Dodaj do ulubionych

Analiza wpisow na twitterze Grety Thunberg

06.09.19, 16:07

1) Powiem jak nasz wielki elektryk. ”Nie chcem ale muszem.” Jakby nie bylo jestesmy wyjatkowym narodem.

2) Angielski Grety przewyzsza 100krotnie sume angielskeigo wapniakow FS. Oczywiscie trzeba z tego wylaczyc mnie samego.

3) 16 letni uczen z diagnoza Asperger napisal po angielsku 400 stronicowa ksiazke. Jest w moim posiadaniu. Bede to publikowal na osobnym wpisie.

4) A teraz do dziela.

„Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał.”
1 MOJŻ. 2,15 (BT)

-
Edytor zaawansowany
  • zeitgeist2010 06.09.19, 16:19
    Kevin Pluck

"First they ignore you. Then they ridicule you. And then they attack you and want to burn you. And then they build monuments to you." - Nicholas Klein, 1914

Najpierw staraja sie cie ignorowac. POtem osmieszac. Nastepnie atakuja cie. A na koncu wystawia ci pomniki.

Duncan NOble
    The picture you posted arriving in Manhattan reminded me of The Lord of the Rings. A small and fierce hero arriving to do battle with dark forces.

Twoj przyjazd na Manhattan przypomina Lord of the RIngs. . – Maly bohater przeciwko silom zla.

Maria Talvela
    "Yet such is oft the course of deeds that move the wheels of the world: small hands do them because they must, while the eyes of the great are elsewhere." J.R.R. Tolkien, The Lord of the Rings

RUch Kol na ktorych obraca sie swiat , to dzielo malych raczek. Oczy wielkich lap zwrocone sa gdzie indziej.

Ltta G.
    "Home is behind, the world ahead, and there are many paths to tread through shadows to the edge of night, until the stars are all alight." "But in the end it's only a passing thing, this shadow; even darkness must pass." J.R.R. Tolkien, The Lord of the Rings

Dom za nami. Swiat przed nami. WIele drog prowadzi do celu przez nocne cienie zanim gwiazdy je oswieca.
    Ale w koncu, to tylko zluda te cienie : ciemnosc tez sie skonczy. J.RR. Tolkien.

Rocky MOuntain views
    "You are wonderful.
    You have done more at your age than most people do in their entire lives.
    Never stop trying to save the world!"

--
    „Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał.”1 MOJŻ. 2,15 (BT)
  • felusiak1 06.09.19, 17:42
    Te konotacje do Lord of Rings mówią wszystko. Greta jest Mesjaszem. Bóg w jej osobie zstapił na Ziemię.
    Aleś ty naiwny. Przeczytaj "Timur i jego drużyna".
  • boavista4 06.09.19, 19:06
    haha, to sie udalo!
  • zeitgeist2010 08.09.19, 10:56
    felusiak1 napisał:

> Te konotacje do Lord of Rings mówią wszystko. Greta jest Mesjaszem. Bóg w jej o sobie zstapił na Ziemię. > Aleś ty naiwny. Przeczytaj "Timur i jego drużyna".

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Mesjaszem? ale chyba nie dla mnie. Osobiscie sie nia w ogole nie interesowalem.

A wpisy na jej twitterze wskazuje, gdzie sa ci jej wyznawcy.

--
    „Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał.” 1 MOJŻ. 2,15 (BT)
  • felusiak1 08.09.19, 11:34
    Jak to nie interesowaleś się. Masz w posiadaniu ksiażkę ktorą "napisala".
  • amunicyjny1 08.09.19, 12:08
    Od dzisiaj nasz światowej sławy intelektualista, nie będzie latał samolotami bo smrodzą i w ogóle są be
    Tak powiedziała Greczen

--
    getyarn.io/yarn-clip/67588714-0425-4292-814d-62d0e030fd2e
  • zeitgeist2010 08.09.19, 12:32
    felusiak1 napisał:

> Jak to nie interesowaleś się. Masz w posiadaniu ksiażkę ktorą "napisala".

Nieuwaznie czytasz. Ksiazke mam. 4oo stron po angielsku. Autor 16 - letni chlopak z Aspergerem. Pamietam, ze farbowal wlosy na fioletowo.

--
    „Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał.” 1 MOJŻ. 2,15 (BT)
  • amunicyjny1 08.09.19, 13:35
    Autor 16 - letni chlopak z Aspergerem. Pamietam, ze farbowal wlosy na fioletowo.
    Ksiazke mam
    Podasz tytuł tego dzieła ?

--
  • zeitgeist2010 11.09.19, 09:53
    amunicyjny1 napisał(a):

> Autor 16 - letni chlopak z Aspergerem. Pamietam, ze farbowal wlosy na fioletow
    > o.
    > Ksiazke mam
    > Podasz tytuł tego dzieła ?
    >

--
  • zeitgeist2010 11.09.19, 10:23
    tekst po angielsku nie przejdzie.

kasuja watek automatycznie.

Chapter 1 It begins

Oh my head it feels like I am a nail that is being hit by a hammer. I slowly get up another fucking Monday. Like that is not bad enough there is no pain killers for my head. I drag myself out to the kitchen I fill a bowl with some cereal and stroll to the living room where I turn on the news.

Only death violence and war what a surprise. I flip the channels many times from the discovery channel to some bullshit story about finding life at other planets.

I turn of the television and sigh another day. Life is so boring right now. I go back to the kitchen and put the empty bowl of cereal among the other dishes. I will clean them tomorrow.

Well time to get going. I put my jacket on and leave the house.

Time to get to work. After I had walked for a while I reached the subway.

I paid my ticket and went inside the train. Good I am tired but I can not fall asleep but my eyes feels so heavy.

Maybe just one second I can close my eyes. I close my eyes and drift of to sleep.

Chapter 2 Hell and madness

I wake up my head is pounding worse than this morning so intense pain that I grab my forehead. But when I take down my hand there is blood on it my god what is happening I sit up with a feeling of sickness going trough me the train is destroyed. Where is everybody? I slowly get out the burned out train and Slowly walk trough the tunnel until I reach the next train station.

I slowly drag my self up the stairs the pain in my head is unbearable. Then I am at the top of the stairs and what I see is like a nightmare the city is in ruins there is bodies everywhere Most with burned skin looking like something out of a horror movie.

I fall to my knees everything is gone. My city is gone.

The thought is so unreal what is happening.

Oh my head then everything turns black.

--
  • senioryta13 11.09.19, 10:41
    i ty to czytasz i rozumiesz ?
    Moja kuzynka 4 lata temu spakowala rodzine i wrocila zej Szwecji do Polski. Nie chciala aby dzieci uczeszczaly tam do szkol. Przy nastepnnej mojej wizycie w Polsce musze z nia porozmawiac.
  • felusiak1 11.09.19, 17:47
    Przecież tu nie ma o czym dyskutować. 400 stron grafomani o niczym.
  • felusiak1 06.09.19, 17:55
    Te konotacje do Lord of Rings mówią wszystko. Greta jest Mesjaszem. Bóg w jej osobie zstapił na Ziemię.
    Aleś ty naiwny. Przeczytaj "Timur i jego drużyna".
    16 letni uczen z diagnoza Asperger napisal po angielsku 400 stronicowa ksiazke. $rał a nie napisał. I to dowód, ze ma "opiekunów".
    To jest indoktrynacja szkolnej dzieciarni. Z dorosłymi nie udało się to wzięli sie za dzieciaki. Hitler Jugent.
  • kylax4 08.09.19, 14:23
    Felusiaki to pokolenie, które zniszczyło Ziemię, a teraz odchodzi do lamusa i nie potrafi przyjąć do łba, że świat się zmienił.
    Młode pokolenie jest inne i los planety jest dla niego bardzo ważny.

--
    1. Polski tzw. kościół katolicki, to nic innego jak banda faszystów.
    2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
  • amunicyjny1 06.09.19, 18:43
    Dla mnie to trochę nie smaczne latać po twiterku szesnastolatki

--
  • senioryta13 06.09.19, 19:33
    amunicyjny1 napisał(a):

> Dla mnie to trochę nie smaczne latać po twiterku szesnastolatki

ludzie maja rozne zainteresowania, moze z wnukami odrabia 'lekcje'.
  • monalisa2016 06.09.19, 19:48
    Santo subito Greta.

--
    ......................................
    www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
  • szwampuch58 06.09.19, 21:56
    analiza analiza.....mnie osobiscie zaimponowala smarkula slowami po dotarciu na amerykanska ziemie:( moj skrot jej mowy )
    Na pytanie czy chce sie spotkac z debilem:Po cholere??????..... i tak go nie przekonam,probowali wszyscy i polegli ja mam debila przekonac?

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • zeitgeist2010 08.09.19, 11:11
    Dr Mari Kaskainen
    “Fellow aspie here, a scientist working on sustainable energy. You’re doing an amazing job by highlighting the truth that the world needs to hear. The haters are scared of the truth. But there’s more of us who want to save our ecosystem!

Twoja siostra w tym sensie, ze tez mam aspergera. Jestem naukowcem d/s zielonych energii. Jestes wyjatkowa zwracajac uwage na prawde, ktora swiat musi uslyszec. Hejterzy bojua sie prawdy. Ale nas, ktorzy chca ocalic eko-system jest wiecej!”

SHarna SUgarman
    “Decent Canadians stand right beside you Greta! Proud of you! Aho!

Przyzwoici Kanadyjczycy stoja u twego boku. Jestesmy dumni z ciebie.”

JOe Derosa
    “For the first time in recorded history, the sea ice off of Alaska, which has the longest shoreline in the US, has melted completely, meaning there was no sea ice within 150 miles of shore!”

Zdjecie z Alaski

twitter.com/hashtag/ClimateCatastrophe?src=hashtag_click

Prof. Peter Strachan

“When it comes to #ClimateCatastrophe there are clearly major issues with the nexus of corporate government power. 100 corporations are responsible for 71% of global #fossilfuel emissions.

--
  • zeitgeist2010 08.09.19, 11:23
    Old codger

“Those words are not spoken by a 16 year old with Asperger. They are the words of a professional advertising agency

747 lajkow !!!!!!!!! Kazdy looser odczywa namiastke sily na internecie.

“TO nie sa slowa 16 letniej z syndromem aspergera. To sa slowa zawodowej agencji medialnej.”

A nawet, jezeli pomagali jej rodzice albo znajomi. To co z tego? Chodzi o ochrone srodowiska i planety za wszelka cene. Dla naszych dzieci, dla wnukow.

TIme flies
    “Ahhh, I can't be wrong with the climate because I have asperger. Right...,

Acha, ktos ma racje odnosnie zmiany klimatu, bo ma aspergera.”

Tu mamy reprezentatywna wrzutke jakiegos loosera ktory czepia sie kogos, komu sie w zyciu udalo. TO nie wnosi nic nowego do faktu, ze 7 mld ludzi zzera ziemie i zatruwa atmosfere i trzeba cos z tym zrobic. Dla naszych dzieci, dla wnukow.

Taka jest sytuacja.

Pamietam w faveli na polnoc od RIo widzialem rzeczke. ALe nie plynela tam woda. Koryto zapelnione bylo plastykowymi torbami i innym smieciem. Hiszpania wyglada jak sucha d*pa trola. SPadnie deszcz, to od razu powodz, bo woda nie przebije zatwardzialej ziemi.

--
  • felusiak1 08.09.19, 11:31
    Przestań wciskać kit. Greta ma profesjonalnych aktywistów, którzy ustawiają co ma mówić i jak ma mówić. Nie zawsze wychodzi bo widać, ze zapomina i powtarza to co już przed chwilą powiedziala odpowiadając na inne miekkie pytanie. To jest ordynarna propaganda robiona tak aby zamknąć wszystkim usta.
  • zeitgeist2010 08.09.19, 12:26
    felusiak1 napisał:

> Przestań wciskać kit. Greta ma profesjonalnych aktywistów, którzy ustawiają co > ma mówić i jak ma mówić. Nie zawsze wychodzi bo widać, ze zapomina i powtarza t> o co już przed chwilą powiedziala odpowiadając na inne miekkie pytanie. To jest> ordynarna propaganda robiona tak aby zamknąć wszystkim usta.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

jest dosyc anonimowa w samej Szwecji. Przeciez ona nic nie opowiada, co nie jest oczywista oczywistoscia dla kazdego zorientowanego czlowieka.

Jej status w Niemczech moge troche zrozumiec. Malutenski kraj z 80 milionami mieszkancow a stworzyl piekne krajobrazy, gdzie rosna lasy i pasa sie krowy. Sa wyczuleni na punkcie srodowiska.

Szwedzi sa przyzywyczajeni, ze ni stąd ni zowąd jakis ich rodak wywoluje histerie na swiecie. Tak bylo z ABBA, Björnem Borgem, ktory gral nudny, mechaniczny tenis ale jako pierwszy na korcie zapuscil dlugie wlosy. Przecietny trener Sven-GÖran Eriksson zostal trenerem reprezentacji ANglii !!!, oczywiscie nic nie osiagnal. Najwiecej narzeczonych Jamesa BOnda bylo granych przez szwedzkie aktorki itd.

A teraz psiarnia za oceanem zaczela wyc z powodu … itd. Itp.

--
  • de_oakville 08.09.19, 12:40
    zeitgeist2010 napisał:

> Najwiecej narzeczonych Jamesa BOnda bylo granych przez szwedzkie
    > aktorki itd.

Mozna jeszcze dodac, ze "Swiety" - Simon Templar (inicialy "ST" jak skrot od "Saint"), grany przez Rogera Moore, jezdzil w tym filmie sportowa wersja szwedzkiego samochodu "Volvo" (nie pamietam dokladniejszych danych jakiego typu).
  • de_oakville 08.09.19, 12:31
    Zawsze beda glosy za i przeciw. Ktokolwiek by to nie byl i cokolwiek by nie powiedzial. To normalne jesli ktos wypowiada sie publicznie. Przypomnialo mi sie w zwiazku z tym tureckie przyslowie.

"Nie przycinaj swemu osłu ogona przy ludziach. Dla jednych bedzie za krótki, dla innych za długi"

Jednak w wiekszosci przypadkow wypowiadanie sie "przy ludziach" to jedyna droga, zeby jakis cel osiagnac. Inaczej sie nie da.
  • zeitgeist2010 08.09.19, 12:47
    de_oakville napisał:

> Zawsze beda glosy za i przeciw. Ktokolwiek by to nie byl i cokolwiek by nie pow> iedzial. To normalne jesli ktos wypowiada sie publicznie. Przypomnialo mi sie w> zwiazku z tym tureckie przyslowie.>
    > "Nie przycinaj swemu osłu ogona przy ludziach. Dla jednych bedzie za krótki , dla innych za długi"
    >
    > Jednak w wiekszosci przypadkow wypowiadanie sie "przy ludziach" to jedyna droga > , zeby jakis cel osiagnac. Inaczej sie nie da.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Fenomen Grety trwal juz od roku ale nie mialem na to czasu i nie bylo to wystarczajaco wazne.

Kilka dni temu dowiedzialem sie, ze doznala ona napasci na mediach spolecznosciowych ze wzgledu na swoja diagnoze. To juz zasluguje na uwage, bo zahacza o moralnsosc i etyke tudziez socjologie internetu.

Wyszlo to juz poza dyskurs miedzy zwolennikami i przeciwnikami ocieplenia.

Osobiscie wybieram, aby nie oczerniac nie znanych mi ludzi. Takze na internecie.

Prywatnie dziwi mnie postawa rodzicow tej dziewczynki. Osobiscie nie pozwolilbym na taki ekshibicjonizm wobec moich dzieci.

--
  • kylax4 08.09.19, 14:27
    Secundo, albo robisz coś na całego, albo nie zabieraj się za to w ogóle.

--
    1. Polski tzw. kościół katolicki, to nic innego jak banda faszystów.
    2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
  • felusiak1 10.09.19, 21:44
    Durny ty kajlaks. Inzynieria społeczna podana na talerzu a ty nie widzisz.
    Ma prawie 17 lat, wyglada na 12 i mowi jakby tyle miała. Nie mozna atakować jej bzdurzenia bo natychmiast zostaniesz rozszarpany przez SJW. I o to chodzi aby zablokować krytykę, aby pietnować że krytykuja bogu ducha winne, idealistycznie nastawione dziecko.
  • mara571 10.09.19, 21:10
    Polecam
    standpointmag.co.uk/issues/june-2019/gretas-very-corporate-childrens-crusade/
    --
    Postprawda to stwierdzenie, że nie liczą się żadne obiektywne argumenty i uczciwe dążenie do prawdy. Ważne są tylko narracje, budowane przez mistrzów współczesnej mistyfikacji i kłamstwa, odwołujące się do emocji, uprzedzeń ludzkich, lęków. Mistyfikacje, których skutek jest osiągany przez media dążące do tego, abyśmy znaleźli się w świecie ogromnego zagubienia i bezradności. Taki jest dzisiejszy świat
    Abp M. Jedraszewski
  • felusiak1 10.09.19, 21:51
    Dokładnie tak. Nawet jeśli Greta bylaby spontanicznym zjawiskiem w 2018 to teraz już nie jest. Rozne grupy interesu podłaczyły się i wydają cięzkie pieniadze na promocję. Greta jest narzedziem tak jak mlotek albo srubokret.
  • zeitgeist2010 11.09.19, 10:27
    na swiecie. Nie sadze zeby byla wzorem do nasladowania w innych krajach.

Niestety model przezyl sie tez w samej Szwecji z powodu masowego naplywu przybyszow z Bl. Wschodu oraz otwarcia szkolnictwa na prywatny kapital.

Uczniowie i nauczyciele sa na ty, podobnie jak cale spoleczenstwo. Komputer dla kazdego ucznia oraz internet zastapily tradycjna ksiazke.

NIe ma kanonow literatury oraz konkretnych celow nauczania. Wiedze i technike studiowania zdobywa sie jednak w inny, liberalny i indywidualny sposob.

Uczniowie maja przyzwolenie i zachete do rozwijania wlasnej niepowtarzalnej kreatywnosci. Na tym tle nalezy rozpatrywac fenomen Grety.

Tudziez 15 letniego Åke Sverkera ktory napisal calkiem dobra powiesc.

Chapter three the past.

Three months before the accident.

Phone rings. Ugh shut up. Phone continues to ring. Alright alright. Hello this is Sam.

Hi Sam its Gilly I just want you to know that its Monday and its twelve a clock and if you are not here in twenty minutes you will not be paid you salary for this month so hurry up because you should have been here three hours ago.

Please Gilly come on I need to sleep I have had a very tiresome day.

Look only because we are friends and you are my employ does not mean I can go easy on you so come over and start working.

Fine Gilly I be right over.

See you soon.

Huh I hate my life why does she need to be so bossy.

Well I better start moving.

Better just check the news first Huh only violence as usual

Very well better leave.

Wait what is this better turn up the volume. In an incident in Washington today the president declared that he will retire that means that vice president William Canterbury will be the new president of the united states until an election can be held. William has promised that under this time he will enforce the military and do something about

the toxic gas that has leaked out from the factories all over the country and also try to put an end the economic crisis that has happened during the last years.

A new president and William Canterbury at that He is completely ruthless he doesn.t care about the people what is this?

Oh god the time Gilly will be furious.

--
  • felusiak1 11.09.19, 17:55
    Tego nie da sie czytać bez szerokiego uśmiechu. Wypracowanie na poziomie szóstej klasy.
    Ktoś to wydał? Kiedyś w Przekroju był Humor zeszytów.
  • felusiak1 11.09.19, 18:07
    Całkiem dobra powieść................
    Hi Sam its Gilly I just want you to know that its Monday and its twelve a clock and if you are not here in twenty minutes you will not be paid you salary for this month so hurry up because you should have been here three hours ago.

Tego nie da sie poprawić. Taka sytuacja nie może sie zdarzyć.

Jeszcze lepsze: In an incident in Washington today the president declared that he will retire that means that vice president William Canterbury will be the new president of the united states until an election can be held.

Albo to: under this time he will enforce the military

Calkiem niezla ta powieść......................................................................ha.....ha......haha.......hahaha.....uh.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka