Dodaj do ulubionych

Najgorsza muzyka świata

15.09.19, 05:20
Tutaj nie mam żadnych wątpliwości - Frank Zappa. Najgorsza muzyka, najgorsze teksty. Zappa - niby sprawny technicznie gitarzysta, ale cóż z tego jeśli gra bezduszną muzykę oprawioną w na przemian grafomańskie to znów obsceniczne teksty. Aż się wierzyć nie chce że Vaclav Havel się kiedyś w nim zakochał, a może jest w tym i logika bo Havel za katolikami nie przepadał.

Miewałem w życiu katolickie dziewczyny, ale żadna z nich nie podpadała pod ten Zappowy opis:
Catholic girls
With a tiny little mustache

Parę fragmentów tekstu (cenzura GW z pewnością to przepuści):

For all the class they show
There's nothing like a catholic girl
At the cyo
When they learn to blow...

Father riley:
They're learning to blow
All the catholic boys!

....

Mary didn't show up...
She was sucking cock backstage at the armory
In order to get a pass
To see some big rock group for free...

Smacznego!
Edytor zaawansowany
  • szwampuch58 16.09.19, 10:56
    Lista 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone:rok 2011
    Pozycja 22:najgorsza muzyka wszechczasow.......teeee religijny "znafco" klepni ze dwie zdrowaski bez muzyki

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • boomerang 16.09.19, 11:44
    aż 22 ? cholernie daleko jak na takiego geniusza
  • szwampuch58 16.09.19, 12:11
    co prawda o gustach sie nie dyskutuje ale opinie wiekszosci specow powinno sie przynajmniej szanowac

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • boomerang 16.09.19, 12:30
    Też jestem specem, tyle że mniejszościowym, a czy spec mniejszościowy gorszy jest od większościowego? Nie jest gorszy, co udowodnił Kopernik. Częściowo rozgrzeszam Zappę za te "Catholic Girls" bo jak się okazuje stworzył ten paszkwil po tym gdy środowiska żydowskie zaatakowały go za piosenkę "Jewish Princess", w której padały takie teksty:

I want a nasty little Jewish Princess
    With long phony nails and a hairdo that rinses
    A horny little Jewish Princess
    With a garlic aroma that could level Tacoma
    ....
    I need a hairy little Jewish Princess
    With a brand new nose, who knows where it goes
    I want a steamy little Jewish Princess
    With over-worked gums, who squeaks when she cums
    ....
    She can even be poor
    So long as she does it with four on the floor

www.youtube.com/watch?v=8yDarQW7UZc
    Podsumowując, nie rzuca mnie na kolana Zappa, wręcz przeciwnie. Jego muzyka jest bezduszna, no chyba że założymy że to jedynie kabaret. Kto wie? W Krakowie w latach 70-tych był zespół dowcipnisiów Tropicale Tahiti Granda Banda, który czerpał z Zappy (za wyjątkiem gitary i niewybrednych seksualnych podtekstów), co nie wszyscy spece wtedy zauważyli.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka