Dodaj do ulubionych

Wczoraj w Ameryce

25.07.19, 22:15
odbyły sie dwa przesluchania Roberta Muellera.
W gazeta.pl nie ma o tym ani słowa. W wyborczej jest jedno slowo.
Przedstawienie bylo żenujące. Glowny aktor, prokurator Mueller udowodnil, ze raportu nie tylko nie napisał ale też nie przeczytał. Wielokrotnie zwracal sie o powtorzenie pytania. Momentami wygladal jakby pytania nie rozumiał. Demokraci pokladali wielkie nadzieje. Liczyli na przekonanie spoleczeństwa do impeachementu. Wyszła z tego calkowita klapa.
Na twitterze Trump podziekował im za doskonaly wystep w jego obronie.
Edytor zaawansowany
  • boavista4 25.07.19, 22:39
    ta cala sprawa cuchnie, tyle lat proboja usunac Donalda od wladzy i nic sie nie udaje. Nie udaje sie powtorka Watergate, Trump to nie strachliwy Nixon, a Demokraci z Clintonami na czele, ubabrani sa we wlasnym lajnie tak bardzo ze chyba utona w nim niedlugo. Zreszta to nietylko Clintony ale i Bushe rowniez. Wiec Trump wojuje z calym amerykanskim establishmentem, a po wygranej, nastapia zmiany. Pierwsza z nich bedzie zmiana stosunkow Ameryki do Rosji, zapowiedzial to sam Trump. Ale co bedzie , to zobaczymy. Na razie Nowy York idzie w gore, wszedzie nowe wiezowce, a ludzie maja prace.
  • engine8 25.07.19, 22:53
    Najlepszy komentarz jaki słyszałem od rozwscieczonych demokratow to b taki ze zrobili sumie tym przesłuchaniem krok do tyłu bo nie dość że Trump nie ucierpiał to będzie im to wypominane długo ale najgorsze to to że teraz to będzie precedens dlanastepnych prezydentów że mogą sobie robić co chca
  • boomerang 25.07.19, 23:50
    W Australii była transmisja na żywo. Komentatorzy nawet nie próbowali komentować, bo widać było że Mueller koniecznie chciał zostawić jakiś cień wątpliwości co do Trumpa, choć nie miał żadnych dowodów przeciwko Trumpowi i w rezultacie stękał, jąkał się, zacinał, odlatywał, etc.
  • malkontent6 26.07.19, 03:40
    Demokratom zostało chyba teraz tylko zarzucanie Trumpowi rasizmu. Ale i to się kiedyś ludziom znudzi.

--
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
  • boavista4 26.07.19, 05:28
    oczywiscie nie!
    Donald pmaluje Melanie na czarno i nikt nie bedzie mogl powiedziec na niego zlego slowa!
  • felusiak1 26.07.19, 07:20
    Przecież już zarzucili. Jest rasistą, hitlerem, nazistą, faszystą, zboczeńcem, misoginistą, homofobem, zlodziejem, chamem i jest pomarańczowy. Orange man bad.
  • 1.melord 26.07.19, 09:15
    Fakt....demokraci rzucaja Trumpowi wszelkie mozliwe klody pod nogi niestety nie moga uzyc najpotezniejszej "broni" tj. antysemityzmu,TelAviv ma za soba.

--
    Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
  • felusiak1 26.07.19, 10:26
    antysemityzm też mu zarzucili.
  • boomerang 26.07.19, 14:55
    no to już koniec z nimi... tak sobie myślę kto teraz, bo Mulat już był...
  • amunicyjny1 26.07.19, 09:27
    Czyli będą przepraszać Rosję ?
  • amunicyjny1 26.07.19, 10:09
    Dla spostrzegawczych, co jest nie tak

pbs.twimg.com/media/EATQvHaW4AAGeQs.jpg:large
  • felusiak1 26.07.19, 10:28
    Na sali nikt nie zauważył. Trwalo 7 sekund.
  • amunicyjny1 26.07.19, 11:18
    www.msn.com/en-us/news/politics/meet-the-man-who-created-the-fake-presidential-seal-%E2%80%94-a-former-republican-fed-up-with-trump/ar-AAERMxb

he faux seal was on-screen for at least 80 seconds, in plain sight but largely ignored as hundreds in the room at the Washington Marriott Marquis trained their attention on Trump.
  • malkontent6 26.07.19, 03:42
    Podobieństwo Demokratów i PO jest widoczne. Jedni i drudzy chcą wygrać ale nie bardzo wiedzą jak.

--
  • boomerang 27.07.19, 03:02
    Zarówno Trump jak i Kaczyński stanowią rezonans dla zbrodniczego Putina.
  • felusiak1 27.07.19, 06:23
    Taaak. Putin wprowadza Trumpa i Kaczyńskiego w drgania i te nasilają się. I drga coraz częściej i czesciej i jeszcze cześciej.
    I ten rezonans powoduje drgania w eterze i potemtakie bzdury wychodza z glowy......
  • amunicyjny1 27.07.19, 18:04
    A co tam jajogłowe przewidują,kiedy biali zejdą poniżej 50 populacji w USA?
  • senioryta13 26.07.19, 13:45
    Obejrzalam, sluchalam i musze stwierdzic, ze Mueller bardzo mnie rozczarowal. Fakt, wczesniej nigdy go nie slyszalam, poza krotka przemowa przeczytana z kartki, z wygladu zawsze sprawial na mnie wrazenie jakiegos generala, co wszyscy momentalnie wykonuja polecenia juz na sam jego widok, wyglad. To przesluchanie rozwialo urok jego osoby, momentami bylo mi go nawet zal.
    Mueller, 74 lata. Nazajutrz, jeden ze sluchaczy porownal jego stan ze stanem swojej mamusi ktora zachowywala sie podobnie 2 lata przed demencja (ciagle prosby o powtorzenie pytania, maja nawet policzyc te prosby skierowane do demokratow i republikanow.
    Raport Muller'a nic nowego nie wniosl do sprawy poza tym, (dla mnie) ze rosyjska prawniczka, Natalia Veselnitskaya, ktora byla na spotkaniu w Trump tower, rowniez kilka razy kontaktowala sie z Fusion GPS, ktora to firma zlecila Chris steele znalezienie brudow na Trumpa, a zlecenie dostala od P. Clinton, rezultat slynne 'steele dossier'. Rowniez i to , ze Mueller byl przyjacielem J. Comey'a (FBI)
    Republikanie tak formowali pytania, aby sluchajacy dowiedzieli sie co nie co, jak w ogole doszlo aby sledztwo zostalo wszczete, niestey nie otrzymali odpowiedzi na zadne postawione pytanie w tej kwestii.
    Demokraci natomiast poszli na latwizne i czytali urywki z raportu, a Mueller tylko potwierdzal.
    Po zakonczeniu calego spektaklu, Pelosi i jej kumple zorganizowali konferencje prasowa, na ktora spoznili sie tylko godzinke.
    Oczywiscie byly przepiekne przemowy , sztuczne usmiechy, mowili co chcieli, pozwolili tylko na 2 pytanka i szybko uciekli.
    Podobno Ivanka , Jared juz dostali wezwanie na przesluchanie, czyli beda nas meczyc nadal swoimi urojeniami.
  • amunicyjny1 26.07.19, 13:49
    To jak z tym jest wreszcie, wpływali Rosjanie na wybory, czy trzeba będzie odszczekiwać?
  • senioryta13 26.07.19, 14:04
    2 lata sledztwa, stracone 42 miliony $, Trump nadal w Oval Office mowia same za siebie.
  • bunkum 26.07.19, 20:01
    > 2 lata sledztwa, stracone 42 miliony $, Trump nadal w Oval Office mowia same z
    > a siebie.

...i Trump do dzis nie ma wlasnego rzadu....(sekretarzy); Lubavichi zydowszczyzne musial wziac dla obrony przed zydowszczyzna ze wschodniego wybrzeza. Boltony i Pompki robia swoje, on robi to, co mu kaza, bo jak nie, to...
    Kadencja musie konczy, a on nawet nie zaczal osuszac bagna.
    On sam stal sie bagnem.

Oczywiscie Mueller nic na niego nie mial, ale to nic nie znaczy... Trump skacze, jak mu kaza.
    Najgorszy (najslabszy) prezydent od wielu lat.

• malkontent6 26.07.19, 14:10
    senioryta13 napisał:

> Po zakonczeniu calego spektaklu, Pelosi i jej kumple

Ta pani jest żałosna.

--
  • senioryta13 26.07.19, 14:20
    malkontent6 napisał:

> Ta pani jest żałosna.

wyobraz sobie, ze ta Pani, Pelosi, w zeszlym tygodniu, kiedy na Capitolu bylo przesluchanie Kevin'a McAleenan, Secretary of Homeland Security w zwiazku z kryzysem na granicy z Mexykiem ( baaardzo ciekawe) opowiadala, ze w niedziele byla w kosciele i Jezus mowil, ze nalezy kochac swoich sasiadow , a potem, ze God dal nam ta piekna , amerykanska ziemie. nawet nie probuje tego komentowac.

• amunicyjny1 26.07.19, 14:24
    malkontent6 napisał:

> senioryta13 napisał:
    >
    > > Po zakonczeniu calego spektaklu, Pelosi i jej kumple
    >
    > Ta pani jest żałosna.

To nie ta pani jest żałosna, to amerykańska klasa polityczna zrobiła się żałosna

www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1688844,1,usa-wydalaja-35-rosyjskich-dyplomatow-za-ingerencje-w-wybory.read
    USA wydalają 35 rosyjskich dyplomatów za ingerencję w wybory
    29 GRUDNIA 2016

Co z tym, kto będzie odszczekiwał i przepraszał ?

• senioryta13 26.07.19, 14:28
    amunicyjny1 napisał(a):

> Co z tym, kto będzie odszczekiwał i przepraszał ?

chetnych na razie brak.
  • amunicyjny1 26.07.19, 14:32
    Głupio to wszystko wyszło i tyle, bezsensowna zagrywka. Od takiego g.. ludzie tracą zaufanie do polityki
  • felusiak1 26.07.19, 19:26
    Dlaczego bezsensowna? Dzieki temu demokraci zdolali odzyskać Izbę reprezentantów w 2018.
    No i nadal próbują zdobyć prezydenturę w 2020. Nawet modlą się o recesję.
  • amunicyjny1 26.07.19, 19:37
    Myślisz że świat dzieli USA, na demokratów i republikanów?
  • felusiak1 26.07.19, 20:40
    >> Myślisz że świat dzieli USA, na demokratów i republikanów?

Tak. Świat kochal Obamę i Clintona wiedzac, ze są demokratami i nie lubił Reagana, Bushow i teraz Trumpa bo są republikanami. Ze świata przyszły dwie Nagrody Nobla dla demokratow. Orange man bad.
  • amunicyjny1 26.07.19, 20:55
    Takimi kategoriami posługują się tylko dzieci.G.. kogo obchodzi z jakiej frakcji jest prezydent danego kraju, liczy się tylko co robi, a to idzie na karb kraju, nie jakiejś partii, której za parę lai może nie być
  • felusiak1 26.07.19, 21:06
    Na demonstracjach antytrumpowych w europie widziałem dużo starszych ludzi a ty mi mowisz, ze to dzieci.
    Macie tam duzo dzieci chyba. No i jesli antytrumpowe demonstracje odbywają się w Europie to znaczy, ze obchodzi was z "jakiej frakcji".
  • amunicyjny1 26.07.19, 21:17
    Demonstracja anty Putinowska, wymierzona jest w którą partie
    Przeciw Radewowi
    Przeciw Dudzie
    Przeciw xxxxx
    to nie są demonstracje przeciw partiom. Tylko przeciw krajom, lub osobom które ten kraj reprezentują
  • felusiak1 26.07.19, 21:33
    No popaczty sie. 20 stycznia 2017 rano kraj był dobry a po południu przestał i jest zły.
    Zatem kraj USA bedzie zły do 20 stycznia 2021 albo do 20 stycznia 2025, a jak źle pojdzie to do 20 stycznia 2029. Powiesić sie idzie.
  • amunicyjny1 26.07.19, 21:40
    felusiak1 napisał:

> Zatem kraj USA bedzie zły do 20 stycznia 2021 albo do 20 stycznia 2025, a jak ź
    > le pojdzie to do 20 stycznia 2029. Powiesić sie idzie.

Nie jest zły, [ to nie ta kategoria] jest nieobliczalny od jakiś dwudziestu paru lat, ma po prostu popieprzoną politykę i tyle. Nie musisz się wieszać, wracaj do Polski
  • felusiak1 26.07.19, 22:42
    >> wracaj do Polski

Żeby sie tam powiesić? Mnie dobrze tutaj. A Polska jest piekna i mogę tam być 2-3 tygodnie i potem jest trudno wytrzymać. Z jednej strony swoj kraj a taki obcy.
  • engine8 27.07.19, 21:50
    Co znaczy nieobliczalny? Bardzo obliczalny i idacy przewidywalnym i dobrze nakleslonym szlakiem ze scisle okreslonym celem.
  • amunicyjny1 27.07.19, 22:03
    To miłe że bronisz swego przybranego kraju, ale Europa ma odmienne zdanie w tym temacie
  • felusiak1 27.07.19, 23:01
    Ależ to normalne, ze ci co jadą na wozie mają inne zdanie niż ci, którzy ten wóz ciągną.
  • amunicyjny1 28.07.19, 06:50
    To czas powysadzać tłuste amerykańskie tyłki z wozu.Do pracy panowie i panie
  • amunicyjny1 28.07.19, 07:52
    The Democrats are still doing the Russians dirty work as they continue to push the fake crime. Media credibility is now shot, Democrat credibility is shot, they’ve wasted over 100 hearings on a Hoax, they’ve done nothing on Infrastructure, drug prices, trade

Musicie panowie i panie wysłać jakieś wino WWP
  • engine8 27.07.19, 23:05
    A Europa jest w panice przed sam soba i powinna zdawac sobie sprawe ze niestety stare ukaldy ktore byly dobre po WWII zostaja zresetowane i nie am innego wyjscia ale ustalic czy uaktualnic te uklady i zaleznosci na bazie nie tylko francuskiego Savoir Vivre ale i zdrowej logcznej ekonomii.
    Europa podobnie jak Chiny to juz zdrowe i silne konkurujace ze Stanami ekonomie ktore chca udawac ze sa slabe i nalezy sie nad nimi litowac i wspomagac a nie wymagac...
  • felusiak1 26.07.19, 20:44
    >> Myślisz że świat dzieli USA, na demokratów i republikanów?

Tak. Świat kochal Obamę i Clintona wiedzac, ze są demokratami i nie lubił Reagana, Bushow i teraz Trumpa bo są republikanami. Ze świata przyszły dwie Nagrody Nobla dla demokratow. Orange man bad.

Demokraci nie grają dla swiata lecz w USA we interesie posiadania wladzy. Robią wszystko aby wyrzucić Trumpa bo on jest wstretny i ukradł im prezydenturę. Porozmawiaj z aktywistami. Oni wierzą, że jesli Trumpa wyrzuca to Hillary bedzie prezydentem.
  • 1.melord 26.07.19, 20:53
    Wszystko wskazuje ,ze Putin "wybierze" Trumpa na druga kadencje...Demokrrai po dobnie jak PO w Polsce znow beda lizac rany

--
    Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
  • malkontent6 27.07.19, 16:57
    felusiak1 napisał:

> Oni wierzą, że jesli Trumpa wyrzuca to Hillary bedzie prezydentem.

W Hilarię to oni już nie wierzą. Teraz modna jest Kamala Harris i jej 79 miliardów dolarów na stworzenie "bogactwa czarnoskórych".

--
  • jk2007 26.07.19, 23:12
    temat znany
    putinvor.wordpress.com/2019/07/14/honduras/#more-972
  • felusiak1 26.07.19, 23:48
    dlaczego naiwny i jaki temat jest znany?
  • tanebo2.0 27.07.19, 00:20
    Dziwię się że jeszcze żaden Oswald się nie znalazł...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • boomerang 27.07.19, 02:56
    Do wielkiej polityki wszedł facet, który powinien odciążyć trochę Trumpa w mediach. Znalazłem w australijskiej, tej demokratycznej, prasie taką jego bardzo obiecującą charakterystykę:

Rich, racist, incompetent, a serial liar, a purported disrupter of the established political order who used a media profile to launch himself to political success, Boris Johnson has much in common with Donald Trump, even if the former described the latter as "unfit to hold the office of president of the United States".
  • amunicyjny1 27.07.19, 06:09
    boomerang napisał:

Znalazłem w australijskiej, tej demokratycznej, prasie taką jego bardzo ob
    > iecującą charakterystykę:
    >

Ja też znalazłem , pokładają w nim wielkie nadzieje
    www.jpost.com/Opinion/A-passionate-Zionist-596689
    Z zięciem będzie mógł gadać, jak czekista z czekisto
  • malkontent6 27.07.19, 17:28
    boomerang napisał:

> Rich, racist, incompetent.

Jeśli kogoś nie lubimy, to oskarżamy go o rasizm.

--
  • szwampuch58 02.08.19, 20:32
    "Wiem, że Polacy budują bazę wojskową, na którą wykładają sto procent kwoty. To coś bardzo miłego dla Stanów Zjednoczonych - oświadczył w czwartek Donald Trump. Amerykański prezydent podkreślił jednocześnie, że czuje sympatię do Polaków. - Jak wiecie, Polacy lubią mnie, a ja ich "
    Wiem kto jest 10 razy glupszy od tego amerykanskiego buca,wiem ale nie powiem
    www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/donald-trump-mam-bardzo-duzy-szacunek-dla-polski-lubie-polakow,957849.html

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • 1.melord 02.08.19, 20:59
    jego belkot wali w notowania Wall St....... lamie wszelkie uklady i sojusze
    cia chciala zrobic zamach stanu w turcji w POlsce zawladnela wszelkimi sluzbami wraz z moooosadem
    Nazywamy to niepodlegloscia...ja wole "kanibali" z Fiji

--
  • felusiak1 02.08.19, 21:29
    Really? Łamie układy i to jak sie patrzy. I cieszymy sie z tego. Sojuszow nie lamie jeszcze.
    Kiedy 20 stycznia 2017 zostal prezydentem DJI był na poziomie 19600. Dzisiaj wynosi 26500. Faktycznie wali notowania.

Tańcowaly dwa Michały. Jeden duzy, drugi mały.
  • felusiak1 02.08.19, 21:43
    Na dzisiaj w sektorze prywatnym pracuje 7 milionów ludzi wiecej niż w styczniu 2017.
    Tak lamie tych ludzi, ze muszą pracować ale to tylko chwilowe. Kiedy wreszcie demokraci zdobedą prezydenturę to zgodnie z zapowiedziami podwyższą podatki, wsadzą szefów do wiezienia, zmusza do zapłacenia haraczu, dadzą wszystkim wszystko za darmo a tym, którzy nie zechcą pracować będą wypłacać stypendia. Nie moge sie doczekać. Tylko po co mi stypendium skoro wszystko bede mial za darmo.
  • 1.melord 02.08.19, 22:28
    Trump lamie wszelkie uklady i porozumienia,Ameryce juz nikt nie wierzy...... wyjatkiem jest Polska i Australia (tej nic nie grozi w razie czego..)

btw.cyferkami bezrobocia w tym PKB manipuluja juz od czasu wielkiego kryzysu lat 30-tych ub.wieku...prawie 100 lat pozniej felusiakowe w Texasie dalej cyferki bez pokrycia lykaja...bez popijania czymkolwiek

--
  • amunicyjny1 02.08.19, 22:37
    felusiak1 napisał:

> Na dzisiaj w sektorze prywatnym pracuje 7 milionów ludzi wiecej niż w styczniu
    > 2017.

Doprawdy.. jeżeli usłyszałeś to od pomarańczowego to kłamał

www.bls.gov/news.release/cewbd.nr0.htm
  • felusiak1 02.08.19, 23:27
    Nie bardzo wiesz co linkujesz.
    www.bls.gov/web/empsit/compaeu.txt

Zalinkowane przez ciebie cyfry to tzw seasonally adjusted dane. Ale i tak według nich pomiedzy 1 października 2017 a 31 grudnia 2018 przybyło prawie 3 miliony (2997 tysiecy) miejsc pracy.
    Roznica polega na tym, ze ja tu mieszkam i widzę co sie dzieje. Wszedzie ogloszenia "Now Hiring". Tego jeszcze 2 i poł roku temu nie było. Płace poszly w gorę i to nie dla tych co gonia 80 tys rocznie lecz dla tych co zarabiali 25-30 tys rocznie.
    Jedna praca zawsze się ogłasza. Kierowca szkolnego autobusu. Niedawno oferowali 15 na godzinę, teraz oferują 20.

• amunicyjny1 03.08.19, 06:11
    felusiak1 napisał:

> Nie bardzo wiesz co linkujesz.
    > www.bls.gov/web/empsit/compaeu.txt

Bo stąd jest twoja cyferka wzięta, do mnie pretensja?

> Roznica polega na tym, ze ja tu mieszkam i widzę co sie dzieje. Wszedzie oglosz
    > enia "Now Hiring". Tego jeszcze 2 i poł roku temu nie było. Płace poszly w gorę
    > i to nie dla tych co gonia 80 tys rocznie lecz dla tych co zarabiali 25-30 tys
    > rocznie.
    > Jedna praca zawsze się ogłasza. Kierowca szkolnego autobusu. Niedawno oferowali
    > 15 na godzinę, teraz oferują 20.

Mieszkaj, ale jeżeli podajesz cyfry, to podawaj prawdziwe
  • felusiak1 03.08.19, 07:17
    Przecież stoi wyraźnie napisane, że w styczniu 2017 w prywatnym sektorze pracowało 121 mln a w grudniu 2018 128 mln.
    Ponieważ korzystamy z tego samego źródła to jesli moje cyfry są nieprawdziwe to twoje też.

• tanebo2.0 03.08.19, 09:07
    Trump to mokry sen amerykańskiego plebsu. Wracamy do sytuacji społecznej z przed II wojny - marciniwuc.com/koszty-zycia-w-usa/

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • amunicyjny1 03.08.19, 09:22
    Ameryka potrzebuje reform/reformatora, to nie jest tajemnica dla nikogo, przespali ostatnie xx lat. Ale to nie jest robota dla Trumpa

--
    getyarn.io/yarn-clip/67588714-0425-4292-814d-62d0e030fd2e
  • tanebo2.0 03.08.19, 15:34
    magazynkontakt.pl/niech-jedza-ciastka-o-zywnosci-w-stanach-zjednoczonych.html a a Trump na to: niech jedzą ciastka. Zastanawia mnie jedno - przecież ci którzy na niego głosowali tracą na tym najwięcej. Kiedy się zorientują?

--
  • felusiak1 03.08.19, 20:05
    Ładne te twoje linki ale są jak wiadra wypełnione bzdurami.
    Na przykład stoi tam napisane: "Jeżeli budżet Trumpa na 2019 rok wejdzie w życie"
    Przecież każdy wie, że ten budżet nie wejdzie w zycie to po co pisać długie fantazje?
    Kazdego roku prezydent przedstawia budżet. Rzadowa drukarnia drukuje tysiace egzemplarzy. Wszystkie wyrzucane są do kosza. A budzet ustala Kongres. Prezydent ma za zadanie podpisać.
    Ale i tu mamy sytuację, ktorej pan Marcon i inni nie opisali. Od 2009 nie uchwala sie budzetu. Wszystko jedzie na tzw. continuous resolution. Czyli do poprzednich wydatków dodaje sie kilka procent i to jest "budzet".
  • amunicyjny1 04.08.19, 11:58
    USA, jest na najlepszej drodze do nagrody Darwina. Zaczynają się mordować w naprawde interesującym tempie

--
  • felusiak1 04.08.19, 19:27
    E tam. Rosjanie mordują się w 2 razy wyższym tempie ale nikt się tym nie interesuje. A w El Salvador mordują się 20 razy szybciej i jeszcze nie otrzymali nagrody tego Darwina.
  • amunicyjny1 05.08.19, 11:25
    felusiak1 napisał:

> E tam. Rosjanie mordują się w 2 razy wyższym tempie ale nikt się tym nie intere
    > suje. A w El Salvador mordują się 20 razy szybciej i jeszcze nie otrzymali nagr
    > ody tego Darwina.

Tak, to jakieś pocieszenie

--
  • felusiak1 05.08.19, 22:24
    W 1992 wskaźnik na 100 tys wynosil 10, dzisiaj wynosi 5.3. Czyli spadl o niemal polowe, Czyli mniej ludzi jest mordowanych. Niestety przypadki wariatów strzelajacych w szkole, w sklepie lub w barze powodują wysyp wpisow. Emocje biorą górę i za drzewami nie widac lasu. I co ciekawe nikt nie chce przyznać, ze strzelający byli psychicznie chorzy. To nie wariat jest problemem lecz karabin. Tak jakby karabin sam strzelał.
    Mowią, ze gdyby nie bylo karabinu to nie byloby takich strzelanin. Strzelanin nie byloby ale to nie oznacza, ze wariaci nie ucieliby sie do innych metod. Mowią, ze kiedy ktoś chce psa uderzyć to kij znajdzie.
  • amunicyjny1 06.08.19, 07:03
    felusiak1 napisał:
    . I co ciekawe nikt nie chce przyznać, ze strzela
    > jący byli psychicznie chorzy

Bo wtedy padło by pytanie. kto dał broń psychicznie chorym

--
  • europitek 06.08.19, 09:10
    felusiak1 napisał:
    > I co ciekawe nikt nie chce przyznać, ze strzelający byli psychicznie
    > chorzy. To nie wariat jest problemem lecz karabin. Tak jakby
    > karabin sam strzelał.

Inaczej mówiąc, USA krajem wariatów w porównaniu z innymi krajami, bo gdyby np. w Polsce był podobny odsetek wariatów to mielibyśmy podobny wskaźnik masowych rozstrzeliwań. Czy tak?

> Mowią, ze gdyby nie bylo karabinu to nie byloby takich strzelanin.
    > Strzelanin nie byloby ale to nie oznacza, ze wariaci nie ucieliby sie
    > do innych metod.

Sugerujesz, że własnoręczne zrobienie karabinu, granatu, bomby jest tak samo łatwe jak kupienie w sklepie? I że tak wytworzona broń będzie tak samo niezawodna i skuteczna jak wyrób fabryczny?
    To może Polska nie powinna kupować "Patriotów" i F-35 z amerykańskich fabryk tylko zlecić wykonanie zamienników jakiejś spółdzielni studenckiej nad Wisłą?
  • felusiak1 06.08.19, 17:50
    Granatów i bomb w sklepach nie sprzedają ale benzynę można kupić bez trudu i zapałki też.
  • europitek 07.08.19, 05:39
    felusiak1 napisał:
    > benzynę można kupić bez trudu i zapałki też.

Zatem dlaczego amerykańscy masowi mordercy nie kupują benzyny i zapałek tylko mordują przy użyciu broni palnej? Taniej wychodzi?
    No i dlaczego np. w Polsce im podobni nie latają z kanistrami benzyny i zapałkami po centrach handlowych i innych spędach publiki?

Odpowiedź jest prosta, jeśli chodzi o zastosowanie benzyny z zapałkami - broń palna jest efektywniejsza i łatwiejsza w użyciu. nie kombinuj na siłę, bo tu nic nie wymyślisz na obronę tego durnego systemu. Jedyne czym mógłby się bronić to to, że Amerykanie chcą być zabijani... i jak suweren chce to tak ma.
  • tanebo6.0 07.08.19, 06:29
    Ale w Kanadzie bron jest rownie latwo kupic a trup sie nie sciele.
  • europitek 08.08.19, 17:59
    No właśnie, a jakie są różnice w systemie społecznym Kanady i USA?
  • felusiak1 08.08.19, 18:26
    Co to znaczy ten "system społeczny"?
  • europitek 09.08.19, 11:09
    Sposób organizacji życia społecznego.
  • felusiak1 08.08.19, 18:35
    Ależ ja nie kombinuję na siłę. Znam historię i czerpię.
    Poczytaj o Bath School disaster. To byl rok 1927. Wtedy mozna bylo kupić w sklepie karabin maszynowy.
    Ale zabójca wybral inną metode.
    Wczoraj jeden pan zabil nozem 4 osoby i zranil 2.
    Wszystkie ofiary to latynosi i zabójca też.
    Ciekawe co go sklonilo? Może jakieś społeczne roznice?
  • europitek 09.08.19, 11:19
    felusiak1 napisał:
    > Znam historię i czerpię.
    > Poczytaj o Bath School disaster. To byl rok 1927.

I ta "inna metoda" powtarzała się później kilka razy do roku w różnych stanach?

> Wczoraj jeden pan zabil nozem 4 osoby i zranil 2.

Ilu rocznie masz w Stanach masowych nożowników-morderców?

> Może jakieś społeczne roznice?

Wszystko jest możliwe. Ty jesteś bliżej, więc się dowiesz prędzej.
  • kalllka 06.08.19, 09:23
    Nagroda Darwina, to nagroda wirtualnej społeczności przyznawana w wyniku głosowania, a za najgłupszy sposób zadania sobie śmierci / musi być potwierdzona świadectwem/
    Jedną dostał jakiś Polak/ pijanica/ który odrąbał sobie łeb w wyniku zakładu z kolesiami...
    szczegóły znajdziesz na oficjalnej stronie darwin co_stam
    ciekawe czy istnieje już jej / tej nagrody/ odpowiednik dla bytow wirtualnych..
  • kalllka 06.08.19, 09:42
    Aa i jeszcze jedno, dla zainteresowanych(:/
    nagroda ma charakter wyłącznie prestiżowy. Nie idą za nią żadne materialne apanaże / nawet takie w postaci sławy slawka czy innych zstępnych/
  • zeitgeist2010 03.08.19, 09:47
    wrocil do domy ASAP Rocky po perypetiach w Sztokholmie.
  • amunicyjny1 03.08.19, 15:45
    zeitgeist2010 napisał:

> wrocil do domy ASAP Rocky po perypetiach w Sztokholmie.

Będzie mógł dalej handlować `crackiem

--
  • jk2007 05.08.19, 21:38
    wszystko gra
    versia.ru/vashington-postavil-prezidenta-ukrainy-pered-vyborom-sdelat-kotoryj-nevozmozhno
  • tanebo2.0 06.08.19, 05:41
    gry.wp.pl/fortnite-i-call-of-duty-winne-strzelanin-w-usa-trump-wie-lepiej-6410334001223297a Trumpek już znalazł winnych...

--
  • europitek 06.08.19, 09:12
    Każdy znajduje to, na co pozwala mu jego głowa i interes.
  • senioryta13 06.08.19, 15:01
    a pamietasz jak kiedys w Europie szalaly Czerwone brygady ?
    a pamietasz kto sie z nimi rozprawil ?
  • amunicyjny1 06.08.19, 15:33
    senioryta13 napisał:

> a pamietasz jak kiedys w Europie szalaly Czerwone brygady ?
    > a pamietasz kto sie z nimi rozprawil ?

Z terrorystami łatwo się rozprawić gdy się chce, i ma się ku temu siły i poparcie. Jak rozprawić się z własnymi obywatelami. Jak historia wskazuje można, ale to im się nie spodoba
  • europitek 07.08.19, 05:28
    A jaki to ma związek z "Call of Duty"?
  • senioryta13 07.08.19, 13:48
    europitek napisał:

> A jaki to ma związek z "Call of Duty"?

europitek napisał:

> A jaki to ma związek z "Call of Duty"?

przemoc, morderstwa.
  • europitek 08.08.19, 18:09
    Idąc tym tropem należałoby zakazać w szkołach nauki historii, bo 99% dziejów ludzkości to ciągłe wojny i rzezie. A telewizja powinna pokazywać tylko "Reksia" i "Bolka i Lolka".
  • felusiak1 08.08.19, 18:37
    Bzdury. Propaganda. Jesli gry mialyby zarzucany wplyw to masowe strzelanie mielibyśmy na calym świecie.
  • amunicyjny1 09.08.19, 09:32
    felusiak1 napisał:

> Bzdury. Propaganda. Jesli gry mialyby zarzucany wplyw to masowe strzelanie miel
    > ibyśmy na calym świecie.

Chętni pewnie by się znaleźli, tylko niby z czego?

--
  • europitek 09.08.19, 11:21
    Z broni i amunicji alternatywnej, np. strzelali by śmiechem (podobno można nim zabić).
  • amunicyjny1 09.08.19, 12:33
    A jak trafisz na polityka...nawet go nie draśnie, z dostaniesz od Zioby dychę za usiłowanie. To nie to

--
  • senioryta13 07.08.19, 13:49
    tanebo2.0 napisał:

> gry.wp.pl/fortnite-i-call-of-duty-winne-strzelanin-w-usa-trump-wie-lepiej-6410334001223297a Trumpek już znalazł winnych...

"...Gry komputerowe a przemoc
    Pierwsze wyniki badań naukowców z Iowa State University wskazują, iż osoby grające w gry z elementami przemocy (do badań wykorzystano gry: Carmageddon, Duke Nukem, Mortal Kombat, Future Cop) stają się mniej wrażliwe na przemoc w realnym życiu. Eksperyment wykazał, iż nawet 20-minutowa gra wpływa na zachowanie badanych..."

• senioryta13 08.08.19, 14:13

wczoraj w dzienniku, wystapil jakis nawiedzony latino z texasu, ale mowil bardzo ciekawie i nawolywal latynosow do glosowania, ich celem jest przejecie Texasu calkowicie w swoje rzady. Podobno juz teraz stanowia 50 % ludnosci, za 4 lata duuuuuuuzo, mnooooogo latynoskiej mlodziezy bedzie moglo glosowac a wtedy oni nam , bialym, pokaza.
  • amunicyjny1 08.08.19, 14:34
    To zróbcie duuuuuuuzo, mnooooogo białej mlodziezy, gdzie problem.Babki dały rady, a wy nie?

--
  • senioryta13 08.08.19, 15:18
    jesli, mysli sie o tym jak te dzieci samemu najlepiej wychowac, to przyjemnosci ida na bok, a jesli mysli sie, ze inni za nas to zrobia to rodzi sie bez ograniczen. czy sam miales 5-tke w wieku 26 lat ?
    Za O.bamy cale autobusy samotnych dzieci z centralnej ameryki, szturmowaly poludniowa granice USA. Stad slynny program DACA.
  • amunicyjny1 08.08.19, 16:33
    senioryta13 napisał:

> jesli, mysli sie o tym jak te dzieci samemu najlepiej wychowac, to przyjemnosci
    > ida na bok, a jesli mysli sie, ze inni za nas to zrobia to rodzi sie bez ogr
    > aniczen. czy sam miales 5-tke w wieku 26 lat ?

A ty ile masz? Zrobiłaś co cokolwiek w ty, kierunku, czy czekasz na dekret Trumpa
    Masz dwa wyjścia, narobić białych dzieci, albo przywyknąć
  • senioryta13 08.08.19, 16:53
    amunicyjny1 napisał(a):

> A ty ile masz? Zrobiłaś co cokolwiek w ty, kierunku, czy czekasz na dekret Trum
    > pa
    > Masz dwa wyjścia, narobić białych dzieci, albo przywyknąć

ja tu przyjechalam a ty uciekles
  • amunicyjny1 08.08.19, 17:45
    No to masz trzecie wyjście. Innych brak, przynajmniej mi do łba nie przychodzą

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka