dwa michały, szwampuc i ty, amunicyjny.

Naprawdę potrzebna ci taka gadka, lżej ci?

Obaj nie macie bladego pojecia o dystry
    > ktach, jak są krojone i w co się gra ale geby macie od ucha do ucha i slowotok.

Ja tylko z zainteresowaniem czytam emigranta któremu nic nie pasuje w nowym kraju.

> ow wybrano Nydię Velazquez, która wtedy nie potrafila sklecic zdania po angiels
    > ku.

Jest amerykańską obywatelką od urodzenia, została wybrana przez wyborców, kim ty jesteś?

> Nie, nie chodzi o 18% lecz o 50%.

A mi chodzi o 100 procent amerykanów, bez zasłaniania się murzynem, Latynosem, czy Azjatą
  • amunicyjny1 23.07.19, 18:54
    felusiak1 napisał:

> Zapoznajcie sie z terminem "gerrymandering".

A ty z tym
    Non-Hispanic whites make up 78% of voting members in the new Congress, considerably larger than their 61% share of the U.S. population overall

Także nie pleć bzdur, jak to murzyny i inne kolorowe prawo w USA ustanawiają. Miej pretensje do polityków, nie obywateli
  • felusiak1 23.07.19, 20:47
    Trudno rozmawia sie z czlowiekiem, ktory nie chce pojac niuansów. Nie chce wiedzieć. Broni się przed wiedza.
    Nie napisałem jednego slowa o tym "jak to murzyny i inne kolorowe prawo w USA ustanawiają". Dokonujesz projekcji.
    Staram sie wytłumaczyć jak sie kroi dystrykty aby uzyskać maksymalny efek. Krojenie odbywa sie co 10 lat i dystrykty przybieraja ksztalty zgodnie z wola stanowych legislatur. Jeszcze niedawno mieliśmy dystrykty o dlugości 190 mil i szerokości2 mil.
    To nie jest tak, ze nowy kraj mi nie pasuje. Pasuje i to bardzo ale to nie oznacza, ze mam być slepym balwochwalcą. No i wiekszosci imigrantów sprawy o ktorych piszę są zupelnie nieznane.
    Widzę, że jestes wyznawcą zasady, że tylko czarny moze reprezentować czarnego, hispanic hispanica i bialy bialego. Plemienne rozumowanie.
  • amunicyjny1 23.07.19, 21:53
    felusiak1 napisał:

> Widzę, że jestes wyznawcą zasady, że tylko czarny moze reprezentować czarnego,
    > hispanic hispanica i bialy bialego. Plemienne rozumowanie.

Przecież to ty cały czas opierasz wygranie jakiejś Somalijki czy Portorykanki na procencie kolorowych w okręgu wyborczym... zapomniałeś już? Niestety dla ciebie obywatele USA, nie głosują plemiennie co pokazuje skład kongresu i senatu
    Jest jeszcze jedne etniczne zachwianie w izbach
    More than 6 percent of the new Congress is Jewish, with 34 Jews among the total of 535 lawmakers in the U.S. House of Representatives and Senate.
    W senacie jest ich 10 procent mimo że stanowią tylko 2 procent społeczeństwa [mówimy tu o wyznawanej religii nie pochodzeniu]

Czy ci to pasuje czy nie musisz przywyknąć do tego, taki jest skład etniczny USA. A kolorowi tez chcą dopchać się do koryta, nie tylko biali, demografia działa na ich korzyść
    W czasach gdy USA, było jeszcze Ameryką, procent białych w obu izbach wynosił 95 procent, przy 80 procentowej populacji białych
    Zostało ci przywyknąć, albo wracać do Polski
  • felusiak1 23.07.19, 23:34
    Bo one są w wykrojonych okregach gdzie zwyciestwo w prawyborach oznacza automatycznie zwyciestwo w wyborach. Jak wykroisz dystrykt dla czarnych to obok bedzie dystrykt gdzie czarni bedą w mniejszości. W miastach latwiej kroić ale poza miastami to jest trudne
  • amunicyjny1 24.07.19, 00:54
    I kto tu gada o plemiennych glosowaniach

To ewolucja demograficzna nie czarne dystrykty

www.pewresearch.org/wp-content/uploads/2019/02/FT_19.01.29_MinoritiesCongress_bar.png?resize=420,495

To nie kolorowa rewolucja, tylko przebieg liniowy
  • felusiak1 24.07.19, 05:17
    mówią, ze konia do wodopoju można doprowadzić ale nie można zmusiać do picia. I tak jest z tobą.
    Tłumaczę ci, ze raz na 10 lat dystrykty są ciete do potrzeb. Demokraci tną tak jak im pasuje a republikanie tak jak im pasuje. Niedawno w sadach było kilka spraw w tej kwestii a ty mowisz mi, ze to kolorowa rewolucja.
    Powiat Travis w którym mieszkam a gdzie znajduje sie stolica Texasu, Austin ma w Izbie Reprezentantow 5 poslow. 4 republikanów i jednego demokratę. Ale we władzach Austin i powiatu wszyscy wybrani to demokraci. Nie ma ani jednego republikanina. To teraz zastanów się.
    A tu masz dystrykt tego demokraty. Może rozjasni ci się w glowie.
    www.govtrack.us/congress/members/TX/35
  • amunicyjny1 24.07.19, 12:31
    felusiak1 napisał:

> mówią, ze konia do wodopoju można doprowadzić ale nie można zmusiać do picia. I
    > tak jest z tobą.
    Bo patrzysz tylko przez pryzmat swojej ''parafii''

a ty mowisz mi, ze to kolorowa rewolucja.

W którym miejscu wyczytałeś że to rewolucja
    napisałem
    To ewolucja demograficzna nie czarne dystrykty

www.pewresearch.org/wp-content/uploads/2019/02/FT_19.01.29_MinoritiesCongress_bar.png?resize=420,495

To nie kolorowa rewolucja, tylko przebieg liniowy

A na grafice masz to ładnie pokolorowane.....
  • felusiak1 24.07.19, 16:58
    koń odmawia picia.
  • amunicyjny1 24.07.19, 17:38
    Koniki muszą mieć źródlaną wodę , a ty wciskasz bagienną i się dziwisz jeszcze
  • felusiak1 24.07.19, 19:01
    Dałem ci przykład jak republikanie pocieli dystrykty w Texasie aby wygrać jak najwiecej a ty mówisz mi, ze to bagienna woda. Dystrykty nie sa ciete pod rasę lub narodowość ale tak sie sklada, ze tam gdzie duzo murzynów i latynosow tam wygraja demokraci. Wobec tego tną pod kolor bo to zapewnia glosy.
    Zapoznaj sie z gerrymandering
  • amunicyjny1 24.07.19, 19:48
    a ty mówisz mi, ze to bagienna woda.

Bo to jest bagienna woda, To jest naturalny ekosystem wszelkiej polityki, gdyby nie była, to byśmy się nie sprzeczali.
    A no zapoznaje się
    In 2011, Republican State Legislatures in Texas ‘redrew’ the voting districts, particularly affecting
    Districts 27 and 35. Democrats disputed the redrawn districts arguing that they were intentionally
    drawn to ‘pack in’ Latinx voters and thereby dilute their growing electoral power in the state.
    In March 2017, federal judges ruled that Republican legislators engaged in gerrymandering on racial
    lines. This was then validated in August 2017 when judges asserted that District 27’s new boundaries
    “intentionally deprived [Latino voters] of their opportunity to elect a candidate of their choice” and that
    District 35 was guilty of an “impermissible racial gerrymander.” This lawsuit resulted in a 107 page
    ruling and set up an urgent need to redraw districts for the 2018 elections.
    But in September 2017, a 5-4 Supreme Court ruling found that Texas did not have to redraw its
    congressional maps in time for the 2018 elections. In short, they found that Texas was guilty of
    gerrymandering but did have to change their district lines before the 2018 election. Thus, the GOP
    secured their majority in Texas and ensured that the Latinx vote will have little impact on Texas’
    overall political representation.

In the past, many US states have brought about this outcome deliberately, drawing their maps to ensure whites would win every district. That’s a process known as racial gerrymandering.

The federal government addressed this in the Voting Rights Act of 1965, which made it illegal to draw districts that intentionally dilute the voting power of a protected minority. When the courts have assessed whether certain maps do this, they tend to judge the districts by “compactness.” In other words, judges assess how geographically logical the districts are, to make sure they aren’t unnaturally designed to disenfranchise minority voters.

To jest wszystko czkawka po Civil Rights Era

Czy mi się zdaje, czy od paru lat poszczególne stany nie musza pytać się o zdani ''federalnych'' w kwestii zmianę prawa wyborczego. Coś niedawno było w sądzie najwyższym, ale nie chce mi się szukać
  • felusiak1 24.07.19, 20:35
    Nie wiem skąd skopiowałeś ale to zdanie: "In the past, many US states have brought about this outcome deliberately, drawing their maps to ensure whites would win every district" to pure bullshit.
    Gerrymandering nie jest o "whites" lecz o "naszych". Demokraci tną pod swoich wyborców a republikanie pod swoich.
    No zobacz, nie podobal sie im dystrykt 27 i 35 ale slowem nie wspomnieli o dystryktach 15, 28 i 34, ktore są packed with "Latinx". A wiesz dlaczego? Bo nie chodzi o Latinx lecz o glosy bialych demokratow, które są kompletnie rozwodnione w okolicach Austin, TX.
  • amunicyjny1 24.07.19, 21:18
    felusiak1 napisał:

> Nie wiem skąd skopiowałeś ale to zdanie: "In the past, many US states have brou
    > ght about this outcome deliberately, drawing their maps to ensure whites would
    > win every district" to pure bullshit.
    >

A jakie lata masz na myśli, jeżeli ostatnie 40, być może masz racje.Jeżeli sięgniemy dalej, to jej nie masz
  • felusiak1 24.07.19, 22:34
    Mam racje nawet jak siegniemy 150 lat do tyłu. Gerrymandering zawsze bylo partyjne, nigdy rasowe.
    I nadal jest.
    How do you think you're going to get on the ballot? You've got to get backing of the party.
    So if the party won't put you on the ballot you not going to get elected. Period.
    Hope you've got it.
  • amunicyjny1 24.07.19, 23:11
    felusiak1 napisał:

> Mam racje nawet jak siegniemy 150 lat do tyłu. Gerrymandering zawsze bylo party
    > jne, nigdy rasowe.
    > I nadal jest.

Zaraz dojdziesz do wniosku że segregacji rasowej to w USA nie było
    Historia jest jednak trochę inna
    Do poczytania
    scholarship.law.campbell.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1141&context=clr
  • felusiak1 25.07.19, 00:03
    Brak ci argumentu to uciekasz do segregacji, o ktorej nie dyskutujemy w tym watku a ktora jest faktem.
    Po wojnie secesyjnej w okresie rekonstrukcji w Californii i na poludniu mieliśmy czasnych kongresmanów aż do 1901 roku. Potem poluzowano restrykcje i do 1935 roku nie bylo zadnego czarnego w Kongresie. A potem zaczęli być ale z pólnocy. Z poludnia nie bylo ani jednego az do 1973.
    A z South Carilina aż do 1993.
    history.house.gov/Exhibitions-and-Publications/BAIC/Historical-Data/Black-American-Representatives-and-Senators-by-Congress/

• malkontent6 25.07.19, 03:37
    Felisiak, niepotrzebnie tracisz czas. Nie przekonasz go.

--
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
  • felusiak1 25.07.19, 06:36
    I'm doing it for one grain of doubt. One day he's going to stop being a child.
  • amunicyjny1 25.07.19, 09:01
    felusiak1 napisał:

> Z poludnia nie bylo ani jednego az do 1973.
    > A z South Carilina aż do 1993.

>
    Jak to zrobiono jest wyjaśnione w pdf
  • felusiak1 25.07.19, 09:21
    Przecież napisalem ci: How do you think you're going to get on the ballot? You've got to get backing of the party. So if the party won't put you on the ballot you not going to get elected. Period.

W twoim pdf jest dokladnie tak jak napisalem. A ty się sprzeczasz nie wiadomo dlaczego.
  • malkontent6 25.07.19, 03:38
    amunicyjny1 napisał(a):

> Zaraz dojdziesz do wniosku że segregacji rasowej to w USA nie było

Masz racje, w Ameryce biją murzynów.

--
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
  • blueelvic2 22.07.19, 21:15
    w wyscigu do WH majac 29 lat? Zero.

Wymagany wiek (jesli sie nie myle), to chyba 35 lat
  • vermieter 23.07.19, 10:51
    matoł wziął to siebie i wyciął :)

Popularne wątki